Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) Ibituba


Ibituba
aktív tag

Sziasztok! Ajkai rokonoktól jött velem. Mit lehet tudni róla? Kednvenc műszerész ismerősöm még nem tudja szomorú sorsát, hogy átnézze nekem, de szeretném majd használatba venni. A mikrofon meg csak úgy...

(#2152) gordonfreemN válasza Ibituba (#2151) üzenetére


gordonfreemN
addikt

A 405 már bőven veterán korú, átlagos készüllék ha gyári, ha épített akkor meg kitudja...

A mikrofonos képek nem tetszenek, nem értem a végére, olyan hosszú lett az oldal görgetése :N
Elég lett volna linkelni
:R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#2153) btraven


btraven
őstag

Egy barkácsoló ember lemezjátszója:
[link]

(#2154) btraven


btraven
őstag

Mit jelent az FFC1 jelölés egy kapcsolási rajzon?
Jól gondolom hogy balra a pre-amp van, jobbra meg power-amp? És ez a FFC szalagkábel(?) választja el őket egymástól?
Szeretnék egy [link] mp3 modult belerakni a rádió-cd-magnó Philips cuccomba.
A 9V táp elvileg stimmel mert a Philips 6x1.5V elemről is megy.

[ Szerkesztve ]

(#2155) Bogyó bá' válasza btraven (#2154) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha jól értelmezem, akkor az a csati a hangerőszabályozó potira kellene menjen.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2156) btraven válasza Bogyó bá' (#2155) üzenetére


btraven
őstag

Melyik a hangerőszabályzó poti? Én nem találtam a rajzon :B

(#2157) Bogyó bá' válasza btraven (#2156) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nincs ábrázolva - de az FFC1 csatinak oda kell mennie.

Bemenetválasztó - egy fokozatú tranyós előerősítő - hangerő poti (ez a csatlakozó) - IC-s végfok. Az alsó / középső 2 tranyó meg egy némító / muting fokozat.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2158) ozzy711 válasza btraven (#2156) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Igen, azok elvileg egy sztereó hangerő poti csatlakozói.
Az FFC1-et be lehet helyettesíteni egy 2x50k log. potenciométerrel.

Pl.: [link]

(#2159) btraven válasza ozzy711 (#2158) üzenetére


btraven
őstag

Be van forrasztva a poti a NYÁK-ra. Hát egyelőre nincs ötletem hogy lehetne ezt megoldani. Nincs külön kábel a potihoz.

(#2160) Bogyó bá' válasza btraven (#2159) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Most tulajdonképpen mi a célod, mi a "teendő" ezzel az erősítővel? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2161) btraven válasza Bogyó bá' (#2160) üzenetére


btraven
őstag

Jó lenne ha megmaradna a rádió meg a CD része is a Philipsnek.
Viszont most ki kellene szednem a mostani pre-amp-ról jövő jelet (R653, R654 ellenállást kiszedni?), és beforrasztani helyette az új mp3 lejátszóról jövő vezetéket. És akkor csak mp3 lenne.
Persze vehetnék pár dolláros erősítő modult is és akkor csak a doboz meg hangszóró maradna a Philipsből. Például: [link]
2W vagy 3W-os hangszórók vannak.

Igazából mp3/flac/wav lejátszó kellene a konyhába. Hangminőség alacsony igényű :) . Hangszórókkal. 220-ról üzemelve. Nem akarok akksit töltögetni. Nem akarom hordozni.

(#2162) Bogyó bá' válasza btraven (#2161) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Van a készülékednek egy magnó bemenete is, kötsd oda az MP3 lejátszódat. Nem kell csinálnod semmit sem.

Tehát a rajz legelején lévő bemenetválasztó kapcsoló valamelyik (általad nem használt) bemenetére.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2163) btraven


btraven
őstag

De akkor a pre-amp is erősíti az mp3 line-out-ját. Az torz lesz.
Szerintem a magnó fej-ről megy közvetlenül a választóra a jel. Mert nincs külön magnó NYÁK a kapcsolási rajzok között. Mondjuk jó vacak ez a dokumentáció. Az SW602 kapcsolót se látom sehol. Az egy BASS kapcsoló.
A 9V tápot már több helyen láttam hogy a motortól kell leszedni. A motort úgy is le kell választani, ne zörögjön feleslegesen. Egyébként iszonyú zajos lett a mechanikája a magnónak. [link]

(#2164) gordonfreemN válasza btraven (#2163) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Szerintem ezen a szinten ez teljesen mind1,de abban igazad van, hogy elméletben ilyenekre figyelni kell, tehát a gondolatszikra helyesen pattant ki.
Az a bemeneti fokozat az erősítöben erősíthet (nagysagrendileg) 10-eset 20-asat max (nem mélyültem el a kapcsolásban).
Ekkora erösítésnél nem ez számít, hanem a lejátszód ugyis. Meg inkább a jel-zaj viszonyt lehet így elrontani, torzítás nagy áramoknál jön be a képbe, azaz pont a végfokozatoknál.
Meg ha most az a cél, hogy erősítsd a lejászód kimeneti jelét és a végfokkal célod ezt elérni, az nem fog sokat erősíteni már épp amiatt, amit írtam. Az a rész már teljesitményt visz be, de a fesz erősités előtte kell történjen, a lejátszód ennek megfelel? 1-2-3V-okkal kár próbalkozni.

Én hallgatnék Bogyó bá'-ra, de te tudod.
Ha kísérletezni szeretnél, akkor én inkább egyszerűbb kapcsolások utánépítésével kezdenék vagy bevállt kapcsolások mókolásával ha már jobban benne vagy. :R
Szvsz

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#2165) btraven válasza gordonfreemN (#2164) üzenetére


btraven
őstag


Sansa Clip+ fejhallgató kimenetét is köthetem oda a TAPE kapcsoló elé? Mert most azzal kísérleteznék, az van itthon.

A Philips fejes jack kimenetét átforrasztottam inputra. Mert azt használnám ha már ott van. Nyűgős mert van egy olyan funkciója, hogy ha bedugod a jack-et akkor letiltja a hangszórókat, hogy csak a fejes szóljon.
A TAPE kapcsolóra tovább vezetve, szól, de jóval hangosabb mint a magnófejről jövő jel. Ez így működött is, amíg össze nem raktam a dobozt. Akkor az lett a tünet, hogy szól egy picit, csend, szól egy picit, csend, Ha félig kihúzom a jack-et akkor rendesen szól, gondolom az csak az egyik csatorna.
Ez egy nagyon kompakt doboz, bele van zsúfolva minden. A 220-as trafó nagyon közel van a fejes jack forrasztásaihoz, ha összerakod.
Lehet veszek egy jack+madzagot és inkább külön kivezetem. [link]

Majd holnap frissen, újra megpróbálom, mert a végén már belefáradtam/belezavarodtam.

[ Szerkesztve ]

(#2166) btraven válasza btraven (#2165) üzenetére


btraven
őstag

Kiderült: nem a Philips csinálja ezt a nyekk-csend-nyekk-csend hangot, hanem a Sansa lejátszó. Nem szereti ezt a felállást.

(#2167) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Bocs mindenkitől! :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2168) ozzy711 válasza Bogyó bá' (#2167) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Ez nem rég valahol volt már! :))

(#2169) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Innen folytatva:

Pont ezen filózok, hogy ha a sajátom tápját kiviszem külön dobozba, mit hozzak át az erősítő dobozba. A szekundert AC módon úgy ahogy van áthozni és diódahíd + pufferek már az erősítő dobozban ? De ezt nem szokás a nagy impulzusos áramok miatt, amit gerjesztenének erre a szakaszra.. diódahíd és pufferblokk között szintén nem választanám el.. akkor a DC-t vigyem át ? Az erősítő áramkört meg nem illik messze tenni a táptól, mert azt ráncigálja.

Esetleg egy kettős táp, azaz kis-közepes puffer még a táp dobozban szekunder + diódahíd mögött és sima DC-t átküldeni az erősítő dobozba, majd itt nagy puffer blokk + hidegítés és ez az erősítő áramkör által keltett tápcibálás-hatás nagyját elsimítja, hogy az ne az összekötő kábelekre essen.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2170) ozzy711 válasza Dißnäëß (#2169) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Fentebb már egyszer filóztunk ezen. A gyakorlatban megtalálható ez is, az is.
Mint tudod, én az árnyékolt kábelen átvitt váltóáramot preferálom, majd dióda és puffer, közel az erősítőpanelhez.
Ha az egyenáramot vinném át, úgy csinálnám ahogy te gondolod, diódahíd a trafókhoz közel, majd a pufferek a végfokhoz minél közelebb elhelyezve.
Igazából nem tudom, hogy objektíven nézve milyen hangminőség különbség lehet a két változat között.
Szerintem az, hogy a nagy toroidot kivisszük a dobozból már egy nagy lépés a hangminőség javítására.

[ Szerkesztve ]

(#2171) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Igazi deszkamodell. Hogy tetézzem: konyhai vágódeszka-modell.... :B
Bele se merek gondolni hogy mit fogok kapni, ha becses nejem rájön, hová tűnnek a konyhai eszközei... :O
Új, kísérleti csöves fejhallgató-erősítőm jelenlegi állapotában ilyen: egy Ali-ról rendelt, filléres Wada-Shigeru előerősítő NYÁK-ra elkövetett saját kapcsolás, stabilizált anódfeszültséggel, és szintén egyenáramú, stabilizált csőfűtésekkel. A hálózati trafó megoldása még nagyon empírikus, hamarosan jön Kínából a végleges is (egy mindössze 30W-os R-CORE hiperszil).
Pár finomítás után már kezd jól szólni a 600 ohmos Beyer DT990-nel, de az igazi egy Seni HD650 lenne hozzá... (Előbb-utóbb lesz is szerintem valami ilyesmi.)


Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2172) btraven


btraven
őstag

Csöves erősítő szerelése tipp [link]

(#2173) Dißnäëß válasza Bogyó bá' (#2171) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Pöpetz :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2174) Dißnäëß válasza ozzy711 (#2170) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Mármint lentebb ? ;]
:R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2175) ozzy711 válasza Dißnäëß (#2174) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Mármint lentebb ?

Igen, szóval korábban. :))

(#2176) Dißnäëß válasza ozzy711 (#2175) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:D ;]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2177) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Ezt muszáj ide.. :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2178) ozzy711 válasza Dißnäëß (#2177) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Ez igen, még az enyémeket is túlszárnyalja, bér ezekben egy dobozban van az elektronika és a trafó. ;]
Kíváncsi lennék, milyen felhasználói kört céloztak meg ezekkel a szörnyekkel? :))

(#2179) btraven válasza ozzy711 (#2178) üzenetére


btraven
őstag

Lehet stadion hangosítás.

(#2180) Dißnäëß válasza btraven (#2179) üzenetére


Dißnäëß
veterán

5600W ha hihetünk a számoknak, amit össze bírtam guglizni róla, de a nyákon is ez áll. Ezt valszeg 1 oldalra tudja, kérdés, hidalható-e. :))

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2181) Bogyó bá' válasza btraven (#2179) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Á, ez fejhallgató erősítő.... ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2182) btraven válasza Bogyó bá' (#2181) üzenetére


btraven
őstag

Hát ahogy egyre emelkednek a teljesítmény számok. Régen x mW elég volt, mostanában egyre jelennek meg az 1-2-3 W fejes erősítők, lehet nemsokára 5600 W kell. ;]
Legalábbis ahhoz hogy a többmilliós fejes végre úgy is szóljon ahogy kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#2183) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#2171) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Megjött Kínából a végleges hálózati trafó (egy 30W-os R-core hiperszil), és a végleges dupla-táp NYÁK-lapja is (csatornánként külön-külön FET-es stabilizált anódfesz + közös IC-s stabilizált fűtőkör). Üres NYÁK-ot vettem, mert minőségi cumó került bele. Kezd kulturáltabban kinézni a cuccos.




Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2184) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#2183) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Lemaradt:

Már csak a kimeneti védelem / némítás uPC1273H IC-jére várok, csak az hiányzik a panelról.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2185) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

A késztermék:

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2186) ozzy711 válasza Bogyó bá' (#2185) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Gratula, kinézetre igazi high-end! :)

Milyen a hangja, van valamilyen szintű brumm vagy teljesen halk, alapzaj-mentes?
Szkóppal mérted, mit mutat a "négyszög"?

(#2187) Bogyó bá' válasza ozzy711 (#2186) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszi! :R
Qrva drága volt a kínai CNC-megmunkált doboz, de ez tűnt a legjobb megoldásnak (doboz 14k, szállítás 16k HUF) :Y

Szerintem "szódával elmegy" a 10 kHz-es négyszögjel. :B Brumm nemigen van, de hát mindkét csatorna külön-külön kapott FET-tel stabilizált anódtápot, és természetesen a - közös - fűtőkör is stabilizált egyenáramú.

A frekiátvitel 5Hz - 150 kHz-között kb. nyílegyenes.
300 ohmon le bír adni 100 mW-ot, ez éppen elég - kisebb impedanciára kb. alkalmatlan.

Került még a dobozba egy OMRON aranytűs relékkel működő 4-állású bemenetválasztó áramkör is, ez nagyon jól jön a hangszórós rendszeremhez is - tehát van egy vonalkimenete a bemenetválasztó után a "nagy" végfok felé..

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2188) ozzy711 válasza Bogyó bá' (#2187) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

tehát van egy vonalkimenete a bemenetválasztó után a "nagy" végfok felé..

Akkor ez egy előfok ( + bemenetválasztó ) is egyben? A brummot csak a csöves technológia miatt kérdeztem, az egy kísérő tünet szokott lenni. :))

(#2189) Bogyó bá' válasza ozzy711 (#2188) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Igen, egy "passzív előfok" is egyben, de "hangerőszabályozó nélkül" - a külső végfok felé. A hangerő poti csak a fejhallgató erősítőt szabályozza, a végfokban van saját. (A rádió-tunerem, DAC-om is lead legalább 1,5V-ot, felesleges lenne ezt még erősíteni....)

Az alkalmazott kínai NYÁK-lapon nagyon jó az egypont-földelés kialakítása, plusz jók a tápjaim. Nagyon jelentéktelen a brumm, csak üres bemenetekkel, csutkára feltekerve hallatszik valami. Deszkamodell korában még brummosabb volt, kellett a fém kaszni árnyékoló hatása is.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2190) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#2189) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az E88CC-ket kettőt-kettőt sorba kötve fűtöm stabilizált 12,6V DC-ről, ugyanerről a feszültségről mennek a bemenetválasztó kis reléi is, sőt a fejhallgató kimenetet némító 5. relé is. (Bekapcsolás után 1 percig testre van zárva a kimenet egy uPC1371H IC jóvoltából, hogy ne reccsenjen, ne búgjon a felfűtés ideje alatt).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2191) denesdr


denesdr
addikt

Erősítő Májsztrók!
Újra szeretnem kondizni a D osztályú Hypex végfokaimat, mert bekapcsolás után sípolnak néhány másodpercig, aztán az egyiknél abbamarad, a másik tovább sípol halkabban.
Helyhiány miatt nem lehet akármilyen kondit berakni, amit néztem az Nichicon UVZ vagy Panasonic ECA. A Pana kb 2x annyiba kerül mint a Nichicon?
Megéri a Pana ezt a felárat vagy jó a Nichicon is? Lehet köztük hangzásbeli különbség?

(#2192) ozzy711 válasza denesdr (#2191) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Mármint, hogy a jelútban vannak? Ha nem akkor tök mindegy, inkább a hőmérséklet tűrés fontosabb, a 105 fokosak elvileg jobban bírják ( hosszabb élettartamúak ), de gondolom a hypex-ben nincs nagy hőtermelés.
Egyébként biztos, hogy a kondikkal van a gond?

(#2193) denesdr válasza ozzy711 (#2192) üzenetére


denesdr
addikt

Nem a jelútban vannak. Elvileg nincs a jelútban kondi, DC csatolt az erősítő.
Nem biztos, hogy a kondikkal van a gond, de mást úgysem cserélnék rajtuk. Mi lehet még esetleg?
A 3 utas plateamp magassugárzó erősítője (NC100HF) produkálja a jelenséget egyébként. [kép]

(#2194) ozzy711 válasza denesdr (#2193) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Igen, az biztos, hogy csúcskategóriájúak ezek az erősítők, de a javítás kb. egyenlő a cserével. Legalábbis ezt kimérni, hogy hol lehet a hiba? Múltkor volt nálam egy D osztályú alapszintű szub erősítő, az is sípolt. Megnöveltem a kimeneten az induktivitás értékét, az megszüntette a sípolást ( de ebbe csak kb. beletrafáltam, ezt kimérni valami nagyon nívós cucc kellene gondolom ).

(#2195) denesdr válasza ozzy711 (#2194) üzenetére


denesdr
addikt

Arra is gondoltam, hogy talán a trafócsatolású ribbon magassugárzó nem tetszik neki valamiért, egy kondi is van a magas előtt, amit már korábban is írtam. Lehet ez így összerezonál valamivel?
Na majd kipróbálom egy normál dóm magassal.

(#2196) ozzy711 válasza denesdr (#2195) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Igen, ezt akartam én is javasolni, próbáld ki más hangszóróval ( akár pl. egy mély-középpel is ).

(#2197) Dißnäëß válasza denesdr (#2195) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Na ezeket csak most olvasom.

Nem mondom, hogy a D osztály kimenetén lévő tekercs (L), a ribbon trafójának primerje (R) és a kondenzátor (C) nem alkot egy rezgőkört (RLC), de egy próbát tényleg megér valami olcsó selyem dómot - kondi nélkül - ráakasztani és fülelni, mizu, elektronikus (digi) szűrés természetesen aktiválva a magasra.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2198) denesdr


denesdr
addikt

Jelentem, normál dómsugárzóval nem sípol a cucc.
Egyébként kipróbáltam úgyis, hogy a ribbon előtti kondi után beraktam egy tekercset párhuzamba a magassal, magyarán másodrendű passzív szűrővel, de így is sípolt. Amúgy nem hangosan teszi ezt és pár másodperc után jóval halkabb lesz, csakhát parázok, nehogy hazavágjon valamit a Hypexekben. Lehet nézhetek valami jóféle dómot, igaz amúgyis gondoltam rá, mert a kondi mindenképp kell a ribbon elé, de akkor meg már egy passzív váltós hangfalba rakom inkább, az aktív meg legyen teljesen aktív, passzív váltóelemek nélkül.

(#2199) ozzy711 válasza denesdr (#2198) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

"Lehet nézhetek valami jóféle dómot, igaz amúgyis gondoltam rá,"

Én ezzel szemezek, ez egy újabb fejlesztés: [link]
Fapaci is preferálta egyik újabb dobozában, amit rendelésre gyártott.

[ Szerkesztve ]

(#2200) denesdr válasza ozzy711 (#2199) üzenetére


denesdr
addikt

:D Konkrétan ezen a modellen agyalok én is már egy ideje, ráadásul printelhető waveguide-ok is vannak hozzá: [link]

Szerk: bár alapból is van egy enyhe WG hatása a gyári előlapnak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.