Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Bogyó bá' válasza denesdr (#2000) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Bocs... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2002) ozzy711 válasza denesdr (#2000) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Ha van akkor nem értem mitől tartasz?
Lehet, hogy inkább a nagyobb, impulzusszerű ( nem dc )áram( feszültség)löketre gondoltak a Hypexnél? Pl. mikor teljes kivezérlésnél ( mikor nincs jel a rendszeren, de az erősítés max-on van ) véletlen kihúzod az rca csatit, az nagyot tud pukkanni ( tudom, hogy nem teszel ilyet, de elméletben )!
Az egyik ismerősöm így vágta tönkre a T+A TMR160-asok magasait, pedig azok előtt még kondi is volt!

[ Szerkesztve ]

(#2003) Dißnäëß válasza Bogyó bá' (#2001) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:DDD :DDD   

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2004) denesdr válasza ozzy711 (#2002) üzenetére


denesdr
addikt

Ezt írták:
"I don’t expect any issues with this configuration but the amp is DC coupled so as a precaution you could wire a capacitor in series."

Tehát a DC csatolás miatt nem árt egy védelmi kondi a jelútba.
Annyi, hogy ugye a magassugárzó DC ellenállása nagyon alacsony 0,06 Ohm, mert trafó csatolású.

(#2005) Dißnäëß válasza ozzy711 (#1999) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Elég gyors az a relé ? :)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2006) ozzy711 válasza Dißnäëß (#2005) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Általában elég gyorsak ezek a kapcsolások.

Dénes: de ez egy fából vaskarika, ha van dc védelem az erősítőben, hogy engedheti át? Lehet, hogy nincs benne dc védelem, csak koppanás gátló pl.?
Egyébként a dc a közép és mélyhangszórókat is tönkre vághatja, miért pont a magasat emelték ki? Nem tiszta.

A "dc" csatolás itt leegyszerűsítve kb. szerintem ( majd a többiek kiegészítenek ), azt jelenti, hogy a kimeneten nincs csatoló kondenzátor a szimmetrikus táp miatt. A dc viszont nem juthat a hangszórókra a védelem miatt.
Ha mégis, pl. ha nincs védelem, akkor az az összes hangszóróra veszélyes lehet. De ez csak meghibásodás esetén lehetséges, amikor pl. a féltáp ráül a kimenetre, így ( a hypex +-60 volt körüli tápfeszültségét figyelembe véve ) kb. kinyírja az összes hangszórót.
Jó lenne pontosan ismerni az erősítő felépítését.

[ Szerkesztve ]

(#2007) denesdr válasza ozzy711 (#2006) üzenetére


denesdr
addikt

Na szóval az erősítő bemenetén nincs csatolókondi, tehát ha DC jön a forrásból, akkor azt is erősíti. Kimeneti DC védelem viszont van benne, de pontosan nem tudom milyen.
Azért a magasat emelték ki, mert arra kérdeztem rá, mivel máshol olvastam, hogy trafócsatolt ribbon hangszórókat nem ajánlott kondi nélkül az erősítőre kötni, mert a DC ellenállásuk szinte egy rövidzárnak felel meg (az enyémnek 0,06 Ohm a DCR-je). A trafós magasok impedanciája a mélyfrekik felé csökken, ennek a modellnek 20 Hz-en pl 1 Ohm az értéke.

[ Szerkesztve ]

(#2008) ozzy711 válasza denesdr (#2007) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Csatoló kondi több erősítőnél sincs, pl. az enyémből is hiányzik, ( a bemenetnél "zener diódás" védelem akadályozza meg a túl nagy bemeneti feszt. -nem a dc-t )
A kimeneti dc szintet külön kell beállítani ( sokat szenvedtem is vele , de sikerült 30 mv környékére levinni ).
A hangszóró kis impedanciája az más kérdés, lehet, hogy inkább ellenállást kéne elé rakni, nem is kondit? :F
Arra nem sok esélyt látok, hogy az erősítőre dc kerüljön, de ha teljesen meg akarsz nyugodni, a végfok és a jelforrás közé tegyél egy egy "mkp" kondit, így teljesen kizárod a dc bejutást.
A kérdés az marad, hogy milyet, mennyire hallod meg a hangját a jelútban ( AB teszt ;] )? Ez lehet, hogy kevésbé zavar bele a hangképbe.

(#2009) denesdr válasza ozzy711 (#2008) üzenetére


denesdr
addikt

Az erősítő előtti jelforrás a Fusionamp saját DAC-ja és bár tudom, hogy ez az erősítőépítős topik, mégsem szeretnék belenyúlni, akkor inkább megbarátkozok a magassugárzó előtti kondival (hamár mindenképp kell kondi). De azért köszi a tippet! :R

Az alacsony AC impedancia mély frekin nem tudom mennyire gond, 3 kHz, 24 dB/oktáv felüláteressztő szűrővel megy a magas, szóval alul nem sok mindent kap az erősítőtől.

[ Szerkesztve ]

(#2010) gordonfreemN válasza ozzy711 (#2006) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Lehet arra gondoltak még, hogy a kimeneti 0 offset eltolódik idővel és okozhat extrém esetben néhány V offsetet is? A magas meg a legérzékenyebb, annak elég a legkevesebb fesz relatív.

Dénes: Mit jelent az hogy trafó csatolású? Van bennt a dobozban transzformátor a magas előtt? Ilyet se hallottam még, bár én kevesett látott vagyok...
Akkor ha így van, eleve DC védett :F ...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#2011) gordonfreemN válasza denesdr (#2007) üzenetére


gordonfreemN
addikt

A trafós magasok impedanciája a mélyfrekik felé csökken, ennek a modellnek 20 Hz-en pl 1 Ohm az értéke.
Na ezt nem értem. A transzformátor primerre DC-t kapcsolva a szekunder impedancia lecsökken?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#2012) denesdr válasza gordonfreemN (#2010) üzenetére


denesdr
addikt

Igen, egy trafó van benne, mert a hangszóró valójában egy mágneses térbe lógatott alufólia csík, ez az úgynevezett true-ribbon. Trafó nélkül nyilvánvalóan nem lehet az erősítő kimenetére kötni, mert gyakorlatilag a teljes tartományban rövidzárként működne.
Így néz ki a hangszóró impedancigörbéje: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#2013) gordonfreemN válasza denesdr (#2012) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Jó, így már kezdem érteni, a "primer" (ami inkább egy szolenoid) hozza létre a mágneses teret és ennek a szolenoidnak csökken le az impedanciája, mint induktivitás, ok. Nos, induktivitást kompenzálni lehet kapacitással, ezért írták gondolom azt, de akkor már tehettek volna ajánlást is pontos típussal.
Ha mindössze ennyiről van szó, akkor a relés védelem amit ozzy711 említett, éppen elég lenne és a legkevésbé "nyúlna" bele a hangba. Szerintem van különálló dobozos is, bár nem néztem utána

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#2014) denesdr válasza gordonfreemN (#2013) üzenetére


denesdr
addikt

Így néz ki a kapcsolási elv:

(#2015) gordonfreemN válasza denesdr (#2014) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Lehet az lenne itt akkor a trükk, hogy a DC előmágnesezi a vasmagot, ami ettől telítésbe megy és esetleg túlvezérli a ribbont? Passz, nem ismerem ezt az elvet túlságosan :(
De attól még azt tartom, hogy ha induktív csatolás van, akkor elég egy sima relés DC védelem.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#2016) denesdr válasza gordonfreemN (#2015) üzenetére


denesdr
addikt

Megjött az újabb válasz a Hypextől:

"The DC resistance of the transformer is very low. The amp is DC coupled and there will always be some offset. So both the transformer and amp will not like too much DC."

(#2017) gordonfreemN válasza denesdr (#2016) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Persze, mert a primer "csak egy vezeték" DC szempontból, ami meg rövidzár, azt meg az erősítő kimenete nem szereti, de nyilván a primer huzal is megsínyli.
Amint írtam/írtuk is (vagy ha nem akor már kezdek begolyózni :) ) ha DC csatolt, nagyon könnyen összejön ez a kimeneti offszet fesz (már csak a DC-vel bevitt munkaponteltolódások miatt is) ami DC-ként jelentkezik.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#2018) denesdr válasza gordonfreemN (#2017) üzenetére


denesdr
addikt

Világos, azt hiszem marad a soros kondi amíg ezt a magassugárzót használom.

(#2019) Bogyó bá' válasza denesdr (#2018) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Már itt is Soros ?! ;] Ő tehet mindenről....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2020) denesdr válasza Bogyó bá' (#2019) üzenetére


denesdr
addikt

Ja, mindenhová odapiszkít. :DDD

(#2021) Dißnäëß válasza Dißnäëß (#1964) üzenetére


Dißnäëß
veterán

ozzy ezt nem tennéd be összefoglalóba ?

Már tervezgetjük egy ideje, mi lenne, ha simán csak ömlesztenénk a témákat oda, ahogy jövögetnek szép lassan, aztán maaaajd rendezzük, ha már sok :)

Csak hogy ne vesszen el. Tök hasznos lenne előtúrni X hét/hónap múlva, amikor kell.
Most is 10 percig vadásztam..... :D

Persze ha a többieknek is ez így ok. :R

(Az osztályokról is ha korábban beszélgettünk - de szívesen írok újat - satöbbi, bármilyen témáról, van itt elég, lehet hsz-t linkelve is, lehetne összefoglalóba szórni be mint a legót a dobozba :D aztán majd rendezzük ha sok).

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2022) ozzy711 válasza Dißnäëß (#2021) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

De, most már rászánom magam, írok privit.

(#2023) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Telik a nap.. :U

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2024) Bogyó bá' válasza Dißnäëß (#2023) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Már megint ezek a qrva csövek.... :DD

Jut eszembe: ilyesmit hol tudok emberi áron venni 25 mm-es és 30 mm-es átmérőjű elkókhoz? :F Feltétlenül műanyagból kellene....

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2025) GTVili válasza Bogyó bá' (#2024) üzenetére


GTVili
tag

Esetleg az Elektrofok-nál....Nagytétényben...

(#2026) Bogyó bá' válasza GTVili (#2025) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kösz a tippet, de a weblapjuk nem működik.... :O

Bakker, most meg találtam olcsót (pár hete csak ezer forint/db ár felett....): [link]

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2027) GTVili válasza Bogyó bá' (#2026) üzenetére


GTVili
tag

Az sose működött... :DD .... ellenben a bolt igen... :K

(#2028) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Urak! Egy kis segítség kellene a csőmágusoktól.

Egy 6L6GC SE-t tervezek építeni zömében kínai cumókból. :B (Tudom: mindenki másképpen hülye - én például így....)
Hamarosan lesz egy hálózati trafóm, aminek a nagyfeszültségű szekundere egyszer 290V-ot tud max. 200 mA terhelhetőséggel. Ebből kellene - lehetőleg csővel, egy graetz-híd egyik feleként alkalmazva - a lehető legmagasabb egyenfeszültséget előállítanom, összesen 160 mA terhelhetőséggel. Van 5V/3A terhelhetőségű önálló fűtőtekercsem is, az egyenirányító fűtéséhez.

Szóval a kérdésem: melyik csővel járok jobban (melyikkel fog több egyenfeszültségem keletkezni az első pufferelkón) a direkt fűtésű J.J. 5U4GB-vel vagy a szintén J.J., indirekt fűtésű GZ34S-sel? Ezeket tudnám olcsón, bármikor azonnal beszerezni - szóval más típus nemigen jön számításba... :F

Legalább 325V-ot, de inkább 340V-ot szeretnék üzemi áramnál kapni....

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2029) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#2028) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Eddig mindig teljesen félvezetős, áteresztő FET-es stabilizátoros tápokat építettem a csöves gépeimbe, most kipróbálnám a vákuumdióda - fojtótekercs párosítást, amihez viszont lövésem sincs..... :O

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2030) Mikisys válasza Bogyó bá' (#2028) üzenetére


Mikisys
őstag

Inkább a GZ34, de határon menne az is.
Jó a gyors-diódás egyenirányító, majd pufferek, ELKO+MKT, fojtótekercs, újabb kondik, esetleg FET-es, vagy bipoláris tranzisztoros áteresztő-táp, mint plusz-szűrés!

Üdv!

(#2031) Bogyó bá' válasza Mikisys (#2030) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszönöm válaszod! :R
Időközben én is arra ébredtem rá, hogy félvezetős táp lesz a legcélszerűbb itt is. (FET-es táp szokás szerint, még a fojtótekercset is kihagynám...) "Járt utat a járatlanért el ne hagyd!"

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2032) Mikisys válasza Bogyó bá' (#2028) üzenetére


Mikisys
őstag

Jobban megnézve ezt a kapcsolást, az az R13 mi lenne?
Mert nem kell oda semmilyen ellenállás, teljesítménycsökkentő lenne és hangzásrontó.

Üdv!

(#2033) Bogyó bá' válasza Mikisys (#2032) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az csak "dísz" a rajzon, a Circuitmaker 2000 programban (-nak) szimulálja a primerkör egyenáramú ellenállását, a működési jellemzők ellenőrzéséhez "kell". Értelemszerűen nem lesz beépítve, csak a rajzot printscrennel vettem a progiból.... :B

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2034) Dißnäëß válasza Bogyó bá' (#2033) üzenetére


Dißnäëß
veterán

A jó öreg Circuitmaker :K

Linux miatt átálltam KiCad-re, egyrészt free opensource, másrészt iszonyú sokat tud, de tanulós.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2035) gordonfreemN válasza Dißnäëß (#2034) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Én is azt tanulgatom majd a következő projekttől, engem melóban beszéltek ra, és tényleg jó

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#2036) Dißnäëß válasza gordonfreemN (#2035) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2037) Bogyó bá' válasza Dißnäëß (#2034) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha ügyi leszek, akkor - elvileg - el tudom majd érni a csatornánként kb. 7 - 7,5 W-ot is! ;] A mostani 2 x 2W-omhoz képest durva lesz. :)) Szegény 6L6GC-k......

Remélem, hogy a J.J. komolyan gondolja a csőgyártást, és tudják a disszipációs határértéket....

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2038) ozzy711 válasza Bogyó bá' (#2037) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Akkor teljesítményben kb. ezen a szinten leszel. [link] ;]
Össze kéne hozni egy szeánszot a két erősítőre, aztán árulhatnád mondjuk a Note árának feléért, még az is bőven jó lenne! :D
Viccet félre rakva, ez lenne a diy lényege, hogy az előítéleteket félretéve alternatívát nyújtson az ( szerintem ) erősen túlárazott gyári elektronikáknak.
Persze sok hifista kizárólag akkor érzi jól magát ha mindig cserélgeti a készülékeit, rájuk ez nem vonatkozik. :))

Más:
Mivel a mélytartomány a szoba miatt nem tökéletes ( lehetne jobb ), úgy döntöttem beruházok egy minidsp-re ( [link] ). Ehhez építettem két monoblokkot két, kereskedelemben is kapható TDA-7294 ic-n alapuló áramkörből.
Tükör szimmetrikusan építettem meg, +-35 voltos kb. 200 wattos toroidokkal, oldalanként 2x40.000 uF szűréssel ( ezen belül dupla r-c fojtással Pass ajánlása alapján ).
A hűtést, kicsit túlméreteztem a fokozott hőleadásra is számítva.
Lényeg: amig nem érkezik meg a dsp, kipróbáltam csak simán a kettős erősítést, ( mikrofonnal belőttem a hangnyomást ) a hangdobozokban leválasztottam a mély szekciót a tekercseivel együtt, majd az új végfokról hajtottam meg.
Úgy érzem már attól jobb lett ( definiáltabb, határozottabb ) a mély, hogy külön erősítőről hajtottam meg ( nem terheli meg a mélynél lévő párhuzamos kondi esr-je az aleph-eket ) a mély és a közép-magas egységet.
Ezután jön még a dsp, ami feletszi az i-re a pontot ( remélem ).

Lényeg: ez a fillérekért megkapható végfok teljesen rendben van, bátran ajánlom a kisebb pénzű diy-ereknek!

A deszka modell:

(#2039) Bogyó bá' válasza ozzy711 (#2038) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én "játszani", gondolkodni, építeni szeretek - talán még sokkal jobban is, mint zenét hallgatni. :B

A mostani, mindössze 2 x 2 Wattos (EL84SE) végfokom isteni lett a két kis öreg, de igen érzékeny KEF Coda7 dobozkámhoz (abban a 6 nm-es pici szobácskámban). Ahhoz lett összehangolva minden, fülre - és betyár jól sikerült, napi 10-14 órányit megy tunerról, Spotify-ról, saját hanganyagról!

Aztán rájöttem, hogy a mélyek nem mennek elég mélyre (a doboz és az EL84SE parányi kimenőtrafói jóvoltából), így amikor megengedhettem magamnak, akkor a dobozokat - igen akciós húsvéti ünnepi áron - leváltottam a mostani Monitor Audio Bronze 100-asokra. Kapásból megjöttek az igazi mélyek, de ez bő 4 dB-lel érzéketlenebb amazoknál, így elfogyott a power. :O Egyszerűen nem elég a 2x2W: jazz-ra még (majdnem) OK, de pl. szimfonikus zenénél nem fér ki a fortisszimó. Betorzít, betortyan....

Szóval így jöttem rá (amúgyis újra építeni akartam valamit.... ;] ) hogy kell egy nagyobb - csöves, mi más - végfok. Ugyan egy kb. huszönöt éves, 8 végcsöves, szintén saját tervezésű és építésű dupla EL84PP rohad a szekrényem tetején, de abban a hosszú állás alatt (???) megdöglött az egyik kimenőtrafó (bekapcsolás után fél órával menetzárlatos lett) :W

Megjavítani nem akarom, a csöveket és a jobb kondikat időközben el is kezdtem kibelezni belőle - kellett a mostani cuccaimhoz.

Az SE hangját nagyon megszerettem, így a következő "játékszer" is csak az lehet. Körülnéztem az olcsó kínai cuccok között, és találtam egy jó kis (nettó 350 $-os) végfokot, ami ugyan alapból elég xarul szól (hibás kapcsolástechnika és f*/s csövek), de kitűnő kimenő trafókkal rendelkezik. Egy amerikai villamosmérnöknő (aki saját csöves erősítőket tervez és gyárt) kezelésbe vette ezt a kis gépet, és csinált hozzá egy pofonegyszerű (mindösszesen 50 dollárba kerülő) MOD-ot, amivel fel lehet húzni a hangminőségét az 1000 $-os kategóriába - ráadásul aki látott már forrasztópákát, az maga is meg tudja csinálni. Sok, egymást követő YT videóban a végletekig leírta az átalakítás menetét: olyan MOD-ot akart csinálni, ami nagyon kis pénzből, kevés hozzáértéssel, de hiba nélkül reprodukálható. Tőle tudom, hogy a trafók igen jók a cuccban. Ő írta, hogy ennél még sokkal többet is ki lehetne hozni belőle, de az már komoly konstruktőri munka, magas anyagköltséggel: kb. a dobozt és a trafóit, foglalatokat tartanád meg, minden más megy a lecsóba. Erről, a komolyabb MOD-ról nem ad semmiféle részletet. Nem baj, van saját ötletem rá! :D

Viszont a 3 db trafója külön, Mo.-ra szállítással együtt annyiba kerül, mintha megvennéd az egész komplett erősítőt - és úgy még kapsz hozzá egy gyönyörű kasznit, porcelán csőfoglalatokat is. Én pont ezt tettem: megrendeltem a cuccost, és majd augusztus közepén fog ide érni. Ha megjön, akkor - egy rövid meghallgatás után - teljesen elbontom, és mehet bele a saját konstrukció. :)) Úgy gondolom, hogy mindenestől ki fogok jönni 650-700 dollárnyi cuccosból, jó (J.J. 6L6GC csövekkel, gyors diódás, félvezetős stabilizált tápegységgel).

Ezt az egy videót nézd meg (bekapcsolt felirattal, automatikus magyarra fordítással) a hölgy munkájáról, ez adta meg nekem a végső lökést hogy bele vágjak. Mondjuk én ennél alapból sokkal "messzebbre" készülök menni.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2040) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#2039) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az eredeti, gyári kínai cucc rajza:

A Skunkie-féle pofonegyszerű, de nagyon-nagyon hatékony és már többszáz (!!!) követője által sikeresen utánépített MOD:

Az "én tervezett verzióm" meg pár hsz.-szel előbb látható - még félvezetős stabilizált táp nélkül. Gyakorlatilag csak a trafók maradnak: új kék ALPS poti, aranyozott csőfoglalatok, forrlécek (már megjöttek...), és más típusú kapcsolás (sima pentóda, nem ultralineár a végén, az elején meg a jól bevált E88CC SRPP meghajtás, 10 dB körüli átfogó negatív visszacsatolás, ami ráadásul kikapcsolható lesz), teljesen más csövek (6L6GC a végén) mindenütt. Úton vannak a MUSE elkók a katódellenállásokhoz, és szintén úton vannak a Mundorf 470nF/630V-os csatoló kondik is). Szóval már csak a kínai végfokot várom..... :DDD

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2041) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#2040) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az összes eredeti alkatrészt, a bal alsó fojtótekercset és a középső, egyenirányítócső foglalatát is kib@xva forrlécekre képzeltem el az egészet - kizárólag a már meglévő M3-as furatokat felhasználva (rozsdamentes acélt házilag furkálni nem vicces....), kb. imígyen:

A csőfoglalatokat tartó komplett belső - szintén rozsdamentes acél - szerelőlap 4 db csavarral egyben kivehető, így kényelmesen, a dobozon kívül elvégezhető az egész szerelés.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2042) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Nagyon jó kis projektek, nálam a Tim Mellow féle OTL forrasztódik össze lassan, a csôtartô konzolok levágva-felcsavarozva, a bemeneti Jantzen csatolókondikra várok, aztán indul a mandula. :)

A bias és dc offset beállító precíziós potikat hogy mire fogom felcsavarozni-tenni, nem tudom, nekem most ilyen fizikai-szerelési kihívásaim vannak, mintsem elektromos vagy egyéb. De megoldom, csak ki kell kreatívkodnom :)

Ez egy 25W 8R képes kütyü, kimenôtrafó nélkül, az átvitele nem kérdéses, a fejes OTL után nagyon bizakodom a hangjában, már kíváncsian várom az eredményt.

Az eredetijében feedback nélkül a torzítás 2W 8R mellett 0.14%, 26dB feedback mellett (ez a default) 0.007%.

Az ezutáni egy totál saját tervezésû, KT150-ekre alapuló design lenne, push-pull-ban, A ill. AB osztály.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2043) Bogyó bá' válasza Dißnäëß (#2042) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nálam is a dobozolás a legnagyobb kihívás.... :W

Én hiába vagyok gépészmérnök (távmunkában dolgozom egy pesti cégnek Kalocsáról - immár 13 éve), egyszerűen nem férek hozzá egy jól felszerelt lakatosműhelyhez, itthon is csak a legalapabb kéziszerszámaim vannak (a legkomolyabb a Lidl-es állványos fúrógép és a két korongos asztali köszörű... :B ). Nincs lemezollóm, nincs élhajlítóm (nem is férek hozzá sajnos a városban) így "kénytelen voltam" a meglévő cuccaimhoz is kínai CNC-megmunkált aludobozokat venni, amin csak minimális igazításokat, megmunkálásokat kellett csináljak. Most meg adta magát a kínai "kacat-erősítő" saját, gyönyörű doboza: csak az üresen maradó középső csőfoglalat helyét kell eltüntessem majd valahogy. Lehet kirakom a táp áteresztő FET-jeinek a hűtőbordáját oda. :F

Elektromos szempontból jól fel vagyok szerelve én is: 100MHz-es digitális oszcilloszkóp, jó minőségű függvénygenerátor, labortápegységek, komoly multiméterek, egész tisztességes (SMD-forrasztásra is alkalmas - hőlégfúvós), forrasztóállomásom az van itthon.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2044) denesdr


denesdr
addikt

Ha valaki saját készülékdobozt szeretne készíteni, az eljöhet, megcsinálhatja nálunk Szigetújfalun a lakatosműhelyben. Van hidraulikus lemezolló, élhajlító, kézi és gépi hengerítő, CO hegesztő, állványos fúró.

(#2045) Bogyó bá' válasza denesdr (#2044) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nagyon szépen köszönjük nagylelkű felajánlásodat! :R

(Nekem túl messze vagy, de a pestieknek nagy kincs lehet egy elérhető lakatosműhely).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2046) denesdr válasza Bogyó bá' (#2045) üzenetére


denesdr
addikt

Csak lehetőleg ne munkaidőben jöjjön, mert akkor általában foglaltak a gépek!
Amúgy nagy fájdalmam, hogy vaslemezből nem a legjobb építeni hangfalat (mert én azt szoktam főleg). :))

(#2047) Bogyó bá' válasza denesdr (#2046) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

15-20 mm falvastagságú öntöttvassal meg lehetne próbálkozni - da ahhoz meg kohász ismeretség kellene.... :))

szerk: az egyik kissé buggyant ismerősöm vagy 25 évvel ezelőtt betonból öntött magának álló hangdobozokat. Egyébként - Monacor hangszórókkal - nem is szólt rosszul. ;] (Száz kg fölött volt darabja...)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2048) denesdr válasza Bogyó bá' (#2047) üzenetére


denesdr
addikt

Ja és az öntöttvas még árnyékolna is a még árnyékolna is elektromosan. Szép lenne, mint egy új traktor. :D

A beton egyébként nem rossz, zsalukő lefenekelve és kész a kismonitor doboza. :)

(#2049) Dißnäëß válasza Bogyó bá' (#2043) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Lemezollót vettem OBI-ban, 1mm-es rozsdamentes acél lemezzel együtt (+ védőkesztyű, ez k*ra fontos!!) .. azzal lehet belülre kisebb konzolokat építgetni, hajlítani is lehet, két keményfa léc közé fogva olyan szép derékszöget kaptam, woo-hoo. :D

De amúgy aluból is kaphatók ilyesmik...

denesdr: :Y :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2050) Bogyó bá' válasza Dißnäëß (#2049) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szerintetek ezt a kis élhajlítót meg szabad venni ennyiért? [link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.