Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) ozzy711 válasza gordonfreemN (#1850) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Ha nem szólsz észre sem vettem volna! ;] Nekem nem lenne kizáró ok.
Egy igazi maximalista vagy!

(#1852) gordonfreemN válasza ozzy711 (#1851) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Közben persze rájöttem arra is, a megvilágítás is sokat számít ám. Na azért megpróbálom legyártatni majd az oldlasó fából is, hátha még ennyit kibír munkatársam :)
Egyébként melyik kinézet adja jobban? Fával vagy aluval?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1853) ozzy711 válasza gordonfreemN (#1852) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Szerintem a fa egyfajta arisztokratikus külsőt ad a készüléknek az aluhoz képest.
Pl.: [link]

(#1854) Dißnäëß válasza gordonfreemN (#1843) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Hoppá.
:K :K :K :K :K :K

1. tükrösített fedlap - kellene nekem egy. Vektorgrafikám van hozzá (SVG). Kivágni magyarul a lyukakat, mindent (cnc), 3mm vastag lap.. majd finish-elni tükörre a felszínét. Tudsz erre vkit ? Húzott alut tudnának, de olyat nem szeretnék és tökre elakadtam, milyen legyen a teteje. Gondoltam erre, most megláttam a Tied és meggyőző. :K

2. Gombba ledet fúrni ízlésesen belülről, a kupakját hátulról (így arrafele húz anyagot, nem az eleje fele) és egy picike LED-et beletenni. A két kis vékony erét ha el tudod vezetni a gomb házában valahogy ügyesen, már meg is vagy. B opció ugyanez, a fa előlapon.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1855) gordonfreemN válasza Dißnäëß (#1854) üzenetére


gordonfreemN
addikt

step fájlod ha van, akkor megkérdezem ilyet csinálna-e a lézervágó üzem, de hogy utánna nem fogják csiszolgatni az most egymillió százalék.
Vagyis de, de úgy számolj, hogy külföldi multi cégeknek dolgozunk leginkább és euróban szokták kérni a jussuk ehhez mérten. :DDD szóval nem tudnád megfizetni, meg nem is akarnád. Na lényeg, ha elcsiszolgatod magadnak, akkor megkérdezem.
De egyébként minek csiszolni?
Nekem ez fóliás volt, eleve létezik tükrösített saválló alapanyag. Igaz ha agyítóval nézem, látni a vágást, meg egy két helyen a lézert, ahol bement meg ahol kijött, de ez mindegy lenne nem?
Én a mérettel szívtam. Komoly üzembe gyártattam még a tetejét és 0,2mm volt benne 350mm-en, nem ment a helyére. Aztán nem tetszett nekik, hogy legyártattam gariba ujra. Ez itt történt: [link].
Hogy nálunk mi a helyzet, azt nem tudom, mert nagyob nem vagyok még velük kapcsolatban, egyelőre a forgácsoló műhelyt támadtam be.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1856) nLali válasza gordonfreemN (#1855) üzenetére


nLali
senior tag

Érdekes dolog a 0.2mm hiba.
Milyen tűrés volt meghatározva a műszaki dokumentáción? Ha külön a tűrésre nem tért ki a megrendelés, akkor a 0.2mm jó is lehet.
Sajnos, ami a pontosságot illeti, a cnc sem szent grál. Mármint ismétlési pontossága jó, de még mindig az emberen múlik minden. Ez a 2-2 furat egymással szemben lenne, néhány tized mm tűréssel, de ember programozta így 120-140mm lett a hiba.
Egy másik fotón egy épülő betonkeverő üzem alap csavarjai. Az oroszok 2mm tűrést engednek vasbeton szerelésnél É-D-K-Ny-föl-le és a két függő, tehát 8 dimenzióban betonozás előtt. A beton elnyomja a geodétával milire állított csavart, az nem számít. Papiron jó a tűrés. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy a cnc nem garancia a pontosságra, csak az odafigyelés.

(#1857) gordonfreemN válasza nLali (#1856) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Előtte leleveleztem velük hogy tizeden belül lesz, ez volt a szerencsém és kaptam újat

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1858) nLali válasza gordonfreemN (#1857) üzenetére


nLali
senior tag

Gondolom a levélíró(fogadó) elfelejtett szólni a 2 fogú Józsinak, hogy milyenre állítsa a gépet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1859) Dißnäëß válasza gordonfreemN (#1855) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nálam a gyári homokfújt alu fedlapot kimarták, a gép ejtett egy hibát.. megkarcolta.

Kaptam egy másik, új alu lapot "ajiba", kifúrva, minden stimm, kivéve az apró tényt, hogy:

- nem homokfújt ezüstre, hanem natúr szálcsiszolt

- a széleknél a 8 rögzítôcsavarból 4db úgy 1-2 mm-rel arrébb esik, mint a furat alatta. Ez nem fa, hogy odafeszíti majd magát aztán jó .. sajnos késôn vettem észre.

Soha többet. Ez a cég volt.

Nyilván a nyafogásomra már nem is reagáltak..
Magyar kisipar.

[link] [link] [link]

Váltottam emailt párat az olasz Modushop-al, vállalna nekem egy fedlapot, de Corel formátumú vektorgrafikát kér, az SVG nem elég/nem jó. :W :W :W

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1860) gordonfreemN válasza Dißnäëß (#1859) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Mindegy, ha kell, akkor küldd el nekem a step fájlt és megkérdezem van-e tükrösített anyag, legyártatni mibe fájna baráti alapon

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1861) Dißnäëß válasza gordonfreemN (#1860) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Hálás vagyok, rendezem soraimat és jelentkezem. :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1862) ozzy711


ozzy711
Topikgazda

Buék minden diy erősítő szakinak egy reményeim szerinti új projekt képével (Aleph 3 ): :))

(#1863) gordonfreemN válasza ozzy711 (#1862) üzenetére


gordonfreemN
addikt

BuÉK viszont cimborák!

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1864) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

BUÉK BUÉK, csini az Aleph :)
Mesélj róla ;)

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1865) ozzy711 válasza Dißnäëß (#1864) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Ez nem az én projektem ( sajnos ), de ez lesz az alap, ilyen séma szerint szeretném én is.
Egy havertól jött a kérés, valami ütős cuccra, ezért erre esett a választás, mivel korábban megrendeltem 4 db. kétoldalas nyákot az Aleph 3-hoz. Ez "csak" rca-s, aszimmetrikus bemenetű lesz sajnos, de majd meglátjuk ( halljuk ), mit produkál.
Majd dokumentálom folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

(#1866) Dißnäëß válasza ozzy711 (#1865) üzenetére


Dißnäëß
veterán

És mik a speckói egy ilyennek ?
"Hánnyal megy ?" :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1867) ozzy711 válasza Dißnäëß (#1866) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Ez a projekt: [link]
Eredetileg hidalva terveztem, azért vettem négyet, de maradt az "X", így most pihent. Ebből egy szimpla sztereót szeretnék összehozni. A hűtőfelület kb. fele a másik projekthez képest. :D

(#1868) gordonfreemN válasza ozzy711 (#1865) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Miert sajnos csak asszimetrikus? Nincs azzal semmi baj, otthoni környezetben befizetek,ha bárki meghall egy jó szimmetrikus meg asszimetrikus közt a különbséget.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1869) ozzy711 válasza gordonfreemN (#1868) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Jobban szeretem a full szimmetrikus eszközöket, de igazad van, egyébként idézőjelbe tettem a csak-ot. :))

(#1870) gordonfreemN válasza ozzy711 (#1869) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Jól van, már megijedtem egy pillanatra :DDD :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1871) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Jó napot, Uraim! :)

Beköszönnék némi DIY csöves lánccal. Saját tervezésű EL84 SE végfok kemény 2x2W teljesítménnyel :DDD és egy ARC-koppintás vonalszintű előerősítő - ez utóbbi még befejezésre vár, de természetesen működik ez is.

Picit bővebben: [link]

Egy korábbi (még előfok nélküli) "enteriőr":

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1872) ozzy711 válasza Bogyó bá' (#1871) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Üdv a topikban!

Szuperek a cuccok amit csináltál és nagyra becsülöm a lelkesedésed! :R
Lehet majd össze is futhatnánk egyszer, ( Kiskunhalasi vagyok )!

(#1873) Bogyó bá' válasza ozzy711 (#1872) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

:R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1874) gordonfreemN válasza Bogyó bá' (#1871) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Az igen,szépek! Tetszik a betekintő ablak

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1875) Bogyó bá' válasza gordonfreemN (#1874) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Azokat a kis kínai "reszeli" a dobozokra. :)) Amúgy CNC-mart akármik: [link] és [link]

Gyárilag füstszínű, sötét plexit adnak hozzá, de nálam veszedelmesen közel kerültek a csövekhez, simán megégne, elolvadna. A végfokban sima üveglap lett beragasztva (az is forró mint állat), a másikban egyelőre még nincs semmi...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1876) ozzy711 válasza Bogyó bá' (#1871) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Picit bővebben: [link]

Az mennyire bevett gyakorlat, hogy a csöves erősítőknél nem az "előfok" cső elé, hanem utána teszik a csatoló kondit? Ennek mi a gyakorlati haszna?

A 290 voltból mennyi marad a stabilizálás után ( látom jelentős mennyiségű zéner került beépítésre :D )?
Szkóppal is mérted az erősítőt ( nekem nincs sajnos, én komplet rendszerben, hangsugárzón keresztül mikrofonnal tudok csak mérni )?
Milyen dobozokkal próbáltad már?

(#1877) Bogyó bá' válasza ozzy711 (#1876) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az előfok cső "elé" nem teszek kondit - mert a forrás készülék kimenő jele nem tartalmaz egyenáramú komponenst (= ergo bennük van, a kimenetük előtt leválasztó kondi. A tunerben, a CD-játszóben, sőt még a kis kínai DAC-ban is)

A bemenő cső anódja +100V körüli potenciálon van, a végcső rácsa 0V-on, így oda "muszáj" kondit tenni. Léteznek persze olyan high-end megoldások, akik elkerülik ezt a kondit is. Az enyém egy full-alap technika / kapcsolás, így én a legegyszerűbb (kondenzátoros jelcsatolás) megoldást választottam. Természetesen MKP (polipropilén dielektrikumú), tehát "jó hangú" kondenzátort alkalmaztam.

A végfok stabilizált anódfeszültsége +265 Volt, ennyi marad a bejövő kb. 290V-ból. A 4 db zéner az 2 db 75V-os és 1 db 56V-os, 1 db 62V-os sorba kötve.

Kizárólag a 25 éves KEF CODA7 párral használom - ennek 91 dB az érzékenysége (1W-ra), más dobozokhoz ez a pici végfok egyszerűen alkalmatlan volna - a 6nm-es pici szobácskámban is. Az EL84S "elméleti" kimenő teljesítménye 3W körül lenne, de én egyrészt kisebb tápfeszről járatom, nem a "standard" 300V-ról (265V "fér ki" stabilizálás után a tápomból teljesen brumm-mentesen), másrészt 6 ohmosan a dobozaim, így a leillesztésük em tökéletes a kínai kimenő trafó 4 ill. 8 ohmos kimenetére. (A 8 ohmoson használom, mert arról sokkal szebb a hangja).

"Természetesen" van digitális szignálgenerátorom, illetve egy csatornás, 120 MHz-es kis oszcilloszkópom is - mérnökféle volnék (bár nem "villanyász" hanem gépész), így csak a méréseknek hiszek.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1878) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#1877) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A kis végfok hangjáról: kissé mélyszegény, alul soványka (ebben bőven benne van a szobám akusztikája is, a pici hangdobozok, de főleg a kimenő trafók pici vaskeresztmetszete, alacsony primer induktivitása is), de végtelenül precíz, teres, nyílt és részletező. Úgy gondolom, hogy nagyon jók ezek a kis kínai trafók, brutál szoros a 3 részre osztott primer, és a közéjük tekercselt 2 réteg szekunder közötti csatolás. Mérve a -3dB-es pontja alul 50 Hz körül van, felül meg majdnem eléri a 60 kHz-et is. Elsőre megszokást igényel a hallgatása, de semennyire nem fáraszt: napi 10-14 órán keresztül hallgatom - 90%-ban a szuper kis rádió tuneremről meló közben, esténként meg egy-egy órányit meg a CD-játszóról vagy a PC-ről (a kínai DAC-cal, és a szintén csövi előerősítővel hajtva) élvezkedek. :B

szerk: a tunerhez nem kell az előerősítőt használnom, az könnyedén kihajtja a végfokot önmagában is. Szerencsére terveztem rá kétállású bemenetválasztót, így könnyedén meg a bemenetválasztás. (Tehát valójában az is "integrált" erősítőnek nevezhető.)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1879) ozzy711 válasza Bogyó bá' (#1877) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Az előfok cső "elé" nem teszek kondit - mert a forrás készülék kimenő jele nem tartalmaz egyenáramú komponenst

Ez szerintem is így van, de gyakorlatilag az összes tranzisztoros kapcsolásnál látok a bemenetnél csatoló kondit. ( Az Aleph-nél pont nem, de ott is van egyenáram megfutást akadályozó zener amit jó megoldásnak tartok ).
Annak idején még legény koromban egy Musical Fidelity E10-et modifikáltam ( pl. hídba kötés ) "ész nélkül".
Többek között kihagytam a bemeneti 10 uF-os kondit ( cd játszóról-ról ment, aminek elvileg volt kimeneti elcsatoló kondija, bár dc-t nem mértem ), aminek a következmény az volt, hogy random túlvezérlődött az erősítő és elszálltak a végfetek. Először csak valami általam elkövetett építési hibára gyanakodtam, de miután párszor megismétlődött, rájöttem, hogy kell a csatolókondi, mert a bemeneti dc túlvezérelte az áramkört.

A kis KEF az klasszikus doboz, jó ár-érték aránnyal!

(#1880) gordonfreemN válasza Bogyó bá' (#1877) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Hétfőtől én is eféle vagyok, bár én meg pont elektrikus (régen 19.század vége az utcai mutatványosokat/mágusokat hívták így egyébként mert ők használták fel a felfedezett újdonságokat a trükkjeikben, onnan az elnevezés) :)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1881) Bogyó bá' válasza gordonfreemN (#1880) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Friss diploma? Gratulálok hozzá! :R

Én már vén fütyi vagyok, márciusban töltöm be az 59-et - már ha megérem.... :B

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1882) gordonfreemN válasza Bogyó bá' (#1881) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Meg hát, ez nem kérdés :)
A diploma friss, én kevésbé :B

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1883) ozzy711 válasza gordonfreemN (#1882) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Gratulálok én is! :C

(#1884) gordonfreemN válasza ozzy711 (#1883) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Jaj, elfelejtettem az előbb is írni, hogy köszönöm! :R
húzós volt, de megoldható

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1885) Dißnäëß válasza ozzy711 (#1879) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Kommerszeknél és sok másoknak közzétett design-nál a DC elkerülése miatt tesznek csatolót akkor is, ha nem kellene.

A Hypex-ek például nagyon nem szeretik a DC offset-et a bemeneten, mert bevallottan DC coupled eszközök, de mivel OEM-eknek szánják, ők tudják is, mit csinálnak és ügyelnek erre.

Hétköznapi emberek (és a legtöbb DIY építő) terveiben ott a csatolókondi akkor is, ha semmi szerepe egyébként nem lenne, csupán biztonsági okokból. Mondván: "ki tudja, mit tesznek elé". A DIY tervező ezért teszi oda, őt ne szidják érte az utánépítők, a gyár meg azért, hogy emiatt ne legyenek garancia issue-k.

Aki mélyebben érti a dolgokat, úgy épít magának, hogy tudja, mit tesz elé, az milyen belül, satöbbi satöbbi, annak természetesen elhagyható (olykor, ha olyan a kapcsolás, amit ő feltételezhetően tud és ismer).

Legalábbis így nagy általánosságban ezt látom.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1886) gordonfreemN válasza Dißnäëß (#1885) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Szerintem jól összefoglaltad. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1887) Bogyó bá' válasza Dißnäëß (#1885) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem csak a tranyó, hanem a cső sem rajong a DC-offsetért. :N Igencsak vakartam a fejem, amikor a nyáron - szállítással együtt :)) - 1710 forintért vett jelgenerátorom az első próbánál megfektette a csövi végfokomat (a kimeneten semmi jel, és minden munkapont elment a fészkes fenébe): vakartam a fejem vagy 5 percig mire rájöttem, hogy 5V DC-n ücsörög az 1 Veff szinuszhullám. :O Aztán a jelgenerátor kapott egy 1 uF-os MKP kondit a kimenetére, utána már semmi probléma természetesen.

Azóta már vettem "rendes" függvénygenerátort, itt egy kapcsolóval tiszta jelet tudsz kiadni, a kapcsoló másik állásában meg van DC-offset, de azt egy potival állíthatod is.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1888) Dißnäëß válasza Bogyó bá' (#1887) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nálam is van 2 poti DC offset kinullázására a csövin, muszáj, mert szintén DC csatolt.
Ilyen ez a popszakma.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1889) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Urak, tudunk segíteni neki ?

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1890) Bogyó bá' válasza Dißnäëß (#1889) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Megmértem hármat is, na szóval az kétféle menetméretű (M10x1 a fém; M6 a kétféle műanyag), szóval nincs előrébb vele a srác.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1891) ozzy711 válasza Bogyó bá' (#1890) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Ráadásul elég sokban található "sűrűbb" vagy "ritkább" menetes, ( Pl. Musical Fidelity régebbi típusai ) így hiába jó az átmérő még se jó a "mezei" metrikus csavar.
Egyébként nem is értelmezhető ez a kérdés konkrét típus nélkül. :U

(#1892) btraven


btraven
őstag

Van egy cédés rádiómagnóm, de nincs rajta Aux bemenet. Rá lehetne forrasztani egy Sansa Clip fejhallgató kimenetét a képen bal alsó sarokban levő CD ground+R+L pontokra? A CD helyett lenne a Sansa.

(#1893) ozzy711 válasza btraven (#1892) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Én inkább a "tape L és tape R" + gnd- hez ( de akár a "radio" bemenethez is, ott még ellenállás sincs )forrasztanám, egy kondival kevesebb a jelútban. Utána úgyis ott van egy csatoló kondi, az bőven elég!
A jelszint kissé magas lesz szerintem, mivel a fejhallgató kimenet nagyobb feszt ad mint egy line kimenet, de jelforrás hangerőszabályozójával úgyis be tudon állítani az optimáli szintet. Utána már cd-s rádióval tudod a hangerőt állítani.

[ Szerkesztve ]

(#1894) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Ez csak úgy - imádott hőerőgépeim! :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1895) ozzy711 válasza Bogyó bá' (#1894) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Összességében szerinte így is én nyertem a radiátorpótlóimmal! Ha bekapcsolom őket 2 fokot emelkedik a 20 m2-es szoba hőmérséklete! :D
Neked hogy áll a szoba hőmérséklet emelkedés?

(#1896) Bogyó bá' válasza ozzy711 (#1895) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem egészen konkrét adataim vannak: a kis A-osztályú végfok 55W-ot, az előerősítő/fejhallgató erősítő meg 29W-ot vesz fel folyamatosan a hálózatból (ugyanolyan a táp-toroid, sőt a stabilizált táp panelje is bennük). Szóval nem tragédia. Viszont mivel a végfok nagyon picike (2 tenyérben elfér), annak a doboza 2-3 óra használat után 55-58 fokos, az előerősítő kb. max. 40 lehet.... A végfok forró, szó szerint éget ha hozzá érek - bármely részéhez. Még a "poti" gombja is legalább 40 fokos, szerencsére a 22 állású Alps-yaxley bírja... :O

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1897) ozzy711 válasza Bogyó bá' (#1896) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Az 55-58 fok az teljesen korrekt szerintem. Az 55+29 meg egyenesen pénztárca kímélő megoldás!
Én azt is meggondolom mikor kapcsolom be, mivel a 800 watt kicsit húzós a mai rezsi-gyilkos világban. :))

(#1898) Bogyó bá' válasza ozzy711 (#1897) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem a végfok napi 10-14 órán keresztül megy - fél év után végcsöveket cseréltem benne. :DDD (Távmunkában melózok itthonról - egész nap szól a tunerről). Az előfok max. napi egy órát van bekapcsolva (esti audiofil élvezkedés csutka hangerőn - mind a 2x2W-tal!!! :)) ), az csak a CD-játszóhoz, PC-hez (külső DAC-kal) kell, a rádióhoz nem.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1899) Dißnäëß válasza Bogyó bá' (#1898) üzenetére


Dißnäëß
veterán

6N2P-ER.
10-ezer óra minimum. ;]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1900) Bogyó bá' válasza Dißnäëß (#1899) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az előerősítőben, illetve a végfok elején ipari E88CC-k vannak, 10 ezer garantált üzemórával, ráadásul az előfokot keveset használom - és van bőven csövem is hozzá. A "gond" a satnya, polgári EL84-ekkel van - ezek csak ezer üzemórásak (el nem pusztulnak ennyi idő alatt, de mérhetően csökken az emissziójuk, hallhatóan csökken a teljesítményük, hangminőségük. Egyszerűen tompábban és halkabban szólnak). Szerencsére "kis pénzért" van vadiúj, párba válogatott J.J, és nem is rosszak. :N

A NOS Tungsramnál soványabb a basszusuk, de az ezer órát futott Tungsramnál viszont sokkal szebben muzsikálnak - legalábbis új korukban.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.