Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Sziasztok!

KS - 25
Komplementer szimmetrikus 'AB' osztályú végerősítő. Rendkívül kicsi torzítási értékek és egyenletes frekvenciamenet jellemző rá, a zene úgy szól rajta, ahogy azt a hanghordozóra rögzítették.
25W/8 Ω, +/-27V tápfeszültség, 10 kΩ bemeneti impedancia

Mi a véleményetek erről az erősítőről?
A vegfok.hu weblapon található, Járai Balázs féle holmi. Annó kértem tőle egy ajánlatot 5.1 es erősítő építésére, azt mondta 5 ilyen erősítőt pakolna össze.
Egyébként ez valami populárisabb kapcsolási rajz alapján készülhetett?

(#1252) pro55 válasza ---Lasali--- (#1251) üzenetére


pro55
csendes tag

Elég pancser munkának tűnik, hangfrekin szükségtelen ez a fajta kétoldalas ( a földelési oldalt csak a furatoknál megszakító) technika, valahol 100MHz fölött van létjogosultsága) itt - pláne hogy a lakkréteg sincs rajta - viszont zárlatokat okozhat, pláne ilyen béna hosszú lábra hagyott alkatrészek mellett. Gondolom a kapcsolás ami itt nem látszik - és ami a lényeg - sem lehet sokkal színvonalasabb.

(#1253) perempe válasza ---Lasali--- (#1251) üzenetére


perempe
addikt

én Sure TK2050-re esküszöm, nem túl drága. asszem ingyenes a szállítás.
[link]
[link]
[link]
esetleg vmelyik HiFimeDIY erősítő:
[link]

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1254) ---Lasali--- válasza perempe (#1253) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nekem igazából egy olyan erősítőre van szükségem, ami mondjuk 5x25 watt, plusz 50 watt teljesítményre képes. És alkalmas minőségi zene hallgatásra. És olcsón ki lehet hozni.
Ilyet kapni nem lehet, ezért gondoltam az építésre.

(#1255) perempe válasza ---Lasali--- (#1254) üzenetére


perempe
addikt

az általam ajánlott paneleket már csak be kell dobozolni, meg tápot kötni rá.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1256) villamos válasza ---Lasali--- (#1254) üzenetére


villamos
őstag

VF2, vagy B5.
Ezekből egy mono végfokpanel durván egy ezres...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1257) perempe válasza villamos (#1256) üzenetére


perempe
addikt

nyákot hol kapni?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1258) villamos válasza perempe (#1257) üzenetére


villamos
őstag

Azt magának maratja az ember, a móka úgy az igazi.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1259) ---Lasali--- válasza perempe (#1253) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Egy jó tápolással megépített TK2050 et (mert úgy tudom nagyon érzékeny a tápra, szóval nézzünk egy ideális esetet), ami nincs mondjuk 30 wattnál jobban terhelve, te hova tennél minőség terén. Pl milyen boltban kapható erősítőhöz mérnéd minőségben?

[ Szerkesztve ]

(#1260) perempe válasza ---Lasali--- (#1259) üzenetére


perempe
addikt

ártól függetlenül jó. sokan írták, hogy pl. egy nem invertáló LM3875 erősítő után is javulás. [link]

ez a táp-kérdés túl van lihegve szerintem.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1261) perempe válasza perempe (#1260) üzenetére


perempe
addikt

[link]
egy magyar fórum linkje.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1262) ---Lasali--- válasza perempe (#1261) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ebbe a forumba a Kálmival vagyhogy írja, fel is akartam venni a kapcsolatot, úgy nézem ő gyakorlott a témában, mivelhogy épített is már 6 csatornásat ebből. Csak az a baj hogy adminhoz kötik a regisztrációt, az meg még nem fogadta el..
Igazából a kérdésem tök amatőr volt, és tudom hogy hülyeség ilyet kérdezni, de aki nem járatos a témában, attól szerintem elnézhető. Szóval hogy valami boltban kapható kacathoz tudjam hasonlítani, ezért tettem fel. Pl hogy egy 45-50 ezres yamahánál amiről olvastam olyanokat hogy valaki visszavitte mert zenét nem tudott rajta hallgatni, mivel jobb, vagy pl egy harman kardon avr szériába hova lehetne tenni, vagy na mégis...
Van nekem olyan ismerősöm, aki épített elég jó csöves erősítőt meg villamosmérnök, meg tudok szerezni még több embert is a témában, szóval ha oda jutok hogy valamiről eldöntöm hogy kell, akkor valószínűleg elég profi módon fogjuk megcsinálni. Szóval a táp túl lihegés annyira nem izgat, könnyen előfordul hogy túl lihegek én majd több mindent is. :D

[ Szerkesztve ]

(#1263) perempe válasza ---Lasali--- (#1262) üzenetére


perempe
addikt

írtam privit.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1264) samsungbp


samsungbp
csendes tag

sziasztok ! Valaki segítene abba h ha vettem egy végfokot a sztereo erősítőmet az elé lehet kötni ? de a stereo erősítőmön csak hangfal kimenet van akkor arra kössem rá ? ÜDV Várom az észrevételeket! Köszönöm előre is!

(#1265) 7294 válasza samsungbp (#1264) üzenetére


7294
csendes tag

Szia!Nem köthető rá a hangszóró kimenetre kivéve ha a végfok rendelkezik olyan bemenettel ami elviseli.(némelyik szub erősítő ilyen)Elé sem kötheted mert akkor a sztereó erősítőt vágod haza.
De ha van a sztereó erősítőn pre out v. valami hasonló, azaz az előfokról kimenet oda rá lehet
kötni.Miért akarod kombinálni a kettőt?

(#1266) samsungbp válasza 7294 (#1265) üzenetére


samsungbp
csendes tag

gyengének tűnik a laptopból a jel ami kijön és nem tudom rendesen meghajtani a hangfalakat!
azzal akartam előerősíteni......

(#1267) 7294 válasza samsungbp (#1266) üzenetére


7294
csendes tag

Akkor előerősítő vagy egy kis keverő kell neked!

(#1268) samsungbp válasza 7294 (#1267) üzenetére


samsungbp
csendes tag

de a rásió erősítő az mért nem felel meg elő erősítőnek azt nem értem érted... erre tudsz valami okosat mondani ?

(#1269) 7294 válasza samsungbp (#1268) üzenetére


7294
csendes tag

Akkor felel meg ha van rajta kimenet az előfokról pl. subnak,monitornak.Ha nincs és
mindenképp arról akarod hajtani akkor barkácsolni kell.Egyébként ha van rajta hangerőszabályzós fejhallgatókimenet arra is rákötheted próbaképp,de úgy is elég könnyű túlvezérelni és nem szól
valami szépen.
Amúgy még nem írtad milyen végfok és milyen rádiós erősítő...Lehet könnyebb lenne

(#1270) samsungbp válasza 7294 (#1269) üzenetére


samsungbp
csendes tag

a vég fokom az ez : ibiza amp 600

(#1271) samsungbp válasza samsungbp (#1270) üzenetére


samsungbp
csendes tag

A rádió erősítő pedig Klikk

(#1272) samsungbp


samsungbp
csendes tag

Ez az :

[ Szerkesztve ]

(#1273) 7294 válasza samsungbp (#1272) üzenetére


7294
csendes tag

Szerintem ezt a végfokot ne akard azzal a teac-al kombinálni.Laptopon gondolom átbogaráztad már a beállításokat és maxon van a hangkimenet.Én ehhez a végfokhoz vennék egy keverőt és
azzal akkor megvan oldva a probléma,sőt ha olyat választasz még a teac is ráköthető!Lehet
kapni egészen jó áron elég jó keverőket már és nem kell akkor belenyúlni a teac-ba
Nálam egyébként pc után jön a keverő onnan aktív sub aztán végfok.

(#1274) samsungbp válasza 7294 (#1273) üzenetére


samsungbp
csendes tag

Értem gondolkodom majd rajta köszi a segítséget!

(#1275) Stepo


Stepo
aktív tag

Sziaszok!
Van 2 ilyen hangfalam és szeretnék hozzájuk csinálni egy erősítőt.
Tudnátok nekem linkelni megfelelő kapcsolási rajzot meg ami kell?
És megéri csinálni,vagy olcsóbban jön ki ha megveszem kèszen ?

(#1276) villamos válasza Stepo (#1275) üzenetére


villamos
őstag

Olcsóbb ha veszel egyet..

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1277) Stepo válasza villamos (#1276) üzenetére


Stepo
aktív tag

50 euró alatt nem tudnék kijönni,ha otthon megcsinálom?
(Alaplapot maratni,stb.. tudnák suliban is)

(#1278) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv
Lenne egy ilyen épített erősítőm, és lenne egy kérdésem. Hogy és hova kéne egy hangerőszabályzót berakni?

Switch Tax

(#1279) villamos válasza Stepo (#1277) üzenetére


villamos
őstag

Tehát akkor van:
-műszaki ismereted
-készülékház
-egy megfelelő paraméterekkel rendelkező transzformátor
-szerszámok
-multiméter, osszcilloszkóp
-egy normális páka

Ha ezek közül bármelyik is hiányzik, nem érdemes belekezdeni. Használtan 15-20 ezer Ft ellenében rengeteg készülék beszerezhető, ami a linkelt berendezéshez jobb mint megfelelő. Én az EA6383S -t ajánlanám a Videoton -tól a hangfalhoz.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1280) Stepo válasza villamos (#1279) üzenetére


Stepo
aktív tag

Iskolában ezt tanulom.A Tanárúr azt mondta,hogy bármit csinálhatunk,csak vigyünk bekötési rajzot,de csak akkor vihetjük haza,ha az alkatrészeket megvesszük.

(#1281) pondor313


pondor313
tag

Sziasztok. Erősítő építésben jártas illetőt keresek, némi segítségre lenne szükségem. Ha PÜ-ben rám írna megköszönném!

üdv.
Zsolt

podor313 felhasználónak 24 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#1282) pondor313 válasza pondor313 (#1281) üzenetére


pondor313
tag

Hol vagytok mesterek? :)

podor313 felhasználónak 24 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#1283) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
A kérdésem az lenne hogy egy 2x75 w-os stereo erősítőt át lehet alakítani egy aktív sub erősítőre?
Úgy hogy a házimozi erősítőmnek az aktív sub jelét tudja fogadni, és hogy automatikusan ki-be kapcsoljon meg ilyenek.
Ha igen mit és mennyiért kellene hozzá venni?

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#1284) Brüh válasza ---Lasali--- (#1251) üzenetére


Brüh
csendes tag

Tudom kicsit megkéstem, de én most nézegettem építeni való erősítőt. :)
Szerintem a KS - 25 nagyon hasonlít a Piret Endre által tervezett komplementer szimmetrikus végerősítőre. Bővebb infót a HE 1991/6. számában találsz róla. Édesapámnak is ilyen van. Nagyon kellemes hangú kis erőlködő. :)

(#1285) ozzy711 válasza Pöttön (#1283) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

A ki-be kapcsolásnál a stand-by üzemmódot érted?
Egyébként hídba kell kapcsolni ( a két pozitív kimenet lesz a hangszóróhoz csatlakoztatott és ha nem akarsz sokat gatyázni a szimmetrizálással, akkor az egyik bemenetet a fölre kötöd, sok különbség nem lesz a szub tartományban ). Mindössze arra figyelj, hogy így megnégyszereződhet a teljesítmény, a mélynyomót nehogy túlterheld vele!
Nálam is így megy, nincs külön vezérlő elektronika hozzá, folyamatosan megy, alaphelyzetben ( jel nélküli állapotban ) minimálisat fogyaszt, szerintem felesleges a plusz elektronika hozzá, hiszen a háttereket sem hiszem, hogy lekapcsolja a hm. erősítő, ha csak sztereót hallgatsz vagy igen?

(#1286) Pöttön válasza ozzy711 (#1285) üzenetére


Pöttön
őstag

HM rendszerbe kellene igen, és a stand by állapotra gondoltam igen.
Az erősítő most jött meg a szervizből, pont egy ilyen hidalás robbantotta le az egyik végfokát.
Bár azt nem tudom hogy, hogyan akarták kivitelezni, mert kölcsön volt adva egy ismerősnek és nála robbant le az erősítő fele.
Akkor ha ezt így megcsinálnám akkor automatikusan ki-be kapcsolna az erősítő? A bemeneti jeltől függően?
A mélynyomót nem hajtaná így se úgy se szét szerintem.
Mert ez egy 2x75w-os stereo erősítő, a mély az meg egy DLD 500+ lenne.

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#1287) ozzy711 válasza Pöttön (#1286) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Folyamatosan be lenne kapcsolva, de nem adna ki hangot értelemszerűen, ha nem kap jelet a hm erősítő sub kimenetéről. Ha kikapcsolod a hm erősítőt, akkor ezt is manuálisan ki kell kapcsolni ( tedd őket közös elosztóra, mi pl. billenőkapcsolós kivitelű ). A sztereó erősítő milyen típusú?
Gyanús, hogy a hidalás után a 4 ohm-os terhelés kissé megterhelő lesz neki. Ilyenkor csökkenteni szokták a tápfeszültséget, ami nálad nem megvalósítható. Ha az erősítőd 2 ohm-os terhelésen is stabil adatlap szerint akkor mehet, ha csak 4 a minimum akkor csak az egyik felét használd, mert megint el fog szállni sajna. :(

(#1288) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

TPA 3116-al van valakinek tapasztalata?
Szeretnék egy kis erősítőt a jobb sorra szenderült Panasonic minihifi hangfalaim számára...

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#1289) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

Van egy minierősítőm amit fel szeretnék újíttatni.

A kábelezését kellene rendbe rakni és nagy eséllyel a belseje is megérne egy rápillantást.

Ha van itt olyan Budapesten-Budaörsön-Budakeszin lakó fórumtárs aki elvállalná a felújítását azt megköszönném!

További részleteket privát üzenetben beszéljük meg!

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#1290) shalafi66 válasza Puma K (#1289) üzenetére


shalafi66
veterán

Nagyon cuki. :D

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1291) Puma K válasza shalafi66 (#1290) üzenetére


Puma K
veterán

Nem egy vadállat de amikor működik rendesen akkor az igényeimet kielégíti. :))

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#1292) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Úgy gondolom, hogy megérett egy ilyen topik nyitása:

Minden ami elektroncsőves HIFI és studio téma!

Prohardver topik: Elektroncsöves hifi

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#1293) ZooLLeR


ZooLLeR
tag

véletlen hsz.

[ Szerkesztve ]

Farhát eladó.

(#1294) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Hello mindenki! Van egy Genius 1250x hangfalam. Ideiglenesen a 13,5V trafóját lecseréltem egy 13,5DC tápegységre. Power LEd felvillan, viszont nem szólal fel egyik bemenetén keresztül sem. Max.-on sem hallható semmi, alapzaj sem. Kikapcsolásnál halkan pattognak a hangszórók egy sorozatban (4-6 pattogás) folyamatosan elhalkulva.
Megy vissza az eredeti trafója, viszont kíváncsi lennék, hogy valakinek van-e ötlete, hogy az erősítő tápellátása felöl, mi az ami ezt a műveletet gátolja. (Hogy miért csináltam ezt a bárgyú próbálkozást? Zavart a hangos pattogás, ami a közeli hűtőszekrény miatt viszonylag sűrűn és random produkál a hangfal. Néha elég hangos és meg is ijeszt. :DDD )

Jevons paradox

(#1295) Degeczi válasza Aprósólyom (#1294) üzenetére


Degeczi
nagyúr

És azt hogyan?
A gyári trafója 2x13V AC, amiből így egyenirányítás, pufferelés után 2x18V DC-t, azaz +-18V-ot állít elő...

[ Szerkesztve ]

(#1296) Aprósólyom válasza Degeczi (#1295) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Lekötöttem a trafót és helyébe ment a tápegység. A gyári panellel nem csináltam semmit, mivel a kérdésből is látszik (és én is tisztában vagyok vele), hogy nem értek az elektronika mélylélektanához... Csak próbálkoztam, hátha működni fog és a tápegységen keresztül nem jelentkezik majd a puffogás, amit a hálózatról vehet fel a hűtő miatt. Ment minden vissza az eredeti állapotba.
Hogy a fenébe lehetne megszűntetni ezt, a hálózat felőli érzékenységet? Vagy nem éri meg az energiát, pénzt? Már gondolkozom benne, hogy inkább veszek egy másik aktív hangfalat, aminek a belső elektronikája nem érzékeny ennyire ezekre a zavarokra, ha máshogy nem megy. Mikor kikapcsol a hűtő, nagyon hangosan puffog a hangfal.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#1297) Degeczi válasza Aprósólyom (#1296) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A trafónak 3 (ill. 4, de 2 közösítve) kivezetése van: arra hogyan kötöttél egy DC tápegységet?
Mégegyszer: az erősítő tápellátása +18V, 0 és -18V

Zavar nem csak a tápegység felől, hanem rádiójelként is érkezhet. Valószínűleg főként eleve erről van szó az ilyen hangcuccoknál, mert mobiltelefonokra is különösen érzékenyek.

(#1298) Aprósólyom válasza Degeczi (#1297) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem kötöttem a trafóra semmit, nem írtam ezt. A trafó 3 vezetékét lekötöttem a panelről. A panelre futó 3 vezetékre (2sárga, 1fekete) kötöttem a DC táp pozitív (2db sárga vezeték) és negatív (1db fekete vez.) ágát.
A közelben lévő hűtő kikapcsolásakor keletkezik puffanás, csak. Mobiltelefon aktivitása nem hallható a hangfal bekapcsolt állapotában.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#1299) taf120


taf120
lelkes újonc

Sziasztok!

[Ezt] lehet használni sima line-out-ra kötve? Például egy CD lejátszóra? 2V-os line-out.
voltage gain of slightly less than unity - feszültséget nem erősít, de áramot igen.
2V line-out az nem elég bőven egy fejhallgatónak? (még sok is)

(#1300) Mikisys válasza taf120 (#1299) üzenetére


Mikisys
őstag

Igen, ezt lehet használni.
Nincs fejhallgató kimenete a CD-játszónak?

Üdv!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.