Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) qqzs válasza Kulbi (#7299) üzenetére


qqzs
őstag

Vilagmeretu hiba xiaomi server gond. Xiaomi eddig nem reagalt

Eladó: GTS450

(#7302) jézusom válasza Paklee (#7300) üzenetére


jézusom
addikt

4-8 Mb/s között lehet gondolkodni.

(#7303) powerwade válasza qqzs (#7301) üzenetére


powerwade
senior tag

Na ezért nem használok, veszek cloud alapú cuccot, ha van rá más lehetőség. Rajtad kívülálló ok miatt szívhatsz :(

(#7304) #15490560


#15490560
törölt tag

Sziasztok!
Egy magánparkoló megfigyelésére szeretnék kamerát felszerelni. Áramvételi/bekötési és wifi vételi lehetőség adott!
Fontos lenne, hogy wifin rá tudjak bárhonnan csatlakozni, jelezzen ha mozgást lát, tudjon rögzíteni felhőbe.

Az Arlo Pro 2 kamerákat néztem, ami talán megfelelne ezeknek. Jófelé keresgélek? Kicsit borsos az ára, mert 150e forint körül van a 2 kamerás.

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#7305) tibibi válasza #15490560 (#7304) üzenetére


tibibi
őstag

Keress egy céget aki megcsinálja neked,mert ha magad csinálod, lehet pont akkor nem fog működni mikor kellene......

(#7306) #15490560 válasza tibibi (#7305) üzenetére


#15490560
törölt tag

Kerestem, de olyan rendszereket ajánlgatnak ahol set-top-box szerű valamit kell rákötni, nálam meg nincs ott a közelben zárt tér ahol ne fagyna szét az ilyesmi. Normális céget nem találtam aki nem csak 0.3Mpixeles kamerával dolgozik 300e-ért.

[ Szerkesztve ]

(#7307) kateb válasza Kulbi (#7299) üzenetére


kateb
tag

Hali!
Ma sikerült végre életét lehelnem a Dafangba. Most már tudom vlc playeren nézni a képét, bár még csak az itthoni hálózaton próbáltam. Hétvégén talán lesz időm foglalkozni a távoli eléréssel. A hack jól teszi a dolgát. Akinek gondja van Xiaomi kamera csatlakozàssal Mi home appon keresztül, annak ez lehet az egyik jó megoldás.

(#7308) laszlo.kiss


laszlo.kiss
csendes újonc

XMEye alapú NVR -hez ismer valaki jó CMS szoftvert MAC OS X-re?

(#7309) Paklee válasza jézusom (#7302) üzenetére


Paklee
csendes tag

Tudnál esetleg ilyen szolgáltatót javasolni?

(#7310) qqzs válasza kateb (#7307) üzenetére


qqzs
őstag

Motion alarm nincs benne ha jol emlekszem meg mozgaskovetes se?

Eladó: GTS450

(#7311) Gondwana válasza laszlo.kiss (#7308) üzenetére


Gondwana
addikt

2015-ös a legùjabb Maces verziò, azt meg màr gondolom, pròbàltad. (Addig tudom, hogy van valami nyűgje, hogy telepìtés utàn kézzel kell àttenni a Programsba, hogy működjön, de talàlkoztam pàr emberrel, aki ismer olyant, aki ezt hasznàlja)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#7312) kateb válasza qqzs (#7310) üzenetére


kateb
tag

Szia!

Hát ezt most nem tudom, ha lesz időm (hétvége) megnézem. Egyelőre annak is örültem hogy látom a képét és nem lett levélnehezék a Dafangból. :) Mondjuk igazándiból egyik említett fícsör sem hiányozna...

(#7313) kisapa válasza #15490560 (#7306) üzenetére


kisapa
senior tag

Valószínűleg rossz helyen keresgéltél. Egyébként ha meg van a megfelelő kamera benne a megfelelő méretű sd kártya, egy dobozba berakod a mobilnet képes routert és máris mehet a megfigyelés.

(#7314) laszlo.kiss válasza Gondwana (#7311) üzenetére


laszlo.kiss
csendes újonc

Linket esetleg tudsz küldeni?

(#7315) NORBl


NORBl
aktív tag

Vezeték nélküli kamerarendszerre lenne szükségem. 5-6 kamera. Boltban lennének szétszórva. Vásárolt már valaki hasonló terméket külföldről, esetleg itthon ?

(#7316) motox002


motox002
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Synology NAS-t, a kérdésem az, hogy milyen kültéri IP kamerát érdemes hozzá venni olyan 20ezer körül? Jelenleg 1 db kamera kell, később még max 1 db lesz. Néztem a kompatibilitási listát, nem tudok választani, személyes tapasztalatokra támaszkodnék. Nem venne folyamatosan, mozgás érzékelése után rögzítene pár percet.
Köszi!

(#7317) bigrock válasza NORBl (#7315) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Kamerák tápellátása mindenhol megoldott?

(#7318) sutszi


sutszi
veterán

Beltéri kamerát keresek. Ami fontos lenne, hogy PoE képes legyen, mert kábellel menne a switch-re, ami tudja tápolni. Nem szeretnék extra kábelt, de a wifit is hanyagolnám. Az egyéb paraméterekben még nincs kialakult kép. 720p/1080p@30fps. Rossz fényviszonyok mellett is legyen értékelhető kép...
Van Xpenology amivel jó lenne összegyúrni, de nem feltétel. A konkrét igény, hogy bármikor rá lehessen nézni az élő képre. Jó lenne ha csak mozgásra rögzítene... De még ismerkedem a lehetőségekkel.

Mire érdemes figyelni? Van valami ajánlott típus?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#7319) tibibi válasza sutszi (#7318) üzenetére


tibibi
őstag

hikvision elég jó választás.

(#7320) kateb válasza kateb (#7312) üzenetére


kateb
tag

[link]

Xiaomi Dafang kamera hack utáni lehetőségek, vázlatosan.

(#7321) zsoika


zsoika
addikt

Sziasztok. Használtam egy ilyen "kamerarendszert" ....ami kb semmire sem volt jó, de legalább tudom mit nem szeretnék. :DDD
Elképzelésem szerint IP kamerát szeretnék (ha lehet wifi-s, tápellátás megoldott) és androidos mini m8S II. box-ra kötött 500Gb-s vinyóra rögzíteném(ha tud ilyet :F )
Ezt a kamerát néztem ki. Hikvision DS-2CE16D0T-IR

Szerintetek?

(#7322) markussandor válasza zsoika (#7321) üzenetére


markussandor
senior tag

szerintem ez sem IP kamera, és a wifit sem ajánlom

(#7323) powerwade válasza zsoika (#7321) üzenetére


powerwade
senior tag

Ránézésre ez nem IP kamera. 10 ezerért én is szeretnék eredeti Hikvision IP kamerát venni :D

(#7324) zsoika válasza powerwade (#7323) üzenetére


zsoika
addikt

Igen ...közben Én is rájöttem :B
Köszi.
És ez?

Vagy ez már túlzás? Mármint a 4MP.

markussandor: Köszi neked is és akkor a wifit lőjük ki ...legyen cat 5-os kábel és Power over Ethernet (PoE).
Arra gondoltam ,hogy a netet adó Tp-link wifire kötném ...jó 5let vagy tegyek egy új switchet(van itthon az is a fiókban)?

[ Szerkesztve ]

(#7325) Tonyo


Tonyo
őstag

Miért van az, hogy a hikvision ip kamerámnál a server port uPnP sátusz egyszer inactive egyszer pedig active? Nem nyúlok a beállításhoz mégis változik. :W

A másik kettőt(HTTP, RTSP) sose tudtam aktív-ra állítani..

(#7326) markussandor válasza zsoika (#7324) üzenetére


markussandor
senior tag

teljesen mindegy neki a switch márkája, sebességben is elég a 100Mb/s, de ha POE-s kamerát akarsz táplálni, akkor vagy POE switchet veszel, vagy tápfeladót teszel rá

(#7327) zsoika válasza markussandor (#7326) üzenetére


zsoika
addikt

Értem! Én azt hittem ,hogy minden router tudja azt :W
Akkor otthon meglesem az eszközöket. Köszi
Ilyen? Ehhez kell még külön kapcsolóüzemű táp is vagy adják hozzá?
NEm fontos a POE ...csak gondoltam akkor nem kell 2 vezetéket behúzni(akarom mondania házból ki)

[ Szerkesztve ]

(#7328) zsoika válasza zsoika (#7327) üzenetére


zsoika
addikt

Kapizsgálom! Tehát a vélasztott kamerának megfelelő DC adaptert kell venni hozzá.
A kameránál írja is " DC12V & PoE"

[ Szerkesztve ]

(#7329) zsoika


zsoika
addikt

Találtam még ilyet és ilyet is. Ezek mind ajánlottak vagy inkább ellenjavaltak a minőségük miatt?

(#7330) markussandor válasza zsoika (#7327) üzenetére


markussandor
senior tag

ha több kamerát akarsz üzemeltetni, akkor inkább vegyél egy olcsó POE switchet, 2-3 db felett már olcsóbb is, mint a táp+feladó, és sokkal kevesebb kütyüd lesz

(#7331) zsoika válasza markussandor (#7330) üzenetére


zsoika
addikt

Találtam még ilyen elosztót is. Ez is jó lehet?
Úgy tudom elképzelni ,hogy inkább külön DC adaptert vennék (valami jobb minőségűt) mint egy ilyen ki tudja milyen táposat és akkor egy ilyen elosztóval közösíteném egy cat 5-ös kábelra.....majd a kameránál vissza ketté (a másik párjával)
Vagy ilyen közösítő kell és a kameránál akkor nem kell külön táp?

Még az nem tiszta hogy köthetem a mostani router-emre (amin jön a net) vagy külön egy switch-be kell és az fog a routerbe?
Kérdezném még,hogy androidos box-ra (mini M8S II. MP) csatlakoztatott vinyóra hogyan tudnám rögzíteni a fotókat.
FHD Tv-m van ...kell ekkora felbontású kamera vagy elég a kisebb is ?
Tudnátok ajánlani a lehető legolcsóbb ,de jó kamerát?
1db kamerát szeretnék ...semmi extra csak a bejárat előtti (közös tulajdonú) részt kell figyelnie 5-10-m távolságban, éjjel elég 5m . Lesz a kamera tövében egy kis fa tároló (biciklik, babakocsi) azt szeretném védeni v.hogy illetve nem messze van egy kocsma és a kocsit egy esetleges rongálástól.
Köszönöm szépen.

(#7332) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Van egy Wanscam HW0021-típusú IP-kamerám. Nagy ritkán csinál olyat, hogy újraindul és akor kifordul a szélső állásokba, teljesen jobbra-teljesen balra, teljesen fel-le, majd beáll egy alap állapotba.
Tegnap azonban arra lettem figyelmes, hogy kis mozdulatokkal elfordult egy másik irányba, majd pár másodperc múlva ismét másik irányba, mint amikor én irányítom az irányát. Senki nem tudja az azonosítóját, senki más nem is használja rajtam kívül, csak egy mobil alkalmazás van az iphone-omon, de azt is ritkán használom.
Gyanúsnak találtam és áramtalanítottam. Találkoztatok már ilyennel?

(#7333) kirkri


kirkri
addikt

Egy ismerősnek keresnék Hikvision/Dahua kültéri IP kamerát legalább 2MP-es verziót. Fixen figyelné a ház előtti kaput. Garancia miatt hazai beszerzés kell legyen.
Jól látom, hogy bullet kamerák nem igazán vannak SD rögzítési lehetőséggel? (30000 forintos kereten belül)

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#7334) Gondwana válasza kirkri (#7333) üzenetére


Gondwana
addikt

Videosec IPD-324-28F?
- kültéri
- legalább 2MPix, mert 4
- a Videosec magyar márka, support, gari, minden adott
- microSD-re max. 128GB-ig rögzít

Szerk.: egy hasonló, de motoros zoomos kamera tesztje

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#7335) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Vásároltam egy Xiaomi Dafang 1080p IP kamerát, (részben) hirtelen felindulásból :)
Nyilvánvalóan előtte valamennyire utánanéztem, mit tud, maradtak még kérdések bennem:

1) Van ennek a készüléknek valamiféle Web GUI-ja, vagy csakis kizárólag mobiltelefonon, azon belül is egy saját applikációval konfiigurálható?

2) Szeretnék rálátni az autómra, ami a nem messze a ház előtt áll. A hetediken lakom, hozzávetőlegesen 30 méterre lehet légvonalban az autó. Ha annyit zoomolok, hogy lehetőleg csak a kocsi és a közvetlen környezete látszódjon, "értékelhető" képet fogok még kapni?

Tudnátok valami okosat mondani a fentiekre?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#7336) espista válasza jolti05 (#7335) üzenetére


espista
senior tag

1. Hack után van.
2. Nincs benne "rendes" zoom. -> nem. Pláne éjszaka.

Romani ite domum!

(#7337) jolti05 válasza espista (#7336) üzenetére


jolti05
őstag

Köszönöm a választ!

1) Ezt a hack-et merre találom? :)

2) Valóban nincs benne optikai zoom, csak digitális. Ha nem lesz értékelhető a közelített kép, az szomorú.

3) Olyan funkciója van az ilyen kameráknak, hogy a mozgásra rögzített képeket x nap után automatikusan törölje?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#7338) sambenez válasza jolti05 (#7337) üzenetére


sambenez
addikt

" Ha nem lesz értékelhető a közelített kép, az szomorú."

Nem lesz az.
Ha a 7. emeletről akarod a kocsidat nézni ami testvérek között is kb 30m akkor olyan kamerát kellene venned ami erre alkalmas. A dafang az nem erre való.
Keress 12mm-es fókusszal olyat aminek az infrája tud 30-50m környékén, de ha ablak mögül akarod használni, ott meg tükröződés problémád lesz.

[ Szerkesztve ]

(#7339) kirkri válasza Gondwana (#7334) üzenetére


kirkri
addikt

Sajnos ez már 40k lenne, nem fér bele a keretbe.

21 éve a Prohardveren! ™

(#7340) jolti05 válasza sambenez (#7338) üzenetére


jolti05
őstag

Köszi a valaszt neked is.

Nem cél, hogy elolvassam, mi áll a szivecskés tetoválás alatt annak, aki esetleg rongál, nézelődik, csak szeretném tudni, nagyjából mi történik az autó körül, amikor otthon áll.

Erre sem lehet alkalmas?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#7341) kirkri válasza kirkri (#7339) üzenetére


kirkri
addikt

Esetleg ez?

25-ért meg lehet venni máshol.

21 éve a Prohardveren! ™

(#7342) sambenez válasza jolti05 (#7340) üzenetére


sambenez
addikt

Ez egy beltéri kamera. Nagyjából arra alkalmas, hogy egy nagyobb szobában ellát a szemben lévő falig.
Szerintem nem ez az a kamera amire szükséged van.

(#7343) markussandor válasza jolti05 (#7340) üzenetére


markussandor
senior tag

ha gondolod, holnap mutatok egy képet a xiaomitól, illetve egy rendes kameráét is

(#7344) jolti05 válasza sambenez (#7342) üzenetére


jolti05
őstag

Ez egészen könnyen lehet, csak jelenleg ennél többet nem adnék ki kameráért :(

markussandor: Ha nem gond, tudsz erre időt szakítani, mindenképp köszönöm :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#7345) kisapa válasza zsoika (#7321) üzenetére


kisapa
senior tag

"A kiváló 2,1MP (1920x1080) Full HD felbontású Hikvision DS-2CE16D0T-IR AHD kamera." Ott van a leírásban, hogy AHD tehát nem IP kamera.
szerk: Közben látom már többen megelőztek. :R

[ Szerkesztve ]

(#7346) huan válasza huan (#7332) üzenetére


huan
őstag

Meg lehet tudni valahogyan ha illetéktelen csatlakozik az otthoni IP kameránkra?

(#7347) kateb válasza huan (#7346) üzenetére


kateb
tag

A routered feületére belépve elvileg látnod kellene az éppen csatlakoztatott eszközöket...

(#7348) kateb válasza jolti05 (#7344) üzenetére


kateb
tag

Szia!

Itt egy rövid tesztvideo a Dafanggal.
[link]

A füstöt eregető kémény kb 20 méter, a hátsó fehér ház pedig kb 35-40 méter a kamerától. Ha odaképzelek egy autót, akkor úgy gondolom a körülötte zajló mozgás megfigyelésére alkalmas a kamera. Nyilván arcfelismerésre kevésbé. Viszont sötétben ablak mögül a tükröződés miatt nem sok minden jön át, ki kell tenni ablakon kívülre ( ha van fedett helyed. Elvileg 0c°-ig működik )

A korábbi kérdésedre pedig itt a válasz:
[link]

Én ezzel használom, automatikus követést leszámítva a többi funkció megvan.

Plusz a 7320-as hozzászólásban lévő link

[ Szerkesztve ]

(#7349) tibibi


tibibi
őstag

ez meg egy digoo kültéren.

(#7350) nyogo83


nyogo83
senior tag

Tudja valaki, hogy hogy mukodik a 3 ev garancia a Hikvision kamerakra?
Vajon ha ebayrol/kulfoldrol veszed, akkor a gyartonal kell gariztatni?

Eddig nem volt gondom eggyel se, csak kivancsi vagyok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.