Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) MaCS_70 válasza Gondwana (#7747) üzenetére


MaCS_70
félisten

"A PoE egyre ritkábban kerül a 4578 erekre, IP kamerában még nem is láttam ilyent, ellenben az 1236-ra meg igen."

A kettő között elég komoly különbség van.

A 4-5/7-8 megoldás ezeket az ereket külön, csak tápellátást biztosító érként használja, így azok egy egyszerű érszétválasztóval ki is vezethetőek. Erre az ad lehetőséget, hogy a 100Base kábelek eleve csak 4 eret használnak. Ez a PoE B mode.

Az 1-2/3-6 megoldás már gigabites is lehet, mivel a jelzett erek nem csak a tápellátást biztosítják, hanem adatot is visznek, így megmarad a 4 érpár a gigabithez. Ezért értelemszerűen csak "okos" feladás-leválasztás lehetséges, amihez erre felkészített, lehetőleg szabványos eszközpár kell.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7752) Gondwana válasza MaCS_70 (#7751) üzenetére


Gondwana
addikt

Az okos feladàs/levàlasztàs szükségességét leszàmìtva egyetértünk.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#7753) MaCS_70 válasza Gondwana (#7752) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Okos" feladás/leválasztás alatt azt akartam érteni, hogy ahhoz már elektronika kell, nem elég a szálakat elkülöníteni.

Nem mindig megy nekem ez a fogalmazósdi... :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7754) Gondwana válasza MaCS_70 (#7753) üzenetére


Gondwana
addikt

Én is erre értettem: 1-2 egy àramkör, a 3-6 meg egy teljesen màsik. Ha a két hurok egymàshoz képesti potenciàljàt eltolod 48V-tal, az a sajàt, nevezzük ùgy, adatvivő àramjukra semmilyen hatàssal nem lesz.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#7755) MaCS_70 válasza Gondwana (#7754) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt értem. De akkor azt nem értem, hogy miben nem értünk egyet... :F

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7756) Gondwana válasza MaCS_70 (#7755) üzenetére


Gondwana
addikt

Lan-trafó középkivezetéseken kìvül, vagy ha az egyik végpontròl csatolod ki, akkor még az sem, milyen elektronika kell egy B-poehez képest? Mert szerintem semmilyen - a passzìv poehoz.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#7757) MaCS_70 válasza Gondwana (#7756) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem igazán gondoltam végig, és ha végiggondoltam volna, akkor sem valószínű, hogy ezt kiokoskodom.

Eredeti szavaimat részben revideálva akkor azt mondanám, hogy az A mode PoE esetén ezért kell valamilyen eszköz a táp és a jel szétválasztásához, nem elég magát a drótot kivezetni.

Ez hasznos volt, köszönöm!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7758) bujdi19 válasza bigrock (#7746) üzenetére


bujdi19
tag

Akkor marad az adapteres megoldás csak arra leszek kíváncsi hogy a 2,5 ös áram kábel mennyi netet visz át.
Gigabites netem van úgyhogy jónak kell lennie.

(#7759) bigrock válasza bujdi19 (#7758) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Eddig vagy három helyen szereltem ilyen powerline adaptert, nekem sose sikerült 30-40 mbit fölé vinni az adatátviteli sávszélességet...

(#7760) bigrock válasza Soma01 (#7750) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Csak azért kérdeztem, mert emlékeim szerint egy helyen sikerült úgy meg táplálnunk egy ubiquiti rádiót, hogy egy közönséges PC UPS-re rákötöttünk egy 12V, 2A tápot, és egy passzív PoE feladóval küldtük a rádió felé 12 voltot és működött.

(#7761) bujdi19 válasza bigrock (#7759) üzenetére


bujdi19
tag

30-40megabit nekem már tökéletes lenne mert csak 2 megapixeles a kamera ami fullhd ba rögzítene.

(#7762) Soma01 válasza bigrock (#7760) üzenetére


Soma01
veterán

Ez a Mikrotik jó lenne szerinted? Ahogy olvasta, az alapján igen.
A Tp-link passzív PoE-t használ gyárilag. Adatok: 24v, 0.5A, a tápot így adja: (+) 4, 5 csatlakozó, (-) 7, 8 csatlakozó. Ha jól látom, gigabiten a Mikrotik is ezt használja.

(#7763) Mályki válasza Mályki (#7744) üzenetére


Mályki
aktív tag

Sziasztok!

Ezt a jelenseget irja ki a Xiaofang kameram. Tudom hogy van ra megoldas de nekem nem megy. Tudna valami segíteni? Koszonom

[ Szerkesztve ]

K.M.

(#7764) bigrock válasza Soma01 (#7762) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Szerintem igen. Jó kis cuccnak tűnik és az ára sem veszett. Lehet, hogy beújítok egyet... :)

(#7765) nTom


nTom
aktív tag

Megérkezett még egy kamera kínából

[link]

Eladó lesz egy Tenda 4 portos Poe switch, kinőttem, 8 portosat vettem helyette, majd felrakom a bazárba

[ Szerkesztve ]

(#7766) chris-77


chris-77
újonc

Sziasztok!

Ebben a cikkben szóba kerül egy bizonyos VMS nevű program.
Tudnátok segíteni, hogy melyről lehet szó és hogy honnan lehetne letölteni? :F

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#7767) bigrock válasza chris-77 (#7766) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Itt keresd, PC Client Software alatt.

(#7768) chris-77 válasza bigrock (#7767) üzenetére


chris-77
újonc

Köszi :R

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#7769) lampada válasza chris-77 (#7768) üzenetére


lampada
csendes tag

Sziasztok!

Egy szögegyszerű kérdésem lenne laikusként. :DDD Szeretnék egy darab kb.90 fokos látószögű IP kamerát a bejárati ajtónk elé, amit rákötnék direktben a UPC dobozkára és ment FTP-re, illetve ránézhetek böngészőből. Ethernet kábel elér odáig, wi-fi nem kell. Fix fókusz, alap éjjellátás, HD felbontás már elég.

Létezik-e ilyen, hogy bemegyek Budapesten egy boltba, és a., Tudják, miről beszélek. b., Meg is tudom venni?

(#7770) bigrock válasza lampada (#7769) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Válasz a: igen, b: ezt a boltot magadnak kell megkeresni, én csak nagykereket ismerek.

(#7771) Henrico


Henrico
tag

Segítségeteket, tanácsotokat kérném: Lenne egy sötét dobozban levő gázóra, amihez problémás bemászni... Tudnátok olyan kamerát ajánlani, amivel a számok olvashatóak lennének a töksötétben?
kb. 20 cm,re tudom tenni a kamerát az órától.

(#7772) sambenez válasza Henrico (#7771) üzenetére


sambenez
addikt

Azt gondolom ilyen közelről a saját infrája fogja elvakítani a kamerát.

(#7773) bigrock válasza Henrico (#7771) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ha csak ennyire kell, akkor elég 720p felbontás, beltér, infra, sőt akár BW is elég lenne, de azt már nem nagyon találsz... fontos, hogy 2.8mm-es optika legyen benne. Az infrát lehet, hogy le kell ragasztani részlegesen, szigszalaggal.
Külföld
Ungarise

[ Szerkesztve ]

(#7774) MaCS_70 válasza sambenez (#7772) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jól gondolod!
Pontosan ezt csinálom én is, és csak külső fényforrás rafinált beállításával tudtam a gázóráról leolvasható képet produkálni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7775) Henrico válasza MaCS_70 (#7774) üzenetére


Henrico
tag

Megkérdezhetem, hogy milyen kamerát vettél?

(#7776) MaCS_70 válasza Henrico (#7775) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez egy igen kiváló, csúcstechnológiás, aldis Maginon IPC1, fenomenális VGA felbontással.

Egyébként meglepően jól használható.

A gázórát egyébként próbáltuk komolyabb kamerákkal is befogni, de a nagyon rövid tárgytávolság, nagy kontraszt és becsillanó téma nehéz helyzetet teremt.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7777) A214


A214
aktív tag

Sziasztok,

Szeretnék üzembe helyezni egy Xiaomi daffang DF3 kamerát de már vagy huszadszor próbálkoztam és mindig ezt dobja . Connection timed out.
MI lehet a gond?

(#7778) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Első emeleti lakás erkélyére szeretnék egy kamerát. Nem pont ez az, de ilyesmi a kialakítás. Nem vagyok otthon a témában, szerencsére még nem kellett ilyesmivel foglalkozni, de a közelünkben hamarosan beindul egy társasház építése és több szálon is szeretném a biztonságot megerősíteni.
Mit ajánlotok?
:R

(#7779) sambenez válasza _stick_ (#7778) üzenetére


sambenez
addikt

Mit szeretnél vele az erkélyen nézni? Mert az utcát nem figyelheted vele.

(#7780) _stick_ válasza sambenez (#7779) üzenetére


_stick_
őstag

Azt szeretném nézni, hogy ki akar bemászni az erkélyre. Elrettentésnek nem akarok kamu kamerát, sztem azokat pontosan ismerik és megállapítják távolról is. A képen látszik, hogy a bejárati "fém-üveges pavilon" fölött van egy ablak, nálunk, az a háló ablak. Ott is be lehet jutni, bár macerásabb, mert nem tudja úgy megvetni a lábát, mint az erkélyen. Egyébként az előző lakónál kb 10 éve volt betörés és látszik a háló ablaknál a roncsolás, de feladták és az erkély ajtón jutottak be végül. Azóta biztonsági, kiemelés gátló ablakok lettek beszerelve, zárható alu redőnnyel.
Az erkélyről a "legkönnyebb" bejutni, de egy beltéri kamerán is gondolkozok, hátha a mégis sikerülne neki a hálóból...

(#7781) zsoika válasza sambenez (#7779) üzenetére


zsoika
addikt

És azt meg miért nem lehet?
Mondjuk amit én akarok megfigyelni az a házunk előtti rész, ami osztatlan közös tulajdon .....négyünké és szóltam nekik a kameráról.
Mivel ők nem akarnak költeni rá ,de a "biztonság" jól jön nekik is, örültek neki.

(#7782) Henrico válasza A214 (#7777) üzenetére


Henrico
tag

Mi Home... én is szívok vele....
nekem más kamera...
soha nem fog menni...
China területre rakd.
Utána már keres kamerát is.

Ja ha van porszívód.. utána az nem megy..
UTÁLOM.

[ Szerkesztve ]

(#7783) sambenez válasza zsoika (#7781) üzenetére


sambenez
addikt

Azért nem lehet, mert "személyiségi jogok".
Saját területet természetesen megfigyelhetsz, de közterületet nem. Tehát a házad előtti járdát sem, ha az közterület.

(#7784) zsoika válasza sambenez (#7783) üzenetére


zsoika
addikt

Értelek.....egyszer ebbe a fene nagy demokráciába fogunk belebukni. :(((

[ Szerkesztve ]

(#7785) steven100 válasza nTom (#7765) üzenetére


steven100
csendes tag

Szia. Mennyiért adod a switchet?

(#7786) bigrock válasza steven100 (#7785) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Priviben, vagy a hardveraprón, légyszi. Köszi.

(#7787) Viktoár válasza sambenez (#7783) üzenetére


Viktoár
addikt

Felénk az egyik zöldséges boltnál a bejárat felett van kirakva egy kamera ami a bolt előtti területet figyeli.
Kérdeztem a tulajt hogy kivel és hogyan szokás ezt engedélyeztetni. Azt mondta ő nem kérdezett senkit/semmit csak felrakta és kész. Szarik rá hogy szabad-e de az ő áruját ne lopkodják el.

Egyébként ennek a szabályozásnak hol lehet utánaolvasni illetve hogy milyen szankciókra lehet számítani?
Nem akarok én rosszat senkinek csak szimplán érdekel a dolog. :)

Üdv:Viktor

(#7788) bigrock válasza Viktoár (#7787) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Egyelőre teljes a fejetlenség a szabályzásban. Itt olvasható némi érdekesség, de ember legyen a talpán, aki a gyakorlatban ezt alkalmazni tudja. Csak egy apróság: ha a kamerád a saját portádat nézi, a bejövő postást/vizest/gázost stb... tájékoztatnod kell, hogy videofelvétel készülhet róla. Fura világot élünk...

[ Szerkesztve ]

(#7789) zsoika válasza bigrock (#7788) üzenetére


zsoika
addikt

Ki kell ragasztani egy matricát az ablakra és ha érdekli elolvassa.
Gondolom ha betöréskor rögzíti a betörő arcát és nem tájékoztattam a kameráról ...akkor nem használható fel a bíróságon.
Vagy igen?

[ Szerkesztve ]

(#7790) Viktoár válasza bigrock (#7788) üzenetére


Viktoár
addikt

Köszi, valóban egy kicsit kusza de érdekes olvasnivaló volt. :R

Üdv:Viktor

(#7791) sugarforce válasza bigrock (#7788) üzenetére


sugarforce
őstag

Azert van itthon egy ket ervenyben levo szabalyozas, ami eddig is vonatkozott a kamerazasra, tarolasra, rogzitesre, a gdpr nem szol bele hatalmas mertekben.
Aki megfelelt az eddigi szvtv es info torvenynek, annak nagyon nem kell belenyulnia a rendszerbe.
Tajekoztatast meg eddig is kellett volna alkalmazni.

[ Szerkesztve ]

(#7792) bigrock válasza zsoika (#7789) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Talán korábban már írtam: van egy nagy ügyfelünk, pár éve kb. 6 hónap lefolyása alatt >10 mFt értékben loptak el tőlük acél termékeket, a biztonsági őrök hathatós közreműködésével. Persze, lebuktak a lopók az őrökkel együtt. Ment a bírósági tárgyalás, ahol a kamera felvételeket mutatták be terhelő bizonyítékként. Tanult őr barátunk ügyvéden keresztül visszaperelte a céget, miazhogy 168 óránál tovább megőrizték a felvételeket? Nem tudom, mi volt a végkifejlet, de érdekes dolgok ezek...

(#7793) Samus


Samus
addikt

Sziasztok,
Kültéri wifis kamerából mi az ajánlott? Olyan kellene, ami:
-bírja a kültéri használatot
-wifin csatlakozik a hálózathoz
-memóriakártyára rögzít
-távolról nézhető mobilon (Android), plusz pont, ha mozgatható is.
-mozgásérzékelés és természetes éjjel is lehessen látni valamit a felvételből.

Ár nincs megszabva, a legjobb ár/érték arányú cucc kellene, ami két hétnél tovább megy, EU raktárból az ára miatt (kettő kellene). Nem nekem kell, kollégámnak. Tudhat felhőbe is menteni, de ha fizetős, úgysem használják majd a funkciót.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#7794) MaCS_70 válasza bigrock (#7788) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem igazán látom a fejetlenséget a szabályozásban -- az sajnos teljesen egyértelmű: közterületre nem irányíthatunk rögzítő kamerát. Ezen persze lehet vitatkozni, én sem szeretem, de ez van.

A menetrögzítő kamerákra egyelőre egy hajszálnyival enyhébb a tilalom, de hamarosan rájönnek, hogy tulajdonképpen ugyanaz a kettő. Mármint adatvédelmi szempontból, és mostanában ugye az a szent tehén. :W

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7795) zsoika válasza Samus (#7793) üzenetére


zsoika
addikt

Szia! Két napja rendeltem egy DS-2CD2135F-IWS 4MM kamerát ami szerintem megfelelő lehet.
Még nem jött meg ...így érdemben nyilatkozni nem tudok róla.
Hátha a többiek is megerősítenek abban hogy jó kamera.

(#7796) sambenez válasza Samus (#7793) üzenetére


sambenez
addikt

Arra készüljön fel wifin általában elég korlátozottak a lehetőségek ami a távolságot illeti. Elég közel kell lennie a routernek vagy egy AP-nek.

(#7797) chris-77 válasza MaCS_70 (#7794) üzenetére


chris-77
újonc

[OFF]"A menetrögzítő kamerákra egyelőre egy hajszálnyival enyhébb a tilalom, de hamarosan rájönnek, hogy tulajdonképpen ugyanaz a kettő."

Én úgy tudom, hogy simán felvehetsz bármit, viszont a felvételt engedély nélkül nem oszthatod meg senkivel.
Tehát nem töltheted fel mondjuk a youtube-ra.

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#7798) bigrock válasza zsoika (#7795) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ennek a kamerának a wifi nélküli változata már volt a kezemben, teljesen korrekt.

(#7799) szadam123


szadam123
csendes tag

Sziasztok!
Van egy IP kamerám, amit nem érek el internetről.

Publikus fix IP, Port forwarding, DMZ, és ddns beállítva. Helyi hálózaton, helyi IP-vel Internet Explorer-rel simán bejön a bejelentkező felület és be is tudok lépni és látom a kamerát és a NETSurveillance WEB gui-ját. Azonban ha http://PublikusIP-vagy-hostname:port -on próbálok belépni akkor előjön a bejelentkező felület, azonban a user/pass beírása után azt a hibaüzenetet dobja fel hogy: "Nem található eszköz". Emellett az OBS Studio program simán veszi a streamet interneten keresztül.
Milyen beállítás lehet hibás? Miért nem találja az eszközt?
Nekem úgy tűnik, hogy a port forwarding és a ddns-el nincs gond mert a bejelentkező felület bejön. Próbáltam a kamera dns beállítását 8.8.8.8 vagy 8.8.4.4-re állítani, de nem változott semmi.
Már elég sok fórumot végigolvastam de nem találtam megoldást, remélem Ti tudtok segíteni.
Előre is köszönöm!

(#7800) MaCS_70 válasza chris-77 (#7797) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Én úgy tudom, hogy simán felvehetsz bármit, viszont a felvételt engedély nélkül nem oszthatod meg senkivel.
Tehát nem töltheted fel mondjuk a youtube-ra."

Igen, ez volt a helyzet, egészen 2014. március 14-éig. Aztán jött az új Ptk., am ami már explicit korlátozást tartalmaz a felvételek elkészítésére is. Ehhez jön még hozzá az adatvédelmi szabályozás.

Ez így együtt szerintem egy szerintem meglehetősen életidegen, erősebb jogos érdekeket sértő szabályozást alkot, amit viszont mégiscsak be kell tartani.
A GDPR miatt most nagy a mozgás adatvédelmi területen, és ennek bizony a magánszemélyekre is lesz hatása.

A tendenciák sajnos elég rossz irányba mutatnak, lásd nyugati szomszédainkat, ahol 10e eurónál indul a büntetés egy fedélzeti kamera használata miatt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.