Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) snooze válasza sambenez (#7650) üzenetére


snooze
veterán

Indokold is meg..nekem van három,semmi baj velük..szépen teszik a dolgukat..nem maradtam le semmiröl..szoval?

GO Gunners!!!

(#7652) sambenez válasza snooze (#7651) üzenetére


sambenez
addikt

Csak a legfontosabbat említeném, a kis hatótávolság. Márpedig egy építkezésen nem lesz 10-20 méteren belül semmi amire csatlakozhatna.
Aztán feltörni is egyszerűbb egy ilyen kapcsolatot mint a vezetékest.

(#7653) snooze válasza sambenez (#7652) üzenetére


snooze
veterán

Pont az épitkezésen majd kábelt huz ki..jahh..távolságra meg nekem 20 méterre van egy..gondolom tapasztalatbol irtad a távolságot,hogy mennyit tudnak wifin..vagy csak hallottad valahonnan..meg a feltörés..nem meggyözö érvek..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#7654) bigrock válasza snooze (#7653) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Rendben.. Már csak azt nem értem, hogy akkor miért nem segítesz a kérdezőnek ahelyett, hogy nekünk osztod az igét? :)

(#7655) snooze válasza bigrock (#7654) üzenetére


snooze
veterán

Meg van az okom,és csak olyanokat javitok ki,akik csak meggyözödés nélkül irkálnak............
részemröl befejeztem..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#7656) sambenez válasza snooze (#7655) üzenetére


sambenez
addikt

Teljesen igazad van. Sem kamerám nincs sem tapasztalatom, csak osztom az észt.
Még szerencse, hogy itt vagy te nekünk.

(#7657) fulton válasza PodMAN (#7634) üzenetére


fulton
addikt

Köszönöm :R

(#7658) kisapa válasza snooze (#7655) üzenetére


kisapa
senior tag

Ha már tapasztalatról beszélünk. Adott egy Dahua wi-fi-s kamera. Két fal kb 10m használhatatlan. :N

(#7659) antatom


antatom
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék. Van egy geovision gv bx 110d kamerám. Tévére kötve ad élőképet , de a memóriakártyára nem rögzít.Találtam leírást róla , http://192.168.0.10. ezt a címet írták ,amivel be tudnék lépni , de nem sikerült. Volt szó valamilyen szoftverről is , azt nem sikerült megtalálnom, lehet hogy amiatt nem működik? Köszi .

[ Szerkesztve ]

(#7660) hzsolee


hzsolee
őstag

Sziasztok!
Egy kis segítség kellene. Van egy nvr amihez 8 ip kamera csatlakozik. Internet szolgáltatót váltottam (tréhom lett) és most sűrűn változik az ip. Dydns vagy noip, esetleg egyéb? Sohasem használtam még ilyet, szóval jó lenne egy szájbarágós leírás.
Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#7661) bigrock válasza hzsolee (#7660) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Legegyszerűbb volna a rögzítő saját DNS szolgáltatását használni, ha támogat valami ilyet. A noip is megfelelő, de ott legalább havonta egyszer rá kell nézni a kliens -re.

(#7662) hzsolee válasza bigrock (#7661) üzenetére


hzsolee
őstag

Van saját felhője, de szerintem lassú. Az élőkép is sokára töltődik be, a visszanézés is gyötrelmes. Amíg relatíve fix volt az ipm nem volt ilyen gond. Amúgy ilyeneket támogat:

Van itt egy leírás, megpróbálom kiháhozni a lényeget...

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#7663) nemszabad


nemszabad
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni DVR (talán rossz helyen vagyok) élőképeinek telefonos elérésével kapcsolatban.

A kütyük az alábbiak:
Modem: Thomson THG571 (Invitel, kábel TV-s net)
Router: TP-Link TL-WR841N
DVR: Dahua DPT-448M

A konkrét bibi: QDMSS-ben állandóan időtúllépést dob APP-os elérés esetén, annak ellenére, hogy...

1. A modem OK, mások ugyanilyen modemmel nem ütköznek ilyen hibába.
2. A router (és a virtual serversben a portok nyitva) OK. Router nélkül sem érem el, pedig a DVR megkapja a WAN-os IP-t.
3. A DVR OK, ugyanez 2 router után és dyndns-sel megfejelve is működött. Itt, mivel az Invitelnél nem nagyon változik az IP, nem tököltem dinamikus dns-sel.

Ami érdekes: elérem a képeket WAN-on keresztül pedig, PC-ről, laptopról is. Tehát a 'neten' van a DVR, csak telón nem megy, QDMSS Lite-val és SuperLivePro-val sem (utóbbit ajánlották, mert univerzális).
A helyszínen úgy teszteltem, hogy csak app-ban nem fut-e, hogy a mobilnetem megosztottam, arra ráakadtam egy laptoppal, láss csodát, úgy már elértem.

Az OS-ek: iOS és Android. Egyiken sem megy, mindenhol időtúllépés.

Én a fentiek alapján arra gondoltam, hogy még meg kéne nyitnom portot a routeren (RTSP), de meg van minden létező nyitva, amit a DVR-ben találtam. Az 554, 443, 8000, stb.
Ugyanakkor nem lehet ilyen gond, mert router nélkül se ment úgy, hogy a QDMSS-ben WAN IP alapján próbáltam elérni.

... és mivel a routert kiiktatva sem ment, a következő, ami gyanús lett, a modem. Itt viszont visszakanyarodnék oda, hogy másnál ugyanilyen modemmel mennek a telós megfigyelések...

A DVR, mint írtam, egy másik címen, más szolgáltatónál, dinamikus dns-sel és 2 router után is ketyegett...

Összefoglalva: minden jó, mégse megy....

Valaki esetleg hasonló papucsban? :F

Köszönöm és elnézést, ha eltévedtem. :R

Üdv.:

Szarkafészkes

(#7664) farkas-j válasza nemszabad (#7663) üzenetére


farkas-j
őstag

A rögzítőd belső IP címét ideiglenesen tedd DMZ-be a routerben. (Ez a megadott belső című eszköznél és csak annál kiiktatja teljesen a router tűzfalát.) Így próbáld meg. Ha így sem megy mobilról de pl. a laptopodról működik mobilnetről nézve, akkor két dolog lehetséges. Vagy nincs a DVR-ben engedélyezve a mobilport amit a mobil app vár (ezt többféle képen is nevezhetik), vagy az appod nem megfelelő. Én egyébként a Net Eye Camera appot használom (4 kameráig ingyenes de megvettem 900Ft-ért), mert 11 kamera képét kell megjelenítenem (akár egyszerre is) de a 11 kamera 6 különböző típus + egy 4 csatornás DVR.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#7665) motrola válasza nemszabad (#7663) üzenetére


motrola
aktív tag

Dahua kamera, vagy Nvr -hez én a Lechange app-ot ajánlanám.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#7666) zsoika


zsoika
addikt

Sziasztok!
Tápfeladóból melyik az ajánlott megoldás 10m távolságra?
1., +külön 12V 2A táp és ezt hogyan alakítom vissza?
2., +12V 2A táp.
3.,

Van most akciós ajánlott ip. kamera kültérre ami SD-re is rögzít? Éjjellátó funkció fontos hogyha van a területen mozgásérzékelős lámpa? Mondjuk a lámpa az ajtónál már kikapcsolható ha odáig bejutott , de akkor már a kamera sem látja. 1db kamerát szeretnék üzemeltetni 5-10m hatósugár és kb 90° -ban kéne látnia.
Gondolom a 2,8mm-es elég és vennék hozzá egy fali tartót....vagy inkább ez a fajta kamera az ajánlottabb.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#7667) Greenbook válasza motrola (#7665) üzenetére


Greenbook
tag

Esetleg érdemes megpróbálni a gDMSS Lite programot.

http://csatlakozok.atw.hu

(#7668) hzsolee válasza hzsolee (#7662) üzenetére


hzsolee
őstag

Nos, a noip lett. Megy frankón, de azért lenne még kérdésem. Ha újraindítom a routert nem nagyon vette észre, hogy változott az ip. Ez magától mennyi idő? Letölthető egy DUC nevű Windows-os frissítő ami 4 percenként ellenőriz. Mindíg futtatnom kell egy ilyent? Más ezt hogyan csinálja a gyakorlatban? És mi van ha lejár a 3 hónap a hostnévre?

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#7669) hzsolee válasza hzsolee (#7668) üzenetére


hzsolee
őstag

...lejár a 30 nap... :B

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#7670) kisapa válasza hzsolee (#7669) üzenetére


kisapa
senior tag

Vagy használod a rögzítő saját p2p-jét ha van, vagy előfizetsz a dyndns szolgáltatásra évi 40 dollárért.

(#7671) hzsolee válasza kisapa (#7670) üzenetére


hzsolee
őstag

Mint fentebb írtam a sajátja lassú. Utánnaolvasva a noipnek állítólag 30 nap után jön valami üzenet, de ezt megerősítve újraindul a 30 nap. Ha marad a hostnév, nem gond a havi macera. Az inkább gáz, ha havonta új hostot kell létrehozni.... a 40 dodót meg inkább másra költeném :)

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#7672) motrola válasza kisapa (#7670) üzenetére


motrola
aktív tag

Nálam ez $55 de ez bomba biztosan működik 1 év. ( nem publikus mi van benne, camera, meg más is)
Első alkalommal csak
May 23, 2014 11:07:42 AM Dynamic DNS Pro (1 year) $25.00
dyndns.com

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#7673) farkas-j


farkas-j
őstag

Nekem 2014 óta van fizetős DynDNS Pro szolgáltatásra előfizetésem. Teljesen elégedett vagyok vele! Legutóbb tavaly kellett megújítanom. Két évre 64,8$ volt. Ezért 30db host nevet (30 IP címet) lehet "regisztrálni". Esetleg ha többen összefognak (és megbíznak egymásban) és elosztják egynás közt, bőven lehet faragni az árból.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#7674) Sabre


Sabre
őstag

sziasztok!

Végignyálaztam az elmúlt pár oldalt, beltéri kamerát szeretnék.

Amire használnám, az az hogy lássam a kisbabát :D
Jó lenne ha nem kéne bele utp, hanem wifin tudna csatlakozni a routerhez és tudnánk egyik-másik helységbe átrakni attól függ hol lesz. Gondolom 220-as csatlakozós kell vagy van aksis is?

Xiaomikat néztem, amiket boncolgattatok hogy hekkelni kell abból a hivatalos itthoni vásárlásút is érinti a mi cloud-os dolog?

:R

(#7675) kisapa válasza hzsolee (#7671) üzenetére


kisapa
senior tag

Mivel általában Kínában van a server persze ,hogy lassú. A hikvision-nak talán van eu servere de arra meg csak a sajátját lehet kötni.

(#7676) Sabre


Sabre
őstag

Valakinek tapasztalat [dlink-dcs-800] ezzel kapcsolatban? :R

(#7677) farkas-j válasza kisapa (#7675) üzenetére


farkas-j
őstag

A lassúság csak az IP cím beazonosításra vonatkozhat. Utána már a kép letöltése a kameráról megy. Az nem járja meg Kínát, így a sebesség a két oldali net sebességétől függ..

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#7678) hzsolee válasza farkas-j (#7677) üzenetére


hzsolee
őstag

Hát lehet, mert az tart sokáig ameddig betölti a kamera képeket. A visszanézés szintúgy. Most noip-vel pikk-pakk bejön. Eddig pozitív, meglátom mi lesz a 30 nap végén.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#7679) Greenbook válasza farkas-j (#7673) üzenetére


Greenbook
tag

Nem szükséges "megbízni" senkiben, erre van a szolgáltatáshoz egy olyan 32 karakteres pass (dyndns.org adja random) ami csak a routerben beállított domain autentikációhoz való.
Ezzel a megoldással "idegennek" is kiadható az user/pass/domain, belépni nem tud vele az oldalra.
:C

http://csatlakozok.atw.hu

(#7680) F1DO


F1DO
senior tag

Sziasztok,

a Suneyes kamerákról van valami infója valakinek? Hallott valaki valamit róluk?
Találtam egy saját igényeimnek pont megfelelő kamerát:
[link]

Egész jó áron, és próbálok informálódni a cégről / kameráról a rendelés előtt...

(#7681) sambenez válasza F1DO (#7680) üzenetére


sambenez
addikt

Ezeket nem ismerem, de ennyiért már 2MP-es dahua-t is kapni.

(#7682) bigrock válasza sambenez (#7681) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ráadásul nem kültéri, plusz, ha PoE-vel kéred, az további 8,5 USD. :-(

(#7683) NORBl


NORBl
aktív tag

Xiaomi agara ip camerával össze tudok párosítani egy agara hő, és páratartalom mérőt, hogy ne kelljen vennem gatewayt ? Az ip camera nem tud ilyen gateway ként szógálni, és szolgáltatni az információt, hogy távolról le tudjam kérni a hőmérő adatait ?

(#7684) sambenez válasza NORBl (#7683) üzenetére


sambenez
addikt

Ha arra az új nagy kerek kamerára gondolsz, abban van gateway.

(#7685) NORBl válasza sambenez (#7684) üzenetére


NORBl
aktív tag

Dafangom van, elnézést. :K :O

Akkor nem lesz gateway-em.

(#7684) sambenez.: Nah utána néztem, nem is vészes az ára. ~ 7 pénz körül mozog. Sima gateway is ennyi, és lényegében ugyan azt tudja + kamera is egyben, ha jól értelmezem.

Viszont nem találom Gearbest kínálatában.

[ Szerkesztve ]

(#7686) sambenez válasza NORBl (#7685) üzenetére


sambenez
addikt

Pedig ott van az.

Engem ebben a kamerában a látószöge zavar. Mondjuk kétségtelen mindent lát maga előtt.

[ Szerkesztve ]

(#7687) NORBl válasza sambenez (#7686) üzenetére


NORBl
aktív tag

Igen, közben egtaláltam, de az ára valahogy nem 7 körül mozog, mint a cikkben, amit olvastam.

(#7688) sambenez válasza NORBl (#7687) üzenetére


sambenez
addikt

Várni kell egy akcióra. Volt már ennél jóval olcsóbb is.

(#7689) farkas-j válasza Greenbook (#7679) üzenetére


farkas-j
őstag

Na ez érdekelne. Hogy van ez a dolog? Nekem DynDNS Pro előfizetésem van.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#7690) zsoika


zsoika
addikt

Sziasztok.
Egy ilyen ALDI -s kamera csomag megérhet 18eFt-ot?

(#7691) sambenez válasza zsoika (#7690) üzenetére


sambenez
addikt

Én nem vennék 720p-s kamerát, pláne ennyiért.
Ilyen tudású kamerát 30$- körül kapsz kínából.

(#7692) zsoika válasza sambenez (#7691) üzenetére


zsoika
addikt

Értem és köszönöm

(#7693) Spuri2000 válasza hzsolee (#7668) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Igen kell valami ami folyamatosan frissíti az aktuális Ip címedet.

(#7694) hzsolee válasza Spuri2000 (#7693) üzenetére


hzsolee
őstag

Hát nem tudom. Nem futattok semmit, de eddig akárhányszor ránéztem kívülről, működött. Az ip pedig tuti változik.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#7695) windlord


windlord
őstag

Kamera tesztert keresek, leginkabb 5-7" meretben.

Analog kamerat haktanek rola (ahd,hdcvi).

Kemenyek bekamerazasahoz kellene epiteni egy megjelenito es kamera kombinaciot olcson.

Hasznaltok ilyen tesztert?
Ali-n lattam olyat, ami a kameranak ki tud adni tapot is 100 dodoert.

(#7696) Spuri2000 válasza hzsolee (#7694) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Van olyan hogy fix Ip címet oszt neked a szolgáltató és csak akkor veszed észre ha változik. 😁
Biztos kell egy eszköz vagy szoftver ami folyamatosan frissíti az aktuális Ip címedet.
Hidd el nekem is van.

(#7697) maci25


maci25
aktív tag

Sziasztok

Szobába szeretnék egy kamerát aminek a "képe" főként este volna lényeg. Exir mert talán kevésbe zavaró?!(nem tudom, nem láttam még exir-es kamerát élőben)
Távolság kb 8m
[link]

Szerintetek jó lehet? Hátrányai a kamerának ami használat során zavaró lehet?

(#7698) NORBl


NORBl
aktív tag

Hali,

Xiaomi Aqara ip camerából olyan is van amibe nincs gateway, vagy ezek mind gateway-el szereltek ?

(#7699) sambenez válasza NORBl (#7698) üzenetére


sambenez
addikt

Nincs olyan. Arra ott a dafang.

(#7700) NORBl válasza sambenez (#7699) üzenetére


NORBl
aktív tag

Zsír, szóval mind gateway-es.

Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.