Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28751) sabrinho


sabrinho
tag

Sziasztok!
Uniview kamerákhoz keresek olyan beltérit, ami azonos hálózaton lévő NAS-ra tud tárolni, helyben Windows alól, és távolról android alól is ellenőrizhető . Egyelőre 7 kamera futna róla (nem tudom, hogy poe switch beiktatása ezt korlátlanul növelheti, vagy a beltéri saját portszáma számít.)

(#28752) bigrock válasza Zaji (#28749) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Csatlakozz hozzá PC-vel, arra telepíts egy IVMS4200-t. Az egy állományba importálja a videó fileokat.

(#28753) [w] válasza sabrinho (#28751) üzenetére


[w]
őstag

a saját NVR-jeik is tudnak hálózatra menteni, azokat nézted már? miért nem jók?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#28754) sabrinho válasza [w] (#28753) üzenetére


sabrinho
tag

Nekem tökéletesek, csak nem derül ki a leírásokból ez az opció.
A hibridek gondolom analóg+ipk, tehát a csak ip csatornaszámot kell néznem.
A hálózati port beleszámít az ip kamera portokba, vagy az külön értendő?
Illetve melyik ajánlott?

(#28755) bbsofficial


bbsofficial
tag

sziasztok,

szeretnék egy kamerát a kis házunk (90nm alap) oldalára, ezért feltétel, hogy ne legyen oltári feltűnő. Nincs speciális elvárásom, jó, ha van mozgásfelismerés, kis és nagykapu környéke legyen megfigyelve a ház mellett, ami kb 6x6m a kerítésig.

Ház falán a hungarocellbe fúrnám be, táp a padlásról jönne, itt adódik a kérdésem: Tapo C500-as kamerát néztem, mert villany van a padláson, viszont, ahogy olvasom itt a fix UTP kapcsolat biztosabb megoldás.
Tényleg előnyösebb lenne ez? Kb 8m-re lenne a routertől a kamera. CAT6 UTP a padláson fog menni, át a másik szobába az aljzathoz, ez a kérdőjel számomra: milyen switchel lehetne megoldani, hogy a padláson legyen leágazás a kamerának és ne kelljen külön UTP a routertől?

köszönöm! :)

(#28756) [w] válasza sabrinho (#28754) üzenetére


[w]
őstag

dehogyis, az ethernet port az ethernet port, a POE port meg POE port

ha találtál egy konkrét szimpatikus modellt, akkor szerintem kérdezd nyugodtan a supportjukat és megmondják az mit tud, mert ahogy elnézem néhány eszköznél tényleg nem egyértelmű a leírás

cmdr PETER W. VOLKOV

(#28757) sabrinho válasza [w] (#28756) üzenetére


sabrinho
tag

https://www.uniview.com/Products/NVR/Easy/NVR304-E2/

Ennek az adatlapja alapján csak két ethernet van rajta pl.

(#28758) [w] válasza sabrinho (#28757) üzenetére


[w]
őstag

de nem is POE-s egyik se

cmdr PETER W. VOLKOV

(#28759) sabrinho


sabrinho
tag

Akkor ennél POE-s switch-en keresztül kell csatlakoztatni a kamerákat?

(#28760) kunberci válasza sabrinho (#28759) üzenetére


kunberci
aktív tag

Elvileg két fajta van, van a sima változat, meg a POE-s változat.

Sima változat:[link].

POE-s változat:[link].

A (P-s) változat az POE-s.

[ Szerkesztve ]

(#28761) sabrinho válasza kunberci (#28760) üzenetére


sabrinho
tag

Köszi!

Ahogy már korábban írtam, vettem egy telephelyet, örököltem vele egy csomó kamerát, de a beltérit elvitte az előző tulaj. A hálózathoz értek, de IP kamerát még nem felügyeltem.
Nincs annyi kábel a beltérihez vezetve, mint ahány kamera van, eddig is két POE-s switch-el voltak működtetve, ezek is meg vannak (lusta volt oszlopra mászni a jóember :) ).
Gondolom ebben az esetben elég a sima beltéri, mert a tápot úgyis a switchektől kapják a kamerák. (3-4 sarkán lennének az épületnek, kb. annyi a kábel is, ami bejön a beltéri helyéhez).

(#28762) kunberci válasza sabrinho (#28761) üzenetére


kunberci
aktív tag

Amennyiben minden kamera POE switchen keresztül működik, akkor elég a sima verzió is. Bár azt nem írtad, hogy a 7 kamera, hány POE switchre van kötve?
Egy db 8-as POE-s switch is elég lenne.
Bocsi, most olvasom 2db POE switch van a kamerákra.
Elég a sima NVR is.

[ Szerkesztve ]

(#28763) sabrinho


sabrinho
tag

Köszi!
Tehát a két ethernet közül az egyik a LAN, a másikon kommunikálnak a kamerák. Vagy ez is mindegy, a kamerák bárhol csatlakozhatnak a LAN-ra?

(#28764) [w] válasza sabrinho (#28759) üzenetére


[w]
őstag

ahogy látom a switch-ek is megvannak, úgyhogy az már nem kell

a kamerák bárhol csatlakozhatnak a LAN-ra?
a switch-et az NVR-re is dughatod vagy egy routerben is közösítheted, ha úgy rövidebb/kényelmesebb

cmdr PETER W. VOLKOV

(#28765) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Reolink RLC-811A. Hétvégén szerelnem. Atlapozva a leírását, semmit nem ír a memóriakártyarol. Tudja valaki, hogy meg kell formazni előtte, hogy berakom a helyére? Mire? Fat32 vagy? Vagy a kamera megformazza magának? Köszönöm

(#28766) kunberci válasza sabrinho (#28763) üzenetére


kunberci
aktív tag

Többféle módon megoldható a dolog.

1: Routerből egy kábel az NVR-be, routerből 2 kábel a 2db 4-es POE-s switchbe.
2: Routerből egy kábel az NVR-be, NVR másik portja sima switch, és innen két kimenet a 2db 4-es POE-s switchbe.
3: Routerből egy kábel az NVR-be, NVR másik portja egy 8-as switchbe aminek 4 portja POE-s, a sima portjából a másik POE switchbe.

NVR-be a két gigabites portnál felcserélhetőek a kábelek, tehát mindegy "melyikbe jön be a net", és melyikből mennek a kamerák.

[ Szerkesztve ]

(#28767) vacs válasza Primary92 (#28750) üzenetére


vacs
Topikgazda

A H800 szett nem wifis!
Az Annke WAS500 szett ezekben tud kevesebbet (gyorsan átolvastam csak):
- 5 MP-es felbontást tud vs 8MP
- H.264+ kódolást (több helyet foglal a felvétel), vs H265
- műanyag ház vs fém ház
- IP66 vs IP67
- nincs PoE vs van PoE

6 mm-es lencsével szerelt kamerát keress, azok látnak kb 50°-ban!

(^)(>.<)(^)

(#28768) vacs válasza herrká (#28765) üzenetére


vacs
Topikgazda

Előre felesleges, tedd bele a kamerába és ott formázd meg!

(^)(>.<)(^)

(#28769) vacs válasza bbsofficial (#28755) üzenetére


vacs
Topikgazda

Szia.
A Tapo C500 2 MP-es, ha tényleg elég a kb 6 méteres távolság, akkor megfelelő lesz.
Igen, a kábel mindig jobb, nem viccből van beleírva az összefoglalóba, hogy
"wifi-s kamerákat csak abban az esetben vásárolj, ha a kábeles kapcsolat nem kivitelezhető, mert nagyon stabil, erős wifi kell a megfelelő működéshez"!
Switch-ből akár a legolcsóbb is megteszi, elegendő akár a 100-as port is, ha csak a kamera fogja használni.

Update: szerintem a Tapo C500 NEM tud vezetékes kapcsolatot, csak wifit!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#28770) Caranita válasza vacs (#28767) üzenetére


Caranita
aktív tag

Nekem ez a kettő van, H800 nálam, WAS500 szüleimnél.

Amiatt vettem a WAS-t, mert elárazták így nevetséges áron vettem meg.
Kapott poe tápfeladót, így vezetékesen van használva.

Appja eltérő, Annke Sight, nem a Vision, amúgy teljesen élhető, minőségi cucc.

Firmware elérhetőség, frissítés még a H800-nál is kritikán alulibb, konkrétan nincs, de szerencsére jól működik azzal, amivel adják.

[ Szerkesztve ]

(#28771) herrká válasza vacs (#28768) üzenetére


herrká
senior tag

OK. Köszi!

(#28772) sambenez válasza Caranita (#28770) üzenetére


sambenez
addikt

Néha rá kell kérdezni Annkenál van-e új FW. Ha van általában elküldik, vagy adnak linket hozzá.

(#28773) hapsitapsi


hapsitapsi
csendes tag

Sziasztok!
Van 3 reolink kamerám - Reolink Doorbell, RLC-511, RLC-510WA - jelenleg a beüzemelés fázisnál tartok. Gondoltam első körben rögzítéshez NVR helyett elég lenne az ftp, ha már úgyis 0/24-ben megy 2 NAS itthon.
Beállítás után, mind a három kamera küldi is, a beállított eseményeknek megfelelően az adatokat, amik használhatatlanok. A jpg-eknél kb. a kép felső egyharmada látszik, a videóknál egy másodpercnyi pár fekete képkocka. Mintha megszakadna a feltöltés.
Ami gyanús, hogy kb. egyforma méretűek a fájlok (66KB) - ha a kamerák ftp beállításánál a Transport mode AUTO-n van. Ha Port van kiválasztva, akkor 0 bájtos fájlok készülnek. (visszaolvasva láttam, hogy ezzel már volt vmi probléma)
A synology-n nincs beállítva méretkorlát/kvóta, a kameráknál pedig 100MB a max. fájlméret.
Egy ftp kliensből belépve a kamerás név/jelszóval gond nélkül tudok gigabájtos állományokat feltölteni.
Futott már bele valaki ilyen problémába? Mi a bánatot kellene még beállítanom?

(#28774) sabrinho válasza [w] (#28764) üzenetére


sabrinho
tag

Köszi!

És a linkelt jó lehet, vagy van esetleg jobb tapasztalat a gyártó más NVR-jével? Látom, hogy az összefoglalóban nincs említve a márka, de mind a 7 rámmaradt kamera ilyen, én is inkább a márkán belül maradás híve lennék.
Jó lenne, ha a NASra tudna menteni, illetve az androidos jól működő app se lenne rossz.

[ Szerkesztve ]

(#28775) sabrinho válasza kunberci (#28766) üzenetére


sabrinho
tag

Köszönöm szépen!

Igazából switch is van a rendszerben a router mögött, mert van 6 gép, egy NAS, egy hálózati nyomtató, egy hőszivattyú, meg egy napelem, ehhez jönnek majd még a kamerák, mint hálózati eszközök.
De gondolom az mindegy neki. Bár itthon a Mesh wifi rendszernél pl. nem mindegy, hogy a két eszköz között van-e switch, mert ha igen, hiába vannak ethernettel összekötve, csak wifin hajlandóak kommunikálni...

[ Szerkesztve ]

(#28776) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Szeretnék 10 különböző, egymástól független helyet (gépészeti helyiségek) távolról megfigyelni kamerával. Mindenhol 1 db kamera lenne elhelyezve, összesen ugye 10 db.
Nyomásmérők és hőmérők is lennének figyelve, illetve hibajelző, üzemjelző lámpák is.
Mind beltérben lenne elhelyezve, ahol digis, szolgáltatói modem/router mögött lennének.
Forgathatónak kellene lennie a kameráknak távolról, hogy körül lehessen nézni a visszajelzők közt és telefonról/tabletről lehessen elérni őket.
Árban nem szeretnék elrugaszkodni, de értékelhető kép kellene.
Mit javasolnátok?

(#28777) Primary92 válasza vacs (#28767) üzenetére


Primary92
senior tag

Köszi!

Végül megrendeltem a H800-as szettet 107600 Forint környéki dollárért.

Úgyis csak egy helyre kellene wifis.
De wifi helyett jó lehet Powerline adapter is. AZ NVR-nek ugye vannak dedikált kamerás Ethernet portja is, de ezek PoE-sak. Hogy lehet összehozni Powerline adapterrel? Le kellene választani a PoE feszültségét, majd másik helyen újra feladni egy külön tápegységből?

(#28778) Lokii


Lokii
aktív tag

[link]
"HUF44,497.73 55%OFF(nem tudom hogy tényleg szezonálisan akciós vagy FOMO akció)| ANNKE H500 5MP 8CH HD Security Surveillance System Built-Microphone IP67 Outdoor Indoor Waterproof Night Vision Camera Kit" vehicle detection is van , 256 GB max SD kártya de később lehet rögzítőt. És evvel a kettővel már eléggé szép területen lehetne látni a "nézelődést"/mozgást, tanyára sík területre lenne szóval másik helyszín

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#28779) sabrinho


sabrinho
tag

Na nagyjából átolvastam mindent az Uniview NVR-ekről :) A típusszám első tagja a sorozat, az utolsó a hdr helyek száma, stb... Kb. ez https://www.emag.hu/nvr-4k-16-canale-ip-8mp-unv-nvr302-16s2/pd/D2K1YXMBM/?X-Search-Id=e87c5eee30ccdea595d9&X-Product-Id=177434669&X-Search-Page=1&X-Search-Position=3&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view meg is felelhetne az igényeknek (tudja az Android applikációt, 16 csatornás, stb), kérdés csak az, miért kerül fele annyiba az Emagon, mint mindenütt másutt. Valai román cég a szállító, van ezzel kapcsolatban infója/tapasztalata valakinek?

(#28780) sambenez válasza sabrinho (#28779) üzenetére


sambenez
addikt

Pont ezért. SD kártyából nemrégen jó eséllyel hamisat küldött egy ilyen féláras emag forgalmazó az egyik usernek.
Hogy nvr-nél mi lehet a fél ár oka nem tudom.

(#28781) BrandonXXV válasza BrandonXXV (#28776) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Esetleg erre valami iránymutatás?
NVR nyilván nem kell, de mobilos távoli elérés igen, valós időben. SD kártya rögzítés sem feltétlen kell.

(#28782) kunberci válasza BrandonXXV (#28781) üzenetére


kunberci
aktív tag

Nyilván a kamera kérdéssor kitöltése fontos lenne.
Legalább egy árat írhattál volna.

(#28783) BrandonXXV válasza kunberci (#28782) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Suta voltam, elnézést!

1. Hány db kamerát tervezel (kültéri/beltéri)?
10 db, beltéri.
2. Később lesz-e bővítve?
Lehet még plusz 2-3 db később.
3. NVR (rögzítő) kerül-e a rendszerbe, vagy SD kártyára lesz a rögzítés?
Nem szükséges NVR, még az SD sem lényeges, mivel mindegyik egymástól független helyen lesz és csak pillanatnyi megfigyelésre kell.
4. Mekkora területet szeretnél figyelni (hány méterre van a kerítés vagy az utcafront)?
Gépészeti helyiségeket kell figyelni, órák, kijelzők, visszajelző lámpák, amik 2-3 m-en belül vannak.
5. Kellenek-e "okos" funkciók (személy/gépjármű felismerés)?
Nincs rá szükség.
6. Külföldi vásárlás szóba jöhet-e (EU raktárból, plusz költség nélkül)?
Igen.
7. Mennyi pénz lenne a vásárlásra?
100-120e Ft, de persze minél kedvezőbben szeretném megúszni.
8. Mindig vezetékes rendszert ajánlunk, megfelel vagy WiFi-s kell?
Vezetékes legyen igen.
9. Egyéb igények (pl forgatható, sim kártyás, napelemes, színes éjjeli kép stb)?
Forgatható kellene, valamint jó lenne, ha tartalmazna tápegységet esetleg, nem kellene hozzá külön venni.

(#28784) kunberci válasza BrandonXXV (#28783) üzenetére


kunberci
aktív tag

10 db-ra értendő a 120 eFt?

(#28785) BrandonXXV válasza kunberci (#28784) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Fogalmatlan vagyok az árakról, így igen, 120e/10 db :B
Mondjuk ebből az jön le, hogy kevés lesz a keret...

(#28786) kunberci válasza BrandonXXV (#28785) üzenetére


kunberci
aktív tag

Egyértelműen igen.

(#28787) BrandonXXV válasza kunberci (#28786) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Oksa, akkor valami irány, hogy mi az ami a feltételeknek már megfelel, ha az ár többre jön ki?

(#28788) vacs válasza kunberci (#28786) üzenetére


vacs
Topikgazda

TP-Link Tapo C212
Imou Ranger 2 2MP
Mindkettőn van ethernet port és jár hozzá adapter és a kereted fölött vannak picivel! :D

(^)(>.<)(^)

(#28789) kunberci válasza vacs (#28788) üzenetére


kunberci
aktív tag

Az is kérdés lehet, hogy mit kéne tudni leolvasni vele, (kis digitális számokat), (mechanikus mutatókat), konkrétan mit kéne nézni a kamerákkal.
Talán fűtési hőközpontokhoz szerintem nagyobb büdzsé is beleférne.
Nekem már nem olyan jó a szemem, bár szemüveget nem hordok, de én nagyobb MP-es kamerákban gondolkodnék.

[ Szerkesztve ]

(#28790) BrandonXXV válasza kunberci (#28789) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Manométerek (víz hőmérséklet, víznyomás), valamint egy visszajelző led, amiből a lényeg, hogy zölden, vagy pirosan világít-e.

(#28791) kunberci válasza BrandonXXV (#28790) üzenetére


kunberci
aktív tag

Én azt javasolnám, hogy mindenképp csak 1db kamerát vegyél elsőre, és amennyiben beváltotta a reményeket, csak abban az esetben bővítenék.
Én egy kicsit szeretem túlbiztosítani magamat, ami sokkal drágább lenne, mint ami Neked elfogadható lenne,
megfontolnám a Topikgazda tanácsát.
Esetleg privibe leírom az általam javasolt kamerát, ha gondolod.

(#28792) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!
Édesanyámnak keresek megbízható kamerát.
Messze lakik, így nem is fogok tudni lerohangálni, így megbízhatót keresek.
Fontos hogy jó lenne ha nem riasztana be minden hátrarben menő autóra meg mindenre mert hogy a kaput látja kicsit valszeg kintebb is fog látni.
Amit ajánlottak az a Xiaomi CW400 kültérit.
Tetszik hogy ember felirmerős.
Viszont míg a CW300-nál írja hogy ez fizetős cloud szolgáltatás nélkül is megy, addig a 400-nál nem. Sőt azt írja az arcfelismeréshez kell is az.
Van esetleg valakinek tapasztalata erről a kameráról?
Vagy esetleg a CW300-ról? Ott van lan is azt láttam, bár egy vidiben azt mondták nem tudták használni.
Nem tudom mennyi amúgy a különbség.

Anyám nem akar előfizetést sem és álandó riasztásokat sem. Meg ugye vissza tudja nézni riasztás esetén a felvételeket.

Sajna a bolt akit kérdeztem mondta hogy ezek előfizu nélkül szoktak menni, de bármikor változhat mint a lan elvétele is. És ebből meg még nem jött meg az első szállítmány nekik.
Köszönök mindensegítséget.
Zoltán

(#28793) sambenez válasza World-Soft (#28792) üzenetére


sambenez
addikt

Miért xiaomiban gondolkodsz?
Esetleg nézd meg az itt ajánlottakat.
Annke, Reolink, Tplink vigi. Ezek között szerintem találsz olyat ami megfelelhet.

(#28794) World-Soft válasza sambenez (#28793) üzenetére


World-Soft
senior tag

Most jöttem csak ide.
Eddig ismeretségi körben kérdeztem.
Ezt ajánlották.

Sajna 2 hét múlva már fel kell szerelve lenni,mert akkor megyek le.
Sajna képes vagyok sok hetet olvasgatni bármi műszaki dolgot veszek.
Ezért most kezdtem inkább ismeretségi körben kinek mi van és meg van e elégedve vele.
Ugye aki ajánlotta ezt neki a beltéri van ami más.

[ Szerkesztve ]

(#28795) Lokii válasza World-Soft (#28794) üzenetére


Lokii
aktív tag

Nekem tapasztalatom nincs de [link] (itt láttam )ill. Reolink/Lenovo, vagy Árukeresőröl(Dahua , Hikvision , Hyundai stb)hasonlót, fogok venni 2-3at lakáshoz és később tanyához a leendő dómokat megtámogatni

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#28796) BrandonXXV válasza kunberci (#28791) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Köszönöm vacs-nak is az ajánlást, meg fogom nézni ezeket.
A TP-Link mint gyártó ismerősebben cseng, mint a másik, de ez gondolom nem jelent semmit.

Neked is köszi, szívesen venném, ha akár pm-ben leírnád, Te mit ajánlanál.

(#28797) huan


huan
őstag

Sziasztok,
NVR vásárlásában szeretném a segítségetek kérni. Van itthon 3db Dahua Imou Ranger 2 wifi-s kamera és hamarosan bővül 1 kültérivel még. Egy belépő szintű, de ajánlott NVR-t szeretnék, ami wifi-n is tud csatlakozni a kemrákhoz.
Mit ajánlotok első sorban?

1. Hány db kamerát tervezel (kültéri/beltéri)? 4db
2. Később lesz-e bővítve? nem
3. NVR (rögzítő) kerül-e a rendszerbe, vagy SD kártyára lesz a rögzítés? NVR
4. Mekkora területet szeretnél figyelni (hány méterre van a kerítés vagy az utcafront)? -
5. Kellenek-e "okos" funkciók (személy/gépjármű felismerés)? nem
6. Külföldi vásárlás szóba jöhet-e (EU raktárból, plusz költség nélkül)? igen
7. Mennyi pénz lenne a vásárlásra? 20-40ezer
8. Mindig vezetékes rendszert ajánlunk, megfelel vagy WiFi-s kell? wifi-kell
9. Egyéb igények (pl forgatható, sim kártyás, napelemes, színes éjjeli kép stb)? -

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#28798) Jack72 válasza World-Soft (#28792) üzenetére


Jack72
junior tag

"Viszont míg a CW300-nál írja hogy ez fizetős cloud szolgáltatás nélkül is megy, addig a 400-nál nem. Sőt azt írja az arcfelismeréshez kell is az."
Ismerősnek is ment egy darabig a távoli elérés cloud szolgáltatásban de utána előfizetésessé vált.
Nálam a Reolink a nyerő. Két hónapja üzemel stabilan, az itteni ajánlásokra vettem meg.

You're a disease and I'm the cure

(#28799) BrandonXXV válasza vacs (#28788) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

[Ez] nem jobb, mint a Imou Ranger 2 2MP?!

(#28800) Pancsermeste válasza Pancsermeste (#27634) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Sziasztok!
Ismerősnél még csak ma lett beállítva a kamera (REOLINK RLC-511WA)
Két admin van (ő és a fia), nincs NVR, csak SD kártyára rögzítés.
Az lenne a kérdése, hogy ha ő kikapcsolja a hang rögzítését, akkor ugye a fia (akinek szintén admin jogai vannak) bármikor visszakapcsolhatja? (mondjuk ez szerintem egyértelmű)
Ami számomra is kérdéses, hogy az app-ban kikapcsolt Audio rögzítésnél, ha a telefonon indít valaki felvétel rögzítést, akkor sem lesz hang a felvételen?
További kérdés, hogy be lehet állítani több email értesítési címet is? És ha igen, azt mindkét admin látja az app beállításokban, vagy mindenki csak a saját beállított címét és email adatait láthatja?

-= Pancsermeste® =-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.