Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28251) hzsolee válasza Jack72 (#28250) üzenetére


hzsolee
őstag

Hát azért ez jobban mutat...😔

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#28252) PHenis válasza [w] (#28237) üzenetére


PHenis
senior tag

3 éve vettem. Az első évben csak pár random kamerát vettem az ebay-ről, próbálgatni, hogy kell-e ez az egész nekem. Hónapok teltek el mire bekábeleztem, meg bekötöttem a 3 kamerát, de akkor még nem is nagyon figyelgettem, rá sem néztem hónapokig.

Pár hónapja szereltem/bővítettem lett összesen 8 kamera (hiseeu-k többnyire), jelenleg 7db kamera van bekötve felszerelve és azóta használjuk és figyelgetem igazából a rendszert. Amikor a kamerákat pozícionáltam, kifejezetten emlékszem hogy keserves volt mert a wifi nem ér ki, mobilneten néztem de késett akadozott és megszakadt fél perc után mindig de ezt akkor ráfogtam a digis mobilnetre.

Általában az történik, hogy minden rendben van hetekig (reggel és este ránézünk HDMI-n) de ha valami miatt mobil appal rámegyek és valamit csinálnék (SD/HD nézés vagy visszanézés) akkor crash van.

Most így visszagondolva az ön-hardresetet akkor csinálta amikor 4 kamera volt csak rajta tavaly.

ISP NAT azért szimpi, mert nyújt egyfajta (talán hamis) biztonság érzetet, elég sok dolog fut a házban (raspberry, NAS, proxmox szerveren dolgok, ) ami még kísérleti jellegű, nincs rendesen beállítva, nincsenek még beállítva a vlanok stb... ez egy ideiglenes állapot ami 3 éve tart :DDD

(#28253) [w] válasza PHenis (#28252) üzenetére


[w]
őstag

(a NAT-tal kapcsolatban: legfontosabb, hogy a NAT nem tűzfal, nem véd az égvilágon semmi ellen, mindössze a publikus IP-címeket fordítja át a mögöttes hálózat belső címeire. biztonságot csak egy jól konfigurált tűzfal és a józan gondolkodás nyújthat, bár néha még az sem...)

és alternatív app-pal is csinálja a reboot-olást?
(most nem ugrik be, de van valami másik is hozzá, majd a hikvision-t használók tudni fogják)

szerk.: hilook vagy ivms

[ Szerkesztve ]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#28254) fila válasza Dictator^ (#28190) üzenetére


fila
senior tag

Hello!

Én is beüzemeltem végre egy ilyen NVR-t itthon. (DS-7616NXI-K2)

Nekem más problémám adódott. Nappaliba van, és a ventillátor rohadtul zúg.
Addig nincs baj, míg leszedem az NVR tetejét. Teljesen hangtalan, de amint visszarakom, a ventillátor elkezd süvíteni. :W Már akkor is, ha csak egy kicsit elé rakom a kezem.

Ezzel lehet mit kezdeni? Nappaliba van, és nagyon zavaró...

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#28255) VANESSZA1 válasza fila (#28254) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Notchua ventilátor, és abból is 2 db, és beljebb tenni az eredeti helyétől, hogy ne érjen a házhoz.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#28256) kunberci válasza fila (#28254) üzenetére


kunberci
aktív tag

Szia!

Szerintem bármilyen ventilátor hangja zavaró tud lenni, főleg az ilyen kisebb ventilátoroké.
A DS 7608NI-K1 teljesen passzív megoldás volt SSD-vel, ami nekem nagyon szimpatikus volt, mert nem volt hangja.
De Reolink kamerák mellé Reolink NVR dukál, (RLN 36), minden féle szempontból kíváló, csak az az egy venti ne lenne benne. Engem is zavar egy picit a hangja. Passzív hűtésen is gondolkodtam, csak akkor meg nem lehetne rárakni a fedelet. Ebbe is SSD-k vannak.

(#28257) sambenez válasza fila (#28254) üzenetére


sambenez
addikt

Megnézed milyen venti van benne, és keresel egy olyan méretű de lassabb fordulatú viszont nagyobb légszállításút helyette. Máris halkabb lesz. Ha a szemközti oldalt hajlandó vagy megfúrni akkor rakhatsz két alacsony fordulatú ventit egymással szembe az egyik befele fújjon a másik kifelé, máris halkabb lesz.

(#28258) fila válasza VANESSZA1 (#28255) üzenetére


fila
senior tag

VANESSZA1, smabenez, kunberci: Köszi a válaszokat mindenkinek :R

Keresek egy másik ventilátort akkor.
Esetleg valaki aki cserélte már, konkrét típus, ami bevált? Notchua is jöhet :)

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#28259) kunberci válasza fila (#28258) üzenetére


kunberci
aktív tag

Nálad a bordán van a venti, vagy az NVR oldalába?
Reolinknél is régebben két venti volt az NVR oldalába, manapság csak egyet tesznek a bordára, sajna az engem továbbra is zavar.
De én nem akarok semmilyen ventit, még Noctua ventit se.

[ Szerkesztve ]

(#28260) fila válasza kunberci (#28259) üzenetére


fila
senior tag

az oldalában van

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#28261) PHenis válasza [w] (#28253) üzenetére


PHenis
senior tag

Na felraktam a hilook-ot is. Erdekes, ugyanugy nez ki csak kék :DDD
Tesztelem par napig, majd jovok, koszi a tippet.

(#28262) bigrock válasza PHenis (#28261) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Adj egy esélyt az iVMS-nek is.

(#28263) Jack72


Jack72
junior tag

Reolink RLC-410 vs RLC-510A
[link]

You're a disease and I'm the cure

(#28264) PHenis válasza bigrock (#28262) üzenetére


PHenis
senior tag

iVMS 4.5 pro NOVIcam ? Ilyet találtam a play áruházban, erről van szó?

Kicsit aggaszt, hogy néha hdmi + egér játszadozáskor is újraindul de teszek egy próbát ezekkel az alkalmazásokkal is. Köszönöm.

(#28265) vacs válasza PHenis (#28264) üzenetére


vacs
Topikgazda

Nem!
A Play Store-ban nincs Hikvision app az USA szankciók miatt!
Az ivms az win pc app, mobilra a Hik-connect kell!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#28266) [w] válasza vacs (#28265) üzenetére


[w]
őstag

play-en nincs, de apkmirror-ról nyugodtan leszedheti kipróbálásra

cmdr PETER W. VOLKOV

(#28267) PHenis válasza vacs (#28265) üzenetére


PHenis
senior tag

oh, nem tudtam. Okés köszönöm ránézek :)

(#28268) somé


somé
őstag

Dahua.
Üdv, a könyvtárnevet milyen formában kell ide beírni, nem jövök rá sehogy:

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#28269) Patice válasza somé (#28268) üzenetére


Patice
nagyúr

Talán:
//főmegosztás/almappa

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28270) hzsolee válasza somé (#28268) üzenetére


hzsolee
őstag


Esetleg...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#28271) somé válasza Patice (#28269) üzenetére


somé
őstag

Próbáltam minden formában, állandóan ezt írja: "FTP server test failure, user read only right."
A router menüjében semmit nem állítottam át, ezért próbálkozok a kamera menüjében. Pár napja nem vesz semmit a kamera, FTP-n keresztül sem érem el. Élőkép van.

[ Szerkesztve ]

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#28272) merqree válasza somé (#28271) üzenetére


merqree
őstag

A hibaüzenet alapján a felhasználónak nincs joga írni a megadott helyre.
Szerver oldali jogosultság hiba, IMHO.

(#28273) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Van olyan illető aki használ Reolink Go Plus kamerát?
Ha igen, mik a tapasztalatai vele? Leginkább az akksi használatra vagyok kíváncsi.

Köszi a választ.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#28274) [w] válasza somé (#28271) üzenetére


[w]
őstag

"Pár napja nem vesz semmit a kamera"
ezt úgy érted, hogy eredetileg jól működött az FTP-re rögzítés, de hirtelen nem megy?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#28275) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Ajánlást szeretnék kapni, kültéri wifis kamerára. Ha nagyon muszáj áramot tudok neki kivezetni. Ha napelemes vagy esetleg akkus, az is jó. A mozgásérzékelő jól működjön, kutyára macskara ne riasszon! Értesítést kapjam a telora, ha eksön van. Memóriakártyara rogzitsen. Nagyjából ennyi, illetve olcsó legyen!
Jelenleg van egy kínai Escam QF valami, napelemes, wifis. Pár hétig mindenre is küldte a riasztást. Nagyjából két hetente offline lett. Aztán megszűntek az értesítések. Viszont a memóriakártyara percenként, két percenként rögzíti a semmit. Ha mozgás van, rég kimentek a látóköréből, mikor felvételt keszit.
Van egy Imilab EC3. Mindenre is riasztott és küldte is a telora. Kb fél évig. Azóta a telóról rá tudok nézni, de se nem rögzít, se nem riaszt.
Ezek helyére szeretnék valami megbízhatóbb készüléket. Köszönöm!

Ja, megfigyelt terület az udvar. Mostanában sok a besurranas, főleg éjjel, a környéken. Jó lenne ha tudnám ha mozgás van...

[ Szerkesztve ]

(#28276) bango.peti válasza herrká (#28275) üzenetére


bango.peti
újonc

Szia!
Őrködőnél szét tudsz nézni. Erre az igényre hogy ne riassszon kisállatra mindenképp valamilyen képanalitikával rendelkező technológia kell, mint pl. az Imou (emberfelismerő tech). Leírásban megtalálod hogy melyik a kültéri, nincs vészes árban szerintem. Ha nagyon fancy akarsz lenni akkor tudsz PTZ Imou kamerát is venni, ami már leköveti neked automatikusan az emberi alakot :D :D

Akinek nem írok vissza, az azért van, mert vagy nem aktuális már a hirdetés, vagy baromságot kérdezett.

(#28277) herrká válasza bango.peti (#28276) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm szépen!

(#28278) herrká válasza bango.peti (#28276) üzenetére


herrká
senior tag

Igen, a PTZ is előny! Köszönöm a segítséget! Néztem, hogy van ebből a Cruiser 2, 5Mp változatban is. Véleményeket olvasva, azt írják, hogy a korrekt ember felismerés a fizetős felhős szolgáltatással együtt működik csak.(?) Egyebkent ez is riaszt éjjel bogarakra is. De még így is szimpatikus!

(#28279) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok!
Vettünk egy házat és szeretnék majd rá kamera rendszert.
Riasztó van kiépítve egy régi Bosch de ezt leváltanám majd valamire, ezeket a vezeték nélküli Dahua riasztókat néztem, szerintetek ha akarok IP kamerát (2db összesen) akkor érdemes ugyanolyan riasztó/kamera márkában gondolkodni? Illetve a Dahua kamerái mennyire jók?
Van-e valami “bomba” biztos márka/vétel ami egyszerű embernek jó? :R

(#28280) ystuc válasza Szajo (#28279) üzenetére


ystuc
tag

Én a HikVision kamerákat preferálom. A mobilos alkalmazás is tökjó hozzá. Nekem bevált.

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#28281) Suineg


Suineg
senior tag

Sziasztok!

Felszereltem egy Tapo C210 kamerát, egy asus routerhez kiegészítőként csatlakoztatott TP-Link repeatertől kapja a jelet. NVR-re van onvif csatlakoztatva, és a kamera LEDje átvált egy idő után narancssárgára, de volt, hogy piros volt. Ekkor elmegy a kamera órája -1órát, illetve megszünik az NVR kapcsolat látszólag. Kihúzva majd visszadugva újra jó lesz, kb. 1 napig. Mi lehet a gond?

(#28282) [w] válasza Suineg (#28281) üzenetére


[w]
őstag

felbontása mire van állítva?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#28283) dni


dni
őstag

Sziasztok,
egy kertes ház udvarát szeretnénk biztonsági okokból bekamerázni. Az udvar kb 4m széles és 15-20m hosszú Az alábbi kamerát és NVR-t néztük ki erre a feladatra, egy 1TB-os WD Purple HDD-re menne a rögzítés, kb rgy hétig szeretnénk tárolni a felvételt.

Dahua IPC-HDW2441TM-S 2db 2x52e Ft
Dahua NVR2104-P-S3 NVR 53e Ft
WD Purple 1TB 25e Ft

Van esetleg jobb ár-érték arányú összeállítás, vagy ez jó dealnek tűnik jelen körülmények között?

[ Szerkesztve ]

(#28284) Suineg válasza [w] (#28282) üzenetére


Suineg
senior tag

Szia, maximumra ha jól emlékszem (nincs nálam a kamera)
2k QHD vagy ilyesmi.

(#28285) [w] válasza Suineg (#28284) üzenetére


[w]
őstag

tedd vissza 1080p-be és nézd meg úgy is leszakadozik-e

cmdr PETER W. VOLKOV

(#28286) kunberci válasza dni (#28283) üzenetére


kunberci
aktív tag

Szia!

Esetleg egy alternatíva:

8 csatornás NVR:RLN8-410.
POE-s NVR 2TB HDD.
216euro

2db 8MP-es kamera:RLC-810A.
2db 142euro

216+142=358 euro= 139620 Ft.

Ezt a kódot ki kéne próbálni:
20 euro minusz 300 euro rendelés. Code: REO24HID20
Elfogadja akkor 7800 Ft minusz.

[ Szerkesztve ]

(#28287) Jim12 válasza dni (#28283) üzenetére


Jim12
csendes tag

Szia!

Én az NVR terén semmiképpen nem azt ajánlanám!

Szerintem (igaz kicsit drágább) de mindenképpen ezt az új generációs NVR-t
Dahua NVR4104HS-P-EI NVR, vagy ugyanez csak POE nélkül Dahua NVR4104HS-EI
Az egyik 63890Ft , a másik 43900Ft. Ha az utóbbit választod veszel egy POE switchet,
de akár wifi kamerát is vehetsz akkor nem kell még switch sem!

. Én használok több darabot ezekből , bátran ajánlom!
Az említett NVR-ből természetesen van többcsatornás változat is 8-16!

Ezek már mesterséges inteligenácit támogató változatok, rendelkeznek alcferismerés , ember és járműfelismeréssel. Ezeket az NVR tudja tehát bármilyen kamerával működik. A kamera nem kell tudja a felsorolt opciókat.

A 4-es EI szeríából 4 csatorna!!!! támogatja az okos funkciókat , tehát hiába veszel ebből 8-16 csatornásat akkor is 4 csatorna lesz támogatott, persze ha a kamerád olyan akkor a többi csatorna is. Gazdaságosabb ha veszel kettő 4 csatornásat , 8 "alap" funkciós kamerához, és máris mind a 8 kamera okos funkciókkal van ellátva. :)

Az új NVR frissítés támiogatja a dual optikás kamerákat is!

Kamerából akár a wifi változat is opció lehet . Én ezeket ajánlanám:
[link] SD2A500HB-GN-A-PV-S2
wifi változat: [link]
Kb. 48.000 Ft /db.

Kb. ott vagy annál az összegnél amit írtál és egy jóval profibb cuccod van. :)
Én úgy gondolom, hogy egy PTZ kamerával azért jóval több a legetőség.....

(#28288) Jack72 válasza dni (#28283) üzenetére


Jack72
junior tag

Plusz egy a Reolink-re.

You're a disease and I'm the cure

(#28289) merqree válasza dni (#28283) üzenetére


merqree
őstag

Reolink +1

(#28290) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Wifis kültéri kamera keresésével kezdtem. Korrekt mozgás erzekelessel és telefonos azonnali riasztással rendelkezzen, kisállatra ne jelezzen, telefonos app és memória kártya rögzítés ami még jó lenne. Már a wifitol is eltekintek. PTZ viszont szintén előny.
Kaptam itt ajánlást Imou kamerára - ezúton is köszönöm - de ott felhős előfizetéssel párosul a fejlettebb ember felismerés.
Ezért én is elkezdtem keresgélni. Esetleg az alábbi kamerák valamelyikével van valakinek tapasztalata?
Xiaomi CW400, CW700.
Reolink RLC-1224A 12MP.
Fisotech AHD Platina 5MP.
Tp-Link Tapo C510W.
Egyáltalán érdemes a megapixeleket hajszolni? Vagy szinte mindegy a 4 vagy 5MP? Esetleg más egyéb fejlettebb mozgásérzékelős kamera olyan 40 ezerig? Ha odairjak, hogy POE-s, akkor nincs is külön tápellátásra lehetőség? Nekem olyan helyen lenne, ahová egy 25 méteres Lan kábel van kihuzva, de van 220-is. Gondolom a 25 méter már sok a POE-nak.
Bocs, a hosszert, de minél többet keresek, olvasok, annál inkább tanácstalan vagyok...
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#28291) gozso válasza herrká (#28290) üzenetére


gozso
senior tag

nem sok a 25m a poe-hoz. főleg akkor nem, ha jó minőségú kábeled van :)

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#28292) herrká válasza gozso (#28291) üzenetére


herrká
senior tag

Sajnos nem tudom milyen minőségű, annak idején bementem a boltba és kértem 25 méter kábelt. Amit tudok, de ez sem biztos, hogy CAT 5-os...

(#28293) Jim12 válasza herrká (#28290) üzenetére


Jim12
csendes tag

Szia. Akkor veszel hozzá egy NVR-t ami 43000Ft , és beledobsz 2000 ft-ért egy használt winyót. De lehet neked is van otthon.
Meg van oldva a fizetős dolog. Egy DAHUA NVR4104HS-EI tökéletes. Veszel hozzá pár db. nagyon olcsó IMOU kamerát , és működik is.
Stabil , megbízható rendszered lesz.

Ha imou kamerával használod , lényeges ,hogy nem szabad az NVR-t frissíteni mert frissítés után már máshogy kezeli az IMOU kamerákat. Persze a dahuaval nincs gond továbbra sem...

Ha memóriakártyákat veszel a kamerákba akkor sem úszod meg sokkal olcsóbban. :)

[ Szerkesztve ]

(#28294) herrká válasza Jim12 (#28293) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm. Egyenlőre ennyit max kamerára szeretnék költeni. Kartyaim vannak itthon.

(#28295) Jim12 válasza herrká (#28294) üzenetére


Jim12
csendes tag

Hát te tudod , de lehet érdemesebb lenne még 15 ezret hozzá spórolni :). Azt írtad 40.000 Ft szánsz rá , amit én írtam 58000Ft lenne. Ég és föld a különbség a két megoldás között és a mai viszonyokba 15000Ft aprópénz. :(

Lényeges , hogy egy jó alapra építkezzen az ember mert hosszú távon nem lesz jó az elképzelés :) . De lehet rövid távon sem .... :)

[ Szerkesztve ]

(#28296) herrká válasza Jim12 (#28295) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm. Ez az, hogy nem tudom... Nem nagyon vágom - sőt - a mai technikát és ezért gondoltam csak kamera és memóriakártya megoldásra. NVR-t beüzemelni ahogy olvasgatok, néha még felkeszultebbeknek se megy... Én pl egy Kodit nem tudtam a mediaboxon keresztül a pc hálózattal összehozni. Öreg vagyok már ehhez. :-)

(#28297) Jack72 válasza herrká (#28296) üzenetére


Jack72
junior tag

Én sosem csináltam ilyet de viszonylag könnyedén megoldottam. Mondjuk a Reolink rendszer nagyon felhasználóbarát.

You're a disease and I'm the cure

(#28298) herrká válasza Jack72 (#28297) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm. Ahogy magamat ismerem... :-)

(#28299) Jim12 válasza herrká (#28298) üzenetére


Jim12
csendes tag

Akkor talán ez [link] és a dahua alkalmazással használva(DMSS) jó megoldás lehet. Ez biztos nem fizetős. Elvileg megfelel a te feltételeidnek igaz 7-8 ezerrel drágább.

(#28300) herrká válasza Jim12 (#28299) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.