Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:47:21

LOGOUT.hu

Mit jelent az Amerikai Álom napjainkban? Niko Bellicnek, az európai emingrásnak a reményt, hogy meg tud menekülni a múltjától. Unokabátyjának Romannak az álmot, hogy együtt megcsinálják a szerencséjüket Liberty Cityben, megnyitva az utat a lehetőségek országába.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31851) taylor67


taylor67
tag

A vezetéssel elég nagy problémáim vannak. Tudtok adni néhány "vezetéstechnikai" tanácsot? Hogy lehet bevenni az éles kanyarokat a leghatékonyabban? Engem az is zavar, hogy nem látok ki az autóból oldalra, hogy hova fogok megérkezni egy éles kanyar után. Ki tudok nézni oldalra egy kanyar előtt, de akkor már sokfelé kell figyelni nagy sebességnél.

(#31852) Geryson válasza taylor67 (#31851) üzenetére


Geryson
addikt

Ha jól értem belső nézetből vezetsz? Az szerintem itt nem jó. Külső nézet ("V"-gomb) és abból is válaszd ki azt, amelyik távolabb van. Egyik kezed az egéren, másik a 4 irányítógombon és már látsz is mindent tökéletesen (hiszen az egérrel körbe tudsz nézni). Lövöldözéshez meg kimondottan jó az, hogy az egérrel tudsz célozni miközben az úton tartod a verdád.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#31853) taylor67 válasza Geryson (#31852) üzenetére


taylor67
tag

Külső nézetből vezetek, de meg kell találni a megfelelő pillanatot amikor benézek, mert hamar visszaáll. A kézifékkel sem tudok mit kezdeni, folyton keresztbe fordul az autó. Ezért kérdeztem, hogy nagy sebességnél van-e valami trükk a kanyarok gyors bevételére.

(#31854) Teasüti válasza taylor67 (#31851) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Versenyzés első lecke: leggyorsabban akkor tudsz kanyarodni, ha nem csúsznak a kerekek.
Ezen kívül nekem még bejött a hátsó kerekes kocsikkal való power slide (nem drift). Ahh de szeretek Banshee-vel esős időben versenyezni. ;] De minél kevesebb ideig csúszik, annál előbb kezdhetsz el gyorsítani.
GTA 4-ben ha kézifékezel, felpörgetheted a motort, szóval amíg csúszol, pörgesd.
Versenyben ezzel a technikával el is tudsz rajtolni a többiek előtt. (Akár hiszitek, akár nem, én jöttem erre rá elsőként évekkel ezelőtt a gta race-ben. :B Mindenki más utánam kezdte el csinálni, eleinte próbáltam észrevétlenül titokban tartani a technikát. :D )
Viszont így kisebb fokozatból indulsz neki, szóval ha nagy sebességgel csúszol, akkor az újbóli felváltás hátráltatni fog. Ez esetben érdemes inkább az üzemi fékkel ingáztatni a kocsit (rally-ból ismert módszer).

[ Szerkesztve ]

(#31855) taylor67 válasza Teasüti (#31854) üzenetére


taylor67
tag

Köszi, már csak tudnom kellene mi a power slide és a drift. :)

(#31856) Teasüti válasza taylor67 (#31853) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amúgy jól mondják, egér+bill a legjobb módja a játék irányításának. Bár konzolos játék, de én egy lövöldözős játékot sem tudok elképzelni gamepad-on a Doom 2 kivételével. ;]
Egérrel simán körbenézhetsz vezetés közben is, ha egér nélküli kamera követésre kéne hagyatkoznom, kidobnám a játékot a fenébe. :U

Nincs nagy különbség a kettő között, Power slide, amikor a kerekek bár csúsznak, de kisebb a haladási irány és a kocsi közt bezárt szög és gyorsulsz közben (de GTA-ban legalábbis nem lassulsz le). GTA esetében el lehet képzelni még, hogy fékezés nélkül beesel egy kanyarba csúszva és kellő gyakorlat után úgy be tudod rakni a kocsit, hogy pont ideálisan jössz ki belőle.
De ez verseny helyzetben kerülendő, többiek kifékeznek és általában ki is löknek.

Bár újabban mostanában nem találkoztam erős pilótákkal, játszva driftelgetek az első helyen. ;]

[ Szerkesztve ]

(#31857) Bjørgersson válasza Teasüti (#31856) üzenetére


Bjørgersson
félisten

LOL. Én még sztori közben is a Marbellehez meg Factionhöz hasonló kocsikat keresem, mert azokkal tudok rendesen menni. A sportkocsikat csak törni tudom. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#31858) Teasüti válasza Bjørgersson (#31857) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah ezekhez képest a Sport kategória sokkal agilisebb. Amúgy driftelni én is ezekkel szeretek, kemény 30 km/h-val. :DDD
Stallion-t találták még el ilyen jól, kis sebességen eszméletlen jól lehet pakolni a kocsit.
Benzinkutakon játszadoztam vele sokat, bólyaként használva a kutakat. Szűk helyen is megszakítás nélkül húzva a csíkot. :)

[ Szerkesztve ]

(#31859) taylor67 válasza Teasüti (#31856) üzenetére


taylor67
tag

Köszi a tanácsokat.

(#31860) Geryson válasza taylor67 (#31853) üzenetére


Geryson
addikt

Na hát akkor most olyan tippeket kaptál, hogy jómagam is elcsodálkozom. Életemben nem figyeltem meg, hogy hogyan megyek, csak megyek... :)

Más: Este multi valaki?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#31861) Mariann294 válasza Geryson (#31860) üzenetére


Mariann294
őstag

Mikor?

[ Szerkesztve ]

(#31862) Geryson válasza Mariann294 (#31861) üzenetére


Geryson
addikt

9 felé szabadulok a gyerekektől. Most is benéztem, de csak egymást gyilkolás volt a magyarok között... :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#31863) Geryson


Geryson
addikt

Kivel játszottam este innen a PH-ról? :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#31864) Teasüti válasza Geryson (#31863) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Saját nevemen voltam fent tegnap este.
Versenyeztem egész este.

[ Szerkesztve ]

(#31865) cNpowa válasza Geryson (#31863) üzenetére


cNpowa
tag

velem :)

"Hiába, öregember nem gyorsvonat..." Die Hard 3

(#31866) cNpowa


cNpowa
tag

9 óra környékén egy kis összeröffenés? :DDD

"Hiába, öregember nem gyorsvonat..." Die Hard 3

(#31867) Geryson válasza cNpowa (#31866) üzenetére


Geryson
addikt

Mindenképpen! :)

Teasüti: Mit jelent az, hogy a saját neved? A Teasüti az "ü" betű miatt nem lehet...

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#31868) taylor67


taylor67
tag

Hogy lehet megtartani a kocsikat, úgy hogy használni is tudjam? Azt vettem észre, hogy küldetések közben időnként eltűnnek a kocsik amivel közlekedtem. Így van ez akkor is, ha újra kezdek egy küldetést. Arról nem is beszélve, amikor kocsit, vagy motort kell leszállítani és ott marad amivel mentem.
Most van két szép kocsim a menedéknél, de csak nézegetem amikor menteni megyek.

(#31869) Geryson válasza taylor67 (#31868) üzenetére


Geryson
addikt

A menedéknél tudod elmenteni őket azzal, hogy beállsz a sárga helyre. Ha több menedéked van már, akkor több verdát is tudsz elmenteni.

cNpowa: Jót játszottunk, köszi! :)

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#31870) cNpowa válasza Geryson (#31869) üzenetére


cNpowa
tag

Én köszönöm :) Mennyi helit összezúztunk :D

"Hiába, öregember nem gyorsvonat..." Die Hard 3

(#31871) taylor67 válasza taylor67 (#31868) üzenetére


taylor67
tag

Ezt tudom, de ha egy küldetés közben használom és másikba kell átszállnom, vagy újra kell kezdenem egy küldetést, mert nem sikerült elsőre, akkor mi lesz velük?

(#31872) cNpowa válasza taylor67 (#31871) üzenetére


cNpowa
tag

hát akkor sajnos eltűnnek, ilyen gta iv :) majd talán az V-ben megoldják :)

Geryson: Ma este is multizunk? :)

[ Szerkesztve ]

"Hiába, öregember nem gyorsvonat..." Die Hard 3

(#31873) Geryson válasza cNpowa (#31870) üzenetére


Geryson
addikt

Félreértés! Nem összezúzTUK, hanem összezúzTAD! :)

Persze, este lehet egy kis móka megint. Furcsa, hogy csak 1 magyar haverom volt bent rajtunk kívül, pedig van amikor 4-5 is van. Most is bent voltam, volt is 2 HUN bent.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#31874) cNpowa válasza Geryson (#31873) üzenetére


cNpowa
tag

Igazad van én voltam, talán mert többször próbálkoztam, mint te. :)

"Hiába, öregember nem gyorsvonat..." Die Hard 3

(#31875) Geryson válasza cNpowa (#31874) üzenetére


Geryson
addikt

Nem jössz be most egy kicsit? Vagy más valaki multi? :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#31876) Ti Bo


Ti Bo
aktív tag

Az lenne a kérdésem, hogy ki milyen konfiggal mennyi fps mellett tud játszani? Eléggé csalódott vagyok mert múltkor steam-en akció volt és megvettem a complete pakkot. A GTA IV-et viszont eléggé le kell butítanom, hogy 35-40 fps körül legyen stabilan... A gépem pedig úgy érzem erre nem ad okot.... A steam pedig ha jól tudom még a frissítéseket is automatice rakja fel, tehát ezeknek is fent kellene lenniük.

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#31877) cNpowa válasza Ti Bo (#31876) üzenetére


cNpowa
tag

Hm... Az én konfigommal + iCEnhancer 2.1 30-40fps. Ritkán megy le valamiért 19-25fps-re.

Grafikus beállítás
Felbontás: 1680 x 1050 (60 Hz)
Textúra minôsége: Magas
Árnyék minôség: Magas
Visszatükrözôdés: Magas
Víz minôség: Nagyon magas
Megjelenítés minôsége: Anisotropic x8
Árnyékok vetülése: Ki
Látótávolság: 25
Tárgyláthatóság: 31

[ Szerkesztve ]

"Hiába, öregember nem gyorsvonat..." Die Hard 3

(#31878) Erdei88 válasza cNpowa (#31877) üzenetére


Erdei88
veterán

Mivel mérsz fps-t? Mert nálam iCEnhancer-el el sem indul ha az AB fut.

(#31879) cNpowa válasza Erdei88 (#31878) üzenetére


cNpowa
tag

Dxtory-val

Bmw318tds: Anisotropic x16 elírtam

"Hiába, öregember nem gyorsvonat..." Die Hard 3

(#31880) Erdei88 válasza cNpowa (#31879) üzenetére


Erdei88
veterán

Nekem azzal sem sikerül. Kell valamit állítani?

(#31881) intercooler válasza Erdei88 (#31880) üzenetére


intercooler
őstag

Fraps is jó szerintem :U

(#31882) Bjørgersson válasza intercooler (#31881) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Vagy MSI Afterburner. Én azt használom.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#31883) Erdei88


Erdei88
veterán

iCEnhancer-el ezeket nem lehet használni, mert összeakadnak.

(#31884) intercooler válasza Erdei88 (#31883) üzenetére


intercooler
őstag

Csak azt nem értem mért :W ez esetben tuning csak trixx-el, vagy cata max :(((

(#31885) Erdei88 válasza intercooler (#31884) üzenetére


Erdei88
veterán

AB-ben beállított fesz és órajel megmarad nálam ha kilépek, egyedül a ventiprofil nem

(#31886) intercooler válasza Erdei88 (#31885) üzenetére


intercooler
őstag

Na azt még meg se néztem :B víz van rajt szóval venti nem érdekel :R

(#31887) cNpowa


cNpowa
tag

Ilyen se volt még viszem az egyik csajt billiárdozni, nyerek kimegyünk felszállunk a motorra és kiírja, hogy Kiki megrémült. Milyen bug volt ez már :DD

"Hiába, öregember nem gyorsvonat..." Die Hard 3

(#31888) Ti Bo válasza cNpowa (#31887) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Én is így jártam ma..... Michelle-t vittem volna dartsozni, odaértünk, mennénk be erre kiírja, hogy megijedt... Bekaphassa... :DDD Azóta kétszer hívtam de lerázott... :C :W

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#31889) intercooler válasza Ti Bo (#31888) üzenetére


intercooler
őstag

Ilyenek a nők ki érti őket ;]

Tőlem még nem ijedtek meg, pedig megyek mint a meszes :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31890) #81556480


#81556480
törölt tag

én simán mértem icenhancer alatt Frapssal

régi konfigommal HD5750-kártyával, beállítatlanul.

[ Szerkesztve ]

(#31891) cNpowa válasza Geryson (#31873) üzenetére


cNpowa
tag

Bocsi Geryson, hogy tegnap este nem multiztam. Leültem az Olimpia zárót nézni és hát negyed 2-ig nem keltem fel a tv-től. :U

LaciCRM: Így a grafika olyan mint ha a San Andreas lenne :)

[ Szerkesztve ]

"Hiába, öregember nem gyorsvonat..." Die Hard 3

(#31892) Geryson válasza cNpowa (#31891) üzenetére


Geryson
addikt

Én hasonlóan ott ragadtam a TV előtt! :))

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#31893) cNpowa válasza Geryson (#31892) üzenetére


cNpowa
tag

:C Akkor semmiről nem maradtam le :DDD

"Hiába, öregember nem gyorsvonat..." Die Hard 3

(#31894) Teasüti válasza cNpowa (#31891) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Épp tegnap került a kezem ügyébe a SA. Hát mit ne mondjak az emlékeimben lévő grafika és élmény köszönőviszonyban sincs mai viszonylatban az elvárásokhoz. GTA 4 után az SA egy játszhatatlan őskövület szar. Mindent baltával faragtak benne, a járművek viselkedése katasztrófa, és az egész játék mintha fel lenne gyorsulva, idegesek az autók, CJ, minden túlpörög. Elég régen lehetett már, h ez volt az etalon.

(#31895) #81556480 válasza Teasüti (#31894) üzenetére


#81556480
törölt tag

Pontosan ugyan ezt éltem át én is nemrég. Az autók irányatása elképesztően szr. De persze régen jó volt.

Másik nagy meglepődésem akkor volt amikor előkaptam a vájszitit: ahogy Tommy irányt vált az elképesztő. :DDD meg magasugró bajnok és Jim Carry :DD :DDD

(#31896) taylor67


taylor67
tag

Hogyan kerülnek a különböző éttermek, szórakozóhelyek, stb.. a térképemre? Csak néhány látszik alapból és hiába kerestem ki a papír alapú térképről és mentem be egy étterembe, nem jelent meg a játékban a térképen. Elég macerás folyton keresgélni.

(#31897) Bjørgersson válasza taylor67 (#31896) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Minden szigetre mehetsz már "legálisan"?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#31898) taylor67 válasza Bjørgersson (#31897) üzenetére


taylor67
tag

Még csak az első kettóre.

(#31899) Bjørgersson válasza taylor67 (#31898) üzenetére


Bjørgersson
félisten

És a másodikon nincsenek a térképen a jelölések?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#31900) chatran válasza taylor67 (#31896) üzenetére


chatran
őstag

Ha mész kajálni a haverokkal vagy randira viszel egy csajt, akkor automatán megjelennek a térképen.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.