Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:47:21

LOGOUT.hu

Mit jelent az Amerikai Álom napjainkban? Niko Bellicnek, az európai emingrásnak a reményt, hogy meg tud menekülni a múltjától. Unokabátyjának Romannak az álmot, hogy együtt megcsinálják a szerencséjüket Liberty Cityben, megnyitva az utat a lehetőségek országába.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32951) icons


icons
addikt

Üdv!

Steamről vettem meg a játékot, és minden fel van rakva hozzá hogy működjön. Már kétszer végigvittem, de harmadszorra nincsen kedvem. Van lehetőség arra, hogy a multi használata mellett (tehát xliveless nélkül) felrakjam a 100%os mentést?

Illetve Xlive elvileg backupolja a mentéseimet. Tehát ha felrakom másik gépre a játékot, akkor oda rögtön letölti, vagy nekem kell beraknom? (ha nekem kell: ebben az esetben ugyanúgy problémá fog jelezni gondolom, mint a 100%os mentésnél)

A betöltési hibaüzenet a következő: "load failed please check hard drive gta iv"

Köszi!

(#32952) imotep03 válasza djdaniel (#32950) üzenetére


imotep03
tag

Megpróbáltam, hát igy olyan 20-25 fps van, akadozik :S, ha nem rakok fel grafikai patch-et, de eleve a játék ba nem lehet állitani a grafikát 800x600 ról, csak ugy hogy commanline.txt be ezt berakom -> -availablevidmem 0.7 -noprecache -novblank. Igy megy 45-50 fps-el de csak ugy hogy automata beállitással az olyan közepes szint 700mb használ a ramból, és ha vmi állitok a grafon feljebb akkor az fps marad viszont mégis akad.
Várom a te tapasztalataidat! :)

(#32953) Redneck


Redneck
veterán

Felraktam megint steamen a játékot. Maga a játék jó, szeretek vele játszani. A gépem jól fel van húzva, így viszi élvezhetően szaggatás nélkül 1080p-ben High minden, night shadows medium. 25,100,51 a csúszkák beállítása. Bárhova állítom a játékot akkor is töltöget be fényeket/árnyékokat egyszerűen ennyit tud. Így már játszható és néz is ki valahogy. Érdekelnek a grafikai modok de félek hogy nem bírná a gép :(

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#32954) V.Dave


V.Dave
senior tag

valaki tudna segíteni mit állítsak be az icenhancer.ini konfig fájlban hogy szép legyen a játék? Nagyon nem értek hozzá nem akarok belepiszkálni csak úgy ha nem muszáj..
egyébként több gondom is van,
1. néha vaksötét van és nemlátni semmit a játékban
2. a víz nagyon csúnya még annáál is csúnyább mint az eredeti játékban
3. az autók eléggé tükröződnek kicsit zavaró
4. vörös az ég fényes nappal

Xiaomi mi 8 6/128

(#32955) imotep03 válasza Redneck (#32953) üzenetére


imotep03
tag

Szia,
Próbáld ki ezt: [link]
+ mellé még csinálj a főkönyvtárba egy commandline.txt és ezt rakd bele:
-memrestrict 750000000 -reservedApp 0 -availablevidmem 0.7 -noprecache -novblank
Nekem szintén ilyen volt mind neked, tehát se hogy se volt szinte jó, most ezzel én nyertem fps és még szebb is, igy a legjobb és olyan 30-50 között van az fps

[ Szerkesztve ]

(#32956) djdaniel válasza imotep03 (#32955) üzenetére


djdaniel
senior tag

imotep03 ; még nem érkezett meg a kártyám, ppp se gyorsabb mint a posta.

V.Dave ; timecyc.dat, timecyclemodifiers.dat...stb ezeket is átmásoltad ? ha sz*r a timecyc akkor szokott ilyen dolgokat produkálni...stb

módosítottat szedtél le ? az adott patch-hez valót töltötted le legalább ? shadereket átmásoltad ?
tedd fel az 1.0.7.0-es patch-et és az icenhancer 2.1-et.
És állítsd be az iceconfig.ini-be a dolgokat.
itt találsz némi segítséget a beállításhoz

Nekem az autókra be állított értékek ezek, utálom mikor tiszta reflections minden, inkább legyen valósághű.

[WHEELS]
ReflectionFront=0.6
ReflectionSide=2.2
SpecularPower=6.2
SideFade=1.0
MetallicAmount=0.1

[REFLECTION1]
ReflectionFront=1.4
ReflectionSide=0.8
SpecularPower=75
SideFade=1
MetallicAmount=0.25

[REFLECTION2]
ReflectionFront=1.4
ReflectionSide=0.8
SpecularPower=1.0
SideFade=0.6

[REFLECTION3]
ReflectionFront=1.4
ReflectionSide=0.7
SpecularPower=65
SideFade=0.6

(#32957) JoolsNOS válasza V.Dave (#32954) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Sajnos a piros ég ismert hiba. Lekopogom nálam ritkán jön elő. A víz nálam ugyanolyan mint előtte. A krómos autókat már írtam, hogy én csak a régebbi verziókban láttam. A sötét meg olyan mint a valóságban. Lehet, hogy kicsit zavaróbb mint az eredeti grafikával, de az életben sem látsz tovább ha sötét van. Amúgy én nem állítottam semmit az ini fileban.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#32958) Redneck válasza imotep03 (#32955) üzenetére


Redneck
veterán

Nálam teljesen jól megy. Nincs vsync off miatt megtörés sem nagyon szóval jól megy.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#32959) imotep03 válasza Redneck (#32958) üzenetére


imotep03
tag

akkor mér panaszkodsz? :DD , amit linkeltem, azt a grafikai patch-et elbirná valószinüleg a géped.

(#32960) djdaniel válasza imotep03 (#32959) üzenetére


djdaniel
senior tag

előző hsz-be írtad h commandline.txt , és bele van írva h ; availablevidmem 0.7 -noprecache -novblank

nos ezt a szöveget töröld ki, -norestrictions -nomemrestrict

Ma megjött a vga-am, nálam nincs semmi probléma gta iv alatt, ( windows 8 alatt, használom icenhancerel) igaz nekem nem HD 7950-es van, ha nem HD7750-es.

(#32961) Redneck válasza imotep03 (#32959) üzenetére


Redneck
veterán

Nem panaszkodtam:) Érzem hogy kell egy jobb kártya, de nem a GTA miatt. Csak úgy általában. Ezzel jelenleg játszhatóan megy. Nem szaggat, nem laggol, nincs számottevő lassulás (metro alatt is egész jó) de a játék csúnya szerintem. Középtávtól nincsenek árnyékok és nem látni el annyira messzire. A fényeket is be-be szokta rakosgatni de ez van. Amúgy nem néz ki annyira gázul, de nem olyan mint anno a reklámokban :D

Szerk:
Visszatérő grafikai-hibák bevillanások előfordulnak (mindig adott helyeken, bizonyos szögből szemlélve) de ez a játékban van benne, nem tudok vele mit kezdeni. Amennyire mutogatták a gamet anno, annyira el is lett cseszve szerintem :)

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#32962) imotep03 válasza djdaniel (#32960) üzenetére


imotep03
tag

már kitöröltem, igazából egyikkel sincs különbség, már azota 4 verziót kipróbáltam, jelenleg jól megy,
Nagy probléma nincs a 7950 -sel csak a grafika nem állitható alapban, meg nem olyan teljesitményt hoz mint az elvárható egy ilyen kártyával.

(#32961) Redneck
Értelek :), hát igen, nem tökéletes :D ,

(#32963) sittes79


sittes79
addikt

Időközönként leáll nekem a progi(steames). Lehet attól, hogy feltettte ma magyarítást?

(#32964) apollo12 válasza sittes79 (#32963) üzenetére


apollo12
veterán

nekem gond nélkül megy magyarul

(#32965) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Ezt a gémet le lehet magyarosítani,mert nekem sehogy sem sikerül.

(#32966) #81556480 válasza Mr. Erikszon (#32965) üzenetére


#81556480
törölt tag

persze hoyg le lehet. én így játszottam ki a storyt.

(#32967) JoolsNOS válasza Mr. Erikszon (#32965) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Pedig csak egy exe-t el kell indítani. Mi nem sikerült rajta? :)

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#32968) Mr. Erikszon válasza JoolsNOS (#32967) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Sikerül de nem lesz magyar a játék tőle

(#32969) djdaniel válasza Mr. Erikszon (#32968) üzenetére


djdaniel
senior tag

esetleg a nyelv beállításoknál a játékba próbáltad ?

(#32970) JoolsNOS válasza Mr. Erikszon (#32968) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Lefutott rendesen az exe? Vagy már ott valami hiba van?

(#32969) djdaniel: annak semmi lényege, mert a képeket is megváltoztatja amin ugye minden beállítás nélkül látszódnia kéne a változásnak. Meg ez csak megváltoztatja az angolt, nem plusz nyelvet ad hozzá.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#32971) hesszusz válasza Mr. Erikszon (#32965) üzenetére


hesszusz
tag

ezt a filet cseréld ki a common/text mappában:
[magyarositás]
Ez nem cseréli le a képeket csak a javitott magyarosításra cseréli le az angolt..:)

[ Szerkesztve ]

Keresek Mission M30-31-et!

(#32972) Redneck válasza hesszusz (#32971) üzenetére


Redneck
veterán

Kössz srácok, én is felteszem holnap! :)

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#32973) hesszusz válasza Redneck (#32972) üzenetére


hesszusz
tag

Urak!jut eszembe...a file lecseréli az autók neveit azokra amiket én raktam a játékba így természetesen inkább csináljatok biztonsági másolatot az american.txt-ről

Keresek Mission M30-31-et!

(#32974) Redneck válasza hesszusz (#32973) üzenetére


Redneck
veterán

Köszönjük szépen!

Mondjuk nekem nem létfontosságú a magyar felirat de néhány szleng kifejezésnél jól jönne :)

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#32975) V.Dave válasza hesszusz (#32971) üzenetére


V.Dave
senior tag

nekem nem engedi letölteni pedig kéne a magyarítás :(

Xiaomi mi 8 6/128

(#32976) hesszusz válasza V.Dave (#32975) üzenetére


hesszusz
tag

javitottam!most már tölthető

Keresek Mission M30-31-et!

(#32977) marinea2 válasza hesszusz (#32976) üzenetére


marinea2
addikt

:R

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#32978) #81556480


#81556480
törölt tag

Tudtok valamit erről?

(#32979) Szpisti


Szpisti
addikt

Sziasztok!
Érdekes problémám van. Feltettem a játékot Windows 8 alatt (csak rendszergazda módban indul el), elindult, de a Grafikai beállításoknál semmi sem volt módosítható. Ez megoldottam a "norestriction" kapcsolóval, de a játék iszonyúan szaggat 7-12fps fullon, pedig a konfigomon (FX8150, HD7970) szaladnia kellene... 13.3 beta3 driver felrakva, 1.0.7 patch felrakva. Semmi mod, és egyéb cucc nincs fent, csak az alap játék... Ugyanez Win7 alá telepítve hasít...
Van megoldás erre, vagy törődjek bele, hogy Win8 alatt nem játszhatok ezzel a játékkal? :W
(a leggyatrább felbontáson is csak 20-25fps...)

A játék alatt (fullon) a vga 20-25%-os, a proci 25-30%-os kihasználtsággal megy. Érdekes...

(#32980) Tálydi válasza Szpisti (#32979) üzenetére


Tálydi
senior tag

Hello!

Szerintem máshol lesz a probléma, nekem is win 8 (64) alatt fut, adatlapi gépemen, probléma mentesen fullhd+high-ban :F

Eeeeh, what’s up, doc?

(#32981) Szpisti válasza Tálydi (#32980) üzenetére


Szpisti
addikt

Most visszamentem 13.1-es Catalyst-ra, (ez az legfrissebb nem béta) de azzal is ugyanaz a helyzet.... Fullon 18fps a benchmarkkal... De a játék alatt leesik 5-6fps-re is... Nincs ötletem. Már a játékot is újratelepítettem egyszer...

(#32982) ETOM


ETOM
addikt

GTA 4 + win8 + amd kártya annyira nem jó párosítás ezek szerint. NV-vel nekem ment szépem 8as alatt.

(#32983) Tálydi válasza Szpisti (#32981) üzenetére


Tálydi
senior tag

Akkor még egy tipp a radeon vs win8-ra :(

Eeeeh, what’s up, doc?

(#32984) Redneck válasza Tálydi (#32983) üzenetére


Redneck
veterán

Úgy általában a Radeonra mostanában :S Annyi helyen olvastam ilyen 7970 problémát hogy valami hihetetlen. 100+k egy ilyen kártya és ennyit tud? Sok más játékban is vannak nevetséges frame értékek :S Nem voltam soha nV fan de az elmúlt években csalódott voltam ha Radeont választottam, hamar túl is adtam rajtuk. Természetesen a 9800GTX+, GTX 260 vonal kimaradt nV fronton szóval ők sem tökéletesek mindig :D

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#32985) Tálydi válasza Redneck (#32984) üzenetére


Tálydi
senior tag

Ha jól tapasztaltam (és emlékszem) a radeonok sosem voltak gta "kompatibilisek" igazán. Anno a gtx 260 / 4870 viadalban is a 4870-nél jelentős volt az ún. "microlag" a játékban, az fps megvolt, de gyakran megreccent a játék, ezzel tökéletesen lerombolva a smooth élményt. Volt szerencsém véletlenül saját gépen kipróbálni őket még régebben (q6600 3,3/2gb/gtx260-4870) mind a kettővel végigjátszottam, és !élményre sokkal jobb volt az nVidia.

Sőt, megtaláltam a régi hirdetéseimet, ahol pont GTA-s teszteket raktam be:
4870
gtx260 - itt annyi csúsztatás van, hogy textúra minőség is belefért a high-ba, bár ezt kompenzálhatja radeonnál a látótávolság.

[ Szerkesztve ]

Eeeeh, what’s up, doc?

(#32986) Szpisti válasza Redneck (#32984) üzenetére


Szpisti
addikt

Semelyik más játékban nem tapasztaltam ilyet, minden hasít, ahogy kell. Valami szoftveres gond lesz itt, mert az Afterburner szerint is csak kb. 20%-on van a kártya kihasználtsága... Hát nem szenvednek tovább, lemondok a GTA 4-ről Windows 8 alatt... Majd lesz GTA V, csak győzzük kivárni...

(#32987) Bjørgersson válasza ETOM (#32982) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Az AMD kártyák oprendszertől függetlenül rossz választásnak bizonyulnak GTA IV-hez. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#32988) icons válasza Tálydi (#32980) üzenetére


icons
addikt

Hogy a fészkes fenébe fut neked FullHDn Highon?? Gainward GTX460nal (igaz, csak 768megás, de az architektúra annyira lassú volt, hogy azt se bírta kihasználni), X4 955BE-vel mediumon-high (inkább medium) futott el 1280-1024en.

(#32989) Tálydi válasza icons (#32988) üzenetére


Tálydi
senior tag

Igazából egészen jól, de mire vagy kíváncsi, szivesen rátolok egy bechmarkot vagy logolok egy kört. Nem mondom, hogy nem lehetne jobb, de teljesen élvezhető.

Eeeeh, what’s up, doc?

(#32990) Redneck válasza icons (#32988) üzenetére


Redneck
veterán

Szia!

Nekem 965@3,8Ghz és 460 SE OC kártyával simán megy highon 25/100/51-es beállítással, egyedül a Night Shadows van mediumon. Ehhez a játékhoz minél több vRAM kell. Az SE memóriavezérlője nem lett megnyírbálva mint a 768-as 460-é, így ott ahol az elfogy az SE erősebb. Ez jellemzően a magasabb felbontás és részletesség esete.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#32991) icons válasza Tálydi (#32989) üzenetére


icons
addikt

A beépített benchmark eredménye érdekelne (habár nekem van, amikor annál kevesebb FPSem van, így meg nem sokat ér, de összehasonlításnak mindenképpen jó:) ), köszi!

(#32990) Redneck
áá, nem is tudtam, hogy a 768as memóriavezérlője gyengébb:S Most nézem itt, hogy tényleg gyengébb. De azt nem is tudtam ,hogy GDDR5ös VRAMja van.
De akkor már kezdem érteni, mások miért tudnak jobb eredményt elérni a GTX460jukkal (habár specifikációban a különbség nem tűnik elsőre számottevőnek, gondolm mégis az:) )

(#32992) Redneck válasza icons (#32991) üzenetére


Redneck
veterán

Igen a memóriasávszélesség különbsége is látható. Alapjáraton a 768-as 1-5%-kal gyorsabb mint az SE (bár nem minden esetben) de nagyobb felbontáson, pláne ahol kell is a több memória, ott az SE jobban teljesít. Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik amit te is linkeltél. Jól látható hogy az SE 25Mhz-cel alacsonyabb frekin üzemel, még a memóriája 100Mhz-cel van visszavéve a két teljes értékű chipes verzióhoz képest. Ahogy az ember a normál 675/1800-ra állítja a frekit, egyből ugyanazt a szintet hozza mint a 768-as. Ez még nem tuning, ugyanis a RAMok 2000Mhz-re vannak hitelesítve, a többi kártyán 1800-on mennek. Kisebb felbontáson jobb a 768, pláne ha mindkettőt húzza az ember, megmarad a különbség közöttük.
GTA IV az én beállításaimmal bekajálja a 717 MB-ot, régebben a víz Very-High-on volt akkor 732-t kért. Gondolom ahhoz hogy minden flottul menjen maradnia kell még VRAM-nak, mert ezzel a beállítással pl nálad több mint 93%-os memóriakihasználtság lenne. Még 1 GB-ból sem szereti a 700 fölötti állapotot. Hiába no, ez a GTA a legszarabbul megírt jó játék.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#32993) Tálydi válasza icons (#32991) üzenetére


Tálydi
senior tag

Hűű, az eredmény még engem is meglepett :) :

Statisztikás
Átlag FPS: 64.74
Idôtartam: 37.15 msp
CPU használat: 39%
Rendszer memória használat: 59%
Video memória használat: 99%

Grafikus beállítás
Felbontás: 1920 x 1080 (59 Hz)
Textúra minôsége: Magas
Árnyék minôség: Magas
Visszatükrözôdés: Magas
Víz minôség: Nagyon magas
Megjelenítés minôsége: Anisotropic x4
Árnyékok vetülése: Közepes
Látótávolság: 21
Tárgyláthatóság: 21

Hardware
Microsoft Windows 8 Pro

Videó Adapter: NVIDIA GeForce GTX 460
Video Driver verzió: 306.97
Hang Adapter: Hangszórók (VIA High Definition Audio)
Intel(R) Core(TM) i7 CPU 860 @ 2.80GHz

Eeeeh, what’s up, doc?

(#32994) icons válasza Tálydi (#32993) üzenetére


icons
addikt

:DDDAzt hiszem, nem maradt túl sok kérdést azt illetően, hogyha valami visszafogja a játékot, akkor mi lehet az:D

BTW ilyen magas beállítások mellett ez elképesztő! Sajnos nekem már nincsen meg a GTX460anam, de a korábban általam említett grafikával bírta kb ugyanezt, vagy kevesebbet!

(#32992) Redneck
Egyébként gondolkodtam anno tuningon is (csak valami lightoson persze),de a Gainward hűtése annyira gyengének lett beharangozva, hogy inkább nem próbálkoztam meg vele:)

[ Szerkesztve ]

(#32995) Tálydi válasza icons (#32994) üzenetére


Tálydi
senior tag

Na igen, mentségére szóljon, hogy 90%-ban rfactorozom, oda pedig egy tudományos számológép is elég lenne szinte.

Épp most, megint vége lett a játéknak, a megjelenés óta játszom vele, számtalanszor játszottam végig, de még most is irtózatosan tetszett a játékmenet :) .

Eeeeh, what’s up, doc?

(#32996) Redneck válasza Tálydi (#32993) üzenetére


Redneck
veterán

Kipróbálom én is ezt a beállítást hogy így milyen.

icons:
Kevésbé hatékony a Gainward hűtése mint az enyém ezt láttam a grafikonon de attól még nyugodtan húzhatod. Monitorozd és meglátod mikor elég. 70 fok fölött úgy is süvít a hűtő mint az állat. Az a hűtés egy kis plussz feszültséggel majdnem 80 fokon tartja a kártyát. Szerintem ha 800-850 körül belövöd és a RAMot is felpörgeted kicsit jobb lesz a GTA is. Stabilabb mindenképp. A játék alkalmas a hőmérséklet tesztelésre is. Az átvezetőknél megizzasztja a kártyát.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#32997) Tálydi válasza Redneck (#32996) üzenetére


Tálydi
senior tag

Mielőtt ideológiákat képzelnél a beállítások mögé :) , ez úgy született, hogy kényelmes legyen a játékmenet, ne akadjon lehetőleg sehol, és ha gyorsan megyek ne "hagyjam le az útat(később tölti be a pályarészt minthogy elérem azt)", mellesleg talán itt olvastam jóval korábban, hogy a látótávolság 40 és 100 közötti értékénél nincs különbség, teljesítmény igényben.

Eeeeh, what’s up, doc?

(#32998) icons válasza Tálydi (#32997) üzenetére


icons
addikt

Látótávolságot érdemes úgy belőni, hogy közben folyamatosan nézed a képet a háttérben, mert ott szerencsére valós időben látszik is a csúszka eredméne. Én mindegyiket úgy állítottam be, hogy ne legyen zavaró.

(#32996) Redneck
Szomorú, de már nincsen GTX460anam. Most a legjobb kártya egy GTX660M, ami a tulajdonomban van, és ez bár valamivel gyengébb a GTX460-nál, notiVGA létére elég szépen viszi a játékot!

(#32999) Redneck válasza icons (#32998) üzenetére


Redneck
veterán

Nálam nem hagyja le az utat. Nem állítom ilyenre mert nálam magasabbra van most nézem. 25 és 51. Akkor elvileg tényleg jól megy. Mondjuk gyakorlatilag se látok szaggatást vagy késést.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#33000) privacy99


privacy99
senior tag

Sziasztok!

Játszik itt valaki multiban rendszeresen? :) Vagy van vmi klán vagy csoport? Jó lenne magyarokkal játszani. Van pár magyar ismerősöm, de nincsenek fent mostanában. Nemrég kezdtem újra a PC-s verzióval játszani :))

Üdv, Norbi

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.