Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Drive

Hozzászólások

(#1151) dabgergo válasza tylerddd (#1150) üzenetére


dabgergo
őstag

Nálam is így megy ahogy írod.
Nagyon sok negatív változás történt (szémlrma legalábbis biztosan) drive és photos körül :(

(#1152) tylerddd válasza dabgergo (#1151) üzenetére


tylerddd
veterán

De ez honnan és mikor jött?! Pl. most amit szintén rettentő zavarónak érzek: rákerül egy kép (tök mind1, hogy fotóztam, letöltöttem stb.) a telóra, ez megjelenik a Fotókban. Ha a képet átnevezem és áthelyezem egy saját mappába a kéezüléken, a Fotókból ha kitörlöm, a telefonról is eltűnik. Ezt megint hogy? Azok a képes saját mappáim, amikről nem készül bizt. mentés, szintén módosíthatóak a Fotókból.

Olyan, mintha a Fotók egy galéria app lenne (persze, az is, tulajdonképpen), de eddig rohadtul nem így működött és rettentő zavaró.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#1153) spe88


spe88
senior tag

Hi!

A képen látható hibajelenséget kapom, amikor proxyn keresztül próbálok megnyitni egy Google Sheetet.
Háttérben amúgy látszik a Google Sheet tök jól, de nem tudom használni.
Mindent töröltem a gépemen, de van egy gyanúm, hogy a proxyszolgáltató böngészőjében kéne törölni a cache-t meg a cookie-kat, jól mondom?

Köszi

[kép]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#1154) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Kipróbáltam a 30 napos próbaidőt a 100Gb tárhelynek.
Nemsokára lejár, de nem ajánlotta fel hogy szeretném fizetni.
Alapból havi előfizetést tett be.
Ez nem jó, mert az éves sokkal olcsóbb.
Hogy tudom át állítani évesre?

(#1155) nfsu17 válasza lanszelot (#1154) üzenetére


nfsu17
veterán

Nem tudom a pontos menetet, de...

https://one.google.com/storage

Ott mit látsz?
Ilyet?

Ha lemondod a havit vagy le se mondod és ráböksz az éves előfizetéses box alatt előjövő "élek az ajánlattal" szövegre, akkor mi lesz?

(#1156) lanszelot válasza nfsu17 (#1155) üzenetére


lanszelot
addikt

Először is köszönöm szépen a választ.

Nekem nincs ilyen, mivel aktív a feliratkozásom.
Max magasabbra tudok lépni tárhelyben.
De nem kell több.

(#1157) nfsu17 válasza lanszelot (#1156) üzenetére


nfsu17
veterán

Nekem nincs ilyen, mivel aktív a feliratkozásom

azt kellene megtudni, lemondáskor mit jelent a 'feltételek vannak érvényben'

Mert ha lemondod, akkor neked is ott lesz az éves...gondolom.
Viszont sok előfizetés (éves, csak max ezt apróbetűben közlik) úgy működik, ha vége előtt felmondod, kifizettetik a még hátralévő hónapok díját, vagy annak nagy részét.
Pl adobe fotós csomag...jól néz ki, hogy 12 eur egy hónapra, akkor előfizetek, megcsinálok egy zsíros fotós munkát, majd lemondom. Jah...de lemondáskor majd fizetsz kb 11x12 eur-t. Ha a 11. hónapban mondod le, akkor nincs semmi.
Azt kell megnézni itt is van-e ilyen.
Aztán lehet jön vki és megmondja a tutit

(#1158) st6969


st6969
őstag

Sziasztok (igaz, nem DRive, de hátha tudjátok...),
ha a telefonról törlöm a fotókat, a felhőből (Google Photos) is törlődik?
Köszi :R

(#1159) Oldman2 válasza st6969 (#1158) üzenetére


Oldman2
veterán

iOS alatt nem törlődik.

Ha felhőbe mentesz, célszerű a törléseket a felhő kezelő programon keresztül intézni (Google Fotók).

Az ebben végrehajtott Törlés törli a fotót mindenhonnan, a hely felszabadítása pedig csak az eszközön töröl.

(#1160) st6969 válasza Oldman2 (#1159) üzenetére


st6969
őstag

Tulajdonképpen, pont az lenne a lényeg, hogy maradjon meg a felhőben.
Hely felszabadítása a cél, ezért lementettem az eredeti méretben is a képeket merevlemezre, és most törölni szeretném a telefonról is, mert gyári visszaállítást is csinálok (újra belakom). Androidom van, akkor jó eséllyel itt is megmarad a felhőben.

Bónusz kérdés: ha a gyári visszaállítás után mondjuk az utolsó 1 év képeit a merevlemezről visszamásolom a telefonra (hogy offline is meglegyen, ha épp úgy kellene), akkor jól gondolom, hogy ismét felszinkronizálja a felhőbe, és így duplán lesznek meg ott? Talán, ha nem a DCIM mappába teszem vissza, akkor az új jó lehet :F

(#1161) Oldman2 válasza st6969 (#1160) üzenetére


Oldman2
veterán

Hely felszabadítása hol? A felhőben vagy a készüléken?

A "másik mappába másolás" jó ötlet, ezekre megerősítést kér a Google Fotók (hogy szinkronizálja-e ezeket is?), amire értelemszerűen Nem-et kell válaszolni.

(#1162) st6969 válasza Oldman2 (#1161) üzenetére


st6969
őstag

Elnézést, jogos, a készüléken akarok helyet felszabadítani :R
Minden világos, köszönöm a segítséget.

(#1163) vgyuri válasza st6969 (#1158) üzenetére


vgyuri
őstag

Fotók, jobb felső sarok, hely felszabadítása menüpontot próbáld ki.

(#1164) st6969 válasza vgyuri (#1163) üzenetére


st6969
őstag

Az utolsó 1 évet leszámítva, már leszedtem a képeket (Windows intézőből, kábelre kötve), de a maradéknál megpróbálom, köszi :R

(#1165) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Egy google drive fiókot használ 3 kolléganőm. Biometrikus aláírt PDF-ek generálódnak a D meghajtó mappájába, amit eddig ki tudtam választani, hogy a google drive alkalmazást letöltve melyik mappába másolja a drive-on. Most viszont nem látok már ilyet, csak úgy tudja, hogy a Számítógépek részbe másolja a drive-ba, így viszont nem kerülnek egy mappába. Van erre vmi megoldás?

(#1166) Panthera válasza st6969 (#1160) üzenetére


Panthera
őstag

A képeket a Fotókból mentetted le a merevlemezre?Létezik erre alkalmazás PC-n?

(#1167) st6969 válasza Panthera (#1166) üzenetére


st6969
őstag

2 féle mentést csináltam: az egyik mentés a telefon háttértárról HDD-re PC-n keresztül, USB kábellel. Így megmarad az eredeti minőségben.
A másik mentés a Google fiókon keresztül történik (talán takeout a neve?). Ez egy böngészős felület a fiókodon belül, itt ki tudod választani, hogy mit szeretnél menteni (emailek, Drive tartalom, fotók, stb...), és ha kész, emailben kapsz egy linket, ezen keresztül letöltheted. Egyébként így 87GB-nyi csökkentett felbontású fotót tudtam lementeni a Fotók-ból, mivel a 15GB korlát időszak előtt már rengeteg képem volt fent (2003-tól kezdve...akkor még ugye nem számolta a feltöltött adatmennyiséget, ha engedted tömöríteni).

(#1168) Panthera válasza st6969 (#1167) üzenetére


Panthera
őstag

Köszönöm, közben én is megtaláltam ezt a take out lehetőséget. Hallottam már róla, de nem használtam.

Az miből nyilvánvaló, hogy tömörített-e rajta? Ha a mérete kb. ugyanakkora, akkor nem piszkált bele? (15GB fiókban).
Érdekes hogy régebben engedte korlátlanul, egy idő után nyilván rájöttek hogy ez nem tartható.

(#1169) st6969 válasza Panthera (#1168) üzenetére


st6969
őstag

A tömörítést én arra írtam, hogy korábban is be lehetett állítani a kisebb felbontást képek szinkronizálásakor, viszont ekkor nem számolta a tárhelyet. Ha eredeti méretben töltötted fel, akkor számolta. Most már bárhogy töltöd, számolja.
Ha takeout-tal lemented, ott szerintem már nem nagyon tömörít semmit. Viszont a levelek visszaolvasásához kell valami applikáció.

(#1170) Panthera válasza st6969 (#1169) üzenetére


Panthera
őstag

Értem, egyre gondolunk. Köszönöm. :R

(#1171) szabacsik


szabacsik
őstag

Helló!

Ha megosztanak velem tárhelyet és használok belőle mondjuk 30 GB-ot, de a tulajdonos nem fizeti tovább a havi/éves költséget. Akkor az én adatom amit az ő megosztása miatt tudtam tárolni elveszik (törlik) azonnal? Esetleg kapok emailt, hogy van egy hetem tárhelyet vásárolni/ lementeni az adataim és utána vesztem el a megosztott tárhelyet?

/\____/\

(#1172) Ablakos


Ablakos
őstag

Valahol biztos le van írva, de itt gyorsabb az info...
Ha lemondom az éves drive tárhely előfizetést, akkor a következő fizetési fordulóig (2024.május) használhatom a tárhelyet? (a lemondás ellenére)

(#1173) BigManus


BigManus
addikt

Sziasztok!

Elő fizettem egy 200 GB-os csomagra, mert páromnak betelt a tárhelye.
Felvettem a családi csoportba, de nem bővült a tárhelye...
Kell valamit még állítanom? Google segítségkérésnél az arcomba vágta, hogy ügyfélszolgálati munkatársaink nem tudnak segíteni önnek. Blama...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#1174) Oldman2 válasza BigManus (#1173) üzenetére


Oldman2
veterán

A "felvettem" a gyakorlatban egy meghívás a Családi előfizetésbe.

Ez el lett fogadva a párod részéről?

Mit látsz ezen az oldalon?

[ Szerkesztve ]

(#1175) tome0001 válasza BigManus (#1173) üzenetére


tome0001
senior tag

Én leveleztem velük hasonló témakörben - lásd lentebb.
Nálunk a szitu az alábbi volt: nekem volt 200Gb-os előfizetésem, de beteltünk - főként feleségem sok videója miatt, gondoltam előfizetek az én 200Gb-os csomagom mellett a feleségemnek is egy 200gb-os csomagra).
Összeadva ez évi 2x10900 Ft, miközben évi 35990 Ft-ért már 2TB-os csomag van, és ha arra fizetsz elő mint családi admin, akkor azt acsalád összes többi tagja használhatja (mi 5-en vagyunk benne jelenleg).
Kár hogy nincs egy 500-1000Gb körüli csomagjuk szerintem, még akkor is ha a 2x200 és 2Tb-os csomag között nem olyan nagy az árkülönbség.

For your question only one family member can share their storage, this means that if the storage sharer (storage manager) has 200 GB, that will be the storage space for the entire family group. If you have individual storage purchase aside from the storage space that the storage manager has, it will not be shared to the family. It will only increase your personal storage space.

Tehát nem az összes családtag fog tudni 400-at használni megosztva, hanem a family administrator 200-asán osztozik a család összes tagja, és akinek további 200-as előfizetése van, ő csak maga fogja tudni használni a 200Gb-os csomagot, de a család többi tagjával nem osztozik rajta.
Értelemszerűen ezesetben a feleséged nem fogja a családi tárhely 200GB-osát foglalni addig, amíg neki be nem telik a saját 200gb-ja-> legalábbis én így értelmezem, de javítsatok ki ha tévedek.

If one of the family members wants to buy a personal storage space, you would need to turn off the storage sharing, purchase the individual storage then turn on the storage sharing feature.
Each member of the family group gets 15 GB of personal storage space for their files: A family member’s files fill up their personal space first.There's also shared storage split between everyone in your family group: After a family member's personal storage gets filled up, their files count toward the shared storage space. Family members can use as much of this available storage as they want.Others in your family won’t have access to your files unless you share them directly.

(#1176) Oldman2 válasza tome0001 (#1175) üzenetére


Oldman2
veterán

Igazad van, de itt szó sem volt arról, hogy a "párjának" lett volna bármilyen előfizetése előtte.

Ha volt, akkor addig amíg az be nem telik (+ az ingyenes 15G be nem telik), addig azt használja a "párja" és csak utána kezdi el a családi csomag által biztosított plusz 200G (szabadon maradó) részét használni.

Nálam a nejem és a lányom van a családi 200GB-os csomagban:

Összesen 172GB van felhasználva:

Lányom: 67GB (+a saját igyenes 15GB-ja)
Nejem: 0GB (ő elfér a saját igyenes 15GB-ján)

A többi 105GB az én foglalásom (+ van 15+4GB saját tárhelyem).

A zárójeles infókhoz kapcsolódóan a Google ezt írja a https://one.google.com/storage oldalon:

"Ez az a tárhely, amelyet az egyes családtagok a Google-fiókjukhoz járó 15 GB-on fölül elhasználnak"

(#1177) BigManus válasza Oldman2 (#1174) üzenetére


BigManus
addikt

Már közben elindult valami... Párom elfogadta, persze.
De csak annyit látok ott, hogy az asszony biztonsági másolata jelent meg. 40 MB.
Családi tárhelynél 0 GB.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#1178) Oldman2 válasza BigManus (#1177) üzenetére


Oldman2
veterán

Akkor ez a válasz.

A 40MB jelenleg elfér az ő ingyenes 15GB-jában. Amíg az be nem telik, nem fogja a családi tárhelyet használni.

(#1179) BigManus válasza Oldman2 (#1178) üzenetére


BigManus
addikt

Biztos, hogy nem fér el. Már csatolmány nélküli leveleket sem tudott fogadni. Full megtelt.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#1180) Oldman2 válasza BigManus (#1179) üzenetére


Oldman2
veterán

Android-os készülékről van szó?
:F

(#1181) Oldman2 válasza Ablakos (#1172) üzenetére


Oldman2
veterán

Igen, használhatod.

(#1182) BigManus válasza Oldman2 (#1180) üzenetére


BigManus
addikt

Igen.
Tele rengeteg képpel, videóval.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#1183) Oldman2 válasza BigManus (#1182) üzenetére


Oldman2
veterán

Önmagában ez nem jelent semmit, ha a szinkronizálás nincs bekapcsolva rajta.

Google Fotók, szinkronizálás bekapcsolása...

Szerintem. De ti látjátok mi van rajta bekapcsolva.

(#1184) BigManus válasza Oldman2 (#1183) üzenetére


BigManus
addikt

Minden be van kapcsolva a telefonon, azért is írtam ide.
Azt hittem naívan, ha úgymond bővül a tárhely, automatikusan el kezd mindent szinkronizálni...
Fotókat, dokumentumokat, stb.
Ez lett volna a lényeg.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#1185) Oldman2 válasza BigManus (#1184) üzenetére


Oldman2
veterán

A mi esetünkben ment gond nélkül minden. Nem értem mi lehet a gond.

Összefoglalom, amit eddig tudunk(?):

1. A nejednek betelt az ingyenes 15GB-ja.
2. Van egy 200GB-os családi előfizetés, mibe meghívtad őt.
3. A meghívót elfogadta a nejed.

javaslatom, a Google Fotók szinkront ki, majd bekapcsolni.
Esetleg kikapcsolás után egy újraindítást csináljatok.

(#1186) BigManus válasza Oldman2 (#1185) üzenetére


BigManus
addikt

Nos azóta ki lett kapcsolva, sőt! Le lett mondva a 200 GB, meg lett rendelve a 2 TB-os tárhely.
Kettő családtag szinkronizálna.
Az asszony ugye és a fiam. Fiam iOS eszközről, tehát az sem mondható, hogy Andrroid anomália.

Mindketten elfogadták a csatlakozást, az One-ban is aktív a funkció.
Asszonynak ugye a tárhely (15 GB) fullon van. Fiamnak 71 GB a fotók mérete a telefonon.
Gondoltam el kezd a fiamnál a fotók alkalmazás szinkronizálni, utána ahogy elfogy a tárhelye, indul a kibővített tárhely...
Nem így lett.
A fiam tárhelye is fullon van, de nem jutott az extra tárhelyhez.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#1187) Oldman2 válasza BigManus (#1186) üzenetére


Oldman2
veterán

Amennyiben a csatolt fotón látható lenyíló menüt (a "Családi tárhely" mellett jobbra) lenyitod, mi látszik?

Nálunk is hasonló a felállás, van Android és iOS eszköz is a családi csomagban.

Az egyik (könnyebben hozzáférhető) eszközön nyisd meg a Google Fotók app-ot, és kattints a jobb oldalt felül látható (kerek) ikonra. Ennek kinézete nem állandó, ha van szelfi fotó feltöltve a Google fiókba, akkor itt az jelenik meg.

A megjelenő lapon a 2. blokk a "Biztonsági mentés". Erre kattintsatok rá és várjátok meg amíg a folyamat be nem fejeződik.

iOS alól a Fotók és a Screenshot-ok is mennek fel automatikusan.

Android eszközön a különböző almappákba került fotók és videók mentésének ki/be kapcsolása a Könyvtár fülön végezhető el.

Amit NEM ment a felhőbe, azon mappákon egy áthúzott felhő ikon jelenik meg.

iOS-en itt csak az Albumok jelennek meg.

(#1188) BigManus válasza Oldman2 (#1187) üzenetére


BigManus
addikt

Majd csak otthon tudom ezeket megnézni, de biztosan tudom, hogy be vannak kapcsolva. A biztonsági mentések is, a szinkronizálások is.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#1189) BigManus


BigManus
addikt

Nos mitől, mitől nem, de a fiamnál elindult a dolog... (iOS)
Asszonynál még mindig semmi.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#1190) mika55555


mika55555
csendes újonc

Sziasztok,
van egy kis problémám.
Az asztali (windows desktop) drive kliensem arra hivatkozik, hogy nem tud csatlakozni a fiókhoz.
A fiók egyébként webböngészővel elérhető és működik.
Mi lehet a megoldás ebben a helyzetben?
A válasz(okat) előre is köszönöm szépen!

(#1191) BigManus válasza mika55555 (#1190) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Van hibaüzenet? Ha igen akkor mi?
Friss telepítés, vagy megállt?
Újratelepítés?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#1192) Sátán44


Sátán44
addikt

Sziasztok!

A tárhelynél azt írja, hogy van "Nagy fájlok 903 MB", de belépve ezt kapom üzenetként:
Nincsenek törölhető elemek itt: nagy fájlok
Hol találom ezt a 903 mb-ot?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#1193) BigManus válasza Sátán44 (#1192) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Ha belépsz a drive-ba, alul kattints a Tárhely opcióra.
Listázni fogja a fájlokat, jobb oldalt látod majd a méreteket.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#1194) Sátán44 válasza BigManus (#1193) üzenetére


Sátán44
addikt

Szia!

Én ezt látom: [kép] [kép] [kép] [kép]

A teljes driveom üres azt mutatja, akkor mégis mi foglalja el?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#1195) BigManus válasza Sátán44 (#1194) üzenetére


BigManus
addikt

Kb minden... Szemetes, e-mailek, csatolmányok, telefon biztonsági mentése.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#1196) Sátán44 válasza BigManus (#1195) üzenetére


Sátán44
addikt

Az összes menüt megnyitottam beleértve a lomtárat is. Minden üres.
A velem megosztva mappában vannak fájlok és néhányat nem enged törölni. Ez is beleszámít?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#1197) BigManus válasza Sátán44 (#1196) üzenetére


BigManus
addikt

Na ezt sajnos nem tudom.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#1198) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Bizonyos (céges) okokból nem lehet előrelépni Win 7-ről. :F Viszont az adatok a Google Drive-ba kerülnek mentésre. A 15Gb ingyenes tárhely is elegendő.
A Drive legújabb figyelmeztetése:
A Google Drive ezen verziója elavult
A Google Drive ezen verziója elavult, és hamarosan további értesítés nélkül leállhat. A Windows 7 rendszert már nem támogatja a Google Drive. Kérjük, frissítsen Windows 10 vagy újabb rendszerre.

Mit tudtok ajánlani a Drive helyett, ami hasonlóan működik?
Figyeli a változásokat és automatikusan menti a felhőbe.

köszi

(#1199) BigManus válasza csferke (#1198) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Microsoft OneDrive.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#1200) boborján2


boborján2
tag

Chrome és google drive.

Nálatok működik a mappa letöltés?

Sem a sajátot sem a velem megosztottat nem tudom letölteni úgy hogy többet kijelölök.
Látszólag elkészül a zip, de a letöltés sikertelen, illetve el sem kezdődik.

Egyesével, fájlonként viszont minden letölthető.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Drive
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.