Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Drive

Hozzászólások

(#101) gabro0 válasza gabro0 (#95) üzenetére


gabro0
őstag

Visszatért az eltűnt sebesség :)

(#102) russel87


russel87
csendes tag

Sziasztok!

Azzal a problémával küszködök, hogy a telefonomon automatikus mentés van beállítva, hogy a képeket szinkronizálja a Google Fotókba. A problémám a következő a mobilon a google fotók alkalmazásba látom az egyéb képeket, tehát, amit nem én készítettem (viber, stb), de amikor bejelentkezek pc-n, ott már nem látom ezeket a fotókat, csak azt ,amit én készítettem a kamerával. A beállításoknál nem találtam, olyan opciót, ami ezt orvosolná!

(#103) lorcsi


lorcsi
veterán

Feltettem 15-20 db rar-ba tömörített fájlt es megosztottam 3 mail cimre
Egyik siman le tudja tölteni (neki adtam szerkesztési jogot is)
Egy masik meg csak a felét tudja leszedni (o csak olvashatja), ez gaz...mert kellene oda a tobbi is

A megadott jogok befolyasoljat a letöltést?
Vagy mi lehet a gond ?

Ugyanugy osztottam meg mindent

(#104) tonyqa23


tonyqa23
senior tag

Sziasztok!

A vinyómon van 2 partició, a C: a rendszer, a D: pedig adatoknak. Ezen a D: -n volt a Google Drive mappám. Újra telepítettem a rendszert és nem engedte, hogy ugyanaz a mappa legyen "D:Google Drive". Csinálnom kellett egy Google Drive 2 mappát. Viszont a régi GD mappa megmaradt és sok helyet foglal és nem tudom törölni sehogy. "A mappa törléséhez rendszergazdai jogosultság szükséges." Ezt írja. Hogy tudnám valahogy törölni?

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#105) p2pp


p2pp
őstag

A Google megoldhatná végre, hogy legyen többféle fizetési mód, tárhelyet venni!
Csak bizonyos kártyákat fogad el! Nincs Paypal és még csomó minden, ahogy más
országokban igen. Gyerek képeit szerettem volna feltenni. Venni 100Gb-ot havonta.
Most megpróbálom a Bankomnál a kártyacserét, hátha bejön.
Sokan vagyunk így sajnos! Appokat sem tudunk venni a hülyeségük miatt!

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#106) Rimuru válasza p2pp (#105) üzenetére


Rimuru
veterán

"Google+ Photos: Only photos over 2048x2048 pixels and videos longer than 15 minutes count toward your storage limit." - Magyarul ha ennél kisebb képeket és rövidebb videókat töltesz fel akkor korlátlan a tárhely rá. Talán van automatikus átméretezés is ha telefonról töltöd fel.

Vigyázat, csalok!

(#107) mdk01 válasza p2pp (#105) üzenetére


mdk01
addikt

Dropbox?

(#108) p2pp válasza mdk01 (#107) üzenetére


p2pp
őstag

Drágább!

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#109) #22237440


#22237440
törölt tag

Rákattintottam a fotók fülre. Üzenet: "Kérjük várjon. Fotói hamarosan megjelennek." Nem hamarosan mert, már hosszú percek óta nem változik semmi. :)

(#110) ch13


ch13
csendes tag

Sziasztok!

Az androidos google+ mellé jár egy fotók alkalmazás is, ami automatikusan feltölti drivera/google+-ra a képeket. Nah most lenne egy olyan problémám, hogy az új telómon az kamerával készült képeket nem szinkronizálja, hiába van bekapcsolva a mappára. Más mappákon a szinkronizálás működik... Valaki tapasztalt már ilyet vagy esetleg valami ötlet?

(#111) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Sziasztok!

Úgy két hete nem akar az asztali kliens szinkronizálni.
Amit bemásolok a drive mappába, nem jelenik meg a felhőben, bárhogy ügyködöm is. Ha felszinkronizálja magát másik gépről (8 éves lapos xp-vel, mégis megy minden mint a karikacsapás), nem húzza le. Ötlet?
(az érdekes gép win7 64bit)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#112) twollah1976


twollah1976
őstag

Csak nekem nem megy a Google Drive vagy valami nagyobb gubanc van?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#113) Amur


Amur
addikt

tönkrement a winchester amin a google drive mappám volt.
A felhőben megvannak a fájlok, de hogy tudok neki létrehozni másik meghajtón egy mappát hogy fizikálisan is letöltse nekem ezeket, és innen szinronizálja amit esetleg bemásolok még?
Nem találok a beállításokban ilyen opciót.
Illetve szinkronizálási beállításnál van olyan hogy komplett meghajtó vagy adott mappák.
Az adott mappáknál hozzak létre egy googledrive mappát és mutassak neki arra?

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#114) Odin89


Odin89
csendes tag

Sziasztok!
Google Drive-n táblázatot használok.
Egyik mezőben az utolsó módosítás dátumát írom.
Hogy tudnám elérni, hogy a mező átírásakor automatikusan küldjön emailt 2-3 címre?

(#115) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Több más PC-n lévő könyvárat lehet szinkronizálni Google Drive-val?

(#116) Botigta válasza Amur (#113) üzenetére


Botigta
aktív tag

Szia,
Ez aktuális még?

(#117) Botigta válasza Odin89 (#114) üzenetére


Botigta
aktív tag

Gondolom sehogy. Szerintem kicsit csodaszinten vártok dolgokat a Drive-tól...

(#118) Botigta válasza huan (#115) üzenetére


Botigta
aktív tag

Ezt meg nem értem...
Szerintem más sem.
Én 2-3 géppel szinkronizálok ugyanabba a felhőtárhelybe. Erre gondolsz?

(#119) huan válasza Botigta (#118) üzenetére


huan
őstag

Szia.
Nem, hanem van több könyvtáram a PC-n, különböző helyen és azokat szeretném szinkronizálni a Gdrive-ba, de nem akarom egy könyvtárba tenni őket, mert úgy tudom hogy lehet.

(#120) Botigta válasza huan (#119) üzenetére


Botigta
aktív tag

Na ilyet biztos nem tud. Tarthatod őket külön mappában, de az összeset a Drive mappán belül.

(#121) róland


róland
veterán

Hogy lehet Google Driveban létrehozott dokumentumokat összekapcsolni? Azaz az egyik dokumentumban hivatkozni másik dokumentum egy részére? (Konkrét esetben: egy adott táblázatban másik táblázat egy cellájára?)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#122) Botigta válasza róland (#121) üzenetére


Botigta
aktív tag

Tényleg hihetetlenek vagytok...
Kérdezném, hogy Excel-ben ezt meg lehet csinálni?

(#123) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Kissé n00b kérdésem van.
Létre kellett hoznom egy szavazást, sikerült is, minden tök jó, de ugye ezt az én Drive-omba mentette a Google.
Ha én megosztom a szavazás űrlapjának linkjét, ugye nem fogja látni senki, hogy mi van még azon kívül a Drive mappámban?

(#124) róland válasza Botigta (#122) üzenetére


róland
veterán

Igen, Excelben lehet másik fájlban lévő cellára hivatkozni. Sőt OOo/LO-ban is.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#125) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Arra nem tud valaki módot, hogy több Google Drive accountot hogy lehet szinkronizálni windows-ra?
Itt gondolok a rendes sync mappás megoldásra, ami a telepítővel felkerül, csak nekem 3 accontom is van, más adatokkal és elég praktikus lenne, ha tudom windowsra szinkonizálni, mint pl. androidon is (ott elég egyszerű ezt a megoldás).

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#126) csferke válasza huan (#119) üzenetére


csferke
senior tag

Szia!
Ennyire azért NEM OKOS a gDrive. :F

Nálam sok doc-ban xlsm-ben vannak kereszthivatkozások. Ha ezeket áthelyezem a gDrive mappába akkor mindenhol át kellene írnom a hivatkozásokat is. Sok év, sok munka van ezekben a hivatkozásokban.
Ezt én úgy oldottam meg, hogy telepítettem az FBackup programot és ezzel szinkronizálom (óránként, naponta, hetente... szükség szerint) a Google Drive mappát. Innentől már a gDrive elvégzi a dolgát.

Remélem, hogy majdcsak rájönnek a Google-nál, hogy ne csak a Google Drive mappát hanem a tetszőlegesen kiválasztott/megjelölt mappákat szinkronizálja.

(#127) Kommy


Kommy
veterán

Lenne egy olyan problémám, hogy egyik ismerősöm előfizetett egy szolgáltatásra, ahol jogszabályi változásokról kap összegzést minden hónapban, megosztás formályában. Ez működik is így úgy. A lényeg, hogy csak iPad-en van lehetősége megnézni.

A gond ott kezdődik, hogy az iOS-es Google Drive nem nyitja meg a megosztott pdf-et. A pdf úgy van megosztva, hogy ne lehessen nyomtatni, letölteni semmit.
Ha böngészőben nyitjuk meg a linket akkor működik szépen, de ugye alapból mivel hogy fel van telepítve a google drive így abban akarja megnyit (és nem lehet letörölni, mert használatban van.)
Nem tudtok valami módot, hogy valahogy mégis legalább iPad-en a drive programban lehessen offline olvasni, mert nincs mindenhol net,

(#128) cocka válasza lorcsi (#103) üzenetére


cocka
veterán

Igen, ez csodálatos, mert nálam is vannak fájlok, amiknek a linkjét hiába osztom meg úgy, hogy bárki letölthesse, egyszerűen nem lehet letölteni a fájlt a linken keresztül. 4.39 giga és mikor rányomsz hogy letöltés, kiírja, hogy not found. Szal. én ezért is hagytam a picsába a google drive-ot, mert így felesleges vele szenvedni.

(#129) _stick_


_stick_
őstag

Hali!
Hol lehet beállítani, hogy a megosztott mappa tartalmának változtatása esetén a felek kapjanak egy értesítőt?

(#130) mdk01


mdk01
addikt

Azt tudja vlaaki, hogy miért nem szinkronizál a GD, ha be van állítva?
Van, hogy leáll, vagy mi az oka?
Van hogy 1 nappal később jelennek meg a dolgok a Gdrive mappában.
Ha gmail-en belépek megvannak a fájlok, csak a gép GDrive könyvtárjában, nem látom.
Köszi

(#131) Katicza válasza mdk01 (#130) üzenetére


Katicza
tag

Én sem tudom használni. Nem megy a feltöltés, alig tölt be.

(#132) mdk01 válasza Katicza (#131) üzenetére


mdk01
addikt

Na most mintha megjavult volna. :)

(#133) bajaki


bajaki
őstag

Azt hittem, hogy nálam van/volt a gond. Most már talán jó itt is.

(#134) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Ezt a hiba mitől van?
PDF-nek kéne megnyílnia helyette ez fogad:

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#135) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném megtudni, hogy lehetséges -e valahogyan hálózati meghajtóként felcsatolni a GogleDrive-ot.

A OneDrive esetében ezt sikeresen meg tudtam csinálni.

Szóval valami ilyen lenne jó a GoogleDrive esetében is. Több órányi neten kutakodás után nem találtam rá megoldást. A lényeg, hogy semmi ne szinkronizáljon, csak a felhőben legyen jelen és ne kelljen semmilyen segédprogramot letölteni hozzá.
Bár tudom, hogy a legegyszerűbb az lenne, ha megnyitnám a bőngészőben és úgy töltenék le meg fel.

Csupán érdeklődésből vagyok rá kíváncsi, hogy megoldható lenne -e a dolog.

A választ előre is köszönöm!

(#136) huan válasza petrusz82 (#135) üzenetére


huan
őstag

Bár ez plusz program: NetDrive
Az onedrive-ot hogyan csináltad meg?

(#137) petrusz82 válasza huan (#136) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Szia!

Beléptem böngészőn keresztül, majd a fájlok menün jobbegérrel kimásoltam a linket. Ott van egy számsor.
Pl.: (cid=123456789).

Majd felvettem egy hálózati meghajtót a következő eléréssel:

Https://d.docs.live.net/kimásolt számsor

Sajnos viszont kézzel kell mindig bejelentkezni, bár gondolom ez megoldható egy paranccsal valahogy.
Továbbá nem mutatja a rendelkezésre álló tárhelyet, hanem a rendszerlemezét mutatja.

(#138) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Néztem ezt a Netdrive-ot, tényleg jó. Csak az a kár, hogy 30 napos. Valami ingyenes hasonló progiról tudsz?

(#139) zakoss


zakoss
tag

Sziasztok,

Nem tudjátok mi miért lehet az hogy csak telefonon tudok dokumentumot és táblázatot szerkeszteni? Gépen akárhányszor és bármit beállítok azt írja hogy offline állapotban vagyok és az istenért sem akarja engedni a saját táblázatomat szerkeszteni..
Ezt adja:

(#140) F34R


F34R
nagyúr

Sziasztok

Tud a Google Drive olyat hogy selective sync? pl beallitok neki 2-3 helyett ahonnan fel tud szinkronizalni x idonkent dolgokat?

(#141) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék Google drive-ról letölteni néhány fájlt chrome alatt. Akár több kijelölésével, akár egy fájt próbálok, csak egy hosszú nevű html fájt hoz le, ami tiltott-meghiúsult letöltéssé válik. Próbáltam több fiókommal is, ugyanaz.

Valakinek van ötlete?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#142) csferke válasza F34R (#140) üzenetére


csferke
senior tag

Tud a Google Drive olyat hogy selective sync?

Ez engem is érdekelne.

Egyenlőre úgy oldottam meg, hogy telepítettem az FBackup alkalmazást. Itt meg lehet adni, hogy mikor/mit frissítsen a Google Drive mappában. Onnan a Google Drive már teszi a dolgát.

(#143) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Ha valaki meg oszt velem szerkesztésre, vagy megtekintésre egy fájt, akkor a tulajdonos azt látja ha letöltöm?

Kap róla értesítést, vagy megnézheti valahol?

(#144) Magnat


Magnat
veterán

Üdv,

ha előfizetek 1 TB tárhelyre és megosztok egy mappát vkivel akinek csak az alap 15 gigás tárhelye van akkor neki a 15 gigába bele fog számolódni az általam megosztott mappa mérete?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#145) nfsu17 válasza DrojDtroll (#143) üzenetére


nfsu17
veterán

Szerintem semmi ilyen nincs.
Én gyakran osztok meg, sosem tudom ki mikor mit tölt le és ha az információk fülre megyek egy képen pl. akkor is csak azt látom mikor osztottam meg, mikor töltöttem fel, tehát amit én csináltam.
Persze ettől még lehet, de én nem tapasztaltam.

Magnat

Ha megosztod a mappát, ami gondolom nem üres, akkor azt ő a te tárodról éri el, az övét max akkor foglalhatná, ha lementené azt a saját mappájába. Amíg csak nézegeti, addig nála nem foglalhat helyet.
Tudtommal google fiók sem kell, ha valaki pl "link megosztása bárkivel" módon oszt meg, akkor a linken lévő dolgokat simán látja, nem kell bejelentkezni google fiókba.

[ Szerkesztve ]

(#146) DrojDtroll válasza nfsu17 (#145) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Akkor kamuztak nekem :W , köszönöm :)

(#147) nfsu17 válasza DrojDtroll (#146) üzenetére


nfsu17
veterán

egyáltalán nem biztos, de én hasonlót sem találtam még drive-ban, de a nem tudásom nem jelenti, hogy úgy is van

(#148) Magnat válasza nfsu17 (#145) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

nem link alapú megosztásra gondoltam, hanem account alapóread-write share-re ...kipróbáltam és érdekes módon annak fogy a tárhelye, aki feltölti a kérdéses filet, nem számít, h eredetileg az adott mappát ki osztotta meg.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#149) PeLa87


PeLa87
aktív tag

Sziasztok!

Tud valaki erről pontosabban valamit: 1 TB felhőtárhely jár a Google kisegítéséért (helyi idegenvezető)

minimum 200 (nekem 205) értékelésem van különböző helyekről. Elő is léptem a 4, szintre az 5-ből. Mikor aktiválják az "ingyen" 1TB-os tárhelyet? :)

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#150) PeLa87 válasza PeLa87 (#149) üzenetére


PeLa87
aktív tag

Már megkaptam az automatikus email-t a google-től! :)

4. szintű helyi idegenvezetőként:

Díjmentesen frissítheti Google Drive-tárhelyét — az e-mailt 7-14 napon belül kapja meg

Kiemelt helyi idegenvezető lehet

Minden évben ajándékot küldünk köszönetként

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Drive
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.