Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Drive

Hozzászólások

(#1101) gyuri81 válasza snowdog (#1100) üzenetére


gyuri81
veterán

Több mint 1 hete áll már igy sajna:(

(#1102) dancilynch


dancilynch
csendes tag

Nem enged fel a google drive mappát feltölteni a tárhelyemre.
Azt írja: feltöltés sikertelen, Fájl nem található.
[kép]

(#1103) BigManus válasza gyuri81 (#1101) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Kapcsold ki a telefon biztonsági mentését, akár le is választhatod, majd később vissza csatolod.
Ezek után jelentkezz ki a Google fiókból majd vissza. Törölj újra mindent és elvileg jó lesz.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#1104) gyuri81 válasza BigManus (#1103) üzenetére


gyuri81
veterán

Köszönöm szépen, kipróbálom!!

(#1105) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
olyan problémával találkoztatok már, hogy egy fájlt (.apk-t) amikor megosztok úgy, hogy a "link birtokában bárki" hozzáférjen (szerkesztéssel), mégis azt írja ki, akinek elküldöm a linket (Messengeren pl.), hogy "hozzáférés megtagadva"?
Ha hozzáadom az ő gmail-es címét, akkor viszont működik. :F
Akkor mégsem igaz, hogy a link birtokában bárki hozzáférhet? Vagy mit rontok el?
Köszi

(#1106) snowdog válasza st6969 (#1105) üzenetére


snowdog
veterán

Szia!

Talán az illető nem a gmail-es címével próbál hozzáférni.

(#1107) st6969 válasza snowdog (#1106) üzenetére


st6969
őstag

Úgy csináltam, hogy a generált linket Messengeren keresztül küldtem át. Arra kattintott.

Én úgy gondolom, ha generálok egy linket azzal a beállítással, hogy a "link birtokában bárki hozzáférhet", akkor mindegy, hogy ki mivel akarna hozzáférni. A Messengeren keresztül küldött link talán egy böngészőt hív meg, de nem indul el a letöltés, hozzáférés hibára hivatkozva.
De pl. itt a ph-n is szoktak megosztani drive-os linkeket. Ott sincs ilyen, hogy gmail-es címmel kellene hozzáférni. Rákattintok a linkre innen, és megy. Itt van pl. ez.

(#1108) dancilynch


dancilynch
csendes tag

Nem engedi a google drive a mappát feltölteni a tárhelyemre.
Azt írja: feltöltés sikertelen, Fájl nem található.
Mit csináljak?

(#1109) sztikac válasza st6969 (#1105) üzenetére


sztikac
őstag

Az apk-val lesz a gond szerintem, valószínű a google drive biztonsági okokból letiltja, hiszen jellemzően a vírusok is így terjednek.

(#1110) Oldman2 válasza dancilynch (#1108) üzenetére


Oldman2
veterán

1. Szabad tárhelyed van?
2. Lépj ki-be
3. Próbáld újból (nálam megy gond nélkül)

(#1111) st6969 válasza sztikac (#1109) üzenetére


st6969
őstag

Ha nem linkkel osztom meg, hanem hozzáférést adok a címzett gmail címe alapján, akkor minden rendben, hozzáfér, letöltheti. Ezért nem értem.
Esetleg az lehet még, ha apk-t, ÉS linken keresztül osztom meg, az aggályos. De azt meg már megosztáskor jelezhetné. Ez így eléggé bugos...

(#1112) sztikac válasza st6969 (#1111) üzenetére


sztikac
őstag

Esetleg az lehet még, ha apk-t, ÉS linken keresztül osztom meg, az aggályos.

Igen, valószínűleg ez lesz a gond, gondolom a tömeges malware terjesztést akarják így megakadályozni...

(#1113) BigManus válasza sztikac (#1109) üzenetére


BigManus
addikt

Az apk fájlokkal nincs baja, nekem jó pár van fent.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#1114) st6969 válasza BigManus (#1113) üzenetére


st6969
őstag

Nekem is van fent, nem azzal van a baj. Még csak azzal sem, ha normál megosztást csinálok (hozzáadom az illető gmail címét). Hanem, ha apk fájlt akarsz megosztani linkkel. Legalábbis ezt feltételezzük.

(#1115) BigManus válasza st6969 (#1114) üzenetére


BigManus
addikt

Nekem az is működik...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#1116) pilu01


pilu01
senior tag

Fenn van a pc kliens, automatikusan szinkronizál a felhővel.
Csinált nekem egy meghajtót a gépre, (Saját meghajtó) ami mindig látható ha a kliens fut.
Én nem szeretném ezt a meghajtót, illetve kéne a hely amit foglal.
Kikapcsolható valahogy ez a szolgáltatás?

(#1117) Ablakos válasza pilu01 (#1116) üzenetére


Ablakos
őstag

Akkor minek tetted fel a Drive alkalmazást? (uninstall) :U
Akkor foglal sok helyet a gépen a "felhő", ha fájl tükrözést állítasz be, vagy stream esetben offline használatra jelölsz ki fájlokat a felhőben. (Utóbbi esetben fizikailag is letölti a pc-re.)

[ Szerkesztve ]

(#1118) pilu01 válasza Ablakos (#1117) üzenetére


pilu01
senior tag

Minek tettem fel ???? Ne haragudj ezt nem nagyon értem!
Szerintem értelmes ember azért tesz fel felhőalkalmazás szinkronizáló programot, hogy az arra ítélt fájlokat a felhőbe is biztonságba tudja.
Gondolom eddig képbe vagy.
Na most.
Ez az alkalmazás minek csinál nekem a számítógépemen ofline és online elérhetőségeket a fájlokhoz, amikor azok már szinkronizálva vannak egy másik mappából, ergo a gépemen kétszer vannak meg a felhőben meg egyszer.
Értem én hogy így dolgozhatok a fájlokkal más gépről, mobilról stb. de miért nem kapcsolható ki ha nekem erre nincs szükségem.
Továbbra is kérdezem: Kikapcsolható valahogy ez a szolgáltatás?

(#1119) mdk01


mdk01
addikt

Sziasztok, van valakinek tippje, hogy mitől van az, hogy felraktam a Gdrive-ot leszinkronizált mindent, majd elvittem egy másik helyre a laptopot ahol bekapcsolva nem indult el a Gdrive.
Azóta azt csinálja indításkor, hogy a jobb alsó sarokban lévő kis ikon szürke, majd eltűnik és újra előjön szürkén és megint eltűnik. Néhányszor próbálkozik és feladja.
Próbáltam újra rakni akkor sem jó.
A tűzfal már ki van kapcsolva.
Daemon tools-ot kellett használnom, nem tudom nem e meghajtó zavarta össze.
Van valakinek ötlete?
Köszi

(#1120) kelly7


kelly7
aktív tag

Sziasztok.
Kis segítség kéne mert már szét vet az ideg :W
Gmail azt írja, hogy meg telt a tárhelyem, töröljek/ vásároljak nagyobbat. Képeket csatolok, hogy nincs is a drive-n semmi, viszont azt írja, hogy foglalt 8,93GB! Nem tudom, hogy az be kavarhat-e, hogy 4 db fiókom van szinkronizálva a telón. De egyiknél sincs sok minden drive-n. A kérdésem az, hogy hol tudom meg nézni, hogy mi lehet ez a majd 9 gb adat? Vagy válasszam le ideiglenesen a többi fiókot hogy úgy mit látok?
Köszönöm

(#1121) Oldman2 válasza kelly7 (#1120) üzenetére


Oldman2
veterán

(#1122) nfsu17 válasza kelly7 (#1120) üzenetére


nfsu17
veterán

kuka is üres?

(#1123) mdk01 válasza kelly7 (#1120) üzenetére


mdk01
addikt

Ha törölsz valamit a kukába kerül, de nem törlödik csak 30 nap múlva, viszont addig foglalja a helyet.

(#1124) mdk01 válasza mdk01 (#1119) üzenetére


mdk01
addikt

Válasz: Valami beragadt, az egyik mappát átneveztük a user/..../drive könyvtárban(mintha törölve lett volna), majd a következő gdrive indításkor ismét létrehozta ezt a köynvtárat és onnantól jó lett.

(#1125) kelly7 válasza Oldman2 (#1121) üzenetére


kelly7
aktív tag

"még nincs meg osztva önnel tartalom"

És a kuka is üres.

[ Szerkesztve ]

(#1126) ledgeri válasza kelly7 (#1125) üzenetére


ledgeri
nagyúr

App-ban, mobilon nem tudom, hogyan látszik, de a weben van külön rész a "drive"nak, és van külön a "backup"nak, ami számítógépekről/telefonokról való mentésnek. Azt nézted-e?
Ha rámész a hely felszabadítására, akkor nem listázza ki a dolgokat, amik foglalják a helyet?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1127) csabám válasza kelly7 (#1125) üzenetére


csabám
addikt

Viber mentés foglalja a helyet. Legalábbis feleségemnél ez volt a probléma...

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#1128) kelly7 válasza csabám (#1127) üzenetére


kelly7
aktív tag

Erre gyanakszom én is. De hol találom a viber mentést?

(#1129) csabám válasza kelly7 (#1128) üzenetére


csabám
addikt

Drive beállítások között: [kép]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#1130) NasCa


NasCa
tag

Sziasztok!

Hirtelen ezt találtam a legrelevánsabb topicnak.
A google táblázatokból szeretném importálni a munkabeosztásomat (egy oszlop a táblázatban) a google naptárba. Van erre valami megoldás?

(#1131) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Valami nagyon megbicsaklott a drive-ommal egy Win10-es összeomlást követően. Szerencsére egy linux live rendszerrel mindent le tudtam menteni, de miután a Windows is helyreállt, valahogy nem akar menni a drive kétirányú szinkronizálásom.
A rendszerem:
- D:\Google Drive mappa a számítógépen, eddig ez tartalmazott mindent, innen ment a kétirányú szinkronizálás.
- A felhőben a Saját Meghajtó alatt már csak a D:\Google Drive\ almappákat láttam, tehát ez fogadott, ha nagyritkán be kellett jelentkeznem böngészőből.

Most viszont bármit csinálok, mindent fel akar tölteni és a Drive-ban (böngészőben) totál katyvaszt csinál, mert nem szinkronizálja az almappákat, hanem feltölti még egyszer őket.
Mit csináljak, hogy vissza álljon a régi rendszer? Semmit nem kell feltöltenie, csak szinkronizálni...

(#1132) Oldman2 válasza Oldman2 (#966) üzenetére


Oldman2
veterán

Eltelt egy év, a 200G is betelt. Következő lépés a 2TB-os előfizetés.

Mivel rengeteg olyan általam és a családtagok által megosztott Fotóalbum van, amibe más is töltött fel képeket, felötlött bennem, hogy én lementek minden képet/fotót (van tárhelyem erre) és egy másik előfizetés alá feltöltjük ezeket. Aztán majd eldöntjük, ki mekkora tárhelyre fizet elő a jövőben.

A célom az lenne, hogy én a jövőben ne fizessek elő, pl. a lányom meg előfizet annyira amennyi szükséges.

DE!

Előjött egy probléma: azok a fotók/videók, amiket nem az adott album tulajdonosa töltött fel az albumba, azokat én az album tulajdonosa nem tudom (egyszerűen) letölteni.

A Google Takeout szolgáltatásában csak az én fotóim kerülnek letöltésre, akkor is ha ezek egyikére-másikára rányomom a "Kép letöltése" opciót (ez letölti az én fotóim közé).

Szóval, hogyan lehet az összes adott albumban lévő fotót/képet letölteni?
:W :W :W

(#1133) ledgeri válasza Oldman2 (#1132) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Sync?

Az nem szed le mindent ha úgy van beállítva?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1134) Oldman2 válasza ledgeri (#1133) üzenetére


Oldman2
veterán

Ismételten átgondolva a dolgot, képtelenség technikailag ugyanezt az állapotot előállítani.

A mások által az én albumomba feltöltött képek (elvileg) az én tárhelyemet nem foglalják, de a "mindent letöltök" és feltöltöm egy másik fiókba, ezt az állapotot megszüntetné.

Tehát ha most a saját adataim 100GB-ot, a mások által hozzáadottak meg 50GB-ot tesznek ki, akkor az új fiókba 150GB-ot töltenék fel, miközben a mások által elfoglalt hely megmaradna 50GB-nak. (Hacsak ezt a Google ki nem tudja "szűrni")

Azaz nem nyernénk tárhelyet, inkább vesztenénk... de lehet hogy nem jól okoskodok, minden esetre a család nem foglalkozik a kérdéssel.

Emiatt engem sem érdekel.

(#1135) ledgeri válasza Oldman2 (#1134) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A "célom az lenne, hogy én a jövőben ne fizessek elő", és a 100 gigabájt saját adat feltöltése már konfliktus.

A megosztott dolgok igen: nem a saját helyet foglalják, szóval az már tőlük jön. Ha te megszűntetnéd a tárhelyed(előfizud), akkor az náluk ottmaradna (hacsak nem családi kombó- ok most olvastam vissza teljesen, szóval az)... Rendben felfogtam a problémát.

Én az archivátor szellem mondanám, hogy renben, kiszállok az előfizuból, emiatt leszedem mindazt ami elérhető számomra (150 GB), majd értesíteném őket, hogy szerezzenek legalább annyi tárhelyet ami kell nekik (vagy pl resiliosync), és:
-adat el nem veszett
-én kiszáltam én oldalam megoldódott
-ők meg szólnak/megoldják maguk
- én meg a magaménak keresek másmilyen megoldást, ami nekem tetszik.

Ha aggresszívebb vagy akkor vagy elhalgatod, hogy leszedted az 50 gigát, és csak szólsz nekik, hogy megszűnik és csináljanak valamit, vagy le sem szeded ;] ...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1136) Oldman2 válasza ledgeri (#1135) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem, nem igazán ez a "probléma".

Nagypapiként a családi fotó/videó archívum felügyeletét szerettem volna ismét valamelyik gyermekemre áttolni...

De mostanra már én magam is rájöttem, hogy ugyanezt az állapotot nehézkes visszaállítani.

A dupla le/fel töltéstől függetlenül nagy akaratot sem érzek az utódok részéről az átvételre, meg amit leírtam "technikai" hátteret, az alapján sem igazán egyszerű a folyamat.

"Kiszállni" természetesen csak egy döntés lenne részemről, de nem ez a végső cél.

Minden esetre, ha valaki tud erre tökéletes megoldást, ne hallgassa el, hátha jó lesz másnak is valamikor.

(#1137) ledgeri válasza Oldman2 (#1136) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ja így értem... Bocs hogy visszarángattalak :R .

A cloud-belső technikai hogy-s-mint-re még egy öteletem az, hogy ha lenne helyed akkor tudsz a megosztott mappán másolásra, majd a saját területen beillesztésre kattintani , és akkor csinál egy másolatot magadnak oda, amit utána a rendszer sajátodénak kezel, így benne lesz take-outban, sync-ben biztosan.

Még ajánlanám átfutni felhő/cloud storage wikipédai oldalakat, vagy bekérdezni a felhő topikba itt. Hátha akad valami közeli.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1138) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

a google docs táblázatok megnyitáskor felajánlotta hogy "megtekintés teljes képernyőn" (Nem a fullscreen), kipróbálja-e....igen.
Viszont most nem tudom visszaállítani úgy ahogy volt, hogy az excel táblázat a képernyő közepén fut, nem pedig széltől szélig kitölti a képernyőt, akkor is ha 50% a nagyítás.

Valaki tudja hogy lehet visszaállítani?

free your mind

(#1139) snowdog válasza Jazz (#1138) üzenetére


snowdog
veterán

Szia!

Nálad nem jelent meg a következő szöveg?

Szerintem érdemes kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#1140) Jazz válasza snowdog (#1139) üzenetére


Jazz
veterán

Nem, nekem nincs sajnos ilyen szöveg

free your mind

(#1141) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Feltettem a Drive asztali alkalmazást, kiválasztottam a laptopon lévő mappámat. Viszont nem szeretnék minden Google Drive-on fent lévő mappát letölteni, szinkronizálni. Kerestem a mappa kizárásra, de amiket találok, olyan lehetőségek nálam nincsenek. Az intéző helyi menüjében vannak amúgy drive funkciók.

Win10 21H2, Google Drive 78.0.1.0

(#1142) syIex


syIex
veterán

Sziasztok!
iCloudról szeretnék át költözni Google Drive-ra, ennek mi a legkönnyebb módja? :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1143) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Hiába néztem, de nem láttam ilyet: androidos telefonnal nem lehet olyat beállítani, mint a Windows-os verzióval, hogy kijelölök egy mappát a készüléken és azt szinkronban tartja? Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#1144) dabgergo


dabgergo
őstag

Egész gépemet szinkronizálom backup jelleggel googel drive-al, így többet között a fotós mappát is, ahova a különböző eszközökön készült képeket is összemásolom, így megvannak struktúráltan egy helyen.

A gondom csak az h mobilon ha ezeket a képeket akarom nézegetni akkor a drive fotós nézegetője jeleníti meg ami nagyon gatyi bármelyik gallery app-hoz képest (vagy akár a google photoshoz képest), lassabb is, sokszor szemcsésen jeleníti meg a képeket stb.

Nincs valami ötletetek arra h külsős alkalmazással tudjam nézegetni a drive-ba tárolt képeimet?

Legjobb lenne ha a Google Photos meg tudná jeleníteni ezeket a képeket is...

[ Szerkesztve ]

(#1145) Oldman2 válasza syIex (#1142) üzenetére


Oldman2
veterán

Androidra is váltanál vagy maradsz iOS-en?

(#1146) Oldman2 válasza dabgergo (#1144) üzenetére


Oldman2
veterán

A Google Photos direkt nem látja a Driveban tárolt fotókat, a Google ezeket tudatosan szétválasztotta pár éve.
:W

És a lényeg, sajnos nem tudok ajánlani a Drive fotóalbumszerű böngészéséhez megoldást.

(#1147) Zsolt,72 válasza Oldman2 (#1145) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

[Párhuzamosan használja] a Galaxy Z Fold 5-öt és az iPhone 13-at. :)

 iPhone 15

(#1148) Oldman2 válasza Zsolt,72 (#1147) üzenetére


Oldman2
veterán

Oks.

Akkor a következő kérdés, mit tárol jelenleg az iCloud-ban?

Én a fotókat most is a Google Fotókban tárolom (iPhone 14 Pro), ehhez a legegyszerűbb a Google Fotók alkalmazás beüzemelése.

A többi "átmozgatása" meg attól függ milyen és mennyi adatról van szó?

Szerintem

(#1149) dabgergo válasza Oldman2 (#1146) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi! Ez nagyon szomorú :(

(#1150) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Androidos mobilról megy minden Drive-ba, a Fotókba is, eredeti méretben. Be van állítva, hogy a kamerán kívül melyik mappa/alkalmazás képei menjenek fel. Korábban csináltam azt, hogy pl. egy képről eldöntöttem, hogy nem kell a felhőben lennie (Fotókban pontosabban), akkor a Fotókból töröltem, de a telefonon maradt a kép. Ma azt vettem észre, hogy ha ugyanezt megcsinálom, akkor a telefonról is letörli, sőt, engedélyt is kér rá. Ha a Tiltás-ra nyomok, akkor nem törli ki. Eskü nem vagyok hülye, évek óta ezt csináltam a korábbi telómon, az újon is ment, kb. egy hónapja van meg. WTF?! :F

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Drive
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.