Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Drive

Hozzászólások

(#701) Oldman2 válasza BigManus (#700) üzenetére


Oldman2
veterán

Szerintem ez manapság már nem ennyire egyértelmű.

Régebben igaz volt, mostanra viszont a Drive és a Photos szét lett választva.

A Drive-on tárolt képek jelenleg NEM jelennek meg a Photos alatt.

A Drive-on tárolt képek jelenleg MINDIG beleszámítanak a kvótába.

***

A Photos alatt tárolt képek akkor nem számítanak bele a kvótába, ha a Photos kliensben engedélyezzük a "Jó minőségű" feltöltést.

Az "Eredeti minőség"-et választva (elvileg) az eredeti képek kerülnek feltöltésre, ez esetben beleszámítanak a kvótába a feltöltött fotók.

Hangsúlyozom ismét, "szerintem".

(#702) Williams válasza BigManus (#700) üzenetére


Williams
aktív tag

Letöröltem a Drive-ról a képeket. A Fotókban megmaradtak, a szabad hely nem növekedett - ez lett volna a cél.

(#701)Oldman2: "Eredeti minőség" van beállítva.

(#703) BigManus válasza Oldman2 (#701) üzenetére


BigManus
addikt

"A Drive-on tárolt képek jelenleg NEM jelennek meg a Photos alatt.
A Drive-on tárolt képek jelenleg MINDIG beleszámítanak a kvótába."

Olvasd el mit írtam... Ugyanezt...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#704) Oldman2 válasza BigManus (#703) üzenetére


Oldman2
veterán

:R

Igazad van, bocs.

(#705) BigManus válasza Oldman2 (#704) üzenetére


BigManus
addikt

:B

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#706) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Jó szerencsét! Korábban kérdeztem, hogy folyamatos törlés ellenére a foglalt méret egy bájtnyival sem csökken. Azota pár 100GB-nyi állományt töröltem, a Kukából is törölve vannak, így sem csökken. 1TB-os előfizetésem van, ami ugye 2TB-ot jelent. Kb. 1,8TB-ról indult, de 1 alá nem megy, pedig, szerintem már csak néhány 100GB adat van a Google Drive-ban. Mit tudok ezzel a problémával kezdeni, merre induljak? Kérem valaki segítségét, mert az első kérdésemre egy fikarcnyi betűt sem kaptam, mint választ. Köszönöm a segítséget. Üdv.: Joe

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#707) Oldman2 válasza DasBoot (#706) üzenetére


Oldman2
veterán

Görgess vissza, nemrég nekem is hasonló gondjaim voltak.

(#708) DasBoot válasza Oldman2 (#707) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Kösz', meddig? Ezeket a törléseket hónapok óta csinálom, nem csökken az semmit.

[ Szerkesztve ]

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#709) BigManus válasza DasBoot (#708) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Azt tudod, hogy "mindennek" külön kukája van?
Ha a fotók mappából törölsz valamit, az a fotók kukájába kerül.
Ha a Drive alatt, akkor a drive kukájába...
A tárhely viszont közös. Nem tudom erre gondoltál-e vagy megoldja-e a problémát.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#710) DasBoot válasza BigManus (#709) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Jó szerencsét! Csak a Drive-ból töröltem, a képekből nem, azt tudom, hogy külön kua kuka, de gondolom nem minden mappának van külön. Tapasztaltam valamit az egyik alkalommal tegnap, hogy a képernyő aljára volt írva, hogy - nem szó szerint és bővebben -, hogy ezek biztonsági mentések, próbaképpen letöröltem egy 44 GB-os mappát, annyival kisebb is lett, de egyben le is töröltem azt, csak az NFO maradt ott. Természetesen azt újra be tudom szerezni.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#711) DasBoot válasza BigManus (#709) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Valami történhetett, mert most megnövekedett a tárhely mérete. Töröltem, aztán a kukából is, ez eddig nem volt. Éppen ez volt a gond. Igaz ez csak a One-ban változott. No, rissítés után a drive-ban is. Hogy ezt eddig, miért nem csinálta?

[ Szerkesztve ]

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#712) BigManus válasza DasBoot (#711) üzenetére


BigManus
addikt

Lényeg, hogy meg lett oldva ;)

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#713) DasBoot válasza BigManus (#712) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Hááát, nem teljesen, mert ugyan megoldódott, de nem tudom, hogy mitől, ha legközelebb ilyen lesz ismét csak próbálkozom és találgatok. Mindenesetre azért köszönöm a hozzászólásokat.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#714) spe88


spe88
senior tag

Sziasztok!

Pár hónapja feltöltöttem minden cuccomat különböző drive-fiókokba és most vettem észre, hogy nincsen meg egy csomó minden. Nem is értem. Az egész mappastruktúra megvan, de ha belelépek, akkor 0 vagy kevesebb fájl, mint ami a gépen van. A fiók nem telt emg minden esetben kiírta, hogy a feltöltés sikeres, zöld pipa és pl 1000/1000 fájl. :D

Történt már ilyen veletek?
Illetve van valami használható program, ami megmutatja, hogy a különbséget a forrás cél közt? Ezek után nem bízom már túlságosan a gyári programjukban :D

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#715) BigManus válasza spe88 (#714) üzenetére


BigManus
addikt

Üdv a klubban :DDD
Igen, volt ilyen nálam is...
Töröld a gépről a programot, restart és telepítsd újra, ez megoldja.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#716) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Jó szerencsét! Ismét! Most az a kérdésem lenne, hogy a 2TB-os előfizetésem szeretném 200GB-osra módosítani, ehhez elegendő 200GB alá menni a tárhelyben, vagy ki kell teljesen üríteni a fiókot, majd visszamásolni, amit szeretnék? Köszönöm a válaszokat! Üdv.: Joe

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#717) BigManus válasza DasBoot (#716) üzenetére


BigManus
addikt

Nem kell semmit tenned. A tárhelyed méretét átírják, semmihez nem nyúlnak ilyenkor.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#718) DasBoot válasza BigManus (#717) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Kösz'! Természetesen lemegyek 200GB alá, de mi van, ha ennél több. Csak egy érdeklődő kérdés: "megkúrtítják", levágják? Mi ilyenkor az eljárás?

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#719) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Jó szerencsét! Több 200GB-os fiókelőfizetésem is lehet ugyanarról az IP-címről?

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#720) BigManus válasza DasBoot (#719) üzenetére


BigManus
addikt

Ezt biztosan nem tudom, de elvileg, ha e-mail címekre kötöd az előfizetést, akkor mindegy, hogy azonos az IP címed.
Ha pl. statikus IP-t használ egy cég, attól függetlenül lehet több előfizetése.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#721) tirszin válasza DasBoot (#719) üzenetére


tirszin
senior tag

Miért ne lehetne? Semmi köze a felhasználók IP címéhez. Google fiókokhoz van kötve.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#722) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Windows 10-re van ugye ez a Google drive biztonsági mentés és szinkronizálás alkalmazás ami jó de dög lassú (1000/1000 megabites neten) . Vállalatok számára van a drive file stream ami nagyon jó és nagyon gyors és be is tudok jelentkezni az nem vállalati fiókommal (igaz kétszer kell bejelentkezzek) csak ugye kidob gép újraindítás után . Így mindig be kéne jelentkezzek (kétszer) de ez nem jó megoldás mert ugye így nem használhatnám. Van más hasonló megoldás hogy úgy használhassam a Google drive-ot mint a Google file stream-al ? Ami hasonlóan gyors .

(#723) Imi1981 válasza Imi1981 (#722) üzenetére


Imi1981
veterán

Megoldottam a problémát a visual subst-al és a Google drive biztonsági mentés és szinkronizálás alkalmazásával . Így rendes meghajtóként van jelen bár a sebesség az alkalmazás sebességét hozza de nem olyan rossz. Ami nem tetszik,hogy nem a Google drive tárhely adatait mutatja hanem a hdd adatait amiről szinkronizál . Így nem tudom mennyi szabad heiyem van még . Így néz ki link és így a Google drive file stream-al link . A file stream-al sokkal jobb és a Google drive tárhely adatait mutatja (szabad és foglalt helyet) de az sajnos csak vállalati felhasználásra van .

[ Szerkesztve ]

(#724) nagypeter010


nagypeter010
újonc

Sziasztok!
Fél éve vásároltam a hardverapron "korlátlan" tárhelyet, amit a Google Drive-omhoz, egy hálózati meghajtóként csatoltak. Tök jól működött eddig, de mára eltűnt... :W Nem tudom közé lehet e a legújabb Win 10 frissítéshez. Hogy tudnám visszahozni szerintetek? Írtam a Googlenek, ők a G Suite-t ajánlják mint forrást, de egyszerűen nem találok kontaktot hozzájuk. Mit gondoltok? :R

Köszi!

(#725) BigManus válasza nagypeter010 (#724) üzenetére


BigManus
addikt

Nem te vagy az egyedüli... Páran panaszkodtak már itt-ott, de nem a frissítéshez van köze.
Reméljük megoldódik és nem szaladtál bele.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#726) nagypeter010 válasza BigManus (#725) üzenetére


nagypeter010
újonc

Köszi szépen, remélem tényleg szerver hibáról van szó, mert tettem már rá pár GB adatot, sajnálnám ha elvesznének.

(#727) Imi1981 válasza BigManus (#725) üzenetére


Imi1981
veterán

Szerintem ezek előbb utóbb mind megszűnik törlik. Ez nem legális szerintem és olvastam valahol,hogy ez vállalati fiók és onnan van megosztva . Szóval ha lebukik vagy csak gondol egyet aki megossza és egyer csak volt korlátlan tárhely mert törli a megosztást. Nem hiába nincs a Google drive-on korlátlan tárhely a csomagok között ! Főleg nem olyan amiért csak egyszer kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#728) BigManus válasza Imi1981 (#727) üzenetére


BigManus
addikt

Igen, erre céloztam... Csak nem akartam elrontani a napját.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#729) nagypeter010 válasza Imi1981 (#727) üzenetére


nagypeter010
újonc

Igen, én is érdekesnek találtam a dolgot, de olyan bagatell összeget fizettem érte, hogy vásároltam egyet. Elővigyázatosság miatt azonban nem másoltam rá annyira értékes dolgokat. Az eladó visszafizeti a pénzt, ha nem oldódik meg az ügy, kíváncsi vagyok. :))

(#730) Imi1981 válasza nagypeter010 (#729) üzenetére


Imi1981
veterán

Egyszer én is vettem majdnem de meggondoltam magam . 3000 ft-ért árulták itt az apron .

(#731) BigManus válasza nagypeter010 (#729) üzenetére


BigManus
addikt

Viszont ha megoldódik is, kellene jelenteni... Már csak azért is, mert illegálisan adják el így a tárhelyet, másrészről többen ne szaladjanak bele ilyenbe.
Én is látok hirdetésekben itt az oldalon ilyeneket, nem is értem miért van engedve...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#732) tirszin


tirszin
senior tag

Sziasztok!
A velem megosztott mappákat nem tudom a saját meghajtómhoz tenni. Régen erre volt egy menüpont, most nem találom.
Azért szeretném, hogy szinkronizálódjon a pc-n is.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#733) wwhy


wwhy
veterán

Srácok, GD-n megoldható, hogy a laptopon lévő fájlok csak tükörképek legyenek, és a valós méretű fájlok a felhőben :F A OneDrive-ban van ilyen lehetőség, látok minden felhőbeli fájlt, de be lehet állítani, hogy a gépen csak a neve legyen, és csak ha szükség van rá, akkor töltöm le.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#734) tirszin válasza wwhy (#733) üzenetére


tirszin
senior tag

Androidon pont így működik. De asztali oprendszeren nem így van megírva a progi, tudomásom szerint nincs is benne ilyen opció.
Gondolj bele, ha csak a neveit töltené le, hogy látszanának a file kezelődben!? Ahhoz azt át kellene írni, vagy egy külön filekezeleőt kellene hozzá írni, ami így működik. De ilyen még nincs.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#735) wwhy válasza tirszin (#734) üzenetére


wwhy
veterán

Köszi.
OneDrive-on tökéletesen meg van oldva, a gépen csak a nevek látszódnak, ha két katt, csak akkor tölti le.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#736) spe88


spe88
senior tag

1. Van jó pár Google Drive fiókom. Milyen programot javasolnátok arra, hogy adott fiókok tartalmát összehasonlíthassam a gépen megadott mappékával, illetve az összehasonlítás után képes legyen azok egymástól függetlenül szinkronizálni? Gyanítom a gyári app az csak egy Google Drive fiókot kezel, hiszen ha megtelik, akkor arra ösztökél, hogy vegyek tárhelyet és ne csináljak még egy másikat.

2. A gyári szoftver tud-e olyat, hogy egy adott fájlok, vagy egy adott mappa teljes tartalmának a jogát átruházza egy másik tulajdonosra (természetesen ha a szükséges belépési adatokat mindkét fióknál megadtam). Jelenleg az a procedúra, hogy letöltöm egyikből és feltöltöm másikba.

Köszönöm

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#737) vonalzoo válasza spe88 (#736) üzenetére


vonalzoo
csendes tag

Szia! A FreeFileSync tud több fiókot is kezelni, akár RealTime módban is.

(#738) Csápájev


Csápájev
őstag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,hogy Google Drive táblázatba írunk többen, valahogy be lehet állítani,hogy jelezze,ha már korábban beírta valaki az adott nevet, számot stb?
Szeretném,ha erre felhívná a figyelmemet a táblázat, elég nagy adatmennyiségről van szó.

(#739) spe88 válasza Csápájev (#738) üzenetére


spe88
senior tag

Elvileg mutatja, amikor írsz be valamit, hogy egy másik user hol tevékenykedik a táblába.
Különböző színnel szokott ugrálni a kijelölés attól függően hányan kezelik abban a pillanatban.

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#740) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Van egy google táblázatom amit ha megnyitok böngészőben akkor feljön a táblázat majd rögtön el is tűnik és a sütik törlésére vonatkozó súgó jön be. Már töröltem a sütiket is de nem változott semmi. Másik gépen ugyanezzel a fiókkal rendben bejön. Mi lehet a probléma?

(#741) bozsozso válasza bozsozso (#740) üzenetére


bozsozso
őstag

Megoldódott. A webhely adatokat is töröltem.

(#742) Eastman


Eastman
őstag

Üdv Uraim!

A Drive-on belül lehetne használni egy egyszerű diavetítőt? Ami teljes képernyőn és egymás után láttatja a csak fotókat tartalmazó mappa elemeit?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#743) pocokxx válasza Eastman (#742) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Nem látod a drive-os képeket a fotók között? Ott már van diavetítés is.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#744) Oldman2 válasza pocokxx (#743) üzenetére


Oldman2
veterán

Ez megszűnt, az egyikből nem látni ma már a másikon lévő képeket.

(#745) mdk01


mdk01
addikt

Arra van lehetőség, hogy google drive tárhely előfizetésemet utalással rendezzem?
Nem akarom megadni a céges kártyaszámot és nem akarok paypal-t sem csinálni.
Köszönöm

(#746) Guzuke válasza tirszin (#732) üzenetére


Guzuke
újonc

Újabban rá kellett döbbennem, hogy valszeg nyáron egy frissítés eredménye ez. A sulimban áll a bál, hogy tavaszhoz képest nem tudjuk leszinkronizálni PC-re a megosztott mappát, helyette csak egy webesre mutató shortcutot tesz a PC-n levő mappába a GD. Mi ez, visszafejlesztés vagy hiba?

(#747) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv.!

Egy érdekes hibára lettem figyelmes most délután óta, asztali PC-n Chrome böngészőn belépve a Drive-ba, nem tudok letölteni semmit! Bármilyen fájl letöltése esetén az alábbi szöveget futtatja:



Feltölteni tudok, törölni tudok, telefonról belépve a Drive-ba tudok letölteni. Opera, Mozilla böngészőn keresztül belépve tudok letölteni, csak Chrome-ból nem. Fogalmam sincs miért. Ilyennel még sosem találkoztam.
Újratettem a Chrome-ot, eredmény ugyan az. Keres, teker és semmi.

Van valakinek valami ötlete, hogy mi a búbánat lehet?

Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#748) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

Sziasztok,

egy kis segítségre lenne szükségem:

Van a cégünknek 110 saját email címe, amit egy IT cég kezel. A legtöbb Kollégánknak gmail a szimpatikus kliens, ezért rá van ültetve a céges email címe is a magánja mellett.

Az ingyenes tárhely többünknek is kezd elfogyni, szeretnénk venni 100 gigás csomagot. Tudok céges kártyával fizetni, hogy cégre szóljon a számla, vagy mivel a magánszemélyes fiókokat használjuk, nem fog menni?

Néztem céges előfizetést, de ott email címenként havi 5 euró lenne a díj, ami elég húzós sajna.

Illetve néztem, hogy megosztható 5 fővel a 100 gigás csomag. Működhet, hogy 2-3 Kollégával megosztom, mert bőven elég lenne fejenként +10-20 giga tárhely.

Vagy ez telejsen szabálytalan? Ha igen, akkor van valami tiszta megoldás arra, hogy saját email címeket nem kérünk a google-től, sem email címenként 5 eurós havi díjat, mégis tudjuk cégként használni a fenti módon a szolgáltatást, és cégre számlázni?

[ Szerkesztve ]

(#749) mdk01 válasza Dreadloord (#748) üzenetére


mdk01
addikt

Nagyon hasonló volt a problémám pár napja.
Nekem a google cégem van használatban és szükségem volt nekem is tárhelyre, mert elfogyott és szerettem volna utalni az előfizetés díját céges bankszámláról, de nem tudtam, mert csak kártyás lehetőség volt, vagy paypal.
Végül arra jutottam, hogy a személyes kártyával kifizettem az egy évet aztán letudtam.
A másik lehetőség amit te is találtál a google suite, de az kicsit drágább, meg nekem nem volt olyan funkciókra szükségem amit az nyújtott.
Sztem ezt mindenki csak saját maga tudja kifizetni, mert az a saját email fiókja.

(#750) snowdog válasza Aurig@ (#747) üzenetére


snowdog
veterán

Én most futottam bele ugyan ebbe a problémába. A Drive(ok)-ról semmit nem tudok letölteni.
Kipróbáltam MS Edge alatt, onnan sem megy a letöltés.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Drive
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.