Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Drive

Hozzászólások

(#601) tylerddd válasza nfsu17 (#600) üzenetére


tylerddd
veterán

Igen, értem, amit ír, csak az értelmezés nem megy :DDD Ha volt 100GB-od, de nem volt még 15GB sem rajta, akkor a lemondás után is max. 15-ig tudsz feltölteni. Ha többed volt, mint 15, akkor meg értelemszerűen megint nem tudsz feltölteni többet lemondás után, mert visszaáll 15-re. És a leírás ez utóbbi esetre van, hiszen elég furcsa lenne, ha 100-as csomagban csak 12GB-d lett volna és lemondás után azt sem tudnán szinkronizálni. Arról nem ír semmit, ami itt fontos lenne, hogy meddig lehet a 15-on felüli adatmennyiséghez hozzáférni? Mert nem hiszem, hogy azt örökre megőrzi nekünk a Google. Ha törli X idő után, akkor mi alapján törli a 15-ön felüli adatmennyiséget?!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#602) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!

Majdnem elfogyott a helyem. Arra gondoltam, hogy csinálok egy új Googel fiókot vagy profilt vagy account-ot.
A régi account Drive-jára sok videót töltöttem fel egy “Video” nevű mappába amiben a videók témái szerint vannak almappák is. Így vannak csoportosítva a videók almappákban. Ha megosztom az új account-tal a “Video” mappát akkor gyakorlatilag az történik, hogy átmásolom őket az új account Drive-jára? Az összes videót az almappákkal együtt? Ha így van az megkönnyítené a dolgom mert a régi account Drive-ján törölném a “Video” mappát és az új account Drive-ját arra használnám, hogy ezután oda töltsem fel a videókat.
%MCEPASTEBIN%

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#603) Oldman2 válasza tknof1871 (#602) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem, ilyenkor csak egy "linkelés" történik.

Ehhez át kell másolnod a tartalmakat.

(#604) BigManus válasza cirkus (#595) üzenetére


BigManus
addikt

Belépsz a Drive-ba, jobbra fent a profil képednél katt, malyd másik fiók hozzáadása.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#605) Bibby


Bibby
addikt

Nekem egy nagyon szimpla kérésem lenne, szeretnék néhány képet átmozgatni a Google Photos-ból a Drive-ba. Azt látom hogy pont megszívtam mert épp ezt az auto szinkront kapcsolták le júliusban, de manuálisan sem lehet???
Kicsit nevetséges lenne hogy le kellene töltenem a gépre, majd feltöltenem újra, miközben ugyanannak a cégnek a szerverein vannak...
Kifolyik a szemem a keresésben, de semmi. Azt látom hogy a photos-ba lehet drive-ból feltölteni, de fordítva ugyan miért nem? :U

Ελευθερια η θανατος

(#606) tylerddd válasza Bibby (#605) üzenetére


tylerddd
veterán

Én még azt sem találtam meg, hogy a Drive-ból hogyan töltesz át a Photos-ba! :DDD

Nekem inkább az a rész hiányzik, hogy a PC-men a Google Drive mappába mostmár nem szedi le a Google Fényképek mappa tartalmát. Én szerettem, hogy a telefonom képei felmentek a felhőbe és onnan le a PC-re automatikusan. Ez most elvileg már nincs, de kellene (előfizus vagyok)

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#607) tylerddd


tylerddd
veterán

Az viszont feltűnt, hogy mióta elkülönült a két felhő (Drive/Fotók), azóta androidon a háttérben futó fotók valóban feltölti a képeket a Fotókba. Eddig nálam két telefonon is úgy ment, hogy csak akkor töltött fel, amikor megnyitottam az app-et, ami meg ugye ratyi, hiszen be volt állítva az automata mód.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#608) Oldman2


Oldman2
veterán

Google Drive vs. Google Photos

Nem tiszta, hogy mi hol van és mi foglal helyet?

A Drive-ba belépve, felül látom azt az üzenetet, hogy

"A mappa már nincs szinkronizálva a Google Fotókkal. A fotóit biztonságban megőrizzük a Google Fotókban"

A Drive-ban látok egy Google Fényképek mappát, amiben van/volt több mint 70GB fotó és videó.
Jelenleg előfizetek egy 100GB-os Fiókot, de ezt meg akarom szüntetni.

Elkezdtem letölteni a "Drive/Google Fényképek" mappa tartalmát...

Lejött már 51G, fent van még 26G, de a One.google.com oldal még mindig azt mondja, hogy 64GB cucc van a Google Fotók alatt.

Lehet, hogy az a Mappa, aminek a tartalmát elkezdtem letölteni, csak egy olyan másolat volt a Google Fotókról, ami nem foglalt plusz helyet és a Google Fotókból kellene letöltenem valójában mindent?

(#609) Oldman2 válasza Oldman2 (#608) üzenetére


Oldman2
veterán

A feltételezésem úgy tűnik helyes volt, a Drive alól letöltött és onnan törölt tartalmak a Fotókban még ott voltak. Amikor onnan is törlöm őket, elkezd felszabadulni a hely.

A gond csak annyi, hogy nem tudom mi hol van (vagy nincs), így a Drive-ról már letöltött tartalmakat inkább letöltöm ismét a Fotók alól is. Csak onnan ugyebár vagy fájlonként, vagy zip-be csomagolva tudok letölteni.
:W

(#610) Fred23


Fred23
nagyúr

Drive-ba feltöltött képek tömörítve lesznek, vagy nem változtat rajtuk semmit?

(#611) Oldman2 válasza Fred23 (#610) üzenetére


Oldman2
veterán

A Drive nem, a Google Fotók ami tömöríthet bizonyos beállítások mellett.

(#612) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Nem tudjátok, hogy tudom kikapcsolni a képek automatikus mentését a Google fotókra? Mert elvileg az alkalmazáson belül a beállításokban az automatikus mentés és szinkronizálás ki van kapcsolva, ehhez képest mégis feltöltődnek, és ma ugat is, hogy hamarosan megtelik a tárhely.

(#613) Nordik


Nordik
őstag

Most kezdtem el használni a Driveot. Mennyire biztonsagos? Mehetnek fel nyugodtan bizalmas dolgok is? :)

(#614) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
meglévő fotókat hogy lehet optimalizálni a felhőben, hogy ne foglaljon helyet?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#615) Nordik


Nordik
őstag

Közbe beállítottam kétlépcsős azonosítást a fiokomra. Így gondolom elég nehéz lenne feltorni a Driveomat. Vagy ha olyat toltok fel inkább tomoritve jelszóval ellátva toltsem fel? Vagy felesleges ennyire parazni? :)

[ Szerkesztve ]

(#616) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! A Drive és a Fotók különválása óta a Fotókba felment tartalmat ha letörlöm a telefonról, a Fotókból is törlődik?! Mert ugye eddig ezt oldotta meg, hogy Google Fotók mappába átkerült minden a Drive-ba is.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#617) BigManus válasza tylerddd (#616) üzenetére


BigManus
addikt

Ha jól emlékszem, ha a telefonról törlöd és a szinkronizálás be volt kapcsolva illetve be van, akkor mindkét helyről törli.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#618) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Google fotókat hogy lehet PC-n szinkronizálni? Mert nekem csak a drive-ot szinkronizálja, de a fotóim a google fotókban vannak. Már két napja ezt próbálom megfejteni.
A drive tökéletesen szinkronizál, amint feltöltök valamit telefonról, egyből látom a pc-n. De a fényképezőgép app automatikusan a fotókba menti a képeket, át sem lehet választani, hogy drive-ba mentse. :F

(#619) RobbeV0201


RobbeV0201
tag

Sziasztok!
Lehet hogy már volt kérdés...

Miért írja a drive egy rar fájl letöltésekor azt a szöveget,hogy hozzáférés megtagadva,ha én töltöttem fel?
Mi lehet a megoldás a problémára?

Előre is köszönöm a választ. :))

Könnyen, sőt, kimondottan gyorsan tanulok, csak nem mindig azt, ami le van írva.

(#620) RobbeV0201 válasza RobbeV0201 (#619) üzenetére


RobbeV0201
tag

problem megoldva, microsoft edgeből gond nélkül leszedte... :DD :DD

Könnyen, sőt, kimondottan gyorsan tanulok, csak nem mindig azt, ami le van írva.

(#621) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok! Ezek az aprón fellelhető korlátlan örök drive licencek mennyire megbízhatóak? Filléres az áruk a drive-ból elérhető lehetőségekhez mérten...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#622) RobbeV0201 válasza pocokxx (#621) üzenetére


RobbeV0201
tag

Szia,megbízhatóak,viszont nem minden funkciója ugyan az mint ha rendesen vásárolnád, mert itt egy plusz meghajtót kapsz amely korlátlan.Nem kompatibilis ez a tárhely a google fotó és backup and sync alkalmazásokkal,így pl a google fotók sem ment automatikusan hanem magadnak kell felmásolgatni a képeidet. Illetve még annyi a különbség hogy a mappákat nem tudod másokkal megosztani, csak fájlokat, tehát ha egész mappát szeretnél megosztani mással, akkor a mappa fájljait kijelölve tudod ezt megtenni.

Könnyen, sőt, kimondottan gyorsan tanulok, csak nem mindig azt, ami le van írva.

(#623) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Drive-ba lehet/szabad filmeket is feltölteni? Vagy szerzői jogok miatt törlik?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#624) BigManus válasza enginev3.0 (#623) üzenetére


BigManus
addikt

Nekem egy volt fent, nem törölték, viszont volt már akinek igen...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#625) BigManus válasza RobbeV0201 (#619) üzenetére


BigManus
addikt

Gondolom több fiókot kezelsz, akkor szokta ezt csinálni...
Mondjuk ez már egy elég régi hibájuk, nem értem miért nem orvosolták ezidáig.
Van megoldás, csak pepecs és kényelmetlen.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#626) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Feltöltök egy képet ami különbözik egy már korábban feltöltött képtől, de a neve azonos. Mert például maxresdefault.jpg a kép neve. Nem jelzi hogy probléma van, kitörli a korábbi maxresdefault.jpg nevű képet és beteszi a helyére az újat. Anniyt tesz még hogy maxresdefault[1].jpg lesz a kép neve.
Most vettem észre. Régóta gyűjtök youtube-ről is képeket. Most kipróbáltam, feltöltök egy maxresdefault.jpg képet és kicseréli a maxresdefault[1].jpg-t az újra.
Miért nem jelzi, hogy ütközés van, felül akarom-e írni? Vagy miért nem tudja átnevezni?
Azok a sok maxresdefault képeim akkor elvesztek, nincsenek meg sehol?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#627) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Hogyan kezeli a Google Drive az ott tárolt adatokat, ha azok módosulnak?
Konkrétabban.
Nem az én gépemről nyitok meg pl. egy Drive-ban tárolt Excel filet és módosítom azt, majd visszatöltöm a Drive-ba.
Amikor bekapcsolom az otthoni gépemet, ahol értelemszerűen a régebbi file van, merre fog frissíteni a Drive?
Feltöltődik a régebbi táblázat a felhőbe és felülírja az ott lévő újabbat vagy, figyelembe véve az utolsó módosítás dátumát, letöltődik a gépemre az újabb verzió és felülírja a gépen lévő régebbi verziót?

köszi

(#628) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok!
Win10 rendszeren, mióta G Suite-hoz telepítettem a Drive File Stream-et, a privát fiókomhoz használt Backup&Sync program által szinkronizált mappa (Google Drive mappa) parancsikonja megváltozik. Továbbá hiába helyezem el a gyorselérési ikonok közé, minden úrindítást követően törlődik onnan.

Mi lehet a gubanc? :F

(#629) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Itt most az apróhirdetésen elég olcsón hirdetnek Korlátlan Drive-okat.
3-5 e-mailra egy? Drive megosztás kerülne. Nem nagyon használom, de azért egy Korlátlan tárhely nem rossz dolog lenne.
Így nem hangzik rosszul 1k-ért/e-mail cím. Viszont írták már, hogy volt akinek nézegették így a fájlait meg törlődött is.
Akkor ez most hogy van?
(Off: vagy aki megosztja ezeket az a saját korlátlan Drive-ről ad el 1-1 mappát? Ami később így mégse lesz privát a másik felhasználónak?)
Egyáltalán lehet venni az aprók közül 1 e-mailre szóló privát korlátlan Drive-ot? Esetleg ajánlott hírdetés linket valaki?

Live poor, die ritch.

(#630) enginev3.0 válasza gyáliSanyi (#629) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én vettem
És kb egy hónap után mindenem eltűnt szótlanul
Minden titkosítva volt fent

Hozzáférnek minden fájlodhoz

Mások szerencsésebbek, én valamiért megszivtam

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#631) tirszin válasza Oposzumtoszó (#618) üzenetére


tirszin
senior tag

Engem is érdekelne, hogyan lehet a Google Fotókat a Pc-re szinkronizálni??? Ha fotózok egyet az Androidon, jelenjen meg a Pc-n valami könyvtárban.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#632) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Az miért van, hogy szépen sunyin újra fent van az összes fotóm a Google fényképekben? Egyszer már töröltem mindet, alig 1GB-ot foglaltam a driveon. Most cseréltem telefont, válogattam képeket az sd kártyán, és feltűnt, hogy van olyan amit már rég töröltem. Ja, az sd-t meg nem is tettem bele az új telefonba!
Nézem a Drive-ot, 7GB foglalt. 2011-es képek is vannak rajta az exemmel, amiket anno mind töröltem, és a telefonon se voltak már fenn. Ezt honnan a k.anyjából szedte elő? Tehát a google se töröl igazából semmit, csak úgy csinál, mint a facebook. Végig ki volt kapcsolva a fényképek szinkronizálása, és az idei nyaralás telefonos képei is fent vannak.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#633) BigManus válasza tirszin (#631) üzenetére


BigManus
addikt

Le van töltve a telefonodra a Google Fotók alkalmazás?
Ha igen, amikor megnyitod, rá fog kérdezni, hogy szeretnéd-e szinkronizálni a fotókat. Ha az igent választod, akkor onnantól amikor fotózol, fel fogja tölteni a készített fotókat, a Google fiókod alatt a fotókat megnyitva rögtön fog látszani.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#634) ZoleeWolf válasza BigManus (#633) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Ezek nyilván be van állítva, nem ez a gond, hanem az, hogy a PC-re nem szinkronizál, hanem egy webes felületre kell belépni, és ott kijelölgetve kell a fotókat a PC-re letölteni. :W
Tavaly kb. szeptemberig a PC-re szinkronizálás működött, amit fotóztam az megjelent a PC-n a "Google Fényképek" mappába. Majd számomra érhetetlen módon ezt meg lett szüntetve...
Én is keresem a megoldást mert ez egy visszalépés volt, és roppant kényelmetlen, hogy töltögetnem kell a képeket, de nem nagyon találtam sajnos, megfelelő megoldást helyette.
Ha valaki még is tudja a megoldást nem tartsa magába, többen örülnénk neki szerintem :)

(#635) PeLa87 válasza gyáliSanyi (#629) üzenetére


PeLa87
aktív tag

Én vettemkb. 2 hónapja és most vettem észre, hogy minden feltöltésem törlődött. Még jó, hogy nem voltak fontosak. Amúgy nem maga a tárhelyed lesz nagyobb, hanem egy közös meghajtóhoz csatolnak és külön tárhelyként szolgál.

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#636) tirszin válasza BigManus (#633) üzenetére


tirszin
senior tag

Ahogy előttem írták, pontosan az a baj, hogy egy webes felületen kell letöltéseket indítani, ha egy PC-n is szeretném látni / szerkeszteni a mobilos fotóimat.
Ahogy van drivesync alkalmazás a PC-re, kellene egy Google fotók sync is a jelen helyzetben.
Vagy a drive kellene tudja a mobilon, hogy tetszőleges mappát szinkronizáljon, de ezt meg csak a PC-re írt alkalmazásuk tudja. :W
Szóval jól ki lett ez találva! :C

[ Szerkesztve ]

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#637) BigManus válasza tirszin (#636) üzenetére


BigManus
addikt

Igen, így már értem mi a probléma...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#639) bulione


bulione
csendes tag

Hello!

Van esély arra, hogy egy kurva gombnyomással áthelyezzem a Google Fotókból a képeket a Google Drive-omra ? Vagy egyáltalán bármilyen megoldás van rá ?

(#640) BigManus válasza bulione (#639) üzenetére


BigManus
addikt

Szerintem mivel külön választották a kettőt, letöltöd egy mappába a fotókat, majd feltöltöd a Drive-ra.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#641) bulione válasza BigManus (#640) üzenetére


bulione
csendes tag

Ezt nem mondhatod komolyan :D Hát az egy dolog, hogy ők külön választották ezt de egy tárolóba van mégis elszámolva, ez az egyik, a másik, meg akkor ne lehessen a Drive-ból se menteni közvetlenül a Photos-ba ne csak fordítva legyen tilalom... ez így szerintem nagyon rossz, az hogy nincs egy manualis gomb arra, hogy a telefonom által szinkronizált képeimet, videóimat láthassam a Drive felhőszolgáltatásba...ennek így konkrétan akkor mi értelme akkor ? minek fizessem a tárhelyem ha nem tudom használni csak manuálisan feltöltés alapján, hát akkor inkább veszek egy NAS-t, bekötöm vagy otthon vagy egy szerverterembe (jó net miatt) és akkor lesz egy privát felhőtáram amin a képeket legalább nem látja a Google emiatt még védve is vannak a homeporeszos képeim.

[ Szerkesztve ]

(#642) BigManus válasza bulione (#641) üzenetére


BigManus
addikt

Igazad van, de én nem tudok megoldást egyelőre :D

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#643) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! A google fotókkal kapcsolatban lenne egy elég fontos segítségre szükségem. Van egy mappám tele képekkel, minden kép neve egy szám 1-től 77-ig. Szeretném ezt úgy feltölteni a google fotókba, hogy ne módosítsa a sorrendet, hanem amikor telefonon megnézem az általam feltöltött módon az 1-es legyen legelöl és a 77-es leghátul. Ezt hogyan tudom megoldani? Válaszotokat, segítségeteket előre is köszönöm.

(#644) nfsu17 válasza Babetta-X (#643) üzenetére


nfsu17
veterán

google fotók topik erre

BTW, nem fogod megoldani, mert nem tud ABC szerint (sem) rendezni.
Vagyis pontosítok: ha a képek valóban úgy készültek, hogy a legrégebbi az 1-es, a legújabb a 77-es, akkor szerencséd lesz. Könnyen ki lehet próbálni amúgy.
De ha közben az 55-ösön utólag mégis szerkesztettél valamit (ergo a dátuma megváltozott), akkor buktad.

itt sírtam ki magam múltkor

Max úgy tudod valahogy átverni, hogy módosítod a képek készítésének dátumát.

Pl.
1. kép: 2020.01.01. 18:00
2. kép: 2020.01.01. 18:01
...

Így már az első kép lesz majd az albumban az első.
De mondom, 15 képet feltöltesz és meglátod magad is, hogy mit csinál.

(#645) Babetta-X válasza nfsu17 (#644) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Köszönöm, nem találtam meg a megfelelő topicot, de újat nyitni nem akartam, úgy látszik vaksi voltam. :R :R Köszönöm a segítséget is, kipróbálom. Jó nagy baromság, hogy nem engedi így rendezni, lehet én látom rosszul, de ennek alapvető tudásnak kéne lenni szerintem a mai világba.

(#646) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy a Google Dokumentumokban tárolom többek között a villany/vízóra adatokat, és még vagy egy tucat hasonló adatot szöveges formátumban, és az alkalmazás egy idő után nem tudja megnyitni a fájlokat, csak úgy, ha létrehozok belőlük egy másolatot, és az előzőt törlöm. Program tegnap frissítve, és ma már ismét nem tudott megnyitni egy file-t.
LG Q6, Android 8.1

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#647) w.miki


w.miki
veterán

Drive-ban van visszaállítás menüpont?
Elkezdtem feltölteni egy mappámat, de mégsem ezt akarom, ami abban van, hogyan tudnám visszavonni az egészet, és visszaállni az 1 nappal ezelőtti állapotra?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#648) carlo6


carlo6
csendes tag

Sziasztok. Segitseget szeretnék kérni. Számítógépen van egy exel fajl amit feltettünk drive ra. A telefonon latom de nem tudok úgy beleírni hogy a gépen is menjen. Ha beleírok az csak külön menthető. Hogyn lehet engedélyezni a szerkesztést úgy hogy lassam a gepen is. Köszi előre is a segítséget.
Carlo

(#649) BigManus válasza carlo6 (#648) üzenetére


BigManus
addikt

Ez egy kicsit zavaros... Meg tudnád fogalmazni érthetően?
Mibe szeretnél bele írni? Az exe fájlba?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#650) BigManus válasza carlo6 (#648) üzenetére


BigManus
addikt

Jaj, bocs! Most látom, hogy Excel fájlról van szó, csak rosszul írtad...
Nem írásvédett az az Excel?

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Drive
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.