Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Drive

Hozzászólások

(#251) MaciG válasza nfsu17 (#250) üzenetére


MaciG
addikt

Értem :)
És másnak a feltöltött tartalmai közt tudok böngészni? (azokra gondolok amiket megosztott értelem szerűen)

BANZAII

(#252) nfsu17 válasza MaciG (#251) üzenetére


nfsu17
veterán

ha megvan a link, akkor igen.
de a drive-ban (pc-n, weben) bal oldalt van egy velem megosztva rész, ott kell lennie annak, mit te láthatsz

(#253) Corpuscle válasza nfsu17 (#250) üzenetére


Corpuscle
őstag

Köszönöm válaszod. Nézegetem az almappákat a drive felületén. Van többek között „saját meghajtó” és „Google Fotók”. Számítógépről felmásolva a képeket ki tudom majd választani melyik helyre mentse? Nem szeretnék teljesen hülyének tűnni, csak nem akarok bezúdítani több 10 giga képet, majd utólag szembesülni azzal, hogy nem is úgy képzeltem el. Ha lesz feltöltve kép biztos átláthatóbb lesz a dolog számomra.

(#254) nfsu17 válasza Corpuscle (#253) üzenetére


nfsu17
veterán

szóval:

a google photos-nak van két beállítási lehetősége:
-eredeti méret (ez foglalja az ingyenes 15GB-odat, szóval soktízGB-ot nem tudsz így feltenni [fizetősben persze megy a dolog]), cserébe bit-re pontosan az van felhőben, mint ami a gépeden.
-a másik a "jó minőség", ami meg konvertálja a képet (akár simán felezi, vagy harmadolja a fájl méretét, és a 16Mpixelnél nagyobb felbontást visszaveszi 16-ra, cserébe korlátlan tárhely van.
utóbbit fotósok tuti nem használják, mert feltölt valaki egy 30MP-es raw-ot és lesz belőle 4MB-os 16MP-es jpg. :D bár ki tudja....

szóval kezdd azzal, hogy ezt eldöntöd.

utána amit feltöltesz google photosba, azt látod a google drive "fotók" fülén is.

amit drive-ba feltöltesz képeket (mindig eredeti méretben foglalnak helyet), azokat láthatod photosban, ha úgy állítod be.

(#255) Corpuscle válasza nfsu17 (#254) üzenetére


Corpuscle
őstag

Ez igen hasznos volt, köszönöm! Még egy megerősítést kérnék jól gondolom-e. Telepítettem a gépre a Google Drive-ot, létrehozott egy azonos nevű mappát. Ennek számomra sok értelme nincs (ha jól gondolom) mivel ez fel nem másolja, csak látom a felhőben a mappa tartalmát. A Google Fotók felajánlotta a "Photos beckup" telepítőt, amivel adott könyvtárban lévő képeket kapásból felmásol a Drive-ra. Szóval ha jól gondolom, amit ebbe bemásolok, majd feltölt, az már ott is marad, a gépről törölhetem.

(#256) nfsu17 válasza Corpuscle (#255) üzenetére


nfsu17
veterán

erre nem tudok én válaszolni, mindent manuálisan töltök fel, progit nem használok.
így bármit törölhetek a gépről, az marad a felhőben.

(#257) Corpuscle válasza nfsu17 (#256) üzenetére


Corpuscle
őstag

A fotóknál a feltöltés funkció?

(#258) nfsu17 válasza Corpuscle (#257) üzenetére


nfsu17
veterán

igen, feltöltés, ott lehet videókat is akár.
utána ha felment egy adag (pl. xy 32. születésnap), akkor a végén nyomj rá, hogy hozzáadás albumhoz, és ott az új album létrehozása és adj neki nevet.

(#259) Corpuscle válasza nfsu17 (#258) üzenetére


Corpuscle
őstag

Akkor sikerült jól túlbonyolítanom a dolgot. Már csak idő kell, hogy rendszerezzek pár ezer képet. :D Remélem a feltöltés nem fog akadozni, majd apránként adagolom.

(#260) ANOka


ANOka
őstag

Hurrá!
Sikerült elb@szniuk! :( :(( :(((

A mellékelt hibaüzenet fogad, miután a háttérben frissítétte magát a program:

[ Szerkesztve ]

(#261) kengyel


kengyel
nagyúr

Sziasztok !

Van egy olyan gondom, hogy a fotós topikban megnézek egy képet,( Drive-ra van feltöltve ) és a saját fiókomban látom. A velem megosztva résznél, ott vannak a megnézett képek.
Ezt hol lehetne beállítani, hogy nálam ne jelenjen meg ?
Előre is köszönöm !

kengyel

(#262) nfsu17 válasza kengyel (#261) üzenetére


nfsu17
veterán

egy megoldás biztos van, de lehet nem a legjobb, hogy kilépsz a fiókodból és úgy nézed meg

(#263) kengyel válasza nfsu17 (#262) üzenetére


kengyel
nagyúr

Igen, erre én is gondoltam. Nézegettem a beállításokat, de semmi érdemlegest nem találtam.
Köszi !

kengyel

(#264) Corpuscle


Corpuscle
őstag

Egyéb mappákat/fileokat nem lehet ugyanúgy tárolni, mint a képeket? Feltöltéskor a saját mappába rakja a feltöltött dolgokat (ugye ami egy általam megadott könyvtár a gépen), de ha a vinyó sérül, cseszhetem amit feltöltött. Vagy valamit én értek félre, de nagyon? :F

(#265) MaciG


MaciG
addikt

Valamiért nem tudok feltölteni videót a drive-ba, mert elkezdi tölteni, majd pár perc múlva kiírja hogy offline modba kerültem...
Mondom jó. Letöltöttem a szoftvert a pc-re, nyitottam egy új mappát, hogy majd oda behúzom és szinkornizál.
Majd beállítások, szinkronizálsái beállítások, és kijelölöm neki, hogy csak az új mappát szinkronizálja (hogy ne töltse le a többi tartalmát a gépre), de hiába, mert nem jelenik meg ez a mappa, csak a régiek... :F

BANZAII

(#266) lacuska74


lacuska74
tag

Sziasztok!

Tabletten böngészek torrentoldalt, letöltöm a torrentfájlt, felteszem a drive-ra, akkor az otthoni pc , amin fut a qtorrent letölti a filmet stb.
Az a bajom, hogy már nem tudom hol állítottam ezt be és új számítógép menne otthonra.
A torrent kliensben, vagy a drive-ban kell valamit beállítani, hogy elinduljon amikor új torrent fájl jelenik meg a drive-ban?

Köszi

(#267) marilllyo


marilllyo
veterán

Srácok !

Driveba lehet úgy venni tárhelyet, hogy 2x veszel 100 Gb-t?

:R

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#268) mdk01 válasza marilllyo (#267) üzenetére


mdk01
addikt

Írj nekik egy levelet, biztos nem zárkóznak el a lehetőségtől. :)
Vagy kettő reg. és egy goodsync.

[ Szerkesztve ]

(#269) ANOka válasza mdk01 (#268) üzenetére


ANOka
őstag

A kettő reg-hez két külön bankkártya kell!
Nekem azonos kártyaszámot nem engedett regisztrálni két különböző fiókhoz!

(#270) marilllyo


marilllyo
veterán

Szívás. :(
1 TB ára már sok és úgy gondolom elég lenne a 200 GB is +650 Ft-ért.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#271) mdk01 válasza ANOka (#269) üzenetére


mdk01
addikt

Egyébként nem tudom, miért nem csinálnak egyedi méretű tárhelyeket.
Még egy kicsivel drágábban is tudná eladni a Gb-otakat. Egy korlátozással pofon egyszerű lenne.

(#272) ANOka válasza mdk01 (#271) üzenetére


ANOka
őstag

Biztos sok munka van vele (karbantartani az admin felületet).

(#273) oszi666


oszi666
őstag

törölhető

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#274) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Meg lehet-a határozni valahol, hogy bizonyos file-okat (pl. amelyek neve így kezdődik ~$) ne másoljon automatikusan a felhőbe?

Az Excel a táblázat megnyitásakor létrehoz egy ideglenes filet ~$file_név.xlsm. A Drive ezt menti a felhőbe.
Amikor bezáródik a megnyitott táblázat akkor az Excel menti a változásokat és törli az ideglenes ~$file_név.xlsm-t. A Drive szinkronizálja a felhőbe a táblázatot és törli a felhőből az ~$file_név.xlsm-t. Átrakja a felhőben a szemetesbe.
Mit ne mondjak gyűűűűlik a szemét.

köszi

[ Szerkesztve ]

(#275) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok! Inkább ide teszem fel a kérdést, mert a topik elég halottnak tűnik. Elkezdtem feltölteni Google Photos oldalra a képeimet "kiváló minőségben" az ingyenes korlátlan tárhelyet kihasználva. Viszont nem tölti fel az 5mb nál nagyobb képeket. Ezeket át kellene méreteznem?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#276) nfsu17 válasza pocokxx (#275) üzenetére


nfsu17
veterán

fel kellene töltenie, mert a 20-30MB-os raw-okat is feltölti és átalakítja jpg-be.
Tegyük hozzá, hogy épeszű ember ilyennek neki sem áll, mert utána már csak a jpg lesz menthető, ami a raw-hoz képest...hagyjuk is.

(#277) pocokxx válasza nfsu17 (#276) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Nekem jpg-ben vannak 18MP képek, de ez nem jelentett gondot eddig, csak a 5mb-nál nagyobb képeket nem látom egyelőre.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#278) nandow


nandow
aktív tag

Sziasztok!

Neten ha megnézem a tárhelyem méretét, azt írja, hogy ~12 GB van használatban a 15-ből. Megnézem a részleteket, emailek kb 4 GB, Drive pedig 8 GB.

Ha viszont gépen egy fájlkezelőben megnézem, hogy mekkora helyet foglal a Google Drive, ~2 GB-t látok.
Mitől van ez?

Sőt, most mindent eltávolítottam total commanderben a "Google Drive" mappámból, és a Drive által használt rész 9 GB-ra nőtt.

Hogy van ez? :F

(#279) marilllyo válasza pocokxx (#277) üzenetére


marilllyo
veterán

Majd feltölti azt is. Én úgy vettem észre, hogy a nagyobb file-okkal sokat szüttyög és előbb a többit pakolja fel.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#280) pocokxx válasza marilllyo (#279) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Igen, tényleg így van. Most kíváncsiságból ránéztem. Azt hittem időrendben, vagy legalább mappák szerint tölti, de előbb a kisebb méretek kerültek fel.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#281) MaciG


MaciG
addikt

Tárgytalan, meglett közben! :))

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#282) Kube


Kube
senior tag

Sziasztok!

Egy kis problémám akadt. Egy másik személy megosztott velem egy mappát amit hozzáadtam a saját meghajtómhoz. Hogy tudnám ezt leválasztani anélkül, hogy a tulajdonosnál is törlődne?

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#283) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

Most ismerkedem a felhővel és lenne egy kérésem.
Hogy lehet véglegesen törölni (eltüntetni) az előzőleg a felhőbe felrakott és megosztott fájlokat, mert hiába töröltem (katt a kukára) kb. 2 órával később még mindig elérhető/lejátszható a videó fájl ?

Előre is köszi a válaszokat.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#284) mdk01 válasza sz.j (#283) üzenetére


mdk01
addikt

Valahonnan nem szinkronizálja újra?

(#285) Tomasz72 válasza sz.j (#283) üzenetére


Tomasz72
tag

Szia!

Ha visszaállítod, majd a megosztást eltávolítod róla, ismét törlöd, akkor is ez a helyzet?

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#286) sz.j válasza Tomasz72 (#285) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szia!

Bocsi a tudatlanságomért, de a megosztást hogy kell eltávolítani és hol a számítógépen vagy másutt?

@ mdk01
Honnan? Nem értek hozzá ....

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#287) sz.j válasza sz.j (#286) üzenetére


sz.j
nagyúr

Megoldva ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#288) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Ha egy megosztott mappát hozzáadok a saját Drive-omhoz, akkor azok akiknek hozzáférésük van az adott mappához úgyszintén látják majd a cuccaimat a Drive-omban?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#289) fap333


fap333
aktív tag

Helló!
Tudnátok abban segíteni, hogy hogyan lehet azt megcsinálni, hogy a velem megosztott mappát az asztali alkalmazásban is láthassam?
Előre is köszi!
Üdv:
Peti

@NandorHUN:
Ha a saját meghajtódban egy mappát megosztasz, akkor az a mappa teljes tartalmára igaz lesz, de a mappán kívüli elemeket ugyanúgy nem fogják látni.
Viszont azt nem pontosan értem, hogy megosztott mappát hogy akarsz hozzáadni a Drive-hoz. Ha valaki más osztott meg veled egy mappát, akkor tőle függ, hogy Neked milyen jogosultságaid vannak.

[ Szerkesztve ]

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#290) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok.

Hogy lehet driveon, úgy megosztani egy Excel doksit, hogy oda mindenki írni meg olvasni tudjon, de törölni ne?

Köszi a segítséget. :R

(#291) marilllyo


marilllyo
veterán

Vannak képeim a gépen. Meg tudom oldani őket, hogy ezeket feltöltsem a drive-ba de úgy, hogy ne használja a kvótát hanem "kiváló minőségben" töltse fel?! Mobilról oké, hogy lehet azt tudom.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#292) nfsu17 válasza marilllyo (#291) üzenetére


nfsu17
veterán

úgy tudom a drive ilyet nem tud, ott mindenképp foglalja, ha oda teszed fel.
google fotókba kell beállítani a korlátlan tárhelyet és oda feltenni.
utána a drive-ban a google fotók fülön fogod látni a képeidet.
de ömlesztve.

[ Szerkesztve ]

(#293) baandii


baandii
senior tag

hellosztok,

eddig dropbox-ba szinkronizáltam a telefon által készített képeket de betelt.
most drive-ba szeretném de még nem igazán használtam, hogy kell beállítani? és van arra vmi mód hogy ne az összes képet szinkronizálja a felhőbe mert ugye a dropbox-ba megvannak a mai napig csak azokat szeretném amik ezután kerülnek bele a mappába ahova a telefon által készített képek kerülnek, erre külön app kell vagy tudja a drive?

[ Szerkesztve ]

(#294) TomiM


TomiM
újonc

Egy google űrlapot szeretnék megoldani úgy, hogy az űrlap rögzítésekor bekerüljön az eredményekbe a telefon/tablet geokoordinátja, ami a rögzítés pillanatában kiolvasható.
Erre valami ötlet?

(#295) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

Google Drive-nak van olyan opciója, hogy létre tudok hozni egy közös tárhelyet, amit egy bizonyos csoport lát és tud szerkeszteni? Vagy csak saját magamnál tudok létrehozni egy mappát az iroda összes adatával és mindenkinek adok hozzáférést, a megfelelő jogokkal a megfelelő almappákhoz?

Köszi!
Üdv.,
almi

(#296) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

Sziasztok. Mikor szünt vagy cserélték le a google drive alkalmazást pcn? Tegnap vettem észre hogy uj program van, de telon maradt a régi.

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#297) nfsu17 válasza Zoshi85 (#296) üzenetére


nfsu17
veterán

július 12.

(#298) mdk01


mdk01
addikt

A google drive most beújított és már lehet merevlemezről bizonyos mappákat szinkronizálni.
Annyi gondom van, hogy két Gdrive fiókom van egyenként 15Gb-tal és mindegyik szinkronizál 1-1 mappát a merevlemezről.
Na most, beállítani szinkronizálásra viszont csak egy fiókot lehet(jól gondolom?), tehát kénytelen vagyok leválasztani az egiyk fiókot, ha a másikat szinkronizálni akarom ami még nem is lenne probléma, de ilyenkor az történik, ha az egyik fiókot újra csatlakoztatom, nem ellenőrizni, hogy mi van a Gdrive-on hanem ellenőrzés nélkül elkezdi megint feltolni a fájlokat, holott, lehet csak 3db fájl a változás.
Jól gondolom, hogy ez csak így működik, vagy valami megoldás erre, hogy vagy több fiókot szinkronizáltatni, vagy ellenőrizni a gdrive-ok tartalmát?
Köszi

(#299) tylerddd válasza mdk01 (#298) üzenetére


tylerddd
veterán

"A google drive most beújított és már lehet merevlemezről bizonyos mappákat szinkronizálni."

Remek megoldás, nagyon örülök neki! Hihetetlen, hogy nekik is csak most jutott eszükbe ilyen formában megcsinálni, miközben ez a legésszerűbb verzió. Az összes PC-s klienssel rendelkező felhőnél (beleértve a OneDrive-ot is) ugyebár egy adott mappába kellett bemásolni/menteni a dolgaidat. Így szerintem sokkal jobb, h bárhol lehet a meghajtódon a szinkronizálandó mappa. :C :R

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#300) mdk01 válasza tylerddd (#299) üzenetére


mdk01
addikt

Hát igen, már nagyon ideje volt és most már remekül használható.
Ha megtudod, hogy a telefonnal is ugyanezt meglehet csinálni összepi***led magad. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Drive
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.