Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Drive

Hozzászólások

(#751) Oldman2 válasza snowdog (#750) üzenetére


Oldman2
veterán

Tudom nem vigasz, nálam megy rendben a letöltés (saját Drive-ról).

(#752) snowdog válasza Oldman2 (#751) üzenetére


snowdog
veterán

Akkor ez vagy op. rendszer, vagy böngésző függő probléma lehet.

(#753) spe88 válasza Aurig@ (#747) üzenetére


spe88
senior tag

szintén, de nekem már egy ideje csinálja ezt...

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#754) repvez


repvez
addikt

tudja valaki, hogy hogyan lehet azt elkerülni vagy letiltani, hogy ismeretlenek küldözgessenek üzenetet a drivera?

Az elmult hónapokban megnövekedett a száma annak, hogy kéretlen, főleg orosz szüveges értesitéseket kapok .
Természetesen nem nyitom meg, de az értesitésnél azt irja, hogy XY megemlitett téged ebben az üzenetben .

Kb 10 éve van driveom, de csak mostanában jöttek elö ezek az értesitések.
Ez azt jelenti, hogy valaki feltörte vagy csak probálja a tárhelyemet vagy hogyan tudták meg a cimet?
A drive jelszavát csak ugy lehet megváltoztatni ha a google gmail és egyéb google jelszavamat is modositom, vagy lehet külön is.

bármilyen megoldás érdekelne, köszönöm,

(#755) snowdog válasza repvez (#754) üzenetére


snowdog
veterán

Magára a Drive-ra jönnek a kéretlen üzenetek (amin csodálkoznék), vagy a Drive-hoz tartozó e-mail fiókba? Tudomásom szerint a Drive-nak nincs külön jelszava, az az e-mail fiókhoz tartozik.

Az utóbbi időben nekem is nagyon megnőtt a spam üzenetek száma. Nálam eddig a Gmail spamszűrő 100%-ban működött, tehát minden kéretlen levél a spam mappába került.

Hogy honnan tudták meg a mail címedet? Feltehetően olyan helyről, ahova regisztráltál, pl, fórumok, és egyéb nyilvános helyek. Ha csak spam leveleket kapsz, attól még magához a Drive-hoz nem férnek hozzá. Ahhoz ismerniük kellene a fiókhoz tartozó jelszavadat.
Itt is megnézheted hogy érintett vagy, vagy sem. [link]

Megjegyzem ez sem lehetetlen, mert az utóbbi időben feltörtek pár szervert. [link]
Sajnos ennek én is áldozatul estem, ezért jelszót kellett változtatnom.

Ha biztosra akarsz menni, akkor kapcsold be a kétlépcsős azonosítást. Azzal már nehezen birkóznának meg.

[ Szerkesztve ]

(#756) repvez válasza snowdog (#755) üzenetére


repvez
addikt

A gmail fiokban nincs nyomuk, de a telefonon az értesitési mezőbe megjelenik a drive ikonja és ha lehuzom a mezőt akkor kiirja, hogy kik küldték az üzenetet. és ha mobilon megnyitom a drive alkalmazást akkor a menü résznél az értesitések között megtalálom ezeket az üzeneteket.
DE nem nyitom meg öket, nehogy valami akkor aktiválodjon.

Viszont se törlési se blokkolási opciot nem találok hozzá.
Vagy, hogy hogyan lehetne korlátozni, hogy ki küldhet értesitéseket.

(#757) snowdog válasza repvez (#756) üzenetére


snowdog
veterán

Bal felső sarokban három párhuzamos vonal - Értesítések, majd jobb felső sarokban három függőleges pötty, Beállítások - Értesítések engedélyezése, ezt tiltsd le. Ha nem válik be, akkor nincs több ötletem.

Nekem a rengeted spam üzenet ellenére a Drive-on egyetlen üzenet sem volt. Tehát a két dolog (spam és Drive üzenetek) ezek szerint nem függ össze.

[ Szerkesztve ]

(#758) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Létrehoztam egy megosztást a drive-on egy csoportnak. A kérdésem az lenne, hogyha frissül az anyag a megosztásba, arról lehet-e kör emailt küldeni a csoporttagoknak automatikusan?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#759) SpaceJam


SpaceJam
aktív tag

Hej!

Van egy mappa, amit a laptopon kiválasztottam, mint szinkronizálandó elem, és ezt egy ügyfelemmel is megosztottam.

Az asztali gépemen beléptem ugyanazzal a Google account-tal a kliensbe, de nem látom a mappát. A weben a Saját eszköz: Laptop alatt látom ezt a megosztott mappát, de nem a saját fájlok közt.

Hogyan tudnám arra rávenni, hogy ez a mappa az asztali gépen is megtalálható legyen? Persze nem duplázással, hanem rendesen szinkronizáljon, ahogyan kell.

A weben át kellene raknom a normál, saját fájlokba ezt a mappát a Laptop-ból?

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#760) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Kaptam egy megosztást céges email címemre, ami nem google alapú. Hogyan tudom google-el összekapcsolni, hogy a google drive megosztásokat lássam?

(#761) diegho válasza diegho (#760) üzenetére


diegho
nagyúr

Megoldva.

(#762) Oldman2 válasza diegho (#761) üzenetére


Oldman2
veterán

Hogyan?
:C

(#763) diegho válasza Oldman2 (#762) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem engedte, mert már volt egy drive-hoz hozzáférésem a címmel, azt töröltem onnan pedig simán saját címet hozzá tudsz adni google-höz, amikor új címet regisztrálsz, ott az opció "inkább a saját email címemet szeretném használni" vagy valami ilyesmi.

(#764) cellpeti válasza SpaceJam (#759) üzenetére


cellpeti
veterán

töltsd le az asztali verziót és ott jó lesz a szinkronizáció

Tigris, tigris, csóvafény...

(#765) SpaceJam válasza cellpeti (#764) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Nem lett jó, eleve ezért írtam a kérdést... el kén' olvasni.

Egyszerűen nem átrakható a velem megosztott és az általam megosztott custom mappa a saját meghajtóba, így az nem szinkronizálható több gép közt. Hiába húzom át, a Drive nem kezeli le a jogokat, így az egyedüli megoldás a törlés és az újra megosztás (immáron a My Drive-ban). Teljesen gyökér a Drive a Dropbox-hoz képest. Szokásos Google minőség...

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#766) cellpeti válasza SpaceJam (#765) üzenetére


cellpeti
veterán

Tudod ki segitsen neked... :W

Tigris, tigris, csóvafény...

(#767) SpaceJam válasza cellpeti (#766) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Az, aki először elolvassa a kérdést.

neszetools.hu ● pc360.hu

(#768) Márton


Márton
nagyúr

üdv,
300 mbites digi uploaddal vajon miért csak 5MB/s sebességgel tudok feltölteni?
(yt-ra is) Van valahol, valami korlát, beállítás?
Párom accountjával is ilyen. Pedig speedtest szerint megvan a 300-as isp upunk.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#769) #03740288


#03740288
törölt tag

Most nekem is megzakkant a Drive letöltés. Bár Firefoxszal rendben lehet letölteni. Androidos telefonnal meg egyáltalán nem tudok mert hálózati hibát jelez(feltöltés megy.). Családtagoknál rendben működik.
Lehet valami tenni, vagy várjak, hátha mejavul?

(#770) ratobi


ratobi
senior tag

Sziasztok! Van egy "Google Fotok" nevű mappám a drive - on tele régi fotókkal . De pár éve már nem változott. Azt lehet simán törölni? Attól még a fotók maradnak a Google Fotok alkalmazásban?

(#771) snowdog válasza ratobi (#770) üzenetére


snowdog
veterán

Szia! Figyelmedbe ajánlom. [link]

(#772) ratobi válasza snowdog (#771) üzenetére


ratobi
senior tag

Köszönöm! A fotókban is megvan. Akkor törölhető..

(#773) felsatan


felsatan
tag

Sziasztok!
Megosztottam néhány GoogleDrive mappát másokkal olvasói jogkörrel és nem egyszer előfordult, hogy tudták szerkeszteni az adott mappák tartalmát (átnevezni és törölni a benne lévő fájlokat). Leellenőriztem és tényleg olvasói jogkörrel van megosztva. Hogyan lehetséges ez és hogyan lehet kivédeni?
:R

(#774) felsatan válasza felsatan (#773) üzenetére


felsatan
tag

Wow, most vettem észre, hogy a kérdéses almappának nem én vagyok a tulajdonosa, én "csak" szerkesztő vagyok, ez hogy lehet?

(#775) felsatan


felsatan
tag

Sziasztok!
Az előző hozzászólásaim nem voltak egyértelműek, úgyhogy megpróbálom egyértelműbben megfoglamazni.
Adott egy mapparendszer, amit megosztottam Google Drive-on keresztül másokkal olvasói jogkörrel. Azt vettük észre, hogy egyes almappák tartalmát egyes emberek tudják módosítani is, nem csak olvasni. Majd most hogy jobban átnéztem, észrevettem, hogy egyes almappáknak nem is én vagyok a tulajdonosa. Hogy lehetséges ez, és hogyan tudom ezt a későbbiekben kivédeni?
:R

(#776) robull5


robull5
csendes tag

Sziasztok. Abban valaki tudna-e segíteni, /mert már próbáltam jónéhány dolgot/ hogy Firefoxban (Ublock Origin "on") a Google Drive-ról saját meghajtómról nem tudok letölteni pdf, xls file-t ! /a poén, hogy word-ot letudok tölteni :) / Szóval mikor rákattintok a letöltésre akkor a bal alsó sarokban elkezd a vírusellenőrző működni pár sec-ig (váltogatja a bal alsó sarokban docs.google.com-ot) aztán semmi sem történik.... Lehet a vírusellenőrzőben van a hiba? vagy valamilyen kivétel hozzáadása... Valakinek esetleg van ötlete a megoldásra?

(#777) Dell XPS


Dell XPS
veterán

Sziasztok!

Csatlakozok az előttem szólókhoz, én sem tudok semmit letölteni a Google Drive -ról.

Sikerült valakinek megoldani ezt a problámát?

köszi előre is!

Üdv, Dell XPS

(#778) mdk01


mdk01
addikt

Sziasztok,
a google backup sync bekapcsolásakor elinduló "Feldolgozás"-t amikor végig megy az összes fájlon ki lehet kapcsolni? 20e fájlom van ami egyre csak növekszik és idővel ez a számolás sok-sok perc is lehet.
Köszönöm

(#779) #03740288 válasza Dell XPS (#777) üzenetére


#03740288
törölt tag

Nekem az a megoldás működik, hogy kérek egy megosztási linket, vagy megnyitom egy új ablakban a letölteni kívánt dokumentumot.

(#780) Dell XPS válasza #03740288 (#779) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszi kipróbálom! :R

Egyébként nem lehet tudni, hogy miért van ez így?

Üdv, Dell XPS

(#781) Dell XPS


Dell XPS
veterán

Drive letöltések megoldása:
Google beállítások/ Összes cookie engedélyezése

És minden megy mint régen. :K

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#782) WinZol válasza Oldman2 (#691) üzenetére


WinZol
aktív tag

A megoldás az lett (Telegram-on hangzott el), hogy amit én töltöttem fel egy másik, számomra megosztott Drive-ba, az az én tárhelyemet IS foglalja, meg azét is, akiébe feltöltöttem.

Ugyanúgy hely problémával küldök.
Hogy tudom megtalálni, hogy van-e feltöltött fájlom más megosztott drive-ra?

A google szerint a dirve használata 13,7 Gb,
Ha szinkronizálom akkor nekem csak 5 Gb.

Nagyon meg kellene találnom az elveszett 8,7 Gb tárhelyet!

Köszi

WinZol

(#783) nfsu17 válasza WinZol (#782) üzenetére


nfsu17
veterán

kukát is kell törölni.

[ Szerkesztve ]

(#784) WinZol válasza nfsu17 (#783) üzenetére


WinZol
aktív tag

Ez a 0. feladat.
Ezen már rég túl vagyok.

Ennél komolyabb megoldás kellene.

[ Szerkesztve ]

(#785) nfsu17 válasza WinZol (#784) üzenetére


nfsu17
veterán

"Ezen már rég túl vagyok."

Tényleg. Írtad is. Ja nem. :W

"Ennél komolyabb megoldás kellene."

Ez elég "komoly" megoldás lett volna (bocs, nem neked), mert nem annyira egyértelmű, mint gondolnád. Ha jól emlékszem, sem pcloud, sem onedrive nem számolja a kukában lévő anyagot.
Keresgéld csak tovább. :DD

(#786) WinZol válasza nfsu17 (#785) üzenetére


WinZol
aktív tag

Bocsi, de szerintem a kuka az alap.

Viszont Oldman2 korábban írta, hogy a velünk megosztott idegen tárhelyre feltöltött file esete még lehetne.
Csak nem tudom, hogy lehet megtalálni, ha már nem is él a share.
Azaz nálam most nincs élő share.

WinZol

(#787) WinZol válasza WinZol (#786) üzenetére


WinZol
aktív tag

Kicsit tesztelgettem, de nem vagyok okosabb.
1. a@gmail.com felhasználó csinál a saját 15 GB-s drive területén egy megosztott mappát: a_share.
2. a@gmail.com felhasználó megosztja az a_share mappát b@gmail.com felhasználóval.
3. b@gmail.com felhasználó feltölt a vele megosztott mappába egy 1 TB-os file-t.

Ekkor a@gmail.com felhasználónak megmarad a 15 TB,
b@gmail.com felhasználónak pedig 14 TB-szabad helye lesz.

4. Ha az a_share mappához a@gmail.com megszünteti a megosztást, b@gmail.com felhasználó a mappát már nem látja.
Viszont a keresőben a file látható.

5. b@gamail.com felhasználó átadja a tulajdonjogot a@gmail.com felhasználónak.

Ekkor a@gmail.com felhasználónak a 14 TB,
b@gmail.com felhasználónak pedig 15 TB-szabad helye lesz.

Szóval eddig jutottam

Viszont még mindig nincs meg, hogy hol van az elveszett 8,7 GB terület.

Nincs olyan API, ami végig tud menni a saját fájlokon és azok nevét, méretét és elérési útját beleteszi egy google táblázatba?
Azzal meg lehetne találni a hibát.

Köszi

WinZol

(#788) WinZol válasza WinZol (#787) üzenetére


WinZol
aktív tag

Ezt a megoldást találtam.
Csak az a baj, hogy nem sikerül futtatnom.
Mindig elakad a
  var foldersnext = folders.next();

sornál

[ Szerkesztve ]

(#789) Zen_Ronin


Zen_Ronin
tag

Sziasztok!
A következő a problémám.
A Drive-ről próbálom letölteni a saját mappáimat de ne tudom.
Elindul a tömörítés, ki is írja hogy kész de mégsem töltődik le a gépemre.
Szinkronizálás bekapcsolva, feltölteni tudok, de a letöltés nem megy, vagyis csak a tömörítésig jut el.

Mi lehet a megoldás? :R

(#790) Oldman2 válasza Zen_Ronin (#789) üzenetére


Oldman2
veterán

Szabad hely van még rajta?

(#791) Zen_Ronin válasza Oldman2 (#790) üzenetére


Zen_Ronin
tag

A Drive-on? Ott még 11GB.
A gépemen meg nagyon sok :-)

Ha megosztom, lekérem a linket .... kilépek, és visszajelentkezés nélkül a kapott linkkel simán le tudom tölteni.
Ha ismér bejelentkezek , megint nem lehet. :W

[ Szerkesztve ]

(#792) Dell XPS válasza Zen_Ronin (#789) üzenetére


Dell XPS
veterán

Google beállítások/ Összes cookie engedélyezése

Nekem így sikerült. :)

Üdv, Dell XPS

(#793) Zen_Ronin válasza Dell XPS (#792) üzenetére


Zen_Ronin
tag

:R :R :R
"Harmadik felektől származó cookie-k letiltása Inkognitó módban" ... ezt engedélyeztem és megy ... :C

Örök hála! :R

(#794) Márton


Márton
nagyúr

egyébként nem lehet letölteni több fájlt egyszerre, de tömörítés nélkül?
Megőrülök, mikor le kéne rántanom több darab gigás videókat, hogy elkezdi tömöríteni..
Minek? Hova? A h264-et :F
Egyenként ha szedem, nem tömörít, de sok fájlnál ez macerás módszer.
:R

szerk: a hosszú tömörítési percekről nem is beszélve

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#795) xanderxxx


xanderxxx
friss újonc

Sziasztok!
Tudnátok nekem segíteni kérlek, már lassan egy hete hiába töltök fel bármilyen videót driveba, azt írja ki 1 hét után is hogy video feldolgozása folyamatban van, és semmi nem történik, nem tudom megnézni...már nagyon zavar, ilyen sokáig nem csinálta eddig
mi lehet a hiba?

(#796) Márton


Márton
nagyúr

Azt hol lehet beállítani, hogy alapból ne a korlátozott beállítás legyen?

Napi szinen mindig más ügyfélnek osztok meg videót és állandóan át kell állítnai, különben nem tudja letölteni. :((

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#797) spe88


spe88
senior tag

Próbáltatok már olyan PC-szoftvert, ami felhők összefésülését tudja végezni?

Úgy értem valami olyasmi, amin látom, hogy az adott felhőaccountban mi az ami azon a tárhelyen foglalja a helyet, mi az ami csak meg van osztva vele, mi az ami nem foglal tárhelyet de az adott acc a tulajdonosa (pl. Google-dokumentumok a Drive-on)

És ha megtaláltam mit szeretnék átrakni egyik accról a másikra, akkor csak simán átmásolom vagy drag n drop, pont mint egyik ablakból a másikba mondjuk intézőben vagy Total Commanderben.

Erre ugye azért volna szükség, mert tulajdonosi jogot már nem lehet átadni Google Drive-on, magyarán irreleváns acc tárhelyét foglalhatja az adott fájl és azt nem tudod úgy átruházni, hogy mást adsz meg tulajdonosnak és az ő accjan foglalja a tárhelyet.

Tudom, hogy léteznek ilyen szoftverek csak arra vagyok kíváncsi, próbált-e már valaki ilyet, mert többnyire minden 20. próbálkozásom jó a Google találatai alapján, itt meg azért nagyobb eséllyel kapok jobb tippet.

Tx

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#798) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Google Photo szolgáltatást ha esetleg használnám továbbiakban, mondjuk előfizetek rá.
Van arra mód hogy amit felszinkronizál az app, azt leszinkronizálódjon több pc-re? A google backup appba ilyen lehetőséget nem látok!

(#799) spe88


spe88
senior tag

Próbálom belőni a Backup and Syncet a Drive-fiókomhoz:

Cél a PC-men lévő egyik mappát összefésülni a Drive-on lévő egyik mappával.

Tehát, ha időközben lett egy új fájl és/vagy frissült a PC-men, akkor azt a Google Drive-on lévő mappába másolja bele, vagy ha frissült, akkor írja felül.

Ha egy másik fájl felkerült Googld Drive-ba, ami nincs meg PC-n vagy frissebb, mint a PC-n lévő, akkor végezze el ugyanezt.

Ahogy elnézem a szoftverrel nem biztos, hogy ezt meg lehet csinálni, abban sem vagyok biztos, hogy milyen jellegű összehasonlítást végez. Gondolom fájlnév/dátum, esetleg vmi CRC checksum?

Meg lehet ezt oldani? Elvileg erre találták ki. De nem vagyok benne biztos, mert ha megkérem, hogy a Google Drive-ban lévő mappát töltse le a gépem azon mappájába, amit éppen hogy fel akarok tölteni, akkor összeakad szerintem

Tudnak valaki segíteni?

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#800) m.zmrzlina


m.zmrzlina
senior tag

Úgy látszik nem értem a működését a Desktop Drive-nak.

Adott két számítógép, és egy Google tárhely. Mindkét gépre fel van telepítve a Desktop Drive, és mindkét gépen megjelenik a google tárhely külön meghajtóként. Ha akár a fájlkezelővel, akár a web-es felületen bármilyen változtatást csinálok (létrehozok új fájlt vagy törlök, esetleg módosítok) az mindkét gépen és webes felületen is látszik. Örülünk, ezt szerettük volna. :K

Amit nem értek: A Desktop Drive-ban ki lehet választani mappákat (pl a C:\-ről) amit folyamatosan szinkronizálni szeretnék a google tárhelyjel. Én kettőt adtam hozzá Az a problémám, hogy ezeknek a tartalma nem jelenik meg a tárhelyen (maga a mappa sem) De ha mégis van mappa a tárhelyen azonos névvel (nálam ez a 3dprint) a tartalma akkor sem azonos a kettőnek. És teszi mindezt úgy, hogy a fájlkezelőben a két kiválasztott mappa zöld pipával szerepel mintha le lenne szinkronizálva.

A kérdésem az, hogy mi értelme van hozzáadni ezeket a könyvtárakat a Drivehoz ha valójában nem szinkronizálódnak, illetve hogy mit csinálok rosszul, hogy nem működik?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Drive
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.