Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Drive

Hozzászólások

(#1001) csferke válasza zsoltip (#1000) üzenetére


csferke
senior tag

Hasonló cipőben járok én is.
Méghogy a gépen duplázódnak az adatok de még a Google Drive felhőben is. Csak foglalják a helyet.
Viszont ha megnézed akkor csak az egyik helyen frissülnek a kíírt adatok a gépeden és a Drive-ben.
A gépen létrejött egy új meghajtó H: ennek és a benne tároltaknak is az ikonja tartalmaz egy kis felhő jelet.
Na ezektől hogyan lehet fájdalommentesen megszabadulni??

(#1002) csabám


csabám
addikt

Sziasztok!

Feleségem Google tárhelyén érdekes dologra lettem figyelmes:

A Drive-ban konkréten már nincs semmi, ami volt kevéske azt is töröltem, de rendületlenül 10,01 GB-ot foglal a 15 GB tárhelyéből.

Tud valaki esetleg valami észszerű magyarázatot adni nekem? :U
Köszönöm előre is a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#1003) Grillo válasza csferke (#1001) üzenetére


Grillo
senior tag

Ez engem is érdekelne. Le kellett törölnöm az asztali programot, mert duplikált mindent, és nem volt ígyelég a 2 TBs hely sem (1,25 a valós mennyiség). Törlés után rendbejött az online felületen. Viszont nekem az kéne, hogy a PC egy mappáját mentse online, és ha oda valaki bedolgozik, akkor azt szinkronizálja a PCre is.

(#1004) Oldman2 válasza csabám (#1002) üzenetére


Oldman2
veterán

Emlékeim szerint tán a "Velem megosztva" alatti dolgok kavarnak itt be.
:F

Lásd a #859-et egy éve

[ Szerkesztve ]

(#1005) csabám válasza Oldman2 (#1004) üzenetére


csabám
addikt

Én is arra gondoltam mielőtt írtam volna ide. El is távolítottam őket, viszont ettől sajnos továbbra sem változott semmi... :F

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#1006) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, több oldalon olvastam, hogy a Drivehoz tartozó ingyenes alap 15Gb 1Tb-re fog nőni. Több külföldi oldalon olvastam, de arról, h mikortól vezetik be itthon arról még nem találtam infót. Esetleg valaki olvasott már valami konkrétumot?

(#1007) snowdog válasza Sakab (#1006) üzenetére


snowdog
veterán

Nagyon meglennék lepve, ha ez így lenne, de azért örülnék a tárhely növekedésének.
Találtam róla infót, tehát lehet reménykedni. :)
[link]

Persze azért az továbbra is kérdés, hogy Magyarország területére is vonatkozik-e a bővítés:
"It has been further reported that Google is expanding the availability of Workspace in a number of countries like the Philippines, Indonesia, Vietnam, Taiwan, Malaysia, Thailand, Portugal, the Netherlands, Belgium, Greece Argentina and Finland."

[ Szerkesztve ]

(#1008) tome0001 válasza snowdog (#1007) üzenetére


tome0001
senior tag

Szerintem ez csak a Workspace-re vonatkozik (legalábbis én így értelmezem) az pedig ugye a céges Google előfizetés, nem a sima magánszeméyles verzió...

(#1009) nfsu17 válasza tome0001 (#1008) üzenetére


nfsu17
veterán

igen, itt is így írják...plusz marha "gyanús", hogy majdnem minden ezzel kapcsolatos cikk indiai vonatkozású

"...az önfoglalkoztatók és vállalkozók ..."

(#1010) seger


seger
addikt

Szisztok!

Naponta 2-3 olyan üzenetet kapok, hogy xy megosztott velem egy dokumentumot.
Hogyan lehetne tíltani, hogy ne kapjak ilyeneket?
Tudnátok segíteni?

(#1011) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Google Fotók is már csak "tükör" lett és nem backup?
Úgy értem, hogy amit telefonról törlök, az törlődik a tárhelyről is?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1012) Oldman2 válasza cellpeti (#1011) üzenetére


Oldman2
veterán

Mert a telefonról nem "törölni" kell a fotókat, hanem a Fotókban a "Hely felszabadítása" pontot kiválasztani.

Ez mindazon elemeket eltávolítja (törli) a készülékről, ami már fel van szinkronizálva a felhőbe.

[ Szerkesztve ]

(#1013) cellpeti válasza Oldman2 (#1012) üzenetére


cellpeti
veterán

Ez tuti? Mert akkor azt választom majd

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1014) Oldman2 válasza cellpeti (#1013) üzenetére


Oldman2
veterán

Tuti
:R

(#1015) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Futó gondolat, holnap, vagy jövő héten néznék utána jobban, de bocs, megkérdezném.

Hányféle googledrive-ot elérő google-progi van most? Legutóbb mikor néztem, akkor volt kettő, egyik inkáb backup, másik inkább sync.
Utóbbi-félénél érdekelne, hogy ugyel lehet szelektíven választani szinkronizálódó mappát... Lehet szelektíven választani szinkronizálási idő-ablakot, progin belül, vagy akkor már windovs-szal kell kombózni, mert nincs beleépítve.

Infókért előre köszi! "Még nem utánajárásért" bocsi!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1016) ledgeri válasza ledgeri (#1015) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A stream részt végig próbálgattam, mindkét módjával. Ha valaki kezdő, és kb 2-héten túl rákérdezne ezzel kapsolatban hívjon vissza privátban, mert jobb oldalról kifut/törlöm a topikot egy idő után, és most aktívan el tudom magyarázgatni (vagy probálkozni lehet...).

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1017) tamas1985


tamas1985
aktív tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne:
ha egyszerre teflonról több fájlt szeretnék feltölteni akkor csak egy kerül fel.
Írja, hogy feltöltve x db, de nem történik meg?
Mi lehet a gond?

(#1018) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Hol tudom megnézni, hogy mi foglalja a tárhelyet? 98% foglalt, de nem találom mi foglalja. Milyen felületen vagy alkalmazásban tudom kitörölni amire nincs szükségem?
Válaszokat előre köszönöm.

(#1019) Oldman2 válasza Zaji (#1018) üzenetére


Oldman2
veterán

(#1020) Zaji válasza Oldman2 (#1019) üzenetére


Zaji
őstag

A fényképekből van sok. Lehet ezt valahogy úgy átnézni akár a windows intézőben a mappákat?

(#1021) snowdog válasza Zaji (#1020) üzenetére


snowdog
veterán

Lehet, ha a fényképeket külön-külön mappákba tetted. Ha nem, akkor egy mappa alatt látod, pont úgy mint a Windows-ban. :)

(#1022) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Van egy csomó eszközöm: Win, MacOS, iOS, iPadOS, Android. Ezeken a rendszereken használnám a drive-ot.
Hogy tudom azt megcsinálni, hogy létrehoznék 2 mappát:
SYNC - Ezt kellene szinkronizálni az eszközök között, legyen ott az eszközön a tartalma.
BACKUP - Itt pedig csak lássam mi van ott és ha kell le tudjam tölteni.

Milyen beállítások kellenek? :R Köszönöm!

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#1023) ledgeri válasza Cold5 (#1022) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az windowsos asztali kliens az tudja ezt a két módot (nem ismerem a többit). Nem mappákkal kell játszani, mert már önmagában külön helyre menti. Ha a webfelületen megnézed akkor a drive/mydrive, ami A sync, és a számítógépek/computers, ami A backup.
Win kliens -bár egy hónapja láttam utóljára- is így fel van osztva, csak már pontosan nem tudom.

Vagy ha félreértem, akkor viszont a "backup" meg lehet nem letöltetett "offline mappa", szóval ott van, de nem letöltött, viszontt a sync megy rá így ha törölve van belőle, akkor az egyből törlődik.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1024) G@ben


G@ben
addikt

Minden gépindításnál kapom az üzenetet, hogy a Google Drive ezen verziója megszűnik, így x napon belül nem fogom tudni haználni. Win 7-esem van, de még nem szeretnék upgradelni a régi gép miatt, így azt szeretném megtudni, hogy mivel jár ez a megszűnés. Nem tudok emaileket szinkronizálni, fájlokat feltölteni, stb?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1025) Cold5 válasza ledgeri (#1023) üzenetére


Cold5
senior tag

Köszönöm szépen- Ez így nekem kacifántos kicsit...

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#1026) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!

Hogy lehetne nekem mint magán embernek a Google-on belül Team Drive-ot venni?

Ilyet Ebay-ról szoktam szerezni, de jó lenne ha stabil lenne.
Ugye azt szeretem benne, hogy ha megosztom, akkor úgy tudnak feltölteni képeket és videókat nekem, hogy nem fogy a feltöltő Drive tárhelye.
Ha a saját 15GB-osom osztom meg akkor viszont igen. Ezért gondolom hiába bővítenék 100GB-ra, akkor is ezt lenne. (bár nincs tapasztalatom).

Én nem találtam olyat egyenlőre, hogy hol lehetne venni (természetesen nem úgy hogy annyit fizetek mintha egy 500 fős vállatom lenne magánszemélyként).

Van valaminek tapasztalata, vagy információja?
Előre is köszi.

(#1027) ledgeri válasza Cold5 (#1025) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Bocsánat, sokszor vissza kapom... :B

Szóval az alap asztali kliensben van külön backup, és külön sync-rész, de ez rendszer szintű különbség, nem a drive egy mappájának beállítása. (az itteni bakup is inkább csak felfele irányú sync-ként működik)
A fájlkezelésnél meg be tudsz állítani olyan fájlokat, amik nem töltődnek az adott eszközre, viszont azon elérhetőek (ha van net), de azok nem írhatatlanok, csak olvashatóak, hiszen ha belemész a mappába, fájlba, és törölsz valamit, az mindenhol töröltnek fog látszódni, szóval nem igazi backup, mert az összes eszkötz érinti, hiába csak egyiken van adatvesztés, folyamatosan, és úgy törölhet bele, hogy az a másikon is végbe megy.

#1026 World-Soft Team-eset nem ismerem belülről, de tény a google one is úgy működik, hogy ha a 100 gigás tárhelyre kapok egy mappa linket, ha abba bele akarok tölteni, akkor az csak látszódni fog ott, de az én tárhelyem eszi. :(

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1028) Ablakos


Ablakos
őstag

A windows asztali alkalmazásban offline elérésre megjelelölt fájlt hol érem el? Egy jelszó alkalmazás adatbázisát (fájlt) szeretném így kiválasztani. (amely a gdrive-on van)

[ Szerkesztve ]

(#1029) ledgeri válasza Ablakos (#1028) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az "fizikailag" a megadott cache mappába (de talán kódolva), de egyébként meg a beállított csatolt meghajtón vagy fájlban. (Szerintem a progin belül is kikereshetően)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1030) mileston3


mileston3
csendes tag

Sziasztok! Nem tudom melyik témához illene a legjobban a kérdésem, a Google fiók kifejezésre sem dobott ki a kereső értékelhető topicot, úgyhogy beírom ide a problémám, hátha valaki tud megoldást javasolni.
A lényeg hogy van egy Google-fiók, ami zárolva lett állítólagosan erőszakos vagy kifogásolható tartalom lementése miatt. Valóban lettek olyan dolgok lementve (cikkek) amikben ilyen tartalom volt, viszont azt nyilván nem olyan szándékkal mentették le, hogy lehessen rajta szörnyülködni valami fészbukos csoportban, hanem későbbi elolvasás céljából.
Ahelyett hogy a kérdéses dolgokat törölték volna, letiltották a fiókot, ezáltal minden hozzáférést a Gmailhez, a Drive-hoz és mindenhez, ami a Google-fiókhoz kapcsolódik (egy Hotmaillel összekapcsolás is).
Azt szeretném elérni, hogy visszakapjuk a fiókot, mert rengeteg dolog van, ami viszont fontos lenne hogy meglegyen és így ehhez sem férünk hozzá. A nevetséges fellebbezéses szarjukkal kitörölhetjük a seggünket, vagy 10-szer küldtük el, nulla válasz 3 hónap alatt.
Mit lehet tenni, hova lehet írni, kivel lehet felvenni a kapcsolatot, hogy feloldják a tiltást és eltávolítsák a kifogásolt tartalmat? Nagyon köszönöm, ha valaki tud segíteni, mert járt hasonló cipőben. Ha nagyon off, a válaszokkal kereshettek privát üzenet formájában is.
Sziasztok!!!

(#1031) ledgeri válasza mileston3 (#1030) üzenetére


ledgeri
nagyúr

(egy Hotmaillel összekapcsolás is). ez mi is lenne? Csak belépési 2fa, vagy több?
Hova voltak mentve a dolgok?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1032) mileston3 válasza ledgeri (#1031) üzenetére


mileston3
csendes tag

Gondolom a két fiók össze van kapcsolva, hogy a kettőre érkező emaileket egy fiókban lehessen látni, ne kelljen ahhoz belépni az egyik, majd a másik fiókba. Semmi köze a kétfaktoros hitelesítéshez. Amit el szeretnénk érni, azok többnyire személyes fotók, meg egyéb fontos dolgok...

(#1033) ledgeri válasza mileston3 (#1032) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Hmm... személyes tapasztalatom, vagy kapcsolataim nincsenek: nem tudok segítei.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1034) kelly7


kelly7
aktív tag

Sziasztok
Még mindig küzdök ezzel a drive-al. A gmail fiókom lassan meg telik, és töröltetni szeretne. A Drive-ban kb 9gb adatot ír, viszont gyakorlatilag nincs benne semmi. Eszembe jutott, hogy mentem folyamatosan a viber-t is. Na azt hova menti? Nem az kavar be? Vagy mi lehet a gond? :W :W

(#1035) Ablakos válasza kelly7 (#1034) üzenetére


Ablakos
őstag

Nincsenek fotók is feltöltve? Azt hiszem azok is beleszámolódnak a tárhely méretébe (kinek mennyi van)

(#1036) snowdog válasza kelly7 (#1034) üzenetére


snowdog
veterán

Szia!

A Drive-on a baloldali oszlop alján van egy felhő ikon, mellette a "Tárhely" szó, arra nyomjál rá, és kilistázza mi van a Drive-on.

(#1037) ledgeri válasza kelly7 (#1034) üzenetére


ledgeri
nagyúr

G-mail is abból csippent.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1038) kelly7 válasza snowdog (#1036) üzenetére


kelly7
aktív tag

Google drive foglal 8,96GB
Gmail: 4GB
Google fotók:977 MB
Eszköz biztonsági másolata: 0,94
Jelenleg a drive-on van kb 30db sms mentés, gyakorlatilag mind 1 MB alatti, illetve 2 db kép. Ha rá megyek hogy adja ki a nagy fileokat, ezeket adja be. Nincs megosztásom, semmi egyéb...... :F :F

(#1039) Oldman2 válasza kelly7 (#1038) üzenetére


Oldman2
veterán

Ami eddig nem merült fel, és talán magyarázat lehet, hogy az Androidos készülék(ek) "Google mentése" is a Drive tárhelyet csökkenti.

Hogy ezt hol lehet látni, számomra még rejtély...

(#1040) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! A laptopomat (Win10) alvó módból ébresztve a Google Drive megjelenik a tálcámon, mint egy futó program. Rákattintva nem történik semmi, csak bezárni tudom. Sajna képet most nem lőttem. Találkozott valaki hasonlóval? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#1041) piocasember


piocasember
tag

Sziasztok! Hetek óta érkezik rendszeresen pdf fájl különböző iseretlen felhasználóktól a Google Drive fiókomba. Természeseten vírusos mind. Nem töltöm le egyiket sem, de igen aggályosnak találom, hogy csak úgy fel tud tölteni oda bárki bármit. Csak felhasználó letitlása opciót találtam. Létezik olyan beállítás, hogy senki ne tudjon fájlt feltölteni a tárhelyemre? Köszönöm szépen!

(#1042) Ablakos válasza piocasember (#1041) üzenetére


Ablakos
őstag

A tárhelyedre töltik :Y vagy csak megosztják a szemetet és ott a "velem megosztottak" között látod?

[ Szerkesztve ]

(#1043) piocasember válasza Ablakos (#1042) üzenetére


piocasember
tag

Konkrétan a tárhelyemre jön. A YouTube csatornámon kiírt email címemre is jön értesítés. Minden esetben más felhasználó küldi és mindegyik copyright warning nevű pdf file.

(#1044) Ablakos válasza piocasember (#1043) üzenetére


Ablakos
őstag

Lehetnek alkalmazások (A Drivehoz társított alkalmazások), amik kaptak engedélyt a drive használatra. Esetleg azokat kellene előszőr letiltani. Hátha valamelyik...

(#1045) piocasember válasza Ablakos (#1044) üzenetére


piocasember
tag

Köszönöm szépen! Amit lehetett leválasztottam. Youtube alkalmazás nem volt köztük eleve. remélem segít! :R

(#1046) ledgeri válasza piocasember (#1043) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Én ott csinálnék egy mindenkiléptet-jelszótcserél-2fa-t-beállít kört.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1047) piocasember válasza ledgeri (#1046) üzenetére


piocasember
tag

Köszönöm szépen! Külföldi fórumokon is írják, hogy sokan kapnak ilyet, de azon kívül, hogy tiltják a feladót és törlik a fájlt, sokat nem tudnak tenni. A lényeg, hogy nem kattintottam rá, hanem blokkoltam a feladót, majd töröltem. Volt, aki megnyitotta. Ment is a levesbe a gmail fiókja és a YT csatornája azonnal. Nem igazán értem, miért nincs egy olyan opció, hogy csak az oszthat meg fájlokat a Driveban, aki előtte kap engedélyt a tulajdonostól.

[ Szerkesztve ]

(#1048) ledgeri válasza piocasember (#1047) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Van... A drive nem nyitott könyv alapból. Küldj már be képet a példaemailről, és hogy drive-ba lépve hogyan is néz ki az a "beérkezett fájl"... mert még mindig nem tudom felfogni (ha töröltél mindent elég hogy ha amikor legközelebb lesz!) :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1049) piocasember válasza ledgeri (#1048) üzenetére


piocasember
tag

Rendben, köszönöm szépen! Addig itt egy Youtube link. Pont ez történt velem is, ami a videóban látható.
https://youtu.be/Xysm9ZEh0qQ

[ Szerkesztve ]

(#1050) ledgeri válasza piocasember (#1049) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Oké... Az nem a "Tárhelyedre töltött" rész, hanem veled megosztott. Ez pont ugyanaz, mint ha Z Ákos dolgozik egy helyen, P Anitával, és Anita elküldi Ákosnak a jelentést.
A háttérben az történik, hogy Anita feltölti a jelentést, és megjelöli Ákost, mint kb címzettet. Ákos meg pont ugyanott, ugyanúgy látja, de nem a saját tárhelyén. De ugyanott listázódik minden amit valaha megnyitottál, bejelentkezve google fiókba, mint google dokumentum link.

Tanulság: nem osztogatunk valóban használt, fő emailcímeket, ha nem akarunk rá spam-et.
Megoldás: passz.... vagy új emailcímre költözés és nem +-os rendszerű alias használat (mivel az aktuális címed már kint, és a google-es te+alias@gmail.com formátum nem a legjobb

De az infóért köszi! :R

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Drive
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.