Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Drive

Hozzászólások

(#1051) Ablakos válasza ledgeri (#1050) üzenetére


Ablakos
őstag

Úgy tudom, hogy a GDrive virusos fájlokat nem is enged megosztani. Ellenőrzi. (kivéve, ha jelszavas tömörítményben van a fertőzött fájl)

[ Szerkesztve ]

(#1052) ledgeri válasza Ablakos (#1051) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ez a fálokban lévő linkeket is nézi?
Vagy a fájlokban lévő linkeken elérhető oldalakon találhatóakat?
Gondolom a pdf-ben annyi van, hogy "a részletes leírás elérhető itt" majd átdob egy oldalra, ott meg valami szöveg aztán "nem ért egyet? jelentkezzen be itt" és máris nyulták a cuccokat, nyomták a malware-t, stb.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1053) piocasember válasza ledgeri (#1050) üzenetére


piocasember
tag

Én köszönöm a válaszod! Sajnos email címet ki kellett írnom, mert így találnak meg üzleti ügyekben. Örülök, hogy nem a tárhelyemen "dolgoznak" ezek a fájlok! :) :R

(#1054) ledgeri válasza piocasember (#1053) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Legközelebb ne a direkt emailfiók-emailcímedet írd ki, hanem használj valamilyen alias szolgáltatást (anonaddy, simplelogin), vagy regisztrálj saját domain-t!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1055) Ablakos válasza ledgeri (#1052) üzenetére


Ablakos
őstag

Nyilván pdf-ben található linket nem fog/tud ellenőrizni. Egy értelmes OS, böngésző , pdf megjelenítő figyelmeztet a biztonsági kockázatra egy ilyen tartalom megnyitásakor.
Ha mégis...ez a felhasználó óvatlansága. (finoman szólva)

(#1056) piocasember válasza ledgeri (#1054) üzenetére


piocasember
tag

Saját domain van kiírva és gmailes email tárhelyre jön a pdf :)

(#1057) tylerddd válasza tylerddd (#1040) üzenetére


tylerddd
veterán

Csináltam képet a #1040-hez.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#1058) ledgeri válasza piocasember (#1056) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Naa, ez így már megint más!!! :R
Privátban kérnék csatorna-linket, ha szabad. Ránéznék!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1059) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sziasztok,

Vettem egy Kingston Ironkey Locker 64GB-os pendrive-ot.
Kb 1 hónapja áttértem laptop terén a Mac-re, asztali munkahelyi PC-m maradt windows környezet.
A pendrive google drive-ra van szinkronizálva mentés jelleggel.
A problémám, hogy a windows környezetben és a Mac laptopon lévő mentéseket külön kezeli, azaz duplikálja a drive-ban a mappákat, ezzel együtt a fájlokat is. Lenne erre esetleg megoldása valakinek aki ismeri és használja a fenti pendrive-ot?
Köszönöm! :R

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#1060) ledgeri válasza JoceeHunt (#1059) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A google programos backup (weben számítógépek) az máshova megy, mint a google programos sync (weben drive). És a backup csak egy irányba szinkronizál. Le merem fogadni, hogy a kingstoné az a backup részbe irányúl, és mivel 2 gép, 2 ID. Ezzel szerintem inkább a Kingstont-kéne megkeresni!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1061) JoceeHunt válasza ledgeri (#1060) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Hát közben olyan megoldást találtam magamnak, hogy amelyik gépen (windows) többet dolgozok a pendrive-on, csak abba fogom használni.
A MAC-en pedig egy drive applikációval csak simán olvasásra fogom használni az ott található doksikat. Egyelőre jobb ötletem nincs.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#1062) Ablakos válasza JoceeHunt (#1059) üzenetére


Ablakos
őstag

Honnan tudná a Gdrive, hogy neked a két külön eszközön (pend., Mac) azonos fájlok is vannak. :U (Amelyek számodra duplikátumok.) Természetesen külön kezeli ezeket. (Meg a nagyobb tárhely igény miatt hátha előfizetsz egy nagyobbra :D )
Esetleg egy külső szinkron alkalmazás tud ezen segíteni. Goodsync elég jó, de nem ingyenes.

(#1063) JoceeHunt válasza Ablakos (#1062) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Hát lényegében a Kingston Ironkey pendrive-nak saját pendriveon mentett ClevX programja van, tehát az eszköz ugyanaz, ami vezérli a mentést (nem gépenként van program telepítve). Bármilyen gépbe bedugom megy. Eddig nem volt duplikáció 2 asztali gépen és 1 notin használtam, mind a 3 gép windows környezet.

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#1064) ledgeri válasza JoceeHunt (#1063) üzenetére


ledgeri
nagyúr

JAAAAAAAAAAA... azért ez nem elhanyagolható infó, hogy eddig 3 windowson megy, és csak most, hogy lett egy MAC is, lett belőle duplikált.... :Y

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1065) JoceeHunt válasza ledgeri (#1064) üzenetére


JoceeHunt
őstag

A windows-okon az USB-be való bedugás után automatikusan elindult a jelszó kérő felület, míg MAC-en nem, ott manuálisan egy MAC könyvtárból kell elindítani, hogy adja az adatok láthatóságát.

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#1066) ledgeri válasza JoceeHunt (#1065) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az nem érdekes, hogy hogyan indul az lényeges, hogy van 3 windows eszköz ami nem generált duplikátumot!
ez:
Kb 1 hónapja áttértem laptop terén a Mac-re, asztali munkahelyi PC-m maradt windows környezet.
ezt az infót nem hordozza magában.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1067) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Pc-re felrakntam a Google drive programot és beállítottam melyik mappákat szinkronizálja drive tárhelyre. Mobilon megnyitom a Google drive alkalmazást és nem találom amit szinkronizált! Ott a PC mappa mentések de üres! Most akkor mit szinkronizált fel és hova?

(#1068) JoceeHunt válasza Imi1981 (#1067) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Semmilyen mappát sem látsz a drive-on?
Van saját meghajtó meg Számítógépek rész is.

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#1069) Imi1981 válasza JoceeHunt (#1068) üzenetére


Imi1981
veterán

Megvan! Hát nem vettem észre mert nekem itt [kép] felül mutatja és én csak a saját meghajtón kerestem. Köszönöm

(#1070) JoceeHunt válasza Imi1981 (#1069) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Szuper. :))

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#1071) Amur


Amur
addikt

semmilyen megoldás nincs hogy win7 alatt szinkronizáljon az asztali alkalmazás? mondjuk egy régi verzió, vagy van-e olyan alkalmazás ami a drive-ra mentve a beállított fájlokat mappákat elvégzi ugyanazt mint az asztali drive? elég sokáig nem lesz időm win10-re váltani, mindent átvinni, belakni stb.. viszont biztonságban szeretném tudni az adataim..manuális mentésre megint nincs időm..

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#1072) ledgeri válasza Amur (#1071) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mi minden akadályoz a win 10-re váltásban?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1073) Amur válasza ledgeri (#1072) üzenetére


Amur
addikt

Csak az idő meg a macera. tudom kell, és fogok, valószínúleg nyáron a szabimon..
Addig szerintem dropbox lesz az van még win7-re, igaz csak 2 giga, de a legfontosabbak felférnek.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#1074) ledgeri válasza Amur (#1073) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Értem. Alapból vannak progik amik tudnak hasonlókat, de szeméályesen nekem nem kellenek jelenleg, meg egy jó ideje, szóval aktuális részleteiket nem tudom... és a win7 kompatibilitássaikat sem. Szerintem ha jó helyen nézel utána fogsz találni megfelelőt, de az megint egy külsős dolog, ami hozzáfér a fiókodhoz, adataidhoz.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1075) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Még jó múltkor telepítettem pc-re a Google drive programot és kiraktam külön meghajtóként ami tetszik. Viszont ha behúzok arra a meghajtóra egy nagyobb fájlt és rámásolta az valójában még nincs fent Google driveon csak jóval sokkal később! Az megoldható, hogy közvetlen töltse egyből fel googleba drivera a maximális internet sebességgel?

A másik kérdésem ha az előbbi megoldható akkor én tudnám használni a driveot filmek sorozatok tárolására is és onnan lejátszani? Vagy ilyen tartalmakat törli a Google ?

[ Szerkesztve ]

(#1076) seger


seger
addikt

Beállítható valahogy az, hogy senki ne tudjon megosztani velem file-t?
Ha igen, hogyan?

(#1077) Imi1981 válasza Imi1981 (#1075) üzenetére


Imi1981
veterán

Erre semmi válasz? Nem lehet úgy kirakni saját meghajtóként vagy hálózati meghajtóként a Google driveot hogy közvetlenül tölthessek fel rá? Mert a saját alkalmazása csak szinkronizálja és elég lassan. Nekem Közvetlen elérés kellene.

(#1078) zümzümm


zümzümm
senior tag

Sziasztok

PaypalRedirectApi2Result failed

Tárhelyet akartam bővíteni paypal fizetéssel de a fenti hibaüzenetet adta, és azt írta hogy próbálkozzak ujra vagy válasszak másik fizetési módot. Nem akarok bankkártyá fizetést választani, paypallal akarok fizetni de többszöri próbálkozásnál is mindig ugyan azt a hibaüzenetet kapom.
Van erre orvosság?
:R

(#1079) II.Démonlord


II.Démonlord
tag

Sziasztok

Segítségre lenne szükségem. Adott a Google Drive 200 GB-os csomaggal. Azt szeretném elérni, hogy ami a gépen egy adott mappában vannak fájlok azt szinkronizálja fel, illetve ha valamit módosítok benne pl egy fájlt törlök vagy újat hozok létre, akkor a frissítés az automatikusan történjen meg.
Letöltöttem a Google Drive klienst és próbálom beállítani de nem sikerül. A Beállításokban kiválasztom, hogy melyiket szeretném. [kép] Viszont ha ebbe a mappába bármit szeretnék rakni, akkor az az üzenetet kapom, hogy nincs engedély [kép]
Ha pedig egy olyan mappát adok meg, amiben már eleve van valami, akkor pedig olyan üzenet jön, hogy csak üres mappát lehet megadni.
Valaki tudja, hogy mit nem csinálok jól? Régen nagyon jól működött, volt egy mappám és az folyamatosan szinkronba volt a felhővel. Ha pl egy excel fájlban valamit módosítottam a gépen, akkor az a mentés után egyből frissült a felhőben is. Ezt szeretném most is elérni.

(#1080) II.Démonlord válasza II.Démonlord (#1079) üzenetére


II.Démonlord
tag

Sikerült megoldani.
A fiókot kellett leválasztani, majd gép újraindítás után újra bejelentkezni a Google Drive programba és utánna már sikerült csatolni mappát amit rendben szinkronizál.

(#1081) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Be**arás! Se a webes felületen, se a mobil applikációban nem tudom megnézni, hogy adott mappa mekkora adatmennyiséget tartalmaz. Létezik ilyen vagy én vagyok a béna?! Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#1082) Tybor66 válasza tylerddd (#1081) üzenetére


Tybor66
tag

Ahogy webes felületen nézem, valóban nem írja a mappa méretét, csupán a mappában lévő fájlok mérete látható.

iPhone SE (2016) & iPhone SE (2020) -> Samsung Galaxy A54 (8/256) & MacBook Air M1 (2020)

(#1083) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Tyűűű, ma megállt bennem az ütő! Egy elég sok munkaórát igénylő ppt-ből sikerült jó néhány diát kitörölni (parancsikonok, névegyezés stb. nem részletezem hogyan és miért) és úgy elmenteni. A Drive-ba persze nyomban szinkronizálta, így ott is a rövidebb verzió volt már fent. Gépen sajnos semmilyen előzményfájlt nem tudtam elővarázsolni. Totál pánik...Drive-ba fel. Nézem a fájlt, jobb klikk, hátha...hát nem ott vannak az előzményfájlok!!! Atya ég, a bénázásom végül jól sült el, megvan az eredetei fájl. :C

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#1084) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Heyo!
Van egy kis gondom.
Jelezte a google hogy törölni fogják a one drive tárhelyemet(és a képeimet), mert túlléptem az 5gigát (15giga volt már), ezért veghyek tárhelyet.
Elő is fizettem a 100gigás verzióra, de ugyanúgy írja pirossal hogy 14 napon belül törlik.
Alatta meg hogy tárhely 15/100...

Most akkor WTF?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1085) Grillo válasza Sirandrish (#1084) üzenetére


Grillo
senior tag

A OneDrive az a Microsoft felhőszolgáltatása, a Drive a google. Nincs összefüggés, rossz cégnél fizettél elő, vagy valami más nem kerek. A google hogy jelezte, hogy törlik? Csak mert a Microsoftnak kellett volna.

(#1086) Sirandrish válasza Grillo (#1085) üzenetére


Sirandrish
legenda

OneDrive...elnézést. Az jelezte, és arra is fizettem elő..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1087) tylerddd válasza Sirandrish (#1086) üzenetére


tylerddd
veterán

Tudsz egyébként feltölteni dolgokat? Tehát ténylegesen él a tárhely? Talán nincs szinkronban a hibaüzenet a tárhellyel?! Várj esetleg néhány napot, aztán írj a supportnak.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#1088) Oldman2 válasza Sirandrish (#1086) üzenetére


Oldman2
veterán

Egy ki/belépést próbálj meg.

(#1089) Sirandrish válasza tylerddd (#1087) üzenetére


Sirandrish
legenda

Fel tudok tölteni igen..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1090) Sirandrish válasza Oldman2 (#1088) üzenetére


Sirandrish
legenda

Azt már néztem, de semmi. Ugyanúgy dobja a figyelmeztetést.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1091) Ablakos válasza Sirandrish (#1090) üzenetére


Ablakos
őstag

One Drive topickban érdeklődtél? Hátha...

(#1092) gyuri81


gyuri81
veterán

Az alábbi problémával fordulok hozzátok.
Adott egy rokonom google tárhelye. Kb 1 hete mindent is letöröltünk a tárhelyéről, de továbbra is azt írja, hogy 80%-a megtelt a tárhelynek. A Drive-ban jelzi, hogy van valami, de egyszerűen sehol nem találom ( kuka is kiürítve). Hol keressem az adott tartalmat?

Képek: [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#1093) Ablakos válasza gyuri81 (#1092) üzenetére


Ablakos
őstag

Fotók és tárhely. Mindegyikben üres a kuka?

(#1094) gyuri81 válasza Ablakos (#1093) üzenetére


gyuri81
veterán

Igen, tettem be képet. Komolyan nem értem.

(#1095) tylerddd válasza gyuri81 (#1092) üzenetére


tylerddd
veterán

Biztosan nézted a kukát többször is, de azért jelzem, hogy nem minden esetben ürít ki mindent. Tehát elvileg ürítesz, kitöröl X mennyiséget, aztán kilépsz-belépsz és van benne ugyanúgy cucc, hiába választottad a végleges törlésüket. Ugyanez van az összes fájl kijelölésénél is: bejelöli az ember, hogy mindent jelöljön ki adott mappában és ilyen ca. 200db-ot tud csak kijelölni. Ha tovább görgetsz, akkor alatta ott a millió másik jelöletlen fájl. Néhány hete és is szabadítottam fel helyet, szedtem le dolgokat offline-ba és akkor tűntek fel ezek.

Készülékek biztonsági mentéseit nézted?!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#1096) gyuri81 válasza tylerddd (#1095) üzenetére


gyuri81
veterán

Sehol nincs sajnos egy darab fájl sem. :(
A készülék biztonsági mentése kb 20mb.

(#1097) Sirandrish válasza Ablakos (#1091) üzenetére


Sirandrish
legenda

Megyek oda is...elneztem :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1098) Oldman2 válasza gyuri81 (#1092) üzenetére


Oldman2
veterán

(#1099) gyuri81 válasza Oldman2 (#1098) üzenetére


gyuri81
veterán

Teljesen üres most. Volt benne valami, de azt kitöröltem.

(#1100) snowdog válasza gyuri81 (#1092) üzenetére


snowdog
veterán

Én többször jártam úgy, hogy mindent letöröltem, de csak pár nap elteltével jelezte, hogy a tárhely valóban üres. Szóval türelem, a törlés végrehajtásához akár pár nap is szükséges lehet. De hogy ez miért van így, azt ne kérdezd, mert fogalmam sincs.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Drive
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.