Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Drive

Hozzászólások

(#651) BigManus válasza carlo6 (#648) üzenetére


BigManus
addikt

Na közben kipróbáltam.
Valóban, ha készítesz egy Excel fájlt és feltöltöd, valami miatt írásvédett lesz, nem engedi szerkeszteni.
Ha megnyitod és csinálsz belőle egy másolatot akkor utána szerkeszthető.

Ugyanezt megnéztem a Onedrive-on, ott működik

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#652) carlo6 válasza BigManus (#650) üzenetére


carlo6
csendes tag

Szia. Megnéztem de nem latok írasvedettseget. Az informacional néztem rá. Szerintem alaphelyzetbe n is bal fent írja az exel nem?

(#653) BigManus válasza carlo6 (#652) üzenetére


BigManus
addikt

Persze, én is azzal kezdtem, nem írásvédett. Mégis másolatot kérne róla.
Egyébként mivel akarod ilyenkor telefonról megnyitni? Milyen programmal?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#654) carlo6 válasza BigManus (#650) üzenetére


carlo6
csendes tag

Szia. Megneztem nem írásvedett.

(#655) escsé válasza BigManus (#653) üzenetére


escsé
tag

Nem írásvédett.

(#656) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Sziasztok!

Lenne itt valaki, aki tud ötletet adni arra, hogy miként lehet egy drive kukát visszaállítani? Töröltem a kuka tartamát, közben volt egy fájl benne amire szükségem lenne :)

Magát a fájlt tudom reprodukálni, csak az eredeti fájl meg volt osztva. Egy QR kóddal érték el. Eddig simán felül írtam a fájlt és továbbra is elérhető volt QR kóddal. Na most valami gebasz lett, és az új fájl nem érhető el a QR kóddal.
Tehát vagy valahogy a QR kódban található linket kellene az új fájlhoz tenni, vagy a régi fájlt vissza nyerni a kukából. Na de ugye azt meg töröltem ügyesen.
A QR kód nem cserélhető sajnos. Névjegykártya tartalmazza 3 éve :D

:R

(#657) BigManus válasza ekrisztian (#656) üzenetére


BigManus
addikt

Vissza tudják állítani, de csak a Google-nél.
Írd le nekik a problémát, az időpontot illetve napot is, hogy mikor törölted a kuka tartalmát.
De külön leírhatod csak a fájl nevét is...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#658) ekrisztian válasza BigManus (#657) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Szia, köszönöm, közben írtam nekik, 48 óra múlva várható változás, a második email után.
:R

(#659) BigManus válasza ekrisztian (#658) üzenetére


BigManus
addikt

Akkor ez gyors volt :C

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#660) tirszin


tirszin
senior tag

Sziasztok! Tudja már valaki, hogyan lehet automatice megjeleníteni a drive-ban a Google fotókat?

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#661) BigManus válasza tirszin (#660) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Nem...

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#662) twine


twine
addikt

Sziasztok!

Szeretném kérdezni van e rá lehetőség, hogy az ONE 200GB előfizetésemet, "átdátumozzam",azaz más időpontban vonják le a szolgáltatás díját?
Vagyok így pár egyéb (webes streaming stb)előfizetésemmel is, amit meggondolatlanul hónap közepén, és végén indítottam el.
Most meg vakarom a fejem, hogy tök jó volna, ha minden hónap elején, fizu után szinte egyszerre egy napon vonnák le őket.
Nem életbevágó, de szeretem a rendet magam körül, pénzügyileg is.
És ez így utálatos, hogy 1-2hetente csipog a telefon, hogy ezt meg azt vonták.
Szóval kezdeném a drive előfizetésemmel...van erre mód?

(#663) BigManus válasza twine (#662) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Ha szolgáltatónak írsz egy e-mailt, szerintem járható...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#664) twine válasza BigManus (#663) üzenetére


twine
addikt

Köszönöm!

(#665) mdk01


mdk01
addikt

Sziasztok,

Két gép között lehet szinkronizálni, hogyha mappák vannak megoztva?
Egyik gépről szinkronizáltam a cuccaimat, de szeretném egy másik géppel is, és most az új gépre is le kellene szedni a gdrive-ról a cuccokat és innentől össze lenne a két gép szinkrozilva amik között ott lenne a felhő.
Azt láttam, hogy ha a saját mehajtóba vannak a dolgok akkor működik, de a régi gépen egy megadott mappa van szinkronizálva.
Köszi

(#666) gravi_t válasza mdk01 (#665) üzenetére


gravi_t
újonc

Ahol csak egy mappát szinkronizálsz, ott az a mappa egyébként a Google Drive egyik almappája?
A Backup&Sync ikonján katt --> pöttyök --> Preferences --> Google Drive: Sync My Drive és alatta Sync only these folders: és megadtad, melyik mappát szinkronizálja?
Ha igen, akkor kész vagy.

(#667) modflow


modflow
veterán

Az normális, hogy az ingyenes 15 Gb-os tárhelyre kb. 115 Kb/sec-et tudok csak feltölteni?

(#668) nfsu17 válasza modflow (#667) üzenetére


nfsu17
veterán

photos-ba nekem délelőtt "csak" 1MB/s volt, ami kb nulla a korábbi 40MB/s-hez képest...ez már lehet valami "korlátozás" kezdete a tudjukmi miatt...de nem akarok elméleteket gyártani, simán lehet, hogy csak túlterheltség van, mint amit jósoltak is

(#669) Bibby válasza nfsu17 (#668) üzenetére


Bibby
addikt

Nekem konkrétan most nem megy a feltöltés. Azt írja felkészülés az automatikus mentésre, és csak pörög pörög...
Másnál?

Ελευθερια η θανατος

(#670) Zsadi


Zsadi
őstag

Sziasztok!
Most hogy beindult az otthoni iskola, ismerkedem a driveval, hogy a fiam háziai tárolva legyenek ott.
A driveba szeretnék egy megosztott mappába fényképeket feltöleni, a "Google Fényképek" alkalmazásból. Mobilról megy is ez, ott egyből feljön a Fényképek album, de aztali pc-n nem tudok feltölteni így, nem tudom kiválasztani a Google Fényképek opciót közvetlenül a driveból.
Merre keresem?

(#671) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Sziasztok!

Lehet, nem ide vág, de a telefonom (Xiaomi) biztonsági mentése eddig megtalálható volt a Google Drive-on, pár hete megjelent egy ablak, hogy máshová fog kerülni, menti a telóm folymatosan a cuccokat a felhőbe, de magát a fájlt mostantól hol találom? Köszi szépen!

(#672) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! 200GB-os csomagom van telóhoz és Bizt. mentés és szink.-hez. Két mappát kell szinkronizálni a PC-ről folyamatosan. Most más ok miatt újra kell raknom a Windows-t és így a szoftvert is. Van-e arra már valami megoldás (mert eddig nem volt), hogy ilyen esetben ne kelljen törölnöm a Drive-ból a gép ezen szinkronját és újra feltöltenie a gépről a mappák beállítása után? Miért nem tudja ellenőrizni a fájlokat a rendszer, hogy azok már ott vannak, és ne töltsék fel újra? Mert így eddig duplikált, ugyanazt feltöltötte még egyszer ilyen esetben. Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#673) melbourne


melbourne
csendes tag

Sziasztok!

Az a problémám hogy a google drive beépített szövegszerkesztőjének menü sora nagyon kicsi lett, alig lehet olvasni. Hogyan tudnám a méretét helyreállítani.
Tehát nem szerkesztett szöveg mértének állítása probléma, erre ott van a menüsoron a százalékos állítási lehetőség.

Próbáltam a ctrl+ sikertelenül. A google sugó billentyűparancsainál nem találtam megfelelőt.
Köszi :))

[ Szerkesztve ]

(#674) tylerddd válasza melbourne (#673) üzenetére


tylerddd
veterán

Nem lehet, hogy egyszerűen a böngésző nagyításánál van a "hiba"?! Kisebbre lett véve esetleg? Próbáld ki a Ctrl + görgő fel vagy a böngésző beállításaiban!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#675) modflow


modflow
veterán

Van egy gmail-es e-mail címem és egy jelszavam.
Így ugye van google drive-om.

Ezt most 3-an használjuk egy közös feladathoz.
Viszont lenne egy 4. ember is, de nem szeretném, hogy hozzá tudjon férni a mappákhoz.
Neki létrehoznék egy saját mappát és csak ebbe tudna belelépni.

Ez megoldható? Ha igen, hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#676) tirszin válasza modflow (#675) üzenetére


tirszin
senior tag

A 4. ember csináljon magának egy google reg-et.
Te csinálsz egy mappát a saját drive-odban és megosztod ezzel a 4. emberrel.
Ő a saját drive-jában látni fogja azt a mappát és szinkronban lesz a nálad lévővel.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#677) modflow válasza tirszin (#676) üzenetére


modflow
veterán

Szóval ha a 4. embernek van gmail-es e-mail címe, akkor az ő e-mail címét megadva megosztom vele és ennyi?
Köszi.

(#678) tirszin válasza modflow (#677) üzenetére


tirszin
senior tag

Igen.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#679) tylerddd válasza tylerddd (#672) üzenetére


tylerddd
veterán

Helló! Nincs sajnos :(

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#680) spe88


spe88
senior tag

Találkoztatok olyannal, hogy 1 mappát nem tudok áthelyezni egy másikba? Azt írja a szerveren hiba következett be. Próbálja újra később!. A probléma, hogy ezt írja ki egy hónapja. :D Nincs megosztva mással semmilyen adat a fiókon belül. Fogadja el, hogy ez ilyen vagy van rá valami megoldás? :) tx

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#681) tirszin válasza spe88 (#680) üzenetére


tirszin
senior tag

Sztem készíts egy új mappát abban a másikban. Nevezd el u.úgy, mint az áthelyezendőt, és másold át a file-okat oda. (Vagy ha úgy megy, csak helyezd át a régi mappa file-jait. Akkor törölnöd sem kell majd.)

[ Szerkesztve ]

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#682) spe88 válasza tirszin (#681) üzenetére


spe88
senior tag

Mondjuk erre rájöhettem volna magamtól is :D A mappán belül létrehoztam a két új mappát ugyanazzal a névvel és a tartalmat áthelyeztem 2 kattintással beléjük. Szóval a komplett mappastruktúrát nem is kellett megcsinálnom -- az halál lett volna :) -- csak azt az egyet. És bamm, már jó is. Az informatika rejtelmei. :) Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#683) tylerddd válasza spe88 (#682) üzenetére


tylerddd
veterán

Hello! A Google fotók középső csomagja, a "Jó minőség" esetén azt írja, hogy a fotók 16 megapixelre lesznek tömörítve. Tehát ami ennél nagyobb, azt leveszi ekkorára. Ez okés. De mi van a kisebb képekkel? Azok megmaradnak eredetinek vagy azokon is tömörít valamit? Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#684) Magnat válasza tylerddd (#683) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Úgy tudom, azokon is tömörít.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#685) tirszin válasza tylerddd (#683) üzenetére


tirszin
senior tag

Sztem 2 dologgal játszik.
Amit írsz, az csak a pixelszám.
De ott van a másik, a jpg tömörítési ráta. Abból nyilván egy elég erőset alkalmaz, ezért biztos, ami biztos alapon áttömörít mindent.
Ha a pixelszám nincs meg 16Mpx, nem hinném hogy felinterpolálja. Akkor marad az eredeti felbontás, csak újra lesz tömörítve.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#686) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Jó szerencsét! Néhányszor elkezdtem szortírozni a drive-ban lévő file-okat méretcsökkentés miatt. A törölteket nem látom a Kukában és a használt méret sem lett kisebb. A kérdésem az lenne, hogy ezek miért vannak, ill. hol találom a törölt elemeket? Igaz, Total Commanderen keresztül törlöm őket. Milyen irányba induljak el? Köszönöm a választ. Üdv.: Joe

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#687) Oldman2


Oldman2
veterán

Segítsetek!

Van egy 15+2+2 = 19GB-os Google fiókom, amihez van 100GB-os előfizetésem. Az előfizetést meg akarom szüntetni, emiatt 19GB alá kell mennem.

A one.google.com oldalon ezt látom:

34,92 GB felhasználva
69,07 GB áll rendelkezésre ennyiből: 104 GB

Google Drive 26,77 GB
Gmail 4,79 GB
Google Fotók 3,35 GB
Családi tárhely 0 GB

Ami jó is lenne, ha a Google Drive and Sync segítségével leszinkronizálás után végrehajtott törlések után nem 93.164.172 byte-ot látnék lokálisan. A szinkronizálás készen van.

Hol lehet az a Google Drive-ra jelzett 26,77GB adat?

(#688) tirszin válasza Oldman2 (#687) üzenetére


tirszin
senior tag

A szemetes is beleszámít, ürítsd ki!

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#689) Oldman2 válasza tirszin (#688) üzenetére


Oldman2
veterán

A kuka teljesen üres.

Írtam közben a Support-nak is ez ügyben.

Valahogy a velem Megosztott állományok kavarhatnak be, mert ha rákattintok a Drive-on a bal oldali menü alján a Tárhely aljára (ahol a méretet és a helyfoglalást is jelzi), ott megjelennek részletek, és soknál ezt látom a "Foglalt tárhely"-en felbukkanó infónál, hogy pl. "4 GB-ot használ a kvótából...".

De ezek hogyan, ha 1x más fiókban lévő fájlok?

[ Szerkesztve ]

(#690) DrDobos


DrDobos
őstag

Hali!
Segítséget szeretnék kérni. Van egy dokumentum, amit a munkatársaimmal kellene együtt szerkesztenünk. Feltettem Google Dokumentumokra, de borzalmasan szétszabdalja a dokumentumot, így nem jó sajnos. Próbáltam feltölteni driveba, és onnan megnyitni, vagy egyszerúen feltölteni a Google Dokumentumokhoz, vagy pdf-ként megnyitni, de nem lett jobb :(
Valami ötlet? Előre is köszi :)

Samsung Galaxy A55 5G

(#691) Oldman2 válasza Oldman2 (#689) üzenetére


Oldman2
veterán

A megoldás az lett (Telegram-on hangzott el), hogy amit én töltöttem fel egy másik, számomra megosztott Drive-ba, az az én tárhelyemet IS foglalja, meg azét is, akiébe feltöltöttem.

Fura, de pontosan ezek "eltávolítása" visszaadta a szükséges szabad tárhelyet.

(#692) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Elég sokat használok Word-ot és Excel-t. Naponta sokszor kell megnyitnom egy-egy dokumentumot/füzetet. Bármelyikbe ha megnyitok valamit akkor automatikusan kreál egy $-al kezdődő ideglenes filet. Természetesen a megnyitott dokumentum/füzet a Google Drive mappában van így a Google Backup and Sync automatikusan feltölti.
Munka befejeztével kiíratom/bezárom a megnyitott dokumentumot/füzet , a Google Backup and Sync feltölti az új változatot.
A Word és Excel is automatikusan törli az általuk kreált $ kezdetűt. A felhőben viszont állandóan csak tellik a Kuka, foglalja a tárhelyet és manuálisan kell törölgetnem.

Meg lehet-e valahogy oldani, hogy a felhőben törlődjenek vagy egyáltalán ne is tárolódjanak a $ előjelűek?

köszi

(#693) tirszin válasza csferke (#692) üzenetére


tirszin
senior tag

Jó ötlet én is kíváncsi vagyok!
Sőt meg lehet-e oldani, hogy ne kerüljenek a kukába?
Vagy akár ne kerüljön a kukába semmi?

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#694) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Üdv!

12 gb adatot mutat a drive és csak egy excel fájl van rajta. Email 3 gb, fotó elhanyagolható. Hogy lehet ez?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#695) Oldman2 válasza Mela Kehes (#694) üzenetére


Oldman2
veterán

Olvass vissza egy kicsit...

(#696) Mela Kehes válasza Oldman2 (#695) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Nem értem. A kukám volt tele, pedig az volt az első amit megnéztem. Mindegy, megoldódott.

[ Szerkesztve ]

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#697) Oldman2 válasza Mela Kehes (#696) üzenetére


Oldman2
veterán

Tapasztalataim szerint nagyobb mennyiségű (méretű) fájlok eltávolítása időbe telik a rendszernek.

A fájlok eltűnnek, de a hely felszabadítása nem azonnali.

(#698) tirszin válasza Oldman2 (#697) üzenetére


tirszin
senior tag

Így van. Törlés után várni kell! Nézd meg mondjuk 1 nap múlva!

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#699) Williams


Williams
aktív tag

Sziasztok!
Kis segítséget kérnék:
Google Drive-on tárolt képeket ha letörlöm, a Google Fotókon attól még megmaradnak?
Illetve a Drive-on tárolt képek, a tárhely kvótába beleszámítanak?
Köszönöm!

(#700) BigManus válasza Williams (#699) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

"Google Drive-on tárolt képeket ha letörlöm, a Google Fotókon attól még megmaradnak?"
- Igen. (azért kettő-három képen próbáld ki)

"Illetve a Drive-on tárolt képek, a tárhely kvótába beleszámítanak?"
Igen, bele számít...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Drive
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.