Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Drive

Hozzászólások

(#301) tylerddd válasza mdk01 (#300) üzenetére


tylerddd
veterán

iPhone-t használok, az iCloud nagyon jól működik évek óta telefon/iOS szinten.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#302) Kobe


Kobe
veterán

sziasztok

hol tudnám beállítani, hogy a szgépes kliensen keresztül a gépen magán ne foglaljon tárhelyet a vinyón a rajta tárolt holmi ?

Pl van egy rakat családi fénykép fent, de a vinyóm C meghajtóján ugyanúgy befoglal 40 GB-ot több ezer fileal, ami nem túl a legoptimálisabb....Nekem elég lenne ha böngészőből érném el ezeket a mappákat

(#303) default. válasza Kobe (#302) üzenetére


default.
őstag

Szervusztok!

Ez a "Backup and Sync" micsoda? Régi Drive kliens helyett ez van most?
Köszönöm!
Üdv!

(#304) tylerddd válasza default. (#303) üzenetére


tylerddd
veterán

Inkább kiegészült a Drive vele. Ugyanúgy működik a klasszikus feltöltés is, de mappák is beállíthatóak, amiket folyamatosan szinkronizál.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#305) default. válasza tylerddd (#304) üzenetére


default.
őstag

Köszönöm.
És akkor elég csak ezt letöltenem, ha bizonyos mappákat szeretnék szinkronban tartani?
Drive nincs letöltve...

[ Szerkesztve ]

(#306) tylerddd válasza default. (#305) üzenetére


tylerddd
veterán

PC-n a Biztonsági mentés és szinkronizálás része szerintem a Google Drive, tehát elérhető az újabb szoftverből a régebbi úgymond. Nekem a Drive fel volt telepítve és az jelezte, h frissített az új verzióra. Nem tudom, h ha magát a szinkronizáló klienst szeded le, akkor a Google Drive mappa is megjelenik-e a gépeden.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#307) default. válasza tylerddd (#306) üzenetére


default.
őstag

Köszönöm.

(#308) BIZ0906


BIZ0906
aktív tag

Biztonsági mentést szeretnék készíteni de ezt látom így nem csinál semmit. Mit tilthattam le ami miatt szürke ez az opció?
Viber-t és játékokat szinkronizálja ellenben a biztonsági mentést nem akarja engedni. Mi lehet az oka?

[ Szerkesztve ]

(#309) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!
A segítségetekre lenne szükségem. Drive-ban a felhőben sok fájl fel van töltve. A gépen a C:\Users\Felhasználó\Google Drive mappába szinkronizálja az állományokat. A gépen volt Drive kliens, de le lett törölve, és az új Backup and Sync fel lett téve. Kéri, hogy adjam meg, mit szeretnék szinkronizálni. (Én a C:\Users\Felhasználó\Google Drive mappát adtam meg, de ez nem jó, mert ő oda tenné...)
Nem igazán látom át, hogyan is kéne beállítani. Azt szeretném, hogy legyen a C:\Users\Felhasználó\Google Drive mappa, illetve a felhő, és ezeket szinkronizálja csak. Ezek szerint a Backup and Sync-ben a Beállításokban a Saját eszköz fülön semmit ne jelöljek ki? És a Google Drive fülön a Mappa helyénél a C:\Users\Felhasználó\Google Drive legyen?
Remélem érthetően írtam le. :)
Előre is köszönöm a segítséget!

(#310) zomeri


zomeri
újonc

Sziasztok,

Szeretnék Google drive-ról letölteni néhány fájlt chrome alatt. Csak egy hosszú nevű html fájt hoz le, ami tiltott-meghiúsult letöltéssé válik.

Tudtok segíteni?

Köszi :)

(#311) tylerddd


tylerddd
veterán

Ha minden igaz, lelövik jövő év tavasszal a Drive-ot és ez az új megoldás lesz helyette. A Drive-on lévő dolgokat manuálisan kell majd áttenni vagy beleolvad a Backup & Sync-be?! A Drive-ból megosztott linkek pedig meghalnak?! Tud valaki erről valamit?

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#312) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A Google Drive elérhető WebDAV kompatibilis módban?
URL és a személyes megadásával?

NAS-ról szeretném elérni, nem számítógépről.

(#311) tylerddd
Szerintem csak a szoftvert cserélik, a tárhely nem módosul.

[ Szerkesztve ]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#313) Hunork válasza tylerddd (#311) üzenetére


Hunork
veterán

Hát ez engem is érdekelne nagyon. Remélem automatikus, de mi van ha mégsem? Mert az gáz... :F

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#314) Kobe


Kobe
veterán

sziaztok,

na áttértem én is a backup and syncre. Van egy 100GBos előfizetésem, ide előtte elkezdtem de nem fejeztem be a fényképeim felmentését, biztonsági backupként. Mivel szortíroztam azóta a mappákat, így driveból töröltem a félkész mappákat, és simán összeszinkronizáltam a gépemmel a végleges célmappát backup and syncből.

Először "leürítettem" a driveot, az online felületen ekresztül, el is tűntek a mappák belőle, azonban a tárhelyet még mindig foglaltnak mutatja. Ez miylen gyorsan kéne frissüljön ? (kuka is kiürítve igen)

(#315) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Üdv, van valakinek ötlete, hogy mitől van ez:

Feltöltenék egy word doksit a drive-ba, meg is jelenik az ikonja, de 0 bájt, és nincs előnézet, letöltve pedig sérült a fájl.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#316) mdk01 válasza Kobe (#314) üzenetére


mdk01
addikt

Pár óra is lehet.
Nézzd meg a kukát mégegyszer, mert folymaatosan kerülnek bele a cuccok.

(#317) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Eddig a gépemen a Google Drive asztali alkalmazás futott. Ez, ugyebár, csak a Google Drive mappa tartalmát szinkronizálta a felhőbe.
Letöltöttem az új Google Backup and Sync asztali alkalmazást. Ezzel bármely mappa kiválasztható / szinkronizálható.

A kérdésem, hogy ezt az újat hogyan telepítsem:
- előbb le kell szedni a régit ?
- rátelepíteni a régire (felismeri) ?

Kinek van tapasztalata?
Kérnék egy rövidke leírást, útbaigazítást.

köszi

(#318) dugo_


dugo_
veterán

Más nem tapasztal anomáliát ezzel az új Backup and Sync-kel? Automatikusan frissült a Drive-ról, maga a fel-leszinkronizálás működik is, de folyamatosan crashel a háttérben pár óra futás után.

Sokszor abban sem vagyok biztos, hogy sikeresen elindult-e boot után...

Guglivel nyári panaszokat találok, lehet, hogy azóta sem bírták megcsinálni, hozzá se kezdtek?

(#319) tylerddd válasza dugo_ (#318) üzenetére


tylerddd
veterán

Nekem megy rendesen Win10 alatt, tetszik is nagyon.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#320) dugo_ válasza tylerddd (#319) üzenetére


dugo_
veterán

Újratelepítettem a programot és újraszinkronizáltam a mappát. Tegnap este óta megy folyamatosan, remélem most már jó lesz. :R

(#321) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Nekem más természetű problémám van.
Rádugtam a laptopra a telefonom, megkérdezte, készítek-e másolatot a tartalmáról, gondoltam, miért is ne, úgyhogy így válaszoltam.
Aztán eszembe jutott, hogy nincs már annyi hely a drive-omon, se a laptop C meghajtón, amire szinkronizál, úgyhogy meg akartam szakítani a folyamatot - ezidáig nem jöttem rá, hogy lehet.
Már eltávolítottam a telefont az USB meghajtók menüből, megnyitottam a webes drive-ot, lehúztam a telefont, újraindítottam a laptopot, csak megy fel a cucc...

Hogyan vethetek neki véget? Egyáltalán, hová tölti fel ez a nyomorult? A drive-on ugyanis nyoma sincs...

(#322) FoxiestFox válasza FoxiestFox (#321) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Valaki kérdezte privátban, hogy lett-e megoldás erre.
Lett. Van olyan rendes a program, hogy ilyen esetben minden motyót bemásol egy átmeneti mappába a Docs and settingsen belül (esetemben ez több GB méretű volt a telómon lévő sok cucc miatt).
Le kell állítani a Sync-et, és törölni ezt a mappát, majd újra elindítani a programot.

Rohadt kókány megoldás, és undorító filozófia a Google részéről, hogy nem lehet akkor és azt megszakítani, amikor és amit akar az ember.

(#323) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!
Eddig gond nélkül használtam a Gdrive-ot Firefox alatt, de pár napja látszólag feltölti a képet, word doc-ot, bármit, de nem lehet megnyitni, letölteni sem :/ Ha újra telepítem az FF-ot akkor megint tökéletesen működik, de mihelyt egy kiegészítőt is beteszek, Pl: S3 fordító, már ugyan ez a hiba. Eddig is ezeket a kiegeket használtam, és ment rendesen a feltöltés... Esetleg tipp?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#324) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! Ha Backup & Sync-ben lévő, PC-ről szinkronizált, folyamatosan szerkesztett Excel dokut egyszer egy mailben linkel átküldtem, akkor a címzett ugye mindig az aktuális, frissített dokut éri majd el?!

Tudja-e szerkeszteni ezt?! Elvileg nem akarom, h szerkessze! Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#325) Feri1977


Feri1977
senior tag

Sziasztok! Segítsetek kérlek, nem találtam megfelelő topicot, de agyvérzés kerülget.

A google fotók-ról van szó. Ma bemegyek gmail levelezésembe, azt közli, elkészült valami képeimből valami animáció, mondom ez mi, rámegyek, erre a telefonomon lévő képekből amik egymás után vannak, animációt csinált, ezt ki kérte? + Ott van alatta millió fénykép, ez meg mit keres itt? Ki kérte ide feltöltse? Ezt most komolyan feltöltötte valami adatbázisába..? Azaz ők is látják vagy más..?? Hát kurvára nem örülök, mert tele van nem pubklikus képekkel! Én aztán rohadtul nem töltöttem fel semmit ebbe a szarba, hogy tudom az összeset törölni onnan, mert semmi értelmeset nem látok, csak beállítások archiválás stb. az összes képet kiakarom jelölni, ami fogalmam sincs hogy került ide, és törölni, nem kell ez az egész! Hogy tudom megtenni? :W

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#326) mdk01 válasza Feri1977 (#325) üzenetére


mdk01
addikt

Telefonba kapcsold ki az automatikus mentést, vagy feltöltést, vagy valami ilyesmi.

Az információ világában élünk ne csodálkozz ilyenen. :) Meg azon se, hogy telefonszám alapján az FB feldobja az embereket ismerősként....és még lehetne sorolni. :)

(#327) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok Fórumtársak!
Ez a topic élőbb, mint a Google Photos-é, valamint, mivel nem Drive idegen kérdés, így hát itt kérdezem meg.
Néhány nappal ezelőttig OneDrive tárhelyet használtam fotók mentésére. Ez az "örökség", még a WP-s időszakomból maradt meg nálam. :) . Készítettem egy fotót a telefonnal, szinkronizált a felhőbe, leszinkronizálta a számítógépemre. Vagy éppenséggel a felhőbe, vagy a gép adott mappájába betett fájl felkerült a másikra is.
Nos, ezt szeretném kivitelezni Google Fotókkal.
Mivel a Drive tárhelyet használom már régebb óta dokumentumok szinkronizálására, mint az MS megoldását fotókra, így tudom, hogy ott ez megoldható.
De a Google-nél a fotók efféle szinkronizálására még nem találtam megoldást, beállítási lehetőséget a nem oly' rég óta "Backup and Sync" néven futó program opcióiban.

Ki tudnátok okosítani, hogyan lehet ezt kivitelezni?

Köszönettel,
zsoltip

(#328) zsoltip


zsoltip
őstag

Még valami.
A Google Naptár, most már nem működik offline? :F
Ha mégis, hogyan?

(#329) zsoltip válasza zsoltip (#327) üzenetére


zsoltip
őstag

Megvan. :DD
Drive-ban be kell kapcsolni a Beálltások között a "Mappa létrehozása a Google Fotóknak" opciót.
Ezt követően kiválaszthatod ezt a mappát is szinkronizáláshoz a gépeden.
Kész is.

(#330) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Így jártam:
KÉP1, KÉP2.
A képek mappa korábban az one drive "birtokában" volt.
Kikapcsoltam ott a szinkronizálást, leállítottam az one drive-ot, és még sem engedi áthelyezni a rendszer a google drive mappába, hisz ott volna bőven hely a felhőben.
Érdekes, ha az alapértelmezett képek mappát törlöm, a rendszer továbbra is emlékszik a régi elérési útra, és még mindig valamiféle nem átirányítható mappáról panaszkodik. Ha egy egyszerű üres mappába próbálom áthelyezni ami nem felhős, ott is ugyanígy járok.

Valakinek valamilyen ötlet? :R :R :W :W

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#331) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Tegnap este google drivéről töltöttem le fájlokat és ma fojtani akartam de ezt írta ki.Ez mitől lehet?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#332) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
A sz.gép indulásakor ez az üzenet jelenik meg

Mi lehet ez?
Hogyan tudnám kiküszöbölni/javítani?

Egyébként elvégzi a dolgát. Legalábbis eddig nem tapasztaltam hibát.

köszi

[ Szerkesztve ]

(#333) csferke


csferke
senior tag

Még a végen ez is megjelenik. :F

(#334) grigo


grigo
őstag

Sziasztok.
Mai napon szerettem volna letölteni egy anyagot (7GB) amit megosztottak velem.
Képekről van szó. A probléma az, hogy a tömörítés és letöltés majd annak kicsomagolása után a mappákban bizonyos képek nem voltak benne ami a drive mappában megtalálható volt. Többszöri ismétlés, drive főmappában található almappák külön mentését követően is ez volt a probléma.
Nincs tippetek, hogy mi lehet a probléma?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#335) milkabrams


milkabrams
őstag

Fel szeretnék tölteni Drivera egy mappát 108 gb és 13000 fájl. Kiírta, hogy mappa elérése sikertelen, viszont a jobb alsó sarokban ott van, hogy feltöltés megkezdése, már vagy 10 perce. jobban teszem, ha becsomagolom rarba vagy tényleg elkezdi majd valamikor a feltöltést?

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#336) mdk01 válasza milkabrams (#335) üzenetére


mdk01
addikt

Próbáld meg darabokba, hogy akkor elkezdi-e?

(#337) milkabrams válasza mdk01 (#336) üzenetére


milkabrams
őstag

Igen, így már megy.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#338) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

helló

van egy mappa ami több mint 30Gb, és megosztom egy másik felhasználóval de hiányos a tartalma neki.
Lehetséges ez azért van mert nekem 100Gb os a a tárhelyem a drive ban az illetőnek meg csak az alap csomag van (kb15Gb)?

[ Szerkesztve ]

Szépnapot!

(#339) mdk01 válasza Dexter-2000 (#338) üzenetére


mdk01
addikt

Nem hinném, ha nem akarja átmenteni magához. Elvileg csak megosztásról van szó a cucc a te tárhelyeden van. Lehet várni kellene még, mert lassan osztja meg vele.

(#340) k-adi


k-adi
nagyúr

Hello.

Most beléptem a Google Drive-ba, azon belül a baloldali menüben a Google Photos-ba és azt írja ki, hogy "hamarosan megszűnik a google fotók lap és Ha fotóit és videóit továbbra is látni szeretné a Google Drive szolgáltatásban, frissítse beállításokat"

mellette van egy OK gomb meg egy INFO link ami ide vezet:

Google Drive Help
How Google Photos works with Google Drive

és bejön egy sima help oldal (ez [link] )

(a kép új lap nyitásakor nagy lesz)

Ez micsoda? Mi változik amit be kell állítani ?

[ Szerkesztve ]

(#341) Dexter-2000 válasza mdk01 (#339) üzenetére


Dexter-2000
őstag

valószínű áttérünk onedrive ra, ott már amúgy is van előfizetés, és ott 1Tb ot adnak a felhőbe.

Kérdés: esetleg van arra limit, hogy maximum hány gépre lehet azonos fiókú OneDrive-ot telepíteni?

Szépnapot!

(#342) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Most, hogy a Google Drive PC alkalmazást leváltotta a Drive File Stream, van lehetőség egyszerre két accounttal is online lenni ugyanazon a PC-n?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#343) sugarforce válasza macilaci78 (#342) üzenetére


sugarforce
őstag

igen

(#344) macilaci78 válasza macilaci78 (#342) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hogy? :)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#345) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Ezt mitől lehet? Asztali gépen, mindegyik fióknál ezt írja, mikor drive-ból nyitjuk meg a táblázatot. Telefonról megy.

(#346) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Mikor a Windows-os Drive klienset letöltöttem akkor a program csinált egy Drive mappát az asztalon, és oda belelépve egyből el tudtam érni a Drive-ban lévő képeket, és egyéb dokumentumokat. Nemrég a gépem újra kellett raknom, és szomorúan látom hogy most már a program megváltozott és nincs benne ilyen lehetőség hogy a Drive-ot elérjem az asztalról egy mappából.
Van esetleg valami megoldás amivel ezt meg tudom oldani?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#347) sugarforce válasza jozsi252 (#346) üzenetére


sugarforce
őstag

Csinalsz kezzel parancsikont a drive mappadrol.

(#348) mdk01 válasza jozsi252 (#346) üzenetére


mdk01
addikt

A drive azt a mappát szinkronizálja amelyiket megadod neki.

(#349) Themes


Themes
aktív tag

Sziasztok. Nekem 1 mappa van feltöltve ami 3,13 gb fel szeretnék még tölteni egy 9,3 gb Mappát de már nem engedi, azt írja hogy betelt!! Megnézem a kukát (lomtárat) az is üres! 7 gb foglaltságot ír peedig csak 3 gb os mappa van rajta!! Valami ötlet??

Apple iPhone 11 64Gb //PS4 Slim //

(#350) sugarforce válasza Themes (#349) üzenetére


sugarforce
őstag

Google fotok (plane ha eredeti minosegben kuldod fel) es a gmail is zgyanazt a 15 gigas targelyet hasznalja. Ha ramesz a tarhelyre ott mutatja hogy mi mennyit eszik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Drive
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.