Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31751) Mans20 válasza kételkedem (#31750) üzenetére


Mans20
addikt

Kössz,amúgy netezésre meg wordra akarok összerakni egy gépet,Én a P35 DS3L t gondoltam hozzá.

(#31752) kételkedem válasza Mans20 (#31751) üzenetére


kételkedem
addikt

Akkor inkább 12k HUF-ért GIGABYTE GA-P31-DS3L. p31-ben jó az L , p35-ben a butított verziót jelöli.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#31753) mindfreak válasza Mankó (#31749) üzenetére


mindfreak
őstag

Én a helyedben feltennék egy XP-t és megnézném azzal mi a helyzet.

(#31754) fagy53 válasza Mans20 (#31751) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ha a fogyasztás számít valamit, akkor int. VGA-s lapot vegyél!

(#31755) Mankó válasza mindfreak (#31753) üzenetére


Mankó
veterán

Hát azzal nem voltak ilyen gondjaim. Nem az eax lesz a gond, nagy valószinűséggel az audigy driver kavar be. Valamelyik nap kipróbálom már az alaplapival.

(#31756) Sann81


Sann81
csendes tag

Sziasztok!!

EP35-DS3 / E8400 9*445(fsb) 4 Ghz
Crucial 800Mhz 5-5-5-18 (1080 MHz)
Mem szorzó 2x
PCI-E 100-ra fixálva
CPU: 1.312 v
Mem +0.3 v

Simán elindul
Prime95 3 perc után kilép

Rossz beállításokat használok?? vagy a procinak több fesz kéne??
vagy vegyem vissza a szorzót 8*500(fsb)-re??

Válaszotokat előre is köszönöm!!

(#31757) Qru válasza Sann81 (#31756) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Teszteld ki, hogy a ram nem bírja-e vagy a proci. Elősször small FFT-vel tesztelj, ha ott nem lép ki, akkor a ramod nem bírja. Északi hídnak is adjál +0,1V-ot - (G)MCH néven fut a BIOS-ban.

#nincsbennetarcsi

(#31758) Sann81 válasza Qru (#31757) üzenetére


Sann81
csendes tag

Szia!!

Köszönöm a válaszodat!!

Small FFT-vel teszteltem és mindig ott lépett.
furcsának találtam hogy In-Place Large FFT-ben tesztelve nem lépett ki és minden OK volt

Mért van ez?? A Memoria nem birja?? Egyébként a beállításaim jók??

Előre is köszi!!

ui: CPU2NING oldal működik még??

[ Szerkesztve ]

(#31759) Qru válasza Sann81 (#31758) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Small FFT-nél a procit terheli inkább a memóriát alig, Large-nál pont fordítva, tehát a procid nem bírja a dolgot.

#nincsbennetarcsi

(#31760) nebulo5


nebulo5
senior tag

Segítsen valaki okos!
E6750 procimat lehetőségem lenne elcserélni E-8400-ra + némi Ft. És nemtudom, hogy érdemes-e? Vajon az alaplapomban (P35-DS3) gond nélkül menne?
Légyszi adjatok használható tanácsot, mert ma délelőtt kell eldöntenem.
Előre is kösz!

Üdv: nebulo

(#31761) bim válasza Laraxior (#31712) üzenetére


bim
veterán

látom a démárk/vantage topikban hogy pusztitod rendesen a rendszered. :DDD
szúrd neki! ;]

(#31762) Pancsermeste válasza nebulo5 (#31760) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nos, orvosi szempontból mindenképpen javasolt - jót tesz a léleknek -, bár gyakorlati haszna nem sok... Mennyibe is kerülne a csere?

-= Pancsermeste® =-

(#31763) nebulo5 válasza Pancsermeste (#31762) üzenetére


nebulo5
senior tag

Hello!
A forintális része még képlékeny... A kisker árakat nézve (a kettő közti különbség mindössze 3000) drága lenne: 10 k-ról indult az alku. A felét talán adnám érte....
És most, hogy egyet aludtam rá, én is csak "orvosi szempontból" tartom fontosnak a cserét. Csak nem szeretnék az alaplapommal babrálgatni, és hirtelenjében csak néhány hozzászólást olvastam el a 8000-es topicból.
Szóval: eléggé tétova vagyok most..... :F

Üdv: nebulo

(#31764) mindfreak válasza Mankó (#31755) üzenetére


mindfreak
őstag

Arra kíváncsi leszek, ha uninstallálod a drivert megjavul-e.

(#31765) Locutus


Locutus
veterán

Üdv!

Tudna nekem valaki segíteni?
Kicsit régen foglalkoztam már tuninggal, de most újra bepróbálkoznék.

Van egy P35-DS3 alaplap, E6300 proci, meg 2x1GB Kingmax 1066 a gépben. AC Freezer hűtéssel. Teljesen default beállításokkal megy.

A célom az lenne, hogy az alap 1.9Ghz-ről feljebb tornázni, de csak valami biztosan jól működő tartományba. Mittomén 2.5Ghz?

Miket állítsak a biosban?

Köszi

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#31766) BPFeri válasza Locutus (#31765) üzenetére


BPFeri
senior tag

Szia ! :R

Elsőkörben kezd itt .. aztán ha még lesz, jöhetnek a (további) kérdések ! :K

Sok sikert a tuninghoz ! :DD

Üdv, F.

....

(#31767) Laraxior válasza bim (#31761) üzenetére


Laraxior
titán

épp akartam írni hogy összejött a 4180MHz a quaddal. :C
4230ról csak valid lesz,de az is elég :Y :DDD
Há ez a két nap húzósra sikeredett... legalábbis computeremnek :C de helyt állt szépen :K :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#31768) Locutus válasza BPFeri (#31766) üzenetére


Locutus
veterán

Akkor pl ezt toljam be neki, és kalap kabát?

Telefunen E6300, 1Gb/1066 Kingmax, F6, AC Freezer 7 Pro 505*7 (1:1) 5-5-5-15-Auto 1.4V 2.0V Norm. Norm. Norm.

Lévén konfigom ugyanez.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#31769) sz.j válasza Laraxior (#31767) üzenetére


sz.j
nagyúr

És 4,2G körül hogy hűtőtte a Q-procit a vízed? Hőfokok?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#31770) Laraxior válasza sz.j (#31769) üzenetére


Laraxior
titán

4230on csak valid, a win betölt, winrar lefut,sPi is lemegy,de a 3dmark CPU tesztet már nem bírja valami.
4180 volt a max amit tudtam vízzel hűteni.15 fokos volt a víz. Így is 80 körül volt a proci 3dmark alatt. idle:60 fok :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#31771) sz.j válasza Laraxior (#31770) üzenetére


sz.j
nagyúr

"...15 fokos volt a víz. Így is 80 körül volt a proci 3dmark alatt. idle:60 fok "

80°!!! :Y Rengeteg ....
Elríasztasz a vízhűtéstől, pedig egyre komolyabban terveztem egyet a procim hűtésére ....

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#31772) Laraxior válasza sz.j (#31771) üzenetére


Laraxior
titán

90körül indul újra.... 80fok csak kevés ideig volt..nem egészen 1 perc :)) ;)

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#31773) P00By válasza sz.j (#31771) üzenetére


P00By
nagyúr

Ez extreme körülmény... :U

(#31774) Laraxior válasza sz.j (#31771) üzenetére


Laraxior
titán

biosból 1.7V-ot adtam neki..szerinted? :U :Y

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#31775) sz.j válasza Laraxior (#31774) üzenetére


sz.j
nagyúr

Bátor ember vagy, mert azért az 1,7V nem semmi ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#31776) P00By válasza sz.j (#31775) üzenetére


P00By
nagyúr

Laraxior az Laraxior :DDD

(#31777) sz.j válasza P00By (#31776) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az :D

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#31778) Laraxior


Laraxior
titán

Van egy kis LN2 a tarsolyban is...csak valami cucc kellene ami a proci felett tartja :DDD 20 rongy egy olyan rézdarab... nem ér annyit hálistennek :DD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#31779) tlac válasza Laraxior (#31778) üzenetére


tlac
nagyúr

rakd rá a gyári hűtőt venti nélkül, van rajta egy lyuk, ahova lehet pakolni :D

(#31780) bim válasza Laraxior (#31767) üzenetére


bim
veterán

birják ezek a rev1.-ek a nyuzást rendesen. ;]

(#31781) Laraxior válasza bim (#31780) üzenetére


Laraxior
titán

Hát igen..úgyfest csere lesz... ASUS Blitz Formula Special Edition-re :C NB-n fusion vizesblokk... 8fázisú tápellátás..stb ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#31782) syrax válasza BPFeri (#31740) üzenetére


syrax
csendes tag

Köszi! :R
Valóban megoldotta a problémat és már fel is húztam a procit 3 G-t viszi :DD
Annyi lenne még hogy nem találtam az oldalon E2180+1066mhz memóriával csak 800mhz és nekem pedig 1066mhz Kingmax 2Gb van, számít ez valamit?

Hi

(#31783) CarrGomm


CarrGomm
aktív tag

Ha a hangkártya elszáll az alaplapomon (P35 DS3P), vissza lehet vinni garisan, ugye?
Lehet villám nyírta ki, mert olyanokat csinál 1 napja, h az elején még egyáltalán nem adott ki hangot (hiába frissítettem a drivert) és nem is érzékelte ha bedugtam vmit, mostanra meg már akkor is érzékel, ha nincs is bedugva semmi. Folyamatosan jönnek elő az üzenetek, h "egy csatlakozót kihúztam, egyet bedugtam, mikrofont bedugtam stb. pedig semmit se.
1 hete, amikor utoljára bekapcsoltam, még semmi baja nem volt, most meg beßart (a tv-mel és a genius hangfalrendszeremmel együtt...)
Lehetséges ez egyébként, h a villám csak a hangkártyát nyírja ki egy alaplapon (össze volt kötve a genius-szal és szerintem onnan jöhetett)?

(#31784) Sann81 válasza Qru (#31759) üzenetére


Sann81
csendes tag

szia!!

Köszönöm!!

Megoldódott a probléma több fesz kellett a procinak :) Az Orthos mennyire megbizható??
Orthos-szal stabilnak tűnt 1 óra után leállítottam.

(#31785) BPFeri válasza syrax (#31782) üzenetére


BPFeri
senior tag

Szia !

Anniyt számít(hat) hogy a FSB:RAM szorzót teheted magasabbra , vagyis 2.0 ( 1:1 ) helyett mehetsz 2.5 -ra is.

Próbáld ki , talán pici plusz RAM feszt fog kérni, teszteld. :K

Üdv, F.

....

(#31786) Qru válasza Sann81 (#31784) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Orthos megbízható tesztelő progi, ha 1 órát fut, akkor már kb kijelenthető, hogy stabil. Ettől függetlenül kiderülhet, hogy 1-1 játékban nem bírja a tempót a cucc. Szóval ha játszol, akkor azzal is tezteld a beállítást.

#nincsbennetarcsi

(#31787) t0m_


t0m_
tag

Szevasztok!

Van 2 Geil DDR II 800mhz ramom egy ilyen lapban, de szeretnék mellé venni még kettőt. Milyet, és mekkorát ajánlanátok, illetve kitől(bazár)?

köszi

(#31788) t0m_ válasza t0m_ (#31787) üzenetére


t0m_
tag

Ja, 2x1GB-om van, és még 2 GB-ot szeretnék.

(#31789) Gorneck válasza t0m_ (#31787) üzenetére


Gorneck
titán

Ugyanolyan Geilt...

Gorneck#1239

(#31790) fagy53 válasza t0m_ (#31788) üzenetére


fagy53
nagyúr

De legyen mellé egy 64 bites Windows is!! :K

(#31791) Laraxior válasza fagy53 (#31790) üzenetére


Laraxior
titán

minek? azért a fél gigáért? felesleges. 3.5öt fog látni a 32bites is.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#31792) t0m_ válasza Laraxior (#31791) üzenetére


t0m_
tag

32bites win max ennyit lát?!

(#31793) Laraxior válasza t0m_ (#31792) üzenetére


Laraxior
titán

4GB memóriát kezel, a Te videokarid 256os... azt nem tudom miért,de 512MBonként vált. Tehát Neked 3.5GB lesz. nekem is így volt a 320as GTSel. Ne aggódj a betöltési idők gyorsulni fognak, az a fél giga nem oszt nem szoroz. :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#31794) t0m_ válasza Laraxior (#31793) üzenetére


t0m_
tag

értem, bár elsősorban 3dhez kell, nem gaméhoz.

Van értelme a 2x 1gb DDRII 800 mellé gyorsabb DDRIIeseket, vagy esetleg DDRIIIasokat venni?
Vagy vegyek tökugyanolyat (value), vagy vegyek kicsit jobbat pl. dragon vagy ultra?

kössz

(#31795) fagy53 válasza Laraxior (#31791) üzenetére


fagy53
nagyúr

Valóban a 32 bites win esetén láthat ennyit, de kérdés szüksége van erre, annak ismeretében, hogy a lap nehezebben birkózik meg a 4x1GB-vel, mint a 2x1GB-vel.
Vagy a procituning bánja, vagy a RAM-okat nem tudja a korábbi órajelen hajtani.
Ezen érdemes elgondolkodnia......

(#31796) Gorneck válasza t0m_ (#31794) üzenetére


Gorneck
titán

Wáááááá.... :D :W

Ddr2 mellé, ddr2öt vegyél...ddr3at amúgy se kezeli a lap...
Már írtam, hogy tök ugyanolyat...mert gondod lehet belőle...nem fognak együtt menni...

Gorneck#1239

(#31797) t0m_ válasza Gorneck (#31796) üzenetére


t0m_
tag

értettem! :R

(#31798) t0m_ válasza Gorneck (#31796) üzenetére


t0m_
tag

És ha veszek még 2 ugyaniyen geil value-t, akkor a tuningot, feszt, késleltetést hagyhatom úgy, ahogy most van?

(#31799) Gorneck válasza t0m_ (#31798) üzenetére


Gorneck
titán

Mindent elölről kell kezdeni...lehet csökken az eddig stabil órajel...nem lehet tudni 4es mit tud majd a ram...

Gorneck#1239

(#31800) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok!
Giga P35-DS3 nál van e nagy különbség a Rev 1.0, 2.0, 2.1 között?
Csak kondik?Melyik a legjobb?

Szerk : látom még a portok sem stimmelnek, felszereltségben vmi egyéb kül?Tuningban gondolom csak nincs! :F

[ Szerkesztve ]

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.