Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31901) llax válasza lala42 (#31898) üzenetére


llax
senior tag

"eddig frissítették, azután éjlen meg az ember abból ami van "

Akkor miért adtak ki még a 965-ös lapokhoz is 45nm-es procikat támogató BIOS-t ??? :) :) :)

(#31902) tlac válasza llax (#31901) üzenetére


tlac
nagyúr

az nem hivatalos és nincs garancia rá, hogy tényleg menni is fog...
szerintem annyi lehet, hogy vki belerakta a bios-ba az új procikhoz a mikrokódot, plusz már módosítás és ennyi

(#31903) lala42 válasza tlac (#31902) üzenetére


lala42
őstag

Jól beszélsz, igazad van. Marketing és raktárkészlet kiszórása az egész :K ;] Nézd csak meg a videokártya piacot. miket nem újítanak, csak azért, hogy a legyártott fölösleget eladják,némi haszon reményében.

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#31904) llax válasza tlac (#31902) üzenetére


llax
senior tag

Mindenesetre a Giga adja ki ezeket a BIOS-okat. Tehát még a 965-höz is van valamilyen szinten támogatás. Ezek alapján a P35-nek is lesz még fél-1 éve... És ugye az olcsó P35-öt nem a legújabb négymagos Core 2 Extreme proci alá veszi az ember :)

(#31905) lala42 válasza llax (#31901) üzenetére


lala42
őstag

Nem vitatkozni akarok, de tegyél már 1 ASUS P5B-be 1 E8600-ast. Igaz, megy benne, de kihozza-.e a proci teljesítményét maradéktalanul? :( Ár/érték arányban megéri e? És még a mai napig ott a boltok polcain a lap. Kis pénzüeknek, (bocsi de ez az igazság)még jó, de már a kor elszaladt fölötte. A meglátásom szerint olyan ez, mint a suli-net program volt.Sok gyerek csak így jutott számitógéphez, mert egyébként a szülő azt mondta, hogy minek az. De az ÁFA meggyőzte őke, hogy vegyenek egyet. Nos akkor a Mo.-on lévő összes Cerka provikat az integrált ASROCK lapokkal kiszórták, mondván,hogy jó lesz az. Jó is volt a boltnak, meg annak a pár "embernek" akik benne voltak a bizniszben. Csak utána jöttek a gondok, gogy ez sem fut+az sem fut. És lehetett úgymond bővíteni. Tehát véleményem az, hogy ezek kifutott termékek és el kell adni. A gyár ezt teszi. De már nem éri meg vele foglalkozni :(( :R
Bocsi ha hosszú voltam :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#31906) tlac válasza lala42 (#31905) üzenetére


tlac
nagyúr

Nem vitatkozni akarok, de tegyél már 1 ASUS P5B-be 1 E8600-ast. Igaz, megy benne, de kihozza-.e a proci teljesítményét maradéktalanul?

az pl. egy giga 965p-ben éppen lehet nem menne, mert az már az új steppinges wolfdale
egyébként a c0-sokkal elbírna (természetesen tuning nélkül értem, de egy magasabb szorzós procinál valószínűleg a tuninggal sem lenne semmi baj)
és szinte biztos, hogy szintetikus tesztekben is alig lenne lemaradva egy p45-höz képest is

llax:

Mindenesetre a Giga adja ki ezeket a BIOS-okat.

igen, de ez nem sok mindent jelent
én azt gondolom, hogy ez 1-2 gigás emberen múlott és nagy tesztelés nincs mögötte, de mivel a kód nem sokat változhatott, ezért szerintem működik is

[ Szerkesztve ]

(#31907) llax válasza lala42 (#31905) üzenetére


llax
senior tag

Nem értjük egymást :)

Ha valaki most vesz lapot és procit, akkor egyértelmű, hogy egy E8600 alá nem való a 965-ös chipset. Mivel az E8600 még nem mondható olcsónak, nem azok veszik, akik nagyon sprórolni akarnak. Aki olyat vesz, az cseréli a P5B-t is...
Viszont a P5B-be "upgrade" céljából betehető egy E7x00-ás proci. Szerintem.

(#31908) llax válasza lala42 (#31905) üzenetére


llax
senior tag

Ismerős ez a lap : [link] ???
1-2 éve nem egy ismerősömre sóztak rá ilyet (komplett konfig részeként, 3xx cerkával), mint "jövőbiztos" lapot :) Ezek után a 965-re, P35-re nem merek semmi rosszat mondani :)

(#31909) Az-X


Az-X
őstag

Üdv kedves topik lakók!

Belé olvastam a rengeteg HSZ-be és volt már téma... keresek valami 775-ös lapot ami a digitális kimenetén tud DD illetve DTS 5.1-es hangot kipaszírozni. Ami viszont picit nehezíti a dolgot az az, hogy Vista64-em van. Most egy Abit IP35 Pro lapom van aminek elvileg az optikai kimenete tudna ilyet, de a Vista driverben csak stereo-ra van lehetőség.
Várom a tapasztalatokat, ha egy Giga lap tudna rendesen 5.1-et akkor habozás nélkül lecserélném a mostanit.

:)

(#31910) lala42 válasza llax (#31908) üzenetére


lala42
őstag

;] :K
Sajna nekem nem volt ebből a szépségből, de sokat raktam össze, és jelenleg sokat cserélek le rermészetesen legtöbb esetben 99%-ban csak a ház, no meg 1-2 meghajtó marad. ( hál'istennek) ( dől a lé ;] :DDD )

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#31911) Bikerider


Bikerider
aktív tag

Hi
EP35-DS3R-en bekapcsolaskor vilagittanak a piros ledek A 700W FSP EPSILON-nak a ventije forog majd leall az egesz gep.Ujraindul a piros ledek ismet egnek de mar a tap ventije nem forog.Mit jelentenek a piros ledek :F

[ Szerkesztve ]

(#31912) llax válasza Bikerider (#31911) üzenetére


llax
senior tag

Azok a LED-ek csak akkor világítanak, ha be van kapcsolva a D.E.S. Ha mind a 6 db. világít, azt jelenti, hogy teljes gőzzel működik a proci tápáramköre. Itt a piros nem jelent semmiféle hibát :)

Ha tuningolni akarsz, első legyen, hogy ezt a funkciót kikapcsolod. Ekkor egy LED sem fog világítani.

(#31913) llax válasza lala42 (#31910) üzenetére


llax
senior tag

Több ismerősömnek "első saját" gépébe került ilyen lap... Aztán csörgött a telefon (nem csak az enyém), hogy: "Miért szaggatnak annyira a játékok???"
Ha éngem (vagy több más ismerőst) kérdeztek, hogy mit vegyenek, akkor az árat sokallták. Mert ha a játék kell, ahhoz min. egy középkat. VGA kell... Az meg már "drága"... Inkább hallgattak a boltosra :)

(#31914) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Akkor leírnám a problémám...:
Vistát akartam telepíteni, de nem ment mert nem akarta felrakni arra a partícióra amire én akartam, evvel a hibaüzivel: failed to create a new partition on selected unused space [Error0x8004240f]. Nade, jólvan mondom leszarom. Visszarakom a másik wnóincsit, amin már 3 hónapja normálisan megy az xp(500GB samsung Sata2). Nem akar semmit se csin. Kiírt vmit ahol a bootolni akarna, sajna azt nem jegyeztem meg, de vmi olyasmit hogy nem jó mervlemez, vagy hasonló. Innentől kezdődik a probláma. Mondom akkor bios reset. Semmi, már be sem indul a gép csak fekete képernyő és ennyi. A monitor kék lámpája villog, de ennyi. Minden lehúztam már, csak a bill. maradt rajta. Próbáltam winyó nélkül is, semmi. Mehet a kukába a P35C-DS3R? :F

(#31915) Bikerider válasza llax (#31912) üzenetére


Bikerider
aktív tag

Koszi

Hol tudom kikapcsolni amit montal?

(#31916) Gorneck válasza Bikerider (#31915) üzenetére


Gorneck
titán

Bios... :)

De nem kell kikapcsolni...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#31917) tlac válasza Gorneck (#31916) üzenetére


tlac
nagyúr

szerintem a des kikapcsolására nincs opció a bios-ban
(p45-ben sem láttam ilyet)

(#31918) llax válasza tlac (#31917) üzenetére


llax
senior tag

Külön ilyen opció valóban nincs. A CPU energiatakarékossági opcióit kell kikapcsolni és akkor kikapcsol a DES is.

Tuning nélkül, vagy minimáltuninggal maradhat bekapcsolva. De ha túl magas FSB mellet, 6x-os szorzóval kevés a csökkentett fesz. a CPU-nak, akkor ki kell kapcsolni.

(#31919) Qru válasza llax (#31918) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

DES csak akkor, megy ha felrakod a programot. Ha nem rakod fel a DES progit akkor nem megy a DES értelemszerűen. Vagy csak kikapcsolod, miután betöltött a DES-t. Gyakorlatilag a DES és a C1E & EIST független egymástól. Tehát ha kikapcsolod a bios-ban ezeket de a DES fent van a gépen és nincs kikapcsolva, akkor ugyan úgy visszaveszi a feszt pl.

#nincsbennetarcsi

(#31920) tlac válasza llax (#31918) üzenetére


tlac
nagyúr

De ha túl magas FSB mellet, 6x-os szorzóval kevés a csökkentett fesz. a CPU-nak, akkor ki kell kapcsolni.

ha a szorzót elállítod, akkor szerintem a feszültséget sem fogja levenni
esetleg a des, de az is csak tuning nélkül megy

[ Szerkesztve ]

(#31921) Qru válasza tlac (#31920) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja, ha megváltoztatod az fsb-t akkor nem csökkenti a feszt. Ha húzod és nem kapcsolod ki a C1E és az EIST-et akkor is csak a szorzó viszavétel fog menni.

#nincsbennetarcsi

(#31922) Gorneck válasza tlac (#31917) üzenetére


Gorneck
titán

C1E/Eist-re gondoltam...úgy ki lehet...azé raktam oda egy ilyet: :D És ezért is írtam, hogy értelme semmi kikapcsolni...

Gorneck#1239

(#31923) tlac válasza Qru (#31921) üzenetére


tlac
nagyúr

nem, ha csak az fsb-t változtatod, akkor a szorzót és a feszültésget is csökkenti

(#31924) Laraxior


Laraxior
titán

eladó a tuti ki lapocskám,ha érdekel valakit,vagy valakinek a valakijét :C :R :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#31925) tlac válasza Laraxior (#31924) üzenetére


tlac
nagyúr

nem lesz egyszerű dolgod, sokan árulnak ilyesmi lapokat, csak nyomott áron fog elkelni...

(#31926) llax válasza Qru (#31919) üzenetére


llax
senior tag

Nálam megy szoftver nélkül is. Sőt, a Win elindítása nélkül is.
Ha be van kapcsolva a C1E és az EIST, akkor terhelés nélkül kettessével alszanak ki a LED-ek...

(#31927) kételkedem válasza lala42 (#31910) üzenetére


kételkedem
addikt

Ejnye, ilyen anyagiasnak lenni

Most éppen 10x280-on fut az e2180. A Crisyst észre sem veszi a rendszer. Ki a fene érti ezt? De azért lecseréljük a kis huncutot :K

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#31928) Laraxior válasza tlac (#31925) üzenetére


Laraxior
titán

van egy-két csini eredménye,nem holmi alapon járatott lap ez. elvitték volna 22be,de akkor most nem lenne lapom :O

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#31929) Mankó válasza Laraxior (#31928) üzenetére


Mankó
veterán

Milyen az az ilyen? privibe küld már el az adatait, árat és garancia időt!
Köszi

(#31930) Laraxior válasza Mankó (#31929) üzenetére


Laraxior
titán

Kingmax ramod van? hühűűű...vidd a lapot..nagyon mennek benne :C volt szerencsém 4et hajtani benne :Y nem panaszkodtam vista alatt a gameknél sem :K ment pü.. :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#31931) Mankó


Mankó
veterán

Nehéz kérdés következik:
Ep-45 DS3 vagy Ep-35 DS4 ?
2*2 CSX 1066 ram mellé.

(#31932) Mankó válasza Laraxior (#31930) üzenetére


Mankó
veterán

Sajnos nem megy nálam a 4 kingmaxxal a tunning. 1066on mennek, de bárhova mozdítom onnan az órajelet, vége, instabil. Lecserélem 2*2gy-ra.

(#31933) Laraxior válasza Mankó (#31932) üzenetére


Laraxior
titán

1125 felett is stabil :Y :C 1175öt nem tudtam elérni velük :(

P45 vagy P35...ott nem a memória a kérdés hanem a proci. E8200nél inkább a P45...

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#31934) Qru válasza Laraxior (#31933) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

EP35 DS4-ben megy a ST T800 1170MHz-et 5-5-5-15 2,2V-al, de sajnos csak bench stabil, játékoknál már előfordult hogy hibázott. :( 2,3V-al is néztem, ott sem volt jobb a helyzet, felette meg már nem akarok adni neki feszt nagyon. Bár a gyártó 2,3V-al vállal élettartam garit, de melegszik eléggé. Kéne már rá vmi aktív hűtés.

Amúgy az normális, hogy a déli hidamon alapból (pl netezés közben, alap órajelen) is elég meleg a borda? Legalább tudom, hogy van rendes hőátadás... :D

#nincsbennetarcsi

(#31935) tlac válasza Qru (#31934) üzenetére


tlac
nagyúr

Amúgy az normális, hogy a déli hidamon alapból (pl netezés közben, alap órajelen) is elég meleg a borda? Legalább tudom, hogy van rendes hőátadás... :D

szerintem igen
azt viszont nem tudod, hogy hol van az a rendes hőátadás, lehet nem az ich9r és a bordája között, hanem az északi híd bordája és a déli híd bordája között, mivel csővel van összekötve minden :)

(#31936) Mankó válasza Laraxior (#31933) üzenetére


Mankó
veterán

2esével nekem ment 1200at is. Hogy érted ezt, hogy a proci a kérdéses? Nekem csak az a lényeg, hogy legalább a 3500at elérjem stabilan, s most ebben pont a 4 modul akadályoz meg. Az lehet meg lenne 2gb-val is, vagy a 2*2vel. Ezért kár kiadni plusz 15-20at, csakhogy nagyobb proci, lap legyen. Nem így gondolod?

(#31937) Qru válasza tlac (#31935) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na ezaz, ettől félek, hogy megint az van, mint az előző DS4-el, a heatpipe körbemelegít. Viszont ugye a HP a melegebb felől szállítja a hőt a hűvösebb részek felé. Tehát megtapizom a bordákat még 1x ha otthon leszek. Elvileg a hűvösebb rész a melegedő, mert onnan van elszállítva a hő. Persze ha az ember hajtja a rendszet akkor minden meleg, mert már nincs hova vezetni a hőt. :)

#nincsbennetarcsi

(#31938) llax válasza Qru (#31937) üzenetére


llax
senior tag

Ha megnézed az ilyen heatpipe-os lapok tesztjeit, sehol nem kedvelik ezt a megoldást. Nem is igazán a déli híddal van gond, hanem az északival.
A sok hőt termelő PWM egység hőjét megkapja az északi híd -> alacsonyabb max FSB...
Persze vérpistike elélvez a sok heatpipe láttán, de aki már mért NB hőmérsékletet szimpla NB borda mellett, az tudja miről beszélek. A P35, P45 NB-k nem nevezhetők kazánoknak...

(#31939) Qru válasza llax (#31938) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez így van, csak jól néz ki, de ebben az esetben inkább hátrányos a hp mint előnyös. Legközelebb veszek vmi szigorúen Rev1-es! DS3-R-t. :D Anno ilyet tudtam szerezni mint ami most van, de ez még mindig jobb mint a 965-ös ds4-em volt.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#31940) llax válasza Qru (#31939) üzenetére


llax
senior tag

A rev2.1 DS3R-en sincs heatpipe, ráadásul azon a "régi" soros/párhuzamos port helyett további USB portok vannak kivezetve a hátlapra. Ráadásul ezeknek a PWM egységük sem melegszik annyira, mint a rev1.x-eké.

Mod.:
Szerinem a heatpipe-os chipset hűtés hatékonysága erősen függ a használt CPU hűtőtől.
A proci mellé csomagolt hűtőkkel nem valami hatékony.
Az alaplappal párhuzamosan szellőző heatpipe-os CPU hűtőkkel semmit nem ér.
Talán egy olyan hűtővel, mint a Zalman 7700 sorozat, vagy az ehhez hasonló hűtőkkel meg lenne oldva a chipset hűtése is.

Náalm egy 7700Cu dolgozik alapjáraton (950rpm), az elég sok levegőt juttat az NB bordára (és a PWM-re is), ezért nem is nagyon megy 40°C felé a hőmérséklete. Egy ilyen hűtő talán jó lenne a heatpipe-os chipset hűtőkhöz is.

[ Szerkesztve ]

(#31941) tlac válasza llax (#31938) üzenetére


tlac
nagyúr

ezek a lapoknak a fetjei nem termelnek annyi hőt, mint a régi lapoknál és mivel pont egy huzatos (hátsó venti, proci hűtő, táp - ha felül van) részen vannak, egyáltalán nem meleg ott a borda
így felfoghatjuk úgy, hogy az nb-n lévő bordát hosszabbítja meg
ds4-nél csak langyos az északi hídon a borda, viszont a ds3-aknál szoktak panaszkodni, hogy forró

(#31942) Qru válasza llax (#31940) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Rev1-en jó nagy bordák vannak, (azt nem tudtam, hogy a pwm részük jobban melegszik) a párhuzamos port hiánya meg nekem kimondottan hátrány mert szükségem van rá. A mostani lapomhoz is csomót kajtattam mire találtam párhuzamos port kivezetést. USB-s eszközből nem sokat használok, meg van usb hub a monitorom talpában ha mégis... De már nem cserélek lapot csak ha jönnek az új foglalatos procik. Meg akkor már ddr3 is jöhet majd.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#31943) tlac válasza llax (#31940) üzenetére


tlac
nagyúr

Ráadásul ezeknek a PWM egységük sem melegszik annyira, mint a rev1.x-eké.

a rev1-es ds3-ak is ultra durable2-esek, azokon is ugyanolyan fetek vannak, mint a későbbi rev-eken

az igaz, hogy azok a hűtők, amik a lapra fújnak jobban hűtik a bordákat, de egy lappal párhuzas hűtésről is kapnak, igaz kevesebbet, de egy ds4-nél tudom, hogy elég

(#31944) tzolee21


tzolee21
csendes tag

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy adott egy gigabyte p35 ds3 lap benne q6600 proci, 2Gb ram (egyik 1066mhz, másik 800 mhz -> hülye megoldás tudom, de everest szerint szépen fut együtt 800 Mhz-en) és egy 9600 gt sonic vga (márkáját nem tudom) valamint egy 450-es chieftec táp!
A problémám az vele hogy sokszor újraindul a gép, indulásnál hosszú sípoló hangot ad mielőtt elindul az alaplapon levő ledek 2 sora a pirosig kúszik, de utána elindul!
Játékokban is nagyon alaulteljesít 1024*768-on is alig akarja futtatni az új játékokat AA és minden extra nélkül alap beállítások melett a fent említett felbontáson 6200 pontot kap 3dmarkban,4-5 average fps mellett!
Everest azt írja hogy a kártya pcie 1*-es sebességen fut! Lehetséges ez?

Azt mondták hogy frissítsem a biost először! Ehhez kérnék igazából segítséget, de további ötleteket is várok, ha valaki találkozott már hasonló hibával!
Van szünetmentes tápom! Így lehet használni a @Biost? Mert amugy nem ajánlják de vettem flopit és cd-t is ha máshogy kell! El lehet így rontani az alaplapot?
Valaki tudna adni nekem egy érthető leírást!? esetleg pm-ben msn címet vagy irc elérhetőséget is várok egy segítőkész hozzáértőtől!

Előre is köszönöm!

(#31945) BPFeri válasza tzolee21 (#31944) üzenetére


BPFeri
senior tag

BIOS fríssítés -hez egy kis segédlet.. ( nem kell félni egyszerűbb mint gondolod !! ) :K :DD

....

(#31946) Qru válasza tzolee21 (#31944) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lépje be a bios-ba és adjál az északi hídnak +0,1V-ot - (G)MCH néven fut, az valószínűleg megoldja a gondot.

#nincsbennetarcsi

(#31947) Pancsermeste válasza tlac (#31941) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Ez így van! Az én DS4-em HP-ja csak langyos, 450-es FSB mellett. Most tapiztam egy DS3-at FSB 266MHz-nél, és szinte égetett az NB borda.

-= Pancsermeste® =-

(#31948) llax válasza Pancsermeste (#31947) üzenetére


llax
senior tag

Nekem a DS3 NB hűtője 333-nál 40°C alatt van úgy, hogy a RAM (1066) miatt adni kellett az NB-nek +0,3V-ot :)

(#31949) tlac válasza llax (#31948) üzenetére


tlac
nagyúr

nb hőmérsékletét semmi nem méri...

a +0,3 meg sok

(#31950) llax válasza tlac (#31949) üzenetére


llax
senior tag

Az NB hőmérsékletet én mérem, az egyik majdnem középen lévő borda tövénél, arra az időre leállítom a CPU ventit.
+0,3V nélkül nem megy az 1066-os RAM 1066-on. +0,2-vel is rendetlenkedik, +0,3-mal hibátlanul megy. A ram feszültségét azóta visszavettem 1,9V-ra, úgy is hibátlanul megy, de ha az NB-től veszek el feszt., sz@rakodik az egész...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.