Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:18:39

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31501) Beni2360 válasza Dluinet (#31500) üzenetére


Beni2360
félisten

Az imádkozást a thomasa avatarja végett írtam. ;]

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#31502) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Sziasztok!
Jól értem, hogy aug.23.-án megérkezett Mo.-ra a csomagom? Sajnos azóta sem kaptam meg! :(
Szerintetek érdemes még várnom rá? Vagy indítsak meg valamiféle eljárást?

[ Szerkesztve ]

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#31503) Silent77 válasza lumpy92 (#31502) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Szia!

Belgába érkezett meg.
Én pont ma kaptam meg a 23-ai csomagom. Szóval van még remény.
Esetleg a postán is megkérdezheted.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#31504) sambenez válasza lumpy92 (#31502) üzenetére


sambenez
addikt

Nem jól érted. Akkor belgiumba érkezett. Nekem van egy LVS csomagom ami 126 napja úton van, de volt egy ami 145 napra jött meg.
Várj türelemmel, még korai lenne GB-hez fordulni.

(#31505) lumpy92 válasza Silent77 (#31503) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Köszönöm a választ!
Neked is sambenez!

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#31506) soldi3r


soldi3r
veterán

Jo reggelt!
Mitol lehet, hogy a 07/09/2018 19:24:44-kor vasarolt termekem, meg mindig a GB-nel pihen? Legalabbis az utolso allapot a Payment Received.

E30 (oo=[][]=oo)

(#31507) Leslieeee69


Leslieeee69
újonc

Üdv!

Nekem egy olyan gondom van, hogy több mint 2 hónapja rendeltem egy terméket 170 USD értékben és a mai napig nem érkezett meg. Az utolsó információ:

Nyitottam 1 ticketet, ahol pedig erre a mondatra hivatkoznak:
"The shipping company is actually responsible for this loss which is sadly beyond our control, in such cases we not liable to offer any compensation. "

Na most valakinek erre lenne valami ötlete? Én annak is örülnék ha megérkezne a csomagom, de szerintem ha már 2 hónapja nem jött meg akkor talán nem is fog.(?)

(#31508) _ak_ válasza Leslieeee69 (#31507) üzenetére


_ak_
addikt

" in such cases we not liable to offer any compensation. " :Y ez azert eros.

Mas. Tolem is kertek egy hetet, mig kinyomozzak a feuchti rendelesem, de ha csak 1 napot kell utana varni, akkor nyitom is meg a PayPal-t. 3 napos szallitasnal, azert eleg egy honapot varni nem?

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#31509) Turbobacsi válasza Leslieeee69 (#31507) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

oops: Feucht, :(

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#31510) Leslieeee69 válasza _ak_ (#31508) üzenetére


Leslieeee69
újonc

Hát sajnos én nem tudok paypallhoz nyúlni, mivel még nem jártam így, ezért nem éreztem szükségesnek.(röviden: nincs)
Végül azért csak adnának 1 kis kompenzációt, ami azt jelenti minden esetben bukok 100 USD-t..

Valaki valami hasznos tanács? Mi lenne a legjobb döntés ebben a helyzetben?

(#31511) _ak_ válasza Leslieeee69 (#31510) üzenetére


_ak_
addikt

Sajnos ezzel kapcsolatban nincs tapasztalatom. En arra tippelnek, hogy kenytelen vagy benyelni az egyik opciot, de nagyon nehezem hiszem el, hogy DHL-nel nincs biztositas az ilyen csomagokra es a Gearbest csak ugy benyeli ezeket. Ennek fenyeben 100 $ buko is sok.
A leghasznosabb tanacs, hogy regisztralj PayPalre, nem mintha az 100%-os vedelmet jelente, ahogy olvasom, de ennel azert remelem tobb.

En biztosan megprobalnek egyezkedni veluk, mert ennek nagyon olyan szaga van, hogy felajanlanak ketto rossz opciot es egy valamivel jobbat, hogy fizess meg nekik. Mivel ok is penzt szeretnenek, ezert egeszen valoszinu, hogy lejjebb lehet tornaszni az ujrakuldesi koltseget, de nem latok semmi garanciat arra, hogy azt nem nyulja be valaki ugyan igy. :(

Let's begin, de gozaimasu!

(#31512) Ghard válasza Leslieeee69 (#31510) üzenetére


Ghard
őstag

Bankkártyával fizettél? Az is biztosítva van. Kérdezd meg a bankod, hogy működik náluk a chargeback eljárás.

(#31513) Leslieeee69 válasza Ghard (#31512) üzenetére


Leslieeee69
újonc

Igen, K&H-s vagyok.

(#31514) AaronOS válasza Leslieeee69 (#31513) üzenetére


AaronOS
tag

Nekem ugyan volt PayPal a hátam mögött, így tudtam azzal fenyegetni, de annyi volt a taktikám, hogy nem engedtem.
Szerezz a szállítási cégtől emaileket amik azt bizonyítják, hogy a Gearbest hazudik és arra hivatkozva kérj minél több pénzt vissza.
Biztosítást nem vettem a csomagomra, de 2 hónap civakodás megtörte őket és minden pénzemet visszaadták.

Közben olyanokat állított a Gearbest, hogy biztosítás vásárlása nélkül nekik nincs joguk nyomoztatást kérni. A DPD UK és HU is csak röhögött azon, hogy a sender ezen joga bármihez kötött lenne.

[ Szerkesztve ]

So Long, and Thanks for All the Fish

(#31515) viktorhu válasza AaronOS (#31514) üzenetére


viktorhu
veterán

Nagyon béna, hogy nem járnak utána ennek a dolognak, nagyon sok csomag elvész ott, és ők mint nagy vevők tudnának nyomást gyakorolni. De valószínűleg nem tudnak, mert ők ott nem léphetnek fel Gearbestként mint feladó, és nem is akarják magukra irányítani a figyelmet, mert akkor buknák a vámmentes behozatali módot, ahogy az előzőt (francia posta) bukták korábban, amikor a hatóságok figyelme ráirányult a módszerre.

(#31516) nadragulya válasza soldi3r (#31506) üzenetére


nadragulya
csendes tag

Nekem a 8-i rendelésem álldogál hasonlóképpen, te vagy a nyerő 1 nappal!

(#31517) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Meddig lehet a tavalyi pontokat felhasználni?
Köszi

(#31518) soldi3r válasza nadragulya (#31516) üzenetére


soldi3r
veterán

Akkor meg nem foglalkozom vele.

E30 (oo=[][]=oo)

(#31519) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Halihó ! Priority line még mindig tréfamentes, ugye ? Köszönöm előre is !

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#31520) KamuMazsola válasza meridaharcos (#31519) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Igen.

Üdv.: KamuMazsola

(#31521) fa4hu válasza KamuMazsola (#31520) üzenetére


fa4hu
őstag

Nem csak az EU Priority Line?

(#31522) KamuMazsola válasza fa4hu (#31521) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Igen, EU priority line és az EU express. A priority line alatt most csak ezek vannak (nekem legalábbis), de így teljes.

Üdv.: KamuMazsola

(#31523) Silent77


Silent77
Topikgazda

Pár ledes olcsóság.

3m 30-LED String Light with Battery Box - COPPER 1PC 279886501
https://www.gearbest.com/led-strips/pp_009365887473.html?wid=1433363
Flash Sale Price: $1.99
$0.99 & Coupon: GBYTBXX003

Utorch 3m 30-LED Decoration String Light - COOL WHITE 3M 281048807
https://www.gearbest.com/novelty-lighting/pp_009175205667.html?wid=1433363
Flash Sale Price: $0.99 & Discount : 44% OFF

5m 50-LED USB Decoration String Light - COPPER 283095301
https://www.gearbest.com/led-solar-lights/pp_009677911313.html?wid=1433363
Flash Sale Price: $1.99 & Discount : 60% OFF

5m 50-LED String Light with Battery Box - WARM WHITE BATTERY BOX 279884901
https://www.gearbest.com/led-strips-new/pp_009524711145.html?wid=1433363
Flash Sale Price: $2.99 & Discount : 40% OFF
Note: Save an extra $1.00 for using the App

10m 100-LED USB Decoration Light Strip - COPPER 1PC 279879901
https://www.gearbest.com/led-strips-new/pp_009432702652.html?wid=1433363
Flash Sale Price: $4.99 & Discount : 44% OFF
$1.99 & Coupon: GBLED3M

2m 20 LED USB Copper String Light - COPPER 1PC 279880701
https://www.gearbest.com/led-strips/pp_009562939503.html?wid=1433363
Flash Sale Price: $0.99 & Discount : 50% OFF

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#31524) Ferike81 válasza Silent77 (#31523) üzenetére


Ferike81
senior tag

:R Köszi!
Most már csak usb elosztót kell vennem a dugaljba. :D

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#31525) walakyb válasza viktorhu (#31515) üzenetére


walakyb
aktív tag

ennek annyi az oka (bár szerintem még így is utánajárnak a dolognak...), hogy töredék érték van feltüntetve mind a számlán, mind a csomagon, így ha eltűnik, ezt az értéket kapják vissza. Amikor veszel 200$-ért egy telefont, és az 7$-os children toy phone néven jön, akkor szerinted a 200, vagy a 7$ lesz a kártérítés a szállító részéről? Az már természetesen egy teljesen másik kérdés, hogy miért így működik a dolog, valamennyire biztosan a mi érdekünk is. Az meg már megint egy másik kérdés, hogy ha hosszú ideje tünedeznek el ott csomagok, akkor miért kell azt az utat járni. Szüntessék meg, legyen inkább a kicsit drágább EUX, de szerintem lényegesen problémamentesebb lenne az egész történet...

(#31526) viktorhu válasza walakyb (#31525) üzenetére


viktorhu
veterán

Pontosan erről van szó, nem éri meg utánajárniuk, ezt mondta is kereskedő, hogy inkább újraküldi, mert az a pár dollár, ami a papíron szerepel, az nem tétel a veszteséghez képest.

De ettől függetlenül ha tömeges ügyfél-elégedetlenséghez vezet a dolog, akkor tenniük kellene valamit, meg ők is sokat ráfizetnek így - ezért gondolom, hogy mivel eléggé szürke zónában mozog ez a vámkezelési módszerük, és nem is gearbestként adják át a DHL-nek a cuccot, hanem a freight forwarderük nyomja át a csomagokat, és nyilván nem akarják magukra vonni a figyelmet egy nagyobb botrány kirobbantásával, mert bukna az egész eu express történet.

(#31527) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy miért nem engedi megvenni az oldal PayPal-on keresztül a Convoy S2+ lámpát?
Ilyennel még nem is találkoztam.

Azt gondoltam az account-omat korlátozták (volt idén két harcom is a support-tal, amiknél végülis nem jártam pórul), de kollégánál sem engedi.

(#31528) Silent77 válasza fery02 (#31527) üzenetére


Silent77
Topikgazda

rakd kosárba, proceed to checkout, utána place your order.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#31529) fery02 válasza Silent77 (#31528) üzenetére


fery02
addikt

Köszönöm, kipróbálom!

[ Szerkesztve ]

(#31530) ktamas76 válasza Leslieeee69 (#31510) üzenetére


ktamas76
csendes tag

Kártyával fizettél? Kérdezd meg a bankodat, hogy megoldható e a chargeback. Ha igen, akkor nem kell GB-et szórakozni .
Most látom, már más is ajánlotta.

[ Szerkesztve ]

(#31531) Stefi_dzsi


Stefi_dzsi
tag

Csak, hogy a mérleg pozitív oldalára is kerüljön bejegyzés. Tegnap vettem át a Feucht-ot megjárt robotporszívómat.

(#31532) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy a leértékelt termékekre lehet még felhasználni kupont? Régebben volt lehetőség ilyenre de valamiért mostanában nem akarja bevenni a kódokat.
Előre is köszi az infóért.

(#31533) vegyszer válasza tomszli11 (#31532) üzenetére


vegyszer
addikt

Néha lehet akciós árat pontozni, de sajnos nem minden esetben. Sőt. Inkább az az igazság, hogy sokkal ritkábban fordul elő, mint szeretném. :))

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#31534) Kos 7


Kos 7
tag

Sziasztok!

Kaptam egy ilyen ticket-et gearbest-en keresztül, és nem a szövegértelmezéssel van gond, hanem egyszerűen nem értem, hogy mit kéne tennem, eddig egy csomaggal sem volt gond, szépen idehozták (cégbe szoktam rendelni).

(#31535) pn4hvq válasza Kos 7 (#31534) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Én is kaptam a napokban ilyet. Az enyém ragszámos postai küldemény volt, az a nyűgjük, hogy a Gearbest oldalán nem kattintottad be, hogy megérkezett a termék.

(#31536) Keksz30


Keksz30
csendes tag

Sziasztok
Gariztatásban kérnék kis segítséget.
A gearbesten rendeltem egy redmi note 5-t (eu raktárról) ami már 3 hete meg van viszont három napja elkezdett besötétedni a kijezője
Írtam a GB supportnak és már leveleztünk párat.Most itt tartunk:
Thank you for your reply. We sincerely apologize for this issue.

In order to resolve this issue and offer you the best solution please consider the following options:

1. Return the item to our third party sellers address in Spain.

Once they have received the item we can offer you a free exchange or refund the product cost to your Wallet or payment account.

If you choose this option we will send you the detailed returns instructions and information in the next message.

2. Keep the item for a partial refund to Wallet

We can refund you 25 USD to your GearBest Wallet for use on your future orders.

In addition we will reward you with extra points that you can use as discount towards your next purchase. (1 point for every 1 USD refunded).

Refunds to your Wallet will take up to 24 hours after being processed.

Learn more about wallet benefits : http://www.gearbest.com/m-article.htm?id=111

Learn more about points benefits : http://www.gearbest.com/about/about-points.html

3. Keep the item for a partial refund to your original payment account

We can refund you 25 USD to your original payment account.

For PayPal refunds, please allow up to 48 hours for the transaction to process and appear in your account.

4. Keep the item and repay a small fee 135 USD for a resend.

Please confirm your address in the following format for this option:

Consignee Name:

Detailed Address:

City:

State (Province):

Postal Code:

Country:

Phone Number:

We will send you a PayPal invoice to your registered email account if you choice this solution.

Kindly let us know your decision at your earliest convenience.

We look forward to hearing from you soon.

Szóval van valakinek tapasztalata hogy is megy ez?
Melyik lenne a jó választás?
Én talán maradnék annál hogy kérném vissza a pénzt esetleg egy uj másik telót.

(#31537) vittorio7 válasza Keksz30 (#31536) üzenetére


vittorio7
őstag

Ez egy jó ajánlatnak tűnik. Az is szerencsés, hogy Spanyolországba, és nem Kínába kell visszaküldeni.

Melyik verzió Global 3/32 vagy 4/64?

Gondolom PayPallel fizettél, ez esetben ingyen visszaküldheted a telefont. Én mindenképpen ezt tenném. Az is egy jó opció, ha küldenek egy új telefont, és a mostanit eladod alkatrésznek. Az akkumulátor, alaplap, kamera, csatlakozók stb. biztos érnek 15-20 ezer forintot, ha nem többet.

Az is egy jó megoldás, ha visszakapod a pénzed, és veszel egy telefont itthoni garanciával, amíg kapható.
A döntés rajtad áll. :DD

[ Szerkesztve ]

(#31538) Keksz30 válasza vittorio7 (#31537) üzenetére


Keksz30
csendes tag

Globál 3/32 van és nagyon bejott szuper telo. Mindenképpen ugyan ilyet szeretnék akárhogy lesz. Viszont ha vissza küldöm és cserét kérek akkor tényleg újat adnak vagy csak javítják vajon? Mert ha csak javítani akarják inkább a pénzt kérném vissza.

(#31539) cidalain válasza vittorio7 (#31537) üzenetére


cidalain
veterán

olyan opció nem volt, hogy küldenek egy újat, és a régit megtartja. így a kiárusítás téma nem valós most.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#31540) amadeus11


amadeus11
senior tag

Tavaly rengeteg jó akció volt a Gearbesten, igaz sok mindent kellett vennem a lakásba. Az idén ugyanazok a cuccok rendre sokkal drágábbak, meg egyébként sincs semmi már ezen az oldalon jó áron. Az előbb néztem szét a ruhák meg a cipők között. Hát akarmelyik kínai boltban megkapom ugyanazt a (gyenge-közepes) minőséget féláron. Az idén nem vettem itt semmit. Inkább E-bay. A fekete pénteki nagy "akcióra" azért kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#31541) cidalain


cidalain
veterán

szept 22-ei szombati rendelésem ma esett be. ez kemény 10 nap, amiben benne volt 2 hétvége is.
mondjuk csodálkoztam, hogy szombat délutáni rendelés még aznap éjfél előtt shipped lett.
anyukám örülni fog neki, mert hétvégén pont megyek hozzájuk, és neki lesz a tartalom.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#31542) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Nekem megint vagy 15 csomag csücsül a postán, örülnek majd nekem nagyon hogy felszabadul a raktár :D Sajnos hetente egyszer vannak 18h-ig, korábban oda sem érek, pedig város elvileg..
Meghatalmazással bárki átvehetné a csomagokat, vagy olyan a rendszer mint régen, és ajánlott küldeményenként is kell 1-1 meghatalmazás?

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#31543) vince válasza HornedReaper (#31542) üzenetére


vince
őstag

Átveheti más is, de csak a posta saját meghatalmazásos nyomtatványával. Talán a postán is kell kitölteni, de ebben nem vagyok teljesen biztos.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#31544) cidalain válasza vince (#31543) üzenetére


cidalain
veterán

Igen, en is ugy tudom, hogy a postan kell kitolteni. Szoval egyszer mindenkeppen be kell menni a meghatalmazonak, es a meghatalmazottnak is egyszerre.
Viszont nalunk kiadjak masnak akinek a szemelyiben ugyanaz a lakcim van megadva, igy el tudjuk hozni az asszonnyal egymaseit. Es nem iksz ipszilonné a neve, tehat nem is egyertelmu a szitu.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#31545) walakyb válasza HornedReaper (#31542) üzenetére


walakyb
aktív tag

Lehet csinálni állandót is. kicsit több idő elintézni, de csak 1x kell, és onnantól az adott illető bármikor mehet érte.

(#31546) FerdiN


FerdiN
újonc

Sziasztok, tapasztaltabbak véleményét kérdezném. Július 25-én rendeltem egy Amazfit Stratost (EU priority DPD UK), ami augusztus 3-a óta DPD UK Hinckley tranzitban áll. (feltételezem már nincs meg, de ki tudja.)
A GB-vel folytatott levelezés során a 169 Dolláros vételárból a felajánlott visszatérítés 40, 80, majd végül utolsó ajánlatukként 96 Dollár lenne. Biztosítást nem kötöttem, PayPal-lel fizettem. Érdemes ezt még tovább vinnem a PayPal rendszerén keresztül, vagy örüljek ennek az összegnek és kész.

[ Szerkesztve ]

(#31547) KamuMazsola válasza FerdiN (#31546) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Írd meg nekik, hogy neked ez nem megfelelő, ha nem tudtok megegyezni, a paypal elé viszed az ügyet. Várd meg erre mit válaszolnak, aztán ha szükséges a teljes levelezést bekopizva nyiss ügyet a paypalnál!

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#31548) FerdiN válasza KamuMazsola (#31547) üzenetére


FerdiN
újonc

Köszönöm, akkor ezek szerint érdemes még egy kicsit küzdeni vele.

(#31549) vittorio7 válasza Keksz30 (#31538) üzenetére


vittorio7
őstag

Akkor visszaküldés, a paypal fizeti, utólag. Teljes visszatérítés a PP-re. (Ez a biztos!)
És rendelsz egy vadonat újat. Újra indul a garancia, és minden szép és jó lesz. :)

(#31550) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak, vannak mozgásérzékelők itthon LED-es amiben ilyen tölthető akkuk vannak :

2 x 18650 batteries, battery capacity 2600mAh each (3.7 V ha jól néztem a leírást)

Kérdésem, hogy tudtok ajánlani esetleg bevált "18650" akkut ami jó lenne nekem (esetleg combosabb mint 2600mAh?) és ár/értékben best buy? Köszi :)

.:. bl4ze .:.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.