Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:18:39

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31901) szmyky válasza elszabi (#31898) üzenetére


szmyky
aktív tag

Igen, ezért írtam hogy szinte nem is volt követhető.
A legtöbb nyomkövető oldalon nem mutatott semmi információt csak a tracking kikérését majd, amikor a németeknél újrafeladták.

1tracking oldal is mutatta a hongkongi mozgást.

(#31902) lovi27


lovi27
addikt

Na, ez gyorsan ment. Már Pay Pal is értesített, hogy visszakaptam a 200 USD-t.

(#31903) Flashy válasza Babss (#31895) üzenetére


Flashy
veterán

a biztosítás a GB saját dolga, nagyjából azt jelenti hogy máshogy vitatkoznak ha kötöttél. bármi is történt, bármit is vettél, bármit kötöttél rá, az utolsó leheletükig az a céljuk, hogy minél kevesebbet kelljen visszafizetni. ha nincs biztosításod, akkor az egy érv náluk, de attól még néha rá lehet őket venni hogy fizessék meg ami jár. néha meg biztosítással is csak alig...

(#31904) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok. Rendeltem GB-ről, 4. napja nem mozdult már meg a szállítás, nem adták fel. Nyitottam ticketet, mire nagykegyesen visszaírtak, hogy amúgy raktáron sincs, meg túl magas volt a kereslet a cuccra és sajnálják, bullshit.

Két lehetőséget kínáltak. Várok, hátha lesz, vagy store credit-ként jóváírják.

Mennyire vehető készpénznek, hogy november elején várják a következő adagot? Store credit-ként viszont semmi esetre sem kell a pénz vissza, inkább megveszem drágábbért máshol, mert ez így elég tróger. Vissza tudják adni a bankszámlámra? Mi a bevált módszer?

PSN ID: marquuard

(#31905) EnterR válasza EnterR (#31904) üzenetére


EnterR
veterán

Egyébként bánom, hogy nem Aliról vettem 1-2e Ft-tal drágábban, az már egy jól bejáratott és mindig bevált oldal a részemről, nem értem mit fillérb*szóskodtam megint. :W

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#31906) freeride69x


freeride69x
csendes tag

Probléma mentes Gearbest vásárlás Feucht-on keresztül. Ma hozza házhoz a futár. :C 10/262007_mpostagearbest.jpg](IMG:/dl/upc/2018-10/29/262007_mqfas5nrg9u3svdl_mpostagearbest.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#31907) Vertigo18 válasza freeride69x (#31906) üzenetére


Vertigo18
addikt

Várd ki a végét! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#31908) freeride69x válasza Vertigo18 (#31907) üzenetére


freeride69x
csendes tag

Beszéltem a Magyar Posta ügyfélszolgálatával,már a futárnál van. Remélem a dobozban is az lesz amit megrendeltem.

[ Szerkesztve ]

(#31909) EnterR válasza EnterR (#31904) üzenetére


EnterR
veterán

"We are as disappointed as you and feel let down by the manufacturer."

Jajj hagyjál már. :W :DDD

PSN ID: marquuard

(#31910) mdav88 válasza EnterR (#31909) üzenetére


mdav88
senior tag

Néha olyan szépen hazudnak, hogy zsebkendőt kéne küldeniük...

(#31911) EnterR válasza mdav88 (#31910) üzenetére


EnterR
veterán

Jóhiszeműen belementem, hogy várok november 5-ig.

PSN ID: marquuard

(#31912) floratm


floratm
senior tag

A helyzet rövid ismertetése:

-Vettem egy 40$ os fülhallgatót 4 honapja ami most behalt.Jeleztem a Gb nem a problémát 1 hétig fárasztottak, végül eljutottunk oda hogy visszautalnak 30$ vagy fizetek még 10$ és küldenek egy ujat.
Mondtam hogy ez nem oké....paypalon is disputoltam szokásos fárasztás után itt viszont már odáig jutottunk hogy ingyen elküldik az ujat (ugye nem javitanak), csak zárjam be a paypal disputot mert igy nem tudják küldeni...
És hogy ez egy kivételes ajánlat bla-bla....
A paypalon ugye van 6 honap védelem abba tehát még beleesek...

Na most lehet e hinni ezeknek a népeknek? Mert ha bezárom a paypal disputot onnan többet nem nyithatom meg erre az itemre.....

(#31913) kcsa válasza floratm (#31912) üzenetére


kcsa
veterán

Soha ne higyj az ilyeneknek.

(#31914) Exelsior24


Exelsior24
aktív tag

Látom másoknak is van sok olyan rendelése amit már régóta nem adtak fel, én is rendeltem 2 Xiaomi terméket GB-ről 18-án, de még mindig nem adták fel őket, a termékeknél most Okt 30. - Nov 2. leghamarabbi feladást ír, bár ezt néha szépen csúsztatják egyre későbbre. Remélem azért November elején valamikor feladják majd őket, eddig soha nem volt gondom GB rendelésekkel, valószínűleg most sem az ő hibájukból késik a feladás.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#31915) freeride69x válasza Vertigo18 (#31907) üzenetére


freeride69x
csendes tag

Megjött,működik probléma mentesen. Minden rendben.Üdv.

(#31916) Vertigo18 válasza freeride69x (#31915) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ennek örülök! Használd egészséggel!

És akkor ezek szerint nem teljesen Bermuda háromszög...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#31917) freeride69x válasza Vertigo18 (#31916) üzenetére


freeride69x
csendes tag

Ezek szerint nem. Már a küldési folyamat elején írtam nekik Messengeren jelezve a Feucht-i problémát. Biztosítottak róla hogy ha vmilyen okból nem kapom meg akkor ők-mivel biztosítva van a termék- küldenek egy ugyanilyen új terméket. És Paypal-lal fizettem. Még soha nem volt gondom semmilyen kínai vásárlási folyamat során,és egyik küldési folyamatban sem,pedig elég sokrétű ahonnan kapok termékeket. Öröm,boldogság,elégedett ügyfél. Örülünk Vincent? Örülünk..... :DD

(#31918) hunaqua


hunaqua
addikt

Itt is 11.11 lesz "black friday" ?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#31919) Silent77 válasza hunaqua (#31918) üzenetére


Silent77
Topikgazda

11.11 nem BF, Kínai ünnep (szinglik napja), és lesz majd BF is. :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#31920) hunaqua válasza Silent77 (#31919) üzenetére


hunaqua
addikt

Az mikor lesz?

...melyik szokott az ütősebb lenni? :R

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#31921) prsq


prsq
tag

Segítséget kérnék.

Off, mert nem GB, hanem ebay.
A kb. 10 USD értékű cucc megjött ugyan, de tökmás van benne, mint amit rendeltem.

1. Írjam meg az eladónak, hogy mást küldött, és küldje újra? Nincs kedvem belemenni az ilyen küldjemvissza, majdpaypalvisszafizeti dolgokba, mert egyértelmű, hogy ő hibázott, ne az én időm/pénzem bánja már.

2. Várjam ki a szállítási idő végét (még 5 hét), és mondjam, hogy nem jött meg? Kapok refundot, a vége valahol ugyanaz. Vagy mégsem?

Tracking van (LVS), de hülyeségeket mutat.

(#31922) viktorhu válasza prsq (#31921) üzenetére


viktorhu
veterán

Valószínűleg tévedett, írjál neki, és küld másikat.

(#31923) ace22 válasza prsq (#31921) üzenetére


ace22
tag

Írd meg neki, hogy téves árut kaptál és újraküldi. Nekem is volt ilyen esetem, bocsánatkérés után megkaptam az eredeti rendelést, a téveset pedig egészségemre kívánták.

Nem valószínű, hogy visszakéri a téves árut, de ha mégis, linkeld be neki a Posta díjszabását, azzal, hogy azt ő fogja fizetni. :-)

(#31924) Sotyks94 válasza Exelsior24 (#31914) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Egy Teclast notit rendeltem 09/12-én. Ahhoz képest hogy az elvileges 100 darabból csak kb 30 ment el, és utána levő hetekben újra felkerült mint "100 darabos deal" , több mint 1 hónap volt mire feladtá 10/21-én ... Közben persze én nyomogattam a "dispatch faster" gombot (ami mellesleg wtf? XD) és rendelés után 1 héttel fel is adtak valamit. De mint nemrég (nekem) kiderül hogy az első rész a csomagnak csak egykiegészítő ami volt hozzá és külön feladták...
Érdekes ez a Gearbest shipping és dispatch. Sajnos csak ők tudnak tudtommal EU-ba vat-free shippinget kínából úghyhogy egyenlőre "rá vagyok kényszerítve" a gearbestre.

(#31925) EnterR válasza EnterR (#31904) üzenetére


EnterR
veterán

Kezdem elveszteni a fonalat, ugye az ügyfélszolgálatos pofa azt írta, hogy sajnos nincs készletük és november 5-10. között lesz restock, erre ebben a pillanatban kaptam egy SMS-t, hogy a DPD nemzetközi csomagot fog kézbesíteni a részemre 2-5 munkanapon belül, na most akkor mivan? :F :F

Nyomkövetésnél ez áll:
DPD adatközpont; a megrendelési adatok továbbítva a DPD felé.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#31926) UberMutant válasza EnterR (#31925) üzenetére


UberMutant
őstag

lefoglaltak egy fuvarszámot. majd ha egyszer eljut oda (dpd) a cucc, akkor továbbküldik neked.

[ Szerkesztve ]

(#31927) EnterR válasza UberMutant (#31926) üzenetére


EnterR
veterán

Köszönöm! Akkor nem várok semmit. :D Elvileg november 10. előtt lesz a kívánt termékemből restock.

Ja és látom, hogy a DPD kézbesíti majd, lehet tőlük olyat kérni, hogy adott esetben dobják ki a postán? Nem biztos, hogy otthon leszek akkor.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#31928) viktorhu válasza EnterR (#31927) üzenetére


viktorhu
veterán

A postán biztosan csodálkoznának, ha ott akarnál hagyni egy csomagot valakinek, hogy addig vigyázzanak már rá :).

Olyat lehet kérni, hogy bemész érte a dpd-hez, vagy másik címre kézbesítsék, vagy adják oda a szomszédnak stb.

(#31929) EnterR válasza viktorhu (#31928) üzenetére


EnterR
veterán

Jogos, köszönöm. :D Intézek majd egy szomszédot.

PSN ID: marquuard

(#31930) atos30 válasza Sotyks94 (#31924) üzenetére


atos30
aktív tag

Szerintem azt csinálják, hogy megvárják, míg összegyűlik pár 100db rendelés EU-ba és akkor szerzik be a gyártótól hogy olcsobb legyen, majd a többi cuccal egyszerre küldik. Gondolom így olcsobb nekik a postázás, meg a vámon is könnyebben átcsúszik a sok cucc( egyenként biztos nem néznek át a konténerben több ezer tételt). Ezért lehet, hogy állandóan van 100db-os akciós készlet mindenből és ezért tologatják ki a feladás dátumát.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#31931) EnterR


EnterR
veterán

Hát megint itt kötök ki, most jött még egy Gearbest levél, illetve Messengeren is írt a drága, hogy a csomagom feladva. Nyomkövetés. Ezek szerint akkor ténylegesen fel is adták a cuccomat, amire azt írták 2 napja, hogy sajnálatos módon nincs raktáron és majd valamikor novemberben küldik, ha egyáltalán?

Úgy látom egyik cuccot adták fel, a másik még "Remaining item to be shipped". Hát ez jó, kifejezetten megkértem, hogy egyszerre adják fel, mert kivárom. :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#31932) bul07 válasza EnterR (#31931) üzenetére


bul07
nagyúr

Majd ha itt lesz még plusz bejegyzés akkor még 5-10-nap [link] és megkapod

Míg be nem ér Angliába (azt hiszem Angliába) addig csak ennyit fog mutatni, ez lehet 10-20-30-nap is

Már ha tényleg fel is adták és nem csak kikérték a csomag számot és majd tervezik feladni mert az is megtörténhet

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#31933) szmyky válasza Sotyks94 (#31924) üzenetére


szmyky
aktív tag

Rosszul tudod.
Egyre több webshop tud okos szállítást az EU-ba.
A nagy webshopok szinte mind tudják.
De sajnos a többinél is gyakran előfordul, hogy amit ő ír, hogy van raktáron az valójában nincs is.
S várs, vársz eltelik egy hét, két hét majd a harmadik héten egyszer csak jön a várt tracking number.
😃
De hát ez a mi hobbink, ezért szeretjük!

[ Szerkesztve ]

(#31934) EnterR válasza bul07 (#31932) üzenetére


EnterR
veterán

2 terméket rendeltem, email értesítés szerint abból az egyiket feladták, a másik várakozik arra, hogy ismét készleten lehessen. Szerintem (remélem) rendben lesz. Mindenesetre köszönöm szépen a tájékoztatásokat, valószínűnek tartom, hogy még háborogni fogok itt. :R

Biztos ami biztos alapon ticket-ben írtam a drágának, hogy a partially shipped alatt ugye mindketten azt értjük-e, hogy valóban úton is van legalább az egyik cuccom.

PSN ID: marquuard

(#31935) bandesz22


bandesz22
csendes tag

Sziasztok!

Október 16 óta nem adták még fel. Belga regisztrált küldemény... Köszönöm a válaszokat!

(#31936) mdav88 válasza bandesz22 (#31935) üzenetére


mdav88
senior tag

De mi a kerdes? :))

(#31937) UberMutant válasza mdav88 (#31936) üzenetére


UberMutant
őstag

mikor adják fel? mikor kapja meg? megfogják a vámon? ki vette át, én nem kaptam meg? a már magyarországon van , miért nem kapom meg?

(#31938) FerdiN válasza AaronOS (#31559) üzenetére


FerdiN
újonc

No tegnap lezárult a PayPal-nél nyitott reklamációm a meg nem érkezett Amazfit Stratos miatt. A korábbi Gearbest által felajánlott 96 Dolláros visszatérítés lehetőségét is elvesztettem, mert a PayPal a Gearbest javára döntött. Indoklás: "Az eladó által megadott érvényes követési adatok." Ennyi. Na erre mit lehet lépni? (Természetesen nem kaptam meg a terméket, a DPD tracking szerint most is In transit (Hinckley).

[ Szerkesztve ]

(#31939) szmyky válasza FerdiN (#31938) üzenetére


szmyky
aktív tag

Mennyi ideje van úton a csomag?
Mikor adták fel?

(#31940) FerdiN válasza szmyky (#31939) üzenetére


FerdiN
újonc

Július 25-én rendeltem, augusztus 3-óta nem mozdul DPD-nél a Transit állapotból.

(#31941) szmyky válasza FerdiN (#31940) üzenetére


szmyky
aktív tag

Ez érdekes, hogy ennek ellenére ellened döntöttek.
:((
Nincs mód valahova fellebbezni?
Én ezért szoktam mondani, hogy el kell kérni a hivatalos nyomozás eredményét.
A feladó igenis nyomoztassa ki, hogy mi történt a csomaggal, majd ha megvan az eredmény, hogy a csomag eltűnt nincs további vitának helye.

(#31942) FerdiN válasza szmyky (#31941) üzenetére


FerdiN
újonc

Sajnos a PayPal felminősítésnél elfogadod, hogy a születendő döntés végleges. Pillanatnyilag nem tudom hol folytathatnám...

(#31943) Sotyks94 válasza szmyky (#31933) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Ezeket a webshoppokat esetleg el tudod küldeni? Érdekelnének hogy milyen alternaítvák is vannak. Köszi :R

(#31944) szmyky válasza FerdiN (#31942) üzenetére


szmyky
aktív tag

Van itt a Mobilarenán Paypal topik.
Kérdezzél ott, hátha valakinek már volt ilyen, csak van valami jogorvoslat ha hibás döntés születik.

Sotyks94 - majd írok privátban, csak most melóban vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#31945) Ciccuka válasza FerdiN (#31940) üzenetére


Ciccuka
veterán

Telefonálj a Paypal-nak, hogy inkorrekt döntés született.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#31946) Poplacsek válasza Poplacsek (#31826) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Beírom, hogy ne csak negatívumok szerepeljenek, ma végre kaptak 300 db-ot a 10.04-én rendelt Teclast T20-ból, fel is adták egyből. :K

(#31947) atos30 válasza Poplacsek (#31946) üzenetére


atos30
aktív tag

Mennyi volt 10.04-kor? Eléggé ingadozik az árszabás. Chuwi hi9 Plust rendeltem, de azt november végéig nem postázzák, addig még variálhatok. Teclast T20-at néztem ki elsőre, arról van egy pár teszt és jókat mondanak. Erről a Chuwi Hi9 Plusról meg semmi nincs még csak promóciós videók meg egy pár perces semmitmondó bemutató egy prototipusról.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#31948) Sotyks94 válasza atos30 (#31947) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

https://chrome.google.com/webstore/detail/sites-price-history-gearb/limonomedmppcmofmpamjdemmmjhbmnf/related?hl=en

Van több is még csak én is tesztelgetem őket, de hasznos kis addonok :)

(#31949) atos30 válasza Sotyks94 (#31948) üzenetére


atos30
aktív tag

Hát ez nagyon jó!!! Nem tudtam , hogy ilyen is van. Így elsőre úgy látom, érdemes kivárni a BlackFridayt november vége felé.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#31950) royal63


royal63
tag

Sziasztok !

Nem igazán vagyok otthon a külföldről rendelésben és olvasom itt hogy a GB-ről nem mindig úgy jön a cucc ahogy kellene.
Kérdésem : Érdemes innen rendelni ?
Egy Chuwi Hi Pad-ot néztem ki ha priority line-al rendelem akkor Áfa és vámmentes lesz ? (bár úgy tudom a tablet vámmentes tehát így áfa mentes lesz ?
Még kérdés : ha ez van írva : " Languages support : multi-languauge " akkor tudja a magyar nyelvet?
Előre is köszönöm a segítséget !!!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.