Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88601) csaba1203 válasza natë (#88600) üzenetére


csaba1203
addikt

:K
A szélességével van bajom meg a súlyával.

[ Szerkesztve ]

(#88602) Remus389 válasza Drakmusz (#88598) üzenetére


Remus389
veterán

Egyetértek, nekem is kifejezetten tetszenek az újgenerációs iPhone-ok képei, természetes hatásúak, élethűek.

Viszont szerintem az XS és XR képei ugyanazok, nincs különbség, van erről teszt is. Az hogy az XR jobb, fura lenne.

Nekem is tetszett az XR, pirosba, de egyetértek csaba1203-val, túl tepsi nekem. Az XS meg hát, nem két fillér egy telefonért. De méretileg jó az.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#88603) natë válasza Remus389 (#88602) üzenetére


natë
nagyúr

Az XR porté módja erősebb elvileg, pedig "csak" sw-es. Azt írják az okosok.

(#88604) Quqesz válasza natë (#88593) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Még 2 hónap..... ;]

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#88605) natë válasza Quqesz (#88604) üzenetére


natë
nagyúr

:N

(#88606) leslien


leslien
nagyúr

Samsung Galaxy S10+ vs Pixel 2 XL.. nem olyan borzasztó az S10+.. :) [link]

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#88607) Hoes válasza natë (#88589) üzenetére


Hoes
aktív tag

Eddig nekem unszimpatikusak voltak az almák kèpei, de az utóbbi időkben láttam pár XR és XS képeket, amik szinte tökéletesek voltak. A te képeid is megerősítenek abban, hogy nagyon neki feküdtek a kamerának a fejlesztők!

(#88608) soko70


soko70
aktív tag

Sziasztok, készítettem egy kis színkezelés összehasonlítást három készülékkel, de kicsit csalódott vagyok. Beltérben normál lámpa világítással. A téma primitív, de legalább egy készülék volt ami hozta az eredeti színeket. Minden automatán.
Csalódtam amelyiknél legjobban vártam, teljesen más. De ennek oka van? A P30 Pro amit nem értek. Valamit rosszul állítottam vagy erre van magyarázat?
[képek]

[ Szerkesztve ]

(#88609) hito válasza soko70 (#88608) üzenetére


hito
nagyúr

"Minden automatán"

Pont ez a gond. Ez inkább eltérő wb lesz, semmint színkezelés. Az egyik melegebbre húzta, mint a másik. Ennyi az egész.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#88610) soko70 válasza hito (#88609) üzenetére


soko70
aktív tag

Igazából nem arra gondoltam, hogy sárgás vág fehéres, de teljesen igazad van, nekem a színek (jelen esetben itt a zöld árnyalata) nem stimmel. Más szín, sötétebb zöld míg a Samsung valóban az a zöld, ez is beállítás?

[ Szerkesztve ]

(#88611) hito válasza soko70 (#88610) üzenetére


hito
nagyúr

Ha rossz a fehéregyensúly, az húz magával mindent. Állítsd be manuális ugyanarra a kelvinre és akkor lesz korrekt az összehasonlítás.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#88612) soko70 válasza hito (#88611) üzenetére


soko70
aktív tag

Most kicsit javult a helyzet, most 2800K lett mind a két készüléken, de a szín még mindig nem oké.
[link]

(#88613) Quqesz válasza soko70 (#88608) üzenetére


Quqesz
nagyúr

A huawei képe hidegebb/kékebb, ez hatással van a zöld színre is, ezért sötét zöldebb. Vallószínű túlszaturálja a második kép alapján. Régen a samsungra volt jellemző(pl a fű sokkal sötétebb zöld volt, mint a valóságban), ezek szerint szerepcsere történt.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#88614) soko70 válasza Quqesz (#88613) üzenetére


soko70
aktív tag

Az iPhone pont a kettő között van, ott nem tudok ugye pro módot, vagy legalábbis nem tudok róla. Készítek azért nappali fotót is holnap, érdekes ez a szín dolog. De köszi.
Tegnap kérdezted az s10+-nál a hívás kezdeményezés sebességét, kb. egy forma idő alatt ment a két készülék hívásba.

(#88615) Quqesz válasza soko70 (#88614) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Köszi az infót. Sajnos S8+-on rettentő lassú volt az animáció...

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#88616) natë válasza Hoes (#88607) üzenetére


natë
nagyúr

Igen, s valahogy nem verték nagy dobra. Van még meló a képalkotásukkal, de jó az út és én már most elégedett vagyok (főleg ha a HDR-t lehet valaha always on-ra rakni).

(#88617) dnl91


dnl91
tag

(#88618) akooos


akooos
veterán


iXS Max, nem én csináltam a képeket, még egyenesítve sem lett, csak, hogy ez is nyers maradjon.

Remélem a linkelés sikerült ezen az új felületen... hát nem. Valakinek tipp, hogy hogyan kell kattinthatóvá tenni a képet? :D

[ Szerkesztve ]

(#88619) Hoes válasza akooos (#88618) üzenetére


Hoes
aktív tag

Én elég gyengének látom... :/
Ezeken a képeken elbukott az XS Max.

(#88620) akooos válasza Hoes (#88619) üzenetére


akooos
veterán

El bizony, pont ezért raktam be, átlag user így fotóz, legyen a kezében bármi :)

(#88621) Hoes válasza akooos (#88620) üzenetére


Hoes
aktív tag

Állvánnyal, hozzáértő kezekben biztos jobban teljesített volna, de ebből van a kevesebb. Legtöbb user csak előkapja és exponál. Itt ment a Smart HDR nem tudod?

(#88622) hito válasza akooos (#88618) üzenetére


hito
nagyúr

Bocs, de nem értem a dolgot. Valahonnan letöltötték egy rettenet képet, amit ide feltöltöttél, bizonyítandó az XS Max gyenge fotós képességeit.

Hány retek, értékelhetetlen, szenny fotót szedjek le neked a netről a létező összes típussal kapcsolatban, ami azt bizonyítja, hogy az adott eszköz kamerája 1Ft-ot sem ér?

Mire volt ez jó? És gondolom az sem baj, hogy ez a tele lencsével készült (F/2.4 és jóval kisebb szenzor, mint a fő kamera => 1/3.4" vs 1/2.55") rossz fényviszonyok között. :W

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#88623) Hoes válasza hito (#88622) üzenetére


Hoes
aktív tag

Lehet nem letöltötte hanem haverja/ismerőse fotózta!
Attól, hogy a telével készültek a képek, attól még elég karcsú, más gyártók teléje jobban megolfotta volna a helyzetet!
De elég lett volna állványra tenni és máris hosszabb záridőt, kisebb ISO-t tolt volna az automatika.

(#88624) hito válasza Hoes (#88623) üzenetére


hito
nagyúr

Attól, hogy a telével készültek a képek, attól még elég karcsú, más gyártók teléje jobban megolfotta volna a helyzetet!

Ezt honnan veszed? Csináltál összehasonlítást több eszközzel ugyanabban az időben, helyen, helyzetben? Nem? Akkor ez puszta spekuláció, nem több.

Ott kezdődik, hogy a tele kamerák 90%-a nem tud raw-ban menteni, így utómunkára se sok lehetőség van. Szinte csak az iPhone, 1-2 Asus és most a P30 Pro képes erre. Ezért is örültem annyira, hogy a P30 Pro-ba végre ezt beletették. De persze ettől a P20 Pro-ra nem fog jönni ilyen frissítés sajnos :O

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#88625) Hoes válasza hito (#88624) üzenetére


Hoes
aktív tag

Kicsit mérgelődőnek és házsártosnak érzem a kommenteid hangulatát, amit nem tudok hova tenni!
Ismerem a P20 Pro teléje mire képes bizonyos helyzetekben és igen, biztos, hogy vállalhatóbb képet csinált volna! De lehet még a Mi8 teléje is simán hozná ezt a szintet!

P20 Prónál is megoldható távoli téma közelre hozása, 40mpx + RAW + a kívánt részlet veszteségmentes kivágása!
Ha portrézni akarsz a telével a torzítás elkerülése végett, ott valóban nem jó az utóbbi megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#88626) nozs23 válasza Hoes (#88623) üzenetére


nozs23
addikt

"Attól, hogy a telével készültek a képek, attól még elég karcsú, más gyártók teléje jobban megolfotta volna a helyzetet!"

Nem hinném. Sokkal több fény kell a tele kamerákhoz, minden készülék esetében.
Ahogy korábban már leírták az összes telefonnal lehet ilyen szar képet készíteni.

(#88627) natë válasza hito (#88622) üzenetére


natë
nagyúr

Ilyet találtam Xs Max-szal : [link]

(#88628) akooos válasza hito (#88622) üzenetére


akooos
veterán

Ahelyett, hogy így nekiesel a másiknak, elég lett volna ha megkérdezed. A képet ma reggel készítette a menyasszonyom, ő küldte át nekem. Mivel nem állvánnyal a hátán mászkál, csak megállt a járdán és átfotózott a hősök terére, ahogy a felhasználók 90%-a teszi, nem pedig ezen a fórumon lévő professzionális fotósok :) Ezt szerettem volna elérni a hozzászólásommal, megosztani egy átlag ember által készített képet. De ha ennyire zavar, hogy ilyen RANDOM képeket tettem be, akkor szólj és töröltetem. :) Majd valamikor kimegyek a kedvesemmel hajnalban én is és csinálunk képeket az ocsmány S10-el és az iPhone-al is, nem kell megvadulni minden kommenttől.

Ha pedig személyes problémád van velem, akkor görgesd át a kommentjeimet, a múltkor a teljes S10 palettát fikáztad le, miután beraktam ide pár képet, most meg ez :D

[ Szerkesztve ]

(#88629) hito válasza Hoes (#88625) üzenetére


hito
nagyúr

Megint csak találgatsz.

A hsz-ed első felével meg érdemben nem tudok foglalkozni. Mintha elfogytak volna az érvek és jön a szurkálódó személyeskedés (?).

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#88630) Hoes válasza nozs23 (#88626) üzenetére


Hoes
aktív tag

Csakhogy a P20 Pro kézből kitartós esti módja a tele lencsénél is működik...így eleve jobb eredmény fog születni, még ha nem is mérföldkövekkel!

(#88631) Hoes válasza hito (#88629) üzenetére


Hoes
aktív tag

OK én befejeztem...nem ér ennyit az egész!

[ Szerkesztve ]

(#88632) hito válasza akooos (#88628) üzenetére


hito
nagyúr

Ne gyerekeskedj! :N Tényeket írtam le. Legközelebb közölj több infót a képről (most kb. ennyit mondtál: nem én csináltam) szerintem.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#88633) hito válasza natë (#88627) üzenetére


hito
nagyúr

Nem semmi :) De csalóka azért kicsit, mert azért kapott a szenzor a közvilágítástól rendesen. Jól megvilágított kirakat meg erős térvilágítás. Nem volt (olyan) nehéz dolga a kamerának szerintem ;]

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#88634) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Hihetetlen milyen vérre menő harcok mennek itt. A topik elején le van írva mire jó. :)
Csaholó kutyák várják az amatőr fotósokat, de hát a topik ezért készült. :D

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#88635) natë válasza hito (#88633) üzenetére


natë
nagyúr

Ja nem, de kb 5 mp-et öltem a keresésbe, mert az éjjeli fotózás kb. annyira érdekel, mint Justin Bieber lelki problémái.

eladogeppc : nem kell fokozni

[ Szerkesztve ]

(#88636) hito válasza natë (#88635) üzenetére


hito
nagyúr

Ne már! Kedvenc énekesnőm :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#88637) Drakmusz


Drakmusz
őstag

Gyakorlom az új linkelést, itt van három semmitmondó.



Google Pixel XL
Nem jóóóóó, segítség!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#88639) natë válasza Drakmusz (#88637) üzenetére


natë
nagyúr

Ebben a méretben hibátlan. Avatarnak kitűnő. :D

(#88640) Valaki87


Valaki87
senior tag

Iphone Xr

1

2

3

4

5

6

7

(#88641) akooos válasza Drakmusz (#88637) üzenetére


akooos
veterán

(#88642) kali válasza Drakmusz (#88637) üzenetére


kali
legenda

Bizony nem, nagyító kell a fényképek megtekintéséhez!? :DD

(#88643) Drakmusz válasza kali (#88642) üzenetére


Drakmusz
őstag

:D
[link]
[link]
[link]
Azóta sem megy, kiégtem.Később rámegyek a témára.....
Ja, még mindig Pixel XL.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#88644) Shingen válasza dnl91 (#88617) üzenetére


Shingen
addikt

MI 8 mint a huawei sötétebb képeket csinál, mint a Samsung.
DE lehet az a természetes..........

風林火山

(#88645) Drakmusz


Drakmusz
őstag

[ ]
Remélem hogy ez már jó......
Pixel XL
Győzelem!!!!!:D
Köszönet akooos kollégának.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#88646) Bossi válasza Shingen (#88644) üzenetére


Bossi
őstag

Igen a Samsung nagyon világos már majdnem fakó képeket csinál sok esetben...

(#88647) akooos válasza Drakmusz (#88645) üzenetére


akooos
veterán

Ugyan, én csak belinkeltem trebrona hozzászólását :DDD

(#88648) Boogie33


Boogie33
senior tag

Sziasztok! Egy Galaxy A5 2016 nál meglehet valahogy oldani hogy 16:9 be videózon full HD-ba mert nekem mindig csak egy kis álló csíkba videózik. Köszi.

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#88649) ShadowLac


ShadowLac
addikt

MI 8 vs HTC U 11PLUS
HTC U11 PLUS

[1 ] [2 ] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]

MI8
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]

A Mi 8 nak gyorsabb a fókuszálása min 1 másodperccel. Emiatt a járókelők nem igazán ugyan abban a helyzetben, testtartásban vannak. Másképpen eshet, esik rájuk emiatt a fény !!!!!!

[ Szerkesztve ]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#88650) Krisztianby


Krisztianby
tag

Sziasztok, több ember véleményére is kíváncsi vagyok szerintetek ezek a képek „szépek”-e persze mindenkinek, relatív kinek mi szép főként a képminőségre gondolok. Szimplán nem tudom eldönteni, hogy ez most jó e vagy nem?

Összes kép Xiaomi mi mix2s lett készítve gyári kamera/beállítások lencséket vegyesen használva.

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.