Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89201) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Ez elvileg fotós fórum, nem pedig a másik baszogatása fórum, nem ? Megy a csorda szellem megint. Kész röhej.
Mi lenne ha a képeket értékelné az aki hozzászól, nem pedig engem. Szándékosan privátban írtam Moz-nak is, mivel ez a fórum a képekről kellene szóljon.
De egyébként felvállalom, ezt irtam. Ezt is gondolom rólad.

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#89202) natë válasza eladogeppc (#89201) üzenetére


natë
nagyúr

Ezabeszéd! :DDD

Nade...megnéztem a "fotókat". A véleményem továbbra is az, amit leírtam neked a kedves privátodra, kedvesen.

[ Szerkesztve ]

(#89203) dj79 válasza eladogeppc (#89201) üzenetére


dj79
senior tag

Mint a topik rendszeres olvasója csak annyit mondanék, nincs gond azzal, hogy megosztod a képeket, hiszen ahogy Te is írtad, erről kell hogy szóljon.

A gond az, hogy (és ez nem csordaszellem és nem baszogatás) hogy nem erre használod.....Ezt próbálták már többen megértetni Veled, a válaszaidat tekintve kevés sikerrel.

[ Szerkesztve ]

(#89204) novinyul válasza eladogeppc (#89201) üzenetére


novinyul
veterán

Megnéztem a képeket amit feldobtál. Azért írták a többiek amit írtak, mert nem értik nem látják a képeken, az általad keresett képminőséget. Szerintem mivel neked a videók fontosak inkább maradj az XR vagy Samsung, Xiaomi telefonnál, de ez igaz lehet a fotókra is(inkább XR lesz jó neked). De ahogy ismerlek nem fogsz megmaradni 1 típusnál, szereted kipróbálni az összes új telefont. Ami miatt itt lefőtt a kávé, az az hogy a képek minőségét veszed az első helyre, egy ideig segítettek neked(jó telefonokat ajánlottak neked) de ez sajnos nem lett igaz(vagy csak fél igazság) Nincs gond vele ha cserélgeted a telefonokat, de ne a kamerára fogd ha cserélni akarsz.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#89205) natë


natë
nagyúr

Ahogy fogy a fény, fogy az Xr power is. Ennek ellenére nem vészesen szar. Jó, van nappali is. Művészi értéket ne nézzetek benne, mert nem van.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

iPhone Xr

(#89206) novinyul válasza natë (#89205) üzenetére


novinyul
veterán

Azért én örülnék ha a G7 éjszaka tudna ilyet. Amúgy merre jártál? Jól látom Cseheknél voltál.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#89207) natë válasza novinyul (#89206) üzenetére


natë
nagyúr

Jaja, 4 napot, fain volt ;]

(#89208) pikszel válasza natë (#89205) üzenetére


pikszel
őstag

Teljesen korrekt minőség. Ha a trónon te ülsz, akkor azt mondanám, hogy rendesen megviselt a SIM-zár. :DDD

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#89209) natë válasza pikszel (#89208) üzenetére


natë
nagyúr

Én...kész voltam mint a matekházi. Próbáltam gonosz fejet vágni, de majdnem elhánytam magam. :D

(#89210) novinyul válasza novinyul (#89206) üzenetére


novinyul
veterán

15 évig kijártam én is, az egyik kedvenc helyem České Budějovice(Budweiser sörgyár) :D Illetve még Český Krumlovba menjetek el! Na ott lehet jó képeket lőni! Csak nem Becherovka sör kombó?
Neked ment a válasz Moz

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#89211) natë válasza novinyul (#89210) üzenetére


natë
nagyúr

Cseppet erősebb volt a téma.

[ Szerkesztve ]

(#89212) mtm800


mtm800
senior tag

Üdv! Rég jártam erre
Galaxy s10+ automata csak előkap és katt....
[link]
[link]
[link]
[link]

Javítottam a linkeket, hogy a teljes méretű képekre mutassanak.

[ Módosította: Ricardo ]

(#89213) agabe válasza natë (#89205) üzenetére


agabe
addikt

Sotetben most a P30 pro a kiraly (meg a pixel 3-at is lenyomja)...talan idei iPhonek mar abban is jobbak lesznek (nameg pl. videoban 60 fps mellett is jo lenne a nagy dinamikatartomanyu felvetel amit most max 30fps-el birnak leprocesszalni, de igaz mar az is unikumnak szamit, viszont 4K stabilizalasban is van hova fejlodni) de azert nem szabad elfelejteni,hogy Xs-ek es Xr tobbet fejlodtek kepfeldolgozasban az elozo generaciohoz kepest mint elotte sok ev alatt osszesen.

[ Szerkesztve ]

(#89214) Quqesz


Quqesz
nagyúr

[este mód] sötét szobában kézből
[3x zoom] kézből
P30

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#89215) natë


natë
nagyúr

Vidijó

Lesz még

[ Szerkesztve ]

(#89216) kali válasza trebrona (#89197) üzenetére


kali
legenda

Érdemesebb az automatikára bízni.

(#89217) kazsmerlaca válasza natë (#89205) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Nagyon szép képeket lő. Király :)

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#89218) eladogeppc válasza natë (#89215) üzenetére


eladogeppc
veterán

Ez iPhone XR-el készült videó ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#89219) ShadowLac válasza natë (#89215) üzenetére


ShadowLac
addikt

Nagyon rendben van.( Hang is)

[ Szerkesztve ]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#89227) csaba1203 válasza natë (#89215) üzenetére


csaba1203
addikt

Igen ez,amiben alma verhetetlen a videós képességek.
Ez is bizonyítja és nagyon ott van.Jó ez az XR,ha nem lenne tepsi pár év múlva én is ilyenre cserélném az I7-et.

(#89228) Bazsi84 válasza Drakmusz (#89190) üzenetére


Bazsi84
tag

7-en varom a kis pixeleket,a nyitoar eleg jo lesz.vagy majd megvarom a novembert hogy mit hoznak a 4-el,ha nem lesz ütős,addigra ezek már boven 300 eur alatt lesznek.

(#89229) agabe válasza natë (#89215) üzenetére


agabe
addikt

30fps -el vilagosabb lett volna es a dinamika tartomany is tobb, viszont 60fps-el sokkal folyamatosabb a kep.

(#89231) Plazmacucci válasza macika69 (#89230) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Na de valaki lője el nappal is, had lássuk :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#89232) natë válasza agabe (#89229) üzenetére


natë
nagyúr

Én csípem a 60 fps-t. :K

(#89233) akooos válasza Plazmacucci (#89231) üzenetére


akooos
veterán

Nappali night módot? Nincs értelme, de hozok mindjárt 2 képet :D

(#89234) novinyul


novinyul
veterán

Egy kis nosztalgia Nokia N8
[link]
[link]
[link]
[link]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#89235) akooos válasza akooos (#89233) üzenetére


akooos
veterán

[automata] [éjszakai] ez a két kép 3 centi vastag üvegen keresztül készült, azért ilyen tompa minden

[automata] [éjszakai]

Muszáj volt drivera, mert máshova nem tudok heic fájlt feltölteni. Valaki tudja, hogyan kell direktben linkelni driveról? :B

ja, S10+, de szerintem most nem lényeg, mert értékelhetetlen képek :D ez nem a Pixel Night Sight, ami nappal is jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#89236) Plazmacucci válasza akooos (#89235) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Az éjszakain mintha kevesebb lenne az élesítés meg a szaturáció :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#89237) natë


natë
nagyúr

Még 1-2 (meg délután pár videó):

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Utolsó 3 kirakaton keresztül.

iPhone Xr

[ Szerkesztve ]

(#89238) soko70


soko70
aktív tag

Kis összehasonlítás Samsung S10+ és Iphone Xs Max
Nem tudom eldönteni melyik készít jobb képet, mindegyikben vannak pozitív dolgok. A virágnál a Samsung színei az igazi, viszont a többinél az Iphone jobban tetszik. Talán mert kontrasztosabb?
[S10+ vs. Xs Max]

(#89239) Hoes válasza soko70 (#89238) üzenetére


Hoes
aktív tag

Itt az iPhone nekem szimpatikusabb!

(#89240) Zolom89 válasza soko70 (#89238) üzenetére


Zolom89
senior tag

utoljára akkor lőttem ilyen fakó képet az XR-el amikor zsíros volt a lencse...

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#89241) soko70 válasza Zolom89 (#89240) üzenetére


soko70
aktív tag

Az lehet, hogy az Iphone-nál nem HEIC hanem JPG. De pont azt néztem, hogy elég nagy különbség van a kettő között ugyanannál a képnél. Feltettem HEIC-ben is. Algoritmus?

(#89242) soko70


soko70
aktív tag

Nem szeretem az ilyen videókat, de ez egész korrekt.

[link]

(#89243) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Na akkor a többek keresere a modositatlan kep Naszalyrol: Flickr

Telefon: Galaxy S10e, ultra wide lens

(#89244) natë válasza natë (#89237) üzenetére


natë
nagyúr

Még sötétebb videjó

Itt már küzdött a kamera.

iPhone Xr

(#89245) akooos


akooos
veterán

[link] [link] [link] automata normál
[link] [link] wide brutál szélben
S10+

valaki segítsen már, hogyan kell google driveról direktbe linkelni, esetleg thumbnaillel :D heiceket csak oda tudok rendesen feltölteni, konvertálás nélkül, webes felületekre egyáltalán nem. Vagy tud valaki olyan oldalt, ahova heic fájlokat lehet nyomni?

(#89246) Ricardo válasza Vasinger! (#89243) üzenetére


Ricardo
félisten

Jó lett.

(#89247) Quqesz válasza akooos (#89245) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Linket kimásolod. Ide beilleszted, majd a "https://drive.google.com/file/d/…................. /view?usp=drivesdk" itt kipontozott részét kivágod. Ezután csak a https://drive.google.com/ részig hagyod meg, ahova beírod folytonlagosan a :"uc?id=" részt és az egyenlőség jel után bemásolod, amit kivágtál. Ezután az így kapott linket kivágod és berakod alul a linkelési ablakba(most ilyen láncszem szerű ikon) .

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#89248) #16514048


#16514048
törölt tag

Ha valakinek van kedve hozzá, akkor szívesen megnéznék egy olyan összehasonlítást is p30, vagy p30 pro telenfonnal, hogy pro mód 10 megapixel vs 40 megapixel.
A felbontást leszámítva ugyanazokkal a beállításokkal, illetve lehetőleg olyan körülmények között, ami kihívást jelent dinamikatartomány és esetleg zaj szempontjából.

Illetve egy kérdés: 10 megapixeles pro módban bekapcsolható a raw mentés? Amennyiben igen, akkor azt is 10 megapixelben menti, vagy csak a jpg-t?

(#89249) Hoes válasza #16514048 (#89248) üzenetére


Hoes
aktív tag

Tudtommal ugyanúgy van mint P20 Prónál! Pro módban 10 és 40mox-en is van RAW mentés, ez alól csak a monokróm szenzor kivétel, ott a Pro módhoz csak JPG jár.

(#89250) #16514048 válasza Hoes (#89249) üzenetére


#16514048
törölt tag

Köszi, ez jó hír.

Az a baj, hogy ilyen képeket nem látni semmilyen tesztben, de még itt is csak 1 hónapja láttam először 10 megapixeles pro mód képet a P20 pro-tól.

10 megapixeles raw-ot meg egyáltalán nem, pedig fényérzékenység szempontjából szerintem nem lenne mindegy a felbontás.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.