Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89151) Quqesz válasza #16514048 (#89150) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Jó meglátás. :K

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#89152) Ricardo válasza #16514048 (#89150) üzenetére


Ricardo
félisten

Ebben van igazság.

(#89153) Drakmusz válasza novinyul (#89147) üzenetére


Drakmusz
őstag

A sokszor emlegetett 2015-ös mobilok még jobban megírt algoritmusokkal dolgoztak.Nem volt feleslegesen erős zajszűrés és plusz élesítés ami tönkrevágta volna a képeket.
AI még a kanyarban sem volt akkor, természetesebbek voltak a képek.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#89154) Quqesz válasza Drakmusz (#89153) üzenetére


Quqesz
nagyúr

No no! Azért emlékszem, hogy a G4 képeiről anno sokan annyit mondtak csak, hogy: színzajtenger és olajfestmény(persze 100x nagyításban)....akkor is vitatkoztam ezzel.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#89155) natë


natë
nagyúr

Na most nem kicsit baxtam fel az agyam az Apple megoldásán...Cseheknél bandázunk, tegnap verőfényes napsütés volt, 50 képből 2-nél kapcsolt be a “Smart” HDR..Próbáltam direkt olyan szituációkat keresni, ahol kiéghet az ég, az okos megoldás cseszett rá. Újra megírtam a beta riportban a véleményem Almáéknak, hogy engedjék már meg, hogy ha HDR-ben akarunk feszt fotózni, akkor legyen rá mód. Ebben a Google sokkal jobb, de a fájó, hogy a régi készülékeinék az Apple is engedte állandóan aktívra állítani. Értem én, hogy AI, de leszarom. Smart HDR nélkül egyszerűen gyenge amit az automata produkál. :(((

(#89156) Bossi válasza natë (#89155) üzenetére


Bossi
őstag

Szia,

ha kikapcsolod az automata smart HDR-t ,akkor az alkalmazásban megjelenik a HDR ki/be manuálisan állítható az nem jó?

(#89157) nozs23 válasza Bossi (#89156) üzenetére


nozs23
addikt

"Be" esetén is automatikus lesz.

(#89158) Viper26 válasza nozs23 (#89157) üzenetére


Viper26
nagyúr

Akkor ki van ez találva.

iPhone 14 | FR955

(#89159) natë válasza nozs23 (#89157) üzenetére


natë
nagyúr

Ja...ilyen ostoba megoldást kitalálni :(((

Na de fotó is legyen:


iPhone XR

[ Szerkesztve ]

(#89160) Bossi válasza nozs23 (#89157) üzenetére


Bossi
őstag

Hát úgy szar, gondoltam annak az a lényege, hogy akkor folyamatosan aktív a HDR....
Logika az van benne:)

(#89161) pikszel válasza MasterDeeJay (#89101) üzenetére


pikszel
őstag

Szia. Ahogy én látom, a nagyobb kép csak interpolált, amire a zaj lágyságából következtetek, de 24 megapixelhez eleve gyanús a 9456 x 12608 pixeles felbontás, ami már 119 megapixel. Viszont ezen nem látszik a tömörítésből és képfeldolgozásból adódó jellegzetes mintázat, ami a kisebb képen már látványosan jelen van és ennek kissé melegebb is a tónusa, de nem zavaró módon. A kép(ek) lágysága, kontraszttalansága abból is adódhatott, hogy maszatos volt a kamera előtti védőüveg. Azt neked kell eldöntened, hogy mit akarsz kezdeni a képekkel. Ha csak a mobil kijelzőjén nézegetni, ahhoz elég a kisebb kép is bőven.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#89162) atike válasza MasterDeeJay (#89101) üzenetére


atike
nagyúr

Nem semmi micsoda felbontás... :DDD :DDD Beteg. Ja, nem. Extrém... :DDD 119 megapixel? Wow.

(#89163) natë


natë
nagyúr

iPhone Xr

(#89164) agabe válasza nozs23 (#89157) üzenetére


agabe
addikt

Nem egeszen ez a tapasztalatom.
Nalam beallitas menuben kikapcsolt smart HDR eseten a HDR ikon a fenykepezo app-ban megjelenik, es letilthato vagy engedelyezheto. Ha engedelyezve van akkor folyamatos HDR barmilyen szituacioban, es ez raadasul lathato is az elo kepen meg a foto elkeszitese elott.

[ Szerkesztve ]

(#89165) nozs23 válasza agabe (#89164) üzenetére


nozs23
addikt

De a végeredmény mégsem ugyanaz. Előbb próbálgattam, valóban van különbség ha ki-be kapcsolod a HDR-t, de nem olyan lesz a végeredmény, mint amikor a Smart HDR-t használod. Illetve nem Smart HDR esetén nincs ott a kép felett HDR ikon a galéria appban, tehát biztos nem ugyanazzal a módszerrel készül fotó. Nem értem miért bonyolították túl.

(#89166) pikszel válasza agabe (#89164) üzenetére


pikszel
őstag

Igen, de a HDR és a Smart HDR más algoritmussal dolgozik, ahogy én tudom.

Ezt találtam ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#89167) Bossi válasza pikszel (#89166) üzenetére


Bossi
őstag

Így van sajnos ha kikapcsolod a z auto smart HDR-t akkor lehet manuálba kapcsolni a sima HDR-t...,de ennek így valóban nem sok értelme van tényleg túlbonyolították.
Reméljük lesz lehetőség állandó smart HDR használatra...

(#89168) natë válasza Bossi (#89167) üzenetére


natë
nagyúr

A manual auto-t jelent, nem állandó aktív HDR-t...Sajnos.

(#89169) natë


natë
nagyúr

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

iPhone Xr

(#89170) *RLaci*


*RLaci*
addikt

Pixel 3

(#89171) *RLaci* válasza natë (#89169) üzenetére


*RLaci*
addikt

Bocs,hogy rád dobtam. Kb egyszerre kezdtük a linkelést. :) A képek szuperek :K

(#89172) natë válasza *RLaci* (#89171) üzenetére


natë
nagyúr

A Pixel meg mindig az. ;]

Sajnos a Smart HDR nem akart aktiválódni ma (sem) valamiért (fuck Apple, nem igaz, szeretem :K ). :(((

[ Szerkesztve ]

(#89173) Drakmusz válasza *RLaci* (#89170) üzenetére


Drakmusz
őstag

Néha nem érzed úgy hogy a társadalom perifériájára szorultál ezzel az üzletileg abszolút nem sikeres mobillal???:D

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#89174) eladogeppc válasza natë (#89172) üzenetére


eladogeppc
veterán

Nekem JPG módban váltott csak. HEIC-en lehet hogy nincs ilyen mód ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#89175) *RLaci* válasza Drakmusz (#89173) üzenetére


*RLaci*
addikt

Fogalmam sincs miért kérdezed ezt . :D Ja,tudom ! Amiatt a néhány magát nagyon hozzértőnek gondoló egybites miatt,aki oda hányt a mai Pixel hír alá. ;] A válaszom NEM, egyáltalán NEM. :D

[ Szerkesztve ]

(#89176) Drakmusz


Drakmusz
őstag

Mindig érdekes ilyen véleményeket olvasni.
Nálam például a szépség a legutolsó szempont egy mobil esetében, persze nem vagyunk egyformák.Ezt elfogadom.Vagy csak régimódi vagyok, nem tudom.Működjön rendesen, és legyen normális kamerája.Ennyi.:)
De legyen egy fotó is.
[link]
Pixel XL

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#89177) Thom! válasza Drakmusz (#89176) üzenetére


Thom!
veterán

Pixel 2 sem egy szépség díjas, de sztem nem csúnya, igazán minőségi és tudja azt amire tervezték ennyi.

(#89178) Drakmusz


Drakmusz
őstag

Ez azért egy eléggé jó ár, pont ma láttam.Ha már így szóba került a modell.:)
De a 3-as is jó árban van most, itthon persze már más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#89179) Quqesz válasza Drakmusz (#89176) üzenetére


Quqesz
nagyúr

A kinézet szubjektív, nekem sem tetszik. Ezen kívül nincs kivetnivaló benne.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#89180) zsoltiz válasza natë (#89155) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Okos megoldás. Mondjuk én már a Google féle hdr megoldást sem csippantom minden esetben, mert az meg annyira vigyáz hogy ki ne égjen semmi (pl az égen egy vakító fehér felhő, ami amúgy szabad szemmel nézve is "ki van égve"), hogy inkább jól alul exponál és bebuktatja az árnyékos részeket. Szerintem vannak helyzetek, amikor nem baj - valamennyi- kiégett rész, cserébe a fő téma legyen eléggé világos.

(#89181) Drakmusz válasza zsoltiz (#89180) üzenetére


Drakmusz
őstag

A HDR+ technológiának pont ez a lényege, de egyébként igazad van.
Nem minden helyzetben előnyös.De szerencsére már kikerülhető a probléma.Engem mondjuk eddig sem zavart, pocsolyáknál meg kifejezetten jól jön.:)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#89182) *RLaci* válasza Drakmusz (#89176) üzenetére


*RLaci*
addikt

Semmi gond a negatív kritikával amennyiben az nem sértő,degradáló.

(#89183) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Sziasztok!
Xs-ről S10-re váltottam. Olvastam.itt korábban a gcam alkalmazást,Az melyik pontosan? És rá tudom telepíteni a Samura?
Kipróbálnám mit mutat...
Köszi :R

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#89184) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Szamóca (eredeti kép)

Lumia 925

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#89185) Plazmacucci válasza Algieba (#89184) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Cuki.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#89186) agabe válasza natë (#89172) üzenetére


agabe
addikt

Attol, mert nem jelzi a kepnel, hogy HDR igazabol meg akkor is mukodik a smart HDR csak kisebb mertekben minthogy kijelzesre erdemesnek tartana.
Mindig a kep alapjan donti el mennyire erosen valtoztasson, de kb. folyamatosan mukodik.

(#89187) natë válasza agabe (#89186) üzenetére


natë
nagyúr

Most néztem át 300 fotót, igazad lehet! Van ahol egyértelmûen látszik a hdr hiánya, van ahol nem jelzi, de ha nem látom, rámondtam volna, hogy hdr.

(#89188) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Remélem nem gond , ha itt kérdezek.

Szerintetek 70e Ft-ért kapni olyan telefont aminek már jónak mondhatók a fotós képességei vagy gyűjtsek még hozzá?

Redmi Note 7 és Huawei Mate 20Lite amiket néztem vagy drágábban a Poco F1 és a Samsung A50.

100e Ft főlé semmiképp sem szeretnék menni, de jó lenne ha a lehető legjobb fotós képességeket megvenni ennyiért.

Szeretnék olyan telefont ahol Manuálisan lehet a záridőt állítani és nagy érték(30s) is lehtséges.
Nagyon megtetszettek az éjszaki képek amik így készültek.
Tudom állvány kelleni fog de nem gond. :))
Valamint fontos lenne, hogy nappal de lakáson belül is jó képeke készüljenek.

Ezek közül melyik lehet jó választás?
Illetve más típusokra is szívesen veszek ajánlásokat.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#89189) Bazsi84 válasza Drakmusz (#89178) üzenetére


Bazsi84
tag

A 2-esnel az mar tenyleg jo ar.De a 3-asnal a 849 eur-ot akartad mutatni? 😀 A jo oreg UK-ban kb 685 eur

(#89190) Drakmusz válasza Bazsi84 (#89189) üzenetére


Drakmusz
őstag

Későn nézted meg a linket, 525 volt.:)
De egyébként állandóan akciózzák.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#89191) Plazmacucci válasza Czimby (#89188) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Poco. Megéri.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#89192) Viper26


Viper26
nagyúr

1

2

3

4

5

6

MI 9

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 | FR955

(#89193) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Huawei P30 fotók. Kíváncsi vagyok a véleményetekre ! [link]

S7 Edge vakuval. Érdemes megnézni milyen részletes a kép
[link] [link]

S7 Edge virág
[link]

S7 Edge épület
[link]

Huawei P10 este vakuval
[link]

Nexus 6P este vakuval
[link]

iPhone XR este vakuval
[link]

iPhone XR virág
[link]

iPhone XR épület
[link]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#89194) akooos válasza eladogeppc (#89193) üzenetére


akooos
veterán

Mindenféle rosszindulat nélkül kérdezem, hogy ez jelenti számodra az esti fotózást amihez a legjobb kamera kell? Pók a falon, növények és plüssök? :U

(#89195) eladogeppc válasza akooos (#89194) üzenetére


eladogeppc
veterán

Nem oszthatok meg személyekről készült fotókat illetve videókat a beleegyezéseik nélkül. De látom a lényeget sikerült megragadni. Ha jól látom nem csak a pókot osztottam meg. Miért kell megint kötekedni ? Véleményed csak van a képekről, hogy milyenek, nem ? Ez volt a kérdés.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#89196) akooos válasza eladogeppc (#89195) üzenetére


akooos
veterán

Ez nem kötekedés volt, hanem kérdés. Mindig itt pörögsz, hogy neked a legjobb vonalélesség, dinamikatartomány, részletesség stb kell. Most pedig bedobsz ilyen képeket, amin ezek közül semmi nem látszik, csak a hófehér villanó vaku. Ez a véleményem, akkor is, ha privát üzeneteket írkálsz. :(

(#89197) trebrona


trebrona
nagyúr

S8-cal mi történt?
Ugye van HDR (árnyalatgazdag) igény szerint és állandó. Két példa:
állandó:
[ ] [ ]

igény szerint, azaz automata:
[ ] [ ]

Samsung Galaxy S8

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#89199) eladogeppc válasza eladogeppc (#89195) üzenetére


eladogeppc
veterán

Mégegyszer megjegyzem, hogy a képeim között nem csak plüss van vakuval fotózva. Látszik hogy nem igen érdekel, csak kötekedsz. Épület, virág, stb...

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#89200) Plazmacucci válasza trebrona (#89197) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Állandó az elég retek.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.