Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89501) Thom! válasza csabika69 (#89499) üzenetére


Thom!
veterán

Nekem Pixel2 van ha most kell venni telót 3a javasolnám vagy Xiaomi Mi 9Se.

(#89502) nozs23 válasza csabika69 (#89495) üzenetére


nozs23
addikt

Attól is függ mennyit szánsz rá. A Pixel vagy iPhone (2018-as modellek) elég jók, főleg automatán. Portékat nézd meg. Minden telefon máshogy csinálja, egyik sem tökéletes. Én jobban preferálom azokat, amiket a tele kamerával csinálnak (iXS). A legtöbb készülék már a főkamerát használja sajnos. Olcsóbb alternatívák: S10E, MI9

(#89503) Plazmacucci válasza nozs23 (#89502) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én pl tökre nem szeretem, hogy a Note9 a tele kamerával csinálja a portrét, az egy sokkal rosszabb minőségű modul, ráadásul ugye zoomol, ami ad egy pofont a stabilizálásnak. Pixelé sokkal szimpibb.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#89504) nozs23 válasza Plazmacucci (#89503) üzenetére


nozs23
addikt

Nem tudom, hogy a Pixel milyen szoftveres trükköket vet be, de valóban jól néznek ki a portrék.
Note9-et nem ismerem, de iPhone-on nem érzem sokkal rosszabb minőségűnek a telét, ha pedig személyről készíted a portét, akkor valahogy előnyösebb fotók születnek.
Egy portrét szerintem amúgy is érdemes szűkre venni, így ha nem mész elég közel a main kamerával akkor amúgy is croppolni kell, szóval a minőség is romlik.
De ez személyes preferencia, azért is írtam, hogy érdemes megnézni őket tesztekben, mert tényleg mindegyik más portrét csinál és másban jó (szeparációban pl. Huawei az P30 Pro-s ToF-al).

(#89505) csabika69 válasza nozs23 (#89502) üzenetére


csabika69
tag

200e alatt szeretnék maradni mindenképpen.

(#89506) novinyul válasza csabika69 (#89505) üzenetére


novinyul
veterán

Ilyen összegben van választék. Xiaomi vonalon MI9, MI9SE, Pixel 3, 3a, iPhone telefonok is beleférnek.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#89507) HarleyCustom válasza novinyul (#89500) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nem mondtam,hogy nincsen...egy szóval sem...csak a véleményem írtam le a fórumtárs kérdésére úgy,ahogy az előttem szóló.
szerintem azok a legjobbak,amiket írtam.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#89508) HarleyCustom válasza csabika69 (#89505) üzenetére


HarleyCustom
veterán

iPhone XR.200ezer alatt találsz itt hardveren simán megbízható eladótól.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#89509) agabe válasza csabika69 (#89505) üzenetére


agabe
addikt

Protreban iphone 8 plus ami legjobb es belefer az arba (iphone X ugyanaz csak dragabban ezert nem eri meg), pixel 3 sem rosz es mar az is 200alatt van boven, csak annak videoban a hangja nem jo szerintem, de amugy videoban is jo mindketto.
Automata modban is jok, es van amikor egyik van amikor masik kepe jobb, dinamika tartomanyban pixel 3 szoftvere jobb, es esti fenykep mod is jol johet ha olyankor is keszulne 1-2 kep.
A mar emlitett iphone xr is beleferne az arba, es az a portren kivul mindenben jobb mint a 8plus azonban portre kepet csak akkor tud kesziteni ha arcot detektal.

[ Szerkesztve ]

(#89510) natë válasza agabe (#89509) üzenetére


natë
nagyúr

"A mar emlitett iphone xr is beleferne az arba, es az a portren kivul mindenben jobb mint a 8plus azonban portre kepet csak akkor tud kesziteni ha arcot detektal."

Abban az esetben viszont az egy kamera ellenére jobb, mint a hw-es megoldás (tesztekben láttam, nem saját vélemény, ellenőrizni nem tudtam)

Ilyet lehet vele pl : [link] Bocs kicsit túltoltam a háttér blurt :B (ez állítható)

[ Szerkesztve ]

(#89511) nozs23 válasza natë (#89510) üzenetére


nozs23
addikt

A Halide appal elvileg működik mindennel, nem csak emberekkel. Illetve kevesebb fényben is jobban teljesít, mint a 2x. Szerintem ezzel együtt is jobb a tele de tényleg ízlések és pofonok.

[ Szerkesztve ]

(#89512) natë válasza nozs23 (#89511) üzenetére


natë
nagyúr

Már csekkolom is. Thx.

[ Szerkesztve ]

(#89513) Valaki87


Valaki87
senior tag

Iphone XR

1 - direkt

2 - direkt

3 - direkt

"Jól megy a szlovákoknak" ;]

Pótoltam a direkt linkeket.

[ Módosította: Ricardo ]

(#89514) atike válasza Valaki87 (#89513) üzenetére


atike
nagyúr

Nekem is jól menne egy ilyen batmobil... :DDD Mondjuk szerintem egy garnitúra téli gumit sem tudnék kifizetnii rá, nem hogy még tankoljam is... :DDD

Jó képek amúgy. Mármint technikailag is. :)

(#89515) Valaki87 válasza atike (#89514) üzenetére


Valaki87
senior tag

Nem vészes, 100 ezer / db ami rajta van :DDD

Biztos kajál városban 15-20 közt.
Pályán kevesebb gondolom,mert elég jó az aerodinamikája, nyilván nem 250-nél :)
Gyorsan megálltam lefotóztam, nem filóztam sokat de örülök ha jó lett.

(#89516) csabika69


csabika69
tag

Pixel 3/3a portrèban nem kell, hogy arcot találjon?

(#89517) nozs23 válasza csabika69 (#89516) üzenetére


nozs23
addikt

Nem.

(#89518) Elit3Zotya válasza csabika69 (#89495) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Nem nehéz kitalálni mi lenne neked a legjobb.. pixel 3 vagy 3a.!
Portréban az egyik legjobb, autómatában meg a hdr+-t eddig sem sikerült egyik gyártónak sem felülmúlni + a night sigth az egyik legjobb este.
Persze ha nem esik nehezedre egy gcam feltelepítése, akkor egy mi9 is tökéletes lehetne számodra és ott még több extra is lenne a gyári kamera alkalmazás miatt..
Iphonok egyaránt jók portréban és autómatában is, de nem érik el a hdr+ minőséget.
Persze vannak itt akik szerint igen, de elég csak a képeket megnézni és már is rájössz, hogy elmaradnak minőségben.
De az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy az 5x-től képminőségben nem lesz nagy ugrás egyik sem..

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#89519) natë válasza Elit3Zotya (#89518) üzenetére


natë
nagyúr

...de, elérik Smart HDR-rel a HDR+ minőséget. A NS nappalit viszont nem.

"Elég csak a képeket megnézni" : [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#89520) Elit3Zotya válasza natë (#89519) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Igazad van elég megnézni. :N
Jó az iphone, de szvsz nincs olyan jó mint a hdr+. Tudom jó lenne ezt elhinni, de nem.
A night site meg még jobb a hdr+ nal is..

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#89521) natë válasza Elit3Zotya (#89520) üzenetére


natë
nagyúr

A tied is egy vélemény, tiszteletben tartom. Az enyém az ellenkezője (néhány Nexussal és Pixellel a hátam mögött). Szerintem a szalonna sem jó kaja, a pacalt viszont szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#89522) Elit3Zotya válasza natë (#89521) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Elengedem a témát, csak nézze vissza a képeket és majd eldönti. :DDD

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#89523) novinyul válasza Elit3Zotya (#89522) üzenetére


novinyul
veterán

Egyikkel sem jár rosszul, de majd azt veszi amelyik neki jobban tetszik. Kár ezen vitázni, amiben lehetett abban lett segítve. Dönteni neki kell.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#89524) #16514048 válasza csabika69 (#89495) üzenetére


#16514048
törölt tag

Ha a portré fontos, akkor én mindenképp olyat választanék, ami tele lencsét használ hozzá.
Nem hiába nem 28 mm-es obit használnak portréfotózáshoz a profik sem, arcképekhez nem előnyös, torzít.

Automata fotózáshoz meg annyi a lényeg, hogy legyen rá működő GCam port, onnantól nem lősz mellé semmivel.

(#89525) natë válasza nozs23 (#89511) üzenetére


natë
nagyúr

A Focos is működik tárgyakra, kár, hogy 4e a full. Annyit nem ér.

(#89526) hito válasza natë (#89525) üzenetére


hito
nagyúr

Az profi kis app. Még abban sem lennék biztos, hogy nem ér annyit.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#89527) nozs23 válasza natë (#89525) üzenetére


nozs23
addikt

Igen? Ezt nem tudtam, de dicséretes! Feldobsz majd pár képet a másik topicba, érdekel mit lehet így kihozni az XR-ből. Nekem megéri, nagyon tettszik a Focos, főleg hogy 3D-ben mutatja képet, így tudod állítani meddig érjen az első-hátsó blur.

(#89528) natë válasza nozs23 (#89527) üzenetére


natë
nagyúr

Tadaa SLR, talán mégjobb! Free

(#89529) natë válasza nozs23 (#89527) üzenetére


natë
nagyúr

(#89530) polar-x


polar-x
tag

Sziasztok!
Pár kép tegnapról






Xiaomi MI 9 SE

(#89531) Thom! válasza polar-x (#89530) üzenetére


Thom!
veterán

Nem rosszak :R

(#89532) Quqesz


Quqesz
nagyúr

[Normál kamera]
[3x zoom]
P30

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#89533) Wuk07 válasza Quqesz (#89532) üzenetére


Wuk07
tag

Nekem tetszenek, volt kamera szoftverfrissítés vagy ez még az alap verzió? Valahogy jobbnak látom a rajzolatot mint korábban.

N8 -> 1020 -> P10-> P30

(#89534) Quqesz válasza Wuk07 (#89533) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Igen, szombaton kaptam meg a frissítést(.153 rom). A kamerát elvileg csak a dupla kamera móddal fejlesztették, de lehet mást is javítottak.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#89535) ShadowLac válasza polar-x (#89530) üzenetére


ShadowLac
addikt

Jók

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#89536) Plazmacucci válasza Quqesz (#89534) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Az utolsó frissítésed ;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#89537) Quqesz válasza Plazmacucci (#89536) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem hinném...ez csak vihar a biliben, majd elcsitul ;)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#89538) natë válasza Quqesz (#89532) üzenetére


natë
nagyúr

Erről van szó! Tetszik! Napos időben is tolj egyet!

(#89539) nozs23 válasza Quqesz (#89532) üzenetére


nozs23
addikt

Összenézve ezzel a katasztrofális képpel tényleg olyan, mintha javult volna.

(#89540) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Na ez jó hír, mert akkor mégis csak van fejlődés! :K csak sütne már rendesen a nap....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#89541) vittgen


vittgen
aktív tag

Helló skacok!!
Használja valaki a Shoebox alkalmazást fotó tárolásra?
Mert itt egy rossz hír!!

Bezár az ingyenes fotótároló

(#89542) novinyul válasza nozs23 (#89539) üzenetére


novinyul
veterán

Ehhez képest fényévekkel lett jobb :K Csak helyre rakják a kamerát.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#89543) kali válasza Quqesz (#89532) üzenetére


kali
legenda

Jók lettek!
Nyugi, már fel is függesztették a Huawei amerikai korlátozását, mert rájöttek, hogy maguk, illetve sok USA cég alatt is vágják a fát.

[ Szerkesztve ]

(#89544) natë válasza kali (#89543) üzenetére


natë
nagyúr

90 napra.

Nem kívánom a Huawei "vesztét", de a Sárga Hajú Ember nem a megfontolt döntéseiről híres.

[ Szerkesztve ]

(#89545) novinyul


novinyul
veterán

Futás a vihar elől :(( MI9 SE
[link]
[link] 2* zoom

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#89546) Hoes válasza kali (#89543) üzenetére


Hoes
aktív tag

Igen, viszont a Huawei marad az eredeti vészhelyzeti forgatókönyvnél!
[link]

[ Szerkesztve ]

(#89547) kali válasza natë (#89544) üzenetére


kali
legenda

Akár fogadni is mernék, hogy 90 nap alatt sem fogja megoldani teljesen a Huawei eszközök és infrastruktúra helyettesítését a sok amerikai távközlési szolgáltató...stb. és születik valamilyen köztes megoldás, megállapodás.
Abban sem vagyok biztos, hogy a Google szeretne elveszíteni 470 millió felhasználót.
Különösebben nem izgat ugyan a dolog, marad még néhány gyártó, akik készülékei között ugrálhatok, de hiányozna a Huawei, ha mégis muszáj lenne lemondani róluk és ez a fényképezésükre is igaz, csak a videózást is tegyék már teljesen rendbe, hogy még jobban szurkolhassak nekik.

[ Szerkesztve ]

(#89548) Quqesz


Quqesz
nagyúr

[tegnapi szép idő]

P30

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#89549) #16514048 válasza kali (#89547) üzenetére


#16514048
törölt tag

"Abban sem vagyok biztos, hogy a Google szeretne elveszíteni 470 millió felhasználót."

Nem is fognak, a meglévő készüléken működni fognak a google szolgáltatások, utána meg majd más márkájú Android-os telefont vesznek helyette.

(#89550) kali válasza #16514048 (#89549) üzenetére


kali
legenda

Egyrészt a Google szolgáltatások majdani elérhetősége kapcsán is vannak még nyitott kérdések, másrészt a fogyasztók egy részében felmerülhet, hogy ha az Android kapcsán ilyen hibalehetőségek vannak, akkor más platform után néz, szerintem ez is motoszkálhat a Google illetékesei fejében (is).
Elnézve itt a topikban például az XS Max által készített fényképeket - videózásban is az egyik legjobb - és szem előtt tartva, hogy szeretem a változatosságot, én ebbe az irányba fogok talán nyitni ismét, ha a Note9-et megunom és nem lesz megfelelő következő Huawei.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.