Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88151) Mans20


Mans20
addikt

(#88152) Bossi válasza HarleyCustom (#88143) üzenetére


Bossi
őstag

Igen :) kipróbálom...

(#88153) kali válasza csaba1203 (#88137) üzenetére


kali
legenda

Voltak még látványos freskók, amiket érdemes lett volna megörökíteni, de majd legközelebb, ha megint vidéken leszünk és sikerül is olyan időpontot kifogni, amikor nem lesz azok előtt helyi népgyűlés.

(#88154) Shingen válasza ShadowLac (#88133) üzenetére


Shingen
addikt

Érdekes, hogy a Huawei képei mindig sötétebbek mint más gyártóé........

風林火山

(#88155) ShadowLac válasza Shingen (#88154) üzenetére


ShadowLac
addikt

Igen ezt én is észrevettem. Volt olyan gondolatom hogy kipróbálom a mate 20 Prot. De nem kedvemre való a képe.

[ Szerkesztve ]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#88156) Quqesz válasza ShadowLac (#88155) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Én most a Honor View 20-on gondolkozom. Gsmarena képek elég jók vele....ár is alakul.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#88157) Z.É.T. válasza Shingen (#88154) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ha nem a dinamikára érted, hanem tényleg csak az expozícióra, azon a legkönnyebb módosítani fotózás közben (2 mozdulat).
Sokan vagyunk, akik pont azt nem szeretik, ha minden világos egy képen, esetleg még ki is ég a fotó, de emiatt nem zárnék ki egy (olyan) telefont se (amelyen könnyedén módosítható ez shot közben).

(#88158) leslien


leslien
nagyúr

esti kép.. LG V40 [link]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#88159) Fred23


Fred23
nagyúr

"Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék."

&

"• A topikba csak eredeti, a telefon saját alkalmazásával készült képeket lehet linkelni.
Tehát tilos a raw, Gcam, és egyéb, külső alkalmazással lőtt, vagy utólag szerkesztett képek linkelese."

Van benne logika, viszont hosszabb távon ez a mentalitás a topik halálát is okozhatja! Tegnap vettem egy Nokia 8 Sirocco-t, aminek teljes Camera2 API támgatása van. Egyből fel is dobtam egy GCam-et, mert ez 2 perc; innentől meg a gyári kamerát hanyagolom is, mert tudom, hogy amit feltettem, jobb.
Egy modern, új mobilnál kinek nincs 2 perce feltenni a legjobb -külsős- kameraszoftvert?! Talán csak annak, akinek erre nincs lehetősége, mondjuk mert nincs támogatva legmagasabb szinten a Camera2 API.

Tehát persze, jó dolog megnézni, alapból mit tud a gyári szoftver, de ez annyira azért nem is fontos! Mivel így vagyok vele én is, majd mehetek egyből a másik topikba a képeimmel. Lehet, így normális, csak akkor most ez a topik az, ami lefokozta magát, a jobb képeknek meg itt a helye.

Az ütött kicsit szíven, hogy nekem ebben a topikban nincs is mit keresnem, miután szántam 2 percet arra, hogy lecseréljem a gyári szoftvert egy jobbra. Lehet, hogy valamikor kipróbálom majd a gyári szoftver tudását is, de őszintén szólva nem nagyon csábít a dolog annak biztos tudatában, hogy a GCam jobb.

(#88160) trebrona válasza Fred23 (#88159) üzenetére


trebrona
nagyúr

Talán csak annak, akinek erre nincs lehetősége, mondjuk mert nincs támogatva legmagasabb szinten a Camera2 API.

Meg is válaszoltad. Általában felsőbb kategória kiváltsága ez, jóval kevesebb az a mobil, amelyekben tényleg csak egy alkalmazás telepítése, és nem igényel mélyebb szintű beavatkozást.

btw már külön GCam topik is van: [link]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#88161) Fred23 válasza trebrona (#88160) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszönöm a linket, azt hiszem, az lesz az egyik törzshelyem! Nem akarok szerkesztgetni, Lightroom-ot meg hasonlókat, csak egy jó alap kamera szoftvert...

(#88162) kengyel


kengyel
nagyúr

Sziasztok !

Már nagyon régen hoztam képeket, mostanában szép idő van, így csavarogtunk egyet. :)

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Xiaomi MI 8

kengyel

(#88163) Bazsi84 válasza Fred23 (#88159) üzenetére


Bazsi84
tag

Nekem sem tartott tovabb felrakni a lightroomot,lehet abban is fotozni,ujabb 5 mp a szerkesztes(preset,auto,stb).De megsem gyari szoftver.Pedig azt barki felrakhatja,nem kell hozza kulon tamogatas...Szoval nem veletlenul van igy,legalabb mindket topikba kerul mar kep.

(#88164) Francia91 válasza Fred23 (#88159) üzenetére


Francia91
veterán

A Nokia 7.1-esemmel pont így vagyok, az alap kameraszoftver semmit sem ér, a Lumia 950-es után egy fapados valami. GCam-ot használok, de szerkeszteni én sem szerkesztek, ellenben a GCam-mal sokkal értelmesebb képeket lehet lőni, a HDR+ pedig elég jól dolgozik
Fotózgatok DNG-ben is a LightRoom CC-vel, ott kiderül, hogy a szenzor sokkal többre lenne képes, de az alapszoftver irtó buta, nagyon ritkán használom

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#88165) Quqesz válasza kengyel (#88162) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Na te is mi8-ra váltottál?

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#88166) Ricardo válasza kengyel (#88162) üzenetére


Ricardo
félisten

Jó képek. Jó választás az Mi8

(#88167) kengyel válasza Quqesz (#88165) üzenetére


kengyel
nagyúr

Már nem most vettem, még decemberben.

(#88166) Ricardo

Köszönöm !

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#88168) natë


natë
nagyúr

1-2 túristás :

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

iPhone XR

[ Szerkesztve ]

(#88169) floratm válasza Fred23 (#88159) üzenetére


floratm
senior tag

Igy van!
A topiknak az lenne a célja hogy a készülékek legjobb képességeit vessük össze egymással.

Itt azonban a korlátozások végett csak a gyári kameraszoftverek versenye folyik, hiába lenne képes egy telefon többre egy másik alkalmazással. Ez igy akár félrevezető is lehet, mikor valaki egy bizonyos tipus vásárlását fontolgatja.

AZ életünk tele van szabályokkal, de legyen még ennél is kockásabb :D

Trebona: "Talán csak annak, akinek erre nincs lehetősége, mondjuk mert nincs támogatva legmagasabb szinten a Camera2 API."

Meg is válaszoltad. Általában felsőbb kategória kiváltsága ez

Hogy egy jobb kameraszoftvert lehet vagy nemlehet telepiteni egy bizonyos telefonra annak éppen nincs jelentősége, a topik ugyanis az alsókategóriátol nyitva van a legfölsőbbig.

[ Szerkesztve ]

(#88170) trebrona válasza floratm (#88169) üzenetére


trebrona
nagyúr

Pont ezért nincs helye a GCam-nek.

Alsóbb kategóriában is megoldható, az viszont megtévesztő lenne sokak részére, akik nem tudják, akarják megoldani.

Kár ezen rugózni.

Ja, és trebrona.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#88171) Ricardo válasza floratm (#88169) üzenetére


Ricardo
félisten

Ezt a kört már többször lefutottuk. Ez topik arról szól, hogy mit tud egy adott telefon alapból, és nem arról mit lehet kihozni belőle egy külső alkalmazással.

(#88172) Ricardo


Ricardo
félisten

Tavasz

[link]

Xiaomi Pocophone F1

(#88173) ShadowLac válasza Ricardo (#88171) üzenetére


ShadowLac
addikt

A szabály értelmetlensegége miatt még biztos lesz is róla szó. Szerintem más a szerkesztett és más az 1katt és kész a fotó. A másik hogy ezt a fórumot találják meg hamarabb a telefon után érdeklődők. De itt nem kap infót a teló camera API 2 ról és a G cam ról sem.!!! Szinte titokban van tartva.! Meg ha oda van írva:: hogy gyári vagy pedig utólagosan telepített Google camera alkalmazás.!!! Ki nem tud itt olvasni!! ???Holott ez is a telefon talán leglényegesebb tulajdonsága pont annak aki betéved ide és fontos szempont neki a kamera !!! ???

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#88174) floratm válasza trebrona (#88170) üzenetére


floratm
senior tag

Az hogy a felsőkategóriábol nem hozzuk ki a lehető legtöbbet a Gcam tiltásával épp annyira megtévesztő mint egy alsókategóriás készülékre fölhaxolt gcam.

Ricardo "Ez topik arról szól, hogy mit tud egy adott telefon alapból, és nem arról mit lehet kihozni belőle egy külső alkalmazással."

Pontosabban nem a telefon fotós képességeit tárja föl a topik hanem az alap gyári szokftverek képességeit.

Tudomásul vettem.

[ Szerkesztve ]

(#88175) trebrona válasza ShadowLac (#88173) üzenetére


trebrona
nagyúr

Köszönd annak idején A és Y párosnak...

Náluk ment a hiszti, mert az ő akkori telefonjaikra nem volt elérhető.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#88176) Drakmusz válasza ShadowLac (#88173) üzenetére


Drakmusz
őstag

Ha itt nem kap információt, akkor a felhasználó átmegy a másik topikba.Ennyi.
Felesleges ezen görcsölni mindig.
A másik oldalon főleg a kreatív oldalt lehetne kidomborítani.
Az már más kérdés hogy kevés az ilyen jellegű kép....

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#88177) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Jó idő.

iX🅂

(#88178) Ricardo válasza ShadowLac (#88173) üzenetére


Ricardo
félisten

Meglepődnél ha tudnád a felhasználók hány százaléka tesz fel bármilyen külső kamera alkalmazást. Hidd el, nagyon kevesen. A többség kiveszi a dobozból, használatba veszi, és nem tud/akar semmi ilyesmivel szórakozni. Ennek a topiknak az a lényege, hogy ha valaki venni akar egy készüléket, lássa milyen képet lehet vele készíteni.

"De itt nem kap infót a teló camera API 2 ról és a G cam ról sem"

Az emberek többsége azt sem tudja mi az. Aki meg igen az van annyira tájékozott, hogy odatalál a másik topikba ahol láthat Gcam-os képeket is.
Maradjunk is egy picit a Gcam alkalmazásnál. Van olyan készülék amire csak felmókólni lehet (bootloader nyitás, twrp, zip telepítés....stb), és van olyan amire sima apk telepítéssel egyszerűen megoldható. Az első verziót hagyjuk, mert minden csak nem egyszerű. Ha a másodikat vesszük, akkor alapból egy sima apk telepítésről beszélünk, de ott meg előjön az a kérdés, hogy melyiket. Rengeteg verzió van rengeteg lehetőséggel, és innentől máris nem olyan egyszerű Arról nem is beszélve, hogy ez csak egy alkalmazás, és annak verziói. A Gcamon kívűl is engeteg külső applikáció van.
Ha az egyiket engeded jön majd, hogy akkor a másikat, a harmadikat miért nem, aztán hogy ha ez mehet akkor mi lenne ha a "normálisan" szerkesztett képek is engedélyt kapnának, és csak a "túlszerkesztett" képek lennének tiltva? Aztán jön, hogy mi az ami már "túlszerkesztett"? Ezen az úton nem kellene elindulnia a topiknak. Szerintem jó így ahogy van. Van egy teljesen "tiszta topik" meg lehet nézni azt hogy az adott készülék mit tud a "dobozból kivéve", mindenféle külső applikáció, és utólagos mahinálás nélkül, és van egy másik, ahova mehetnek a külső programmal készült, és az utólag szerkesztett képek. Ez így egyértelmű, és tiszta.

Ebben a topikban továbbra is csak az adott készülék saját gyári alkalmazásával készült , utólagos módosítás/szerkesztés nélküli képek kerülhetnek.

A külső alkalmazással készült, vagy utólag módositott/szerkesztett, illetve a makró képek a Szerkesztett és makrofotók mobillal topikba mehetnek.

(#88179) Ricardo válasza B-L-A-C-K (#88177) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez nagyon jó lett. Tetszik :K

(#88180) Ricardo


Ricardo
félisten

Hogy esti kép is legyen.

Tavaszi este.

[link]

Xiaomi Pocophone F1

(#88181) Sn00k válasza Ricardo (#88180) üzenetére


Sn00k
veterán

Ez is✌🏼 Még a pókháló is látszik :DD

3njoy the Lif3

(#88182) Reverting


Reverting
őstag


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Semmi fotozas, zsebbol elokapva automata... s9+

Javítottam a linkeket.

[ Módosította: Ricardo ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#88183) Thom! válasza Reverting (#88182) üzenetére


Thom!
veterán

Jó képek lettek, de belenagyítva vannak apróbb bajok...

(#88184) akooos válasza Reverting (#88182) üzenetére


akooos
veterán

Tök jó lett volna, ha thumbnail a kép, nem fél oldalt elfoglaló, ahogy többször lett már kérve.

(#88185) Viper26 válasza Thom! (#88183) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ahogyan az összes telefonnal a világon kb. :D

Pixel 7 | FR955

(#88186) Reverting válasza akooos (#88184) üzenetére


Reverting
őstag

Nem tudom mirol beszelsz,nem ertek hozza... nalam semmi baj a megjeleitesel... ird meg privat ha valami gond van...

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#88187) Reverting válasza Thom! (#88183) üzenetére


Reverting
őstag

A legtobb gond a szel volt... mindig bemozdult valami, de mint irtam tenyleg csak utba esett es spontan lett love par kep... :K

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#88188) trebrona válasza Reverting (#88186) üzenetére


trebrona
nagyúr

Olvassatok összefoglalót! ;)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#88189) trebrona


trebrona
nagyúr

De, hogy virágot is hozzak:


Samsung Galaxy S8 Pie

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#88190) Reverting válasza trebrona (#88188) üzenetére


Reverting
őstag

Kozepmeret URL? Errol van szo?
Legkozelebb akkor igy csinalom...

Jok a kepek... de 100x nagyitasban vannak gondok... :)

Lassan valamilyen szinten a topik ertelmet veszti... nincs tovabb... :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#88191) oxide83


oxide83
aktív tag

Én is beköszönök néhány tavaszi képpel :)

Iphone XS Max

(#88192) Shingen válasza oxide83 (#88191) üzenetére


Shingen
addikt

jó képek

風林火山

(#88193) Sn00k válasza oxide83 (#88191) üzenetére


Sn00k
veterán

Ezek nagyon adjak! Foleg az elso tetszik.

3njoy the Lif3

(#88194) Bossi


Bossi
őstag

(#88195) B-L-A-C-K válasza Bossi (#88194) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Eddigi legjobb képed... ;]

(#88196) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

dupla.

[ Szerkesztve ]

(#88197) Bossi válasza B-L-A-C-K (#88196) üzenetére


Bossi
őstag

B-L-A-C-K :)

[ Szerkesztve ]

(#88198) B-L-A-C-K válasza Bossi (#88197) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Látom közbe már kép is van... :P

Jók lettek, látom eladó az S10-ed gondolom ez volt előtte, miért váltottál?

(#88199) *RLaci* válasza Bossi (#88194) üzenetére


*RLaci*
addikt

Nem rossz,majdnem olyan jó mint a Pixel volt ;] :D

(#88200) Quverto


Quverto
tag

Kutyam Bundi. :B :K
Samu S10+

Aki tudja mi az élet értelme az legyen kedves megosztani velem. :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.