Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92001) ShadowLac válasza #16514048 (#92000) üzenetére


ShadowLac
addikt

A G4 es 4 éves telódon is van automata HDR.
Ez még 1 csúcs lenne!! :)

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#92002) Drakmusz válasza Hoes (#91999) üzenetére


Drakmusz
őstag

Erről van szó, abszolút egyetértek.
Kicsit már túlzóak az igények, sokszor elfelejtődik hogy ezek nem céleszközök a fotózást tekintve.
Aki többre vágyik az vásároljon gépet, más kávéház.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#92003) #16514048 válasza ShadowLac (#92001) üzenetére


#16514048
törölt tag

Amit nem használtam soha, mert az esetek 90%-ában jó, ha be van kapcsolva. Amikor tudom, hogy nem kell, akkor meg inkább én kapcsolom ki, minthogy a telefonra bízzam a döntést.

Ez azért nem olyan, mint amikor a záridőt babrálgatod, semmiből nem tartana bekapcsolni. Most emiatt lehúzni a beltéri teljesítményét...

(#92004) Hoes válasza Drakmusz (#92002) üzenetére


Hoes
aktív tag

Ebben leginkább a probaganda és a túlságosan komolyan vett tesztek a hibásak, amiben olykor szinte kerek-perec leírják, hogy a csúcsmobilok kamerái kiválthatnak egy mai kompakt vagy dSLR gépet.
Aki ezt olvassa és látja, az el is hiszi,hogy minden kétséget kizáróan igazak a leírtak. Ebből meg már következik a túlzott igény egy mobilos kameránál. Elkezdi használni az amúgy tehetségtelen "just click" user és csúnyán csalódik a mobilban, biztos rosszat választott, nekiáll az érintett FB csoportokban és egyéb forrásokban szídni a telefonját, holott ő maga a hibás.

(#92005) Drakmusz válasza Hoes (#92004) üzenetére


Drakmusz
őstag

+1.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#92006) HUTCHDB válasza Hoes (#92004) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Én a saját, 27”-os, kalibrált, Dell fotós monitoromon néztem meg ezt a videót.

[link]

Tudom , YouTube, tömörítés stb., de azért tedd majd a szívedre a kezed és úgy mond, hogy te előre tudtad, hogy melyik kép, mivel készült.

Egyébként a komment kezdetén jelzett méretben sincs problémám a mobiltelefon által készített képpel, nem hogy ha azt, egy normál, 10x15 -ös méretű fotópapíron kellene megnézném.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#92007) #16514048 válasza HUTCHDB (#92006) üzenetére


#16514048
törölt tag

Az első képet leszámítva még videón is ordít mindegyikről, hogy melyik melyik, annyira pontatlan a telefonnal készült képeken a háttér leválasztása.
De ha 2 másodpercnél tovább nézed, akkor az elsőről is, mert ott meg a földön van elmosva az a rész is, ami még az ember síkjában van és nem olyan fokozatos, mint a valódi bokeh.

Meg az se mindegy, hogy a DSLR képei "félkészek", ezek nem arra vannak kitalálva, hogy mindent megcsinálnak helyetted, és te már nyomhatod is fel az instára bármi utómunka nélkül.
A téma is elég hasonló mindegyiknél, direkt olyan lett választva, ami kedvez a telefonnak.

Lehet viszonylag jó minőségű képeket csinálni egy ilyen telefonnal, az átlagember jobban is jár vele, mert sokkal könnyebb használni és megcsinál helyetted mindent. De összességében köze nincs még mindig ezeknek a komolyabb gépek szintjéhez.

[ Szerkesztve ]

(#92008) HUTCHDB válasza #16514048 (#92007) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Én nem instázok, nem facebookozok.
A fotóim nagy részét monitoron, esetleg családi összejöveteleken tv-n nézem, nézzük meg, így a netes megosztási (nyilván a gagyi képminőségre utalás) nálam nem talált be.

Ezen kívül több képet nyomtattattunk ki fotó papírra és teszem/tesszük ki a lakásba őket.

Visszatérve a videóhoz (fotókhoz)
nekem több esetben jobban tetszettek az iPhone képei.
Akárhogy akarod rám beszélni, hogy nem az a jó, az én ízlésvilágommal jobban egyezik.
A világos - sötét részekre gondolok konkrétan.
A másik dolog pedig az, hogy azt szerettem volna szemléltetni, hogy igen is a mai mobilok már nagyon jó minőségű képeket készítenek, (7.500 USD az ellenfél ára) az átlagemberek (sőt még az én) igényeimet is bőven kielégítik.

Munkahelyemen van Canon DSLR, (EOS 1200D) több alkalommal fotóztam vele, de abszolúte nem hozza azt a szintet, mint amit itt sugalltok, vagyis, hogy ég és föld a különbség, sőt volt már olyan szituáció, hogy jobb képet készített pl. a korábbi mi 8-am, mint az említett több százezres gép.

Nem tudom, hogy ti mennyit dolgoztok egy kép kidolgozásán, de ahogy te is említetted, sokkal egyszerűbb, gyorsabb egy jó minőségű mobillal fotózni, ráadásul úgy, hogy egy napi használati értéket képviselő nyomtatott fotónál érdemi különbség nincs!

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#92009) #16514048 válasza HUTCHDB (#92008) üzenetére


#16514048
törölt tag

"Akárhogy akarod rám beszélni, hogy nem az a jó"

Én nem akarok rádbeszélni semmit, nem mondom meg, hogy neked melyik tetsszen jobban.

De attól még közel sem éri el a dslr/milc gépek szintjét a mobil, hogy mindent megold helyetted és egyből "fogyasztható" képet dob ki magából full automatán is.

Egy rendes fényképezőgépből sokkal többet ki lehet hozni és sokkal több helyzetben lehet használni, persze nem árt érteni is hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#92010) HUTCHDB válasza #16514048 (#92009) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

És amire utaltam, hogy normális (akár A5, vagy A4) méretben mennyi lenne a különbség, arról mi a véleményed?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#92011) #16514048 válasza HUTCHDB (#92010) üzenetére


#16514048
törölt tag

Az, hogy bizonyos témákkal elég jól működhet, de:
-a pontatlan bokeh azon is látszódni fog
-távolabbi témákkal egyáltalán nem lesz alacsony mélységélesség
-kevesebb fénynél mozgó témánál se a többelemes feldolgozás, se a gyenge iso tűrés, se a mobilos OIS nem fog nagyon a hasznodra válni
-látószögből annyid lesz, amennyit a telefon tud, ami jobb esetben 3 és valószínűleg a rövid telét se éri el (85mm+)
-evf/ovf hiányában kénytelen vagy kijelzőről komponálni, ami napfényben szenvedés tud lenni
-ha mégis utómunkáznál, mert nem tetszik amit a telefon kiköpött, akkor sokkal kevesebb a mozgástered, mint rendes fényképezővel
-rekeszt nem tudsz állítani, csak gagyi algoritmussal tudja valamennyire szimulálni
stb...

[ Szerkesztve ]

(#92012) HUTCHDB válasza #16514048 (#92011) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ezeket az általános dolgokat ismerem, de a kérdésem nem ez lenne, hanem ez !

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#92013) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Szerintem elég már az online recska, igy se tölt ide képet a kutya se. Két három ember homokozoja ez a topik. Át lehetne nevezni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#92014) HarleyCustom válasza Plazmacucci (#92013) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1
Te benne vagy a homokozóban? :D
Mi legyen a neve? :)

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#92015) mjani1172 válasza HUTCHDB (#92006) üzenetére


mjani1172
addikt

Olyan régi motoros vagy,csodálkozom hogy ilyet linkelsz. Ebben a méretben egy szőke fickót fél méterről, fényes nappal lefotózva, milyen különbséget vársz?

Egyszer, de csak egyszer jó lenne egy olyan teszt ami valós.

Tehát:
- haverokkal egy pubban miközben valami történik,
- születésnap mozgó gyerekkel egy szobában
- a nagyobbik gyerek szalagavatója
- esetleg egy bowlingozás.

Itt kíváncsi lennék van e különbség.

(#92016) Doki42 válasza Plazmacucci (#92013) üzenetére


Doki42
őstag

Ez azért teljesen nem igaz... :)
Ott a F...... trend azt prefelálom, de kiváncsi vagyok a komoly masinákra is :D

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#92017) trebrona


trebrona
nagyúr

Samsung Galaxy S8

Maradhatok a homokozóban? ;]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#92018) #16514048 válasza HUTCHDB (#92012) üzenetére


#16514048
törölt tag

Tudom, erre válaszoltam...
Amiket felsoroltam, azok mind befolyásolják az elkészült képet akkor is, ha csak A5-ben nyomtatod ki, szóval igen, lenne különbség, nem is kevés.

(#92019) HarleyCustom válasza trebrona (#92017) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Ezzel simán, szerintem. Nyami :D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#92020) K82


K82
őstag


teljes méret
P4XL, portré mód.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#92021) HarleyCustom válasza K82 (#92020) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Wow. Ez jó.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#92022) HUTCHDB válasza mjani1172 (#92015) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ez egy példa volt.

Számtalan kép, YouTube videó van a neten, ami összehasonlítja a fényképezőgépek képeit a csúcsmobilok fényképeivel.

Az egészet abból az aspektusból vetettem fel, hogy számomra semmi esetre sem akkora a különbség, amiket itt többen hangoztatnak.

Ha jól emlékszem csináltam Samsung S9plus vs DSLR képeket az utcán, illetve megpróbálom előkeresni az előbbiekben említett Canon DSLR vs.Mi8 fotókat is, ami szinten az általad említett élethelyzethez hasonló szituációkban készültek.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#92023) mjani1172 válasza HUTCHDB (#92022) üzenetére


mjani1172
addikt

Én (a meló miatt is) nagyon sokat fotózom. Fejlódtek a telefonok, és nappal, ha alapvető ismeretek vannak, a tárgyak statikusak, akkor minden ok.
Ha ennél több kell akkor fényképező.
Egyszerűen azok is fejlődnek, és nehezebb vagy számomra életszerűbb körülmények között jobb képet produkálnak. Szerintem.

(#92024) Hoes


Hoes
aktív tag

Teljesen mindegy kinek milyen telefonja van ha nem tud fotózni az illető. Annak adhatnál a kezébe 3 milliós technikát is, sz@r képet fog készíteni.
Ez a topik lassan értelmét veszti.

(#92025) Doki42


Doki42
őstag

Gcam ot keresnék egy megbízható linknek örülnék. :)
P30 lite
Köszönöm :D

[ Szerkesztve ]

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#92026) Hoes válasza Doki42 (#92025) üzenetére


Hoes
aktív tag

Felejtsd el! :D

(#92027) Land


Land
veterán

Nagy probléma lenne, ha célzottan fotóra/videóra keresnék új telefont és ide beírnám a kinézett típusokat? Tudom ez nem a "Milyen telefont vegyek" topic, de biztos sok "fotóbuzi" (jó értelemben) pörög ebben a topicban, aki tudna nekem rangsorolni.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#92028) Doki42 válasza Hoes (#92026) üzenetére


Doki42
őstag

Soha... :DD :DD

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#92029) Hoes válasza Land (#92027) üzenetére


Hoes
aktív tag

Jöhet a lista, biztos fogsz korrekt és minden igényt kielégítő választ kapni!

(#92030) Land


Land
veterán

Kamerában erős telefont keresek. Nyilván egyéb szempontokat is figyelembe fogok venni, de ha van közöttük nagyon gyenge, akkor azt kénytelen leszek kivenni a listámról.

Preferenciák: Fontos a jó nappali kép (ebben szerintem mind jó lehet), optikai képstabilizátor, a jó zoom (mennyire hasznos/fontos a P30 Pro 5x-ös optikai zoomja a többihez képest?), gyengébb fényviszonyoknál/beltérben jó kép (na ez az a rész, ahol egy középkategóriás telefon elhasal. pl az Mi 9T-m is itt gyengusz), korrekt éjszakai kép illetve jó automata fotó minőség (nem hinném, hogy nagyon matatni fogok a beállításokban a jobb cél érdekében).

Listám: Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy S10e, Oneplus 7T, Oneplus 7T Pro, Google Pixel 4XL (jó kérdés emberi áron honnan szerezhető be), Xiaomi Note 10, Huawei P30 Pro->esetleg van amit kihagytam droid vonalon és a kameráján kívül is jó telefon?

(Senkit nem szeretnék befolyásolni, de mint telefon, rendszer stb a Oneplus felé nézelődnék szívem szerint, de ha rossz a kamerájuk, akkor nem.)

Várjam meg ezek közül bármelyiket?
Samsung Galaxy S10 Lite, Xiaomi Mi 10/Mi 10 Pro, + bármi amely nem lesz horror áron és jó minőséget ígér.

Köszi! :R

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#92031) Helltak válasza Land (#92030) üzenetére


Helltak
őstag

Nekem most Oneplus 7 Pro-m van, lassan 4 hónapja. Előtte volt P30 Pro és S10+ is.
Általánosságban, fotóban mindkettő jobb picivel, videóban a Huawei-nél jobbnak érzem.
Gcam-al láthatóan javul a fotó minősége, viszont csak a fő kamerát lehet root nélkül használni.
Pár napot teszteltem egy Mi Note 10-et, de egyáltalán nem győzött meg, bátyám viszont teljesen elégedett vele.
Igazából, ha most kellene ezek közül választanom és egy áron lennének, akkor a Oneplus-t venném újra. Ez a kedvenc android rendszerem, tele jó pár felhasználó barát aprósággal.

S10 Lite jónak tűnik, mivel S855 lesz benne, így Gcam-nak is mennie kellene majd rajta.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 Ultra

(#92032) Land válasza Helltak (#92031) üzenetére


Land
veterán

Nini egy régi ismerős. :)

Nekem is a O+ tűnik a nekem legmegfelelőbbnek. Róla el tudom hinni, hogy hónapok múlva is pörögni fog a rendszere és nem kezd el belassulni...
Azt nem tudom, hogy a Pro megéri-e a felárat... Kamera elvileg abban jobb. Picit jobb üzemidő, viszont lekerekített a kijelző.
Illetve a 7 Pro vs 7T vs 7T Pro trióból melyiket lenne érdemes megvennem...

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#92033) ShadowLac válasza Land (#92030) üzenetére


ShadowLac
addikt

S 10 et, P30 prot , Mi 9 szériát kivenném a listából. Egyik ok pont a beltéri miatt. Oneplust nem ismerem. S 10 lite érdekes lehet ha tényleg menni fog rajta a g cam
( meg ha lesz benne optikai képstabilizátor is).
Mi8 a fenti 3tól jobb.

[ Szerkesztve ]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#92034) ShadowLac válasza Helltak (#92031) üzenetére


ShadowLac
addikt

Mi note 10 ben mi volt a negatív?
G cam volt rajta? (Van rá?)

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#92035) Land válasza ShadowLac (#92033) üzenetére


Land
veterán

Mi8 alatt a Xiaomit érted, amely az Mi9 elődje? :O

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#92036) ShadowLac válasza Land (#92035) üzenetére


ShadowLac
addikt

Igen. G cammal használtam egyszerre a kettőt. Beltér, gyengébb fény mi 8 jobb. ( Szerintem az arc szín is jobb..)

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#92037) leslien válasza Land (#92030) üzenetére


leslien
nagyúr

videó is számít ? mert ha elég a 4k30fps akkor felveheted a listára Pixel 3 XL....valóban jó lehet a S10 lite is...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#92038) Zozo0525


Zozo0525
őstag

+pixel 3.

(#92039) Helltak válasza Land (#92032) üzenetére


Helltak
őstag

:)
Ha elég neked a 128gb (nekem éppenhogy lenne csak), akkor a 7t-t tudom ajánlani.
Üzemidőben nincs számottevő különbség, kamerában is csak a zoom mértékében van.
Ahogy ajánlották, még a Mi 9 is egész jól sikerült darab, Gcam remekül működött rajta, csak az üzemidő nem annyira jó, átlagos.

Shadowlac:

Nálam még eléggé frissen megjelenve volt, azóta jött rá frissítés.
Nekem ami nem ütötte meg a szintet, az a videó hangminősége. Nagyon gyenge volt :/
Másik, hogy nem lehet váltani kamerát videózás közben, csak ha meg állítod a felvételt..
Fotóban a részletességgel nem volt gond, magával a felhasználók élménnyel volt kicsit problémám, mert egy komoly kamera rendszerhez, picit kevésnek éreztem a S730G SOC-ot.
Lehet, azóta javítottak rajta, mert nagyrésze szoftveres hiba lehet.
Gcam még csak olyan volt rá, ami a fő kamerát tudta kezelni, de sokszor kifogyott (közel egy hónapja volt nálam, azóta lehet van már rá jól működő).

Másik meg, 90Hz-es kijelző után, minden 60Hz-es olyan, mintha akadozna:)
Szóval ez is lehetett nálam még pluszban zavaró, ami nem a telefon hibája.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 Ultra

(#92040) HUTCHDB válasza Helltak (#92039) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Én a mi 9-et nem ajánlom, így a mi 9T-t sem.
Az optikai képstabilizátor hiánya nagy érvágás, ami nappal nem is, de beltéri, kevesebb fénynél és főleg éjszakai fényviszonyoknál még gcam esetén is jelentkezik.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#92041) *RLaci*


*RLaci*
addikt

Mi 9T Pro gcamal sem kint, sem beltérben nem marad el a Pixel 2XL-el szemben. Saját tapasztalat.

(#92042) ShadowLac válasza Helltak (#92039) üzenetére


ShadowLac
addikt

Videó hang : koncert , disco mind kettő torz. Nagy hangerőt nem bírják. Egyéb körülmények ok hifivel visszahalgatva.
Fotó: Valószínűleg nem volt otthon Mi 8 ad is.
Mi 8 beltér, gyengébb fény hazavágja a Mi 9 et. Ez komoly! Ezért váltottam vissza.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#92043) atike


atike
nagyúr

De jó lenne már ismét képeket látni a - már elnézést - f*rokméregetés helyett... :(

Ne vegye senki magára, csak tényleg folyton azt olvasni, hogy ez a jó, az a jobb, meg ha ezt felrakod akkor az tuti lesz, de ez meg még tutibb.... Kicsit sok már. Bocsánat, ha bárkinek a lelkébe gázoltam... Egyszerűen csak hiányoznak a képek. Konkrétan az utolsó 50 hsz-ből 2 kép van...

Tudom, fotós topic és valahol kapcsolódik az is, de a GCam vonal is már túl erős...

Tudom, nem kötelező olvasni és idejárni, de én nagyon örülnék annak, ha a régi mederbe kerülnének vissza a dolgok - azaz a képek vennék át az "uralmat"... :)

[ Szerkesztve ]

(#92044) ghiottone válasza atike (#92043) üzenetére


ghiottone
nagyúr

+1

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#92045) Helltak válasza HUTCHDB (#92040) üzenetére


Helltak
őstag

Gyári kamerával teljesen igazad van, de a Gcam-al már nem igazán, max gyenge fényviszonyok között van érezhető elmaradás az OIS miatt.

atike:
Kérdeztek valamit és csak segítő szándékkal, saját tapasztalattal próbáljuk megtalálni neki a legmegfelelőbbet..

Land:

Esetleg még a G8s-t érdemes lehet megnézned.
Arról váltottam és nagyon elégedett voltam vele, főleg, hogy 100-ért vettem, alig használtam.
Teljesen jól működő Gcam is van hozzá.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 Ultra

(#92046) Drakmusz válasza atike (#92043) üzenetére


Drakmusz
őstag

+1000.
Az objektívebb vonal itt nem tud kiteljesedni sajnos.
Millió alkalommal leírtam én is, vissza lehet keresni.
A mai kínálatot tekintve a különbségek minimálisak, az egyéni ízlés dönt.
Sok fotós csoportba járok inspirációt gyűjteni, azokban összesen nincsen annyi szakmázás mint itt.
Mintha a Digitális Fotómagazint olvasnám 0-24-ben.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#92047) Doki42 válasza atike (#92043) üzenetére


Doki42
őstag

Én például azért nem dobok fel ide, mert 5mb ot túllépi minden képem hiába konvertálom itt akkor is jelzi sok.
Ez van. :F

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#92048) #16514048


#16514048
törölt tag

Szvsz legalább annyi értelme a technikai dolgokról való beszélgetésnek is van, mint 57. alkalommal megnézni egy vaktában lőtt tesztkép sorozatot ugyanarról a 2-3 telefonról, majd levonni újra és újra a konklúziót, hogy még mindig jók. (De az esetleges hibákat nem leírni, nehogy valaki megsértődjön.)

Az érdekes, kreatív képek nagyrészt a másik topikban kötnek ki úgyis, azokért nem ezt erdemes követni.

[ Szerkesztve ]

(#92049) Quqesz válasza Land (#92030) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ahogy Drakmusz írja, teljesen egyetértek, csak az ízlés dönt, minimális a különbség a csúcsok közt.
Beltérben meg mozgó dolgot fotózni egyik telefonnal sem fogsz tökéletesen, ois ide v oda(saját tapasztalat S8+/G4 vs P30).

Ha meg statikust akarsz beltérben, akkor meg nem auto meg hdr, hanem este mód és voila(P30-on).

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#92050) Hoes


Hoes
aktív tag

Ez ahogy látszik, beltérben készült, ami viszont nem látszik ( illetve megtévesztő ) az a rossz fényviszonyok ( magas ISO érték ), lámoa nem égett, az idő borús, szürkés!
Én ettől többet nem várok azonos körülmények között egy telefontól, szerintem abszolút vállalható!
Honor 20 Pro automata, AI OFF.
[link]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.