Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88701) bojtix válasza #16514048 (#88700) üzenetére


bojtix
tag

Valóban ott a pont :R , de így legalább a videós teljesítményt is látja :)
Egyébként minden készülékhez nincs ugyan olyan felbontású fotó. A szerencsén is múlik, hogy melyikből van vagy ez vagy az a felbontás vagy esetleg mind kettő.
pl:
Sony Xperia XZ2 (19MP, ISO 200, 1/8s)
Sony Xperia XZ2 Compact (19MP, ISO 200, 1/8s)
Sony Xperia XZ2 Premium (17MP, ISO 320, 1/16s)
Sony Xperia XZ2 Premium Monochrome (12MP, ISO 804, 1/50s)

Huawei P30 (10MP, ISO 640, 1/25s)
Huawei P30 Pro (10MP, ISO 500, 1/30s)
Huawei P30 (40MP, ISO 640, 1/25s)
Huawei P30 Pro (40MP, ISO 500, 1/30s)

[ Szerkesztve ]

xiaomi 12X; MI8; MI2S

(#88702) csaba1203 válasza Bossi (#88694) üzenetére


csaba1203
addikt

Nem mindenkinek kényelmes a tepsi méret sőt egyre többen váltanak ez miatt.
Nem tudom meddig tart még ez a méret növelési mánia de már tablet méreteknél tartunk :D
Sajnos nem sok olyan méretű készülék van jelenleg,ami zsebbe is kényelmesen elférne inkább már hátizsákot kell venni hozzájuk.

(#88703) Quqesz válasza Bossi (#88694) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Többek közt nálam is a méret szémított. A pro nekem is tepsi volt. A sima p30 meg szinte egyező kijelzőmérettel kisebb volt az S8+-nál. Tetszik a méretcsökkenés kijelzőveszteség nélkül.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#88704) mantequilla válasza Quqesz (#88697) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Nagyon sok telefont megneztem. Azt kell mondjam, hogy a p30 pro rogziti a legtobb reszletet gyenge fenyviszonyok kozott. Mar a sima P30 is egy kicsivel gyengebb.

A tobbi flagship nagyjabol egy szinvonalon mozog a P30-cal egy szinten. Viszont amit kiemelnek es meglepett hogy az s10 trio az en szemem szerint gyengebb eredmenyt hozott. Valamelyik korabbi nagyobb S modell tobb reszlettel fotozott. Erdekesseg meg hogy a korabbi S modellekben van kulonbseg a kicsi es a nagyobb modell kozott, a 10-esben nincs, mindharom ugyanaz de mind homalyosabb a mezonynel. Tanulsagos volt atnezegetni, legkozelebb a kozepkategoriat fogom osszehasonlitani a felsovel.

(#88705) Bossi


Bossi
őstag

Egyre jobban tetszik a iPhone :)

ZOOM

iXS

[ Szerkesztve ]

(#88706) Quqesz válasza mantequilla (#88704) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Lehet azért van különbség huaweinél, mert bár a két 40mp szenzor azonos, a pro jobb optikát kapott(f1.8 vs f1.6)+ ois.
Samsungnál mind3 telefonban azonos a kamera teljesen.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#88707) psajti


psajti
aktív tag

Sziasztok! Akik nálam jobban hozzáértőek segítenének egy picit? p30 és a p30 pro között őrlődöm éppen nem tudom mit válasszak. Fontos lenne a kamera ami a pro felé billenti a mérleget, viszont mivel a mérete meg a lekerekített kijelzője annyira nem jön be így lehet jobb lenne a sima. Szerintetek kamerában jobb annyival a pro, hogy megérje azt a plusz pénzt és kényelmetlenséget? Zoom annyira nem lenne lényeges viszont az ios hiánya miatt tartok picit, bár nem videózom sokat szóval talán az sem lenne nagy baj. Nézegettem már sok tesztet de gondoltam kikérem mellé még az itteniek véleményét is. Előre is köszi! :)

(#88708) ShadowLac válasza Bossi (#88705) üzenetére


ShadowLac
addikt

Nekem is tetszik. Jó az árnyék is.jó a hdr je. És automata.!

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#88709) Hoes válasza Bossi (#88705) üzenetére


Hoes
aktív tag

Bevállalnék én is egy XS-t, de annyi pénzem soha nem lesz! :D

(#88710) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

S9-et, Note9-et rá lehet valahogy venni, hogy Lightroom alatt nem 1,5 rekesszel fotózzon? Vagy is a Lightroomot rá lehet e venni...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#88711) novinyul


novinyul
veterán

1-2 LG G7 kép
[link]
[link]
[link]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#88712) mantequilla válasza psajti (#88707) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Jo fenyviszonyok mellett kb ugyanaz, gyenge fenyviszonyok mellett valamivel jobb a pro. Szerintem a meretbol adodo frusztaciot nem potolja a valamivel szebb esti foto.

(#88713) Sn00k válasza Bossi (#88705) üzenetére


Sn00k
veterán

El is hiszem, mert nagyon jok a kepek👌🏼🙃

3njoy the Lif3

(#88714) Thom! válasza novinyul (#88711) üzenetére


Thom!
veterán

Elég jó sztem. Szöged.

(#88715) *RLaci*


*RLaci*
addikt

Pixel 3

(#88716) novinyul válasza Thom! (#88714) üzenetére


novinyul
veterán

Az bizony :) Ahhoz képest hogy nem valami nagy szenzorral dolgozik, tűrhető képeket csinál. De ha igazán el akarja az ember rontani a képet, akkor csak az AI módot kell választani, na az rögtön elveszi az ember kedvét a fotózástól.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#88717) Gabis válasza *RLaci* (#88715) üzenetére


Gabis
őstag

Nagyon jó képek.
Hol készültek, mopsz találkozó volt?

(#88718) Bossi válasza Gabis (#88717) üzenetére


Bossi
őstag

+1 A Pixel az Pixel :) bár most közel annyira tetszik az iXS sokat fejlődött az elődhöz képest.

[ Szerkesztve ]

(#88719) Plazmacucci válasza Bossi (#88718) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Pedig sehol sincs ezekhez képest :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#88720) Gabis válasza Bossi (#88718) üzenetére


Gabis
őstag

Ritkán nézek be ide, de már a miniatűrök láttán görgettem lefelé, hogy ezek mivel készülhettek, mert számomra ez már a plafon mobil téren. A mopszokról már nem is beszélve. :B

(#88721) Bossi válasza Plazmacucci (#88719) üzenetére


Bossi
őstag

Hát szerintem a sehol az túlzás részedről, de kinek mi... :)

(#88722) *RLaci* válasza Gabis (#88717) üzenetére


*RLaci*
addikt

Köszi.Az uccsó kettő mopsz találkozó, Városliget.A többi Dunakeszi Dunapart.

bossi Köszi. Az Xs is jó :)

(#88723) *RLaci* válasza Gabis (#88720) üzenetére


*RLaci*
addikt

Mopszik :) 👍

(#88724) Viper26 válasza *RLaci* (#88715) üzenetére


Viper26
nagyúr

Jó lenne ez, ha lehetne itthon kapni rendes áron. :)

Pixel 7 | FR955

(#88725) natë válasza se4ever2 (#88680) üzenetére


natë
nagyúr

Qrvajók. Szeretem ezt a mobilt.

(#88726) natë válasza Plazmacucci (#88719) üzenetére


natë
nagyúr

Azért a nappali night sightot ne hozzuk már pariba egy normál shottal. ( Szeretem a Pixelt (is), azért vettem Xr-t, mert hasonló a szint (- NS) kevesebb nyűggel. )

(#88727) Bossi válasza natë (#88726) üzenetére


Bossi
őstag

+1 két gyártó képalkotása tetszik jelenleg Pixel, iPhone (XR,XS,XS Max) nyilván van több is ami jó, de nekem ezek jönnek be.

[ Szerkesztve ]

(#88728) Plazmacucci válasza natë (#88726) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem teljesen mindegy hogy minek nevezzük, az egyik tud ilyet a másik meg nem, mindkettő gyári alkalmazás. Az iphone képe részletességben annak a pixelnek kb a 80%-át hozza, ezen nincs mit vitatkozni. Már már túl részletes :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#88729) *RLaci* válasza natë (#88726) üzenetére


*RLaci*
addikt

Ez sem mind ns,van benne hdr+ is.Nekem semmi nyűgöm a ns-al,jól teszi a dolgát.Amúgy nem minden esetben jobb a ns mint hdr,ha a szitu engedi lövök mindkettővel egyet-egyet és a jobbat tartom meg.

(#88728) Plazmacucci +1 Nem mindegy,hogy hívják?Ezt tudja gyárilag azt jó napot...

[ Szerkesztve ]

(#88730) natë válasza Plazmacucci (#88728) üzenetére


natë
nagyúr

Nyilván mindkettő gyári, csak arra céloztam, hogy a (nappali) NS-ot, s ezt a részletességet a Pixeleken kívül soha egyik készülék sem fogja gyárilag hozni, ergo tök fölösleges hasonlítgatni. :)
Igazság szerint elég lenne csak a Pixel, nem is kéne más telefon, vagy a Google licenszelhetné a sw-t. Nekem is az lenne még, ha nem szoptam volna be vagy 6 készülékükkel...

ralci2 : nem a NS-tal volt nyűgöm, a kijelzőkkel. Talán az utolsó 2 kutyás nem NS, a többi az :K

Nekem jó full automatán az ilyen (persze irigykedem a NS-ra ;] )

[link]

[ Szerkesztve ]

(#88731) Plazmacucci válasza natë (#88730) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem ha a többi gyártót is érdekelné a képek részletessége, vagy erre lenne user igény, akkor lemásolnák/csinálnának saját verziót belőle. De egyenlőre nem ez a trend, csak legyen több kamera meg teleszkóp, meg fényképezzen helyetted...
RAW kidolgozással lehet hasonló eredményt, de ugye azzal sokan nem foglalkoznak :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#88732) natë válasza Plazmacucci (#88731) üzenetére


natë
nagyúr

Hát, ha képesek lennének rá, de egyébként igazad van, prioritásban még mindig a pókszem meg a 200x-os "optikai" zoom az első (valószínűleg azért, mert nem képesek copyzni a G. megoldását).

(#88733) nozs23


nozs23
addikt

iXS: link, link

(#88734) hito válasza nozs23 (#88733) üzenetére


hito
nagyúr

Basszus, a második azért durva! Btw egy picit túltolja az élesítést a szoftver. Kicsit softabb lenne, mégjobb lenne.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#88735) nozs23 válasza hito (#88734) üzenetére


nozs23
addikt

Az lemaradt, hogy panorámák, van némi anomália (horizont pl.).

(#88736) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok!
G4-et használok, idén lesz 4 éves. Szerintem brutál jó a kamerája, nappal is, de, ami a legjobban tetszik, az az, hogy sötétben, pl koncerten, nagyon-nagyon jó, használható képeket tudok vele csinálni manuálisan.

A kérdésem az lenne, hogy az újabb telefonok közül melyiknek lenne legalább ilyen jó a kamerája?
Mert nem igazán találokk alternativát.

AI, bokeh, meg hasonló hülyeségek nekem nem kellenek, csak szuper képminőség nappal és éjszaka egyaránt.
Ha csak pl koncerten használnám ki az éjszakai képességeit manuális módban, már azért megérné a telefon, mert sok helyen nem is lehet bevinni rendes fényképezőgépet. De amúgy elég sokat használom manuálisan.

Fórumok alapján azt veszem észre, hogy ez a minőségi tendencia lefelé ível, inkább megy a bokeh, AI többi hülyeség, mint a valódi tartalom.

LG V30 esetleg? Nem vagyok feltétlenül LG párti. (Samsung, iPhone kilőve) Plusz emellett nem lenne rossz az elfogadható üzemidő sem és újabb pár év működés.

Mit tudnátok ajánlani?

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#88737) natë válasza hito (#88734) üzenetére


natë
nagyúr

Nem azzal van a gond, a Smart HDR-t nem kapcsolja be minden esetben, úgy vettem észre, hogy az Xr sokkal gyakrabban használja automatán, logika nincs benne...

(#88738) *RLaci* válasza natë (#88730) üzenetére


*RLaci*
addikt

Még mindig jó a szemed :)

Nálam/nálunk ez 7. Pixel és egynek lett baja,annak is két év intenzív használat után.Minden bizonnyal mákom volt/van mert mindegyik szériával volt valami gebasz,de engem elkerült.

Jók is az iphoenok képei,itthon is van kettő(7p,8p). A lányaim sajnos nem akarnak áttérni androidra :O :O :O
Mert az Iphone az Iphone. :D Pedig tavaly amikor egy Római hosszú hétvége után visszanéztük a kisebbik lányom(i7p) és a feleségem(p1)képeit,volt nagy meglepi.A pixel egyszerűen körbe brunyálta az iphonet.

[ Szerkesztve ]

(#88739) natë válasza *RLaci* (#88738) üzenetére


natë
nagyúr

Jaja, kb. ettől a szériától jó az Alma (2018). Legalább ők fejlődnek ebben, ellentétben a többi nagy céggel. A Pixeleknek meg nagyon már nincs hova.

(#88740) hito válasza *RLaci* (#88738) üzenetére


hito
nagyúr

Igen? És vajon akkor is körbe...... lett volna, ha nála van a Pixel, nálad meg az iPhone? ;] A feleségem kezébe akár egy FF gépet is nyomhatnék, perccel se csinálna jobb képeket a lelkem, mint az S7 Edge-dzsel. Értsd: gyanítom itt azért benne volt a képletben a fotós is.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#88741) *RLaci* válasza hito (#88740) üzenetére


*RLaci*
addikt

Értem mire gondolsz,de mivel ebben az esetben két teljesen amatőr "összevissza kattintgatós" (bár a gyereknek 16 éves,egész jó a látásmódja) hölgyről beszélünk,így teljesen egyforma sansszal indult a két telefon.A körbe brunyálást szimplán a képminőségre értettem (én nem voltam ott,csak a végeredményt láttam) .A legtöbb kép azonos időben kb azonos szögből készült, így elég jól össze lehetett hasonlítani a minőséget. Mindennél többet mond,hogy még az ájfonfanatik kisebbik lányom is csak annyit tudott mondani "Anya képei tényleg szebbek " :)

(#88742) natë


natë
nagyúr

Kukáztam párat a korábbiakból :

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

iPhone Xr

[ Szerkesztve ]

(#88743) hito válasza natë (#88742) üzenetére


hito
nagyúr

Bocs, de ez max. "80%" :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#88744) natë válasza hito (#88743) üzenetére


natë
nagyúr

Én sem vagyok 100. :D Már 41 éve.

[ Szerkesztve ]

(#88745) nozs23 válasza *RLaci* (#88741) üzenetére


nozs23
addikt

Képminőségben sem brunyálta körbe.
Jobb képeket csinált már akkor is többnyire a Pixel, mint az iPhone ez tény, de nem volt ordító különbség köztük.

(#88746) hito válasza *RLaci* (#88741) üzenetére


hito
nagyúr

"Anya képei tényleg szebbek "

Mert volna mást mondani :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#88747) *RLaci* válasza natë (#88742) üzenetére


*RLaci*
addikt

Igen jók :K

(#88745) nozs23 Ok,akkor nem brunyálta körbe :D

hito :)

[ Szerkesztve ]

(#88748) Drakmusz


Drakmusz
őstag

Pár unalmas katt a mai napról.
[ ]
[ ]
[ ]
[ ]
[ ]
[ ]
Pixel XL

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#88749) Drakmusz válasza Drakmusz (#88748) üzenetére


Drakmusz
őstag

Egy bácsi lemaradt az előzőekből.:)
[ ]
Pixel XL.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#88750) Elit3Zotya válasza Drakmusz (#88748) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Jó képek, de az előző pixel 3 as sorozathoz viszonyítva a puszta minőséget azért szvsz érezhetően jobb a pixel 3 pedig eddig abban a hitben éltem hogy kb nulla a különbség.
Bár ugyan abban a szituációban lenne ez érvényes, de most így megnézve a pixel 3 belenagyítva jobb.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.