Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) kátú válasza madgie (#46999) üzenetére


kátú
őstag

Melóhelyen mi is iPad el dolgoztunk a PNID rajzokon

It still works!

(#47002) mirci18 válasza AliasB (#46996) üzenetére


mirci18
addikt

Hát azért ezzel vitába szállnék mert messze jobbak ettől az ús Samsungok képei vagy más gyártóé.
Tény a Nokiás és Lumiás telefonok régen jó kamerákkal voltak felszerelve de ez a mostani 950 gyenge lett.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#47003) Bukk900


Bukk900
őstag

Tokaji szőlőbirtok és a Rákóczi pince. Nexus 5X

(#47004) mirci18 válasza AliasB (#46978) üzenetére


mirci18
addikt

A 4s-ben nem bíznék a helyedben mert a legújabb nagy szoftverfirssítéssel használhatatlan lett a telefon mert annyira belassultak tőle.
Gyenge hardverre nem való az új rendszer.

A kameráról meg csak annyit hogy az aktuális riválisok mindíg leverik az iphone kameráját tudásban.
Tudnak fényképezni kitűnő fényben de ha beborul az ég már használhatatlanok.

Azt meg csak halkan jegyzem meg hogy az apple szokása a telefon eggyes részeit úgy reklámozni mintha az ők csinálták volna meg elősször.
Holott évek óta létező dolgokat másolnak csak technológiában és fícsörökben is.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#47005) mirci18 válasza mg1992mg (#46993) üzenetére


mirci18
addikt

Nagyon mosott a kép.
Vannak még g5-ös képeid mert kiváncsi lennék arra hogy a telefon mit tud.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#47006) kali válasza mirci18 (#47004) üzenetére


kali
legenda

erős túlzás az a használhatatlan jelző, a komolyabb tesztek szerint, meg az aktuális riválisok esetén is csak egy részüknek sikerül összességében jobbnak lenni, de ebben a témában is találni jó iphone képeket is, amik gyenge fényviszonyok mellett készültek.

(#47007) AliasB válasza mirci18 (#47002) üzenetére


AliasB
senior tag

Vitába szállni lehet de ha megnézed pl a fák lombjait... ettől elmarad nem csak a samsung hanem mind. De ha tudsz mutatni jobbat (ami lehetőleg hasonló fás lombos kép, mint ez) akkor elismerem mert látom. De egyenlőre nem láttam jobbat :)

le is mentettem a képet hátha nem lesz elérhető később :)

[ Szerkesztve ]

Járj nyitott szemmel.

(#47008) legiaap


legiaap
nagyúr

DxO letesztelte az új Moto-khoz G Plust: [link]

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#47009) AliasB válasza mirci18 (#47004) üzenetére


AliasB
senior tag

Természetesen az új SE-t fogom megvenni nem a 4s-t. Azt csak azért hoztam fel példának mert régi a készülék de mégis van rá frissítés. Amúgy munkatársamnak még 4s van és meg van vele elégedve :)

Láttam képeket amik az SE-vel készültek és nem olyan rossz az. Azért nézem ezt a fórumot is, hogy legyen összehasonlítási alapom :) nekem elég jó lesz ;)

Az meg, hogy ami technológiát használnak az honnan van nem igazán érdekel :D jól működjön és kész :D

Járj nyitott szemmel.

(#47010) mirci18 válasza kali (#47006) üzenetére


mirci18
addikt

A használhatatlan szót nem a kamerára értettem hanem arra hogy a 4s-ek ugyan megkapták a legújabb szoftvert de használhatatlan lassúak lettek tőle.

A kamerát jónak titulálom de a vetélytársak ennél jobb kamerákat készítenek.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#47011) mirci18 válasza AliasB (#47009) üzenetére


mirci18
addikt

Mindenki azt vesz amit akar.
Nekem is tetszenek az almás telefonok de számomra túl drága és van jobb kamera náluk.
Eddig Nokiás és Lumiás voltam de muszáj váltanom az android felé mert nem igazán jeleskednek az új zászlóshajóink kamera terén.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#47012) kali válasza mirci18 (#47010) üzenetére


kali
legenda

ebben a szövegkörnyezetben?
A kameráról meg csak annyit hogy az aktuális riválisok mindíg leverik az iphone kameráját tudásban.
Tudnak fényképezni kitűnő fényben de ha beborul az ég már használhatatlanok.

az úgy érdekes...
az iphone sony kamera modullal dolgozik egy ideje, mint például a kamerában jó csúcs samsung telefonok.
más kérdés, hogy ne a 4s, de még csak ne is az se legyen mostanság a viszonyítási alap a más gyártós csúcskészülékekhez képest - a 4s nem volt rossz a maga kategóriájában, de az már 4.5 éve volt, a se meg napjaink olcsósított iphone-ja -, hanem minimum 6s, de inkább a 6s plus.
nem a legjobb az iphone, én is tudok mondani több jobbat is kamera tekintetében - ha más negatívumok miatt nem is mind jöhet szóba nálam saját telefon gyanánt -, de olyan ég és föld különbség nincs a legjobbak között sem, hogy akár az iphone annyival lemaradna.
az s7 edge megvételén gondolkodtam, annak nagyon tetszik a kamerája, de a szoftver miatt (is) kivárok.
note 4-ről váltottam 6s plus-ra, előbbinek jó volt a kamerája, illetve még most sem kell szégyenkeznie, pedig nem új típus már, de szerencsére nem lett olyan visszalépés kamera tekintetében sem az iphone, mint gondoltam, sőt.

[ Szerkesztve ]

(#47013) mirci18 válasza AliasB (#47007) üzenetére


mirci18
addikt

LG G5 kamera teszt fás

Samsung Galaxy s7 kamera teszt fás.

Szerintem eddig a galaxy s7 a legjobb.
Szerintetek ki a legjobb a 3 telefon közül?
Lumia 950 vagy Lg G5 vagy Samsung Galaxy s7.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#47014) mirci18 válasza kali (#47012) üzenetére


mirci18
addikt

Akkor a hiba nálam volt.
Mert az elején írtam arra figyeltem fel.
Mea Culpa.

Én mindíg az aktuális termékkínálattal hasonlítom össze a telefont mivel régebbi telefont újabbal nem szabad.

A 4s-t csak azért hoztam fel példának hogy ma azzal a telefonnal és a legújabb szoftverrel a telefon nem használható mert lassú.

A kamera modul még borítékolja a megfelelő minőséget.
Sok múlik a hozzá adott szoftveren a kamera kidolgozásán stb.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#47015) AliasB válasza mirci18 (#47011) üzenetére


AliasB
senior tag

Igen van jobb kamerás telefon is náluk :) viszont most figyelembe kell vennem a megbízhatóságot és a biztonságot is ami az androidról nem mondható el sajnos. Lumiám még nem volt (az oprendszerük miatt) csak a velük készült képeket láttam és azok nagyon jók. Ez a kép is a 950essel a tóról nagyon jó minőségű. Igazából nem úgy választok telefont, hogy elsődleges szempont a kamera :) a használhatóság az elsődleges szempont (ezért lett ios) aztán a méret mert a hatalmas tepsifonok nem tetszenek (itt nagyon sok telefon elvérzik nálam amik 65mm-nél szélesebbek) igazából iphone ami nem tepsi az az 5S és az SE. Aztán jön az, hogy milyen fényképet készítenek meg 2évnél ne legyen régebbi a modell mert az elavultnak számít már. Nálam így zajlott a kiválasztás ami az SE-re esett :D

Ui.: bocsi a litániáért :)

Járj nyitott szemmel.

(#47016) mirci18 válasza AliasB (#47015) üzenetére


mirci18
addikt

Semmi gond.
Igazából egy nagy baj van.
Folyamatosan próbálják az optikákat fejleszteni a telefonokban.
Mostanában a dupla kamera a menő.
De amíg nem tudnak igazi kiálló optikával gyártott telefonokat csinálni mint a a 808 vagy éppen az 1020-as Nokia volt addig nem lessznek ennél számottevően jobb képek.
Mert az optikának hely kell.

Azért tegyük a kezünket a szívünkre ez a két modell még ma is megállja a helyét és nagy valószínúséggel még most is a legjobbak.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#47017) AliasB válasza mirci18 (#47013) üzenetére


AliasB
senior tag

Az ilyen teszteket hagyjuk inkább mert akkor meg nézd meg ezt:

[link]

Az oldal közepe felé olyan képek vannak amik egy digitális fényképezőt is megszégyenítenek :) szerinted azokat tényleg egy iphone se-vel készítették? :D

Akinek van G5 vagy S7 legyen szíves készíteni egy ehhez hasonló képet, hogy rendesen össze tudjuk hasonlítani ;)

[Lumia950 Érsekkerti tó]

Járj nyitott szemmel.

(#47018) AliasB válasza mirci18 (#47016) üzenetére


AliasB
senior tag

Igen pont erről a kettőről láttam teszteket és meglepően jó (kiváló) képeket készítenek. De ha annyira de annyira fontos lenne a jó minőség akkor tényleg hordanék magammal egy fényképezőt :D Az optikának fizikailag természetesen kell a hely nincs mese és a mai egyre laposabb készülékekbe nincs hely ezért ezek nem is fognak már annyit fejlődni szerintem :) báááár láttam pont iphone készülékhez lencséket amik valamennyit javítanak a képen de az érzékelő attól még gombostű fejnyi :)

Járj nyitott szemmel.

(#47019) mirci18 válasza AliasB (#47017) üzenetére


mirci18
addikt

Ez az Iphone hivatalos oldala.
Azok a képek meg retusáltak.
Azért azt remélem nem gondolod hogy ez az oldal referencia alap lehet.

Ezek a képek kb olyanok mint azok a reklámfotók amikkel egy tv-t el akarnak adni.

Mert otthon legyen bármilyen géped te nem tudsz ilyen képet.
Photoshoppolni kell ehhez az eredményhez.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#47020) mirci18 válasza AliasB (#47018) üzenetére


mirci18
addikt

Az alapkérdés az volt van e jobb a lumia 950-nél sajnos van.
Nyilván a legjobb egy fényképezőgép.
De hobbi fotósként inkább választom a kompromisszumokat mint a tökéletes technikát.

Ilyen rátehető lencséket gyártanak minden telefontipushoz de mivel ezek univerzális lencsék nagyítanak csak az aktuális képen nem igazán tudnak javulást adni.
Amiben használhatók az a makró ott nagy segítség bármilyen lencse a részletesebb képhez.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#47021) AliasB válasza mirci18 (#47019) üzenetére


AliasB
senior tag

Pedig pont arra gondoltam amikor elkezdtem ezt a fórumot nézegetni, hogy az itteni fotóknak jobban hiszek, mint amikkel reklámozzák őket vagy valami ismeretlen külföldi oldalról vannak. Ezek hitelesebb képek szerintem mert átlagos felhasználóktól vannak nem valami retusált meg egy hónapig előkészített, beállított, ezerszer megismételt amire jó lett... stb.

Járj nyitott szemmel.

(#47022) AliasB válasza mirci18 (#47020) üzenetére


AliasB
senior tag

Itt még nem láttam 1020as vagy 808as képet (gondolom azok jobbak, mint a 950 de ki tudja) de mindhárom lumia. Nálam a telefonos képek terén még ezek viszik a prímet :)

Ezekre gondoltam nézd csak :)

[iphone lencsék]

Én ugyan nem vagyok hobbi fotós csak néha ha kell használnom akkor azért ne valami elmosódott szart készítsen ez az elvárás :D

Járj nyitott szemmel.

(#47023) mirci18 válasza AliasB (#47021) üzenetére


mirci18
addikt

A fórummal az a gond hogy itt sokszor amatőrök vannak mint én is.
Tehát sokszor van az hogy van egy jó kamerád és mégis mivel nem értessz hozzá így nem használod ki a telefon teljes képességét.

Tesztoldalakat érdemes elolvasni az itteni fórumokon inkább a személyes tapasztalat amit érdemes itt elolvasni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#47024) mirci18 válasza AliasB (#47022) üzenetére


mirci18
addikt

Hidd el mobilfotózásban a két telefon évek óta etalon.
Fotóban jobbak még talán a mostaniaknál de videóban már kérdéses.

Ezekről beszéltem én is.
Ezek valamelyest segítenek a telefonnak.
De csodát nem kell tőlük várni.
Érdekes próbálkozás semmi több.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#47025) AliasB válasza mirci18 (#47023) üzenetére


AliasB
senior tag

Viszont én is amatőr vagyok ugye :D szóval ha egy amatőr kezébe is jól teljesít az nekem is jó :) most ha egy profinál mondjuk állványon meg megvárva a legjobb fényviszonyokat és a tökéletes időt és még sorolhatnám azzal én nem megyek semmire :) de az érdekel, hogy egy amatőr kezébe mit tud valójába a telefon :) jó mondjuk már eldöntöttem milyen telefont veszek és nem ez alapján választok de érdekel, hogy a többi miként teljesít :)

Járj nyitott szemmel.

(#47026) SOAD19 válasza AliasB (#47022) üzenetére


SOAD19
addikt

Tessék:

1020
808

(#47027) SOAD19 válasza SOAD19 (#47026) üzenetére


SOAD19
addikt

És akkor berakok 3 képet, amennyiben sikerül persze:

[link]
[link]
[link]

(#47029) SOAD19 válasza #20749568 (#47028) üzenetére


SOAD19
addikt

Imádott Onedrive... :( Régebben ezzel a metódussal ment: Hivatkozás kérése, majd ezt megnyitva egy másik lapon, rákattintottam az eredeti méretre, hogy a direkt linket kapjam meg.

(#47031) kali válasza mirci18 (#47014) üzenetére


kali
legenda

a 4s a maga 4.5 évével már említésre sem méltó, hiába kap még frissítéseket.
A kamera modul még nem borítékolja a megfelelő minőséget, jó példa erre a sony, aki ontja magából a jót a samsung, apple...stb. számára, de saját részre nehezen/sokára érte el a várható szintet, mert valóban kell hozzá egyéb/jó körítés is.
attól is függ, hogy valaki mennyire és mit szeret/akar állítgatni, iphone esetén nincs sok állítási lehetőség alapban, cserébe abban jó, hogy előszi az ember és kattint, abból meg a legjobbat hozza ki a telefon, némely más készülékeknél meg állítgatni kell a jobbsághoz, a note 4-es képeim is kicsivel több törődést igényeltek anno.
a htc 10 kamerát is vártam a beharangozók alapján, erre ami teszteket láttam eddig, nem domborít annyira, az s7 összehasonlítósban nagyon alulmaradt.

SOAD19; valóban nem megy bejelentkezés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#47032) SOAD19 válasza kali (#47031) üzenetére


SOAD19
addikt

Tudom, próbáltam egy másik böngészővel, nálam is kéri.

(#47033) kmóricka válasza AliasB (#47022) üzenetére


kmóricka
aktív tag

nekem csak ez van, 808...
[link]

(#47034) Sn00k válasza kali (#47031) üzenetére


Sn00k
veterán

Full automata módban szerinted van lényeges különbség ezen telefonok között?
Lg g4, samu s7, iphone 6s?

3njoy the Lif3

(#47035) kali válasza Sn00k (#47034) üzenetére


kali
legenda

környezeti tényezők...stb. függvényében lehet, gyenge fényviszonynál elmaradhat valamennyire az iphone, vagy jó fényviszonyoknál, de hirtelenjében készített képnél épp az fókuszál és dolgozik jobban gyorsban.

(#47036) Valaki87


Valaki87
senior tag

Este

Este 2

Fókuszban az N8

Makró vaku nélkül

Automatán lőttem, csak így hirtelen...nem vagyok elájulva.

Galaxy S7

[ Szerkesztve ]

(#47037) BigBlackDog válasza Valaki87 (#47036) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem próbáld meg manuális beállításokkal. A környezet nem lesz rossz, van téma, szóval hajrá! :)

(#47038) sixpak válasza Valaki87 (#47036) üzenetére


sixpak
nagyúr

Hát nem. :(
Úgy tűnik teljesen felejtős az auto mode.
Kíváncsi vagyok a manuál képekre.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#47039) Zolom89 válasza Valaki87 (#47036) üzenetére


Zolom89
senior tag

Kitudod valahova támasztani, adsz neki minnél kevesebb ISO-t és már lehet egy jól sikerült esti képed, téma megvan hozzá..

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#47040) Valaki87 válasza BigBlackDog (#47037) üzenetére


Valaki87
senior tag

az lesz, holnap kipróbálom :K

addig is egy kis :

George Washington - direkt

George Makró - direkt

sixpak : beltérben jó az auto mód, csak kültérben ilyenkor már elvérzik.

[ Szerkesztve ]

(#47041) sixpak válasza Valaki87 (#47040) üzenetére


sixpak
nagyúr

Persze...mondjuk szerintem felesleges az auto móddal szórakozni, ha van manual is.

OFF: ha valakit érdekel, a Camera Zoom FX Premium elég laza leárazást kapott a Play Store-ban, 1 euro.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#47042) ittakary válasza sixpak (#47041) üzenetére


ittakary
nagyúr

jók valamire ezek a csilivili alkalmazások?

(#47043) sixpak válasza ittakary (#47042) üzenetére


sixpak
nagyúr

Fene tudja...attól függ, hogy milyen a telefon saját kamerája.
Ebbe konkrétan minden van, még inkognitó kamera is, olyankor a kamera kép helyett valami kamu szótár van a képernyőn és lehet fényképezni a csöcsöket. :D
Amúgy ki lehet próbálni, bár a free verzió erősen kurtított, de ha megveszed és nem jön be, akkor kérhetsz refundot...én is így tettem. :)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#47044) TomiJordi


TomiJordi
tag

hdr
hdr
Ezek már normális képek☺
[link][link]
[link]
S.g.s5

olympus E-420,LG G4,gitup git2 silver Elnézést a helytelen írásért Slovakia magyarként kicsit nehéz

(#47045) w333


w333
félisten

iPhone 6 :)

[link]

...

[link]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#47046) szatomi30


szatomi30
tag

Sziasztok!

Pár kép Lengyelországból: Krakkó, Auschwitz, Zakopane.

Kép1
Kép2
Kép3
Kép4
Kép5
Kép6
Kép7
Kép8

Huawei P8 Lite készülékkel lőttem őket HDR módban.

(#47047) Aryon87


Aryon87
félisten

Csak mert olyan szép :)

Hold

LG G4 gyors automata.. Tudom fos minőség, de nem is tököltem, meg személyes üzenetben ment eredetileg a kép.
Állvánnyal ez baromi szép kép lenne manuálissal

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#47048) cigam


cigam
félisten

Barik
Lumia735

Tudom,tudom vellanydrótok... Annyira szembe sütött a nap, hogy nem láttam, meg siettem is, de megtetszettek.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#47049) kali válasza cigam (#47048) üzenetére


kali
legenda

nem akarja az igazságot, bejelentkezést kér.

(#47050) irgum


irgum
addikt

a halaink

iPhone 6s Plus

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.