Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) Cry0


Cry0
őstag

telefonhoz melyik állvány alkalmasabb ? melyik éri meg jobban ?
nem vagyok otthon ilyen témában

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#51002) SybenX válasza SybenX (#50997) üzenetére


SybenX
őstag

Köszi mindkettőtöknek.Ezért imádom a G4-et.
Itt van még pár teljes sötétségben:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

LG G4

Cry0: Én egy olyat használok mint ami a 2. képen van.Csak ajánlani tudom!

[ Szerkesztve ]

(#51003) Quqesz válasza SybenX (#50997) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Csillagom csillagom, arany virágszálam.......szóval jó ez a 30seces záridő. Jók lettek, én is szeretek vele játszadozni :)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#51004) ADAM1337 válasza w333 (#50988) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Topik zárható. :DDD

(#51005) Cry0 válasza SybenX (#51002) üzenetére


Cry0
őstag

honnan vetted ? esetleg tudsz küldeni egy linket ? allin néztem pár száz ft lenne csak de csak 3.5" ig van :(
vissza vonom mert a támogatott készülékek listáján szerepel a G4 viszont akkor ez mire vonatkozik ?
"It supports mobile phone with width from 2.0"(5.5cm) ~ 3.5"(8.50cm)"

[ Szerkesztve ]

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#51006) Aryon87 válasza Cry0 (#51001) üzenetére


Aryon87
félisten

Nekem is a hajlithato labu van. 2-t kivegeztem, van meg 4 osszesen + egy 106cm nagassagig allithato is.
G4-hez kivaloak, es G5-hoz is passzol, igaz nehezen. Vigyazni kell a behelyezessel, nekem sikerult a muvelet kozben olyan szerencsetlenul csinalni hogy a telo landolt a kavicsos foldon...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#51007) ch.lac válasza SybenX (#51002) üzenetére


ch.lac
tag

Szépek, mostanában én is sokat csillagozok :)

(#51008) basaja válasza Cry0 (#51001) üzenetére


basaja
senior tag

A 2. kèpen látható piros típusú van nekem, csak ajánlani tudom...Alin valami vicces összegért van,2 hét alatt itt volt... :D

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#51009) Tybike81 válasza SybenX (#51002) üzenetére


Tybike81
őstag

Milyen beállítással lehet ilyen fasza éjszakai képeket csinálni a G4el?
Nagyon tetszenek a képek, csúcs :)

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#51010) Aryon87 válasza Tybike81 (#51009) üzenetére


Aryon87
félisten

Iso50 es a zarido minel hosszabb legyen. Ha csillagokat akasz fotozni, akkor 15s zaridore rakd.
Es persze mindezt allvannyal :)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#51011) Cry0 válasza basaja (#51008) üzenetére


Cry0
őstag

igen 2.19$ azaz kb 600 ft ugy vagyok vele hogy ezt nem hagyom ki :D

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#51012) Aryon87


Aryon87
félisten

Reggeli égbolt [link]

HDR off, LG G5

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#51013) kengyel válasza SybenX (#50997) üzenetére


kengyel
nagyúr

Jó képek lettek !

kengyel

(#51014) davidi


davidi
tag

Hold felkelte + csillagok

LG G4

http://tiszavolgyidavid.com, iPhone 13 Pro, Mac mini, MacBook Air M1

(#51015) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

(#51016) eladogeppc válasza Just_Reboot (#51015) üzenetére


eladogeppc
veterán

Még kérek képeket! De ne csak nappal szembenit. :)

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#51017) kengyel válasza Just_Reboot (#51015) üzenetére


kengyel
nagyúr

Az összes kép nagyon jó, az első különösen tetszik.

kengyel

(#51018) Just_Reboot válasza eladogeppc (#51016) üzenetére


Just_Reboot
addikt

[link]

[link]

[link]

Tessék! :)

kengyel Köszi! :R

Nexus 6P

[ Módosította: BigBlackDog ]

(#51019) eladogeppc válasza Just_Reboot (#51018) üzenetére


eladogeppc
veterán

Egész jó a fényképező képessége

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#51020) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Én nem tudom mi van a képhost.com-al, de kemény 2 kép után megadta magát. Internal server error.
Mindegy.

Samsung Galaxy Note 5 - Minőség teszt

Képek

Direkt
Direkt
Direkt
Direkt
Direkt
Direkt

Direkt linkek lemaradtak! :)

[ Módosította: BigBlackDog ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#51021) Quqesz válasza Just_Reboot (#51018) üzenetére


Quqesz
nagyúr

A középső kép ütött!

eladogeppc
Bezony a nexus 6p nagyon jó fotós képességekkel rendelkezik. ;) De a n note 5 sem szégyenkezhet.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#51022) pikszel válasza zümzümm (#50936) üzenetére


pikszel
őstag

Pedig ez a helyzet gyerekek, ha tetszik, ha nem. Nagyon ritka az olyan kép, amiről el lehet mondani, hogy volt értelme lekapni. Ellenben bérházból, billentyűzetből és árnyékban lévő virágokból/növényekből van elég (az autó műszerfalak már kezdenek kikopni innen ;] ) Mintha nem is lenne igényetek arra, hogy megfelelő napszakban, értelmes nézőpontból valami érdekes témát elkapjatok. Már elnézést.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#51023) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Nexus 6p Slow motion videótok van ?
Egyes videókon szakad a 240fps, más videókon meg tök normális.
Köszi ! :R :R :R :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#51024) Just_Reboot válasza eladogeppc (#51023) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Most csak ez van, de holnap rakaok még fel. [link]

Nexus 6P

[ Módosította: BigBlackDog ]

(#51025) eladogeppc válasza Just_Reboot (#51024) üzenetére


eladogeppc
veterán

Ez fasza. Nincs ott semmi gond. Videó felvételeknél az EIS jól teljesít?
Egyre jobban tetszik az a Nexus 6P. Jó lenne ha akkuval is bírná a kiképzést.

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#51026) w333 válasza Just_Reboot (#51024) üzenetére


w333
félisten

Nagyon szuper ... és az előző képeid is nagyon jók ! :C

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#51027) BigBlackDog válasza pikszel (#51022) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha már így újra előjött ez a téma...

Természetesen az én érdeklődésemet is jobban felkeltenék a tudatosan komponált, velős tartalommal rendelkező képek (legalább valami érdekes téma legyen), de a topik célját tekintve szerintem senki sem élhet kritikával ilyen téren. Van egy szerkesztett mobilos topik is, ami véleményem szerint jó alapként szolgálhatna a "jó tartalmú képekhez". Mégsem emlékszem, hogy abban a topikban olvastam volna hasonló kritikát, panaszt. Ráadásul a képek száma is megcsappant arrafelé az utóbbi időben...

De akkor feltennék egy kérdést: Lenne igény egy külön topikra, ahol a képek minősége mellett elvárás lenne a tudatos képalkotás, érdekes tartalom is? És nemcsak a képek tömegével történő "behányása" lenne a feladat, hanem mások képeivel kapcsolatos építő jellegű kritika alkotása is cél lenne. Ez a topik megmaradna annak, ami eddig is volt, kizárólag a telefonos kamerák képességeit reprezentáló -érdekesebb, vagy kevésbé érdekes témával rendelkező- képeknek. Mit gondoltok erről?

[ Szerkesztve ]

(#51028) w333 válasza BigBlackDog (#51027) üzenetére


w333
félisten

Szerintem ez h*lyeség és semmi értelme nincs ! :N

Tesztképek + művészi képek is ugyan úgy elférnek a topikban ! :K

Maradjon minden a régiben, szerintem mindenki el tudja dönteni hogy "XY" kép a teszt (minőségről szól) és "XY" kép pedig a kép tartalmáról (művészi) :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#51029) hito válasza w333 (#51028) üzenetére


hito
nagyúr

Szerinted. Szerintem meg kell. És mások szerint is, akik már hallatták a hangjukat ezzel kapcsolatban itt.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#51030) Aryon87 válasza BigBlackDog (#51027) üzenetére


Aryon87
félisten

Nekem 8. Ami nekem erdekes, masnak nem biztos hogy az. Legyen kulon topik, es a kemeny kritikusok ott itelkezhetnek, ide jojjenek akkor a sima hetkoznapi kepek, legyen az virag, vagy akar a parlament.
Nekem ez marad fo topiknak tovabbra is.
:)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#51031) w333 válasza hito (#51029) üzenetére


w333
félisten

Oké ez mind jó és szép ... de lehet hogy amelyik kép "X" felhasználónak művészi, az az "Y" felhasználónak nem az, ez embere válogatja hogy kinek mi :)

De ahogy gondoljátok, nekem mindegy ... de annyit ne felejtsetek el hogy a topik neve még mindig "Fotók, videók mobiltelefonnal" aki kicsivel is komolyabban gondolja az nem mobiltelefonnal fog itt bohóckodni, illetve biztos vagyok benne hogy óriási kavarodás a topikok között lesz, de nekem ez tényleg mindegy ! :R

(#51030) Aryon87

Pont a legnagyobb "kritikusok" akiktől soha vagy ritkán látunk képeket :U

+1 én is maradok a seggemen ! :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#51032) hito válasza Aryon87 (#51030) üzenetére


hito
nagyúr

ide jojjenek akkor a sima hetkoznapi kepek, legyen az virag, vagy akar a parlament.

Pontosan erről van szó. :K És ezzel megszűnne ez a régóta tartó vita, már ami a kamera szimpla technikai paraméterei vs téma, kompozíció vitát illeti. Aki tényleg igényes, jó, mobillal készült képeket akar látni, készíteni, az oda megy, a többi marad itt. Mindenki tudna választani.

w333: ne fájjon neked ez. Semmi hátrányod nem fog származni belőle :P

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#51033) pikszel


pikszel
őstag

@Aryon87, w333: Mondhatni várható volt a reakciótok...

w333: Egyébként mitől lesz szerinted brutális ( ;] ) az i7 kamera? Az 56 mm-es képekre kíváncsi vagyok, de az agyonprocesszált kép és a mű DOF (depth map alapján :) ), valamint boke (ha valaki tudja hogy kell annak kinézni, az látja, hogy miért nem stimmel a dolog (ahogy a sajtóképeken látom, gaussian blur-t enged rá a képre)) már karcol.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#51034) w333 válasza hito (#51032) üzenetére


w333
félisten

Nekem nem fáj ... azt csináltok amit akartok ! :))

(#51033) pikszel

Nem a sajtófotók alapján ítélek ... hanem abból hogy a "szifon" kamerában mindig is nagyon jó volt, és valószínű hogy ezek után is az lesz ! :K

De azt is elfogadom hogy van akinek az olajfestmények + rossz minőségű de "művészi" képek jönnek be (Makró szerkesztett topikban szinte csak ilyen van), na de innentől kezdve akkor a direkt linket is el kell felejteni (szvsz) :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#51035) BigBlackDog válasza w333 (#51031) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"Pont a legnagyobb "kritikusok" akiktől soha vagy ritkán látunk képeket"
Ezzel mondjuk egyet tudok érteni én is sokszor.

Viszont mi lenne, ha a szerkesztett fotós topikot pörgetnénk fel kicsit? Nem kéne ömleszteni a képeket, látszódjon, hogy van valami mondanivalója is az alkotásoknak. Aztán akit megérint, az véleményezhetné is. :)

[ Szerkesztve ]

(#51036) w333 válasza BigBlackDog (#51035) üzenetére


w333
félisten

Pont erre gondoltam én is ... ott kb. inkább művészi képek vannak ahol nem a minőség hanem a kép jellege a fontos és az adott téma amit fotózunk :K

De mondom nekem teljesen mindegy ... ez csak inkább egy javaslat volt ! :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#51037) Aryon87 válasza pikszel (#51033) üzenetére


Aryon87
félisten

En egyszeru hetkoznapi kepeket csinalok, amik vagy sikerulnek, vagy nem. Nem kiallitasra keszulok. Ha mar van kamera a telefonban, es nekem tetszik az adott keo, miert be oszthatnam meg. Nem a max minosegre torekszem, de ugyanakkor igyekszem nem homalyos kepeket megosztani itt.

Legjobban pl rad jellemzo, hogy az osszes telefon kepeit kokemenyen biralod, de en meg kepet nem lattam reszedrol (legalabbis mostansag). :)

Nekem az osszes kep tetszik, amit a tobbiek feltesznek, van amitol szinte elajulok, es van amire siman hummogok pozitivan. De egyiket se szolom le hogy az pixeles vagy olajfestmenyes.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#51038) pikszel válasza w333 (#51034) üzenetére


pikszel
őstag

„Nem a sajtófotók alapján ítélek ... hanem abból hogy a "szifon" kamerában mindig is nagyon jó volt, és valószínű hogy ezek után is az lesz ! ”

Ítélkeztem volna? Annyi történt, hogy leírtam valamit, amit vagy értesz, vagy nem.

Az meg nehogy már feltétele legyen a hozzászólásnak, hogy képet is kell feltöltenem...

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#51040) Quqesz válasza pikszel (#51033) üzenetére


Quqesz
nagyúr

+ráadásul az 56mm-es csak f2,8 értékkel bír. Sötétben kíváncsi leszek ez mire lesz elég....

eladogeppc
Nyugodtan rakd be az"ezt is ki kell próbálnom" listába. Mobilcorner.hu-n most néztem 120e az új, gyári garis

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#51041) zümzümm válasza BigBlackDog (#51027) üzenetére


zümzümm
senior tag

Igen, lenne igény. Mert hogy...

Egyik véglet:
"Aki tényleg igényes, jó, mobillal készült képeket akar látni, készíteni, az oda megy, a többi marad itt."

Én személy szerint erre törekszem, és a "kevesebb több" illetve igényesség elvét vallva, csak olyat töltök fel ami jól sikerült "a kamera szimpla technikai paraméterei vs téma, kompozíció"-ra vonatkozóan.

Másik véglet:
"En egyszeru hetkoznapi kepeket csinalok, amik vagy sikerulnek, vagy nem. Nem kiallitasra keszulok"

De nem is értem mért kell feltölteni olyan fotokat(csak azért mert van egy kamerás mobil a zsebben) amik még a feltöltő szerint sem sikerültek jól, legyen szó a kép minőségéről és/vagy téma választásról, kompozícióról.

De hol húzódik a határ a "művészi" és "teszt" képek közt? Illetve, ennek megítélése ujabb vita szerűséget fog okozni abban a topicban, ha létrejön, mert hogy:
"lehet hogy amelyik kép "X" felhasználónak művészi, az az "Y" felhasználónak nem az, ez embere válogatja hogy kinek mi"
Bár, ez utóbbi gondolatot figyelembe véve is sztem kéne egy 3. topic, ami nem "sétálok az utcán és lövök egy fotot csak mert unatkozom és van a zsebben egy kamerás mobil aztán vagy sikerül vagy nem". De nem is utólag szerkesztett fotokból állna.
Azért, gondolom mindenki érzi hogy kb milyen jellegű fotokról van szó, és különséget tudna tenni a "teszt" és a "művészi" fotok között.
Viszont azért nem nevezném "művészi" fotoknak :D Nehogy "Mobillal készült művészi fotok" legyen a neve a topicnak :D

[ Szerkesztve ]

(#51042) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Néhány kép egy esti sétáról.


Flickr


Flickr


Flickr


Flickr

LG G4

(#51043) Aryon87 válasza zümzümm (#51041) üzenetére


Aryon87
félisten

Azert mostanaban tobb a jo kepem mint a rossz amiket felteszek. Igyekszem megvalogatni.
Marosvasarhely es Amszterdam var ram, lesz am bosegesen kep aradat, persze ha van ra erdeklodes :)

BBD: kivalo kepek, kivalo hobbifotostol :)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#51044) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Én nem csinálnék másik topikot. Miért? Mert ha vki "művészi" fotót csinál azzal is a kamerában rejlő lehetőséget mutatja meg. Persze nem mindenkinek sikerülhet, de látja mit kellene tennie,megkérdezheti hogyan tudná ő is megvalósítani.

BBD szeretem látni mit is tud a telónk éjszaka. :K

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#51045) zümzümm válasza Aryon87 (#51043) üzenetére


zümzümm
senior tag

Igen, egyébként észrevehető ez a pozitív irányú fejlődés:)

És általánosságba véve ragadtam ki az idézetet a hsz-ből.

(#51046) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Első Őszi Levél - Direkt

LG V10 (natúr, nincs képmanipuláció)

Direkt link lemaradt és legközelebb majd a teljes méretű képet töltsd fel kérlek! :)

[ Módosította: BigBlackDog ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#51047) Aryon87 válasza zümzümm (#51045) üzenetére


Aryon87
félisten

:K :R

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#51048) S e t h válasza BigBlackDog (#51027) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én azt mondom lenne rá igény, mert szerintem itt alacsony a színvonal és vélhetően a célját sem éri el a téma.Aki az itt "behányt" képek alapján választ magának telefont a képalkotás vonatkozásában annak gratulálok.
Páran vannak, akik igazán használják is a telefont és nem csak egy 3 éves szintjét elérő módon nyomkodják a gombot, amerre éppen áll a szemük, a kölcsönös viszonossági alapon működő gratulációk meg paródiává silányítják a témát.
Maguk a mobilok és a téma is többet érdemelne, ha ez nem lehetséges másként, akkor akár más témában folytatva, kiemelten figyelve a tudatos komponzícióra, ahol valóban olyan, mondhatni mintaképek születhetnének, amelyekről következtetni lehet a képalkotási funkcióra.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#51049) Lefty


Lefty
addikt

Sziasztok,

itt vannak az en hobbi kepeim: [link]

A kepek foleg i6S-el, illetve Galaxy S4-el keszultek.
Szerintetek melyik lenne a legkobb megoszto, hol lathatjak tobben?

(#51050) balazs1022


balazs1022
őstag

Nekem csak egy olyan kérdésem lenne, az "új" topic nyitással kapcsolatban, hogy:
Ha "művészi" fotókról beszélünk, akkor a szerkesztett fotók is felkerülhetnek? Már csak azért kérdezem mert, nálam ez a dolog azzal kezdődik, hogy RAW-ból nyitom meg a képet. (a jpg-t meg sem szoktam nézni).

Vagy arra gondoltok, hogy szerkezetlen a kép és csak jól van komponálva, beállítva a téma.

Én már rég osztottam meg képet. Mindig csak a legjobbakat szoktam feltölteni, azt is inkább a másik topicba (a raw miatt), de ott alig van forgalom..

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.