Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89551) zaphod78


zaphod78
tag

Helló mindenki!
Oyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy használ-e valaki nem gyári kamera app-ot p30 pro-n? Ha igen, akkor milyent?
Köszi.

(#89552) Mans20


Mans20
addikt

P20

Auto
2xzoom
2xzoom
Este mod
Auto

Ez az agyonélesítés siralmas. Sajnos 1 év alatt nem javítottak semmit a kamerán.

(#89553) natë válasza Mans20 (#89552) üzenetére


natë
nagyúr

Az első hangulata nem rossz, az esti módnál meg talán ez is jobb, pedig ez sima automata. P30 biztosan erősebb ebben.

(#89554) Mans20


Mans20
addikt

P20 Auto Hármashatár hegy

Erdő
Erdő2
[Hegy]
Táj
Torony
Táj2
Torony2

(#89555) natë válasza Mans20 (#89554) üzenetére


natë
nagyúr

Ezek mondjuk nem rosszak.

(#89556) Mans20


Mans20
addikt

(#89557) Bossi


Bossi
őstag

iXS

(#89558) psajti


psajti
aktív tag

Kár, hogy most ennyire fingatják Huaweiéket. :W Bár a jpeg algoritmus nem a legjobb mégis a kis P30-amat szeretem a legjobban az elmúlt telóim közül (s8, i8plus, mi8). Most valahogy nem is érzek kényszert a cserére.

(#89559) Quqesz válasza psajti (#89558) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem fogják sokáig..... :K

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#89560) leslien


leslien
nagyúr

:(((😪

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#89561) Drakmusz válasza Quqesz (#89559) üzenetére


Drakmusz
őstag

Sajnos ez a meccs még nincsen lejátszva.
[link]
A probléma csak annyi hogy ebben az ügyben nem igazán lesznek nyertesek.....:((
Még akkor is ha megcsinálják a saját oprendszerüket.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#89562) natë válasza Bossi (#89557) üzenetére


natë
nagyúr

Még mindig azt érzem, hogy más az Xr kamerája/szoftvere/akármilye, nekem az Xs/Max fotók nem igazán tetszenek. Lehet, hogy beképzelem (biztos így van), de valami különbség lehet köztük... :F

(#89563) leslien válasza leslien (#89560) üzenetére


leslien
nagyúr

basszus ezt az off akartam volna... lehet törölni.. bocs..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#89564) nozs23 válasza natë (#89562) üzenetére


nozs23
addikt

Pedig kopp ugyanaz. Lehet találni pár side by side tesztet, ott is ez a konklúzió. De ha nem tudod elengedni, csinálj egyet te is. :D

(#89565) rizso válasza natë (#89562) üzenetére


rizso
addikt

Válts XS-re, majd megváltozik a véleményed ;] Az én szememben kb tök egyformák, ami különbség, az a felhasználó és a téma miatt van, de ugyanaz a user ugyanarról a témáról nagy valószínűséggel ugyanolyan fotót lőne mindegyikkel.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#89566) natë válasza rizso (#89565) üzenetére


natë
nagyúr

Öööö erre gondoltam még én is félhalkan.
(Nem szeretnék oledes iPhone-t :N )

[ Szerkesztve ]

(#89567) rizso válasza natë (#89566) üzenetére


rizso
addikt

Én meg már csak (AM)OLED kijelzős telefont veszek, sima IPS "bántja" a szemem :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#89568) w333 válasza rizso (#89567) üzenetére


w333
félisten

+1 szebb színek, a fekete pedig fekete :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#89569) pikszel válasza #16514048 (#89524) üzenetére


pikszel
őstag

Ezzel nagyon egyet tudok érteni, ráadásul a mélysége sincs meg egy nagylátónak ahhoz, hogy az alanyt megfelelően leválasszuk a háttérről. A mű-bokeh persze nagyon divatos most, de távol nem mutat olyat, ami tetszene nekem.

(#89568) w333 a fekete pedig fekete

Ez valóban így van, volt (van) pár OLED kijelzős telefonom (Samu, Lumia), de én pl. egy iPhone SE kijelzőjén is feketének látom a feketét ;] Persze, ha csak azt vizslatod, akkor kijön a különbség,de szerintem sokkal fontosabb a színhűség. illetve a megfelelő kalibráció.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#89570) rizso válasza pikszel (#89569) üzenetére


rizso
addikt

Redmi Note 7 kijelzőjét néztem legutóbb, hogy tök jó, használható, de mikor mellé raktam az S9+-t, akkor kijött, hogy miért szeretem az AMOLED-et :) Kár, hogy nem csináltam összehasonlító képet side-by-side...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#89571) Bossi válasza natë (#89562) üzenetére


Bossi
őstag

Hát figyelj én meg pont a napokban írtam egy XR képre, hogy szerintem a fű annyira túlélesített szinte Samsungos volt, nem a Te képeid között volt másik fórumtárs fényképezte.
Biztos kicsit mindenki másképp nézi, másképp fotóz, nekem pont bejön az XS pixel után a második helyen van számomra.

(#89572) Moz nem nincs semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#89572) natë válasza Bossi (#89571) üzenetére


natë
nagyúr

Persze, nem bántásból írtam, félre ne értsd! A titok a forced SMART HDR ;]

(#89568) w333 : kár, hogy a szürke néha sötétebb itt-ott, néhol lilás, a fehér meg esetenként rózsaszín.

[ Szerkesztve ]

(#89573) nozs23 válasza natë (#89572) üzenetére


nozs23
addikt

kár, hogy a szürke néha sötétebb itt-ott, néhol lilás, a fehér meg esetenként rózsaszín.

Mondjuk ez a Samsung S szériára (az utóbbi években), meg az iPhoneokra nem igaz. TT-t bekapcsolva pedig olyan kellemes a szemnek az XS, mint egy LCD. :D

(#89574) natë válasza nozs23 (#89573) üzenetére


natë
nagyúr

Én Xiaomiknál, Pixeleknél tapasztaltam (senkinek nem kívánom a kálváriám...de írtam róla korábban). iPhone X-nél volt még jelen, ismerősöknél láttam. Mindenesetre egy életre elvette a kedvem az amoledtől. Na de befejezem az offot.

(#89575) w333 válasza natë (#89574) üzenetére


w333
félisten

De te megszalottan kerested a hibát ;]

Mindennapi használat mellett ez nem látszik !

Xiaomi Mi 8 és 9, iPhone ezek Samu Super Amoled kijelzők :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#89576) natë válasza w333 (#89575) üzenetére


natë
nagyúr

Lehet, de az Xr-ben nem találtam :D

(#89577) pikszel válasza rizso (#89570) üzenetére


pikszel
őstag

Nyilván, ha egymás mellé rakom ezeket a készülékeket (amiket használok: iPhone SE, Lumia 735 és 950, Samsung Galaxy J6+, Huawei Mate 20 Lite), akkor látható a különbség, de a hétköznapi használatban nem érzek akkora különbséget. Ami nálam számít viszont, hogy az OLED nagyon fárasztja a szememet sajnos. Nem pálcát akarok törni, csak leírtam a tapasztalataimat.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#89578) Dwatti


Dwatti
addikt

Sziasztok ! Lehet kicsit off de most a Huawei botrány miatt elbizonytalanodtam milyen "fotós" telót vegyek.
Eredetileg P30 pro vagy mate 20 pró volt a kiszemelt.
Most lehet hogy végül egy iPhone Xs lesz de kíváncsi vagyok a véleményetekre tapasztalatokra. A látott képek alapján kicsit húzom a szám mert nem tudok dönteni.(P30 pro a favorit) De nem szeretném ha 1 év múlva támogatás hiányában új telot kellene vennem. Ti mit vennétek most ? Vagy várjam ki a balhé végét ?

(#89579) w333 válasza Dwatti (#89578) üzenetére


w333
félisten

Ha most telefont vennék akkor Xiaomi Mi 9 + Gcam ! :K

Vagy vegyél Pixel 3 XL -t, P30 Pro képfeldolgozása nem igazán jön be szerintem inkább az vegyen ilyen telefont akkor zommolni akar mert arra van kihegyezve ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#89580) nozs23 válasza Dwatti (#89578) üzenetére


nozs23
addikt

En jelen allas szerint nem vennek semmilyen kinait. Pixel, Apple, Samsung.

(#89581) Hoes válasza nozs23 (#89580) üzenetére


Hoes
aktív tag

Semmilyen különleges körülmény nem indokolja, hogy ne érné meg kínai mobilt venni!

(#89582) nozs23 válasza Hoes (#89581) üzenetére


nozs23
addikt

De.

(#89583) Ti^Em válasza nozs23 (#89582) üzenetére


Ti^Em
aktív tag

Miért? ezt kifejtenéd?

(#89584) novinyul válasza nozs23 (#89582) üzenetére


novinyul
veterán

Aztán miért is?

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#89585) Hoes válasza nozs23 (#89582) üzenetére


Hoes
aktív tag

Pár hét múlva lecseng az egész...egy dologtól tartok csupán, az a meglévő termékpaletta "értékzuhanása".

(#89586) natë válasza Hoes (#89585) üzenetére


natë
nagyúr

Ezt te sem tudhatod biztosra, sem az aki az ellenkezőjét állítja.

(#89587) Hoes válasza natë (#89586) üzenetére


Hoes
aktív tag

Persze, biztosra én sem tudom! De az is túlzás, hogy "mindenki" rohan eladni a Huaweijét csak mert hall dolgokat, de nem olvas utána.

(#89588) nozs23 válasza Ti^Em (#89583) üzenetére


nozs23
addikt

Nem szeretnem. Tele van vele a fooldal. Jelen allas szerint a legnagyobb kinai gyarto alol huzta ki a talajt az USA pillanatok alatt, szamomra ez nem a legjobb ajanlo level a tobbi kinai ceghez. Persze ra lehet fogni, hogy a halozati es biztonsagi okok alltak a hatterben, de naiv dolog azt gondolni, hogy a Huawei drasztikus terjeszkedese nem bokte a csoruket.
Ez az en velemenyem, es tovabbra sem ajanlok senkinek kinai gyartot, az elkovetkezendo 90 napban biztosan nem.

(#89589) Ti^Em válasza nozs23 (#89588) üzenetére


Ti^Em
aktív tag

rá lehet fogni? ez egy 2012 óta húzódó ügy, szerintem erre számítani lehetett. A többi gyártó pedig nem erőltette be magát az USA-ba. Nyilván mindenkinek van 1 véleménye, neked is, de azért messzemenő következtetéseket nem vonnék le 1 gyártó miatt.

(#89590) Hoes válasza Ti^Em (#89589) üzenetére


Hoes
aktív tag

A Huawei sem erőltette be magát! Ő volt az egyedüli gyártó, aki máris képes lett volna 5G hálózatot kiépíteni az USA-ban! Hiába rendelkezik 1-2 amerikai gyártó 5G technológiával, nincs akkora infrastruktúrája ami ki tudna szolgálni egy komplett 5G hálózat kiépítését!

(#89591) novinyul válasza Hoes (#89590) üzenetére


novinyul
veterán

Van még a Nokia, Ericsson csak hát ugye az drágább lenne nem kicsivel. Amerikai gyártó meg ha jól tudom nem is tudna 5G hálózatot kiépíteni.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#89592) Ti^Em válasza Hoes (#89590) üzenetére


Ti^Em
aktív tag

Azért elég sok jele volt, hogy nem kellene erőltetni a hálózatukat, megtörténtek a kitiltások is, de ennek ellenére ők tovább erőltették a dolgot. Ha a terméked kitiltják az USA ból te sem biztos hogy még erőlködnél 1 kört, hogy csak azért is hálózatot fogok ott építeni... de ne lovagoljunk a szavakon, a lényeg az volt, hogy a többi gyártónak esze ágában sem volt az USA-ban terjeszkedni.

(#89593) Drakmusz


Drakmusz
őstag

Mindenki nyugodjon meg!Azért még van olyan Huawei amely jól tartja az árát, és fotózásra is alkalmas.:)
[link]

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#89594) Quqesz válasza novinyul (#89591) üzenetére


Quqesz
nagyúr

A két skandináv gyártónak nem vagyok benne biztos, hogy meglenne egy akkora gyártókapacitása, amivel ki tudná szolgálni a kívánt mennyiséget.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#89595) tomboy0013 válasza nozs23 (#89588) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ennyi erővel Kína meg az amcsi cégek alól tudja kihúzni a gyártást mert kb mindent ott csináltatnak. Emiatt a dolog miatt nem ajánlani kínai céget elég érdekes... Huawei-t nem kell ajánlani aztán csókolom. Annak értelme is van.

[ Szerkesztve ]

(#89596) Hoes


Hoes
aktív tag

[link]
Jól értem, hogy a TSMC vállalja majd a teljes chipkészlet gyártását?

[ Szerkesztve ]

(#89597) natë válasza Hoes (#89596) üzenetére


natë
nagyúr

Tökmindegy, hogy vállalja-e, ha az ARM beint. Na de ez fotós topik, hagyjuk már a Huaweit. (Ez nekem is szól)

(#89598) Quqesz válasza Hoes (#89596) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Egyelőre úgy fest. Bár a tmsc-t kitilthatják szintén emiatt, viszont az apple chipek is tőlük mennek(ugye samuval voltak gondok), szóval kérdéses marade a kiskapu...

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#89599) Dwatti


Dwatti
addikt

Köszönöm a válaszokat! Arra jutottam kivárok, ,kíváncsi leszek még a oneplus7 próra ,
Ha most döntenék lehet lehet iXS-t vennék .

(#89600) Gabengocia


Gabengocia
tag

Véleményeteket szeretném kérni htc u 11 kapcsán van valakinek fényképes tapasztalata? Én már örülnék annak ha tényleg pixel xl szintjén lenne, mert sok helyen ahhoz hasonlítják. Érdemes telekomtól még venni ilyet? Vagy nagyon messze van a pixeltől? Köszönöm előre a válaszokat.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.