Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88851) Z.É.T. válasza Viper26 (#88839) üzenetére


Z.É.T.
őstag

(((OFF: egy "poweruser-nek" a 4 giga RAM eleve kevés, akár egy bloatware terhelt márka UI, akár egy full fapadot ezer app-el és modulok által szabva testre, de a P3XL legnagyobb baja szerintem így is a nulla fényerővel bíró és borzalmas színkezelésű kijelző - 2 óra múlva adtam vissza, mert még a f*s Redmi N5 is jobban látható valamivel napfényes időben:( Szvsz egy 100 rugó körüli kiskerár, amit (nekem) megérne újként. Nem vitaindítónak, már most írom, ha másnak más a véleménye, simán elfogadom, nem vagyunk egyformák. Inkább sirám részemről, mert félmillióért sincs számomra ideális készülék, ráadásul max 2 kilót, vagy a full korlátlan Telekomos előfizum mellé néhány tízezernél több cash-t nem is szívesen szánnék rá. Teljesen tanácstalan vagyok. :( - és most nézem, hogy P3-ról, nem is XL-ről volt szó, szóval újfent bocs a hosszú off-ért)))

[ Szerkesztve ]

(#88852) natë


natë
nagyúr

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Fókusz a kis rovaron.

[link]

[link]

[link]

iPhone Xr

(#88853) *RLaci* válasza Z.É.T. (#88851) üzenetére


*RLaci*
addikt

Most kezdjem el sorolni,hogy miért nem veszek Huawei,Xiaomi,Samsung stb telefont ? Legalább annyi negatívumot feltudok sorolni mellettük mint a Pixeleknél.Nincs tökéletes készülék,csak egyéni preferencia kérdése,hogy ki melyik márkát használja vmilyen téren megalkuvással.Én az elmúlt néhány évben végig próbáltam az összes nagyobb gyártó vmelyik csúcs készülékét,ez alapján döntöttem úgy,hogy gugliékkal élem a mindennapjaimat kompromisszumban.Az tény nem vagyok poweruser,nem játszom ,70%-ban munkaeszköz nekem a telefon,ezáltal egyik Pixelnél(P1/1XL/2XL/P3) sem okozott problémát a 4gb,normál használatban teljesen elég a gondtalan működéshez.Ha játékokkal tengetném a kevés szabadidőm,biztos másik telefont használnék. Amúgy a 3XL -ben Samsung panel van,de biztos tudod.Fura hallani,hogy mennyire gyengének tartod,nekem beszoktak jönni a samu kijelzői,ehhez mondjuk nem volt szerencsém.A csúf noccs miatt egyből kiesett a kosárból.

[ Szerkesztve ]

(#88854) Z.É.T. válasza *RLaci* (#88853) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ment inkább privát.:)
(illetve nem ment, ha jól látom, ezek szerint nem működik a PH! app-ből... Akkor később újra)

[ Szerkesztve ]

(#88855) natë válasza natë (#88852) üzenetére


natë
nagyúr

Part 2.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

iPhone Xr

[ Szerkesztve ]

(#88856) Thom!


Thom!
veterán

Pixel 2

(#88857) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Tudtok ajánlani olyan camera app-ot, ami LÉNYEGESEN JOBB éjszakai képet tud készíteni?
IPHONE XS MAX

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#88858) Bazsi84 válasza natë (#88855) üzenetére


Bazsi84
tag

Kovezzetek meg,de nekem akkor is az SE kepei tetszettek legjobban.Biztos a szerkesztés miatt is,de azzal vhogy nagyon osszepasszoltatok.

(#88859) natë válasza Bazsi84 (#88858) üzenetére


natë
nagyúr

Nagyon nem egy kategória a 2 készülék 😁 (kamerában sem)

SE-vel csak raw-ból “dolgoztam”.

HUTCHDB : Nem. Használj manual módban 3rd party kamerát.

[ Szerkesztve ]

(#88860) HUTCHDB válasza natë (#88859) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ez mi is lenne?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#88861) natë válasza HUTCHDB (#88860) üzenetére


natë
nagyúr

Cortex Cam, próbáld ki...vagy ne fotózz este 😏

(#88862) HUTCHDB válasza natë (#88861) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

:R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#88863) silentkiller válasza HUTCHDB (#88857) üzenetére


silentkiller
senior tag

Cortex Cam.

Esetleg tud valaki olyan iOS kamera app-ot amely a beállított fehéregyensúlyt elmenti és azt használja preset-ként? A "szememnek" néha melegebb az iXS produktumai, szeretnék hidegebb képeket és a DSLR app jó, de minden alkalommal piszkálni kell a WB-t.

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#88864) Bossi


Bossi
őstag

iXS

(#88865) natë válasza natë (#88855) üzenetére


natë
nagyúr

Part 3.

[link]

[link]

Kordinátákat adom bárkinek!

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

iPhone Xr

Sajnos az SE már nincs meg ;]

[ Szerkesztve ]

(#88866) polar-x


polar-x
tag

Xiaomi Mi 9 SE




(#88867) Bazsi84 válasza natë (#88852) üzenetére


Bazsi84
tag

Most latom,h borsodban jartatok 😀 reg voltatok mar

(#88868) natë válasza Bazsi84 (#88867) üzenetére


natë
nagyúr

Jaja, sajnos ritkán jutunk el.

Néhány közeli/makró :

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

iPhone Xr

[ Szerkesztve ]

(#88869) novinyul


novinyul
veterán

Dodzsemem egy ideje :) LG G7
[link]

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#88870) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Kutyatej b*zulás itt is
[link]
[link]
[link]
Note9

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#88871) natë válasza Plazmacucci (#88870) üzenetére


natë
nagyúr

(#88872) Musaka válasza Plazmacucci (#88870) üzenetére


Musaka
senior tag

Utolsó kép nagyon divatosan kifejezve : B***ó

[ Szerkesztve ]

(#88873) trebrona válasza Plazmacucci (#88870) üzenetére


trebrona
nagyúr

;]

S8

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#88874) Drakmusz válasza Plazmacucci (#88870) üzenetére


Drakmusz
őstag

+1 a macskára, tudja!:)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#88875) natë


natë
nagyúr

Mára utolsó, futottak még adag :

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

iPhone Xr

[ Szerkesztve ]

(#88876) Viper26 válasza natë (#88875) üzenetére


Viper26
nagyúr

Micsoda eb! :)

Pixel 7 | FR955

(#88877) mantequilla válasza novinyul (#88869) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Korrekt kép. Gyári szoftverrel? Gcammal is szoktál?

(#88878) natë válasza Viper26 (#88876) üzenetére


natë
nagyúr

Csipesz aka Szexi.

(#88879) novinyul válasza mantequilla (#88877) üzenetére


novinyul
veterán

Simán gyári szoftver, de azt az AI marhaságot nem szabad bekapcsolni. Lehet jó képeket csinálni vele, de ráférne egy szoftveres javítás. Mondjuk más gond nincs vele és zenében köröket ver sok telefonra(itt mondjuk ez pont senkit nem érdekel :D )

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#88880) Drakmusz


Drakmusz
őstag

[link]
Pixel XL

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#88881) ShadowLac válasza polar-x (#88866) üzenetére


ShadowLac
addikt

Meg mindenkitől kérdezem: Mi 9 se ha belenagyitok a képeken a növenyzetbe tisztára S8 s9 kinézete van. Elég digitális . Vagy csak én látom így. ??

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#88882) natë válasza ShadowLac (#88881) üzenetére


natë
nagyúr

Jól látod, ne cseréld.

(#88883) ShadowLac válasza natë (#88882) üzenetére


ShadowLac
addikt

Pedig kezdtem beleélni magam
a nagyobb fényerő miatt. Mi 9? ugyanez?

[ Szerkesztve ]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#88884) natë válasza ShadowLac (#88883) üzenetére


natë
nagyúr

Nemtom.

(#88885) ShadowLac


ShadowLac
addikt

Ha egyszer azt mondom hogy világos kell. Ne értetlenkedjen a Mi8.
[1] [2] [3]

Erős szembe fény volt.!!

[ Szerkesztve ]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#88886) thomeef


thomeef
őstag

Sziasztok, a héten vettünk az asszonynak egy A40-et. Ma lőttünk is vele pár képet séta közben, hátha valakit érdekel :). Összehasonlításképp a G4-emmel is lefotóztam ugyanazokat. A képek automata üzemmódban készültek.

Galaxy A40:
[Vitorlás]
[Fák]
[Tulipán]
[Bokor]
[Motorok]
LG G4:
[Vitorlás]
[Fák]
[Tulipán]
[Bokor]
[Motorok]

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#88887) #16514048 válasza ShadowLac (#88883) üzenetére


#16514048
törölt tag

Xiaomi, szóval az élesítést lejjebb lehet venni ebben is, gondolom. Na meg biztosan lesz rá GCam is hamarosan.

Én ezt venném most (vagy egy nagy értékvesztésen már átesett LG-t).
A "rendes" Mi 9-ből minden benne van, ami engem érdekel, ár/érték aránya szerintem nagyon jó, a Pocoktól pedig szebb és kezelhetőbb méretű.
A többi márka meg vagy nem engedélyezi teljesen a camera2 api-t (Sony), vagy nem Qulacomm lapkás (Honor/Huawei), vagy csak simán túlárazott.

[ Szerkesztve ]

(#88888) *RLaci*


*RLaci*
addikt

Pixel 3

(#88889) ShadowLac


ShadowLac
addikt

Mobilról hogyan lehet hogy a kis kép is megjelenjen ne csak a link szó??

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#88890) ShadowLac válasza #16514048 (#88887) üzenetére


ShadowLac
addikt

Igen lehet lentebb venni ez igaz. De nem állítható elég finoman. Volt hogy a telitetseget akartam lejjebb venni de az 1el visszább is már túl sokat vesz le. Az élesítést nem próbáltam még.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#88891) powernap


powernap
tag

tűztorony

Iphone XR

(#88892) polar-x válasza ShadowLac (#88881) üzenetére


polar-x
tag

Igen valóban kicsit Samsungos képeket csinál! Majd felteszem a Gcam-ot és megnézem úgy milyeneket csinál! Viszont azt tegyük hozzá hogy ez egy 100.000ft-os telefon és kb 130.000ft-al olcsóbb mint a Huawei ,s10e vagy az XR! A kettő közti különbségből én személy szerint inkább veszek egy normális fényképezőgépet ha ennyire fotózni akarok és a füvet figyelni mennyire "digitális" hatású! Szóval ki mire használja a mobilt :DDD Nekem a fő szempont az a mérete volt mert nem sok ilyen méretű kompakt telefon van a piacon sajnos! Majd még teszek fel képeket , csak most nem nagyon van mit fotózni... Kellemes húsvétot mindenkinek ! :) :)

Ja és majd elfelejtettem! Akkuidő nem valami acélos! Szóval akinek ez fontos az ne ezt válassza! Előtte V30-am volt és hát az rá ver pár órát!!

[ Szerkesztve ]

(#88893) Quqesz


Quqesz
nagyúr

S10 night módját tesztelte már vki? Milyen lett?

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#88894) pikszel válasza ShadowLac (#88889) üzenetére


pikszel
őstag

Itt mindent megtalálsz a linkelés mikéntjéről.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#88895) Viper26 válasza Quqesz (#88893) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nincs az még kint.

Pixel 7 | FR955

(#88896) natë válasza *RLaci* (#88888) üzenetére


natë
nagyúr

Nincs kérdés. Ha nem szeretném ennyire az Almát, Pixelem lenne. Kár, hogy nincs belőle IPS kijelzős.

(#88897) akooos válasza Viper26 (#88895) üzenetére


akooos
veterán

De kint van. Nekem mar fent van, de korom sotetben nem tudok fotozni sehol.

Utcai világítás mellett meg nem sokkal másabb az automatánál, úgyhogy nem rakok fel képet, s10 topikban van tőlem is és mástól is, de sztem értékelhetetlen jelenlegi formájában.

[ Szerkesztve ]

(#88898) Quqesz válasza akooos (#88897) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Akkor még fejlesztésre szorul. Én a huawei este módjával tudok nappal is fotózni, bár ott sincs értelme(max elsötétített szobában)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#88899) akooos


akooos
veterán

iXS Max, bekapcsolt intelligens HDR.


[ ]
[ ]

Remélem jók a linkek.

[ Szerkesztve ]

(#88900) akooos válasza akooos (#88899) üzenetére


akooos
veterán

Kicsúsztam a szerkesztésből, botrányos nekem ez az új linkelés :)

S10+ automata

[ ]
[ ]
[ ]
[ ]
[ ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.