Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88201) Drakmusz válasza *RLaci* (#88199) üzenetére


Drakmusz
őstag

Szép világos képet csinál, főleg napfényben.
Lacno kollégának nyugodt szívvel tudom ajánlani.🙂

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#88202) ShadowLac válasza Drakmusz (#88201) üzenetére


ShadowLac
addikt

+ Bossi. Tetszenek az is,xr képei. Igen pont a világosság miatt. Számomra tetszetősen kezeli az árnyékot a hdr ..

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#88203) eladogeppc


eladogeppc
veterán


Lumia 635 :)

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#88204) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Kamerában melyiket ajánlanátok ?
MiMix2S
Mi8 Lite
Honor 8X
Pocophone F1
Köszi!

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#88205) Plazmacucci válasza eladogeppc (#88204) üzenetére


Plazmacucci
félisten

No.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#88206) natë válasza eladogeppc (#88204) üzenetére


natë
nagyúr

Jézusom

(#88207) novinyul válasza eladogeppc (#88204) üzenetére


novinyul
veterán

99% volt neked, legalább is kamerában. De nem nekünk kell eldönteni hogy mit vegyél.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#88208) eladogeppc válasza natë (#88206) üzenetére


eladogeppc
veterán

Egyszerű választ szeretnék kérni ha tudtok adni. Köszönöm szépen.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#88209) Plazmacucci válasza eladogeppc (#88204) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nokia 808.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#88210) natë válasza eladogeppc (#88208) üzenetére


natë
nagyúr

Még mindig nem a milyen mobilt vegyek topik (lényegtelen, hogy kameráról van-e szó)

(#88211) Bossi válasza eladogeppc (#88208) üzenetére


Bossi
őstag

Ha a kamera a lényeg Pixelt vegyél, stabil kiegyensúlyozott jó képeket készít, bármelyik széria, nem utolsó sorban a rendszer is stabil és gyors rajtuk.

(#88212) ShadowLac válasza eladogeppc (#88204) üzenetére


ShadowLac
addikt

Nokia 6310i

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#88213) leslien válasza eladogeppc (#88204) üzenetére


leslien
nagyúr

[link]

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#88214) kali válasza eladogeppc (#88204) üzenetére


kali
legenda

Egyikkel sem kell foglalkoznod, az a legjobb megoldás, ha mindig a DxOMark aktuális éllovasát használod, úgy a legjobb kamerás telefonod lesz és időről időre cserélsz is, ha ott új csillag debütál.
A felhasználókat hiába kérdezed itt vagy bármelyik másik topikban, mindenki mást mond és csak összezavarnak azzal.

:D

Az aláírásodban az SGSSII helyett jobb lenne -S: SGSII

[ Szerkesztve ]

(#88215) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Ne legyetek már negatívak légyszíves. kamerát tekintve a fenti 4 közül szeretnék választani, mert az árba bele kellene férjek. A legkisebb rossz kellene.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#88216) Ricardo válasza eladogeppc (#88204) üzenetére


Ricardo
félisten

Ezek közül én a Mi Mix 2S-t venném.

(#88217) ghiottone válasza eladogeppc (#88215) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Poco - de az már úgyis volt. + Mi nem tudjuk helyetted eldönteni, hogy neked melyik telefon képalkotása jön be. Ez az ami kiakasztó.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#88218) novinyul válasza ghiottone (#88217) üzenetére


novinyul
veterán

Poco +1
De keress egy Pixelt az lenne a legjobb

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#88220) Drakmusz válasza eladogeppc (#88215) üzenetére


Drakmusz
őstag

Negatívumok nélküli hozzászólás következik.
A jelenlegi palettáról bármit is veszel, nagy csodákra ne számíts.
Az összes jelenlegi telefon nagyjából ugyanazt tudja.
Nálad inkább az a probléma, hogy igazából nem is akarod magad fejleszteni.Mire kitapasztalnád egy mobil képességeit, már meg is unod....
Így mindig elégedetlen leszel, újra csak ugyanazokat a köröket futod.A kamerás képességeket minden más fölé helyezed, de közben meg fényképezni nem akarsz megtanulni.
Ugye te is érzed az ellentmondást?
Már sokszor írtunk neked, és pontosan ugyanott tartunk mint a legelején.
Egy feneketlen kútba dobálod a pénzedet, minden eredmény nélkül.
Félre ne értsd, a te dolgod.De azért pillanatokra elgondolkodhatnál azon, hogy esetleg veled van-e baj.Ennek ebben a formában így semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#88221) eladogeppc válasza Drakmusz (#88220) üzenetére


eladogeppc
veterán

Köszönöm szépen a megjegyzésedet, valóban van igazság benne amit írsz. És köszönöm, hogy nem alázol meg a többiek előtt úgy, mint pár kolléga.
Visszamentem picit S8-ra, de úgy láttam, hogy Pie alatt valamit babráltak vele, mert a korábbi fotóim jobban sikerültek vele, mint most az S8. Ledobtam azt is. Kamera miatt szerintem maradok a POCO-nál, mert sikerült egy értelmes kollégával beszélnem telefonon akinek Mi Mix 2S-e van, és elmondta, hogy egyáltalán nem jobb a kamera hiába OIS van benne.
Még egyszer jelzem, hogy nem trollkodom, csak a pénzemért a legjobbat keresem.
Igen, végig néztem már millió meg egy videót a neten a telefonokról, de azok SOHA nem fedték a valóságot. Ezt nem akarja sok emberke itt megérteni. Pont azért vásárolgattam össze vissza, mert rengeteg Youtube teszter már meg van vásárolva és nem a valós képeket és videókat rakják fel.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#88222) hito válasza oxide83 (#88191) üzenetére


hito
nagyúr

Hangulatos turistás képek!

Viszont mintha az Apple kezdene elmozdulni a jó útról. Erősen plasztikus hatása van a képeknek, durva élesítéssel. Az tetszett az iPhone-okban eddig, hogy jóval naturálabb képi világa volt, mint a többi mobilnak, nem estek abba a hibába, mint a többi gyártó. Nem volt agresszív élesítés a képeken, részletgazdag, természetes hatású volt az eredmény.

Milyen beállítással készültek a képek? Full auto? HDR?

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#88224) natë válasza eladogeppc (#88221) üzenetére


natë
nagyúr

(#88225) atike


atike
nagyúr

Ennek nincs vége soha...? :U

(#88226) toto0569 válasza eladogeppc (#88215) üzenetére


toto0569
addikt

(#88227) eladogeppc válasza toto0569 (#88226) üzenetére


eladogeppc
veterán

Te toto0569. Neked avval mi a problémád, hogy megkérdezem, az éppen aktuális kínálatból, hogy mit érdemes venni ? Nyilván mindig az adott anyagi körülményeimnek megfelelően a legjobbat szeretném megvenni. Tényleg nem világos számomra, hogy ez nektek miért probléma. Én nem évente veszek másik telefont. Sajnos kénytelen vagyok a saját bőrömön megtapasztalni, hogy melyik milyen, mert legtöbb teszt nem ad mindig valós képet. Főleg ha kamera szoftvert javítanak idő közben.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#88228) Plazmacucci válasza eladogeppc (#88227) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ezt nagyon rosszul látod. Az általad kipróbált telefonokkal az ég világon semmi gond nem volt, sőt a legjobbak közül is próbáltál párat (pl Poco). Mindenben találsz valami kivetnivalót aminek a gyökere az irreális elvárásaid. Olyanokat látsz hibának ami a készülékek illetve a kamerák (mobil kamerák) sajátossága (kevés fény mellett rossz képminőség). Mintha értenél hozzá, de közben nem. Megmagyarázod, hogy a Huawei videók minősége jobb mint a Samsungé (bocs ha nem te voltál). Totál lejárattad magad. Sajnálom ezt az egész helyzetet amúgy, de te kreáltad.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#88229) ShadowLac


ShadowLac
addikt

MI 8
[]

Huawei mate 20 pro
[]
Nem volt többre időm.

[ Szerkesztve ]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#88230) Plazmacucci válasza ShadowLac (#88229) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hehe a MI8 jobb.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#88231) Reverting


Reverting
őstag


[link]

[link]

S9+ automata

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#88233) Quqesz válasza eladogeppc (#88221) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Csatlakozom Drakmuszhoz. Bármelyiket veszed annyira kicsi már a különbség a telók közt, hogy szinte mind1. Egyik itt, másik ott jobb/rosszabb, tökéletes nincsen. Én pl lehet most a Honor view 20-at bevállalom. Gsmarena képek alapján nem tűnik rossznak.....(mármint ahol összehasonlíthatsz 3 telót 1xre)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#88234) akooos


akooos
veterán

Pár S10+ kép. Van benne most pár wide lencsés kép is.




később talán lesz iXS Max-szal is hasonló bár azzal nem tudom milyen fotók készültek :)

[ Szerkesztve ]

(#88235) eladogeppc válasza Quqesz (#88233) üzenetére


eladogeppc
veterán

Köszönöm a válaszod. Igen, most vissza tértem a Pocohoz.
Úgy néz ki, hogy a szenzorok valóban erre képesek.
Egyébként ha emlékszel volt egy Xperia telefon, aminek a reklámja az volt, hogy vak sötétben is lát. Én ezen reklámoknak ülök fel sokszor.
Egyébként az én szememnek eddig az LG G4 volt talán a legjobb.

Nem foglalkozom az engem pocskondiázó fórumtársakkal. Nincs kisebbség érzésem amiatt hogy sokat kérdezek.
Meghallhatok mindenkit aki építő jelleggel szól hozzá, a többivel Nen foglalkozom.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#88236) Quqesz válasza eladogeppc (#88235) üzenetére


Quqesz
nagyúr

O igen, a G4 jó volt. Nekem még a Honor 8 jött be képalkotásban. S8+ nappal jó, de aztán....de tényleg nincsenek mér akkora különbségek, mint az említett g4 idejében.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#88237) Hoes válasza eladogeppc (#88235) üzenetére


Hoes
aktív tag

Azért szerintem vannak mobilok amik a viszonylag nagy szenzorral még ki tudnak tűnni a sorból...Mate 20 Pro szigorúan max felbontáson, pro módban, RAW kidolgozással. P20 Pro szintúgy. Pixel 1...igaz nincs pro mód de automatán is kiváló!
Nálam mérvadó a szenzor mérete, plusz a jó szoftver. Igaz Huawei tulajként vicces a "jó szoftver" szöveg, mivel automatàn nem jó a minőség, de pro módban, RAW-ot kidolgozva szerintem felül tud kerekedni a mai csúcsmobilokon!

(#88238) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Nekem P20 volt most a repertoárban, nem győzött meg. Tudom hogy nem ezt mondod. Videókban az összes Huawei szerintem gyenge. Sajnos multimédia képességekben az IPhone hozza inkabb a szintet.
S8-am szerintem pedig a Pie rongálta le. Esti videók olyan foltosak hogy öröm nézni, pedig nem volt olyan.
Vannak lementett fotóim, videóim. Majd elő kaparom őket.

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#88239) Hoes válasza eladogeppc (#88238) üzenetére


Hoes
aktív tag

Videóban valóban gyenge, fotózásban viszont nagyon is erős ha nem sajnáljuk az időt a pro módtól! Multimédia? Mire gondolsz, füles hangerő? Nekem bőven jó, sok is, nincs vele baj.
Igen, iPhone videóban és multimédiában erősebb, de a fotózás nekem nem tetszik, van bennük valami furcsa, de ez szubjektív!
Meglátjuk idén mif gurítanak a gyártók, a Nokia 9 fejlődik-e szoftveresen, lesznek-e új, nem szoftveres "mókolások" a gyártóknál.
Amúgy a P20 is bitang jó képeket csinál, de az is RAW esetén!

[ Szerkesztve ]

(#88240) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Sziasztok, az egyik nokia 9-es hirnel kertek, hogy toltsek fel par fotot, mert erdekes lehet
A telo mult csutortokon jott meg, egyelore csak par belteri lampafenyes kepet lottem vele, de azokat megosztom
Kepek auto modban keszultek, szabad kezben tartva, a beigert nagy update elotti ROMmal, az egyik melyseg ertekekkel, utolag itt melyseg csuszkat piszkaltam, illetve egy kepnel ahol nem volt bekapcsolva a melyseg, ott ez a csuszka pop neven szerepelt, azt huztam kellemesebb iranyba

Van kulon bokeh mod is, meg nem igazan jottem ra mi a kulonbseg az auto + depth-hez kepest (XDA forum alapjan mas sem)

Macska 1 (pop)
Macska 2
Macska 3 (depth)

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#88241) pepeSTAAR19 válasza Cathulhu (#88240) üzenetére


pepeSTAAR19
csendes tag

Nekem kifejezettem szimpatikusak a fotók. Főleg az utolsó. De azért megvárom holnap mi mutat a Huawei.

Mate 20 Pro

(#88242) Hoes válasza Cathulhu (#88240) üzenetére


Hoes
aktív tag

Van még mit csiszolni a kameraszoftveren, de az már most làtszik, hogy sok tartalék van a Nokia 9-ben! Holnap ha tudsz, tegyél fel kinti kèpeket is! Ha privátban küldenél majd 1-2 RAW képet, hálás lennék!

(#88243) Ricardo válasza Cathulhu (#88240) üzenetére


Ricardo
félisten

Köszönöm szépen.

Jó fotók. :K Nekem tetszik a képalkotása.

(#88244) #16514048 válasza Cathulhu (#88240) üzenetére


#16514048
törölt tag

Nem tudatosult bennem elsőre, hogy melyik Nokia is ez, őszintén szólva a képeket megnézve elsőre azt hittem, valami 50-70k árkategóriás cucc. Később esett csak le, hogy melyik telefon is ez.

Én nem tudom a többiek mitől látják jónak, de borzalmas a zajszűrése, más telefont ezért szénné szokás cikizni itt...
Második képen a macska álla szépen kiegétt elég nagy területen, plusz vannak bebukott feketék is. Pedig ugye elvileg a dinamika tartomány lett volna a nagy előnye ennek a kamerarendszernek.

Ez egyébként a promo célokra készült raw képeken is probléma volt, remélhetőleg csak a kidolgozás volt silány:1, 2, 3

Számomra csalódás ez a teló az eddig látottak alapján. Kíváncsi leszek arra a frissítésre, van mit csiszolni rajta.

[ Szerkesztve ]

(#88245) Hoes válasza #16514048 (#88244) üzenetére


Hoes
aktív tag

Engem a színek fogtak meg inkább, nagyon természetesnek tűnik, nincs túlszaturálás, túlkontrasztolás, nem olajfestmény. Igen, sok hibája van még, de bízzunk abban a nagy update-ben! Meg ne feledjük, ezek low light beltéri képek, amitől egy jól kiforrott mobil kamera is elvérzik legtöbb esetben. Kétlem, hogy ezt a feladatot egy S10+ sokkal jobban megoldott volna!

(#88246) gixxergabi válasza ShadowLac (#88229) üzenetére


gixxergabi
senior tag

MI8 gyári alkalmazás? (exifben semmi nincs)

(#88247) Cathulhu válasza Hoes (#88245) üzenetére


Cathulhu
addikt

Oszinten en elegedett vagyok vele, az update meg vagy javit magan a kepen vagy sem, mar leszoktam arrol, hogy higyjek a gyartoknak ilyenben. Az is lehet csak bugfixeket hoz, nekem eleg zavaros a kommunikaciojuk ez ugyben. Holnap megprobalok loni par nappalit (+raw) es akkor nalam hozzaertobbek hozhatnak velemenyt. Jomagam nem vagyok nagy fotos, mint a kepeken is latszik, de az biztos, hogy messze ezzel tudtam loni a legjobb esti kepeket (elotte Pro5, G2, S2), raadasul kulonosebb rakeszulest es utomacerat se kellett csinalnom, aztan lehet hogy manapsag ez mar atlagosnak szamit. Pro5-nel anno azt mondtak milyen marhajo kameraja van, es nem tudtam egy rendes kepet loni vele tobb percnyi szaturacio es kontraszt allitgatas nelkul sotetedes utan, ahhoz kepest ez nekem megvaltas.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#88248) #16514048 válasza Hoes (#88245) üzenetére


#16514048
törölt tag

Hát az lehet nem. ;] Annak is túl erős a zajszűrése, az elődeitől is durvább.

Én sokkal többet vártam volna ettől. Arról volt szó, hogy "újragondolja a mobil fotózást"; 5 kamera, mindegyik ugyanolyan látószögű, tehát nem a plusz funkciók miatt vannak, hanem hogy ezeket összedolgozva sokkal jobb képminőség legyen elérhető. Ahhoz képest teljesen átlagos eredményt produkál szerintem.

De azért a raw képeket kíváncsian várom én is.

[ Szerkesztve ]

(#88249) ShadowLac válasza gixxergabi (#88246) üzenetére


ShadowLac
addikt

Gyári

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#88250) Ricardo válasza Cathulhu (#88247) üzenetére


Ricardo
félisten

Én is várom a további képeket. Érdekel, hogy különböző helyzetekben milyen fotókat lehet vele készíteni. A raw formátumú képeket majd a Szerkesztett és makrofotók mobillal topikba linkeld.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.