Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89351) kali válasza Quqesz (#89349) üzenetére


kali
legenda

Túl diplomatikusan fogalmaztál korábban, de úgy nem mindenkinek megy át.

(#89352) *RLaci*


*RLaci*
addikt

Mai turistás,Aryonos mennyiségben... ;]

Pixel 3

[ Szerkesztve ]

(#89353) hito válasza natë (#89350) üzenetére


hito
nagyúr

Lusta vagyok témát keresni (P30 PRO) :DDD Családot fotózgazom egyfolytában, de őket meg nem akarom "kiteregetni".

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#89354) novinyul válasza *RLaci* (#89352) üzenetére


novinyul
veterán

Sok kép után rövid válasz :) Még mindig k.rva jók a pixelek. :))

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#89355) ShadowLac válasza *RLaci* (#89352) üzenetére


ShadowLac
addikt

Tetszenek, jók is.
(Próbáld már meg egymás mellé 2. V 3 képet mert nagyon hosszú így .sok beíras emiatt eltűnik.)

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#89356) ShadowLac válasza hito (#89353) üzenetére


ShadowLac
addikt

Vagy mert kiderült hogy gagyi lett? :D

[ Szerkesztve ]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#89357) hito válasza ShadowLac (#89356) üzenetére


hito
nagyúr

Ezzel a logikával kb. akkor az összes mobilom gagyi volt az elmúlt pár évben :P ;] Pedig nem kevés volt. Képet mégsem nagyon töltöttem fel.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#89358) Quqesz válasza natë (#89350) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ugyan az, mint hito esetében. De rakok majd fel. Még én is tanulom a képességeket(pl az este mód sok olyan esetben is jó, mikor az ember auto v hdr-ben fotózna)

Kali
Igazad lehet. :K

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#89359) natë válasza Quqesz (#89358) üzenetére


natë
nagyúr

Megfigyeltem, hogy a “még tanulom a mobilt” akkor mondja valaki, amikor alapból olyan a produktum, ami csalódást okoz, de bízik a marketingben meg valahol vigasztalja magát ;]
Bocs, néha troll vagyok, ne szívd mellre.

(#89360) tomboy0013 válasza natë (#89359) üzenetére


tomboy0013
veterán

Amúgy se tudom mit lehet egy mobilon tanulni, pláne ha már volt egy olyan mobilja ami tudott manuális módot...
Ez nem egy DSLR aminél ha márkát váltasz totál más kezelest kapsz kismillios aprósággal.

[ Szerkesztve ]

(#89361) kali válasza tomboy0013 (#89360) üzenetére


kali
legenda

Vannak pedig eltérések, pláne akkor, ha gyártót is vált az ember.

Quqesz: Nekem mondjuk attól függetlenül is tetszik az XR/XS széria képalkotása, még ha valamilyen szinten művinek/mesterkéltnek is tűnik.

(#89362) Hoes válasza tomboy0013 (#89360) üzenetére


Hoes
aktív tag

Ez csakis a te hozzáértésed tükrözi, ha már mindenki személyeskedik ebben a topikban!
Teljesen máshogy működik egy-egy gyártó kamera szoftvere, igenis szokni ( és beletanulni ) kell, nyílván ez nem tart sokáig!
Amit az S9 Plusnál megszoktam manuális értékek, azok nem jók P20 Prónál vagy Mix 2S-nél, ami egyértelmű.
Egy Huaweinél/Honornál meg ott vannak a különböző szoftveres funkciók, amit szintén meg kell tanulni, rá kell jönni a trükkökre, mit, mikor érdemes használni és mikor nem!
Miért olyan nehéz ezt megérteni? Nem diploma kell hozzá, de idő igen, hogy minden funkciót kitapasztalj.

(#89363) trebrona válasza Hoes (#89362) üzenetére


trebrona
nagyúr

Rajtad kívül eddig senki sem személyeskedett... :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#89364) Hoes válasza trebrona (#89363) üzenetére


Hoes
aktív tag

Tessék akkor visszaolvasni és a sorok között értelmezni! A burkolt személyeskedés is személyeskedés!

(#89365) natë válasza Hoes (#89364) üzenetére


natë
nagyúr

Burkoltan sem tette.

(#89366) Hoes válasza natë (#89365) üzenetére


Hoes
aktív tag

Én kérek elnézést!

(#89367) hito


hito
nagyúr

Imádom ezeket a teóriákat, hogy miért nem töltünk fel képet :D Volt itt már minden, csak azt nem lehet elhinni amit írtunk :P Időm manapság kb. annyi, mint amennyit néha idefirkantok.

És tényleg tapasztalni kell. Ez nem a még szinte a zsebemben van, de olyan képet lövök hogy megszólal kategória. Bizonyos helyzetekben 2-3 módban is lövök ugyanarról, mire viszont lesz egy olyan, amire a többi készülékek 90% nem képes.

Én szeretek bíbelődni vele. Kifejezetten untat, ha annyi dolgom van vele, hogy az expo gombot nyomogassam. Annak is megvan az előnye néha, de hosszútávon nem köt le.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#89368) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Nem vettem személyeskedésenk(értem a poént), de ahogy hito és hoes írta lehet jobbat kihozni egy egy témából ha jobban belemerül az ember a beállításokba. Ezt meg szokni kell.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#89369) Sn00k


Sn00k
veterán

Meg szerencse iPhone-nal nincs ilyen probléma elővesz és katt a kép meg szinte tökéletesen kész van. Részben én is ezert választottam...

3njoy the Lif3

(#89370) Quqesz válasza Sn00k (#89369) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ez attól függ mi az igényszinted....vagy mit akarsz kihozni belőle. Nekem is az alap képek készítésnél elég az elővesz katt.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#89371) nozs23 válasza Quqesz (#89370) üzenetére


nozs23
addikt

Ha jobban bele akarsz menni iphonehoz is lehet letolteni appot, amivel mindent tudsz manualisan allitgatni.

(#89372) Quqesz


Quqesz
nagyúr

[lakat] szuper makró
[lovag] rekeszérték 1.4
[udvar] este mód kézből
[retro csap] szuper makró
[középkori udvar] széles látószög
[Bambi]
[régi ház]
[középkori házak]
[retro szoba]

P30

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#89373) natë válasza Quqesz (#89372) üzenetére


natë
nagyúr

Ezek a fotók nekem egy dolgot mutatnak meg, hogy milyen sw-es trükköket tud a Huawei bevetni.
A minőségük nem jobb, mint amit a top 10 bármelyik készüléke tud, de valójában ezt sem nagyon tudom leszűrni a viszonylag közeli témák miatt.
Távoli tájat, dombot, nagy, nyílt teret sw-es magic nélkül lősz, ha megkérlek? :R

Ilyesmiket :

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Ezek P30 Pro shotok. Elvileg mind 10 Mpixeles. Nem tudom, hogy hol mi aktív, milyen beállítással van, nem értek a mágiához. :B

[ Szerkesztve ]

(#89374) Quqesz válasza natë (#89373) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Miért lenne jobb, mint a top10? Olyan sztem nincs, csak pici különbségek. Hirtelen 2 amit találtam
[parlament] kocsiból lőve
[füst]

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#89375) *RLaci* válasza ShadowLac (#89355) üzenetére


*RLaci*
addikt

Oké Főnök,legközelebb úgy lesz. :D Amúgy privátban Aryon is leb@szott ,hogy nem jól utánozom mert nem egymásmellé raktam a képeket. :D Van még mit tanulnom. :D

(#89354) novinyul Köszi a véleményt. :)

(#89376) NightGT


NightGT
senior tag

Sziasztok! Ideje újra elkezdeni...kis cuccaim megmaradt galériája, nem voltam a k750i óta benne:

LG G3

k800i (2013)

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#89377) Quqesz válasza natë (#89373) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Amúgy milyen sw magicre gondolsz?
Ehh a füst kép 3x zoomos, csak már nem tudtam kivenni...

Szerk
Értem, hogy nem rosszindulat. A night mód külön van, a hdr is, nem mint a samuban, nincs auto mód egyiknél sem. AI nincs bekapcsolva.
[épület]

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#89378) natë válasza *RLaci* (#89375) üzenetére


natë
nagyúr

Baszki...itt a kislány lába eléggé Ördögűzős! :Y

(#89377) Quqesz : semmi rosszindulat nem volt bennem, nem ismerem az új Huaweieket, nem tudom miket lehet bennük aktiválni (pl mint a NS)

[ Szerkesztve ]

(#89379) Drakmusz


Drakmusz
őstag

Látom megint front van.:)
Egyébként teljesen mindegy hogy az adott készülék mire is képes, mert az exponáló gombot mi fogjuk megnyomni.
Szoktam néha feltolni képeket a kezdő fotósok digitális fényképeihez, a kritika miatt.Eddig még nem küldtek el valahová....
Az eszköz szinte a legutolsó dolog, a jó kép eladja magát.
Nem vagyunk egyformák, csoda is lenne ha mindenkinek ugyanolyan ízlése lenne a képalkotás terén.
Ha az ember nem tudja megszokni az adott készüléket, úgyis váltani fog.
Moz P9-ét három napig birtokoltam, azonnal visszamenekültem Nexusra.
Másnak meg tökéletesen megfelel, nincs ebben semmi különös.
Ízlések és pofonok.
Mindjárt megyek nyaralni, kaptok majd olyan képeket hogy besz.rtok!:D

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#89380) natë válasza Drakmusz (#89379) üzenetére


natë
nagyúr

Jó ez a bújtatott önmarketing ;]
Amúgy nem értek veled egyet. Fotózz Cubot-tal vagy hasonló “márkával”. Te is tudod, hogy a Nexus/Pixel vonal már 3/4 siker a kattintásnál. Ha figyesz a vízszintre már jókat hozol. Persze a tehetség csak plusz. Sosem árt.

(#89381) *RLaci* válasza natë (#89378) üzenetére


*RLaci*
addikt

Biztos balettos :) A kisebbik lányom is az,kitudja magát úgy tekerni csak nézek.

(#89377) Quqesz Ez nekem tetszik és a Parlamentes is jó minőség,a füst pl gyenge.A Moz által felrakott P30 képek közül is kettő nem rossz,a másik három kakesz. Amúgy anno pont ez volt a bajom a Mate 10-emmel is,olyan 50-50% volt,hogy jó lesz egy kép minősége vagy sem.Ezért szeretem a Pixeleket,kiegyensúlyozott.

(#89382) natë válasza *RLaci* (#89381) üzenetére


natë
nagyúr

+1 a P30-ra

(#89383) Quqesz válasza *RLaci* (#89381) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Köszi. A füst 3x zoom volt, azok sztem sem olyan minőségűek, mint a főkamera által készített.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#89384) NightGT


NightGT
senior tag

Akkor...bocsássatok meg, új arc...

Ajánljatok nekem egy telefont, ami versenyképes egy PureView 808-al (40k-ért lenne 1), és megkapom mondjuk 100-150ből.

Illetve igaz, hogy a Lumia 1020 lassan exponál(t)?
:)

Speed is the only truly modern sensation

(#89385) novinyul válasza NightGT (#89384) üzenetére


novinyul
veterán

A 808 kamerája jó, de mint telefon már csak mint "buta telefonként" használható. 100-150eft-ba sok telefon belefér, Pixel telefonok, Xiaomi vonal( MI8, MI9, MI9SE, Poco F1) Huawei P, M széria, Samsung S9+, iPhone van választék bőven

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#89386) Drakmusz válasza natë (#89380) üzenetére


Drakmusz
őstag

Valami olyasmi......:D
Amúgy igazad van, ebből a szempontból talán nem is jelent kihívást az említett készülékekkel fotózni.
Inkább csak arra gondoltam hogy mit csináljon az, akinek semmiféle manuális módja nincsen??
Én szeretem ezt a vonalat, maradok a beváltnál.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#89387) *RLaci* válasza Drakmusz (#89379) üzenetére


*RLaci*
addikt

Jöhetnek,én várom. :K Lesz csere 3a/xl valamelyikére?

[ Szerkesztve ]

(#89388) natë válasza Drakmusz (#89386) üzenetére


natë
nagyúr

Merre mentek? Mi 1 hónap múlva 2 hét Makarska riviera.

(#89389) Drakmusz válasza *RLaci* (#89387) üzenetére


Drakmusz
őstag

Sima 3 inkább, már kezd baráti ára lenni.
Moz Először Svájc, onnan Provence.A társaságban lévő összes mobilt el fogom kérni lövöldözni, ezt már eldöntöttem.:)

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#89390) natë válasza Drakmusz (#89389) üzenetére


natë
nagyúr

Vigyél magaddal egy Cubotot.

(#89391) NightGT válasza novinyul (#89385) üzenetére


NightGT
senior tag

Köszönöm szépen, az említetteknek utánaolvasok tesztekkel, képekkel.

Symbian-nak úgy tudom, van máig közössége, az ilyen "a törést is törjük, hogy fusson még" helyzet...de ennyire nem vagyok mazó...HA van opció helyette.

G3 nagyon gyenge kamera volt új korában is, de nem mozgatott a telefon idáig.

Speed is the only truly modern sensation

(#89392) leslien


leslien
nagyúr

[ ]

LG V40

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#89393) Plazmacucci válasza NightGT (#89391) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem éri meg úgy nekiindulni, hogy a 808-ra hajazó mobilt keresel. Annál csak fele akkora szenzorral találsz mai telefonokat. Mondanom sem kell, hogy a 808 és a 1020 csendéletek fotózásán kívül semmire nem jó (de igen, telefonálni), így a kollégák által ajánlott telefonok bármelyikével jobban jársz. Nem fognak olyan részleteket megörökíteni mint a nagy szenzorosok, de minden másban jobbak. Mondjuk a Huawei féle 40mpx már rengeteg részletet megőriz, de az még nem 100 ropi.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#89394) Hoes válasza Plazmacucci (#89393) üzenetére


Hoes
aktív tag

100 körül van már használt P20 Pro, újonnan meg valami 160. Azt hiszem Turbadonál.
Firstphone-nál 150.

[ Szerkesztve ]

(#89395) NightGT válasza Plazmacucci (#89393) üzenetére


NightGT
senior tag

Áhá! Értem. Semmit nem tudok most a készülékekről egyébként. k750i ment 12 éve, azzal nagyon...

Alapvetően éjjel v félhomályban, mesterséges fény alatt, néha mozgással, s főleg emberek, arcok, testek, városi, v közlekedési jelenetek lennének fotózva most. Ilyesmik.

Ez persze (gondolom!) pont az, amire minden, csak egy telefon kis szenzora nem való...semmit nem tudok a műfajról, techikailag.

Ha feljebb kell menni árban, de megéri, akkor megoldható. De ha aztmondja nekem valaki, inkább vegyek egy jó belépő gépet annyiból, a tanácsot megfogadnám.

De...azért telefon, mert el akarom kerülni azt h "fényképésze" legyek a helyzeteknek. A szerep.
Max. annyit lásson belőlem az ami a képen van, hogy egy pillanatra figyeltem. Elkapom, nem lesz titok, de a legkevésbé sem akarom befolyásolni ami történik...mert általában, amint egy objektív jelenést tesz, akkor ott már történnek mű dolgok. Vagy visszafogott dolgok, vagy...de ne :)

Ezért keresek telefont.

(ez most talán kissé ezoterikusra sikeredett, de...gyerekewk tudnak játszani gép előtt, felnőttek...mmm, nem. Sok a "póz")

Speed is the only truly modern sensation

(#89396) Plazmacucci válasza NightGT (#89395) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát a fény nélküli mozgásban lévő dolgok az pont nem a mobilok pályája :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#89397) agabe válasza NightGT (#89395) üzenetére


agabe
addikt

Amire irod, arra a felhasznalasra sajna telefonok nagyjabol alkalmatlanok.
Ha statikus a tema, akkor felhomalyban is vannak mar jo eredmenyt hozo keszulekek (pixel 3, P30 pro alappbol, es sok keszulek amire fel lehet tenni a gcam appot), de ezekrol tudni kell, hogy szofteveres megoldas ami miatt sokszor (legtobbszor) nem valosaghu, es ha mozgas is van akkor mar bukta.
Nagy szenzoros jo fenyereju optikaval dslr-ek, es milc fenykepezok alkalmasak ilyenre, de ott a jo uveg mar alapbol mas arkategoria

(#89398) natë


natë
nagyúr

Miért vakuznak a kövér német túristák a 3 eurós kompaktjaikkal, verőfényes szansájn idején?

(#89399) NightGT válasza agabe (#89397) üzenetére


NightGT
senior tag

Hát...akkor gyakorlásnak kezdésnek egy egyszerűbb tel, és meg kell tanulnom úgy működni majd a géppel, hogy senki meg semmi se érezze hogy "fotózzák". Ha ez a cél...

Van az a bizonyos...mélység, vagy valami, tér mélysége, távolságok, elhelyezkedések érzékelése, amit olyan ritkán látok meg képekben...dehát azz...egész más műfaj (gondolom nagyon komoly lencsék, jó beállítások, ösztönös beállások műve az, ha van vmi értelme annak amit írok)

Speed is the only truly modern sensation

(#89400) Hoes válasza natë (#89398) üzenetére


Hoes
aktív tag

Ha épp "portréznak" akkor van értelme, de várost fotózni kb. semmi haszna vakuval! Szimplán nem értenek hozzá, elnyomkodjàk a gépet, stb...vagy olyan frankó gép van a kezükben, hogy a világos témát is sötetnek látja,! :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.