Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89051) Quqesz válasza mantequilla (#89048) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Állvány, iso50, 30sec záridő, manuális végtelen fókusz, awb

rlaci2
Fújt a szél végig sajnos....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#89052) *RLaci* válasza Quqesz (#89051) üzenetére


*RLaci*
addikt

Gondoltam,hogy valami nem volt okés mert facen a butitás ellenére is nagyon jó makrókat szoktam látni Huaweiektől.

(#89053) Quqesz válasza *RLaci* (#89052) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Sajnos az összes ilyen lett, ahol élesebb, ott csak a szerencse kérdése volt....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#89054) Drakmusz


Drakmusz
őstag

Ez egy ilyen malac, élőhelye a tenger.
[link]
Pixel XL

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#89055) ShadowLac válasza Drakmusz (#89045) üzenetére


ShadowLac
addikt

Világos képet csinál?? Ha igen kérek 1et.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#89056) akooos válasza Drakmusz (#89054) üzenetére


akooos
veterán

Gagyi... a szeme tukrozodeseben kiégett a felhő... ;]

(#89057) leslien


leslien
nagyúr

LG V40 triple shot [link] [link] nem a legjobb,de elmegy...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#89058) K Norbi


K Norbi
addikt

S4 a teló sittes.
De a kép jó ;]

(#89059) agabe


agabe
addikt

Nem szep kepek, csak erdekesseg keppen.
Ket iPhone (7plus es Xs) meg egy Pocophone kepei (mindegyikkel tobb is...sot pocophone sajat app-ja plusz gcam port) egy 2wattos(led) messzebbi sarokban allo lampaval megvilagitott szobaban este.

Lehet akar tippelni is, en nem talalnam el mindegyiket elsore.

[kép A]

[kép B]

[kép C]

[kép D]

[kép E]

[kép F]

[kép G]

[kép H]

(#89060) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Mivel asszony telói csak este vannak itthon, ezért pár esti fotó:
[S9 auto]
[S9 auto ai]
[S9 manuális 10sec]

[Pocophone auto]
[Pocophone auto ai]
[Pocophone éjszaka mód]
[Pocophone manuális 32sec]

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#89061) Drakmusz válasza ShadowLac (#89055) üzenetére


Drakmusz
őstag

Az már megoldható.Eleve olyan a HDR+ technológia, hogy a sötétebb területeken sok részletet veszít az alulexponálás miatt.
Van olyan GCam port ahol már van expozíció kompenzáció, ha valakit nagyon zavar.:)
akooos :D

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#89062) nozs23 válasza Quqesz (#89040) üzenetére


nozs23
addikt

Szerintem kiszúrta a Huawei. :D

(#89063) Bossi válasza Drakmusz (#89061) üzenetére


Bossi
őstag

Na de az már nem gyári megoldás, ha portolt GCam ;]

(#89065) Bossi válasza Bossi (#89063) üzenetére


Bossi
őstag

Hát ez sem lett túl acélos:

nokia 9 pureview

(#89066) Drakmusz válasza Bossi (#89063) üzenetére


Drakmusz
őstag

Jogos.Mondjuk ez a megoldás félig házon belül van.:)
Csak azért írtam, hogy ha valakit nagyon zavar a sötétebb-kontrasztosabb képalkotás akkor ezzel kikerülheti.
Más.
Nagy csalódás ez a Nokia sajnos....

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#89067) pikszel válasza Bossi (#89065) üzenetére


pikszel
őstag

Rá se mertem kérdezni, hogy mik a vélemények. Egyszerűen borzalmas a képalkotása mind álló, mind mozgókép alatt. Az, hogy esetleg később jó lesz meg egy vicc. Az még rendben lenne, hogy a jóból kihozzák amit lehet, de itt erről szó nincs. :(

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#89068) akooos válasza macika69 (#89064) üzenetére


akooos
veterán

Mi van azzal a P30 Proval? :W A fehéregyensúly mindenhol rossz vele... Ennyire azért nem szar szerintem. Kár, hogy nem láttam hamarabb ezt a tesztet, mert így már eredményekkel van csak fent. Pár eredménnyel nem értek egyet, nekem van ahol az iPhone jobban bejön, mint a Samsung, mégis a többi szavazat mást mutat.

(#89069) Quqesz válasza akooos (#89068) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Azt nézem én is, mert nálam nem ilyen sárgás az egyensúly....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#89070) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Kérlek tényleg csak az válaszoljon, aki nem bántani akar.
iPhone XR tesztelve, nem rossz, nem rossz, de LowLight videókon az OIS itt is beremeg, mint Huawei esetében.

Azokat kérdezném, akiknek van már tapasztalatuk:
P30 vagy Mate 20 Pro-ra érdemes csak a kamera miatt váltani ?
Low Light fotók, selfie-k és videók tekintetében.
iPhone XR selfie nekem még vakuval sem az igazi például, és aluljárós videóm is gyenge lett. :(

Köszönöm szépen !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#89072) nozs23 válasza natë (#89071) üzenetére


nozs23
addikt

:(

(#89069) Quqesz

Itt is sokszor befigyel sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#89073) akooos válasza nozs23 (#89072) üzenetére


akooos
veterán

Valóban itt is fura pár kép, de mégsem az összes rossz :(

(#89075) Plazmacucci válasza eladogeppc (#89070) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én nem bántani akarlak. Veled van a gond tesó, iPhone-al filmeket forgatnak, de neked nem elég jó. Itt van a gond, hogy olyanokat vársz el amik nem léteznek.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#89076) eladogeppc válasza Plazmacucci (#89075) üzenetére


eladogeppc
veterán

Plazzamucci:
Így van, általában szélsőséges körülmények között tesztelem a kamerákat. Ahol van fény, ott minek fotózzak, még egy G4 is hozza a szintet a 16MPX-es OIS kamerájával, ami kerül most kb 40eFt-ba talán ?
Tőled nem veszem bántásnak, mert nem paraszt hangnemben fikázva gyalázva állsz hozzám.

Nem neked szól, de az, hogy én mire baszok el mennyi pénzt, az én dolgom. Valószínűleg irigykedsz, hogy igen sok pénzt vágok el ilyesmire. Én erre költök, nem másra.
Kértem, hogy az reagáljon, aki érdemben tud segíteni. A kérdés pediglen az volt, hogy P30, vagy Mate 20 PRO váltás érdemesebb-e az XR után.
Ha a válasz az, hogy nem, akkor most kivételesen elengedem a keresgélés témát, és marad az XR.

Nem is értem miért baj az, hogy egy héten 2x-3x felteszek kérdést ez ügyben. Hol a rákban kellene kérdezzem, ha nem itt ? P30 még most jött ki, nem rég, ezért fűztem hozzá reményeket. P30 PRO képekkel tele a net, simával jó minőségben nem igen. :R :R

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#89077) Plazmacucci válasza eladogeppc (#89076) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Gimbalt próbáltál már? Egyébként ezt az OIS beremegést nem értem. Sötétben minden telefon zajosan, rossz minőségben készít videót, de elmondható, hogy ebben is az Apple és a Samsung a legjobb azért. Sőt most valaki S10-el forgatott.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#89078) vulnrea válasza eladogeppc (#89070) üzenetére


vulnrea
aktív tag

Szerintem nincs sok különbség a P30 és M20 Pro között, egy kamerát eltekintve ugyanazt a szenzort kapta a P30, érdemi fejlődés max a P30 Pro. A videózáshoz pedig ajánlom figyelmedbe a DjI Osmo Mobile 2-t, YouTube tele videókkal, nagyszerű videókat lehet készíteni vele, nekem Xiaomi van, azt is nagyon szeretem, élmény vele videót készíteni.

Oppo Find X6 Pro | Huawei FreeBuds 2 Pro | Huawei Watch Fit 2 Elegant | AMD Ryzen™ 9 3900X | ASRock X570 Taichi | Kingston HyperX FURY 32GB | Samsung Odyssey G7 27" | Sapphire Toxic Radeon RX 6900 XT Extreme Edition

(#89079) eladogeppc válasza vulnrea (#89078) üzenetére


eladogeppc
veterán

Ohh. Köszönöm az infókat és a pozitív hozzáállást.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#89080) nozs23 válasza eladogeppc (#89076) üzenetére


nozs23
addikt

Az a probléma, hogy te sem tudod mit akarsz. Tegnap még a képminőség érdekelt, írtam hogy este jobb képet csinál a Huawei, nappal nem.
Ma már a szelfi, meg videó érdekel? Videóban amúgy a Huawei híresen szar (az új modelleknél már jobb a helyzet), az iPhone meg az egyik legjobb.
Amúgy 1000 és 1 átfogó összehasonlító teszt, videó van. Ha nem találsz XR-el, XS-st is nézhetsz mert ugyanaz a kamera.

[ Szerkesztve ]

(#89081) eladogeppc válasza Plazmacucci (#89077) üzenetére


eladogeppc
veterán

Hát buliba nem nagyon vinnék Gimbal-t. :) De köszi szépen ! :R
Érdekes, hogy azóta van ez a beremegés, amióta rásegít az EIS. Ez viszont nem kapcsolható ki iPhone-on.
Az nem lenne baj, hogy picit jobba mozog a kép, ahogy lépdelek, mert ez a G4 esetében is így volt.

Ezt nézzétek meg. [link] LG G4. Az a részletesség valami fenomenális. Úgy látom, hogy kamera fejlődés nem igen van. Persze a lencsék jobbak, de valós képminőség növekedés nem igen van:

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#89082) S e t h válasza eladogeppc (#89081) üzenetére


S e t h
nagyúr

Úgy látom, hogy kamera fejlődés nem igen van.
Így van, ezért kell hetente cserélgetni a telefont.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#89083) #16514048 válasza eladogeppc (#89070) üzenetére


#16514048
törölt tag

Figyelem! Bántástól, lejáratástól, rágalmazástól (khm, valamiért nem látok egy tegnapi hsz-t) mentes, segítő szándékú hozzászólás következik!

"...nem rossz, de LowLight videókon az OIS itt is beremeg, mint Huawei esetében.
Érdemes Huawei-re váltani?"

Hm, fogós kérdés, ezen még gondolkoznom kell kicsit.

"Valószínűleg irigykedsz..."
:U

"Nem is értem miért baj az, hogy egy héten 2x-3x felteszek kérdést ez ügyben. Hol a rákban kellene kérdezzem, ha nem itt ?"

Idéznék az összefoglalóból:

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Tehát meg tudja nézni, nem heti háromszor felteszi ugyanazt a kérdést. Főleg úgy, ha végül nem hallgat senkire és így is, úgy is kipróbál mindent előbb-utóbb, mert ez a hobbija.

Ha valaki megkérdezi egyszer, hogy milyen telefont vegyen, akkor válaszolunk rá, de nem folyamatos tanácsadásra lett kitalálva a topik.

Hogy akkor hol kéne kérdezni? Mint a többi kérdésedet, úgy ezt is megválaszolták már sokszor; ha nem találsz rá fórumtémát, akkor nyiss egyet, ahogy mások is tették.

Itt csak azt éred el ezzel, hogy magadra haragítasz minél több embert.

[ Szerkesztve ]

(#89084) eladogeppc válasza #16514048 (#89083) üzenetére


eladogeppc
veterán

Hidd el, engem pont nem érdekel a negatív vélemény, egyre kevésbé bosszant. Megkérdeztem megint, hogy ki mit ajánl azok közül amit megírtam. Ahelyett, hogy szépen válaszolnál, pont te vágod szét a topikot avval, hogy ilyen hülyeségekre pazarlod az időd, mint az, hogy engem elemezz, hogy mit hogyan írtam. Inkább ne szólj hozzá, ha nincs véleményed, vagy bosszantalak. Nem kell engem szeretni, arra ott a párom. Köszönöm szépen !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#89085) *RLaci* válasza Drakmusz (#89054) üzenetére


*RLaci*
addikt

👍

(#89086) #16514048 válasza eladogeppc (#89084) üzenetére


#16514048
törölt tag

Van véleményem, az eredeti kérdésedet is megválaszoltam. Iróniával ugyan, de normális hangnemben, nem gyalázva.

Meg szerintem azt is normálisan válaszoltam meg, hogy hol kéne feltenned ezeket a kérdéseket és miért nem itt.

(#89087) Drakmusz válasza eladogeppc (#89081) üzenetére


Drakmusz
őstag

Természetesen csak a te dolgod, hogy miért cserélgetsz ennyire.
Én csak a motivációt nem értem.....
Ezerszer írtuk már neked, nem fogsz tökéletes mobilt találni.
Ha ennyire érdekel a fotózás akkor vegyél fényképezőgépet.Ferde villanyoszlopokon meg háztetőkön nézegetni a vonalélességet, enyhén szólva is értelmetlen.
Nem akarsz több energiát belefektetni, nem akarsz megtanulni fotózni.
A gép csak egy eszköz, te állsz mögötte.
Ha a két hónappal ezelőtti mobilodat sem tudtad használni, akkor a legújabb sem hozza majd az üdvösséget.És igen, próbálunk neked segíteni!
Viszont minden ilyen problémád a képek rovására megy.Betér ide valaki és nem a fotókat látja, hanem az unalomig megfutott köröket.
Tiszteld meg annyival az itteni társaságot, hogy legalább elgondolkodsz a történeten.
Ebben a témában ez volt az utolsó hozzászólásom.
Itt a jó idő, jöhetnek a képek!:)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#89088) Plazmacucci válasza eladogeppc (#89081) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem iPhone is kikapcsolja a szoftveres stabit 4K60 mellett, de ezt nem tudom igazolni, csak elmélet.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#89089) eladogeppc válasza Plazmacucci (#89088) üzenetére


eladogeppc
veterán

Megnézem, mert csak az kavar bele egyébként. :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#89090) Quqesz válasza nozs23 (#89072) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Létom mire gondolsz. Mikor több felhő van mintha megzavarná az wb-t. Lehet ezen még csiszolni, de még talán 1 frissítés jött ki kiadás óta(1 hónapja van kiadva, de még kevesebb ha a boltban való megjelenést nézzük). Én talán annyit tennék, hogy nézném kamera mozgatás közben mikor kezd sárga lenni.

Ui
Az Kaukázusi kutyus? Gyönyörű! Nálunk 2 Moszkvai őrkutya figyel :K

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#89091) MasterDeeJay

Nemrég kaptam egy Allview Soul X2 extreme-t.Egy Samsung J5 2017-est váltott ami ölte az sd kártyákat és az utolsó update óta belassult. Ez egy régebbi nagy dög.
Van benne egy ultrapixel nevű valami de nem látom hogy jobb lenne a sima módnál viszont több helyet eszik meg egy kép és lassabban is készíti el.
Ez az ultrapixel valami parasztvakítás vagy lenne-e értelme használni bizonyos esetekben?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#89092) natë válasza MasterDeeJay (#89091) üzenetére


natë
nagyúr

Rakj fel vele fotót és a hozzáértők megaszondják.

(#89093) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Ezt most löttem. A színek közül a piros egyedül ami élőben narancsosabb inkább, a többi rendben. Az ég is ilyen kék, nem mélyebb. Nem értem abban a tesztben mit csináltak...

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#89094) *RLaci* válasza nozs23 (#89072) üzenetére


*RLaci*
addikt

Van olyan vélemény is ahonnan hoztad,hogy ezek durván jók.Biztos velem van a baj ,sztem durván gyengék.

(#89095) kali válasza Quqesz (#89093) üzenetére


kali
legenda

Néhány tesztet a helyén kell kezelni, ahogy bizonyos felhasználókat is.

[ Szerkesztve ]

(#89096) Quqesz válasza kali (#89095) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Amúgy a prora most jön frissítés, amiben kamerajavítás is lesz

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#89097) ShadowLac


ShadowLac
addikt

Kaptam a fotókat.
Samsung a50. [link]
Mi 9 SE [link]
A tulaj hozzáfűzése a fotókhoz: Mi 9se fantasztikus valósághű megjelenítés !!
Samu szebb de hamis.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#89098) Quqesz


Quqesz
nagyúr

[szöcske]

P30

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#89099) Bossi válasza Quqesz (#89098) üzenetére


Bossi
őstag

Ez jó !

(#89100) Quqesz válasza Bossi (#89099) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Köszi 😉

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.