Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) runner 125 válasza AS (#3984) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az erős zajmosás egyértelműen látszik, viszont ezek is túlexpósak, sok részlet ki van égve, próbálj valami más beállítást. Omnia-ból ezektől többet is ki lehet hozni.

Üdv.M

mod.: A gamma korrekción javítottam, köbö szvsz így volna a jó.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4002) runner 125 válasza legiaap (#4000) üzenetére


runner 125
nagyúr

Színhűséget nézve talán az utolsó a legtermészetesebb.

Némelyiken durván túl vannak szaturálva. :U

Üdv.M

mod.: Az ég viszont itt is mindegyiken ki van égve. :D

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4003) legiaap válasza runner 125 (#4002) üzenetére


legiaap
nagyúr

Hát én sem vagyok elragadtatva az Omnia fotózási képességétől

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#4004) picur220


picur220
veterán

Volt valaki rajtam kívül a F1-en? Szurkolók egyáltalán vannak ebben a topikban? Na mind1, van pár képem: (N79)
Kezdetben üres lelátók
üres lelátók 2
Hamilton
telnek a tribünök időmérő előtt
tribünök2
heli az égen
heli az égen 2
Massa törött kocsija
Massa mentőheli
Massa mentőheli2
A képek nem mindenhol a legjobb minsőgéűek, mivel pl ahol hamiltont fotóztam, ott a nagy ING hídra fókuszált. Meg a többi arra néző képnél is.

(#4005) picur220 válasza kaller1 (#3998) üzenetére


picur220
veterán

Hagyjátok már, újonc, és valszeg azért nem tudja, azt, hogy a legtöbb topik, ami nem egy teszt választopikja, annka az első hszét érdemes elolvasni, mert abból sok minden kiderül.
Slimshady: ez erre a topikra is érvényes. Meg a címe sem véletlenül az, ami!

(#4006) ludsimon válasza picur220 (#4004) üzenetére


ludsimon
veterán

Ezeknek nagyon örülök, hogy megosztottad velünk. :R

Ha lesznek még akkor jöhet a többi is.

Látom sokan befogták a fülüket. :DD

Lécci videót is készíts holnap, lécci, lécci. :) (Ha mész.)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#4007) kaller1 válasza picur220 (#4005) üzenetére


kaller1
veterán

Megkapta a segítséget,vagy tévedek? Ha meg nem olvas,akkor megkérdezheti nyugodtan,hogy kell képet feltölteni/linkelni.

.::> <::.

(#4008) picur220 válasza ludsimon (#4006) üzenetére


picur220
veterán

Holnap nem megyek, az drága lett volna, így is silver6-on volt szombati jegyem féláron.
A legjobb hely a silver 1 meg a bronze, mivel ott bolt 2 baleset is!! Izgalmasabb onnan nézni, mint SG-ból...
Am voltál már F1-en? Jóhogy mindenki befogta a fülét, a jegyen rajta is volt, hogy ha jót akarsz, vigyél füldugót... kár, hogy nem hallgattam rá... mind1, majd jövőre:D
Amúgy jó helyen lenne, de baszott nagy parasztvakítás ám az, hogy a célegyenesben a legdrágább a jegy. A gold4 a legjobb futamon, mert látod a rajtbaleseteket közelről:D
Amúgy kinek szurkolsz?

kaller1: megkapta, én csak tippnek szántam a #1 olvasgatását.

[ Szerkesztve ]

(#4009) zack válasza picur220 (#4004) üzenetére


zack
nagyúr

Nem voltam, de szurkoló vagyok (Kimi fan ;] ). Szoktam körözni én is a ringen, igaz sportmotorral, szóval annyira nem áll messze tőlem a Hring, és a körözgetés. ;) De ez más. Amíg motoron a magyar élmenők 1:53-1:55 környékét tudják, addig az F1-ben 1:20 körüli időket autóznak! Félelmetes hogy a célegyenes végénél mekkora a féktáv egy motornál, és mekkora az F1-ben. Motornál legalább 100-150m több... ;)

Egyébként jók lettek a képek! :K :C

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#4010) ludsimon válasza picur220 (#4008) üzenetére


ludsimon
veterán

Igazából csak nézem, nincsen kiemelt rajongóm. :)

Igen, elég drága. + még Te Szolnokról jöttél fel, hogy megnézzed + a jegy ára.
Nem olcsó.
Különben hangos volt nagyon? :D

undefined

(#4011) .bableWes válasza picur220 (#4008) üzenetére


.bableWes
őstag

a képek jok. én is voltam '06 ba, de most kva drága 1. a belépö, 2. a benzin költség. oda vissza ~500km. vonattal meg nem megyek :D

én alonso fan vagyok, de kimi és raikkonen is jöhet :B
mellesleg mi szabadedzésen voltunk, ahol te ültél jobbra van állohely is. na mi ott ültünk, és mindent látni lehetett,

ludsimon: kb olyan, h ott jár a pályán 1 kocsi ahol massa belement a falba, és olyan a hangja, onnan is, hogy apám amikor melletem ült ~20cm, orditottam neki és nem hallot. mellesleg a váltások durvák. mintha tüzi játék robbana.

holnap dobok ujj képeket, ujj sw vel ;)

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#4012) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog


Csütörtöki fotó, délelőtti fényárban az élővízcsatorna


A katángkóró sorozat része, reggeli vendég


07.24. Vulkáni naplementék sorozatom része


07.25. Egy átlagos naplementének is mennyire édes-bús, komor hangulata van

K800

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#4013) picur220 válasza zack (#4009) üzenetére


picur220
veterán

Tagja vagy vmi motoros klubnak, vagy ki tudod zsebből pengetni azt a kb 5000 eurót 1 napra? én is mennék szívesen a ringen, de inkább kocsival. Csak nincs se pénz se ismerős...

(#4014) picur220 válasza ludsimon (#4010) üzenetére


picur220
veterán

nagyon hangos és nagyon király!!! nagyon durva, aki nem látta, az el sem tudja képzelni!!
Kocsival mentünk, volt egy kis dugó, meg 2 sávos úton mind2sáv csak felfelé ment, meg volt olyan 500 rendőr, minden 100 méterben volt minimum 2.
Szerintem nem kell túlreagálni az árát, imvel ha csak egy napra mész, és nem a futamra, akkor nem vészes. A silver6 jegy szombatra pl 41 EUR. De a gold 3 jegy az is 50 EUR körül van. Egyébként a gold, Supergold része nagy átbaszás, nem látsz onnan sem sokkal többet, max a boxot. Sztem a legjobb hely, ahonnan a legtöbbet látod, az vagy állóhely egy dombról, vagy Silver1 vagy Bronze tribün. (esetleg kubica vagy danubius tribün.)
A Massa baleset kemény volt, azt láttuk, hogy az állóhelyekről minden ember rohan a kerítésekhez, hogy lásson vmit:DD Nagyon kemény volt!
Am benn a termékek sem olyan drágáa, mint amilyennek írják, pl egy víz (0,5 L) nem 3000 FT hanem "csak" 400, egy Cola 500, meg a Red Bull is 500, és ez ahhoz képest, hogy a boltban 300, nem sok. Viszont a külföldieket nagyon átbasszák, ki volt írva egy bárnál, hogy 1 EUR=230 HUF :DDD

.bableWes: Alonsot utálom, mert sportszerűtlen volt Hamiltonnal (amikor megállt előtte még a mercedesnél a boxban, és nem engedte ki időben), én az ilyet az egész FIA-ból kizárnám. Mellesleg Hamilton fan vok:DDD A többi pilótával semmi bajom, amíg tudnak tisztességesen versenyezni.

[ Szerkesztve ]

(#4015) Borify Péter válasza Algieba (#4012) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

nagyon jó képeket csinál :C

(#4016) jooker82


jooker82
nagyúr

Két versenyző: egy 20.000 Ft-os Hyundai kompakt és azLG Arena

[Arena]vsHyundai
ArenavsHyundai
ArenavsHyundai

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#4017) .bableWes válasza picur220 (#4014) üzenetére


.bableWes
őstag

privi ment.

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#4018) jooker82 válasza jooker82 (#4016) üzenetére


jooker82
nagyúr

Na tehát itt az Lg arena és hyundai kompakt összemérés folytatása
Arena.vsHyunday
ArenavsHyunday
ArenavsHyundai

Mindkettő 5 mp es.És elsőre csináltam minden képet.tehát nem a 10 ből a legjobbat raktam be.Hozzáteszem a hyunday 2 képnél ugy behomályosodott h ujra kellett csinálnom.
Napfényesre állitottam mindkettőt,a többi automata.Tehát teljesen egyenlő eséllyel indultak.
A hyundai kompakt az 2 hete lett vásárolva.
Szerintetek melyik teljesitett jobban??

Köszönet duvinak a segitségér.

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#4019) Vtwo


Vtwo
senior tag

Menjek szemészhez vagy tényleg az LG a nyerő?

(#4020) .bableWes válasza jooker82 (#4018) üzenetére


.bableWes
őstag

egyértelmüen az arena. nagyobb a gyujto távja az arenának. emellet szebbek a szinei, nem égnek be, és az elsö képen a kompakt, kissé CA-s és beégett.

de amikor bent lötted a virágot. ott szebbek voltak a kompakt szinei.

nagyon látszik hogy olcso gép.

grat hozzá :R

én kodak easyshare40 összehasonlitás csinálok a secret ellen. az annyiban különbözik, hogy 4mp-s és fixfokuszos.

ugy látszik, hogy a hyundai inkább kocsit csináljon mint fényképezöt :U ;]

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#4021) .bableWes válasza Vtwo (#4019) üzenetére


.bableWes
őstag

nem kell szemészetre menni ;] szerintem is LG.

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#4022) jooker82 válasza .bableWes (#4020) üzenetére


jooker82
nagyúr

Hát igen a beltér az nem minden esetben a mobiloké
De ezt a tesztet azért csináltam,mert volt már millió megnyilvánulás h aki fényképezni akar a vegyen kompaktot,mert hogy a legolcsóbb kompakt is jobb képet csinál bármely billiópixeles telefontól.
Na hát ezt kell majd elé rakni annak aki ilyet ir.
a hyundai az tényleg maradjon a kicsiknál :K

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#4023) zack válasza picur220 (#4013) üzenetére


zack
nagyúr

Vannak motoros nyílt napok...autós nyilt napok is vannak, járj utána hogy mikor lehet körözni autóval. :K ;) Motorral 3x20p 13k. Ha jól tolod 2-3 pályanap 1 garnitúra gumi amatőr szinten, a benya kb. 3x20p-re 4-5k. 3e-ként olajcsere, 5e fékbetét csere, persze ez függ az igénybevételtől is. Ezeket csak azért írom, hogy 1x alkalom nem lesz költséges autóval se, de ha rendszeresen ki akarsz járni akkor fel kell készülni, hogy nem egy olcsó sport. Autós árakat nem tudok, kicsivel drágább mint a motoros napijegy.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#4024) Algieba válasza jooker82 (#4022) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Én is csináltam ilyen tesztet. Egy 2005-ös hp digigépet és a K800-ast hasonlítottam össze. A végkövetkeztetésem hasonló volt, alap dolgok, gyors pillanatok lekapására már alkalmasak a jobb kamerával felszerelt mobilok.
Persze minőségi fotózásra továbbra is fényképezőgépeket használjunk. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#4025) feka007


feka007
nagyúr

Hi, szakértői segítség kell, ezért ide fordulok. :D Szerintetek melyiket vegyem ezek közül: N82, N79, vagy N85? Én az N82 felé hajlok, de a másik kettőt megkapok pár ezerrel olcsóbban, szval nem tok dönteni.

[ Szerkesztve ]

(#4026) zack válasza feka007 (#4025) üzenetére


zack
nagyúr

N85-öt megkapod olcsóbban? :U Valamit elírtál mester... :DDD N85 árából 2db N82 vehetsz. ;) Én egyébként N85-öt vennék, de sajnos jóval drágább a másik kettőnél. :K ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#4027) Vtwo válasza feka007 (#4025) üzenetére


Vtwo
senior tag

N85,de az sokkal drágább a többinél.

(#4028) feka007 válasza zack (#4026) üzenetére


feka007
nagyúr

[link]

Az N82 is pont ilyen árban van. Vagy én nem tudom, és van vhol ahol 32 ezerért megkapom? :)

[ Szerkesztve ]

(#4029) laca35


laca35
csendes tag

szevasztok egy vakus auto és egy vakunélküli iso800[link] és[link] :) renior

(#4030) ludsimon válasza zack (#4026) üzenetére


ludsimon
veterán

És mi lenne az N85-ben ami az N82-ben nincs? :U

Lévén, hogy itt kérdezte meg, gondolom neki a jobb fényképezős telefon kell.

" Van még hova fejlődni, ez egyelőre nem éri el az N82 szintjét... "
Teljes teszt elolvasható itt.

feka007:

Ajánlatom: Nokia N82 :R

[ Szerkesztve ]

undefined

(#4031) feka007 válasza ludsimon (#4030) üzenetére


feka007
nagyúr

Nekem is arra húz a szám amúgy. :R

(#4032) littlebrandy


littlebrandy
tag

Sziasztok!

N79-cel lőttem egy pár képet(most csak ezt az egyet teszem föl):

Kinizsi szobra

Majd küldök többet is. Kíváncsi vagyok a véleményetekre! :)

Hard work never killed anybody, but why take a chance?

(#4033) BalanceR válasza littlebrandy (#4032) üzenetére


BalanceR
addikt

Szerintem teljesen rendben van, jó a dinamikatartomány,színek...
nem lehet rá mondani, hogy " lóf@sz se látszik" mert még az is látszik :D :DD

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#4034) laca35 válasza jooker82 (#4018) üzenetére


laca35
csendes tag

nos.Én már töbször is hangot adtam véleményemnek hogy kezdö kompaktot ne pláne márkátlant ezeket ne nevezzük fényképezö gépeknek én mindig mobil párti voltam és a mostani képek is ezt bizonyitják .Az meg hogy néha sikerül mobilal is jo képet löni lassan átirnám hogy mondjuk ki" néha sikerül jo képet a belépö kompaktal löni ".Már elérték ezt a szintet gratu hozzá.

(#4035) laca35 válasza littlebrandy (#4032) üzenetére


laca35
csendes tag

Ez egy korrekt jo felvétel :DD

(#4036) laca35 válasza picur220 (#4004) üzenetére


laca35
csendes tag

Na végre valami távoli is a nokiátol . ez OK.

(#4037) legiaap


legiaap
nagyúr

Samsung I900 friss képek:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#4038) picur220 válasza jooker82 (#4018) üzenetére


picur220
veterán

Szvsz az LG jobbakat csinál, bár az első képen az LG hót szar lett, semmi sem éles, a hyundai CA-zik, és mellesleg ott sem éles semmi. Ilyan fotómasinát sem kell venni, aki normálisat akar, az vegyen márkát, pl Canon, Nikon, Lumix.

(#4039) Pecc válasza legiaap (#4037) üzenetére


Pecc
őstag

Kicsiben egész szépek, nagyban durván látszik a mosás.
A szinei viszont nagyon jók, élénkek szvsz. :R

picur220 - Igazából, szinte az összes kompaktos kép vagy beégett, bemozdult, rossz a wb. Egyértelműen a telefonra van fektetve a hangsúly, könnyen lehetne ez fordítva is. Akkor viszont kijönne az a pici előnye a kompaktnak, a képzaj.

[ Szerkesztve ]

(#4040) littlebrandy


littlebrandy
tag

Sziasztok!

Pár kép n79-cel:

Buborék
Oroszlán1
Oroszlán2
Prérikutya

Hard work never killed anybody, but why take a chance?

(#4041) picur220 válasza littlebrandy (#4040) üzenetére


picur220
veterán

Az első nagyon szar lett, az oroszlánosokon az oroszlán jó, a többi rész elmosódott, és az első oroszlános még be is égett rendesen.
Prérikutya: ez jól sikerült!!:D;)

(#4042) legiaap válasza littlebrandy (#4040) üzenetére


legiaap
nagyúr

Szép képek lettek.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#4043) .bableWes


.bableWes
őstag

pár ujj kép az uj sw vel. v10f

szerintem meglátszik az ujj sw. érdekesség, hogy van iso50 a beállitási lehetöségek között :)

felhö
hegy
korlát
hell

az én szemszögömböl nézve javulás láthato a képeken. nincsen lilás CA - kopp, kopp, kopp - hála istennek :U

mod.: iso50, full auto

[ Szerkesztve ]

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#4044) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Lőttem pár képet az LG KM900 Arena telómmal :)

2560x1920-as képek, majdnem automata beállítással (ISO 200 és a Makró módot birizgáltam egyedül)

- Szilva
- Camaro (makett from USA :) )
- Virág I.
- Virág II.
- Kutyák

(#4045) .bableWes válasza ForRedGlory (#4044) üzenetére


.bableWes
őstag

a camaro nem az igazi, látszik a beltér, ablak ide-vagy oda, sztem sok volt neki az iso200.

a kutyák aranyosak :B

jo képek, grat :R

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#4046) ForRedGlory válasza .bableWes (#4045) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Igen, a Camaro tényleg nem lett az igazi. Azt hiszem az volt az egyik legelső képem :D

(#4047) .bableWes válasza ForRedGlory (#4046) üzenetére


.bableWes
őstag

gyakorlat teszi a mestert ;) ;]

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#4048) runner 125 válasza legiaap (#4003) üzenetére


runner 125
nagyúr

WM-hoz képest még jónak mondható. :K

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4049) runner 125 válasza ForRedGlory (#4044) üzenetére


runner 125
nagyúr

A szilva jó makró, bár a sötét részekkel ez sem nagyon tud mit kezdnei, eléggé zajosodik, de a téma szép éles.

Alapvetően jó a kamerája. :K

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4050) laca35 válasza .bableWes (#4043) üzenetére


laca35
csendes tag

Ezek szerintem jo sikerültek. Ez a masina tényleg jo. :))

Hol lehetne találni a renire frissitést ez hogy megy? :F

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.