Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37301) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Nah, már beindult a morgás a szárny miatt. De ugye ha átment a teszten, akkor legális, tehát nem tiltható?! ;] Vagy mégis, és csak egy csapat használhat ilyet büntetlenül? :P

Don't Tread On Me

(#37302) shteer válasza MPowerPH (#37301) üzenetére


shteer
titán

a redbullé is átment, az is szabályos. vagy mégse? :D

..szerintem jónak tűnik

(#37303) MPowerPH válasza shteer (#37302) üzenetére


MPowerPH
félisten

De le mernék fogadni, hogy Whitmarsh -on kívül Horner morog a legjobban, mert nem biztonságos. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#37304) Motion_Blur válasza MPowerPH (#37301) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nem hinném hogy ez hatékony lehet, lehet hogy tudatosan provokálnak egy félresikerült elemmel ;]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#37305) MPowerPH válasza Motion_Blur (#37304) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezen az autón biztos nem lesz az.... Az új modellt ellenben lehet pozitívan érinti, ha úgy tervezik meg. Márpedig nagyon úgy néz ki, hogy elmennek ebbe az irányba.(végre :U )
Ha provokációnak szánják, akkor merem remélni, hogy IM-re is fent hagyják. :D Végre látni, hogy dolgoznak a fejlesztéseken a Ferrari -nál. :C

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#37306) D.Orion válasza Motion_Blur (#37304) üzenetére


D.Orion
veterán

Egy ilyen szárny tuti nem bír ki egy egész versenyt(vagy elkopik, vagy leakad, vagy csak simán anyagfáradás miatt eltörik). Egyszerűen balesetveszélyes címen is be lehet tiltani. Engem kicsit a régi idők őrült próbálkozásaira emlékeztet(pl ventilátor az autó mögött vagy alatt), tetszik, de ezt tuti nem fogják engedni, plusz tényleg nem lehet olyan hatékony ilyen csapkodással. Persze a madarak is csapkodnak a szárnyaikkal felszállás előtt. :DDD

Ui.: Ez nem feltétlenül neked ment válasznak, csak így sikerült. :B

[ Szerkesztve ]

(#37307) Jofi81


Jofi81
őstag

Most nézem, hogy milyen durván poros a pálya. Lesznek itt izgalmak a hétvégén...

(#37308) proof88 válasza Jofi81 (#37307) üzenetére


proof88
addikt

ha esne az eső, az első pár percben milyen izgalmak lennének ... :D

(#37309) AMD Power válasza Jofi81 (#37307) üzenetére


AMD Power
titán

Lesz kicsúszás bőven...

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#37310) D.Orion


D.Orion
veterán

Fejlesztésekre csak úgy... Már párszor felvetődött bennem a gondolat, de eddig sosem írtam le. Most megteszem, kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Nem tudom, hogy jelenleg, hogy néz ki egy F1-es autó üzemanyag tankjának a belseje, de egy módosítás felötlött bennem:

Az autók súlypontja jelenleg is alacsonyan van, de én ezt még lejjebb vinném. Illetve megpróbálnám a lehető legalacsonyabb vagy éppen a legideálisabb irányba eltolni. Erre az üzemanyag tartályban található folyadékot használnám. Mivel a tank helye és mérete a szabályzatban nagyjából kötve van így arra gondolom nincs lehetőség, hogy más kialakítású netán osztott tankot használjanak. Így arra gondoltam, hogy a jelenlegi tankot kéne cellákra osztani. Verseny elején a feltankolt versenyautó természetesen teli cellákkal indulna, de ezekből folyamatosan fogy az üzemanyag és ezzel a "hiánnyal" lehetne játszadozni.

Az elképzelés: A cellákra(oszlopokra) osztott tank teteje dupla falu lenne. A két fal között lenne egy szerkezet(pl hidraulika motorokkal üzemeltetve) ami vezérlésre a kívánt cellá(k)ban lévő üzemanyagot átnyomja a kiválasztott cellá(k)ba. A cellák falában lenne egy kétirányú szelep, mely túlnyomásra nyílik. Így áramolhatna vezérlés határa az üzemanyag a tankon belül.

Miért lenne ez jó? Mindenki tudja, hogy kanyarodáskor a centrifugális erő kifelé kényszeríti a járművet. A tankban lévő folyadék ennek megfelelően a tank egyik oldalába tódul. Ha cellákra osztjuk a tankot és összekötjük az említett vezérlést a kormányművel, akkor kanyarodáskor(pl jobbos kanyar) a bal oldali cellákban lévő(az autó hosszirány tengelyén lévő középső cella a referencia pont) dupla fal leereszkedik és átnyomja az autó jobb felébe az üzemanyagot. Ezzel jobbra (a kanyar felé) eltolva/helyezve a súlypontot. Így megnő a leszorító erő azon az oldalon és nagyobb sebességgel lehet bevenni azt a kanyart. Továbbá csökkenti a súlyt/leszorító erőt a bal oldalon és így a külső gumik is kisebb terhelést kapnak.

Ha valaki ezt megépítené senki nem látná, hogy milyen rendszer van a kocsiban, hiszen kívülről semmi nem látszik. A kormányon sincsenek gombok, a pilótának sem kell semmit nyomkodnia. Természetesen a kanyarból kijőve és a kormányt/autót egyenesbe hozva a cellákban ismét egyelően oszlana el ismét az üzemanyag.

Súlynövekedés: Az a pár hidraulika motor(attól függ hány cell van) és vezeték max 5-7kg-ot jelent. Ezt máshol meg lehetne spórolni szerintem.

(#37311) darál0w


darál0w
Jómunkásember

reggelt, jo szurkolást.

Hamit várom az első helyre. ;] :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#37312) D.Orion válasza darál0w (#37311) üzenetére


D.Orion
veterán

:U Büntetése van, ergo holnap sehogy se indulhat P1-ből.

(#37313) D.Orion


D.Orion
veterán

Óóóó istenem.. Annyit pofázik megint a jómadár, hogy nem veszi észre amikor élőben SCH kicsúszik a célegyenes ráfordítóban. Csak mikor vissza játsszák... Mi a szart néz ez az idióta megint... :W És visszajátszáskor is totál meg van lepődve meg azt se tudja hirtelen hol csúszott ki... :W

Ui.: Miért nem voltak betétfutamok? Azok kicsit lepucolták volna a pályát. :F

[ Szerkesztve ]

(#37314) mephi666


mephi666
nagyúr

találgatnak, miért van fent bob marley hamilton sisakján: egyszerű magyarázata van... hamilton annyit szív most 1év alatt, mint marley egész életében ;]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#37315) AMD Power válasza D.Orion (#37313) üzenetére


AMD Power
titán

Miért nem voltak betétfutamok? Azok kicsit lepucolták volna a pályát.

Jogos a kérdés.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#37316) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sokan vélni tudják, hogy úgy tudják, hogy úgy látták, hogy úgy mondták...

Jááááááájjjj.... :W

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37317) AMD Power válasza TESCO-Zsömle (#37316) üzenetére


AMD Power
titán

Kivagyok azt ilyen dumáktól... :D

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#37318) D.Orion


D.Orion
veterán

Azt a faszkalap HRT--t! Most kell kirúgni az F1-ből! Ez mi volt? Egy olyan tempós kanyarban nem veszi észre, hogy jön valaki??? Mi a szart csinálnak annál a csapatnál? Versenyben ha éppen majd mondjuk Vettel meg LH jön mögötte csatát vívva, akkor is így fog viselkedni??:W

(#37319) darál0w válasza D.Orion (#37312) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nanemond. :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#37320) AMD Power


AMD Power
titán

Ezt láttátok már? :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#37321) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Azért azokat a kritikus részeket leaszfaltozhatták volna.

Pl a sikánt telibe lehetett volna aszfaltozni, és küldtek volna rá pár dobbantót, mint Szingapúrban, vagy Monaco-ban.

Vagy olyat csak betonfalak közt lehet? ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37322) dokar válasza darál0w (#37311) üzenetére


dokar
addikt

Hamit várom az első helyre.

A stewardoknál. :DDD

extra - SEXRay

(#37323) válasza D.Orion (#37310) üzenetére



addikt

Az tank most is cellákra van osztva, leginkább azért, hogy ne lötykölődjön összevissza a benzin.
A cellák között aktívan áramoltatni a lötyit, nem tudom, hogy szabályos-e, illetve hogy praktikusan kivitelezhető-e. Ha mindkettőre igen a válasz, akkor viszont az is lehet, hogy már rég vannak ilyen rendszerek használatban, csak nem tudunk róla.:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#37324) AMD Power válasza AMD Power (#37320) üzenetére


AMD Power
titán

Érdemes nézni a sebességüket... Ez a gyorsulás és lassulás. Brutális! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#37325) 7600 GS


7600 GS
addikt

Mr. Bean is rajongó! :DDD

(#37326) darál0w


darál0w
Jómunkásember

azdekomoly. szerencsétlen Petrov. :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#37327) horvathd válasza (#37323) üzenetére


horvathd
aktív tag

Ebben a videóban [link] a 30-ik perctől szó van az F1-es tankokról, de a többi rész is az F1-el kapcsolatos.

"The Kid just rages for a while."

(#37328) Chosen válasza TESCO-Zsömle (#37316) üzenetére


Chosen
addikt

Alkalmasint elhangzanak ilyenek :D

(#37329) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Lonzi odatette a Ferkát. :))

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37330) 7600 GS


7600 GS
addikt

Aszondja Vettel kiszállt :DDD :W . És nem tűnik fel neki a marha nagy TORO ROSSO felirat az overall-on. :DDD

(#37331) AMD Power


AMD Power
titán

Mit nézel te majom??? :F :Y

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#37332) TESCO-Zsömle válasza AMD Power (#37331) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Massszzzzaaaaaaaaa....... :Y

Rázókő vs Ferrari: 1-0

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37333) V.Dave


V.Dave
senior tag

gyula ez dícséretes volt :C :R :DDD

apró benézés, csak a szokásos :U

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi 8 6/128

(#37334) darál0w


darál0w
Jómunkásember

/facepalm

és már elmélete is volt, hogy miért szállt ki....omg :D:D

ez meg nem Massa hibája...anyaghiba?

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#37335) Integra


Integra
titán

olyan mintha valami irdatlan nagy szmog közepén lenne a pálya....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37336) AMD Power válasza darál0w (#37334) üzenetére


AMD Power
titán

Érdekes ahogy az eltört. :U

Integra: Indiában nem lenne meglepő a nagy szmog. :(

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#37337) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Visszaállt a világ rendje :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#37338) kpal válasza AMD Power (#37336) üzenetére


kpal
veterán

selejt.:)spórolnak ...

(#37339) baluka26 válasza darál0w (#37334) üzenetére


baluka26
veterán

Pályahiba.
Mi van, ha egy balesetet megelőzvén kellene valakinek oda kimennie? Még nagyobb baleset, gratulálok az indiaiaknak a csodálatos pályáért.
Motion_Blur: Ja, tini tonik újra kitámasztotta a gázpedált egy téglával..

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#37340) AMD Power válasza Motion_Blur (#37337) üzenetére


AMD Power
titán

Elég baj. :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#37341) D.Orion válasza darál0w (#37334) üzenetére


D.Orion
veterán

A beton volt az erősebb. Én azt a narancssárgára festett betontámasztékot(vagy mi a tököm az) nem nevezném rázókőnek. Gyanítom, hogy az azért is van befestve, hogy lássák a versenyzők, hogy az ott magasabb nem kéne rámenni. Valszeg nem volt rendesen lekerekítve és a széle lépcsős lehet, ezért tudta kiütni a kereket. Mintha személyautóval nekimennél a 15cm-es padkának.

(#37342) kukinyo válasza Motion_Blur (#37337) üzenetére


kukinyo
addikt

Gratulálok a kis mesternek. :C :D

(#37343) proof88 válasza D.Orion (#37310) üzenetére


proof88
addikt

most is cellákra van osztva a tartály, ez biztos mert láttam és olvastam, és volt szó a folyadék mozgásáról a tankban, szerintem a szabályokhoz mérten azért maximálisan megoldották ezt, amennyire lehetett.

Így megnő a leszorító erő - inkább csak a súly nő meg, nem a leszorítóerő :P

Sok csapat tartalék emberekkel ment Indiába, a fertőzésveszély miatt

[ Szerkesztve ]

(#37344) sekli


sekli
addikt

Vettel nyilatkozatából én nem azt szűrtem le, mintha nagyon el akarná engedni Webbert. :)

(#37345) Robi BALBOA válasza sekli (#37344) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Mert nem is fogja, szerintem. :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#37346) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Vettel megint nagyot ment. Remélem, hogy Alo holnap tudja hozni a dobogót. Azért a Massás esetre kíváncsi vagyok, hogy mit fog mondani a Ferrari. Gyula megint hozta a formáját. Vettel kiszállt!!!! A Red Bullnál nem számolnak a többiekkel!!!!! Sebastian Vettel kiszállt!!! :DDD Nem igaz, hogy nem látta a Toro Rosso feliratot. :))

(#37347) MPowerPH válasza V.Dave (#37333) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ekkora ökröt...És még mindig van stabil széke. :W :W

Don't Tread On Me

(#37348) [CS]Blade2 válasza Gabesz1019 (#37346) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Már a történést is ő találja ki az elméleteihez. :C
Mind1, jó ez így, kell a videó a youtubera, később jó lesz újra megnézni. ;]

Az mondjuk érdekes, hogy az élő adásról lemarad, de miért? A LT-t nézi, de köridőket nem szokott bemondani, ami kikerül a képre sorrend arról rendszeresen lemarad, más pedig szerintem nincs előtte.

(#37349) JJános válasza Gabesz1019 (#37346) üzenetére


JJános
addikt

Én is bízok abban, hogy Lonzi holnap dobogóra áll.

2007-05-06 óta itt!

(#37350) kukinyo válasza JJános (#37349) üzenetére


kukinyo
addikt

Esély van rá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.