Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#35751) hunnylander válasza wildrain (#35749) üzenetére


hunnylander
őstag

400 kJ = 95 kilokalória / kcal

www.HunnyF1.com

(#35752) wildrain válasza hunnylander (#35751) üzenetére


wildrain
addikt

:D Valóban. Az egy kicsit sok doboz tiktakk. :D

(#35753) válasza hunnylander (#35751) üzenetére



addikt

Én úgy tudom 1 tictacban is, 2 kcal, azaz kilokalória van.
Csak a köznyelv hívja kalóriának.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#35754) JColee válasza (#35753) üzenetére


JColee
őstag

majd megsasolom, ha boltban vagyok
egyébként tényleg megvan a 80le v mennyi, pedig milyen kevésnek tűnik a 400 kj :K

(#35755) válasza JColee (#35754) üzenetére



addikt

Második találat Nem kell ide bolt.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#35756) JJános válasza JColee (#35750) üzenetére


JJános
addikt

Csak nehogy a sportszelet a pilóta gatyájába kössön ki! :DDD

Hú már alig bírom. Pedig milyen közel van. :O

2007-05-06 óta itt!

(#35757) JColee válasza (#35755) üzenetére


JColee
őstag

:R
mekkora szemetek, mert a tv reklámban mindig ezt mondták "frissesség csak 2 kalóriában" mondjuk csak az 1000szerese, nem is hazudtak nagyot, de biztos emiatt meg fogok hízni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35758) JJános válasza JColee (#35757) üzenetére


JJános
addikt

Én azt nem értem, hogy ha egy kisgyermeknek testsúlykilógrammonként 95kcal-t kell naponta bevinni, akkor ez a F1-ben végül is mit ér?

Valami számítás itt vagy nem jó, vagy nem értem. Pedig mindig jó voltam fizikából, de ez nem megy a fejembe.

2007-05-06 óta itt!

(#35759) hunnylander válasza JJános (#35758) üzenetére


hunnylander
őstag

A 400 kJ az az egy körre megengedett felhasználható energia mennyisége (KERS tekintetében), ami 6,67 mp-ig tartó 80 lóerőnyi teljesítménytöbbletnek felel meg.

www.HunnyF1.com

(#35760) JColee válasza hunnylander (#35759) üzenetére


JColee
őstag

igen :K
JJános
teljesítmény az az adott idő alatt elvégzett munka (p=w/t), 400kJ/6,67s=59.97kW

[ Szerkesztve ]

(#35761) Fortissimus


Fortissimus
őstag

Hivatalos: Marad a régi pontrendszer

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#35762) JJános válasza JColee (#35760) üzenetére


JJános
addikt

Azért így már más a leányzó fekvése.
Tehát az egy körre jutó, és azt gondolom egy nagyon rövid időre elég.

Köszi az infókat!

2007-05-06 óta itt!

(#35763) hunnylander


hunnylander
őstag

'A falu futballistája.' :))

www.HunnyF1.com

(#35764) [CS]Blade2 válasza wildrain (#35739) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Idén tiszta lappal indultak, ezért nem mérvadó a tavalyi autó egyis csapatnál sem. Inkább a történelemben kell keresgélni, hogy mi volt eddig jellemző a 2 csapatra. A Ferrari az utóbbi 10-ből konstruktőriből 8-at megnyert. Nem csoda, hogy mindig számolnak velük, sok csapatnak a Ferrari a mérce, akit le kellene győzni. Ezért fura volt, hogy visszaestek 3. erőnek 2005.-ben. A Mclaren viszont nem nyert konstruktőri VB-t már 1998 óta, és gyakran volt jellemző, hogy megbízhatatlan, vagy nem elég gyors volt a kocsi. Ezek alapján egyáltalán nem lenne meglepő, ha visszacsúsznának a középmezőnybe.
A másik csapat akinek kötelező lenne ütőképes autót felmutatni, az a BMW. Eddigi szezonjai alapján csak javultak évről-évre.

(#35765) JColee válasza [CS]Blade2 (#35764) üzenetére


JColee
őstag

A másik csapat akinek kötelező lenne ütőképes autót felmutatni, az a BMW. Eddigi szezonjai alapján csak javultak évről-évre.

ez így van szvsz, és le a kalappal, tavaly év elején is nagy meglepit okoztak :R
remélem idén sem adják alább :K

(#35766) Qru


Qru
MODERÁTOR

Az idei évtől sokkal több háttér-információt kapnak majd a nézők a versenyek alatt: Link

#nincsbennetarcsi

(#35767) AMD Power


AMD Power
titán

Coulthard visszatér!

DC visszatér és megnyeri az első futamot.. feltéve ha az egyik pilóta nem tud vezetni a hétvégén. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#35768) idtec válasza wildrain (#35752) üzenetére


idtec
csendes tag

Nem sok doboz.
Amikor azt mondod, hogy 500 kalória van egy szendvicsben, akkor valójában 500 kilokalóriára gondolsz (kcal), csak ez így maradt meg a köznyelvben.

(#35769) "B" válasza Qru (#35766) üzenetére


"B"
tag

zsír :K nem lesz rossz..

"You are nothing with out your robot-Nothing!"-The Robotfan

(#35770) greenmukk válasza Qru (#35766) üzenetére


greenmukk
tag

Na ez tetszik, csak ne legyen túlzsúfolt a kép :))

Valaki tudna adni egy pontos időpontot, hogy mikor kezdik a közvetitést gyulámék,a retekklubon? (az időmérőröl,élőben)

(#35771) JColee válasza Qru (#35766) üzenetére


JColee
őstag

ha jól látom, ezt mi nem tudjuk használni rednesen, mivel az rtl 3:4 képarányban sugároz :(
de az ötlet nagyon jó :K

greenmukk úgy tudom, 7:40től van műsoruk (szokásos stúdiós agymenéssel melegítenek megint)

[ Szerkesztve ]

(#35772) Pompi válasza "B" (#35769) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Kiváncsi vagyok, hogy nálunk a 4:3-ra vágás miatt ezekből mi fog lemaradni ill. látszani.
Vagy lehet, hogy ezek miatt végre rákényszerülnek a 16:9-ben adásra? Tudnék neki örülni.

Szerk: így jár aki sokat időzik mielőtt postol. Megelőzik ;)

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#35773) "B" válasza Pompi (#35772) üzenetére


"B"
tag

Remélem megoldják..és nem maradunk ki a jóból pusztán azért mert lemaradt.. :DDD

"You are nothing with out your robot-Nothing!"-The Robotfan

(#35774)



addikt

Futamelőzetes

Már tényleg nem kell sokat várni!

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#35775) sekli válasza JJános (#35762) üzenetére


sekli
addikt

tehát ugyan az, amit délben írtam, két doboz tic-tac... :)

(#35776) hunnylander válasza (#35774) üzenetére


hunnylander
őstag

Fotógaléria: Melbourne előzetes (mai fotók)

Már alig várom, hogy kiderüljön megverjük e legalább a Force Indiát. :DDD

www.HunnyF1.com

(#35777) Oliverda válasza hunnylander (#35776) üzenetére


Oliverda
félisten

Az a két félkör alakú kis íves cucc ott volt eddig is a szárny két szélén?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#35778) hunnylander válasza Oliverda (#35777) üzenetére


hunnylander
őstag

Ott volt, de ez a szárny csak egy reklámcélból a garázs elé letett régi szárny, nem a legújabb.

www.HunnyF1.com

(#35779) Tomics


Tomics
addikt

Már csütörtökön feljelentik Brawnékat

A Red Bull és a többi csapat nem vár Melbourne-i nyitófutam végéig, diffúzor-szabály magyarázatot akar. Ha megvan, a károsult óv, így a vasárnapi leintéskor nem lesz hivatalos végeredmény.

PH! addikt since 2004

(#35780) válasza Tomics (#35779) üzenetére



addikt

Marha jó. Hátha még hónapokig elhúzódik.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#35781) sekli válasza Tomics (#35779) üzenetére


sekli
addikt

visszaolvastam az előzményeket, de nem értem...:U két hónapja használják, és már egy jó ideje szabályosnak minősítette a FIA, akkor mi a probléma...? miért nem kezdte el mindenki építeni amint kiderült, hogy szabályos...?

(#35782) Pompi válasza JColee (#35771) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"úgy tudom, 7:40től van műsoruk"

Azért inkább egy órával hamarabb kelj fel, nehogy lemaradj ;)
A közvetítés 6:40-kor kezdődik szombaton, vasárnap pedig 7:20-kor. [link]

Feel Good Inc.

(#35783) JJános válasza sekli (#35775) üzenetére


JJános
addikt

Igazad van, de nem egészen. Mert a számítás ugyan jó, de 2 doboz tic-tacból nem tudsz kinyerni akkora energiát, ami aztán pár másodpercig több tíz lóerőt ad.

Ezért zavart engem ez a dolog. Tehát elméletileg igaz, de gyakorlatilag nem.

2007-05-06 óta itt!

(#35784) sekli válasza JJános (#35783) üzenetére


sekli
addikt

termeszetesen, hogy ha elégetném, és egy 100% -os hatásfokú hőerőműben elektromos árammá alakítanám az energiát, akkor lenne jó... :) azonban szerintem mégis érdekes a nagyságrend...

(#35785) JJános válasza sekli (#35784) üzenetére


JJános
addikt

Így van!

De mivel ilyen nincs, ezért zavaró. Viszont nagyon érdekes.
Szerintem ezt Öveges professzor tudná legjobban szemléltetni. :D

2007-05-06 óta itt!

(#35786) Qru


Qru
MODERÁTOR

Egy kis szezonelőzetes összefoglaló: Link

mod:

Egyesek szerint Button lapátra kellet volna tenni. Sztem meg nem. :) Nagyon bízok a srácban, egy versenyképes kocsi kell neki (ami most megkapott) és megint szárnyalni fog.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#35787) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

muhaha..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#35788) -=Sziszi=- válasza Qru (#35786) üzenetére


-=Sziszi=-
aktív tag

Ezt a Button téma tiszta gáz. Azért mert gyengébb volt mint a csapattársa, ráadásul egy kukába való autóval, akkor már egyből ki kell rúgni? Ennyi erővel a mezőny jelentős része mehetne, mert gyengébbek mint a csapatársuk :F
Jó lenne, ha győzelemmel kezdené az évet és akkor hallanánk a szép angol himnuszt[link] :DDD

Tud valaki Button 2006-os győzelméről egy podium videot? Nem igazán találtam jót a jútúbon.

Motion: Alonso meg Hami a Ferrarinál? :DDD Tudom baromság, de milyen gonosz gondolat ;] ;] ;]

Üdv Szisz

[ Szerkesztve ]

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#35789) AMD Power válasza hunnylander (#35776) üzenetére


AMD Power
titán

Jó látni DC-t is... :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#35790) hunnylander válasza Motion_Blur (#35787) üzenetére


hunnylander
őstag

Még csak szó sincs benne Ferrariról, csak arról, hogy végighallgatná/figyelembe venné/mérlegelné más csapatok ajánlatát. De hol van ez még... 2012 körül vagy után jöhet ez csak szóba, és ha akkor pl. jó lesz a McLarenje, nem valószínű, hogy vált.

Ez sokkal érdekesebb, Lee McKenzie a BBC közvetítés riporternője a következőket írta:
Spoken to Lewis who thinks 15th is a realistic starting place on the grid. He was very relaxed tho. Trying to do the traditional McLaren ... LeeMcK

Beszéltem Lewisszal, aki úgy gondolja, hogy a 15. rajthely reális...

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#35791) AMD Power válasza hunnylander (#35790) üzenetére


AMD Power
titán

Ez azért nem hangzik valami jól. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#35792) hunnylander válasza AMD Power (#35791) üzenetére


hunnylander
őstag

Legalább ezekután csak pozitívan lehet csalódni, legalábbis arra a nagyobb az esély, bár lehet ebből 20. rajtkocka is. :DDD

www.HunnyF1.com

(#35793) DigitXT válasza hunnylander (#35790) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha a leintéskor is ez lenne a pozíciója, az odab*szna.:DDD Bár igazság szerint a rajtrácson is...:F

(#35794) Markgx10 válasza hunnylander (#35792) üzenetére


Markgx10
őstag

Semmiképp nem hiszem el :U :D (tudom, nem számít) Szerintem az első hatban lesz, Kovalainen esetében reális a 15, még egy bajnok autóval is. ;]

(#35795) hunnylander válasza Motion_Blur (#35787) üzenetére


hunnylander
őstag

Lewis így gondolta a dolgot, én finomabban ecseteltem:

"All I said was that for sure if someone did approach me, I wouldn't tell them to f*** off. I would think, 'wow'. [link]

(#35794) Markgx10: Ez az autó most nagyon tré. A kollektív taszten még a Force Indiától is le voltak maradva, tök utolsók voltak, ebból faragtak minimum egy másodpercet, de feltételezik, hogy másoknál sem állt meg az idő, ebből matekoltak egy 15.-et, Haug meg már tucatszor elmondta, hogy utolsó harmad. Nem akarnak koppanni, hanem valami pozitív meglepetést csak, de a Q3-ba kerülés már kemény dió lehet és nem is merik forszírozni, hogy reális esély lehet rá.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#35796) #70869248 válasza hunnylander (#35790) üzenetére


#70869248
törölt tag

Az lehet hogy időmérőn nem lesznek meggyőzők, de a futamon szerintem pontot fognak hozni, hogy mennyit nem tudom.
Egyedül a KERS-től tartok, még egy igen gyenge autóval is de a csapat taktikai tudásával/reagálásával én mindenképpen pontszerzőnek várom Hamilton-t.

(#35797) Oliverda válasza #70869248 (#35796) üzenetére


Oliverda
félisten

Na meg Hamilton elég jó rajtokat tud venni a jobb napjain, és a sok KERS nélküli autót szerintem nem lesz nehéz állva hagyni a rajtnál.

A McLaren a szabályok tisztázását kéri fellebbezés helyett

Kár hogy a többiek nem így állnak hozzá...

Brawn neheztel a Ferrarira

:D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#35798) #70869248 válasza hunnylander (#35795) üzenetére


#70869248
törölt tag

mondjuk arra kiváncsi vagyok hogy a 'f×ck off'-t miért 'b×zd meg' re fordították az A5-n :)
[link]

(#35799) -Mike-


-Mike-
addikt

Szép lett Dzsenzön))

Kimié meg kifehérült

(#35800) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Az óvásokat benyújtották, kezdődik a botrány

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.