Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14426) Korcsii válasza aviator (#14424) üzenetére


Korcsii
őstag

P3D kapcsán csak a PMDG akasztott ki eddig: naivan azt gondoltam, hogy fel tudom hákolni az NGX FSX-es verzióját P3D-re. Nem volt egyszerű a telepítés: eddig nem volt fent más FS, és a registry-ben sem kellett turkálnom. De a PMDG FSX-es telepítőiben benne van a kód, hogy P3D-re még csak véletlenül se engedje telepíteni. Végül a registry szerkesztgetésével, fsx.exe létrehozásával (és talán a telepítő feladatkezelőből történő kilövésével, mielőtt mégis törölné, amit addig felrakott, ha észreveszi) sikerült feltelepíteni. Prepar3D indít, gép kiválaszt, repülés indítása - nem engedélyezett P3D-n használni, ezért a szim kilép. Na akkor menjenek a francba - most komolyan vegyem meg kb ugyan azt a gépet még egyszer 70 (base) + 25 (600/700) dollárért? :(((

De ez inkább licencpolitika mintsem technikai probléma. Összességében véve elég jól kompatibilis, az első pár próbálkozás után, amikor már fent van a megfelelő simconnect, esetleg néhány apró módosítás a registry-ben stb, már elég simán települnek a dolgok. Ami még problémát hozott, az a P3Dv3-ban új helyre költöztetett DLL.xml, amit így manuálisan kell szerkesztgetni a Program Data-ban (mondjuk most gondolkodtam rajta, lehet megoldható lenne egy symlinkkel átirányítani az appdatát használó progikat).

P3Dv3 első benyomásaim: [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.