Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14651) LWhite válasza Kbhont (#14650) üzenetére


LWhite
tag

Á, szerintem ehhez senkinek nem lenne kedve! ;)

(#14652) cintula187 válasza Kbhont (#14650) üzenetére


cintula187
addikt

HA-LIX? Ja vágom mi az. wow. Real repülés pláne érdekel. :R

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#14653) wolruf válasza Kbhont (#14650) üzenetére


wolruf
őstag

Felhívnám szíves figyelmed: ez egy SZIMULÁTOR topic. Nem igazi repülés. Nem kell a közösség elleni izgatás. Amúgy meg count me in :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#14654) Kbhont válasza wolruf (#14653) üzenetére


Kbhont
senior tag

Értem! Elnézést, akkor vissza szívom... :D
Nem erőszakoskodok szeptemberig, de akkor vissza térünk rá! :K

(#14655) Cypresss


Cypresss
senior tag

Az év akciója indult ma az [ORBX-nál]. Mától egy hónapig 47 százalékos kedvezménnyel lehet megvenni szinte mindent, kivételt képeznek az idén megjelent cuccok. Azt hiszem ilyen még sosem volt náluk.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#14656) Kbhont válasza Cypresss (#14655) üzenetére


Kbhont
senior tag

Köszi a tippet! Már megyek is shopingolni... :D :DD

(#14657) czakof1946 válasza Cypresss (#14655) üzenetére


czakof1946
tag

Üdv!

Ez két dologra utalhat:
Arany szívük van:) vagy nem fogy a termék
Nekem ez még ezen az áron is megfizethetetlen:(
De biztos sokan rohannak most a géphez és adják fel a rendelést...........a több ezer jurót vagy dolcsit kereső országok szimezői.

Kösz az infó!!

(#14658) sqpp


sqpp
őstag

Valaki segitene majd szétmodolni az FSXSE-t?:) Amennyire csak lehet szépiteni rajta :D

(#14659) Hedgehog9780 válasza sqpp (#14658) üzenetére


Hedgehog9780
tag

Engem is érdekelne. Szeretném kipróbálni.

(#14660) Korcsii válasza sqpp (#14658) üzenetére


Korcsii
őstag

Igazából végtelen számú kiegészítő van hozzá, a kérdés inkább az, hogy mivel szeretnél repülni, annak fényében lehet igazából elindulni.

(#14661) Hedgehog9780 válasza Korcsii (#14660) üzenetére


Hedgehog9780
tag

Én PMDG 737, majd később 747 :D

(#14662) Kbhont válasza sqpp (#14658) üzenetére


Kbhont
senior tag

Ez nem ilyen egyszerű...
FS global2010
FTX Base
FTX Vector
FTX LC
REX
Ezek biztos hogy kellenek hozzá..
Mit szeretnél?

(#14663) sqpp válasza Kbhont (#14662) üzenetére


sqpp
őstag

Ezeket vágom mind 1-1-ig, de valami ilyesmit szeretnék kihozni.

A repülő-t elintézem magam, valszeg Airbus Extended X lesz, hiszen az megvan. De a séta repcsiket is imádom, főleg a Cessna-t. Abból is valami ultra komoly lenne jó.

[link] Itt pl az esőcsseppek nagyon komolyak, nem tudom hogy ez repülőfüggő vagy mi lenne..

[link] Ez a rángatósdi kamera is bejön.

[link] Este meg nézhetne ki ilyen szépen. :)

Ilyesmikre gondoltam, magyarán hogy minél életszerűbb legyen az egész

Van alá vas is, nem kell félni :)

Azt látom hogy a leirásban a legtöbbhöz ott van a cucc, de hátha tudtok még ajánlani valamit.

[ Szerkesztve ]

(#14664) Korcsii válasza sqpp (#14663) üzenetére


Korcsii
őstag

Esőcseppek 90%, hogy csak a videószerkesztésnél kerültek rá...

Kamera: EZCA vagy Opus

Esti fények valószínűleg az ENB Series-szel vannak megbabrálva.

Nekem nagy kedvenc volt egy sunmod, de azóta se találom az akkori telepítőt - bár P3Dv3-mal már nem kompatibilis, szóval mindegy is. :O

(#14665) Cypresss válasza czakof1946 (#14657) üzenetére


Cypresss
senior tag

Szia Feri,

Szerintem amennyi munkát beletesznek és ahogy az ORBX kiegészítők kinéznek ezen az áron simán best buy kategória, de nem szeretnék turkálni senki zsebében, csak gondoltam nem árt ha tudtok róla. :K

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#14666) Cypresss válasza sqpp (#14663) üzenetére


Cypresss
senior tag

A repülő-t elintézem magam, valszeg Airbus Extended X lesz, hiszen az megvan. De a séta repcsiket is imádom, főleg a Cessna-t. Abból is valami ultra komoly lenne jó.

Hát ha nagygépből is komolyat szeretnél, akkor az Aerosoftot nyugodtan kukázhatod, van helyette sokkal [jobb], csak győzd megtanulni.

Kisgép: [Tőlük] bármit választhatsz, nem fogsz hibázni.

Itt pl az esőcsseppek nagyon komolyak, nem tudom hogy ez repülőfüggő vagy mi lenne..

Utómunka.

Realisztikussághoz nem árt mondjuk egy ActiveSky és/vagy egy REX.

Van alá vas is
Majd ha feltelepítettél mindent erre azért térjünk vissza... Mert lehet, hogy a vasad jó lesz, de elegendő VAS az biztos nem lesz... ;]

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#14667) sqpp válasza Cypresss (#14666) üzenetére


sqpp
őstag

No homo, de szeretlek :)

Az utóbbinál nem tudom mire gondoltál :D

[ Szerkesztve ]

(#14668) Kbhont válasza sqpp (#14667) üzenetére


Kbhont
senior tag

Arra gondolt, hogy nem lesz elég a hardver, mire minden fent lesz...:D

(#14669) Lambda válasza Cypresss (#14666) üzenetére


Lambda
tag

Tényleg jó az FSLabs, de nem használható szerintem mindennaposan úgy, hogy fullos élményt adjon, mert összekombinálva más addonnal letérdel a PC. Még egy fél millás konfig is összerottyantja magát, ha egy Orbx NA + vector + reptér felett elrepülsz az FSLabs Airbusszal és akkor még nem is a VAS-ról beszélek, csak az FPS-ről. Scenery-k nélkül viszont a valaha készült legkidolgozotabb repcsi rendszerileg, mert a vizuális megjelenítés azért sok sebből vérzik az Aerosofthoz képest.

(#14670) Korcsii válasza Lambda (#14669) üzenetére


Korcsii
őstag

Igazából itt jön képbe, hogy mivel akar repülni az ember.

Nagygépes repülésnél kell a gép, a két reptér, meg esetleg FTX Global a látvány miatt (meg talán az FTX Global Vector a tavak/fjordok miatt), a többi scenery-t lehet is deaktiválni a scenery library-ben (bár erre elvileg P3D esetén már nincs szükség).

Kisgépes repülésnél jöhet még pluszba az FS Global a szép domborzatért, maxra húzott FTX Global Vector, openLC, meg esetleg még valamilyen VFR scenery, ha van arrafele.

Persze ezen felül vannak még az időjárással, látvánnyal foglalkozó addonok.

Plusz nem árt egy autosave progi (pl FSUIPC fizetős verziója), hogy kevesebb repülés menjen a levesbe. Nincs annál rosszabb, mint amikor final-en feldobja, hogy Out Of Memory. Eddigi legnagyobb mentése talán egy 10 órás groupflight végén volt- így nem csak az élmény maradt meg, de visszatöltés után (igaz csak offline) leszállva a naplóba is bekerült.

Egy VASkos leírás a PMDG-től: [link]

[ Szerkesztve ]

(#14671) sqpp válasza Korcsii (#14670) üzenetére


sqpp
őstag

Volt már itt valaki őrült a topikba és átrepülte az Atlanti óceánt?:) Nekem tervben van egy Munchen-JFK

(#14672) LWhite válasza sqpp (#14671) üzenetére


LWhite
tag

Szerintem több ilyen "őrült" is van itt. :) Long haul repülések azért nem ritkák az itteni szimesek körében sem. Bár én mostanában örülök, ha tudom teljesíteni a 2 óra / hét IVAO-s repülésemet! :)

[ Szerkesztve ]

(#14673) sqpp válasza LWhite (#14672) üzenetére


sqpp
őstag

Apropó ilyen háttérhangokat lehet vágni simán repülőbe? vagy az is after effect? (baba sirás, beszélgetések, stb)

Ne haragudjatok a sok kérdésért, szeretek modolni, csinálnám is már magamtól is és keresném, de még jövő héten veszek tápot és RAM-ot :( 16 giga elég vagy még vegyek +16ot?

[ Szerkesztve ]

(#14674) Korcsii válasza sqpp (#14671) üzenetére


Korcsii
őstag

Fiatal voltam, és kellett a pénz. :B

Aztán az elmúlt jó pár évben meg havi 1 óra repülés kb... :U

(#14675) cintula187 válasza Korcsii (#14674) üzenetére


cintula187
addikt

:C :R

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#14676) Korcsii válasza sqpp (#14673) üzenetére


Korcsii
őstag

FSPassangers-ban vannak kabin hangok, de ez lehet szintén utólagos videó effekt.

8 GB memória is elég, mert az FSX 32 bites, és így 4 GB-nál többet nem tud megcímezni (ez lenne a Virtual Access Space probléma). Valójában 2 GB memóriahasználat felett már elkezd vacakolni, onnan hirtelen el tudja érni a 4 GB-t. Valószínűleg a repterek maradnak bent a memóriában, ami felett elrepülsz.

Elvileg idén várható 64 bites P3D, meg talán a Dowetail is körüljárja a témát. Azért húzzák ennyire, mert anno gépi kódig lementek a fejlesztők az optimaizációval, csak épp emiatt nem egy kattintás platformot váltani.

Mondanám, hogy bezzeg az X-Plane már rég 64 bites, csak az a szépséghibája, hogy sokszor nincs mivel megtölteni azt a 4 gigát se...

[ Szerkesztve ]

(#14677) sqpp válasza Korcsii (#14676) üzenetére


sqpp
őstag

Akkor ezért is mondtátok a dolgot.. ami lesz vas alatta az elvileg birná jól. Én nem 4K-ba tolom amúgy :)
Azt hittem az FSXSE már 64 bit :|

[ Szerkesztve ]

(#14678) Cypresss válasza Korcsii (#14670) üzenetére


Cypresss
senior tag

Így van, nekem pölö az otthoni szimen van egy VFR és egy IFR beállításom a P3D-ben és kész.
Az autosave tényleg életmentő és hasznosabb mint egy nyugtató. :K

(#14671) sqpp: Köztünk több ilyen elmebeteg is van, jó helyre kerültél. :C

(#14674) Korcsii: :Y Bár jobban belegondolva, ez azért mégiscsak jobb, mintha valami homoerotikus filmben látnánk viszont az arcod. ;]

Más: Aszondja hogy, [hogyan süllyedjünk 20ezer lábat kevesebb, mint egy perc alatt.] mindezt egy ekkora géppel...

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#14679) sqpp válasza Cypresss (#14678) üzenetére


sqpp
őstag

:D Sokat játszottam már, a leszállás még nem igazán megy (sétával igen), a felszállás már az nagyjából faintos AirBus-al is, de még az ilyen műszerrel való dolgokat nem vágom egyáltalán. Mármint a fedélzeti computer, stb.

[ Szerkesztve ]

(#14680) Jorus válasza Kbhont (#14650) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az faja lenne! :) Egyébként is ezer éve - illetve ugye a Malév leállása óta - nem találkoztam Petivel.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#14681) Kbhont válasza Jorus (#14680) üzenetére


Kbhont
senior tag

Imádom azt a palit!
Egyszerűen nem tudok olyat kérni, amire azt mondaná, hogy nem!
Végtelenségig megbízható és korrekt! Nem véletlen az egyik legjobb barátom!
Arról már nem is beszélve, hogy az agya, az olyan mintha nem is szerves, hanem egy szerver gép lenne!
Milliárd információt képes azonnal eltárolni és szinte rögvest ki is elemezni! Én fel se fogom hogy mit hallok, Ö már a megoldást is tudja!

(#14682) Jorus válasza Kbhont (#14681) üzenetére


Jorus
nagyúr

2004-ben kerültem a reptérre, a repigazgatóságra, akkor még "sima, mezei", oktató pilcsi volt, aztán később került feljebb, de mindig szerettem vele repülni. :) Amikor COO lett, kicsit furcsa volt, hogy épp ő követeli meg a SOP betartását szóról szóra; mármint ő, aki sosem tartott be túl sok procedure-t a vállalati doksikból. :D Szerettem vele dolgozni. :K

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#14683) wolruf


wolruf
őstag

Hmmm :-/
Meg egy Flight School? :-/
Flight Sim World

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#14684) Korcsii válasza wolruf (#14683) üzenetére


Korcsii
őstag

Na, végre valami infó!
Ahogy már a pletykákból is hallani lehetett: DX11, 64bit, jobb CPU-GPU balansz
Látványra jó, de azért az elején még mindig tök ugyan úgy néz ki a földfelszín, mint FSX-ben. :D

Off: csinálgatom itt LHBP-t az alap X-Plane építőkockákból (hátha egyszer a jövőben majd beküldöm a közösbe, ahonnan az alap szimbe is bekerülhet). Nézegetek emiatt videókat, taxi signoknál lettem rá figyelmes, hogy 2-3 éves videóknál még van STAND 44-84 balra, másik videóban két jelzés egymástól pár méterre: P1 egyenesen a Q-n, W balra és P jobbra a P2-n. :)

[ Szerkesztve ]

(#14685) Lambda válasza Korcsii (#14684) üzenetére


Lambda
tag

Van már egy LHBP az X-Plane.org-on és ez is építőkockákból készült, igaz third party library-k felhasználásával. Az épületek elég fiktívek, de jobb mint a semmi :)

(#14686) Korcsii válasza Lambda (#14685) üzenetére


Korcsii
őstag

Ja, láttam ezt is. Szerintem a lehetőségekhez képest elég jól össze van rakva, vannak benne ötletes megoldások! Csak persze kell hozzá néhány plusz library. Igazából egyedi objektumok nélkül nem lehet csodát tenni. FSX minőségű reptérre szerintem nem számíthatunk addig, amíg valamelyik nagyobb név (mondjuk LHS) nem portolja XP-re is.

Gateway-en és így az alap X-Plane-ben viszont csak egy épületek nélküli verzió van. De még februárban próbálkoztam az LHS portolásával [kép] (saját célra), és megtetszett a WED, gondoltam kicsit közreműködök (a fene az opensource múltamba), mert egy update már egyébkét is ráférne.

Mondjuk az első dilemma az volt, hogy a műholdképek alapján (és ha már több szolgáltatónál is az van, akkor valószínűleg nem az van elcsúszva), vagy az egyszer régen valaki által 10+ éve elkezdett hagyományt követve az AIP chart alapján dolgozzak. Igazából csak a két futópálya van kb ugyanott, a C, D taxyway totál máshol megy (akárhogy nyújtja az ember), meg az állóhelyek is rendesen el vannak csúszva (vicces, mert koordináta alapján meg kb a kettő közé teszi). Valószínűleg az online hálózatok miatt folytatja ezt a hagyományt az összes kiadó (mondjuk így is ha valaki default FSX-es verzióval tévedt fel, akkor az volt elcsúszva). Végül maradtam a műholdképnél, mert a gateway-es verzióban nagyon szépen rá van illesztve az összes gurulóút, nem lett volna szívem összegányolni - no meg mégiscsak ez a valóság, screw you FS community. Aki akarja, az felrakhatja az általad is linkelt verziót, amelyik szintén az AIP chartot követi, vagy majd megveszi valamelyik kiegészítő repteret, ha lesz.

[ Szerkesztve ]

(#14687) Lambda válasza Korcsii (#14686) üzenetére


Lambda
tag

Sajnos máshogy nagyon körülményes lett volna megoldani. Egy barátommal csináltuk anno az aerosoftos lhbp-t és agyaltunk azon amit mondasz, de sokkal egyszerűbb a műholdképre dolgozni, az meg hogy perspektívából lett fotózva pech. Azóta van egy jobb ötletem és gondoltam rá, hogy megcsinálom újra X-Plane alá az egészet ingyenesnek, csak időm nincs rá.

(#14688) Korcsii válasza Lambda (#14687) üzenetére


Korcsii
őstag

Hát, nem tudom. Véleményem szerint elég nagy az eltérés ahhoz, hogy perspektivikus torzítást lássunk a műholdképen (különben az autós navi is megbolondulna a környéken).

Itt az alap gateway vs talán épp az Aerosoft verziója (de LHS szinte ugyanaz, csak frissebb):

[kép] [kép]

Egyébként közben a Marquee eszközzel próbáltam nyújtani, és végül is egész jól illeszkedik a kettő. Már csak azt kéne megtudni, hogy melyik a valós. Ahhoz viszont jól jönne egy gép D-n, hogy Flightradar24-en lehessen checkolni. Csak az meg alapból ritka, mint a fehér holló, hát még ha pályazár is van közben.

No mindegy, ez amolyan side-project, ha van kedvem meg időm, akkor foglalkozok vele.

Egyébként úgy rémlik, hogy VATSIM-en is mindkét verzió szerepelt anno az ATC szektorfájlokban. Aztán lehet IVAO volt, vagy mindkettő - sosem irányítottam, sry.

szerk: mondjuk most a K-n felszállók alapján mégiscsak a műholdkép a pontos, az AIP lehet valamelyik irányban nyújtva van kicsit

[ Szerkesztve ]

(#14689) Korcsii válasza Korcsii (#14688) üzenetére


Korcsii
őstag

Mondjuk most ahogy nézem, a Google egy fokkal jobban illeszti össze a képeket, mint a Bing. :D

(#14690) wd.taz


wd.taz
aktív tag

May the 4th Be With You!

Tazi :D

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#14691) Kbhont


Kbhont
senior tag

Ma Tihany környékén nézelődtem...
[link]

(#14692) LWhite válasza Cypresss (#14678) üzenetére


LWhite
tag

Esetleg néhány tippet adhatnál, hogy mely értékeket érdemes módosítani VFR repülés esetén, az ahhoz tartozó beállításban. Persze nagyjából tudom, hogy mit szeretnék részletesebben látni, de hátha nem figyelek valamire (és másoknak is jól jöhet). Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#14693) wolruf válasza Kbhont (#14691) üzenetére


wolruf
őstag

TrackIR?

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#14694) Kbhont válasza wolruf (#14693) üzenetére


Kbhont
senior tag

Igen + Ezdok2-!

(#14695) cintula187 válasza Kbhont (#14691) üzenetére


cintula187
addikt

Ennek a szépségére csak ezt tudom mondani,

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#14696) sqpp


sqpp
őstag

Úgy hallgatnám már a rázkódó Airbus hangját :(

De csak jövőhét végén lesz meg az új gépem

[ Szerkesztve ]

(#14697) sqpp


sqpp
őstag

(#14698) sqpp


sqpp
őstag

Egyelőre csak a Cessna van meg, az Airbus sok lenne ennek az AMD-s laposnak, szóval mindent alacsonyra véve (elég gázul néz ki minden... ) fasza ez a repcsi, csak kár hogy még nem élvezetes annyira a látvány. Viszont az már most jó, hogy egész jól teszem le a gépet is, régen instant-crash volt, most hard fokozaton még nem szakadt le a kerék, meg semmi baj nem történt. Bár Airbusnál tuti bajba leszek, ott még a felszállás sem megy majd, előre látom ... retard - retard - retard :D

(#14699) Cypresss


Cypresss
senior tag

(#14683) wolruf
(#14684) Korcsii

[Itt is van a DTG FS World] bemutató Jordantól, akinek a hangjától öt perc alatt Buddhavá változom :DDD

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#14700) wolruf válasza Cypresss (#14699) üzenetére


wolruf
őstag

Wow :)
Remélem lesz külső hardver támogatás, bízom benne, hogy nem kell kukázni a Saitek szettet :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.