Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14801) wolruf válasza Szaszati (#14800) üzenetére


wolruf
őstag

Emlékeim szerint nem nyerő, mert a joy ,,szerves része'', saját csatija van. Önmagában semmit sem csinál.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#14802) Korcsii válasza wolruf (#14801) üzenetére


Korcsii
őstag

Nem láttam még ilyen joysticket élőben, de képek alapján a gázkarból jön ki két USB, a stickből csak egy. Szóval inkább a gázkar tűnik központi elemnek. Viszont hogy szoftveresen hiányolná-e, azt passzolom.Ha így árulják, akkor lehet megy, de inkább az eladónál érdeklődj, hogy próbálta-e már úgy.

off: G940-nek a központi eleme a joystick

(#14803) aviator válasza Szaszati (#14800) üzenetére


aviator
tag

Működik önmagában, de sok mindenre nem jó, ha repülőgép szimulátorban gondolkodsz. Oda mindenképpen kell a másik része is, ami egy PS/2-höz hasonló lábkiosztású kábellel csatlakozik a throttle részhez. Barkács nélkül nem hinném hogy hozzá tudsz tenni bármilyen másik joystick-ot.

Ha Farming Simulator-ozni, vagy Train Simulatorozni akarsz oda tökéletesen megfelel önmagában. :C

[ Szerkesztve ]

(#14804) Szaszati


Szaszati
tag

Köszi mindenkinek a segítséget, inkább hagyom másnak a fél HOTAS-t. Ugyanakkor nagyon közeleg az időpont, amikor már tényleg vennék egyet. Milyen tapasztalataitok vannak, mit lenne érdemes? Komolyabban érdekel a simezés, és nagy Airbus-fan vagyok, úgyhogy ez lenne az igazi cél.

Igazából a Saitek X-55-tel szemezek, árban is kb. az férne bele. Jól értem, hogy ez az X52 utódja volt? Van érdemi különbség köztük? Egyáltalán, ti mit használtok, mit tudtok ajánlani?

És bocsi a sok kérdésért :B

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#14805) aviator válasza Szaszati (#14804) üzenetére


aviator
tag

Ha az Airbus a cél én az X52-t ajánlom egyértelműen, ha kapható még. Én is azt használom szintén Airbushoz már lassan 10 éve, eddig még nem volt semmilyen jellegű problémája. Az X55 is jó, de nekem ez abszolút egy vadászgép élményt ad vissza, amiért nem vagyok oda annyira. Szerintem nem megy az Airbus-hoz. Gombból van elég az X52-n is, ha jól emlékszem 32 darab, illetve egy módválasztó 3 állással, ahol minden minden gombhoz új programot lehet rendelni, ez így összesen 96 lehetőség, megjegyezni is sok.
Nálam egyetlen dolog szól az X55 mellett, az pedig a két részes tolóerő szabályzó, ami egyszerűen csak jól néz ki, használni szerintem elég ritkán kellene.

[ Szerkesztve ]

(#14806) Szaszati válasza aviator (#14805) üzenetére


Szaszati
tag

Lehet bizony, ráadásul a sima és a Pro változat is kapható. Ha jól értem, a pro jobb anyaghasználattal és jobb joyjal büszkélkedik. Vajon megéri a kb. 15 ezer forintos többletet?

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#14807) aviator válasza Szaszati (#14806) üzenetére


aviator
tag

Hát, ha engem kérdezel továbbra is azt mondom, hogy a sima X52 bőven megfelelő a céljaidhoz. Persze ha nagyberhuházás van, tehát több mindent is tervezel vásárolni a szimulátorhoz, akkor nem abba a +15k-ba fogsz belerokkanni. :)

(#14808) wolruf válasza aviator (#14807) üzenetére


wolruf
őstag

Nekem is X52 volt meg jo regen, aztan lett a Pro Flight Yoke, pedalok, rahedli panel, plusz gazkarok, ugyhogy lehet lapatolni ebbe a mokaba a penzt :) Amugy a Pro a radio infot is ki tudja irni a gazkar aljara, neha jopofa lehet. En szeretem ezt a paneleimen latni. Ad hozza nemi pluszt.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#14809) Korcsii


Korcsii
őstag

Kicsit dolgoztam X-Plane alap LHBP sceneryn, ami ma lett elfogadva [link] :)
Felkészül: LHDC (már jóváhagyásra vár csak)

Kár, hogy nincsenek piros vonalak a szerkesztőben...

Viszont lehet 11.05-ig nem frissítik a telepítőn belül.

(#14810) sqpp válasza Korcsii (#14809) üzenetére


sqpp
őstag

Ez igen! Grat!

Nekem meg sikerült lerakni a 747-es paripát a vízre, mert emergency landing-ot hajtottam végre. Hála istennek nem halt meg senki, csak a P3D fosta össze magát out of memory-val :D

(#14811) Cypresss válasza Korcsii (#14809) üzenetére


Cypresss
senior tag

Ezúton is gratula kedves Captain CharlesG, látom kezd elnyelni a XP univerzum. :)

Más: kisgépesek figyelmébe; a Lionheartnál gusztustalanul durva leárazás van aug 1-ig [link], köztük olyan darabokkal, amit én még anno 40 euroért vettem, most meg 9-ért hozzád vágják. :U

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#14812) aviator válasza sqpp (#14810) üzenetére


aviator
tag

Nem csináltál video-t? Szerintem sokan szívesen megnéznénk egy vízre szállást egy ilyen nagy géppel! :Y :Y :Y

(#14813) sqpp válasza aviator (#14812) üzenetére


sqpp
őstag

Sajnos nem csak annyit tudok, hogy asszem Ausztriában valamelyik folyón sikerült, még néztem is, hogy micsodaa, hisz kb landolni alig tudok sima pályán, nem hogy vizen :D

Egyébként akartam videót, instant reply-el utána, csak hát crash lett :(

[ Szerkesztve ]

(#14814) Szaszati válasza aviator (#14807) üzenetére


Szaszati
tag

Köszi mindenkinek a segítséget, teljesen véletlenül szembejött egy használt X52 Pro egész jó árban, és lecsaptam rá, de sajnos nem felhőtlen az öröm...

A throttle kiválóan működik, a joy-on minden LED bekapcsol, mode váltásra változik mode LED színe, de semmilyen mozgásra, gombnyomásra nincs reakció, alap Win kalibráló felületen sem, mintha nem is létezne a joy. Próbáltam a Saitek oldalán található és a Logitech oldalán levő újabb driverekkel, Win 7 32 bit és Win 10 64 bit alatt, USB 2 és USB 3 porton is, de ugyanaz a reakció.

Ami gyanús, hogy a throttle-ön nem jelzi, hogy 1-es, 2-es vagy 3-as mode van választva, és (lévén használt cucc), a két részt egy házilag barkácsolt PS2-PS2 kábel köti össze. Lehet, hogy pusztán a kábellel van gond? Netán gallyra ment a joy, és lehet kidobni a viharba? Volt bárkinek hasonló tapasztalata, vagy van valami ötletetek, mit lehetne kipróbálni (nyilván az új kábelen kívül, azt igyekszem beszerezni, de ritka jószág, lehet házilag kell előállítani)?

Elég lehangoló, hogy végre megérkezik egy tökjó HOTAS, nem épp aprópénzért még így sem, és nézegethetem a szép színes LEDeket rajta... :(((

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#14815) RCH663 válasza Szaszati (#14814) üzenetére


RCH663
aktív tag

Szia, kábel lesz a gond valszeg. Az x-52 a karral i2c protokolon kommunikál, (kb mintha usb lenne) és valamelyik adat vezeték szakadt, vagy kontaktos, vagy rövidzár van. No Para dugj neki egy sima ps2 kábelt, és próbáld azzal.

(#14816) Szaszati válasza RCH663 (#14815) üzenetére


Szaszati
tag

Köszi, én is ebben reménykedem :)

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#14817) Cypresss


Cypresss
senior tag

[PMDG DC-6 released]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#14818) Freiherr


Freiherr
őstag

Lenne egy kérdésem,uraim.A P3D profitál valamit a HT-ból,vagy sem?Vettem egy i7-et,azért érdekel.

XXX

(#14819) Kbhont válasza Freiherr (#14818) üzenetére


Kbhont
senior tag

Nálam alapból tiltva a HT.
Viszont az AM-l lehet játszani...
Hány magos?

(#14820) Freiherr válasza Kbhont (#14819) üzenetére


Freiherr
őstag

I7-3770 4 mag+HT
AM-I?Az nem ismerős

XXX

(#14821) Kbhont válasza Freiherr (#14820) üzenetére


Kbhont
senior tag

Affinity Mask
Én tiltanám a helyedben a HT-t és ezen az oldalon megkeresném a neked való AM értéket!
Szerintem 14 körüli lesz az ideális!
Nálam az alap beállításokhoz képest az AM ideális belövése kb 1/4 FPS-t hozott!
[link]

(#14822) Freiherr válasza Kbhont (#14821) üzenetére


Freiherr
őstag

Utánanézek majd,köszi.Azt hittem,ez a config fájlos bohóckodás a múlté P3D-ben.

XXX

(#14823) Kbhont válasza Freiherr (#14822) üzenetére


Kbhont
senior tag

Igen, sajnos ez ilyen...!
Az Sg forumon most meg vannak örülve az XP11 miatt...
Milyen super, milyen szép és milyen egyszerű...(Aztán nap mint nap megy a mókolás) Ez ide telepítsem, vagy oda? Ezt mivel írjam felül? Szerintetek miért fagy ki? Mi ez a hibaüzenet?
Szóval szerintem még mindig a P3D a legtutibb!

(#14824) Freiherr válasza Kbhont (#14823) üzenetére


Freiherr
őstag

Komolyan? :) Pedig annyira megy a hype,hogy azzal semmi gond,akkor mégsem.
Én is maradok a P3D-nél,bár nekem az FSX:SE sem okozott nagy galibákat,ez meg csak jobb lesz nála,márcsak a 64 bit miatt is.

XXX

(#14825) Korcsii válasza Kbhont (#14823) üzenetére


Korcsii
őstag

Nálam is érik már egy X-Plane reinstall. ;]
Teleraktam minden moddal, és gyanús, hogy amiatt hülyül meg a robot. Most már fele ennyit nem raknék fel, de hát ugye valahogy ki kell tapasztalni, hogy mi kell. :U

Repülés közben még nem volt fagyásom, de scenery szerkesztés közben a developer menüből újratöltve a LHBP-t kaptam egy szép OOM errort. :D Csak itt nem a proginak kiosztott memória volt a kevés, hanem a gépben nem sok a 8 GB, ha minden szar el van indítva a háttérben.

De még mielőtt túlzottan X-Plane fanatikusnak tűnnék (vagy már menthetetlen?), P3Dv4-re lehet benevezek majd az év vége felé. Egyik szim sem tökéletes, ellenben mindegyikben vannak jó megoldások. Ha egy mellett kéne elköteleznem magamat a jövőre nézve, bajban lennék.

(#14826) sqpp válasza Korcsii (#14825) üzenetére


sqpp
őstag

Viszont itt javíthatnák majd a black texture building bajokat már, ha itt a 64 bit.. De úgy tűnik még nincs sajnos.

(#14827) sqpp


sqpp
őstag

Egyébként azt lehet orvosolni, hogy ha a reptér körül nem tölt be a textúra?

(#14828) cintula187


cintula187
addikt

Indiaiak alkottak
[link]

Rég repültem és most telepítve sincs semmi. Nem visít ilyenkor a busz?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#14829) sqpp válasza cintula187 (#14828) üzenetére


sqpp
őstag

Nemár xd ehhez tényleg nagy szerencsétlennek kell lennie, hát alapvetően feltétlen követni kell a checklistet és ha abból kimarad a futómű akkor elég gáz, na meg nem érezte? Mert valóságban azért biztos észreveszi az ember, hogy kicsit lassabb a gép, mint kéne :C

(#14830) Kbhont


Kbhont
senior tag

Erre a hibára van valakinek valami ötlete?
Friss windows és üres új meghajtó a P3Dv4 nek.

(#14831) Cypresss válasza Kbhont (#14830) üzenetére


Cypresss
senior tag

[link]

(#14828) cintula187: Nem túl régen olvastam egy anyagot, hogy a piac megnyitásával 2050-ig 220ezer pilótát és egyéb személyzetet fognak az indiai légitársaságok európából elszippantani. Na most ez azért baromi nagy gond, mert a közel-keleti társaságok miatt már most is hiány van tapasztalt és jól képzett pilótákból. Nem mellesleg, a kontinensen kb 300ezer pilóta dolgozik jelenleg, ha ebből csak 50ezer elmegy Indiába nem tudom mi lesz itt, de a linkelt anyagból is nyilvánvaló, hogy miért kell nekik a képzett pilóta... :D

Más: Minden hetessel kezdődő PMDG gép elérhető a V4 hez: [link]

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#14832) cintula187 válasza Cypresss (#14831) üzenetére


cintula187
addikt

Aggasztó nah.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#14833) Korcsii


Korcsii
őstag

Izé... volt ez a 787 rajzolgatás a héten.

Úgy tűnik itt a 32 bites éra vége, ezért gondoltam megfelelő búcsú lenne a Boeing 747-8F gépemtől (aminek utódját még nem találtam meg 64 biten) egy hasonló... :)

Kereken 12 órás út lett a vége, megfűszerezve egy kis viharral a végén (IRL ment is a kerülgetés, de a vége nem volt vészes):

SPECI LHBP 061637Z 29017KT 240V320 2400 +TSRA SCT004 BKN016CB 23/21 Q1015 BECMG 8000 -TSRA

[ Szerkesztve ]

(#14834) LWhite válasza Korcsii (#14833) üzenetére


LWhite
tag

Ez igen! :) :R :C

(#14835) sqpp válasza Korcsii (#14833) üzenetére


sqpp
őstag

Fourty, Thirty, Twenty, Retard! Retard! :D

[ Szerkesztve ]

(#14836) cintula187 válasza Korcsii (#14833) üzenetére


cintula187
addikt

:R

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#14837) wd.taz


wd.taz
aktív tag

Sziasztok!

A kánikulára való tekintettel, mindenki pattintson egy sört és közben nézegesse meg az alábbi helyet!!!
Felvettem a bakancslistámra: El Avión Bar :C

Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#14838) Csorbi


Csorbi
addikt

Igaz, nem annyira szimulátor, de: a szliácsi repülőnap programja.
Lesz Airbus A380 bemutató repülés, B-52 Stratofortress bemutató repülés, és még a szlovák kormányzati TU-154 is repül egyet utoljára, mielőtt kivonják :)

(#14839) sqpp


sqpp
őstag

Azt honnan tudom ha légörvény várható?

(#14840) Csorbi válasza sqpp (#14839) üzenetére


Csorbi
addikt

Bemondja a kapitány...? :DDD

(#14841) sqpp válasza Csorbi (#14840) üzenetére


sqpp
őstag

Nemááár :( :D

[ Szerkesztve ]

(#14842) Jorus válasza sqpp (#14839) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mit értesz "légörvény" alatt? Ha a szélnyírásra gondolsz, azt a PWS jelzi; ha zivatartevékenységre, azt a WX, Airbuson a WX/T aktiválásával látod.

Szerk.: kerestem neked hozzá kis leírást: Optimum use of weather radar

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#14843) frici-ke


frici-ke
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem! PMDG 737-hez szeretnék glass cockpitet építeni több pc-s megoldással. Találtam több programot is hozzá ,mint a Projekt magenta vagy az Aerosoft avionics,de mindenhol azt írják hogy a pmdg nem támogatott.Szerény angol tudásommal nem jutottam sokra.Ha valaki tudna segíteni a mikéntben annak nagyon örülnék!!! Előre is köszi a segítségeteket!!!

(#14844) RCH663 válasza frici-ke (#14843) üzenetére


RCH663
aktív tag

Ide vagy privátba kéred?

(#14845) frici-ke


frici-ke
csendes tag

Privátba ha lehet!

(#14846) Csabee101


Csabee101
csendes tag

Sziasztok.

Több processzoros üzem beállításában szeretnék segítséget kérni. Xeon procirol van szó és fs9-ről.

Köszönöm.

(#14847) Korcsii


Korcsii
őstag


Aeropark Startrails @ X-Plane 11.05 default LHBP :)

[ Szerkesztve ]

(#14848) Korcsii válasza Csabee101 (#14846) üzenetére


Korcsii
őstag

Elvileg FSX volt az első multicore sim.

FS9-re így hirtelen nem találtam semmilyen működőnek tűnő multicore modot (de soha nem is volt FS9-em, így tapasztalatom nincs).

Esetleg azzal lehet próbálkozni, hogy minden más programot letiltasz arról a magról, ahol az FS9 fut. Erre anno volt egy progi, de most nem találom. :(

[ Szerkesztve ]

(#14849) Csabee101 válasza Korcsii (#14848) üzenetére


Csabee101
csendes tag

Köszönöm szépen !

A helyzet az ,hogy az fsx-et sem tudtam rendesen munkára fogni << 8mag 16 szál >> . Létezhet, hogy a "régebbi HW miatt van ? Intel E5620 2db...

(#14850) Korcsii válasza Csabee101 (#14849) üzenetére


Korcsii
őstag

Nem tudom, hogy a szerverarchitektúrát mennyire szereti, de szerintem már biztos próbálták páran, nagy gondja nem lehet vele.

A régi az relatív, a hasonló, de korábban megjelent Q9450-esemmel azért elvoltam egy darabig. No meg az FSX még nála is régibb. A E5620 esetleg a frekije miatt lehet bajos, de nem olyan eget rengető a különbség a kettő között (meg más architektúra).

Az FSX a virtuális magokat nem nagyon tudja kezelni, így azok kiesnek, sőt érdemes lehet le is tiltani őket, lásd Affinity Mask [link]. Ettől gyorsabb még nem lesz, de elvileg kevésbé kavarnak be.

Szintén az Affinity Mask-kal lehet levenni a legelső magról az egyéb számítási folyamatokat, így ott kb csak a renderelés marad, ez talán segít valamennyit. De itt jön ki az egymagos teljesítmény (avagy freki): lényegtelen hány mag van még mögötte, általában az első mag 110%, a többi meg ha épp nem 10 réteg felhő között repülsz, akkor kb malmozik.

Aztán még az fsx.cfg-ben lehet próbálkozni ameddig a türelem kitart. De az FSX-et legalább már a dual-core hajnalán tervezték, így tud több szálon dolgozni, még ha nem is tökéletesen.

A beállításoknál a csúszkákat 3/4-nél tovább nem nagyon húznám. Főleg a mesh resolution és complexity, illetve az autogen tud talán nagyobb negatív hatással bírni a CPU-ra. Emellett a szokásos: fps unlimited, bloom off, dx10 off, AA ha muszáj, autók off, hajók 40, ha nem kell, akkor ai aircraft off.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.