Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14301) sheep válasza Cypresss (#14300) üzenetére


sheep
addikt

Hehh, akkor csak eltaláltam :)

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#14302) v!ct0y válasza Cypresss (#14300) üzenetére


v!ct0y
veterán

Az csak egy szimpla üzemanyag tartály. ;)

(#14303) cintula187


cintula187
addikt

Ez a hír megvan srácok? :DD

Pasi - harisnyában. Akár szimulátor volt akár nem.....agyhalál.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#14304) schawo válasza cintula187 (#14303) üzenetére


schawo
titán

Fú, ez nagyon nem kellett volna így reggel, éhgyomorra. Beégett a retinámba. Nem biztos, hogy ezek után képes leszek bármilyen Boeinggel szimulátorozni. :Y

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14305) Kbhont válasza cintula187 (#14303) üzenetére


Kbhont
senior tag

Azt a gusztustalan állatot...

(#14306) cintula187 válasza schawo (#14304) üzenetére


cintula187
addikt

Át kéne moddolni a lajstromszámát a játékba. :)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#14307) Cypresss válasza cintula187 (#14303) üzenetére


Cypresss
senior tag

Engedelmetekkel ezt a témát offba tettem :U Egyébként pedig; nagy az isten állatkertje, nem tudom mit kell ezen kiakadni. Teljesen normális, hogy munka közben jól akarja magát érezni. :DDD
Nekem csak az nem teljesen világos, hogy hol volt az FO? Tudtommal a BA-nál is kötelező a cockpit két emberes szabálya. Vagy ő csinálta a képeket? Ha igen, akkor az egész szituáció még betegebb mint gondoltam...

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#14308) cintula187 válasza Cypresss (#14307) üzenetére


cintula187
addikt

Jogos persze, hogy offtopic.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#14309) Gudi


Gudi
tag

sziasztok!
Ismét segítséget szeretnék kérni..
Elképzelhető, hogy a STEAM-os FSX és a rendes FSX nem tud kommunikálni egymással olyan tekintetben, hogy nem lehet csatlakozni a multiplayer LAN módban egymáshoz?
Régebben ugyanis gond nélkül használtuk ezt a lehetőséget, de nem emlékszem pontosan, hogy ez még akkor volt, amikor még nem váltottam aZ FSX:SE-re, vagy már az újabb időkben.
Ha ez nem lehet probléma, akkor mi lehet az oka, mire kell figyelni a beállításoknál? A portok száma a régi beállításoknál 6112-6112 volt. Ez jó lehet? vagy van még mnás beállítani való is?
Köszi előre is ha valakinek van ötlete.

(#14310) RCH663


RCH663
aktív tag

(#14311) sheep válasza RCH663 (#14310) üzenetére


sheep
addikt

Jóféle.
Sok hasonló videót nézegetek, mostanában találtam rá a pilot's eye tv-re a yt-on

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#14312) Cypresss válasza Gudi (#14309) üzenetére


Cypresss
senior tag

Most LAN partizni akartok, vagy weben keresztül repülni? Nem világos.

LAN partihoz kell egy jó switch és egy jó router, a többi már az adminon múlik.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#14313) Gudi válasza Cypresss (#14312) üzenetére


Gudi
tag

szia!
csak LAN "partizni szerettünk volna, de valahogy nem sikerül... időközben plazy volt olyan szíves, és beállította a routeremen a portokat, stb, és szerinte mennie kell. De sajna nem tudott csatlakozni a Czakó Feri fórumozó társunk. Most további vizsgálatokra van szükség, de még most sem tudom, hogy az FSX, és az FSX:SE tud-e kommunikálni egymással egyáltalán ebben a tekintetben?
Pedig régen ez működött, mindig én adtam a hostot, csatlakoztak gond nélkül akár 5-6-an is. Most viszont routert cseréltem, azért kellett újra beállítani a portokat.
Lehet, hogy még van valami amit nem tudunk...-))

(#14314) Cypresss válasza Gudi (#14313) üzenetére


Cypresss
senior tag

LAN: Local Area Network - minden gép egy épületen belül, és ugyanazon hálózaton található.
WAN: Wide Area Network - nagykiterjedésű hálózat, ahol a kliensek interneten keresztül kapcsolódnak egymáshoz.

Melyik tehát?

Azért rugózom ezen, mert más-más beállításra van szükség.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#14315) LWhite válasza Gudi (#14313) üzenetére


LWhite
tag

Igazából egyszerűbbnek érezném, ha regisztrálnátok pl. az IVAO rendszerébe.
A klienst kell letölteni (megy FSX, SE, P3D alatt), mindig aktív (valamelyik) szerver, szóval sokkal egyszerűbb kapcsolódni, mint saját (inkompatibilis) szerverbeállításokkal variálni. Teamspeak is van hozzá, de azt már saját gépről is meg tudjátok oldani vagy Skype-on keresztül is tudtok beszélni, akár konferencia módban többen is.
Ok, IVAO-n mások is repülnek a hálózaton, de ha nem a legforgalmasabb reptereken akartok repülni (pl. Frankfurt, Berlin, Amszterdam), akkor azért van sok olyan hely, hogy csak ketten lesztek, irányítással se fogtok találkozni (pl.: Afrika, Ausztrália, Dél-Amerika, ami gyakorlásra és próbálkozásra tökéletes).
Ha van irányítás, akkor azért némi fónia szükséges lesz, de ehhez az ivao.hu jó segítséget nyújt. A VFR repüléseknél még erre is kisebb mértékben van szükség.

Most nem IVAO mellett akarok kardoskodni, csak én azt használom, azt ismerem.
Itt lehet pl. az aktuális online forgalmat ellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

(#14316) Cypresss


Cypresss
senior tag

Uraim,

Nyakunkon a Black Friday. Addig is kis kedvcsináló... ;] :P
[link] [link]

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#14317) Gudi válasza Cypresss (#14314) üzenetére


Gudi
tag

Szia!
Köszi a választ!
A LAN kapcsolatnál azt nem értem, hogy mi az hogy "egy épületen belül"? Csak azért kéne rendbe tenni a fejemben ezeket a kifejezéseket, mert ezt a LAN-os módszert korábban sokan használtuk multiplayer repülésekre.. Azt értem, hogy azonos hálózaton belül, gondolom ehhez vannak állítva a portok, de ez nincs helyhez kötve, ha azon belül kapcsolódunk. De ugyebár ez is interneten keresztül történik, mint a WAN. Ha a WAN gombot választom a multiplayer játéknál akkor mások által üzemeltetett "szobákba" tudok belépni, ahol egyrészt idegenek vannak, másrészt csak az ő beállításaikkal lehetne repülni..(pl hely, time, stb). Egy kicsit restelkedem, hogy ilyen alapvető kérdésekkel zaklatlak, de jó lenne végre tisztában lennem ezekkel a dolgokkal, nekem, aki 10 évvel ezelőtt a VATSIM-en is repült..-) Akkor betöltöttem az FSINN-t, és ment minden mint a karikacsapás, és ha akartam, akkor plazy házi szerverén is tudtunk közösen repülni.
De most nem akar működni az FSINN sem (újbóli letöltések ellenére sem) és a megszokott LAN kapcsolat sem..
Úgyhogy egyelőre maradnak a magányos repülések...

(#14318) wd.taz válasza Cypresss (#14316) üzenetére


wd.taz
aktív tag

Utálom a tömeget... :(((

Tegnap vettem egy LG 34UM68P- t erősen leértékelve + kuponnal: 109K-ért.

...és egyedül voltam az üzletben :)

Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#14319) sheep válasza Cypresss (#14316) üzenetére


sheep
addikt

hát bolt közelébe tuti nem megyek aznap :)

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#14320) cintula187 válasza Cypresss (#14316) üzenetére


cintula187
addikt

Őrűlt b@lfaszok. Ott van az online black friday.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#14321) Korcsii válasza cintula187 (#14320) üzenetére


Korcsii
őstag

Ott meg a szervereket DDoS-olják használhatatlanságig :D

[ Szerkesztve ]

(#14322) Cypresss válasza Korcsii (#14321) üzenetére


Cypresss
senior tag

Idén meglepően gyors minden oldal amit eddig megnéztem. Nem akarok flamet indítani, de kíváncsiságképpen ránéztem az edigitalra, mert kell egy új HTC teló.

[link]

Majd ezek után megnéztem eBayen ugyanezt a modellt: [link]

Ööööööööööööö.......... :U

Ja igen, a HTC-t az egyéb alatt találtam meg. :C

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#14323) aviator


aviator
tag

Üdv az uraknak!

AirbusX-el kapcsolatos kérdésem lenne. Nem tudom ki hogy van vele, nekem install után első a Cold and Dark State definiálása. Van viszont egy (számomra) idegesítő tulajdonság, amit eddig nem tudtam megszüntetni. Ebben a cold and dark state-ben alapértelmezetten csatlakoztatja a mobil külső energiaforrást a géphez (ext. power gpu), aminek van egy rendkívül kiábrándító hangja. Abban kellene a segítség, hogy hogyan lehet ezt alapértelmezetten disconnected-re állítani, vagy hol van ez a hangfájl, hogy ki tudjam törölni, lényeg hogy valahogy meg tudjam szüntetni. FSX alatt már sikerült, azt hiszem, hogy azért mert használtam az AES-t. Csak sajnos P3D-re még nincs AES.

Valakinek tipp? Hasonló tapasztalatok?

(#14324) wolruf


wolruf
őstag

Dovetail Games info a facebookon:

"Earlier this year, we announced the development of our new flight simulator, which generated an incredible amount of excitement in the community. We would like to thank you all for the tremendous amount of interest and support we have received so far.
Based on your feedback, we have been focusing on three key areas: visuals, performance and experience, all of which are instrumental to the hobby. In order to further enhance these areas, we have made the decision to postpone the release of this project.
In the meantime, we expect to have a detailed development update for you in the New Year. As a team, we are incredibly excited to share what we have been up to! Until then, we hope you have a fantastic holiday season and look forward to making 2017 a great year for flight simulation.
Dovetail Games Flight Sim Team"

Nos, nagy szavak egy 6 éves szájból... :) Majd jól meglátjuk :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#14325) wd.taz válasza wd.taz (#14318) üzenetére


wd.taz
aktív tag

Jah, és xar a backlight, egy helyen random elalszik-kigyullad a LED. :W
Persze, hogy nem a "72 órás" intervallumban produkálta a hibát.
Amúgy bazi jó képe van, de ....ááááá

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#14326) LWhite


LWhite
tag

Sziasztok! Használ itt valaki GTX 980-at FSX / P3D-hez? Nem Ti, csak a 'sima', 256 bites, 4GB-os verziót.
Van valamilyen tapasztalat/probléma vele?

(#14327) Korcsii válasza LWhite (#14326) üzenetére


Korcsii
őstag

960M P3D v3.3 smooth 1080p. Az se lehet rosszabb, de egy új generációs 1060 (stb) megfontolandó már akkor szerintem. Csak legyen mellette proci is.

(#14324) wolruf: olvastam én is, kár, hogy idén már nem lesz belőle semmi, de talán kisül belőle még valami jó...

[ Szerkesztve ]

(#14328) aviator válasza LWhite (#14326) üzenetére


aviator
tag

Egy MSI GTX980-am van i7-4790K-val párosítva P3D-ben AirbusX, Heathrow Extended, ASNext, FS2Crew + online kliens kombót gond nélkül viszi. FPS 20-ra van korlátozva de azt hozza is. Én abszolút elégedett vagyok, pont két éve vettem, nem volt vele soha semmi gond.

(#14329) LWhite válasza Korcsii (#14327) üzenetére


LWhite
tag

Korcsii, aviator Köszönöm a válaszokat.
És egy 1060 lenne olyan jó, mint egy 980? Igaz több ram, de kisebb sávszél, kevesebb shader, textúrázó...
Modern játékokhoz talán igen, na de itt FSX/P3D-ről van szó! :)

(#14330) Kbhont válasza LWhite (#14329) üzenetére


Kbhont
senior tag

Én 980Ti használok, de a 4.6GHz -n járatott 4930k előbb kidől alóla!
Teljesen rendbe van ez a VGA a P3D hez egy moncsi terén, bár én csak 1842x1036 felbontásban használom...

(#14331) wolruf


wolruf
őstag

Őszi akciók vannak a steamen, ha esetleg valakit érint.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#14332) Gudi


Gudi
tag

Sziasztok!
Van valakinek információja arról, hogy az FSX és az FSX:SE tud-e egymással kommunkálni a multiplayerben a LAN kapcsolattal?
Az történt ugyanis, hogy nagy nehezen Plazy megcsinálta a gépemen, (nekem FSX:SE van), hogy a portok beállítása után tudtunk vele csatlakozni a LAN-nal a szokott módon. Plazynak is FSX:SE van. Igenám, amikor kipróbáltuk a Czakó Ferivel, akinek csak FSX-e van, akkor már nem jött létre a kapcsolat, sem oda, sem vissza.
Ezért kizárásos alapon arra gondolok, hogy ezek nem ismerik egymást? Elég valószinűtlen, de nem tudok másra gondolni...
Ha valakinek van ebben tapasztalata ossza meg velem legyen szíves!
Az FSinn-el való csatlakozás meg valószínűleg működne, de az nálam nem települ fel ismeretlen okból rendesen.
Köszönöm

(#14333) Korcsii válasza Gudi (#14332) üzenetére


Korcsii
őstag

Emlékeim szerint nem kompatibilis a kettő egymással, de most nem találtam erről információt.

(#14334) Cypresss


Cypresss
senior tag

[PMDG 747 V3 startup and VC review]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#14335) Korcsii válasza Cypresss (#14334) üzenetére


Korcsii
őstag

Ennyi év után jó látni egy rendesen kidolgozott pilótafülkét... de kívülről nem látok pozitív irányú változást, sőt, valahogy a régi jobban bejön (talán a festés csillogását találták el akkor jobban, vagy nem tudom).

(#14336) Cypresss válasza Korcsii (#14335) üzenetére


Cypresss
senior tag

Szerintem ha majd másik festéssel próbálod ki akkor jobban bejön. Ez a gyári vynil nekem sem a kedvencem.

(#14332) Gudi: Nem tudnak. Ha többen többféle szimmel próbáltok csatlakozni, akkor én más megoldást nem látok, mint az Fsinn-t.

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#14337) Cypresss


Cypresss
senior tag

El kezdtem tervezgetni az itthoni számítógépem lecserélését, nagyjából erre gondoltam. Vélemény?

Alaplap: GIGABYTE GA-Z170X-UD3
VGA: GIGABYTE GV-N1070WF2OC-8GD GeForce GTX 1070 8GB GDDR5
CPU: INTEL Core i7-6700K 4.00GHz
Memória: KINGSTON 16GB DDR4 2133MH
SSD: SAMSUNG 128GB 850 PRO (a rendszerre) 500GB 850 EVO (a szimre).

Az alaplapon még gondolkodom, mert az 5-öst jobbnak érzem, csak még nem tudom, hogy szükségem van-e rá.

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#14338) wolruf válasza Cypresss (#14337) üzenetére


wolruf
őstag

Atyám! Ehhez képest az én konfigom... :) Én csak egy enyhe VGA update-en gondolkodtam :) De még az is csak valami sok évvel ezelőttire lenne :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#14339) Korcsii válasza Cypresss (#14337) üzenetére


Korcsii
őstag

Én most már megvárnám a Kaby Lake generációt (bár a SkyLake tény, hogy stílusosabb :D ), ami hoz némi gyorsulást. Az i7-7700K pl 4.2GHz-t kap alapból.

(De egyébként el tudom képzelni azt is, hogy 1-2 éven belül lesz 8 magos megfizethetőbb árú consumer Inel proci is, ami a sim-nek lehet jót tesz.)

SSD: alapból azt hittem, hogy a 128GB lesz az FS, az 500GB meg a minden más - de hát az FS már csak ilyen, nekem se volt elég 128GB anno... 500GB viszont csak FS-re nekem soknak tűnik, mekkora most az FS nálad?

Részemről (laptopon) várom még a megfizethetőbb M.2-es SSD-ket (talán most az Intel 600p jelentős áresést hoz a piacra), és akkor tervezek egy 512GB-set venni win+fs+néhány játék kombóra külön partíciókon (mellette marad az 1 TB HDD). De M.2 foglalat van sok új asztali alaplapon is, ha nagyon leesne az ára, akkor egy kicsivel még gyorsabb alternatíva lehetne. Aztán lehet az FS se annyira random access, hogy az a különbség kijöjjön.

(#14340) czakof1946


czakof1946
tag

Üdv!

Hosszú és fáradságos munka után, sikerült Gudi és közöttem az FSInn-es csatlakozás. Már láttuk is egymást azLHBP-n :C

De most nekem is van egy gondom. Feltettem a ServInfo 2.02-öt, de nem tudom használni. Hiába a Shift-Vatsim, nem tölt be semmit. Valamit állítgatni kell benne? Mert erről semmi leírást nem találok.

Kösz

[ Szerkesztve ]

(#14341) aviator válasza czakof1946 (#14340) üzenetére


aviator
tag

Szia!

Nem tudom pontosan mit kell állítgatni én sok éven keresztül használtam a Servinfo-t, néhány éve viszont kipróbáltam a VatSpy-t igazából szinte teljesen ugyanaz a két program abból a szempontból amire nekünk kell. Javaslom, hogy tegyél vele egy próbát

Letöltés

[ Szerkesztve ]

(#14342) Korcsii válasza Korcsii (#14339) üzenetére


Korcsii
őstag

Hát, az eddig látott teszek alapján lehet nem érdemes az i7-7700K-ra várni, mert kb pont annyit gyorsult, mint amennyivel nagyobb a frekije. Bár lehet kicsit lejjebb veri a SkyLake árakat (aztán azok meg lehet elérhetetlenek is lesznek).

(#14343) Cypresss válasza wolruf (#14338) üzenetére


Cypresss
senior tag

Én általában öt évre tervezek egy konfigot, ez az összeállítás most még bikának tűnik, de öt év múlva...? :U

(#14339) Korcsii: Azért maradok a Skylakenél, mert jobban tuningolható, legalábbis ezt aHGY kollégától tudom, aki a Prohardver oszlopos tagja [link], nem mellesleg többszörös extrém tuning bajnok. Tehát nálam kb tízszer többet tud a témáról, így nincs más választásom, mint hinni neki. :K

SSD: jelenleg nulla MB-ot foglal a szim :DDD, de legutóbb amikor minden számomra fontos cucc fent volt, akkor kb 220 giga volt, és még szerettem volna néhány dolgot felrakni. Az FS Global például zabálja a tárhelyet. Ezért döntöttem úgy, hogy inkább előre menekülök, így nagy eséllyel nem kell 3-5 évig hozzányúlnom az FS-hez (ami valójában P3D).
Meg egyébként sem úgy néz most ki a piac, hogy a közeljövőben csökkennének az árak [link].

Múlt héten egyébként megrendeltem a cuccot, majd ha lesz időm beszámolok részletesebben a tapasztalataimról.

Más: lesz még a héten egy elég komoly bejelentés is a Pilots-szal kapcsolatban, csak össze kell szednem a gondolataimat. :-)

(#14340) czakof1946 Ha jól emlékszem (kb ezer éve használtam, akkor be lehet állítani, hogy milyen szerverről szedje az adatokat. Esetleg próbáld meg más szerverről. Ha az sem működik, akkor valószínű a windows tűzfal nem engedi át az adatokat, de ez most csak tipp.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#14344) wolruf válasza Cypresss (#14343) üzenetére


wolruf
őstag

Ez most övön aluli volt :D Én is 5 évre tervezek... De amit én eltervezek, azt elviszi az állam gyerek :D Ezért szeretnék most csak videokártyát upgradelni. A többi még elég (és amúgy sem bővíthető :D ). A GTA V-höz (pfff, eretnek... :D ) kéne egy min. 2 GB VRAM-os izé. A többit már aláépítettem nekem megfelelő szintűre. A második monitorom úgyis csak műszer, a Saitek panelek meg elvannak a mostani konfiggal is, így 1680x1050-ben össze tudok hozni olyan beállítást, ami számomra remek. No nem mondom, néha elszontyolodok a brutál beállítású és scenery-kkel megpakolt youtube videókon, de először legyen saját ház szimulátorszobával, mert a panel az biza' nem ideális fészek ehhez :D Számomra legalábbis :D

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#14345) Cypresss válasza wolruf (#14344) üzenetére


Cypresss
senior tag

de először legyen saját ház szimulátorszobával...

Pontosabban - helyesen - azt akarod mondani, hogy először legyen egy országház méretű szimszoba, mellette egy kis házzal, mert a család az első. ;] :P :DDD

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#14346) wolruf válasza Cypresss (#14345) üzenetére


wolruf
őstag

Egy akkora viskóban inkább már indoor rc-znék, nem holmi stimulátorokkal vacakolnék. Építenék alá szép scenery-t makettekből és FPV-ben csapatnám. Lehetőség szerint teljes telemetriával, mert nehommá' ne. Majdnem, mint a régi statikus szimulátorokkal, ahol a kamera csapatott a táj fölött a pityóka meg nézte a videómonitortechnikán :) Na jó, ébresztő, vissza a gyárba :D

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#14347) LWhite válasza wolruf (#14346) üzenetére


LWhite
tag

Ha már álmodozás, akkor beleférne akár egy kisgépes jogsi és egy kis Diamond Katana is! :)

(#14348) wolruf válasza LWhite (#14347) üzenetére


wolruf
őstag

Wow :) Valóban. Na mindegy, szóval videokártya bővítés... :D Nem akar valaki megszánni egy 2GB VRAM-os csodával? :D

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#14349) LWhite válasza wolruf (#14348) üzenetére


LWhite
tag

Éppen van egy eladó 780-om, de a fenébe, az már 3 GB VRAM-os! :)

(#14350) wolruf válasza LWhite (#14349) üzenetére


wolruf
őstag

Nu, ha ennyi pízem lenne, már nem ilyenem lenne :) Az egész gépem most nem ér kb. annyit :D De a 13. kerületben át tudom venni, hogy ne neked kelljen bajlódni vele :D

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.