Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#901) #54715584 válasza diablo1984 (#894) üzenetére


#54715584
törölt tag

hat sajnalom, en nem neztem meg meg egyik reszt sem, de ezek utan nem is fogom :D

linkeles: amikor bemasolod a link cimet es leokezod, akkor a kurzor automatikusan odaugrik, ahova szoveget kell beirni, es az lesz majd a megjeleno link :) ertheto ez igy? :F :)

(#902) BITBOYS válasza #54715584 (#901) üzenetére


BITBOYS
addikt

test

Köszi! :R

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#903) brownus válasza diablo1984 (#894) üzenetére


brownus
veterán

ez egyfajta tisztelgés a részükről, a "b" horror filmek felé, meg a régi fájtos honkongi filmek felé is asszem..

Filmmakers and Friends Quentin Tarantino and Robert Rodriguez Talk "Grindhouse"

sajna nem láttam még, várom a bitsen :)

talán nincs az a fajta humorérzéked, olyan tarantinos

csak kíváncsiságból, mely filmeket láttad tőlük? nem is, inkább melyik tetszett?:)

(#904) #54715584 válasza BITBOYS (#902) üzenetére


#54715584
törölt tag

nincs mit :)

(#905) diablo1984 válasza #54715584 (#901) üzenetére


diablo1984
veterán

miért ennek több része is van???? :F :F :F :Y

meg már a linkelés, közben már utánanéztem az új motoros topicban! :)) :R

(#906) diablo1984 válasza brownus (#903) üzenetére


diablo1984
veterán

nekem az érdekes megvalósítás nem tetszett, bár tényleg Tarantinos lett ez az ótvar retro stílus! kill bill1-2 elsőre nem tetszett, de utána már-már bejött, de ott is benne van az a Tarantinos túlzások, a fröcsögő 30L vér, kezet-lábat levágom és zokszó nélkül továbbmegy stílus....Kill Bill-ben elment, de ebben az iszonyatban borzasztó vol, főleg a csaj asztallába, majd géppuskalába.....ÁÁÁÁÁÁÁ :Y

jájj tényleg ez a 70-es évek beli horrorfilmek.....a Gonosz halottat juttatja eszembe....kissrác koromban be voltam tőle szarva, mostmeg röhögök rajta, hogy micsida maszkokat vettek akkor fel....tiszta gagyi, meg volt valami ház alatti poklos valami, az is beszaratós volt anno, most meg sírtam, hogy legalább a 386-os gép izzadhatott volna az effektektől....ja meg a holtak hajnala eredetije.....ÁÁÁÁÁ azok a frizurák és "élethű" zombik....BOOOOÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!

(#907) diablo1984


diablo1984
veterán

jah, míg elnem felejtem, megnéztem a Bourne Ultimátumot és egész jól sikerült 3. rész lett! izgalmaz, nekem bejött!
Zsaruk Bevetesen: A Film-Reno 911!: Miami: hát amit parodizáltak azt nem láttam még, de valszeg nem is érdekelne, mert bár paródia de elég gyenge, vagyis nekem nem tetszett!
Férj és férj: jó film, erre garancia a 2 főszereplő is, humoros, ajánlani tudom
egyenlőre ennyi, majd ha még lesz időm és sasolok filmeket, akkor írok még! :))

(#908) #54715584 válasza diablo1984 (#905) üzenetére


#54715584
törölt tag

tobb, mint 3 oras film, europaban kettevagtak, az egyik lett a planet terror a masik pedig death proof :)

(#909) brownus válasza diablo1984 (#906) üzenetére


brownus
veterán

ne szójjjáá be:D

(#910) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Shortbus
Ki volt az a szerencsés aki már látta, rajtam kívül?
Kiváncsi lennék a véleményére. :)

(#911) #54715584 válasza Tibiajax (#910) üzenetére


#54715584
törölt tag

en is lattam es tbs is :)
nekem bejott :) igaz, az elejen kicsit furcsallottam a tortenteket, de a vegen mar ugy keltem fel, hogy ez egy szorakoztato film volt :D
neked hogy tetszett?

(#912) diablo1984 válasza brownus (#909) üzenetére


diablo1984
veterán

:F :Y :O :P

(#913) Tibiajax válasza #54715584 (#911) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Ok. Acceptállak. :D
(csak nem mertem először beírni.. :DDD )

(#914) #54715584 válasza Tibiajax (#913) üzenetére


#54715584
törölt tag

most meeert? :)
par oldallal elorebb mar irtam velemenyt es sztorit is :)

(#915) Wolverine válasza diablo1984 (#905) üzenetére


Wolverine
félisten

A Planet Terror Rodriguez filmje. A másik fele a Halálbiztos (Deathproof), ami valóban Tarantino keze alól került ki :P

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#916) punish3r


punish3r
aktív tag

Ki lesz az új Bond-lány? ;]
kit akar a nép? :DDD

Már a jövő sem a régi...

(#917) Drizzt válasza Dilikutya (#895) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Én a Death Proofot néztem meg. Leszámítva a jó nőket, értékelhetetlen szarkupac.

I am having fun staying poor.

(#918) diablo1984 válasza Wolverine (#915) üzenetére


diablo1984
veterán

túlesten a Halálbiztoson is, igaz semmi köze a másik sz@rdarabhoz, csak a szereplők kísértetiesen hasonlóak....téma sablonos, kivitelezés még hagyjám is, de ez a tarantínós retró szutyokság gallyra teszi az egészet.... :(

(#919) diablo1984 válasza Drizzt (#917) üzenetére


diablo1984
veterán

ajánlom a terrorbolygót, ha láttál már szart, akkor ha megnézed rájössz, hogy még nem.... :K

(#920) Arnold2 válasza diablo1984 (#919) üzenetére


Arnold2
őstag

Azért már nem kéne ennyire lehúzni a filmet (mondhatni mindennek megvan a határa). Ok neked nem tetszett tudomásul vesszük,de hogy utána itt ócsárold jobbra balra, az nekem már kicsit sok.
Nekem,mint már írtam, bejött a film,mert belátok a szinfalak mögé is.Ez a film tisztelgés a régi nagy B-ZS filmek előtt (de ezt is már százszor írták) s mint olyan nagyon jól sikerült. S meglepetésre, (szavaddal élve) a film szándékosan ilyen szarkupac,direkt vannak benne kökeményen sablonos jelenetek és párbeszédek. Ugyan ez vonatkozik a Halálbiztos-ra is.

Kill Billben a kézlevágos,rengeteg véres dologról már ne is beszélek,mert már magamat ismételném azza hogy az is direkt ilyen. S a dolog nem "tarantinos" hanem régi kínai-japó filmes.

Szóval kérlek szépen ne 'szarozz' többet mert annak a pár embernek akinek tetszett a film, nem biztos hogy jól esik (egye a fene a kis mimóza lelkem :P ). Különben mindjárt előveszem a 'szar' Pók 2-3,Karib 3,Tranyó szövegeimet. :D

(#921) diablo1984 válasza Arnold2 (#920) üzenetére


diablo1984
veterán

ejj micsoda indulatok szabadultak el itt kéremszépen! de mint látod nem vagyok egyedül, régebbi filmek közül meg csak a háborúsakat szeretem, semmi mást! :(((
ja meg a saját véleményem, de mint látod van másnak is hasonló, ergo nem bennem van a hiba! meg igenis "tarantinos", mert más nem csinál ilyeneket már, Tarantíno bácsira meg jellemző, akármennyire is tisztelgés ez meg az előtt!
mod: meg a filmeket szarozhatod, de engem hagyjál, ezek a filmek sem voltak nagy mozifilmek, nem is tudom hogy miért, talán mert nem állná meg a helyét, nem sokan néznék meg....de egy dolog a személyeskedés, ey másik meg a vélemény! :P

(#922) #54715584


#54715584
törölt tag

Tegnap utan

Frodo :D fiatalon, egy komoly szerepben egy szomoru filmben, aki depis, ne nezze meg :)

Info a filmrol

(#923) mazda626


mazda626
addikt

Evilenko
Ellenséges terület 2
A nagy szökés

Ezek lesznek terítéken. :D

(#924) Integra


Integra
titán

lesz nájt rájder remake nemsokára :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#925) #54715584 válasza Integra (#924) üzenetére


#54715584
törölt tag

(#926) Integra válasza #54715584 (#925) üzenetére


Integra
titán

na ez szép lesz... :)

ezzel a cicás avataroddal meg még nemtok mit kezdeni:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#927) #54715584 válasza Integra (#926) üzenetére


#54715584
törölt tag

hehe, hat akkor mit szeretnel, milyen allat legyek? :D

(#928) Integra válasza #54715584 (#927) üzenetére


Integra
titán

passz:)

most megy a kettesen ez a szurikáták birodalma vagy micsoda
imádom, marha jó fejejk, pedig nem vagyok oda a természet filmekért

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#929) Arnold2 válasza diablo1984 (#921) üzenetére


Arnold2
őstag

A véleményedet tiszteletben tartom,mert ki vagyok én hogy megmondjam mit szeress. Egy régebbi HSZ-ra válaszoltam is,hogy sajnolom hogy nem tetszett a film (s hogy megveszem DVDn). Ezzel nem is volt baj. S azt sem mondtam, hogy baj lenne veled,mert azt is írtam hogy a film inkább nem tetszett az embereknek (ugyan akkor van olyan ember akinek viszont tetszett). Nekem azzal volt bajom hogy több HSZ-en keresztül 'szar'-oztad ill. 'szarkupac'-oztad. Vagy ezt te teljesen normálisnak tartod? Egy példa: vedd az egyik kedven háborús filmed ami nem a legjobb,de "ej a betyár mindenit,de jól szorakoztam" kategóriába tartozik,erre jövök én és ugyan ezekkel a szavakkal illetem több HSZ-on keresztül. Téged hidegen hagyna?
Távol állt és áll tőlem a személyeskedés, az utolsó részét a HSZ-nek kis fricskának tartottam,nem tudttam hogy neked nem jöttek be azok filmek (amik több embernek tetszettek). Ha személyeskedtem volna valószínűleg rövid távon engem biztosan (s talán téged is ha lereagálod) kitettek volna az oldalon. Ismétlem,nincs bajom azzal hogy neked nem tetszett a film,azzal sincs hogy te ezt leírod.Nekem az szúrta a szemem hógy utána itt szapulod őket. Ennyi.

(#930) Arnold2 válasza Integra (#924) üzenetére


Arnold2
őstag

Éééérdekes. Elolvastam az SG cikkét. Szerintem a régi The Hoff-ot nem lehet überelni. A Knight Rider akkor kuriózum volt s egy rendkivüli jó ötlet (nézd anya egy beszélő kocsi). Mamár a beszélő WCk korszakában nem tudom hogy állná meg a helyét.Tele lehet pakolni CGI-vel meg bomba nőkkel és pasikkal,de bőven nem lesz ugyan az. Utalnék a Knight Rider 2000-re ahol egyből 5 beszélő jármű volt,de csak egy gyenge 2/3-adot ha ért a sorozat.Na de bizakodva várom hogy mi sül ki belőle.

Más: most az új avatarokat elnézvén egy kis mosoly hagyta el szám szélét. Aranyos ki állatkák topicja lesz ebből lassan (kiscica,kiskutya,a két buta kutyából a kissebbik,egy sárkány) :P

(#931) Wolverine válasza Arnold2 (#930) üzenetére


Wolverine
félisten

A Knight Rider 2000 egy Hasselhoffos tv-film volt, a sorozat a Knight Rider Team (eredetileg Team Knight Rider) volt :P

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#932) Arnold2 válasza Wolverine (#931) üzenetére


Arnold2
őstag

S hogy neked milyen igazad van. Összekevertem a dolgot. De sebaj a lényegen nem változtat semit (bár a KR 2000, Hoff-fal, sem volt már makulátlan,de még határon belül volt).
Kösz a kiigazítást!

(#933) Integra válasza Wolverine (#931) üzenetére


Integra
titán

iszonyat volt
a sorozat meg minden gagyit felülmúlt

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#934) #54715584 válasza Integra (#933) üzenetére


#54715584
törölt tag

ugyan mar, regen mindenki dallast, knight ridert, meg baywatchot nezett megspekelve kis melrose place-szel meg csomo gagyi romantikus sorozattal :D
te is nezted oket, mit gagyizol? :D

(#935) Makaveli


Makaveli
senior tag

Tegnap mozi nap volt... Megnéztem a Csúcsformában 3-at és a Next-et... Mind a kettő nagyon tetszett, igaz mindkettő másik műfaj. Nicolas Cage-hez igazán illik az ilyen paranoiás meg elmebeteg cuccok ( :DD ). És hát Jackie Chan-ről és Chris Tucker-ről ne is beszéljünk... Hihetetlen nagy arcok. Szegény Jackie elveszti az öccsét, de nem nagyon sokáig siratja. Ma pedig valószínű, hogy Törés lesz a műsör.
Mellesleg itthon megnéztem DVD-n a Bűn színe c. filmet, nagyon tetszett, jó kis thriller.

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#936) adalbert1


adalbert1
veterán

Nagy Durranás 1-2 : másnaposan még mindig üt, de már korántsem akkorát mint régen. :)

(#937) Integra válasza #54715584 (#934) üzenetére


Integra
titán

ezekből én egyedül a nájt rájdert néztem orrvérzésig kiskoromban:)
a többiből egy részt se tudtam soha végignézni

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#938) Makaveli


Makaveli
senior tag

Na nem Törés lett belőle, hanem Mr. Brooks. Hát NO COMMENT.... *rva jó film. Mindenkinek ajánlom :K

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#939) t1 válasza Makaveli (#938) üzenetére


t1
addikt

miről szól?

(#940) Makaveli válasza t1 (#939) üzenetére


Makaveli
senior tag

Mr. Brooks egy istengazdag dobozgyártó cég feje. Közben skizofrén, a másik éne egy nagyon precíz gyilkos, mikor gyilkol minden részletre odafigyel, miután lelőtte az embereket megkeresi a golyókat elteszi, zacskóba van a pisztolya, hogy lőpor se maradjon... stb. Egyik nap viszont elmegy gyilkolni és elfelejti, hogy el van húzva a függöny, egy srác lefotózza, bemegy másnap az irodájába megkapja a képet, egyből bepánikol, behívja a srácot, a fiú nem akarja Mr. Brooks-ot feldobni a zsaruknak, viszont egy valamit kér: ő is hadd menjen el egyszer amikor elmegy gyilkolni. Közben a lánya is elkövet egy gyilkosságot a sulijában, mivel a génjeiben vannak az ösztönök, szal eléggé kacifántos a történet... Meg kell nézni, úgy élvezetesebb!!! :o

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#941) bandiras2


bandiras2
senior tag

Na én is megnéztem a Solarist.
A Clooney féle verziót, és csak jót tudok róla mondani, bár nem követte mindenben a könyvet.
Az alternatív befejezés is tetszett, jó ötlet vlt, nagyon meglepett.
Maximális respect Clooneynak, hogy bevállalta ezt az igen meredek témát, és ilyen kiválóan oldotta meg.
A hangulata a Kubrick fée Űrodüsszeiákat idézi, amit szintén nagyon szeretek.
Aki nem riad meg attól, hogy nincs látványos és rpbbanásdús akció, hanem gondolkodni kell, az feltétlen menjen le a tékába, és vegye ki, mert nem mostanában fognak újra hasonló filmet előállítani az amerikak.
Mellesleg a film látványvilága nagyonis jól sikerült, az űrutazós-állomásos rész nagyon rendben van, a Solarist pedig álmodja meg valaki jobban ha képes rá.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#942) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Képek a Far Cry forgatásáról.

Hétvégén sort kerítettem a Sunshine-ra, amiért mindenki odavan. Én nem vagyok. Maga a történet átlagos Deep Impact/Armageddon utánérzés, nagyjából maga a film is, kevés akcióval, izgalommal. A vége viszont zavaros és értelmezhetetlen, miután a fizikus srác ráugrott a bombára, az Icaros II pedig felrobbant, semmit sem értek...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#943) mark75


mark75
senior tag

+van a törés+next+23. egy lemezen,ezt adnám a transformers-ért.a dvd-s ért.5.1hang,felirat.dvd minöség.ha valakit érdekel irjon privátot :DD

(#944) Dilikutya válasza mark75 (#943) üzenetére


Dilikutya
félisten

1. Ennek máshol van a helye, ezek nálunk meg sem jelentek még.
2. Ez a 3 film egy lemezen van, és úgy kínálod normális minőségű filmért? El vagy te tájolva:). Legalább kamerásak? ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#945) lorcsi válasza Dilikutya (#942) üzenetére


lorcsi
veterán

nem csak te vagy így vele, nekem is zavaros. főleg mikor nagyon közel kerültek a naphoz...az is elég gáz :F

(#946) Dilikutya válasza lorcsi (#945) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nagyon közel egyszer sem kerültek a Naphoz, legalábbis én nem emlékszem. Arra gondolsz, amikor a pajzsokat mentek ki javítani? Akkor kb a Merkúr vonalában jártak, forróság volt, de messze nem olyan, mint a Nap közvetlen közelében. Amúgy nem világos még így sem, hogy bírta ki a hajó azt a hőmérsékletet, mivel még így is ezres nagyságrendűnek kell ott kint lennie. És miből állt a bomba burkolata? Annak még ellenállóbnak kellett lennie, hogy eljusson a Napig.
Maga a bomba egy baromság volt az elejétől fogva, de ezen még túlléptem, az Armageddont is meg tudtam nézni egyszer, pedig az is hülyeség volt:). A Nap ugyanis ha egyszer elkezd gyengülni, nem lesz aza nukleáris bomba, ami újra beindítsa. Ha ugyanis a hidrogén, ami magfúzió közben héliummá alakul, elfogy, akkor hiába dobálnak bele atombombákat, ugyanis a Nap üzemanyag híján nem lesz képes energiát termelni és sugározni. A vörös óriássá növekedés már csak hab a tortán, a kihűlés miatt az nem veszélyes már, mivel a Földön előbb megszűnne emiatt az let, minthogy az egyre hízó Nap elnyelné ezt a bolygót is:). Bár ebben még a tudósok sem biztosak, hogy ha a Nap vörös óriássá hízik majd egyszer, egészpontosan mekkora méretűre is növekszik, bár valószínűleg ha nem nyelne el, akkor sem lenne túl kellemes, miután a csillag kihült. Aztán fogja magát, összeroskad fehér törpévé, és csak pislákol. Rosszabb esetben fekete lyuk lesz belőle, bár egyrészt nekünk már ez is mindegy, másrészt ez is homályos dolog.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#947) brownus válasza Dilikutya (#946) üzenetére


brownus
veterán

ez egyszerű pedig: danny boyle + sci-fi -> (ez csak egy) film

(#948) Dilikutya válasza brownus (#947) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ok, de a vége akkoris értelmetlen:).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#949) tbs válasza Dilikutya (#946) üzenetére


tbs
addikt

Nembírom, beszólok. :DDD

Szóval a film egy erősen vágott cucc, jó sok minden hiányzik belőle (főleg magyarázatok), de ez nem baj. Mert nem elsősorban scifi, hanem egy kilátástalan küzdelem krónikája, szerintem nagyon eltalálva.

A kimaradt dolgok, röviden: célzásokból tudni extrém napkitörés kihajította a hidrogént, szerencsére nem a Főd felé. Egyéb fúziót akarnak beindítani, 1.5 holdtömegnyi izotóppal. (Lsd. reaktormérgek címszó.) A cél nem a tökéletes rend helyreállítása, hanem a tökéletes fagyás kiküszöbölése. Mellékszálként még ~8 percnyi nyugodt élet a hajón. Az első(!) végeverzió pedig NEM hepiend.

A fizikai rész: vákuum, kiváló hőszigetelő. Azaz csak sugárzási hő van, kiválóan lehet ellene védekezni. A napközeli események szürrealitása pedig írható az extrém gravitációs, sugárzási, relativisztikus hatások számlájára. A Napba pedig jelenlegi tudásunk szerint is elég jól bele lehet zuhanni. Éljen a relativitás! (Sebesség -> színképeltolódás, stb.)

Oké, önmagában, gondolkodás nélkül ;] zagyvaság, de ez egy gondolkodós film. Az egyszeri fogyasztók számára erősen csonkolva...

Huhhh... Nehogy vki vmit magáravegyen..! :DDD

(#950) Dilikutya válasza tbs (#949) üzenetére


Dilikutya
félisten

A hidrogénnel csak az a bajom, hogy a naptömeg kb 80%-át alkotja. És bármiféle fizikai behatásnak nehezen tudom be az Icaros II felrobbanása utáni képsorokat.
A küzdelem pedig miért lett volna kilátástalan? A Földet megmentették, elejétől fogva benne volt a pakliban, hogy ottmaradhatnak.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.