Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-23 09:55:40

LOGOUT.hu

Aki engedély nélkül készít, alakít át fegyvert, az a “Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 325. §-ába ütköző lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntettet követ el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) N€T0X|N válasza #74353664 (#2450) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Ahol vetted ott nem volt? Fegyverboltok szoktak tartani, jellemzően azt a piros-fehér tubusos 60 grammosat. De akármelyik jó. Pont az a lényege, hogy legyen gazdagon, le nem rakódik úgymond, csak lövészet után kell eltakarítani, ami ráég a zsírból meg olajból az alkatrészekre, de revkónál ez nem nagy etvasz. Van, aki havonta tisztítgatja ha lő, ha nem, de ha pormentes helyre van elzárva, akkor szvsz felesleges folyton simogatni (az eszmei értékét leszámítva, ha amúgy élvezed :D ).

Sent from my keyBoard

(#2452) #74353664 válasza N€T0X|N (#2451) üzenetére


#74353664
törölt tag

Nem volt az önvédelmi boltban... :N Megnézem majd itt a helyi vadászboltban, nem valami nagy üzlet, de szilikonzsírjuk lehet, hogy van. :D

[ Szerkesztve ]

(#2453) pendre54 válasza #74353664 (#2452) üzenetére


pendre54
addikt

Én ajánlottam a múltkor az Alfához a töltő beszerzését, anélkül bele se kezdj. Onnan lehet rendelni szilikonzsírt is, a Fegyverellátó amúgy is az egyik legolcsóbb ilyen profilú bolt. [link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2454) #74353664 válasza pendre54 (#2453) üzenetére


#74353664
törölt tag

Jogos.. Addig már nem jutottam el agyilag, hogy megnézzem, van-e a Fegyverellátónál szilikonzsír. :D De ez így jó, mert a töltővel együtt meg tudom rendelni. Köszi! :R

(#2455) #74353664 válasza #74353664 (#2454) üzenetére


#74353664
törölt tag

Holnapig leadom a rendelést. Ha már rendelek, akkor rákérdezek erre is: érdemes ilyen, vagy hasonló tisztító szettet venni? Vagy ezekhez a gumis fegyverekhez nem kell ilyesmi? Védőszemüvegnek gyakorláshoz van értelme?

[ Szerkesztve ]

(#2456) N€T0X|N válasza #74353664 (#2455) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Védőszemüveg mindenképpen ajánlott. "Élesben" úgysem lesz rajtad, de az más tészta, ha már akkor kell használni.

Sent from my keyBoard

(#2457) MasterDeeJay válasza #74353664 (#2455) üzenetére

Tisztító szett felesleges, egy sima kefe amit adnak a fegyverhez az elég. Ha nem adnak akkor sima fogkefe is jó. Nem kell túlgondolni, nem koszolódnak ezek jelentősen hogy gond legyen. Én akkor tiszítok fegyvert ha már gondot okoz a működésében a kosz, orosz kispuskánál ha már nem bírom visszazárni a zárt a kosz miatt akkor elgondokodok a tisztításon. :DDD
Védőszemüveg ajánlott, de a sima szemüveges vagy az fölé nem kell pluszba, a visszapattanó nem okoz nagy kárt ha csak nem vagy túl közel a célhoz.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2458) #74353664 válasza MasterDeeJay (#2457) üzenetére


#74353664
törölt tag

MasterDeeJay, N€T0X|N:

Köszi! :R :D

(#2459) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!
Teljesen új, ám de lelkes érdeklődő vagyok a légpuskák (pisztolyok is) körében. Van a topikban olyan, aki hobbi szinten használ vagy inkább a gumilövedékes pisztolyosok vannak többségben? :DDD (Ami azért elég ijesztő, hogy Mo-on mennyien vesznek önvédelmi célból - bocsi, nem Mo-on élek)
Sig Sauer és Umarex típusokat néztem első körben. A felhasználás a saját magam szórakoztatása, teljesen hobbi szinten. Nem a legolcsóbb, de nem is a legdrágább érdekel. Bár, ha még jobban rákattan az ember, akkor mindegy :D Mondjuk nagy álom lenne egy a valódi M1-hez hasonló :))
Szóval, ha van vki aki tudna nekem segíteni, akkor nagyon hálás lennék :)

(#2460) -Ben-


-Ben-
veterán

A kérdésem leginkább azokhoz szól, akik vettek a fegyverellátónál [ilyen] gumilövedék töltőt.
Őszintén: mekkora erőbedobással jár egy ilyennel megtölteni egy fegyvert? :)
Vettem egyet és képtelen vagyok megtölteni vele a fegyverem...
Nyomom, préselem, kalapálom, ráhasalok, de egyszerűen nem megy bele a golyó. :F Felvettem a kapcsolatot a fegyverellátóval, de nem nagyon tudtak segíteni. Úgy néz ki, hogy vissza fogom küldeni, de ettől függetlenül szeretném megérteni, hogy miért nem megy nekem az, ami másnak játszi könnyedséggel.... :N

Videó: [link]

Eközben a youtubeon: [link]

Érthetetlen... :) Ahogy a videóban is látható, jó alaposan be lett zsírozva, az erőkifejtéssel pedig ilyen téren nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#2461) N€T0X|N válasza -Ben- (#2460) üzenetére


N€T0X|N
őstag

A videód alapján túl nagy a bogyó. A 12 mm-esnek még bele kéne esnie a töltés felőli végébe gyakorlatilag. Ennél nagyobbhoz nagyobb töltő is kell. (Nekem pont ez van az Alfához.)

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#2462) -Ben- válasza N€T0X|N (#2461) üzenetére


-Ben-
veterán

Ez nekem is megfordult a fejemben, de az Alfához 12 mm-es golyót adtak automatikusan (önvédelmi bolt, Oktogon) és a zacskóra is 12 mm van írva... :F

[ Szerkesztve ]

(#2463) N€T0X|N válasza -Ben- (#2462) üzenetére


N€T0X|N
őstag

A golyót könnyű lemérni, hogy méretpontos-e. Nem tudom, hogy előfordul-e ezeknél a töltőknél hibásan legyártott, nem jól kimart darab, de akkor az a másik eshetőség.

Sent from my keyBoard

(#2464) -Ben- válasza N€T0X|N (#2463) üzenetére


-Ben-
veterán

Holnap ránézek már egy golyóra... :) Ha az rendben van, akkor csak a töltővel lehet gond.. Ennyire nem lehetek béna. :N

Szerk.: Más típusú töltőt tudtok ajánlani 12 mm-es golyókhoz?

[ Szerkesztve ]

(#2465) pendre54 válasza -Ben- (#2464) üzenetére


pendre54
addikt


Alfa 030, a fegyverellátós töltő, ráadásul én nem is az ott kapható 55 shore keménységű, 120 mm-es szabvány bogyókat használom, hanem külön rendeltem 70 shore keménységűeket, amiket a keménységük okán, még nehezebben lehetne tölteni. Kb. vagy 100 lövésen vagyok túl, de ezzel a töltővel nincs ilyen gondom, a keményebb gumik is simán mennek a dobba.
A videódat nézve, nekem is úgy tűnik, hogy azok a gumibogyók nagyobbak 12-13 mm-nél, mindenképp mérd le.
Az elég necces lenne, ha a töltőt méretezték volna el, de ha mégis az van, cserélik.
Ha már szóba került a szabványnál keményebb lövedékek, egy kis tapasztalat az e havi lövészetről.

Én általában tokból előrántva, egy szuszra kitárazok, az asszony szokott csak pötyögtetni. :D
Az Alfa mellett van még egy RevengeM-14-es cuccom is, 15 mm, szintén 70 shore keménységű gumival. A lövészetre a helyi bútorosnál vágatok kb. 2 cm vastag, 50x50 cm-es bútorlapot, arra megy rá a lőlap.
5 méter távolságból, két-két sorozat után, így amortizálódik a bútorlap.


Mondta is a lőtérvezető, hogy nem állna oda próbababának, törné a csontot. :D

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2466) Ezekiel Ston válasza -Ben- (#2464) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Én Alfa G030-asommal nem tapasztalom ezeket a problémákat amit írsz...én szintén önvédelmiboltból vettem a cuccot igaz a zsírt nem onnan de ez az egy feltétel nem kéne hogy gondot okozzon. Sok kenőanyag kell hozzá hogy rögtön csússzon is...5,5 éves lányom is megtömi a pisztolyt gumival. Szóval "a hiba az Ön készülékében van" állhat csak fent. Lehet rossz méretet kaptál. Telefonálj rájuk hogy gondban vagy, biztosan segítenek.

(#2467) -Ben- válasza pendre54 (#2465) üzenetére


-Ben-
veterán

+1@N€T0X|N: Nos, ez érdekes. A golyó 12 mm-es... :) Készítene nekem valamelyikőtök egy fotót arról, hogyan is kellene kinéznie a "dob" szájának? Az a gyanúm, hogy ott lehet valami gond az enyémmel...

(#2468) N€T0X|N válasza -Ben- (#2467) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Kb. ott szűkül be a legkisebb átmérőre, ahol kívül a mintás rész kezdődik.

Ilyen szépen beleül nyomás nélkül a 12-es golyó:

És minimális erőkifejtéssel tovább is kell mennie, zsírból nem volt hiány a videódon, az nem lehet gond.

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#2469) -Ben- válasza N€T0X|N (#2468) üzenetére


-Ben-
veterán

Köszi, jól sejtettem... Az enyém ilyen:

:N

(#2470) tornas válasza -Ben- (#2469) üzenetére


tornas
őstag

Ez hibás darabnak tűnik, így elsőre.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#2471) Dorian


Dorian
félisten

Mi a véleményetek, otthonvédelmi célra elegendő lehet kétlövetű puska? Pl. Ez: [link]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2472) N€T0X|N válasza -Ben- (#2469) üzenetére


N€T0X|N
őstag

No mi lett, kicserélték?

Sent from my keyBoard

(#2473) -Ben- válasza N€T0X|N (#2472) üzenetére


-Ben-
veterán

Visszaküldtem, de nem ismerték el, hogy hibás. Szerintük a golyó a sz*r... :D Sebaj, rendeltem máshonnan egy újat. Kíváncsi vagyok...

(#2474) N€T0X|N válasza -Ben- (#2473) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Mi tud szar lenni egy gumigolyón? :D :F Érdekes, nem ilyennek ismerem Lacit. Viszonylag egyértelműen mérethibásnak nézett ki a kép alapján az a töltő.

Sent from my keyBoard

(#2475) -Ben- válasza N€T0X|N (#2474) üzenetére


-Ben-
veterán

Csomagoltam a töltő mellé 1 db golyót. Állítása szerint az enyém nem ment bele, az övé viszont igen. :F 12 mm-es a golyó, meg lett mérve... Ettől függetlenül a töltővel együtt rendeltem gumigolyókat is, össze fogom hasonlítani és kiderül.....

(#2476) @mriya@ válasza Dorian (#2471) üzenetére


@mriya@
őstag

Én mást vennék, ha puskát, akkor egy HomeDefender-t.
Vagy egy nagygolyós forgótáras pisztolyt.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#2477) Dorian válasza @mriya@ (#2476) üzenetére


Dorian
félisten

A pump-action verziót nézegetem még, de a vadászpuska dizájn sokkal szebb.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2478) Árpi001 válasza Dorian (#2477) üzenetére


Árpi001
senior tag

Én is a defendert venném.
Inkább legyen még pár lehetőséged picsán lőni valakit, vagy valalakiket, mint hogy ne, de szép legyen a puska... :)

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#2479) @mriya@ válasza Dorian (#2477) üzenetére


@mriya@
őstag

Nézegetni akarod, vagy használni?! :F

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#2480) N€T0X|N válasza Dorian (#2477) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Nem csak sokkal szebb, de jobb is. A HD inkább telephely őrzésre való, otthonra több szempontból overkill szvsz, meg asszonka kezébe sem való, ha úgy adja a helyzet. Én Onesta RP-t vennék otthonra - olcsóbb, könnyebb, 4 lövésed még mindig van. De az Atlas-szal sem lősz mellé (eh... :D ), nagyon jó minőségűek. Egy puska elég elrettentő tud lenni már a megjelenése miatt, a lövésszám jó esetben inkább elméleti.

Sent from my keyBoard

(#2481) @mriya@ válasza @mriya@ (#2476) üzenetére


@mriya@
őstag

Otthonra. :P

A Zasszony úgysem venné a kezébe egyiket sem. :Y

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#2482) -Ben- válasza -Ben- (#2475) üzenetére


-Ben-
veterán

Végül úgy néz ki, hogy részben neki is igaza volt. Vettem egy új töltőt, amivel már sikerült megtöltenem az Alfát, viszont az önvédelmi boltból származó gumival sokkal nehezebb. Nem értem, hogy miért, hisz a méret ugyanaz és tudtommal a keménysége is… Mindenesetre jól belenyúltam, mert a töltő és részben még a gumi is rossz volt… :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2483) N€T0X|N válasza -Ben- (#2482) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Ha még nehezebb is, az gyanús. Nem fémporos véletlenül? Bár az önvédelmisek tudtommal nem árulnak olyat. Az Alfába a keményebb (kaucsuk-profi) való, az még úgy jó is lenne. Tömegben nem érezhetően nehezebb, csak keményebb, mint a tömítésgyári. De a töltővel azt simaliba beletölteni.

Sent from my keyBoard

(#2484) -Ben- válasza N€T0X|N (#2483) üzenetére


-Ben-
veterán

Nem tudom, mi az oka. Esetleg az, hogy mégis nagyobb lehet valamennyivel, de az egészen biztos, hogy nem számottevő.. :F No mindegy. Érdekes…

szerk.: nem hinném, hogy fémporos. :N
szerk2.: így nem kaucsuk-profi került az Alfába, de szerintem ezzel se lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#2485) Árpi001


Árpi001
senior tag

Sziasztok.
Tervezem hogy a pitbul mellé, beszerzek egy zoraki 914 automatát.
Van valakinek, jó v rossz tapasztalata vele?

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#2486) shield válasza Árpi001 (#2485) üzenetére


shield
őstag

Megbízhatónak mondják.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#2487) Bátyó válasza Árpi001 (#2435) üzenetére


Bátyó
csendes tag

Szia!
Próbáld ki, hogy az elsütő szerkezetet időnként befújod WD40-el. (Olajat nem ajánlom, még a fegyverolajat sem, lassítja az ütőszeg mozgását és kisebbet üt). Nekem is Pitbull-om van és ez megoldotta a problémát, legalábbis eddig. :)

(#2488) Árpi001 válasza Bátyó (#2487) üzenetére


Árpi001
senior tag

Köszönöm a tippet.
Voltam a keserűben, és kb 3 perc alatt megoldották,ingyen.
Azóta jónak tűnik, bár nem szoktam napi szinten használni.

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#2489) Bátyó válasza Árpi001 (#2488) üzenetére


Bátyó
csendes tag

Nincs mit, nekem ez bevált eddig.
Esetleg azt lehet tudni, mit csináltak vele Keserűék, vagy a pult alatt babrálták? ;)

(#2490) Árpi001 válasza Bátyó (#2489) üzenetére


Árpi001
senior tag

Bevittek, nem láttam.
Szorult az elsütőszerkezet.
De tényleg 2 perc volt.
Shield:köszönöm.

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#2491) shield válasza Árpi001 (#2490) üzenetére


shield
őstag

Karácsonyra vettem magamnak egy Revenge-t, kb. 20perc múlva megadta magát az elsütőszerkezet, csak néhányszor el lett csettintve. Valószínűleg a rugóval történt valami.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#2492) Árpi001 válasza shield (#2491) üzenetére


Árpi001
senior tag

A Keserűben vetted?

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#2493) Ezekiel Ston válasza shield (#2491) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Miért nem vesztek ALFA forgósat ha már forgósat vesztek? 20-al drágább csak...

(#2494) lomposfarkas válasza shield (#2491) üzenetére


lomposfarkas
tag

Én is így jártam, az új stukkerban valami kiugrott és alig járt kakas. Ha visszaviszed (vagy ha hajlandóak, futárral megoldani), akkor összakalapálják, aztán egy darabig (nem sokáig) ismét jó lesz. Ezek szerint sok év alatt nem javult a szinvonal...

(#2495) shield válasza lomposfarkas (#2494) üzenetére


shield
őstag

Visszavittem a vadászboltba, ahol vettem.
11.-én mennek a Keserűhöz, feltehetőleg mindjárt meg is bütykölik, valószínűleg a rugó fordult át, mondta a boltos.
Nem vagyok fegyverszakértő, de itt valami nem méretpontos, egy ilyen egyszerű szerkezetnél nem igen lehetne meghibásodás.
Amikor lesz hozzá energiám, megnézem én azt a szerkezetet, mi nem stimmel, mi nem pontos.
Esztergályosként másként értelmezem a pontosságot. A megmunkáláson talán lehet kicsit még javítani, ami sokat számítana.

Ezekiel Ston nem tudom milyen "20-al drágább"-ról beszélsz. Az Önvédelmibolt árlistáját néztem, kétszer annyiba kerül. Igaz, az Alfa valamivel spécibb, de igen csak túlárazott és jóval gyengébb. Két darabot kellett vennem, Alfánál már brutál összegre jött volna ki.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#2496) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Na, hát nekem meg a remek Kuzey 911 SX mondta be az unalmast. 2-3 tár után 31-én szépen elgörbült a vadiúj stukin a szánakasztó tengelye. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy erre a combat zone mit fog mondani (ahol elveim szerint nem veszek semmit, de különösen grp-t nem, na mindegy az önvédelmiboltnál még mindig jobbak és Kuzey esetében olcsóbbak is), mert pótalkatrész gondolom ehhez nem létezik. 14 napon belül ilyen esetben vajon van egyáltalán lehetőség azt mondani, hogy kösznemkell vagy ezt mindenképpen jótállás keretein belül kell lebokszolnom velük?

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#2497) Cray Tyler


Cray Tyler
senior tag

Üdv mindenkinek, vettem önvédelem céljára egy HW 37-est, kérdésem lenne, hogy a rakétázós toldat mellett az a másik sokkal kisebb csőre csavarható basz, az mi?
(a képen a baloldali)

(#2498) tornas válasza Cray Tyler (#2497) üzenetére


tornas
őstag

Acél menetvédő a csőtorkolathoz.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#2499) Cray Tyler válasza tornas (#2498) üzenetére


Cray Tyler
senior tag

Köszönöm :R akkor beletekerem és úgy használom.

(#2500) Pötyi válasza Cray Tyler (#2499) üzenetére


Pötyi
őstag

Hol tudtál rakétát venni hozzá?

QNX is cool!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.