Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-23 09:55:40

LOGOUT.hu

Aki engedély nélkül készít, alakít át fegyvert, az a “Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 325. §-ába ütköző lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntettet követ el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) Cray Tyler válasza Pötyi (#2500) üzenetére


Cray Tyler
senior tag

Önvédelemre vettem. CS meg paprika van benne felváltva. Illetve riasztó patront vettem egy dobozzal, hogy azzal próbálgassam. Nem hiszem hogy valaha fogok vele rakétázni.

(#2502) nyulnyulu


nyulnyulu
senior tag

Na akkor ne csak gumis legyen,egy kis rugós német versenypuska és a héttérben egy pcp is...

privátra illik válaszolni

(#2503) nyulnyulu


nyulnyulu
senior tag

Összerakva..

privátra illik válaszolni

(#2504) makkmacika


makkmacika
csendes tag

Sziasztok,

Érdekelt volna véleményetek, mégpedig arra vonatkozóan, hogy jelen esetben a 2023-tól életbe lépett törvénymódosítás a gumilövedékes lőfegyverekre vonatkozóan mire lehet számítani, milyen változásra kell számítani ?

Köszönöm, üdvözletem :)

(#2505) Árpi001 válasza makkmacika (#2504) üzenetére


Árpi001
senior tag

Nem lehet majd kapni..

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#2506) @mriya@ válasza makkmacika (#2504) üzenetére


@mriya@
őstag

nem lehet gumilövedékes fegyvereket kapni a fegyverboltokban Magyarországon (pontosabban a gumilövedék kilövésére alkalmas gáz-és riasztófegyvereket)

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#2507) makkmacika


makkmacika
csendes tag

Árpi001
@mriya@

Köszönöm szépen válaszaitokat.
Remek, az EU csupa remek és ésszerű rendeleteket hoz ( középső ujj smiley !!! )

Remélem, hogy töltényt még lehet majd gond nélkül szerezni 2023-at követően is... :U

(#2508) lomposfarkas válasza makkmacika (#2507) üzenetére


lomposfarkas
tag

Ha a gumigolyóra gondolsz, azt nem csak a stukkerek miatt gyártják.

(#2509) makkmacika válasza lomposfarkas (#2508) üzenetére


makkmacika
csendes tag

Igen, arra gondoltam.

Mely területen hasznosítható még a gumigolyó ?

(#2510) Endii


Endii
tag

Gumiképes gáz-és riasztófegyvert vennék. Ajánlások, esetleg mit kerüljek?

Üdv Endi

(#2511) @mriya@ válasza Endii (#2510) üzenetére


@mriya@
őstag

Alfa-val nem nyúlsz mellé.
De Keserűék gyàrtják a nagyágyúkat.

Onesta a jelenlegi csúcs termékük. :R

De talán valamikor elkészül a Megamax. :Y

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#2512) Árpi001 válasza Endii (#2510) üzenetére


Árpi001
senior tag

Alfa, pitbull, onesta,
Otthonra home defendert.

A cigányokat...

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#2513) pendre54 válasza Endii (#2510) üzenetére


pendre54
addikt

Szia!
Nekem ez a két revolver van, és a szabványosnál erősebb gumikkal használom. [link]
A cseh Alfát én is javasolnám, de a jelenlegi felfokozott helyzetben gyakorlatilag beszerezhetetlen, esetleg használtan, de ahhoz se fűzzél sok reményt. Szóval maradnak a hazai Keserű Művek cuccai, de azoknál se kell túl sokat hezitálni, mert azokat is viszik mint a cukrot.
Ami nem a Keserű Művek cucca, és tökéletes otthonvédelemre, az még az Atlas Zalán shoti [link] , ráadásul ebből van hagyományos tusás, és van pisztolymarkolatos verzió is, viszont az áruk is csúcskategória körüli.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2514) Endii


Endii
tag

Miért csak fél év garanciát vállalnak rá?

Röhm, Weihrauch gyártmányok?

(#2512) Árpi001
A home defenderhez volt már szerencsém, mókás kis "játékszer", de kicsit nagyobb a kelleténél.

Sajnos az egyre kevésbé kivitelezhető...

(#2513) pendre54
Igen, pont ma mondta egy eladó meg azt is, hogy betiltják az EU-ban. Nem kellett volna évek óta halogatnom :W
És a Zoraki? Azt mondta, hogy török, csak a Keserű alatt fut papírozás miatt, viszont jobb minőség.

[ Szerkesztve ]

(#2515) pendre54 válasza Endii (#2514) üzenetére


pendre54
addikt

Zoraki, a minőségét tekintve elmarad az Alfáktól, de azért egy sztenderd minőséget hoz, viszont a gumisok közül a legkisebb kaliberű (10-11 mm). Én első körben továbbra is azt javaslom, hogy hívd fel a Keserű Műveket, és érdeklőd meg, hogy milyen cuccaik vannak jelenleg, illetve feliratkozva milyenekre lehet még valós esélyed a közeljövőben, és utána döntsél.
Amennyiben elég bizonytalannak tűnik a Keserű vonal, akkor vállald be a Zorakit, már ha revolverben gondolkodsz, mert ahogy közeledünk az év vége felé, vagyis a betiltáshoz, az év utolsó hónapjaiban garantáltan semmit se lehet majd kapni, használtan meg horror áron esetleg.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2516) Endii


Endii
tag

AZ lesz. Köszönöm a tanácsot!

(#2517) tornas válasza Endii (#2516) üzenetére


tornas
őstag

Még annyit, hogy a gumisok múzeálisként lesznek kaphatóak 2023-tól. De hogy ez piacilag hogy fog majd kinézni, az majd kiderül.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#2518) Árpi001 válasza tornas (#2517) üzenetére


Árpi001
senior tag

Azt hittem most is annak minősül....

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#2519) N€T0X|N válasza Árpi001 (#2518) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Muzeálisra nem lehet viselési engedélyt kérni. A Keserű egyes típusaiból van ilyen verzió (Onesta, Revenge), a különbség az, hogy nincs akasztó a csőben. Az Alfa vagy a Zoraki mind akasztózott - az Alfára nekem is van viselési engedélyem, bár sosem akartam élni vele, csak ezen próbáltam ki két éve az online rendszert. :D

Sent from my keyBoard

(#2520) Árpi001 válasza N€T0X|N (#2519) üzenetére


Árpi001
senior tag

Nekem keserű pitbull van, két akasztóval "huplival" a csőben.
Ez két colnál sejtheted milyen pontossá teszi.. Viselésivel.
Nálam is van szinte mindig.

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#2521) pendre54


pendre54
addikt

Aki kizárólag csak otthonvédelemben gondolkozik, és kokettált már a Zalánnal, akkor nézze meg ezt a változatot, most kezdték forgalmazni. :) [link] Amennyiben kigyönyörködte magát a képen, utána óvatosan nézzen jobbra, az árcédulára is. :DDD

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2522) shield válasza Endii (#2514) üzenetére


shield
őstag

A gyártótól szerezd be vagy olyan vadászboltból, akik szerződésben áll velük, akkor 1év a garancia.
Szerintem a Revenge nem mellé fogás.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#2523) Dorian


Dorian
félisten

Azt hiszem, át kell gondolnom az önvédelmi elképzeléseimet. Azért tartok gázfegyvert a kesztyűtartóban, hogy ha egyszer vmi közlekedési konfliktus odáig fajulna, előveszem és meg tudom védeni magam.
Erre múltkor,amikor megállt előttem a baromállat, kipattant az autóból és megindult felém, az agyamban fel sem merült, hogy van ilyenem, reflexből kapcsoltam ki az övem, nyitottam az ajtót és szálltam ki, hogy "most agyonverlek, te nyomorult"
Szóval kb. tök mindegy hogy volt-e nálam ilyesmi.
(Amikor látta, h én is kiszállok, visszaült és elment. Pedig nem vagyok nagydarab kopasz.)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2524) Árpi001 válasza Dorian (#2523) üzenetére


Árpi001
senior tag

Nem tudom amúgy hogy nem jártál e jobban így.
Ha előveszed, ki teszed magad némi hercehurcának a rendőrségen, rossz esetben

Persze ha a mérleg másik serpenyőjében az van, hogy nem Te érsz haza, akkor nyilván inkább használja az ember.

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#2525) MasterDeeJay válasza Árpi001 (#2524) üzenetére

Nekem a kesztyűtartóba van gázriasztó (Röhm RG88) és gumis is (Magnum Defender M12). Tudom szabálysértés mert valami elmebeteg dolog miatt nem magánterület az autó belseje (és ez miatt a gumis nem játszhatna) de inkább bevallom.
Elsődleges stratégia inkább a védekezés, azaz kocsiban van vezérelhető központi zár. A fedélzeti kamerám meg nagy látószögű és hangot is vesz. Így totál megteszek mindent a konfliktus elkerüléséért. Ha gáz van nagyon akkor gumishoz nyúlnék.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2526) N€T0X|N válasza MasterDeeJay (#2525) üzenetére


N€T0X|N
őstag

de inkább bevallom

De ott legalább rejtve van, senkinek semmi keresnivalója a kesztyűtartóban. Ha szitu van, ki fogja utólag azt nézni, hogy honnan vetted elő? Zsebben volt és kész. :D

Sent from my keyBoard

(#2527) MasterDeeJay válasza N€T0X|N (#2526) üzenetére

Gázriasztó papíros de gumira töltöt revkó, nincs rá viselésim csak a másikra. Elvileg közterületre nem vihetem ki töltve, de amúgy tényleg mindegy ha már használni kell.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2528) Dorian válasza N€T0X|N (#2526) üzenetére


Dorian
félisten

Gumis nálad sem lehet közterületen.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2529) Árpi001 válasza MasterDeeJay (#2525) üzenetére


Árpi001
senior tag

Két fegyver is a kocsiban?
Nekem úgy van, hogy rejtve nálam a pitbull, gázra tárazva.
Gumisért megütheteed a bokád.
A kocsiba én is gondolkodok valami + on.

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#2530) MasterDeeJay válasza Árpi001 (#2529) üzenetére

Csak szabálysértés. Kocsiba/ból meg gázzal inkább nem lőnék.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2531) N€T0X|N válasza Dorian (#2528) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Hát persze. :)) Nem azért mondom, nálam sosem volt még, de ez a kijelentés parttalan vitákat szokott szülni.

Sent from my keyBoard

(#2532) perge666 válasza nyulnyulu (#2502) üzenetére


perge666
veterán

Jajj de szépek. :C

Énis légpuskás vonalon mozgok,de csak hobbiból.
Kissrác koromban fater Slavia 631-es és 638-asával lövöldöztem 25+ éve,akkor nagyon odáig voltam érte.

Ezelőtt 12-13 évvel üzleteltem az első saját légpuskámat,egy 5,5-ös Gamo Magnum 3000 távcsövest.
Ez elég erős volt meg elvileg “mókolt” ezért elcseréltem egy simsonra. :DDD

Fater szerzett magának egy magyar légpuskát,azt használgattam nagy ritkán.

Kirepültem a családi fészekböl és szereztem magamnak egy viseltes izs22-est meg nem sokra rá egy öreg lámpagyárit.
Ezekkel összesen nem lőttem el 1 doboz lőszert,de jó a tudat hogy birtokolok légpuskát. :))

K.B. 2 hónapja bebeszéltem magamnak hogy veszek egy új vasat ami nem drága,de nem kínai. ( először azokat is nézegettem )

Baikal MP512 mellett tettem le a voksomat műanyag tussal,amire majdcsak 3 hetet kellett várnom,de van róla tanúsítványom hogy nem engedélyköteles így nyugodtan használhatom.
Az izshez képest egy erőmű,a magyar már olyan sokkal nem marad el tőle pedig már van legalább 55-60 éves. :)

A Baikalhoz rendeltem egy olcsó távcsövet is,nekem most nagyon bejön ez a kombó,15-20 méterre a 80-as szeg fejét 4:1 arányba eltalálom,a többinél kb.1 centire van körülötte,ez gondolom a kezem bemozgása.
35-40 méternél is van még benne erő,a tompa lőszer pukkan amikor belelövök az akác kerítésbe,na itt a lámpagyári már éppen hogy koppan……

Majd rakok be képet,hátha valaki tudná a magyar pontos tipusát.

(#2533) perge666 válasza perge666 (#2532) üzenetére


perge666
veterán

Tudom nem a legjobb kép,de a harmadik légpuska pontos tipusát esetleg meg tudná mondani valaki?Csőre az van írva hogy Lámpagyár Budapest.

(#2534) nesa válasza perge666 (#2533) üzenetére


nesa
veterán

Szerintem FÉG 422 vagy ha lámpagyári akkor LG422 vagy korai 427?
De nincs különbség hogy FÉG vagy LG

[ Szerkesztve ]

(#2535) perge666 válasza nesa (#2534) üzenetére


perge666
veterán

A lámpagyári rövidítése az LG?
Mert akkor tuti hogy LG,csak a pontos tipus kérdéses még.
Faterom azt mondja hogy gyerekkorába ugyan ilyennel lőttek tesi órán vagy 50-55 éve. :D

Most kerestem rá a 422-re és a 427-re is,de szerintem mindkettő nagyobb az enyémnél,az enyém inkább a 429-re hasonlít,de elől nekem a célkereszt primitívebb és szerintem gyári.

[ Szerkesztve ]

(#2536) MasterDeeJay válasza perge666 (#2535) üzenetére

Lehet 50+ éves simán. Nekem van egy hasonló korú Haenel 310-es amit egy M38 svéd mauser tokba faragtam bele.
Vicces de ezeket az örök életre tervezték, esetleg a tömítés gyengül el benne.
Kár hogy már nincsenek ilyenek iskolában, ráférne a gyerekekre hogy ne csak a codot nyomkodják.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2537) perge666 válasza MasterDeeJay (#2536) üzenetére


perge666
veterán

A Haenel bitang jól néz ki,elfogadnék egy olyat is. :))
Na igen,egymás mellé téve az új Baikalomat és a Lámpagyárit,látszik az öregen hogy masszív időtálló darab,vajon a Baikal hol lesz 50 év múlva? :F

Valamiért nekem a régi idők mindig kedvesek,akár az én gyerekkorom,vagy ha idősebbek mesélnek hogy régen mi volt,a mostani gyerekek 80% -a szerintem nem olyan élményteli eseményekkel nő fel sajnos. :(
Én a kislányomat próbálom mindenbe bevezetni kicsit,és tetszenek neki,légpuskázás is tetszik neki,igaz csak nézi,meg motorozás,kistraktorozás……….

(#2538) nesa válasza perge666 (#2535) üzenetére


nesa
veterán

Igen Lámpagyári = LG ami FÉG:)

(#2539) perge666 válasza nesa (#2538) üzenetére


perge666
veterán

Vagyis akkor egy a kettö. :)
Azt hiszem kezdem kapisgálni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2540) Dorian


Dorian
félisten

Nem bírtam megállni, vettem egy Atlas Zalánt :))

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2541) pendre54 válasza Dorian (#2540) üzenetére


pendre54
addikt

Na végre, időszerű, lassan a redőnylehúzás előtt. :DDD Kérjük a tesztet, hogy viselte a 2 cm-es bútorlap, kutyakonzerv, stb. Ja, és a lövészet utáni pucolás mennyire hajtépő, mert elnézve a szétszerelős/összerakós videókat, én lehet tépdesném a maradék hajamat.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2542) Dorian válasza pendre54 (#2541) üzenetére


Dorian
félisten

Mától még nagyobb szeretettel fogadjuk esetleges hívatlan látogatóinkat :))

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2543) N€T0X|N válasza pendre54 (#2541) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Mondjuk a Zalánra pont nincs hatással a "redőny", hiszen muzeális kategória. ;]

Sent from my keyBoard

(#2544) MasterDeeJay válasza pendre54 (#2541) üzenetére

Lemaradtam valamiről? Keserű nem fog gyártani?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2545) Dorian válasza N€T0X|N (#2543) üzenetére


Dorian
félisten

Amúgy tök vicces, h ez muzeálisnak minősül :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2546) MasterDeeJay válasza Dorian (#2545) üzenetére

Elcseszedt magyar fegyvertörvényeknek hála.
Már nagyon régóta rendbe kellene rakniuk az egészet és engedélyezni a szerelt lőszeres gumilövedékes fegyvereket földi halandónak minimális engedélyezési procedúra után (büntetlen előélet, regisztrált fegyver sorozatszám alapján) nem pedig ezekkel a félmegoldásokkal bohóckodni. (hozzáteszem hatásosak az tény, nekem is van pár keserű féle muzeális és gázgumis is de ez mind kényszermegoldás)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2547) N€T0X|N válasza Dorian (#2545) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Amúgy ja, de legalább így ilyesmije lehet az egyszeri polgárnak. Amit MasterDeeJay ír és sokan mások is szeretnének - velem együtt - az szerintem itthon kb. soha nem fog megvalósulni. :(((

Sent from my keyBoard

(#2548) Szabikaa20 válasza perge666 (#2532) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Egy kicsit trollkodok... ;] Nem létezik Slavia 638....
Slavia:
-603
-608
-610
-612
-615
-617R
-618
-620
-622
-624
-625
-630
-631
-634 (Perun) amit még máig lehet venni boltban 4,5 és 5,5mm kivitelben is. :))

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#2549) perge666 válasza Szabikaa20 (#2548) üzenetére


perge666
veterán

Akkor nagyon rosszul emlékeztem. :))
Úgy látom más sincs ezzel annyira képben ha nem cáfolták meg,akkor fogalmam sincs mostmár hogy milyen lehetett a második Slaviája faternak. :DDD :DDD

(#2550) Szabikaa20 válasza perge666 (#2549) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Ha nem gyerek légpuska volt (617,618,622,625 stb.) azok olyan kicsik, akkor a legvalószínűbb, hogy 620-as, ha nem volt hátul biztosító.Ha viszont volt biztosító, akkor 630 vagy 631... :))

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.